PDA

View Full Version : ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΣΠΑΤΩΝ ΚΑΙ Parking!



Dionisisk5
18/05/2011, 22:01
Λόγω δουλειάς ταξιδεύω συχνά με αεροπλάνο. Τις προάλλες λοιπόν έχω πάει να πληρώσω στο παρκινγκ μακράς διαρκείας στην υπάλληλο και λέω κάτσε να ρωτήσω με τις μηχανές τι παίζει μιας και όποτε ταξιδεύω είμαι με σακίδιο και δεν πολυκουβαλάω πράγματα.

Διάλογος:
ΕΓΩ: Καλησπέρα να πληρώσω?
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Ναι 8,6.
ΕΓΩ: Να σας ρωτήσω κάτι, για τις μηχανές πόσο είναι η χρέωση?
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Ποίες μηχανές?
ΕΓΩ: ΕΕ εαν ερθω με το μηχανακι μου πόσο είναι?
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Δεν μπαίνουν μηχανάκια στο παρκινγκ κύριε.
ΕΓΩ: ΕΕΕΕ???? Τι εννοειται δεν μπαίνουν μηχανάκια? Άμα έρθω δηλαδή με το μηχανάκι τί θα γίνει.
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Δεν μπαίνουν κύριε τα μηχανάκια στο πάργκινγκ. Τα μηχανήματα δεν βλέπουν πινακίδες από μηχανάκια μόνο από αυτοκίνητα. Δεν θα σας ανοίγει η μπάρα.
ΕΓΩ: ΜΑΛΙΣΤΑ.....

Και ερωτώ δηλαδή: ΜΑ ΕΙΝΑΙ Μ....Σ. Είναι δυνατόν ολόκληρο διεθνές αεροδρόμιο να μην έχει πάργκιγκ για μηχανάκια???:eyepop:

vagtav
18/05/2011, 22:16
εχει...

BLiTzER
18/05/2011, 22:25
Και πιθανότατα θα το πληρώνεις 8.40.

Dionisisk5
18/05/2011, 22:33
που ρε παιδια? αν έκανα λάθος ας το σβήσουν το ποστ!

PanVas
18/05/2011, 22:41
Θα κάνω τον καπετάνιο τώρα...

Έκανες τον κόπο να μπεις εδώ και να τσεκάρεις..;
http://www.aia.gr/pages.asp?pageid=2415&langid=2



Είμαστε στην ευχάριστη θέση να έχουμε ένα αεροδρόμιο με ΔΩΡΕΑΝ ΘΕΣΕΙΣ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΕΣ!


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Dionisisk5
18/05/2011, 22:50
οκ περνω πίσω το λαλακες. :D Λάθος το ότι στηρίχτηκα ότι δεν μπάινουν στο parking μακρας και ότι δεν έψαξα στο σίτε του αεροδρομίου. έψαξα μόνο στο φόρουμ και δεν βρήκα κάτι σχετικό.
Tσάμπα? Αυτά είναι.:beer: :beer: :beer:

KaTaNaS
18/05/2011, 22:51
Ναι, εχει στις αφίξεις στην αρχή του υποστέγου, οι μοτο ειναι όμως πολλές και πολύ στενοστοιβαγμένες και βέβαια δίχως παρακολούθηση.

transalpblack
18/05/2011, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dionisisk5
Λάθος το ότι στηρίχτηκα ότι δεν μπάινουν στο parking μακρας και ότι δεν έψαξα στο σίτε του αεροδρομίου. έψαξα μόνο στο φόρουμ και δεν βρήκα κάτι σχετικό.
Tσάμπα? Αυτά είναι.:beer: :beer: :beer:

Είναι δυνατόν να ψάχνεις μια πληροφορία για το αεροδρόμιο και να μην μπαίνεις στο site του, να ρωτάς άσχετο με το αεροδρομιο forum και να βριζεις το αεροδρομιο για αυτο? Τέλος πάντων...


