PDA

View Full Version : θελω zzr 1400 τι να κανω;



Σελίδες : [1] 2 3

giorgos.ken
20/05/2011, 19:03
Γεια σας παιδια,απο εμπιρια σε μηχανες εχω μονο απο παπακι 100αρι οδηγαω 2 χρονια καθημερα και εχω οδηγησει και μια cbf250.Να πω επησης οτι εχω ανεβει σε 600αρα ss αλλα σαν συνοδηγος.Αφτο που μου εχει κολησει ξερω οτι εινε ακρεω μερικοι θα με πειτε και τρελο εινε να αγορασω μια zzr 1400 εινε ονειρο ζωης για μενα, τα μαζεβω τα λεφτα απο τα 18 μου και ειμαι 20.Θελω να μου δωσετε μερικες συμβουλες για αυτην την μηχανη και αν τυχει και την εχει καπιος να μου πει περιπου πως εινε αν εινε φιλικη προς τον αναβατη π.χ και γενικως οτι πληροφοριες μπορει να μου δοσει. Επησης αν υπαρχει καπιος που να ανεβηκε καπως αποτομα σε κιβικα,και η πρωτη του επαφη με την μοτο θα το εκτιμουσα παρα πολυ.Επησεις ακουσα οτι μπορις να τις βαλης εναν περιοριστη στους 33 ιπους, εγω την σιγγεκριμενει μοτο την θελω για βολτες και ταξιδια αλλα σε νορμαλ ταχητητες οχι τρελα πραγματα γιατι εχουν δει πολλα τα ματια μου.θα ηθελα τις γνωμες σας και τις συμβουλες σας χωρις ειρωνιες για ολα αυτα που σας εγραψα παραπανω,ευχαριστω ολους οσους απαντησουν στο θεμα μου

mikros boudas
20/05/2011, 19:05
ψαξε να βρεις τα θεματα που ξεκινησε ο χρηστης dolmas και θα σου λυθουν πολλες αποριες και επισης,θα διαβασεις τις γνωμες του μισου φορουμ.
η απαντηση μου,χωρις να ειμαι ο γκουρου της οδηγησης η να εχω μεγαλη εμπειρια,ειναι ΟΧΙ.:beer:

Cpt. Haddock
20/05/2011, 19:11
'Εχεις καταλάβει για τί ακριβως ειναι φτιαγμένη αυτη η μηχανη ή είδες τα κυβικά και κ@υλωσες;

SVX
20/05/2011, 19:12
:a01: hey .... ooooh..... here we gooo.. :a2:

1400 ε.... ? βγαζει και η Yamaha ενα 1700 ... βασικα και το ROCKET της Triumph αν το καβαλησεις θα το ερωτευτεις... το λεω γιατι μπορει να εισαι απο τους ανθρωπους που δεν τους αρεσουν τα "ημιμετρα"....


226895

intruder
20/05/2011, 19:16
διαβασε λιγο αυτο κ σκεψου http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=109073 (http://http://)

giorgos.ken
20/05/2011, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
'Εχεις καταλάβει για τί ακριβως ειναι φτιαγμένη αυτη η μηχανη ή είδες τα κυβικά και κ@υλωσες;
νε εχω καταλαβει για τι εινε φτιαγμενη φιλε αλλα και καποιος που εχει εμπιρια χρονια αν τρεχει πιστεβεις δεν εχει πιθανοτητες να σκοτωθει τη σε πιραξε δηλαδη τοσο οτι θελω μια μηχανη 1400 αλλα να την πηγενω νορμαλ στην εθνικη;και το γκολφ του πατερα μου πιανει 200+ αλλα δεν θυμαμαι οσες φορες και να το πηρα να ετρεξα τοσο

ERRIKA
20/05/2011, 19:17
http://video.google.com/videoplay?docid=-5598263209431912025#

Oι πρώτες στροφές είναι δύσκολες, μετά συνηθίζεις... :wacko:

andreas k1200s
20/05/2011, 19:19
Να το παρεις το κοριτσι πιστευω εισαι ετοιμος.
( εδω ο αλλος πηρε hayabusa μετα το παπι,το zzr θα σε χαλασει? )
:beer: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
20/05/2011, 19:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
νε εχω καταλαβει για τι εινε φτιαγμενη φιλε αλλα και καποιος που εχει εμπιρια χρονια αν τρεχει πιστεβεις δεν εχει πιθανοτητες να σκοτωθει τη σε πιραξε δηλαδη τοσο οτι θελω μια μηχανη 1400 αλλα να την πηγενω νορμαλ στην εθνικη;και το γκολφ του πατερα μου πιανει 200+ αλλα δεν θυμαμαι οσες φορες και να το πηρα να ετρεξα τοσο

Δε νομιζω οτι εχεις καταλαβει

Δεν ειναι η ταχυτητα αυτο στο οποίο αναφέρομαι. Μηχανες αυτου του είδους ειναι εκπληκτικες για μια συγκεκριμένη χρηση και άθλιες για καποια άλλη. Η χρήση τους δεν ειναι απλα το "τελικιασμα" που εσυ λες (κι εγω δε σε πιστεύω) οτι δε θα κανεις.

Ξαναλέω, ξέρεις τί ειναι αυτη η κατηγορία μηχανών;

giorgos.ken
20/05/2011, 19:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s
Να το παρεις το κοριτσι πιστευω εισαι ετοιμος.
( εδω ο αλλος πηρε hayabusa μετα το παπι,το zzr θα σε χαλασει? )
:beer: :beer: :beer:
τωρα αυτο το λες σοβαρα η ειρωνευτηκα;

intruder
20/05/2011, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από intruder
διαβασε λιγο αυτο κ σκεψου http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=109073 (http://http://)

κ επειδη ειμαι αχρηστος κ δεν μπορω να βαλω το λινκ σωστα ειναι στο γενικες-οδηγησα ενα οπλο:D

Allst@rf
20/05/2011, 19:22
και μενα το όνειρο μου είναι να πιλόταρω ένα Τomcat αλλά το μόνο που εχω καταφέρει είναι, να τερματίσω όλες τις αποστολές στο Αfterburner...

Α ρε,στραβοί κουτσοί στον αγιο παντελεήμωνα...

Cpt. Haddock
20/05/2011, 19:24
Παίδες, τζαμπα ασχολείστε. Οσοι (πιτσιρικάδες ιδιως), μπαίνουν με τέτοια ερωτήματα, το έχουν ήδη αποφασίσει και περιμένουν να ακουσουν θετικές γνωμες

Γι' αυτό βλέπεις " :beer: " σε όποιον ποστάρει "παρτο" και μπινελίκια σε όποιον λέει το αντιθετο

Χανετε το χρονο σας :wave2:

toyar
20/05/2011, 19:25
λες πιο πάνω ότι είσαι 20 και έχουν δει πολλά τα μάτια σου:rolleyes:
μόνο από αυτό που λες δείχνεις ανέτοιμος γιαυτό που θες να κάνεις
φιλικά θα σου πω ότι έχοντας τα διπλά σου χρόνια και έχοντας οδηγήσει πιο πολλά χρόνια από την ηλικία σου δεν θεωρώ τον εαυτό μου ικανό να διαχειριστεί (όχι να οδηγήσει) τέτοια μηχανή

καλή τύχη:wave2:

andreas k1200s
20/05/2011, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
τωρα αυτο το λες σοβαρα η ειρωνευτηκα;

Σοβαροτατα.:beer: :beer:

Allst@rf
20/05/2011, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s
Σοβαροτατα.:beer: :beer:

δε κανονίζετε να τον πας μια βόλτα δικαβαλο ,μια αττική οδό να το ανοίξεις μια καλή να δει ο τύπος τι εστί μεγάλη σπορ κατηγορία;

υπάρχει και ποιο ακραίο σενάριο αλλά δεν τολμώ ούτε να ολοκληρώσω την σκέψη...:D

John Steed
20/05/2011, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
και μενα το όνειρο μου είναι να πιλόταρω ένα Τomcat αλλά το μόνο που εχω καταφέρει είναι, να τερματίσω όλες τις αποστολές στο Αfterburner...


Afterburner????
:eek: :eek: :eek:



:a23: :a23: :a23:

John Steed
20/05/2011, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
Αφτο που μου εχει κολησει ξερω οτι εινε ακρεω μερικοι θα με πειτε και τρελο εινε να αγορασω μια zzr 1400 εινε ονειρο ζωης για μενα, τα μαζεβω τα λεφτα απο τα 18 μου και ειμαι 20.Θελω να μου δωσετε μερικες συμβουλες για αυτην την μηχανη


Δε μας χ@ζεις ρε Νταλάρα....

Θες και ZZR και το έχεις ποστάρει στα Honda.....:mad: :mad: :mad: :mad:







Α, κε ήνε "Μαζεύω" εντάκσι? :yuck:

vaska
20/05/2011, 19:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
http://video.google.com/videoplay?docid=-5598263209431912025#

Oι πρώτες στροφές είναι δύσκολες, μετά συνηθίζεις... :wacko:


Ναι έβαλες αυτό το βιντεάκι οκ, αλλά δεν έβαλες το άλλο που ο πιτσιρικάς 16 χρονών το λαμπαδιάζει και το πάει 10 λεπτά σούζα.

Και να σου πω γιατί??? Μας ζηλεύετε εμάς που είμαστε τιμόνια, κουλάτζες ε κουλάτζες

:yuck: :yuck: :yuck:

giorgos.ken
20/05/2011, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s
Σοβαροτατα.:beer: :beer:
και αυτος που πηρε την hayabousa την εχει μαθει;επαθε κανα ατυχημα

Cpt. Haddock
20/05/2011, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Θες και ZZR και το έχεις ποστάρει στα Honda.....:mad: :mad: :mad: :mad:

Ω, ρε πστ αυτο δεν το είδα.

ΦιλΑΙ, κατα λάθος τό κανες ή ολα τα μηχανακια χοντα νομιζεις οτι ειναι; :rotflmao:

edit: Δεν το μετακινω, να κανουμε γέλιο

SVX
20/05/2011, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ω, ρε πστ αυτο δεν το είδα.

ΦιλΑΙ, κατα λάθος τό κανες ή ολα τα μηχανακια χοντα νομιζεις οτι ειναι; :rotflmao:


τα τρανσΑλπ γ@μησανε τη μπιάτσα ,,,, :sad:

faraway
20/05/2011, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ολα τα μηχανακια χοντα νομιζεις οτι ειναι;

Τι θες να πεις ?? Υπάρχουν και άλλες ? :lol: :lol:

giorgos.ken
20/05/2011, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ω, ρε πστ αυτο δεν το είδα.

ΦιλΑΙ, κατα λάθος τό κανες ή ολα τα μηχανακια χοντα νομιζεις οτι ειναι; :rotflmao:

edit: Δεν το μετακινω, να κανουμε γέλιο
φιλε εντελως καταλαθως δεν το προσεξα ειμε κενουργιος γινετε να το μεταφουμε;

andreas k1200s
20/05/2011, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
και αυτος που πηρε την hayabousa την εχει μαθει;επαθε κανα ατυχημα

Οχι ρε φιλε (χτυπα ξυλο) μια χαρα ειναι

Cpt. Haddock
20/05/2011, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
φιλε εντελως καταλαθως δεν το προσεξα ειμε κενουργιος γινετε να το μεταφουμε;

Αντε γιατι ειναι παρασκευή και εχω κεφια :D

zolotas
20/05/2011, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
και το γκολφ του πατερα μου πιανει 200+

:rolleyes: οικογενειακη γαλουχηση

SVX
20/05/2011, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
και αυτος που πηρε την hayabousa την εχει μαθει;επαθε κανα ατυχημα


να ρωτησω εγω το αλλο? μετα αφου το εχεις αποφασισει να το αγορασεις... ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ ΣΟΥ? ή μηπως λες να την κρατησεις για παντα....?



εχεις ιδεα υποθετω τι λεφτα τρωει το συγκεκριμενο σε βενζινη, λαστιχα και Service ...ετσι?


μονο τα τελη κυκλοφοριας ειναι 220 (του χρονου θα γινουν 250) :wave2: :beer: :beer: :smokin:

bulmont
20/05/2011, 19:49
Eλεος ρε πστη μου


Ναυτάκια που γ@μ@γαμε

γίναν καπεταναίοι............................


:sick: :sick: :sick: :sick:

giorgos.ken
20/05/2011, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δε νομιζω οτι εχεις καταλαβει

Δεν ειναι η ταχυτητα αυτο στο οποίο αναφέρομαι. Μηχανες αυτου του είδους ειναι εκπληκτικες για μια συγκεκριμένη χρηση και άθλιες για καποια άλλη. Η χρήση τους δεν ειναι απλα το "τελικιασμα" που εσυ λες (κι εγω δε σε πιστεύω) οτι δε θα κανεις.

Ξαναλέω, ξέρεις τί ειναι αυτη η κατηγορία μηχανών;
νε ξερω λεγωνται sport turing μηχανες και εινε για πολλα χιλιομετρα και ταξιδια,εινε αθλιες για μεσα στην πολη και δεν περνεις μια τετια μηχανη για να πας απο το σπιτι σου στο περιπτερο.σε καλυψα;

John Steed
20/05/2011, 19:55
Να σου πω, Ken ....



...Ό,τι μηχανή και να πάρεις,

























Δεν πρόκειται να σου κάτσει..... Απλά κ@λοτρίβεται, δεν την ξέρεις τώρα?
:bigcry: :bigcry: :bigcry:


226898

John Steed
20/05/2011, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
νε ξερω λεγωνται sport turing μηχανες και εινε για πολλα χιλιομετρα και ταξιδια,εινε αθλιες για μεσα στην πολη και δεν περνεις μια τετια μηχανη για να πας απο το σπιτι σου στο περιπτερο.σε καλυψα;



ΩΩΩΩΩΩ τι τούπεεεεε !!!!!

:eek: :eek:

Joyrider
20/05/2011, 20:02
Η μετάβαση στα κυβικά είναι σημαντικό πράγμα.

Σου λύνει απορίες ανώδυνα, συγχωρεί λάθη, σου δίνει περιθώριο για "δοκιμές", αποκτάς χιλιόμετρα και εμπειρία σε διάφορες συνθήκες, κάνεις ότι θες στο μηχανάκι και όχι ότι θέλει αυτό σε σένα.

Και πολλά άλλα. Σκέψου το για κανένα πιο μικρό μετάχειρο πρώτα.

John Steed
20/05/2011, 20:04
Διάβασε αυτό: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=109073


Και θα σου λυθούν αρκετές απορίες.


(είπα να βάλω ένα σοβαρό ποστ, να μην μου πείτε πως δεν συνεισφέρω στην κουβέντα... :bigcry: :bigcry: )

faraway
20/05/2011, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Να σου πω, Ken ....



...Ό,τι μηχανή και να πάρεις,

























Δεν πρόκειται να σου κάτσει..... Απλά κ@λοτρίβεται, δεν την ξέρεις τώρα?
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

:lol: :lol: :lol: :rotflmao:

Nikos988
20/05/2011, 20:14
Ρε συ giorgos.ken και στο άλλο forum που άνοιξες το ίδιο θέμα, έφτασε σε σημείο να κλειδωθεί!!!
Μου είχες πει ότι τώρα με το παπί έχεις ένα κράνος των 60 ευρώ και όταν πάρεις το ZZR θα πάρεις καλό εξοπλισμό.
Ε λοιπόν, είσαι πολύ ανώριμος άσχετα αν νομίζεις ότι είσαι πολύ ώριμος!!!!
Τα αποτελέσματα μιας πτώσης με 80ΚΜ είναι τα ίδια άσχετα με τη μηχανή που καβαλάς!!!!
Και όσο για την εμπειρία που σου λείπει, είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να την αποκτήσεις πάνω στο ZZR!!!
Η πρώτη μου σοβαρή μηχανή ήταν το CAGIVA CANYON 600 (μονοκύλινρο με 36 άλογα τροχό). Την πρώτη φορά που το καβάλησα, 24 χρονών, μου φάνηκε διαστημόπλοιο!!!
Μετά από 4 χρόνια το έδωσα και πήρα ένα FAZER 600 με 85 άλογα τροχό!!! Ξανά μου φάνηκε σαν να καβάλησα διαστημόπλοιο!!!
Μετά από άλλα 6 χρόνια πήρα το FAZER 1000 με 130 άλογα τροχό!!! Άλλο διαστημόπλοιο!!! Ούτε στον πόλεμο των άστρων να ήμουν!!!
Και μετά από άλλα 4 χρόνια πήγα στο R1 με 155 άλογα τροχό!!! Αυτά τα διαστημόπλοια δεν έχουν τελειωμό ρε!!!!!!
Και πίστεψέ με, με τόσα χρόνια και τόσα ΚΜ πάνω σε μηχανές και νιώθω ότι το R1 δε μπορώ να το πάω ούτε στο 50%!!!!!
Κάνε ότι σε φωτήσει ο Θεός. Μη ζητάς όμως τη γνώμη των άλλων σε όλα τα forum με την ελπίδα να βρεθεί κάποιος να συμφωνήσει μαζί σου!
Εγώ πάντως δεν πρόκειται να το κάνω. Δε θέλω να νιώσω ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ!!!


