PDA

View Full Version : ttr 600 πατεντα σε ηλεκτρονικη



MAKIS-RR
19/05/2011, 21:23
γεια σας παιδια
πηραν εχθες δυο φιλοι μου 2 ιδια ττρ 600 1999 κοκκινα-ασπρα.ωραια μηχανακια.τα πηρα και τα δυο το ενα μετα το αλλο κ εχω 2 αποριες (τις εξεφρασα και σε σχετικο θεμα αλλα κανεις δεν μου απαντησε,ισως επειδη ηταν παλιο)....
1) και τα δυο κοφτιαζουν παρα πολυ νωρις ενω σου δινουν την εντυπωση οτι το μηχανακι εχει ακομα να σου προσφερει πολλα γνωριζει κανεις γιατι????παιζει να θελει ζιγκλερ για να καθαρισει???και να βγαινει εργοστασιακα ετσι για λογους καταναλωσης η ρυπων η κατι αλλο????
2) το ενα απο τα 2 ειχε την γνωστη τρυπα στις χαμηλομεσαιες ενω το αλλο οχι...μαλλον μου εχετε εξηγησει το λογο σε αλλο θεμα.
προσπαθω λοιπον να πεισω αυτον τον πουστη που εχει τρυπα να την κλεισει (βγαζοντας το γνωστο καλωδιο απο την ηλεκτρονικη) αλλα φοβαται για λογους αξιοπιστιας, υπαρχει κανεις να γνωριζει σιγουρα αν δεν θα του βγει κατι μακροχρονια/????
οχι τιποτα αλλο αλλα θελω και εγω να δω αυτην την διαφορα που λενε (λογω περιεργειας αλλα και για να εμπλουτινω τις εγκυκλοπαιδικες μου γνωσεις )

elpo
28/05/2011, 23:29
Για το πρώτο ερώτημα δεν έχω άποψη.
Για το δεύτερο ερώτημα, να πεις του φίλου να αποσυνδεσει το καλωδιάκι, η ηλεκτρονική δε θα πάθει απολύτως τίποτα. Υπάρχει και σχετικο θέμα: http://www.tt600r.eu/

daz
29/05/2011, 01:25
Μήπως έχει άλλα γρανάζια? Το ζιγκλέρ δεν παίζει ρόλο.

MAKIS-RR
29/05/2011, 10:01
οχι σιγουρα δεν ειναι θεμα γραναζιων.απλα κοφτιαζει νωρις.,αλλον ετσι λειτουργουν.τεσπα ευχαριστω.παντως το καλωδιο οντως κανει μεγαλη διαφορα και ειδικα στις χαμηλομεσαιες