226531

MUSTILI
18/05/2011, 23:16
Την αφησα 8 μερες περσι τετοιες μερες οπου λογω ηφαιστειου δεν μπορουσα να γυρισω!!! Οταν φτανω Αθηνα τρεχω στο παρκινγκ που φαινεται στο χαρτη, ενα ζευγαρι φιλιεται διπλα στη μηχανη, φτανω εγω και φιλαω τη μπαγκαζιερα (απο το φοβο που ειχα μη μου την φανε)

Τι τραβαμε ρε πουστη...

Kepler Fun
18/05/2011, 23:32
Στον Βενιζέλο παρκάρω εδώ και χρόνια όλη την εβδομάδα χωρίς κανένα πρόβλημα. Έχει θέσεις για μηχανές σε δύο σημεία στις αφίξεις (πριν και μετά). Είναι στεγασμένο και με κίνηση όλο το 24ωρο. Κλοπή δεν έχω ακούσει έως τώρα. Μοναδικό πρόβλημα η πληρότητα το καλοκαίρι εάν έχεις ογκώδη μηχανή. Με παπί θα βρείς θέση πάντα.

Και η Θεσσαλονίκη επίσης έχει στο αεροδρόμιο δωρεάν και στεγασμένο χώρο για μηχανές.

zephyr1
18/05/2011, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
Είναι δυνατόν να ψάχνεις μια πληροφορία για το αεροδρόμιο και να μην μπαίνεις στο site του, να ρωτάς άσχετο με το αεροδρομιο forum και να βριζεις το αεροδρομιο για αυτο? Τέλος πάντων...

:rolleyes:

nic mor
18/05/2011, 23:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
Ναι, εχει στις αφίξεις στην αρχή του υποστέγου, οι μοτο ειναι όμως πολλές και πολύ στενοστοιβαγμένες και βέβαια δίχως παρακολούθηση.


οντως ειναι πολυ στριμωχτα,αλλα δεν νομιζω με το θεμα
της "παρακολουθησης" να παιζει προβλημα,γιατι ολο και κατι καμερουλες
παιζουν τριγυρω,συν οτι ο αλλος πρεπει να ειναι και πολυ μαλακας να παει να
κλεψει στο αεροδρομιο,για παρα πολλους λογους (γνωμη μου)

βεβαια παιζει παντα το σεναριο να σου τη ριξουν-γραντζουνισουν κτλ
και να σου σουφρωσουν καποιο ευκολο στο βγαλσιμο αξεσουαρ.

παντως μπορει να εχω παει απειρες φορες να παραλαβω κατι η καποιον κτλ
και να παρκαρω στο παρκινγκ χωρις να αγχωθω,αλλα δεν θα την αφηνα για
μερες εκει μονιτς :beer: :beer:

cityfly
19/05/2011, 12:44
την έχω αφήσει μέχρι 4 μέρες ποτέ χωρίς πρόβλημα
το μόνο θέμα ειναι ότι έχει πολλές μηχανές αλλά όλο και κάτι γίνεται

the who
19/05/2011, 13:12
Καθε μερα επι ενα τετραμηνο την αφηνα στο κατω παρκιν.ΠΟΤΕ δεν την πειραξε κανεις.Και μην πει κανας ξυπνακιας "ποιος να το πειραξει το χρεπι σου":mad: :lol:

makis206
19/05/2011, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Καθε μερα επι ενα τετραμηνο την αφηνα στο κατω παρκιν.ΠΟΤΕ δεν την πειραξε κανεις.

Ποιος να το πειράξει το χρέπι σου;:D

the who
19/05/2011, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ποιος να το πειράξει το χρέπι σου;:D

Πες τα ρε Μακη.:rotflmao: :rotflmao:

makis206
19/05/2011, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Πες τα ρε Μακη.:rotflmao: :rotflmao:

Tα'πα Χρήστο, τά'πα. :lol:

georgio
19/05/2011, 14:17
Σόρρυ κιόλας αλλά επειδή έχω δει το μέρος, έναν χώρο που μας ξέμεινε και δεν είχαμε πως να τον αξιοποιήσουμε και τον "βαφτίσαμε" πάρκινγκ μοτοσυκλετών".