988

zolotas
20/05/2011, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
.Επησεις ακουσα οτι μπορις να τις βαλης εναν περιοριστη στους 33 ιπους,

πρως θεου μην βαλις κοπτη,θα σε περναη ο ιταλος και θα χερετε

John Steed
20/05/2011, 20:15
Έλα αυτή η μηχανή κάνει καλό στις διεθνείς σχέσεις λέμε!!!!



http://www.youtube.com/watch?v=QoQ85nIlCcc


:look:






:rotflmao:

chr1s_86
20/05/2011, 20:20
Πάρε ένα ninja 250 να κάνεις τις βόλτες σου και τα ξαναλέμε σε 1-2 χρόνια για το 600.... :beer:

zolotas
20/05/2011, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikos988
Ρε συ giorgos.ken και στο άλλο forum που άνοιξες το ίδιο θέμα, έφτασε σε σημείο να κλειδωθεί!!!


988

τα αλλα φορουμ ειναι της πλακας .....κουτακηδες ειναι ολοι τους και συζητανε για αστρολογια και μαγειρικη και κανουν οδοιπορικα σε καφετεριες ......
αντε ,γεμισαμε μαιμουδες :mad:

Allst@rf
20/05/2011, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikos988
Ρε συ giorgos.ken και στο άλλο forum που άνοιξες το ίδιο θέμα, έφτασε σε σημείο να κλειδωθεί!!!
Μου είχες πει ότι τώρα με το παπί έχεις ένα κράνος των 60 ευρώ και όταν πάρεις το ZZR θα πάρεις καλό εξοπλισμό.
Ε λοιπόν, είσαι πολύ ανώριμος άσχετα αν νομίζεις ότι είσαι πολύ ώριμος!!!!
Τα αποτελέσματα μιας πτώσης με 80ΚΜ είναι τα ίδια άσχετα με τη μηχανή που καβαλάς!!!!
Και όσο για την εμπειρία που σου λείπει, είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να την αποκτήσεις πάνω στο ZZR!!!
Η πρώτη μου σοβαρή μηχανή ήταν το CAGIVA CANYON 600 (μονοκύλινρο με 36 άλογα τροχό). Την πρώτη φορά που το καβάλησα, 24 χρονών, μου φάνηκε διαστημόπλοιο!!!
Μετά από 4 χρόνια το έδωσα και πήρα ένα FAZER 600 με 85 άλογα τροχό!!! Ξανά μου φάνηκε σαν να καβάλησα διαστημόπλοιο!!!
Μετά από άλλα 6 χρόνια πήρα το FAZER 1000 με 130 άλογα τροχό!!! Άλλο διαστημόπλοιο!!! Ούτε στον πόλεμο των άστρων να ήμουν!!!
Και μετά από άλλα 4 χρόνια πήγα στο R1 με 155 άλογα τροχό!!! Αυτά τα διαστημόπλοια δεν έχουν τελειωμό ρε!!!!!!
Και πίστεψέ με, με τόσα χρόνια και τόσα ΚΜ πάνω σε μηχανές και νιώθω ότι το R1 δε μπορώ να το πάω ούτε στο 50%!!!!!
Κάνε ότι σε φωτήσει ο Θεός. Μη ζητάς όμως τη γνώμη των άλλων σε όλα τα forum με την ελπίδα να βρεθεί κάποιος να συμφωνήσει μαζί σου!
Εγώ πάντως δεν πρόκειται να το κάνω. Δε θέλω να νιώσω ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ!!!


988


σου χω νέα...





















V strοm δεν έχεις πάρει...:smokin:

daz
20/05/2011, 20:25
Σοβαρά τώρα διαβάζοντας τις δύο πρώτες γραμμές, κοίταξα κατευθείαν την ημερομηνία. Λέω δεν μπορεί παλιό θα είναι και θα το επανέφερε αυτός εσβουξου.
Νοπ.. 20/5
Δεν γίνεται. Κάτι τρέχει εδώ. Μάλλον μπήκε αυτός που οδήγησε ένα όπλο, με άλλο νικ να μας κάνει πλάκα.
Μετά διαβάζω πως το έχει ποστάρει και αλλού. Και τότε πείστηκα.

Κάποιος θέλει να γελάσει και ποστάρει ότι να 'ναι! Τόσα ορθογραφικά και τόσες υπερβολές δεν έχω ξαναδεί σε ένα ποστ με 5 γραμμές. :rolleyes:

Αρνούμαι να πιστέψω πως όλο αυτό είναι αλήθεια. Σοβαρά! :sick:



Υγ. Σε περίπτωση που κάνω λάθος ζητώ συγγνώμη απ' τον φίλο που πόσταρε. Σε αυτή την περίπτωση ας πάρει τα παραπάνω σαν απάντηση στον προβληματισμό του. :wave2:

faraway
20/05/2011, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Σοβαρά τώρα διαβάζοντας τις δύο πρώτες γραμμές, κοίταξα κατευθείαν την ημερομηνία. Λέω δεν μπορεί παλιό θα είναι και θα το επανέφερε αυτός εσβουξου.
Νοπ.. 20/5
Δεν γίνεται. Κάτι τρέχει εδώ. Μάλλον μπήκε αυτός που οδήγησε ένα όπλο, με άλλο νικ να μας κάνει πλάκα.
Μετά διαβάζω πως το έχει ποστάρει και αλλού. Και τότε πείστηκα.

Κάποιος θέλει να γελάσει και ποστάρει ότι να 'ναι! Τόσα ορθογραφικά και τόσες υπερβολές δεν έχω ξαναδεί σε ένα ποστ με 5 γραμμές. :rolleyes:

Αρνούμαι να πιστέψω πως όλο αυτό είναι αλήθεια. Σοβαρά! :sick:



Υγ. Σε περίπτωση που κάνω λάθος ζητώ συγγνώμη απ' τον φίλο που πόσταρε. Σε αυτή την περίπτωση ας πάρει τα παραπάνω σαν απάντηση στον προβληματισμό του. :wave2:

Συμφωνώ !! Και ανέβηκε και άλλο στα καπάκια με πιο Normal όμως μηχανάκι .

Ή κάποιος δεν έχει τι να κάνει ή κάνει κάποιου είδους κοινωνικό τεστ .

Nikos988
20/05/2011, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
σου χω νέα...





















V strοm δεν έχεις πάρει...:smokin: :smokin: :lol:


Αυτό θα είναι το επόμενο βήμα!!!! Όταν τα 299 στο κοντέρ του R1 θα μου φαίνονται λίγα!!!! Μέχρι τότε, θα βλέπω τα V-Strom να με περνάνε με εκατόν οχτακόσα από εξωτερική!!!!


988

giorgos.ken
20/05/2011, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από faraway
Συμφωνώ !! Και ανέβηκε και άλλο στα καπάκια με πιο Normal όμως μηχανάκι .

Ή κάποιος δεν έχει τι να κάνει ή κάνει κάποιου είδους κοινωνικό τεστ .
ειληκρινα με αυτα που γραφετε θα με παρουν τα γελια,ξερετε δεν ειμε ο μονος που απο μικρου κιβισμου μηχανη θελει να παει σε μεγαλη κατηγορια,εγω ανοιξα ενα θεμα γεματος σοβαροτητα και οι πιο πολυ εδω ειρονευωνται και κοροιδεβουν μεχρι και οτη το κανω επιτιδες ειπατε.τη σχεση εχει το αλλο φορουμ με αυτο εδω,δεν εχω δικαιωμα να ρωτησω σε οσα διαφορετηκα φορουμ γουσταρω;σας παρακαλω να μηνετε στο θεμα και μην πετατε οτι χαζομαρα σας κατεβει.

Cpt. Haddock
20/05/2011, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
ειληκρινα με αυτα που γραφετε θα με παρουν τα γελια,

Εμάς μας έχουν πάρει ήδη με την ορθογραφία σου, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα

faraway
20/05/2011, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εμάς μας έχουν πάρει ήδη με την ορθογραφία σου, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα

Αυτό είναι το λιγότερο ....:D

paTman_the
20/05/2011, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
νε εχω καταλαβει για τι εινε φτιαγμενη φιλε αλλα και καποιος που εχει εμπιρια χρονια αν τρεχει πιστεβεις δεν εχει πιθανοτητες να σκοτωθει τη σε πιραξε δηλαδη τοσο οτι θελω μια μηχανη 1400 αλλα να την πηγενω νορμαλ στην εθνικη;και το γκολφ του πατερα μου πιανει 200+ αλλα δεν θυμαμαι οσες φορες και να το πηρα να ετρεξα τοσο

Σου απάντησα σοβαρά και στο mybike(που μπήκα μόνο και μόνο για να δω τι λες!). Αν ήταν στο χέρι μου δε θα έπαιρνες ποτέ μηχανή μέχρι να μάθεις να γράφεις κάποιες βασικές λέξεις...

Μάθημα πρώτο δωρεάν:

ΝΑΙ
ΕΙΝΑΙ
ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ
ΤΙ για ερωτήσεις και ΤΗ όταν αναφέρεσαι σε ΑΥΤΗ
ΠΗΓΑΙΝΩ

Τώρα όσον αφορά το μυνημά σου, και μόνο που νομίζεις ότι η τελική εκφράζει τις μηχανές δείχνει πόσο άσχετος είσαι και άρα ΑΝΙΚΑΝΟΣ οδηγός.

επειδή πολύ ασχολήθηκα (και να πάω να γαμηθώ θα μου πεις και θα έχεις και δίκιο), αλλά πραγματικά το πιστεύω και το λέω, αυτό που λες είναι λάθος επιλογή. Και τους Ικάρους στην Σχολή Ικάρων πριν τους βάλουν σε F16 πρώτα τους βάζουν σε αεροπλανάκια της αερολέσχης μετά στα παλιά τα Τ34(αν θυμάμαι καλά το μοντέλο) και για να φτάσουν να πιλοτάρουν το F16 τους οδηγούν κάπου 10 χρόνια μικρότερα μηχανάκια εεε συγγνώμη αεροπλάνα.

Και ένα τελευταίο, μην συγκρίνεις την οδήγηση και οδηγισιμότητα μεταξύ μηχανών με την οδήγηση και οδηγησιμότητα μεταξύ αυτοκινήτων. Τώρα βέβαια κάποιος που δεν ξέρει να γράφει βασικές λέξεις αμφιβάλλω ότι μπορεί να καταλάβει αυτή την πρόταση, αλλά εγώ στο εξήγησα. Αν θες κατάλαβέ το, αν δε θες κάνε ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ.

Φιλικά πάντα...

Nikos988
20/05/2011, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
ειληκρινα με αυτα που γραφετε θα με παρουν τα γελια,ξερετε δεν ειμε ο μονος που απο μικρου κιβισμου μηχανη θελει να παει σε μεγαλη κατηγορια,εγω ανοιξα ενα θεμα γεματος σοβαροτητα και οι πιο πολυ εδω ειρονευωνται και κοροιδεβουν μεχρι και οτη το κανω επιτιδες ειπατε.τη σχεση εχει το αλλο φορουμ με αυτο εδω,δεν εχω δικαιωμα να ρωτησω σε οσα διαφορετηκα φορουμ γουσταρω;σας παρακαλω να μηνετε στο θεμα και μην πετατε οτι χαζομαρα σας κατεβει.

Αφού βλέπεις ότι όλοι σου λέμε χαζομάρες και σε πιάνουν τα γέλια, γιατί δε σταματάς εδώ τη συζήτηση???
Όλες οι απαντήσεις που έχεις πάρει, δε σου αρέσουν-βολεύουν!
Κάνε αυτό που θέλεις και άσε μας στη χαζομάρα μας!

988

daz
20/05/2011, 20:53
Κάποιος στην ηλικία σου με τον προβληματισμό που έθεσες δεν θα έβαζε αυτόν τον τίτλο.

Κάποιος που θέλει σοβαρή απάντηση σε κάτι που γνωρίζει πως είναι ακραίο και θέλει να αποφύγει τα ειρωνικά σχόλια, όπως ανέφερες στο τέλος, προσπαθεί να πείσει απ' την αρχή πως είναι σοβαρός. Εσύ το μόνο που δεν μας είπες είναι πως η εμπειρία σου είναι μόνο από μηχανές στο καρουζέλ της γειτονιά σου.

Το είμαι 20 και μαζεύω τα λεφτά απ' τα 18 είναι αστείο από μόνο του, δεν χρειάζεται να το σχολιάσω.

Τα ορθογραφικά είναι τόσα πολλά που δεν πείθουν. "είνε" τώρα σοβαρά μιλάς? Ποιος άνθρωπος μπορεί να γράψει και δεν ξέρει να γράφει το "είναι". Είμαι σίγουρος πως καταβάλεις μεγάλη προσπάθεια για να κάνεις τόσα ορθογραφικά. Το πιθανότερο είναι να γυρίζεις σε αυτά που έχεις γράψει και να τα διορθώνεις προς το λάθος.

Για τους 33 ίππους αλήθεια που το άκουσες?

paTman_the
20/05/2011, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
ειληκρινα με αυτα που γραφετε θα με παρουν τα γελια,ξερετε δεν ειμε ο μονος που απο μικρου κιβισμου μηχανη θελει να παει σε μεγαλη κατηγορια,εγω ανοιξα ενα θεμα γεματος σοβαροτητα και οι πιο πολυ εδω ειρονευωνται και κοροιδεβουν μεχρι και οτη το κανω επιτιδες ειπατε.τη σχεση εχει το αλλο φορουμ με αυτο εδω,δεν εχω δικαιωμα να ρωτησω σε οσα διαφορετηκα φορουμ γουσταρω;σας παρακαλω να μηνετε στο θεμα και μην πετατε οτι χαζομαρα σας κατεβει.

ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΩΡΕΑΝ μάθημα:
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ
ΕΙΜΑΙ
ΟΤΙ
ΤΙ οταν είναι σε ερώτηση ΤΗ οταν ειναι για ΑΥΤΗ
ΜΕΙΝΕ

Αν νομίζεις ότι αυτά που σου λένε σου προκαλούν γέλια τότε είσαι απλά ηλίθιος.

Το τι κάνω εγώ, αυτός ή εκείνος δεν λέει τίποτα για το τι θα έπρεπε να κάνεις. Το αν και άλλοι έχουν κάνει το ίδιο λάθος δεν αναιρεί αυτά που σου λένε εδώ, το κατάλαβες αυτό;

και να σου πω και κάτι ρε μεγάλε; Στην τελική δεν είναι δικό μας θέμα το τι θα κάνεις ούτε σου ζητήσαμε να μας ρωτήσεις. ΕΣΥ ρώτησες και μετά απαντάς μαλακίες. Και οι απαντήσεις μας φυσικά και είναι στο θέμα, θες ΖΖR αλλά δεν είναι για σένα αυτό και στο λέμε στα ίσα, τι θες να σου πούμε ;

Παρεμπιπτόντως τώρα που θυμήθηκα τον τίτλο του post σου και εγώ ονειρεύομαι ζούζουρα, τόσο που σε μια φάση με είχε πιάσει να πάω να βρω τον παλιό τον 1100. Αλλά μετά συνήλθα.

