PDA

View Full Version : Best day ever...



gRim
12/08/2005, 21:58
Έχουμε και λέμε...
9:00 η ώρα και 20 μετρά μακρυά από το σπίτι(δε σκόπευα να πάω πιο μακρυά) προσπαθώντας να αποφύγω παρκαρισμένο αμάξι σε στενό δρόμο και ενώ ερχόταν άλλο από το αντίθετο ρεύμα πλαγιάζω πολύ και πιάνω φρένα :nono: .

Αποτέλεσμα...τρελή χύμα. Στο μηχανάκι όλα έγιναν χάλια κι εγώ την έβγαλα με μελανιές, κάψημο σε μερικά σημεία,3 ράματα στο πηγούνι και μια ρωγμή στον αγκώνα.

Την προηγούμενη δεν κοιμήθηκα ούτε πέντε λεπτά και ξεκίνησα το πρωί για μια βόλτα 10 λεπτών(χωρίς κράνος :cry: ) ώστε να ξεχαστώ από αυτό που με βασάνιζε με αποτέλεσμα όλα αυτά. Για 20 κολομέτρα...

Γυρνάω σπίτι μετά από τόση ταλαιπωρία και βλέπω το μηχανάκι σε χειρότερα χάλια... Μπήκε κάποιος να αφήσει σίδερα στην αυλή.. το παρέσυρε και το έριξε σε ένα βουναλάκι από πέτρες...

Σπασμένα πλαστικά, πσντού λάδια και με τα χάλια που έχω φεύγω για διακοπές σε 4 μέρες. Ούτε απόψε με βλέπω να κλείνω μάτι... :uplate:

bonepeeler
12/08/2005, 22:27
Περαστικά σου και πολύ υπομονή.

Τουλάχιστον τώρα έμαθες πως χωρίς κράνος ούτε 10 λεπτά βόλτα.:wave2:

gmakris
12/08/2005, 23:56
Σε καταλαβαινω φιλε και εγω το εχω παθει (οπως και οι περισσοτεροι αλλωστε).

Προσπαθησε να τελειωνεις γρηγορα εαν σε παιρνει με τις επισκευες γιατι μονο ετσι θα ξεχαστεις γρηγορα - βαλε με την ευκαιρια και καποιο aftermarket ανταλλακτικο αντι του original και θα αισανθεις αρκετα καλυτερα

περαστικα και να ειναι η τελευταια..........

idi
12/08/2005, 23:59
:a011: :a35: αλλα τα ξερεις... εμεις να ειμαστε καλα και....

gRim
13/08/2005, 00:49
Το μηχανάκι πάει για ανταλακτικά γιατί όλα έχουν γίνει σκ@τά..δεν έχω πολλά λεφτά και "χρηματοδότηση" από γονείς δεν παίζει...
Ενώ έπεσα με την αριστερή πλευρά το τιμόνι στράβωσε από τη δεξιά κσι έσπασε. Αυτός που το πήγε σπίτι μου είπε ότι χοροπηδούσε ολόκληρο και έχουν στραβώσει όλα μπροστά. Ολα αυτά με 70χμ/ω...

Αλλά αφού τη γλίτωσα με ένα ράγισμα μόνο είμαι οκ. Είδα ένα ζευγάρι ξένων που είχαν ατύχημα με μότο...Ο άντρας σε αναπηρική καρέκλα με το ένα πόδι να μη βλέπεται και η γυναίκα γεμάτη επιδέσμους στο πρόσωπο...:(

Runner Ducati
13/08/2005, 01:01
υπομονη και κατι θα γινει.... εμεις ναμαστε καλα ................ :eyepop:


:a34:

955i
13/08/2005, 01:39
σχετικα με τα 20 μετρα, και εγω πριν 3 χρονια ξεκρανωτος πηγα για τσιγαρα σε περιπτερο που ηταν στα 1500 μετρα, την ειδα γρηγορος σπαω μια πρωτη, με το Sprint St που ειχα τοτε, ανοιγει μια πορτα απο αμαξι, φρεναρισμα πανικου, μπλοκαρισμα μπροστινου, πτωση απο τα αριστερα. Αποτελεσμα 20 ραματα στο προσωπο και 1500 ευρω ζημια :mad:

gdevelek
13/08/2005, 02:22
Φίλε σου μίλησε κάποιος ήδη για το κράνος που δεν φορούσες, αν μου επιτρέπεις θα σου πω κάτι άλλο:

Αφού το αμάξι που χρειάστηκε να αποφύγεις και τελικά έπεσες ήταν παρκαρισμένο άρα ακίνητο, γιατί δεν μπόρεσες να το αποφύγεις δίχως να πέσεις; Πόσο καθυστερημένα το είδες; Αναρωτιέμαι αν πήγαινες υπερβολικά γρήγορα για τις συνθήκες του δρόμου...;


Προσέχουμε για να τρέχουμε, όπως γράφει κάποιος στην υπογραφή του...

gRim
13/08/2005, 11:11
To παρκαρισμένο(σε χάλια σημείο) το είδα αργά αλλά και πάλι μπορούσα να το αποφύγω αν δεν ερχόταν αντίθετα άλλο αμάξι το οποίο μου άφησε λίγο περιθώριο από το παρκαρισμένο με αποτέλεσμα να πατήσω τα φρένα πλαγιασμένος και να γλυστρήσει ο μπροστινός τροχός.

Σίγουρα φταίω εγώ που έτρεξα σε τέτοιο κολόδρομο αλλά και ο τύπος που ερχόταν αντίθετα αν πήγαινε λίγο πιο αριστερά θα περνούσα άνετα και χωρίς να χρειαστεί να βγω στο αντίθετο ρεύμα...

oulas
15/08/2005, 03:57
Για να ανπτυξεις σε 20 μετρα 70 χλμ, του γαμησες το κερατο στο παπακι!

Προσοχη παιδια!:wave2: