PDA

View Full Version : Το "παλιό" έφυγε, κ τώρα ποιό???



ns1982
18/05/2011, 17:32
Το nexus έφυγε μετά απο 2 χρόνια άνετα, οικονομικά κ αξιόπιστα χιλιομέτρα :)

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όποιον ψάχνεται για megascooter


Τώρα όμως τι παίρνουμε??


Επιλογή No1: DRZ 400 SM ή Husqvarna SM610 που το χειμώνα γίνονται κ enduro

Επιλογή Νο2: crypton x 135 για πόλη κ KTM EXC 250-300

Επιλογή Νο3: Ήταν...kawasaki versys αλλά η τιμή του κ ότι χρειάζεται οπωσδήποτε κ κάποιο άλλο μικρότερο μότο το απέκλεισα γιατί δέν θέλω να δώσω πάνω απο 3.500€


Πρός το drz βλέπω να καταλήγω αλλά άν και ελαφρύ και ευκολοδήγητο φοβάμαι οτι θα χρειαστώ κ ένα παπί για πιο ευκολία μέσα στην πόλη:confused:

ziggΥ
18/05/2011, 17:34
610

p@nos
18/05/2011, 17:35
i 2i lisi i kaliteri...an kai kalitera na pas i se pio ftino papi, i an 8es na kini8eis se afta ta lefta na pas se skoyter poy einai poli pio xristika.......

devil's animal
18/05/2011, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ns1982

Πρός το drz βλέπω να καταλήγω αλλά άν και ελαφρύ και ευκολοδήγητο φοβάμαι οτι θα χρειαστώ κ ένα παπί για πιο ευκολία μέσα στην πόλη:confused:


ειναι υβρις να λες οτι θες ΚΑΙ παπι για μεσα στην πολη απο την στιγμη που σκεφτεσαι να παρεις sm...:ninja:

αξιοποιησε τα χρηματα σου σε δευτερα ζαντολαστιχα (χωματινα) που θα μπορεις ν'αλλαζεις αναλογων συνθηκων και σηκωμαρων...:winka:

sniper
18/05/2011, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
...

αξιοποιησε τα χρηματα σου σε δευτερα ζαντολαστιχα (χωματινα) που θα μπορεις ν'αλλαζεις αναλογων συνθηκων και σηκωμαρων...:winka:

Κι αναρτήσεις...

ziggΥ
18/05/2011, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κι αναρτήσεις...
δε χρειάζεται, μόνο ρύθμισμα θα θέλουν..
πέρα απτα ζαντολάστιχα το μόνο που χρειάζεται είναι μπροστινό φρένο και ένα φτερό :o

ns1982
18/05/2011, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
i 2i lisi i kaliteri...an kai kalitera na pas i se pio ftino papi, i an 8es na kini8eis se afta ta lefta na pas se skoyter poy einai poli pio xristika.......

Καλό πακέτο είναι απλά μου αφήνει ένα "κενό" σε ταξιδάκι που θέλω να κάνω καλοκαίρι μέχρι 50km σε παραλίες, καλό το x135 αλλά είναι κάπως να βγείς για ταξιδάκι

Μικρότεροι τα κάναμε αυτά κ με μικρότερα μοτό...

devil's animal
18/05/2011, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κι αναρτήσεις...

δεν θα κατεβαινει σε πρωταθλημα...
ενα σετ απ θα χρειαζεται και ισως ενα πισω γραναζι με περισσοτερα δοντια (για το χωμα)...


Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
πέρα απτα ζαντολάστιχα το μόνο που χρειάζεται είναι μπροστινό φρένο και ένα φτερό


μπορει να κρατησει το φρενο του sm και στο χωμα.... ειναι υπεραρκετο, αρκει να συνηθισει το δαγκωμα και να βαλει και μια ρυθμιζομενη μανετα...
:winka:

ns1982
18/05/2011, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ειναι υβρις να λες οτι θες ΚΑΙ παπι για μεσα στην πολη απο την στιγμη που σκεφτεσαι να παρεις sm...:ninja:

...:winka:

Δέν το έχω οδηγήσει αλλά πιστεύω οτι έχεις δίκιο, ελαφρύ είναι κ ευκολοδήγητο οπότε θα κάνει κ για πόλη

ziggΥ
18/05/2011, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
μπορει να κρατησει το φρενο του sm και στο χωμα.... ειναι υπεραρκετο, αρκει να συνηθισει το δαγκωμα και να βαλει και μια ρυθμιζομενη μανετα...
:winka:
μέχρι να κατέβει με κωλοτούμπες κανα γκρεμό..

αν είναι για εντούρο-εντούρο κι όχι απλά χωματόδρομο χρειάζεται οπωσδήποτε νομί.. :alien:

gixxerpap
18/05/2011, 17:55
πιο ''παπί'' απο το drz????
κάνε ό,τι σου έγραψε ο diavel's animal και αγνόησε το σχόλιο του sniper:smokin:

ns1982
18/05/2011, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
610

Πανέμορφο κ πολύ δυνατό μοτό, παίζουν μερικά σε καλές τιμές αλλά δέν έχω πλήρη εικόνα για το συγκεκριμένο :(

p@nos
18/05/2011, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από ns1982
Καλό πακέτο είναι απλά μου αφήνει ένα "κενό" σε ταξιδάκι που θέλω να κάνω καλοκαίρι μέχρι 50km σε παραλίες, καλό το x135 αλλά είναι κάπως να βγείς για ταξιδάκι

Μικρότεροι τα κάναμε αυτά κ με μικρότερα μοτό...



bres ena 200/250ari skoyter tote me kati parapano...apostaseis twn 50xlm tis kaliptei gia plaka kai dikabalo......

benzines de kaine tipota, analosima tsaba kai merika exoyn kai poli ftina antallaktika kai kikloforas me broxes ta panta...kai exeis aposbesi apo tin poli ftini xrisi toy.......


kai exeis kai to enduraki gia na pas na kaneis to xabale soy opote goystareis opos prepei...
to na pareis ena bari mixanaki poy oyte san sm 8a nai poli kalo, oyte sto xoma kalo episis....kai na ka8ese na allazeis zantolastixa ka8e fora apla de paizei.......xoria poy de 8a doulepsei pote sosta otan 8a to zoriseis......de boroyme na ta xoyme ola distixos.......

devil's animal
18/05/2011, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από ns1982
Δέν το έχω οδηγήσει αλλά πιστεύω οτι έχεις δίκιο, ελαφρύ είναι κ ευκολοδήγητο οπότε θα κάνει κ για πόλη

μα γι'αυτο φτιαχτηκε...:rolleyes:

ns1982
18/05/2011, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
μέχρι να κατέβει με κωλοτούμπες κανα γκρεμό..

αν είναι για εντούρο-εντούρο κι όχι απλά χωματόδρομο χρειάζεται οπωσδήποτε νομί.. :alien:

Thanks θα το έχω υπόψιν μου άν το πάρω αλλά εντάξει δν μασάμε εμείς απο αυτά...


:D

ziggΥ
18/05/2011, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από ns1982
Thanks θα το έχω υπόψιν μου άν το πάρω αλλά εντάξει δν μασάμε εμείς απο αυτά...


:D
αν φέρεις τούμπες θα μασάς :rotflmao:

τσεκ και τα πμ σου :wave2:

ns1982
18/05/2011, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
bres ena 200/250ari skoyter tote me kati parapano...apostaseis twn 50xlm tis kaliptei gia plaka kai dikabalo......

benzines de kaine tipota, analosima tsaba kai merika exoyn kai poli ftina antallaktika kai kikloforas me broxes ta panta...kai exeis aposbesi apo tin poli ftini xrisi toy.......


kai exeis kai to enduraki gia na pas na kaneis to xabale soy opote goystareis opos prepei...
to na pareis ena bari mixanaki poy oyte san sm 8a nai poli kalo, oyte sto xoma kalo episis....kai na ka8ese na allazeis zantolastixa ka8e fora apla de paizei.......xoria poy de 8a doulepsei pote sosta otan 8a to zoriseis......de boroyme na ta xoyme ola distixos.......


Είχα σκούτερ κ ξέρω οτι είναι πολύ καλά για την δουλειά που έχουν φτιαχτεί

Για πόλη οκ αλλά για πιο έξω πρέπει να ανέβω σε λεφτά κ ποιότητα σε σκούτερ για να είμαι οκ

Το drz είναι παιχνιδάκι, τα ζαντολάστιχα κ αναρτήσεις βγαίνουν για πλάκα αλλά θα συμφωνήσουμε ότι δν μπορούμε να τα έχουμε όλα:beer:

Απλά εγώ όπως κ όλοι μας ψάχνουμε να βρούμε ένα μότο π θα μας προσφέρει τα περισσότερα, λίγο δύσκολο βέβαια:winka:

ns1982
18/05/2011, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
αν φέρεις τούμπες θα μασάς :rotflmao:



ΟΚ, για να το λές ξέρεις:a013: