PDA

View Full Version : ΘΑΜΠΩΜΑ ΣΕ ΠΛΑΣΤΙΚΑ



kostakis125
19/05/2011, 12:23
Σημερα βγηκα το πρωι κ ξεσκεπασα την καλη μου κ αντικρισα κατι που μεχρι κ τωρα δε μου βγαινει απο το μυαλο. Τα πλαστικα της(μαυρα με μεγαλα αυτοκολλητα) ειχαν ασπρισει σε καποια σημεια πολυ κ ενω τα ετριψα με το χερι δεν εφευγαν καθολου.
Το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι πριν δυο μερες ειχε αρχισει να βρεχει κ ενω ειχε βραχει λιγο πηγα κ την σκεπασα με την κουκουλα. Να ξεβαψε το χρωμα του υφασματος κ να εμεινε πανω?
Τι λετε να κανω? να τα τριψω με καμια αλοιφη για γρατσουνιες?
Η μηχανη ειναι συλλεκτικη κ τα πλαστικα της δεν πουλιονται πια γι αυτο εχω παρει τετοια τρομαρα:( :( :(

KAGOURO
19/05/2011, 18:56
H γνωστή αρρώστεια με τις κουκούλες ! Το είχα πάθει κι εγώ μέχρι που τα άλλαξα γιατί δεν έπιασε κανένα γιατροσόφι !

kostakis125
20/05/2011, 11:13
χτες επιχειρησα πρωτα με ασετον μετα απο προτρωπη φιλου κ εδειξε σα να καθαρισε αλλα συναμα ηταν σαν να ελιωσε ενα μερος του χρωματος..το επιασα κατευθειαν να το πλυνω κ μετα εβαλα ψιλη αλοιφη για γρατζουνιες..Το ασπρισμα εφυγε τελειως..το μονο που εμεινε ηταν γραμμες σα σπασιματα του χρωματος που ετσι κ αλλιως υπηρχαν κ πριν. Αυτο ειναι γυρανση του πλαστικου κ δεν μπορεις να κανεις τιποτα.:D