Αν σου φαίνομαι προκλητικός είναι γιατί προσπαθώ να σε συγκινήσω να καταλάβεις τι λέω...

Καλή τύχη ότι και αν κάνεις.

paTman_the
20/05/2011, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Για τους 33 ίππους αλήθεια που το άκουσες?

Του το είπαν οι γνώστες που από τα παπιά πήγαν στα 1000+ ...

giorgos.ken
20/05/2011, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Κάποιος στην ηλικία σου με τον προβληματισμό που έθεσες δεν θα έβαζε αυτόν τον τίτλο.

Κάποιος που θέλει σοβαρή απάντηση σε κάτι που γνωρίζει πως είναι ακραίο και θέλει να αποφύγει τα ειρωνικά σχόλια, όπως ανέφερες στο τέλος, προσπαθεί να πείσει απ' την αρχή πως είναι σοβαρός. Εσύ το μόνο που δεν μας είπες είναι πως η εμπειρία σου είναι μόνο από μηχανές στο καρουζέλ της γειτονιά σου.

Το είμαι 20 και μαζεύω τα λεφτά απ' τα 18 είναι αστείο από μόνο του, δεν χρειάζεται να το σχολιάσω.

Τα ορθογραφικά είναι τόσα πολλά που δεν πείθουν. "είνε" τώρα σοβαρά μιλάς? Ποιος άνθρωπος μπορεί να γράψει και δεν ξέρει να γράφει το "είναι". Είμαι σίγουρος πως καταβάλεις μεγάλη προσπάθεια να κάνεις τόσα ορθογραφικά. Το πιθανότερο είναι να γυρίζεις σε αυτά που έχεις γράψει και να τα διορθώνεις προς το λάθος.

Για τους 33 ίππους αλήθεια που το άκουσες?
ανθρωπε μου πρεπει να εισε πολυ κομπλεξικος για να μην πω κατι αλλο,εχω σινιθισει να γραφο σε λατινικα γρηγορα και γραφω οπως θα εγραφα με λατινικα γιαυτο και κανω ορθογραφηκα λαθοι τωρα αν εση δισκολεβεσε να διαβασεις τι λεω δεν ξερω πρεπει να ιπαρχι καπιο προβλιμα.με τους 33 ιπους επισης το ακουσα εδω http://www.fiinternational.com/basket-view.asp

Joyrider
20/05/2011, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
ανθρωπε μου πρεπει να εισε πολυ κομπλεξικος για να μην πω κατι αλλο,εχω σινιθισει να γραφο σε λατινικα γρηγορα και γραφω οπως θα εγραφα με λατινικα γιαυτο και κανω ορθογραφηκα λαθοι τωρα αν εση δισκολεβεσε να διαβασεις τι λεω δεν ξερω πρεπει να ιπαρχι καπιο προβλιμα.με τους 33 ιπους επισης το ακουσα εδω http://www.fiinternational.com/basket-view.asp

Χαχαχαχαχα το "λαθοι" το γράφεις και στα "λατινικά" με "οι"? :hypnotize

lauoi πχ? :rolleyes:

giorgos.ken
20/05/2011, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από paTman_the
ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΩΡΕΑΝ μάθημα:
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ
ΕΙΜΑΙ
ΟΤΙ
ΤΙ οταν είναι σε ερώτηση ΤΗ οταν ειναι για ΑΥΤΗ
ΜΕΙΝΕ

Αν νομίζεις ότι αυτά που σου λένε σου προκαλούν γέλια τότε είσαι απλά ηλίθιος.

Το τι κάνω εγώ, αυτός ή εκείνος δεν λέει τίποτα για το τι θα έπρεπε να κάνεις. Το αν και άλλοι έχουν κάνει το ίδιο λάθος δεν αναιρεί αυτά που σου λένε εδώ, το κατάλαβες αυτό;

και να σου πω και κάτι ρε μεγάλε; Στην τελική δεν είναι δικό μας θέμα το τι θα κάνεις ούτε σου ζητήσαμε να μας ρωτήσεις. ΕΣΥ ρώτησες και μετά απαντάς μαλακίες. Και οι απαντήσεις μας φυσικά και είναι στο θέμα, θες ΖΖR αλλά δεν είναι για σένα αυτό και στο λέμε στα ίσα, τι θες να σου πούμε ;

Παρεμπιπτόντως τώρα που θυμήθηκα τον τίτλο του post σου και εγώ ονειρεύομαι ζούζουρα, τόσο που σε μια φάση με είχε πιάσει να πάω να βρω τον παλιό τον 1100. Αλλά μετά συνήλθα.

Αν σου φαίνομαι προκλητικός είναι γιατί προσπαθώ να σε συγκινήσω να καταλάβεις τι λέω...

Καλή τύχη ότι και αν κάνεις. την ειπες και πιο πριν την αποψη σου γιατι δεν το βουλωνεις τωρα; ηλιθιος εισε και φενεσε.ειπα να κρατιθω αλλα τα θελει ο κολος σου ασε και κανεναν αλων να πει την αποψη του εση την ειπες,αν δεν θες να μεινεις αλο στο καλο

bulmont
20/05/2011, 21:02
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Για τους 33 ίππους αλήθεια που το άκουσες? [/QUOTE


Θα το διάβασε στο ''ΔΥΝΑΜΙΚΟ ΑΓΟΡΙ''


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Cpt. Haddock
20/05/2011, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
[...] ορθογραφηκα λαθοι τωρα αν εση δισκολεβεσε να διαβασεις τι λεω δεν ξερω πρεπει να ιπαρχι καπιο προβλιμα[...]

Μας δουλεύεις, ετσι; :lol: :rotflmao:

Οταν λεμε λατινικα, εννοούμε σαν αυτα στην υπογραφή μου; :confused: :lol:

daz
20/05/2011, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από paTman_the
Του το είπαν οι γνώστες που από τα παπιά πήγαν στα 1000+ ...


Το είχε πει ο Rein σε αυτόν που "οδήγησε ένα όπλο". Του είπε πως θα του κατεβάσει το busa στους 33 ίππους αφού υποστήριζε πως το θέλει επειδή του αρέσει και όχι για το γκάζι του και τον ρώτησε αν έχει πρόβλημα με αυτό.

Αυτό δεν υπάρχει πουθενά αλλού. Δεν γίνεται. Μόνο κάποιος που έχει διαβάσει το θρεντ θα το ήξερε. Ή θα του έθεσε τον προβληματισμό κάποιος σε άλλο φόρουμ αφού είχε διαβάσει και αυτός το ανάλογο θρεντ και τα λόγια του ρειν.

Allst@rf
20/05/2011, 21:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
ανθρωπε μου πρεπει να εισε πολυ κομπλεξικος για να μην πω κατι αλλο,εχω σινιθισει να γραφο σε λατινικα γρηγορα και γραφω οπως θα εγραφα με λατινικα γιαυτο και κανω ορθογραφηκα λαθοι τωρα αν εση δισκολεβεσε να διαβασεις τι λεω δεν ξερω πρεπει να ιπαρχι καπιο προβλιμα.με τους 33 ιπους επισης το ακουσα εδω http://www.fiinternational.com/basket-view.asp

όλοι οι άλλοι που ασχοληθήκαμε με το "πρόβλημα" σου είμαστε κομπλέξαρες...

Ο σουπιας όμως είναι ο πιο χαλαρός του μότο.γρ...



:wave2:

Cpt. Haddock
20/05/2011, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
την ειπες και πιο πριν την αποψη σου γιατι δεν το βουλωνεις τωρα; ηλιθιος εισε και φενεσε.ειπα να κρατιθω αλλα τα θελει ο κολος σου ασε και κανεναν αλων να πει την αποψη του εση την ειπες,αν δεν θες να μεινεις αλο στο καλο


Ακου μικρε για να το καταλάβεις μια και καλή.

Σε ΟΠΟΙΟ φόρουμ και να ρωτησεις, πλην του www.cantbehaverationallyandblameanyoneelse.com, το 90% των απαντησεων θα ειναι να ΜΗΝ το παρεις

Εαν δε σου αρέσουν, λυπούμαστε. Ετσι ειναι η ζωη, δε γινεται οι αλλοι να μας λενε μονο αυτα που θελουμε να ακουσουμε. Εαν δε θες αλλες γνωμες, μην μπαινεις στον κοπο να ρωτας. Απλα πράγματα.

Τελος, συγκρατήσου με τους προσωπικούς χαρακτηρισμους για να μεινεις καιρο κοντα μας :wave2:

Joyrider
20/05/2011, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
όλοι οι άλλοι που ασχοληθήκαμε με το "πρόβλημα" σου είμαστε κομπλέξαρες...

Ο σουπιας όμως είναι ο πιο χαλαρός του μότο.γρ...

:wave2:

Πας καλά, χαλαρός ο daz :a21:

Τον έχεις δει τι παθαίνει όταν βλέπει χώμα?

Σεληνιάζεται :lol: :bigcry: :rotflmao:

:beer:

bulmont
20/05/2011, 21:10
Το είπα μιά φορά και
το ξαναλέω




Αρχικά δημιουργήθηκε από bulmont
Eλεος ρε πστη μου


Ναυτάκια που γ@μ@γαμε

γίναν καπεταναίοι............................


:sick: :sick: :sick: :sick:

p@nos
20/05/2011, 21:12
file parto kai min akoys kanena to mixanaki gamaei



malakies soy lene epeidi exoyn psofisi apo ti zilia poy 8a kabalas to ergalio parto xtes se prasino omos kaba einai kai baltoy kai exatmisi motorspor

paTman_the
20/05/2011, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
την ειπες και πιο πριν την αποψη σου γιατι δεν το βουλωνεις τωρα; ηλιθιος εισε και φενεσε.ειπα να κρατιθω αλλα τα θελει ο κολος σου ασε και κανεναν αλων να πει την αποψη του εση την ειπες,αν δεν θες να μεινεις αλο στο καλο

Πωπω... Μου έκανες την μούρη κρέας... Με συνέτριψες μεγάλε τώρα... Λύσιαξα...

Από όλα αυτά που είπα αυτό μόνο σου έμεινε;

Πάμε ξανά.

1) Επειδή κάποιοι κάναν ένα λάθος (παπί ->1000) δε σημαίνει ότι είναι λογικό/καλό/σωστό/εφικτό.
2) Οι άλλοι και οι απόψεις που λες, για να στο κάνω πιο λιανά, είναι δύο:
Εσύ που νομίζεις ότι καλά θα έκανες να το πάρεις
ΟΛΟΙ οι άλλοι που πιστεύουν ότι δεν είναι καλή ιδέα να το πάρεις.

Αν κάποιος σου γράψει ότι πιστεύει και αυτός να το πάρεις, είτε είναι παιδάκι σαν και σένα και δεν ξέρει τι λέει είτε σε ΕΙΡΩΝΕΥΕΤΑΙ. και αυτό το ξεκαθαρίζω γιατί προφανώς δεν το κατάλαβες (αλλά άμα σε πω ηλίθιο παρεξηγιέσαι).

Η αλήθεια είναι ότι σκοτώνω το χρόνο μου γιατί βαριέμαι να κάνω αυτά που έχω, αλλά όπου να ναι θα πάω καμιά βόλτα.

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:


ΥΓ: Φυσικά και είμαι κομπλεξικός, τόσα χρόνια μαζεύω τα ψυχολογικά μου...

sniper
20/05/2011, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
την ειπες και πιο πριν την αποψη σου γιατι δεν το βουλωνεις τωρα; ηλιθιος εισε και φενεσε.ειπα να κρατιθω αλλα τα θελει ο κολος σου ασε και κανεναν αλων να πει την αποψη του εση την ειπες,αν δεν θες να μεινεις αλο στο καλο


Πάρε μία κίτρινη τώρα και την επόμενη φορά αντι για ΒΑΝ θα σε δέσω πάνω σε zzr1400 να παμε βόλτα.

Φέρε και 2ο σώβρακο μαζί..

Joyrider
20/05/2011, 21:19
Άντε κωλοφαρδε :rolleyes:

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=117723

lagman
20/05/2011, 21:30
τσεκαρε αυτο http://www.youtube.com/watch?v=o-vMMei4WhA με πολυ προσοχη κ :a54: οσο θες...αλλα αναλογησου :a35: τι πας να κανεις γιατι θα ναι κριμα να :a018: ....
ξεκινα με κανα τετοιο http://www.youtube.com/watch?v=rlVX1Cb6EJc για αρχη και αμα δεις οτι το ' 'χεις (γιατι εχουν γραφτει σεντονια για τις ικανοτητες του) τοτε με τις ευλογιες μου και για http://www.youtube.com/watch?v=QktVh64BYx4.......... :a56:

el_hymador
20/05/2011, 21:41
Μην ακούς κανέναν πάρτο είναι γαμώ τα μηχανάκια.

(λες και θα το παρει μωρέ, τι κάθεστε και ασχολείστε; )

SVX
20/05/2011, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
ηλιθιος εισε και φενεσε

λυπαμαι.... μονο στον Chuck Norris εχει δοθει αδεια απο Websters & Μπαμπινιωτη ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΟΛΑ τα εεε με εψιλον και ολα τα ιιι με ι........ διαβασε το σχετικο θρεντ.... :nono:

J.T.R
20/05/2011, 22:08
Να τω παρισ τω μιχανακοι και μαλοισστα σαι χρομα μαιλοιτζανη αμα βρισ:dizzy: :dizzy:

giorgos.ken
20/05/2011, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ακου μικρε για να το καταλάβεις μια και καλή.

Σε ΟΠΟΙΟ φόρουμ και να ρωτησεις, πλην του www.cantbehaverationallyandblameanyoneelse.com, το 90% των απαντησεων θα ειναι να ΜΗΝ το παρεις

Εαν δε σου αρέσουν, λυπούμαστε. Ετσι ειναι η ζωη, δε γινεται οι αλλοι να μας λενε μονο αυτα που θελουμε να ακουσουμε. Εαν δε θες αλλες γνωμες, μην μπαινεις στον κοπο να ρωτας. Απλα πράγματα.

Τελος, συγκρατήσου με τους προσωπικούς χαρακτηρισμους για να μεινεις καιρο κοντα μας :wave2: το σιγγρατισου να το πεις και στον φιλο πιο πανω που με αποκαλεσε ηλιθιο,δεν νομιζω να παραπονεθηκα για τις αποψεις σας,παροπενηθηκα για των τροπο που τις εκφραζετε. καποιη μου παν να μην την παρω και ηταν ευγενεστατοι δεν τους παραπονεθηκα.Το μονο που ξερετε μερικοι και κανετε εινε να βρισκετε και το παραμικρο λαθος που θα κανει καπιος για να του την πειτε νομιζετε οτι εσεις ειστε οι γ@@ο και δερνω,λες και εσεις ειστε οι τελιοι,μαθε πρωτα να σεβεσε τον αλον και μετα μηλα.τελος απο μενα.

SVX
20/05/2011, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
τελος απο μενα.


καλα... αλλα θελω βολτα... αλλιως θα χουμε ιστοριες.....




θα με το δωσεις να παω θαλασσοπουλια στην Κατερινη να σκασω μυτη και να παθουν μ00νοπλακα τα μπλαστερονια....1400 τουμπανο λεμε...... τσαμπα τ 'αναβολικα και τ τα τρακοσα κιλα μπαγκο... :smokin: :smokin:

mikes
20/05/2011, 22:12
πρωτον: οταν κανουμε μια ερωτηση, μαθαινουμε να δεχομαστε ολες τις αποψεις!

δευτερον: στο σχολειο λατινικα σε μαθαν να γραφεις?? γιατι αυτο που λες περι ορθογραφιας δεν στεκει

τριτον: αφου εχεις ηδη αποφασησει να αυτοκτονησεις, εμας γιατι μας ρωτας??

τεταρτον: οταν σε λιγοτερο απο δυο μηνες που θα εχεις παρει τη μηχανη, θα ψαχνεις για
αναπηρικο καροτσακι, μη ρωτησεις εδω, (αν φυσικα εχεις ακομα χερια για να πληκτρολογησεις)
ΔΕΝ γνωριζουμε να σου απαντησουμε!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

(υποψιν οτι ειμαι τοσο καλος στο βρισιδι, που αν ξεκινησεις τετοια μαχη μαζι μου θα γινεις ρομπα!)

giorgos.ken
20/05/2011, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
πρωτον: οταν κανουμε μια ερωτηση, μαθαινουμε να δεχομαστε ολες τις αποψεις!

δευτερον: στο σχολειο λατινικα σε μαθαν να γραφεις?? γιατι αυτο που λες περι ορθογραφιας δεν στεκει

τριτον: αφου εχεις ηδη αποφασησει να αυτοκτονησεις, εμας γιατι μας ρωτας??

τεταρτον: οταν σε λιγοτερο απο δυο μηνες που θα εχεις παρει τη μηχανη, θα ψαχνεις για
αναπηρικο καροτσακι, μη ρωτησεις εδω, (αν φυσικα εχεις ακομα χερια για να πληκτρολογησεις)
ΔΕΝ γνωριζουμε να σου απαντησουμε!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

(υποψιν οτι ειμαι τοσο καλος στο βρισιδι, που αν ξεκινησεις τετοια μαχη μαζι μου θα γινεις ρομπα!) εγω λεω κατι αλλο γιατι δεν κανονιζουμε να μου τα πεις απο κοντα να δω ποσο καλος εισε

John Steed
20/05/2011, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
εγω λεω κατι αλλο γιατι δεν κανονιζουμε να μου τα πεις απο κοντα να δω ποσο καλος εισε

Πες μας ότι είσαι ο γ@μ@ω και ο δέρνω και πως το μόνο που σου λείπει γα να ολοκληρώσεις το ίματζ σου είναι μια ZZR σε χρώματα παραλλαγής και τίποτε άλλο....

:bigcry: :bigcry:



:rotflmao:

mikes
20/05/2011, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Πες μας ότι είσαι ο γ@μ@ω και ο δέρνω και πως το μόνο που σου λείπει γα να ολοκληρώσεις το ίματζ σου είναι μια ZZR σε χρώματα παραλλαγής και τίποτε άλλο....

:bigcry: :bigcry:



:rotflmao: ρε παλικαρια δεν εχετε παρει γραμμη οτι το τυπακι θελει ΖΖΡ γιατι με αυτη τη μηχανη καυλωνει το πουτανακι που εχει βαλει στο ματι να πηδηξει??
του πουστη, 20 χρονων μπουλης ειναι, τι αλλο να την θελει δλδ?

DrEvil
20/05/2011, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
θελω zzr 1400 τι να κανω;

Κάνε τον μαλάκα.:evil:

lagman
20/05/2011, 22:48
βρε παιδια μην τον αποπαιρνετε ετσι, πιτσιρικας ειναι, μεσ' την γκ@υλα του ειναι, φυσικο ειναι να μην σκεφτεται ορθα και να κανει τετοιες ερωτησεις, ολοι θεωρω εχουμε περασει απο αυτη την φαση..να ξεμεροβραδιαζομαστε στο συνεργειο του κολλητου κ να χαλβαδιαζουμε τα ξενα μοτορια, να ρωταμε εστω κ ηλιθια πραγματα και να κοινολογουμε τα ονειρα μας χωρις δισταγμο...
τεσπα, μικρε ενδιαφερομενε, οσο ξαναμμενος κ να σαι, να γνωριζεις οτι μεσ' το προγραμμα ειναι η καζουρα κ μην αρπαζεσαι..το μηχανακι -λεμε τωρα...- ειναι too much για απειρα χερια, εξοικειωσου με κατι πιο μικρο κ θα γουσταρεις...
:wave2:

mikes
20/05/2011, 22:50
και για να σοβαρευτουμε τωρα φιλαρακι, μιας και δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε θα σου πω δυο κουβεντες:

καβαλαω παπια και 125αρια εδω και 20 χρονια! προπερσυ πηρα ενα γιαμαχα 250, καλο μηχανακι, ωραιο
και με αυτο κολλησα και το μικροβιο του μηχανοβιου! δειλα δειλα αρχισα να βγιανω εκτος αθηνας,
μεχρι τη λευκαδα εφτασε η χαρη μου με δαυτο! εχοντας ομως να ακολουθω μεγαλυτερες μηχανες
στις βολτες που βγαιναμε (πραγμα που ηταν ζορι και για μενα και για τους αλλους) εκρινα οτι επρεπε
να παρω ενα μεγαλυτερο μηχανακι! πριν 3 μηνες λοιπον πηρα ενα triumph TT600 (της κατηγοριας σπορτ τουρινγκ!)
ε λοιπον φιλαρακι νοιωθω οτι δεν το εχω το μηχανακι με τιποτα! παρολο που εχω κανει ταξιδακια
με το αλλο! το φοβαμαι!! και ειναι οτι χειροτερο αυτο!!

συμβουλη!: ασε το 1400 σαν ονειρο να υπαρχει, ξεκινα απο ενα μικροτερο μηχανακι, πανε και σε κανα riding school,
και οταν θα αισθανθεις οτι οι αλλες μηχανες δεν σε γεμιζουν πλεον (αφου εχεις οδηγησει καμποσες)
τοτε πανε παρε το ονειρο σου!!
με την εμπειρια που εχεις τωρα ακομα και ενα ZXR 400 θα σου φανει καυλα οταν το οδηγησεις!

φιλικα και με καλη διαθεση!
παντα ορθιος και καλα χλμ να εχεις

John Steed
20/05/2011, 22:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
ρε παλικαρια δεν εχετε παρει γραμμη οτι το τυπακι θελει ΖΖΡ γιατι με αυτη τη μηχανη καυλωνει το πουτανακι που εχει βαλει στο ματι να πηδηξει??
του πουστη, 20 χρονων μπουλης ειναι, τι αλλο να την θελει δλδ?

εχμ, τρίτη σελίδα, πάνω-πάνω! μου αρέσει που συμφωνούμε :winka:

ziggΥ
20/05/2011, 22:59
80 απαντήσεις :bigcry: :bigcry: :bigcry:

ρε, με τόσα που ξέθαψε ο ΣΒουΞ το πιο πιθανό είναι να έφτιαξε και κανα δεύτερο λογαριασμό επειδή δεν έβρισκε άλλα :rotflmao: :rotflmao:

McTalas
20/05/2011, 23:13
την πρωτη φορα που ειδα παρομοιο ποστ μπηκα στον κοπο και εγραψα 2 λογια, μετα ειδα πως κατα καιρους επαναλβανονται και πως ειναι μονο γι απλακα οποτε και δεν ξαναμπηκα ποτε στον κοπο...

Μην τσιμπατε ρε!

κανας μπανανας θα εχει κ@υλιτσες και ειπε να περασει να πει ενα γεια...:lol:

παλια ειχε πλακα ρε γαμοτο, τωρα πια δεν λεει...:(

BELZEBOYLIS
20/05/2011, 23:39
Ρε λεβέντες αφήστε τον άνθρωπο να πάρει ότι γουστάρει !!! Υπάρχει και η φυσική επιλογή !!! Κόντρα στην εξέλιξη θα πάμε ?????:wave2:

Lioulios
20/05/2011, 23:41
Ο μπανάνα είναι και παίρνει το αίμα του πίσω .

paTman_the
20/05/2011, 23:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
το σιγγρατισου να το πεις και στον φιλο πιο πανω που με αποκαλεσε ηλιθιο,δεν νομιζω να παραπονεθηκα για τις αποψεις σας,παροπενηθηκα για των τροπο που τις εκφραζετε. καποιη μου παν να μην την παρω και ηταν ευγενεστατοι δεν τους παραπονεθηκα.Το μονο που ξερετε μερικοι και κανετε εινε να βρισκετε και το παραμικρο λαθος που θα κανει καπιος για να του την πειτε νομιζετε οτι εσεις ειστε οι γ@@ο και δερνω,λες και εσεις ειστε οι τελιοι,μαθε πρωτα να σεβεσε τον αλον και μετα μηλα.τελος απο μενα.

Φίλε, κακώς ασχολούμαι περισσότερο, αλλά είμαι μαλάκας και δε θέλω να έχω τύψεις...

