PDA

View Full Version : Συνέντευξη Burgess



sapila racing
20/05/2011, 12:32
Οπως πάντα τα λέει ωραία.

http://www.superbikeplanet.com/2011/May/110519burgess.htm

devil's animal
20/05/2011, 13:59
:beer: :beer: :beer: :beer:

με λιγα λογια: "ο Valentino σ'αυτη την στιγμη της καριερας του δεν θελει να παρει τα ρισκα που επαιρνε ο Stoner τοτε για να οδηγαει το τριμπ0υρδελο στα ορια και ή να πεφτει ή να κερδιζει".:sick:

gixxerpap
20/05/2011, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
:beer: :beer: :beer: :beer:

με λιγα λογια: "ο Valentino σ'αυτη την στιγμη της καριερας του δεν θελει να παρει τα ρισκα που επαιρνε ο Stoner τοτε για να οδηγαει το τριμπ0υρδελο στα ορια και ή να πεφτει ή να κερδιζει".:sick:
δε θέλει, ή δε μπορεί?

devil's animal
20/05/2011, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
δε θέλει, ή δε μπορεί?


περιμενα οτι καποιος θα πεταγοταν να το πει αυτο...γι'αυτο και δεν εβαλα σε παρενθεση (ή δεν μπορει)...

αλλα ειλικρινα δεν νομιζω να μην μπορει. εχει παρει 9. αν μη τι αλλο ειναι γρηγορος. απλα μαλλον εχει πουρεψει και ζυγιζει τα πραγματα πιο ωριμα και δεν θελει να ρισκαρει πτωσεις και τραυματισμους. αν ηταν 22 μπορει και να το πηγαινε.

γνωμη μου.
:wave2:

sapila racing
20/05/2011, 15:33
O σκοπός είναι να φτιαχτεί μια μοτοσυκλέτα που να οδηγιέται απ όλους αποτελεσματικά, υπαρχουν 5 Ducati στο grid.
Το να κερδίζει με τέρμα οριακή οδήγηση που οδηγεί σε αναπάντεχες πτώσεις χωρίς προειδοποίηση δεν λέει τίποτα.

Και για όσους δεν πρόσεχαν στο μάθημα, ας κοιταξουν τα αποτελέσματα της περσινής χρονιάς λίγο καλύτερα... :winka:
Και τα Honda πέρσι δεν ηταν αυτα που ειναι φέτος, ούτε τόσο πολλά εργοστασιακά.

AKIS BUSA
20/05/2011, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
περιμενα οτι καποιος θα πεταγοταν να το πει αυτο...γι'αυτο και δεν εβαλα σε παρενθεση (ή δεν μπορει)...

αλλα ειλικρινα δεν νομιζω να μην μπορει. εχει παρει 9. αν μη τι αλλο ειναι γρηγορος. απλα μαλλον εχει πουρεψει και ζυγιζει τα πραγματα πιο ωριμα και δεν θελει να ρισκαρει πτωσεις και τραυματισμους. αν ηταν 22 μπορει και να το πηγαινε.

γνωμη μου.
:wave2:

Σωστος!!

Και να συμπληρωσω, πως μετα απο 11 χρονια στα motogp και 9 πρωτ/τα και ενα σωρο αλλα!!

Πλεον σκεφτεται με το Πανω κεφαλι!! και οχι με το......κατω!!
Ειδικα οταν "τρως" σβαρνες!! που μπορει να σου σταματησουν και τους αγωνες!!
Και φυσικα οταν δεν εχεις να αποδειξεις πλεον τιποτα!! (μολις στα 32-33 σου!!)

Τωρα τα υπολοιπα νεοπουλα!!- καυλ@@@να!! για πρωταθλημα!! και διακρισεις!! (βλεπε Dani-Marco, κλπ) θελουν πολυ καιρο ακομη για να φτασουν (αν φτασουν) το επιπεδο του "γιατρου"
και της παρεας του!!

:beer:

el_hymador
20/05/2011, 16:09
Ο Vale ήταν και απίστευτα κολόφαρδος σε ότι αφορά στους τραυματισμούς, έπεφτε αλλά ποτέ δεν έιχε πάθει τίποτα σοβαρό όλα αυτά τα χρόνια. Την περασμένη χρονιά έμαθε by the hard way ότι δεν μπορεί να σου έρχεται συνέχεια άσσος σπαθί. Σίγουρα σε αυτό το επίπεδο πρέπει να είσαι συνειδητοποιημένος και σίγουρα όλοι έχουν στο πίσω μέρος του μυαλού τους τους τραυματισμούς, σαν μέρος του "προγράμματος". Απλά πιθανότατα στο μυαλό του Valentino να παραήταν πίσω και ξαφνικλά του έσκασε στο προσκήνιο. Όσο γκουρού, ατρόμητος και επαγγελματίας να είσαι, άμα βλέπεις το κόκκαλο του ποδιού σου να χάσκει έξω από το πόδι, μαζεύεσαι...ειδικά αν έχεις περάσει την ηλικία "στα @@δια μου όλα - είμαι άτρωτος!"

sapila racing
20/05/2011, 16:12
Μια και δεν έγινε αντιληπτό...
Δεν μου λέτε, μήπως ξέρει κανείς που τερμάτιζε ο Stoner τέτοια εποχή περσι? :winka:

AKIS BUSA
20/05/2011, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Μια και δεν έγινε αντιληπτό...
Δεν μου λέτε, μήπως ξέρει κανείς που τερμάτιζε ο Stoner τέτοια εποχή περσι? :winka:

Να σου πω, γενικα δεν πηγε και χαλια!!
Εκανε 3 συνεχομενες νικες Aragon-Motegi-Philip Island, και κατα τα αλλα οταν ετρεχε!!
Απο 2 μεχρι 5 θεση!!

Και βεβαια στο πρωταθλημα ηρθε στην 4η θεση

chr1s_86
20/05/2011, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Μια και δεν έγινε αντιληπτό...
Δεν μου λέτε, μήπως ξέρει κανείς που τερμάτιζε ο Stoner τέτοια εποχή περσι? :winka:


Δεν νομίζω ότι είναι δίκαια σύγκριση, το μηχανάκι βελτιώθηκε μέσα στη χρονιά και στο τέλος είχε και νίκες.... :)

sapila racing
20/05/2011, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Δεν νομίζω ότι είναι δίκαια σύγκριση, το μηχανάκι βελτιώθηκε μέσα στη χρονιά και στο τέλος είχε και νίκες.... :)

Τι συναγωνισμό είχε να αντιμετωπίσει η Ducati περσι και τι φέτος? Για να δούμε αν είναι δίκαια η σύγκριση δηλαδή.
Τα Ηonda περσι είχαν καμμία σχέση με τα φετινά? Μηπως ηταν και λιγότερα? Στα Yamaha δεν άλλαξε τίποτα φέτος, στα Honda δεν υπαρχει συγκριση.

Για δέστε το λίγο πιο καλά και τα ξαναλέμε. :wave2: Τετοια εποχή δεν είχε δει βαθρο ακόμα ο Stoner πάντως, και θα του έπαιρνε καναδυο μηνες ακόμα μεχρι το πρωτο. Από τούμπες όμως μπόλικες. :winka:

Αυτό θέλει να φτιάξει ο Burgess με την ομάδα του, ενα μηχανάκι που να μην πεφτει στα καλα καθούμενα, να δίνει πληροφόρηση και να είναι δεκτικό στις ρυθμίσεις.

menelaos46
20/05/2011, 21:53
περιμενα οτι καποιος θα πεταγοταν να το πει αυτο...γι'αυτο και δεν εβαλα σε παρενθεση (ή δεν μπορει)... αλλα ειλικρινα δεν νομιζω να μην μπορει. εχει παρει 9. αν μη τι αλλο ειναι γρηγορος. απλα μαλλον εχει πουρεψει και ζυγιζει τα πραγματα πιο ωριμα και δεν θελει να ρισκαρει πτωσεις και τραυματισμους. αν ηταν 22 μπορει και να το πηγαινε. γνωμη μου.


+1

menelaos46
20/05/2011, 22:00
http://www.youtube.com/watch?v=tIkKSD-Q3Ho&feature=related


Κι ενα απο τοτε που οδηγαγε μονο με το κατω!!!

AKIS BUSA
21/05/2011, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Ο Vale ήταν και απίστευτα κολόφαρδος σε ότι αφορά στους τραυματισμούς, έπεφτε αλλά ποτέ δεν έιχε πάθει τίποτα σοβαρό όλα αυτά τα χρόνια. Την περασμένη χρονιά έμαθε by the hard way ότι δεν μπορεί να σου έρχεται συνέχεια άσσος σπαθί. Σίγουρα σε αυτό το επίπεδο πρέπει να είσαι συνειδητοποιημένος και σίγουρα όλοι έχουν στο πίσω μέρος του μυαλού τους τους τραυματισμούς, σαν μέρος του "προγράμματος". Απλά πιθανότατα στο μυαλό του Valentino να παραήταν πίσω και ξαφνικλά του έσκασε στο προσκήνιο. Όσο γκουρού, ατρόμητος και επαγγελματίας να είσαι, άμα βλέπεις το κόκκαλο του ποδιού σου να χάσκει έξω από το πόδι, μαζεύεσαι...ειδικά αν έχεις περάσει την ηλικία "στα @@δια μου όλα - είμαι άτρωτος!"

Δεν εχεις αδικο!!
Αλλα στο θεμα με τον Ασσο!!, εχει γινει και στο παρελθον, με την εννοια οτι μπορει να σου ερχεται και συνεχεια Ασσος!!

Οπως με τον Swantz η αλλιως μιστερ τουμπας!!, δηλαδη καταφερε να παρει ενα πρωταθλημα!!
και ειχε "φαει" δεν θυμαμαι ποσες σβαρνες!! και δεν επαθε ευτυχως για τον ιδιο τιποτα!!
ενω ο ατυχος Rainey με 3 πρωταθληματα, εφαγε μια και καλη!! (οχι οτι δεν ειχε πεσει και αυτος αλλες φορες!!)
Οπως και ο Doohan βεβαια, με περισσοτερα πρωταθληματα των παραπανω δυο!!
και αυτος ομως εφαγε μια!!, που ακομα του εχει αφησει κουσουρι!! στο περπατημα!!

Ειναι αυτο που λεμε δηλαδη <<αμα σου μελει να πνιγεις.....>>

AKIS BUSA
21/05/2011, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
http://www.youtube.com/watch?v=tIkKSD-Q3Ho&feature=related


Κι ενα απο τοτε που οδηγαγε μονο με το κατω!!!

Μενιο...........Γ@@@@ει!!!

:beer: :beer:

spyro
21/05/2011, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
http://www.youtube.com/watch?v=tIkKSD-Q3Ho&feature=related


Κι ενα απο τοτε που οδηγαγε μονο με το κατω!!!

αυτοι είναι αγώνες

:beer: :beer: :beer:

TROOPER
22/05/2011, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
δε θέλει, ή δε μπορεί?

για πες εσυ...