Είναι και τσάμπα λέει... σιγά μην ζητάγαν και λεφτά για κάμποσα μέτρα που αφήνουν μηχανάκια να παρκάρουν κάθετα στριμωγμένα, όπου εύκολα στο πετάει οποισδήποτε κάτω, το γρατζουνάει κλπ.

Τι διάολο, κλεμμένα τα έχετε; Θα άφηνε κανένας εκεί μια εβδομάδα+ το καλό του μηχανάκι; Όχι την Agusta, αλλά όχι και το χρέπι του.


Μια από τα ίδια και το Mall, τους ξέμεινε ένας χώρος σε περίεργο σχήμα και αντί να του φυτέψουν δέκα θάμνους το είπαν "πάρκινγκ μοτοσυκλετών"... τσάμπα ε...

the who
19/05/2011, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
Σόρρυ κιόλας αλλά επειδή έχω δει το μέρος, έναν χώρο που μας ξέμεινε και δεν είχαμε πως να τον αξιοποιήσουμε και τον "βαφτίσαμε" πάρκινγκ μοτοσυκλετών".

Είναι και τσάμπα λέει... σιγά μην ζητάγαν και λεφτά για κάμποσα μέτρα που αφήνουν μηχανάκια να παρκάρουν κάθετα στριμωγμένα, όπου εύκολα στο πετάει οποισδήποτε κάτω, το γρατζουνάει κλπ.

Τι διάολο, κλεμμένα τα έχετε; Θα άφηνε κανένας εκεί μια εβδομάδα+ το καλό του μηχανάκι; Όχι την Agusta, αλλά όχι και το χρέπι του.


Μια από τα ίδια και το Mall, τους ξέμεινε ένας χώρος σε περίεργο σχήμα και αντί να του φυτέψουν δέκα θάμνους το είπαν "πάρκινγκ μοτοσυκλετών"... τσάμπα ε...

Οτι ειναι ξεπετα οκ συμφωνω.Αλλα ειναι μεγαλη ευκολια γιατι εχεις αμεση προσβαση στο κτιριο,δεν βρεχεται και κανεις δεν το πειραζει.Να στο ριξουν κατω ειναι χλωμο εως απιθανο.Αλλα και να στο ριξουν εκει εχει παντα αστυνομια και καμερες.
Μονο μην παρκαρει κανεις πανω στο πεζοδρομιο γιατι την κληση την εχει παρει αμεσα.

toyar
19/05/2011, 15:37
όλο παράπονα είστε..

γιαυτό τα στριμώχνουν για να μην πέφτουν:p

GREGV33
10/09/2011, 16:22
Καλησπέρα στην παρέα. Γύρισα πριν τρείς ημέρες απο Γαλλία. Έκατσα μια βδομάδα. Άφησα τ’ αυτοκίνητο σ’ ενα ιδιωτικό πάρκινγκ. Ειναι στην ευθεία του αερδρομίου, με τις μπλέ πινακίδες. Υπάρχει και άλλο ενα, με κόκκινες, αλλά έχει ….. πακιστανούς!! Πλήρωσα 35 ευρώ και τα παιδιά ήταν ευγενέστατα. Με πήγαν και μ’ έφεραν με δικό τους αυτοκίνητο σε 5 λεπτά και το σημαντικότερο: το αυτοκίνητο ήταν ασφαλισμένο.

panos1050
10/09/2011, 17:52
την εχω αφησει δυο φορες και την μια οταν γυρισα μου ελειπαν τα αντιβαρα
οχι οτι σημαινει κατι αυτο απλα το ειπα

GREGV33
11/09/2011, 13:13
Στο πάρκινγκ που προανέφερα, η μηχανή ειναι στο μισό της τιμής. Θα πλήρωνα δηλαδή 17 ευρώ. Καλή τιμή και πάνω απ' όλα θα ειναι ασφαλισμένη.