Αν διαβάσεις όλα μου τα post θα δείς ότι είμαι συγκρατημένος, ούτε σε είπα ηλίθιο:


Αρχικά δημιουργήθηκε από paTman_the
Αν νομίζεις ότι αυτά που σου λένε σου προκαλούν γέλια τότε είσαι απλά ηλίθιος.

Επιπλέον ΕΙΠΑ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΤΙΠΟΤΑ, ούτε ευχαριστώ μου είπες που ασχολήθηκα με την πάρτη σου.

Και για να λήγει από μεριάς μου το θέμα, να σε ρωτήσω και εγώ κάτι; Ποιο είναι ακριβώς το θέμα πλέον;
1) Δήλωσες ότι δεν ξέρεις να οδηγείς μηχανή
2) Είπες ότι έχεις παπί
3) είπες ότι θες ζζρ1400

και σου απαντήσαμε όλοι ότι ΠΡΕΠΕΙ να ξεκινήσεις από κάτι άλλο. Τώρα τα πρέπει είναι σχετικά γιατί εσύ είσαι ελεύθερος και αν μπορείς πάρε kawasaki ZX-RR που τρέχει στο MotoGP, ούτε μπορούμε ούτε είναι δουλειά μας να στο απαγορεύσουμε.

Τι ακριβώς περιμένεις να ακούσεις και τι ρωτάς;

Περιμένεις να σου πούμε πως θα βάλεις δόσεις; Δεν είμαστε τράπεζα (και αν ήμουν δε θα σου έδινα γιατί θα είχε τεράστιο ρίσκο να μην μου το ξεπληρώσεις ποτέ...)
Περιμένεις να σου πούμε ότι με μυαλό και σύνεση είναι ΟΚ; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. Είμαι συγκρατημένο άτομο και δεν ήμουν ποτέ "αλάνι" αλλά μετά από 7 χρόνια με δικιά μου μηχανή, ακόμη προσπαθώ να συγκρατιέμαι και να οδηγώ συνετά αντί να με συνεπαίρνει κάποιο όποιο μηχανάκι που οδηγώ - και δεν έχω οδηγήσει zzr1400

Επίσης να σε ενημερώσω ότι είχα οδηγήσει σύγχρονα ss 600 ή 1000 και παρόλα αυτά ένα vfr750 με ενθουσίασε και με συνεπήρε, όπως επίσης από τις καλύτερες βόλτες μου ήταν με ένα "ψοφίμι" ducati 750ss σε στροφιλίκια στο Ζαρό (Ηράκλειο) για αυτό άσε τις μαλακίες ότι αυτό είναι το μόνο μηχανάκι που σ αρέσει γιατί δεν ξέρεις τι θα πει μηχανάκια ή τι θα πει γκάζι.

Ενδεικτικά, δες τι έπαθε ένας ΠΑΡΑ πολύ έμπειρος οδηγός όταν πήγε να οδηγήσει κάτι που ήταν κλάσεις πάνω από τις δυνατότητές του (όπως είσαι εσύ με το zzr):

http://www.youtube.com/watch?v=EGUZJVY-sHo

και ειδικά στα 1:53 , 3:20 και 5:35 !

Και ξέρεις ποια είναι η διαφορά μεταξύ αυτού και εσένα; Αυτός έχει ήδη τεράστια εμπειρία και το χανει σε ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΟ περιβάλλον, όχι όταν από την άλλη έρχεται νταλίκα.

over and out.

giorgos.ken
21/05/2011, 00:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από paTman_the
Φίλε, κακώς ασχολούμαι περισσότερο, αλλά είμαι μαλάκας και δε θέλω να έχω τύψεις...

Αν διαβάσεις όλα μου τα post θα δείς ότι είμαι συγκρατημένος, ούτε σε είπα ηλίθιο:



Επιπλέον ΕΙΠΑ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΤΙΠΟΤΑ, ούτε ευχαριστώ μου είπες που ασχολήθηκα με την πάρτη σου.

Και για να λήγει από μεριάς μου το θέμα, να σε ρωτήσω και εγώ κάτι; Ποιο είναι ακριβώς το θέμα πλέον;
1) Δήλωσες ότι δεν ξέρεις να οδηγείς μηχανή
2) Είπες ότι έχεις παπί
3) είπες ότι θες ζζρ1400

και σου απαντήσαμε όλοι ότι ΠΡΕΠΕΙ να ξεκινήσεις από κάτι άλλο. Τώρα τα πρέπει είναι σχετικά γιατί εσύ είσαι ελεύθερος και αν μπορείς πάρε kawasaki ZX-RR που τρέχει στο MotoGP, ούτε μπορούμε ούτε είναι δουλειά μας να στο απαγορεύσουμε.

Τι ακριβώς περιμένεις να ακούσεις και τι ρωτάς;

Περιμένεις να σου πούμε πως θα βάλεις δόσεις; Δεν είμαστε τράπεζα (και αν ήμουν δε θα σου έδινα γιατί θα είχε τεράστιο ρίσκο να μην μου το ξεπληρώσεις ποτέ...)
Περιμένεις να σου πούμε ότι με μυαλό και σύνεση είναι ΟΚ; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. Είμαι συγκρατημένο άτομο και δεν ήμουν ποτέ "αλάνι" αλλά μετά από 7 χρόνια με δικιά μου μηχανή, ακόμη προσπαθώ να συγκρατιέμαι και να οδηγώ συνετά αντί να με συνεπαίρνει κάποιο όποιο μηχανάκι που οδηγώ - και δεν έχω οδηγήσει zzr1400

Επίσης να σε ενημερώσω ότι είχα οδηγήσει σύγχρονα ss 600 ή 1000 και παρόλα αυτά ένα vfr750 με ενθουσίασε και με συνεπήρε, όπως επίσης από τις καλύτερες βόλτες μου ήταν με ένα "ψοφίμι" ducati 750ss σε στροφιλίκια στο Ζαρό (Ηράκλειο) για αυτό άσε τις μαλακίες ότι αυτό είναι το μόνο μηχανάκι που σ αρέσει γιατί δεν ξέρεις τι θα πει μηχανάκια ή τι θα πει γκάζι.

Ενδεικτικά, δες τι έπαθε ένας ΠΑΡΑ πολύ έμπειρος οδηγός όταν πήγε να οδηγήσει κάτι που ήταν κλάσεις πάνω από τις δυνατότητές του (όπως είσαι εσύ με το zzr):

http://www.youtube.com/watch?v=EGUZJVY-sHo

και ειδικά στα 1:53 , 3:20 και 5:35 !

Και ξέρεις ποια είναι η διαφορά μεταξύ αυτού και εσένα; Αυτός έχει ήδη τεράστια εμπειρία και το χανει σε ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΟ περιβάλλον, όχι όταν από την άλλη έρχεται νταλίκα.
φιλε οταν μιλας με ορεο τροπο θα σου μιλισι και ο αλος με ορεο τροπο,εγω τα δεχωμε αυτα που λες ομως στο βιντεακι που μου εδειξες υπαρχει μεγαλη διαφορα με αυτο που θελω να κανω εγω.ο τυπος στο βιντεο εινε επαγγελματιας τρεχει σε αγωνες και τρεχει του σκοτωμου.φισιολογικο εινε ακομα και ο πιο εμπειρος οδηγος καπια στιγμη να παθει καπιο ατηχημα.εγω αν παρω την zzr και αρχησω και τρεχω και κανω διαφορες μανουβρες χωρις να την ξερω και να την φοβαμαι φισικο εινε κατα 100% να σκοτωθω,επησης διαφωνω καθετα στο οτι καπια παιδια με εμπιρια 10+ χρονια με μηχανες εχουν των πληρη ελενχω τους,για μενα ολα αυτα ειτε γρηγορο αμαξι ειτε γρηγορη μηχανη εινε ξενες δυναμεις δεν μπορεις ποτε να εισαι σιγουρος οτι τα ελενχεις απολυτα.και μια αποδηξη για αυτα που λεω επαγγελματιες σε αγωνες τρωνε σαβουρες,τωρα απο την αλλη εμενα δεν με ενδιαφερει να παω την μηχανη οπως την πανε οι επαγγελματιες εγω θελω να την παρω και να πηγαινω βολτες τα σαβατοκυριακα ηρεμα και ωραια,θελω να σε ρωτησω κατι και σε παρακαλω να μου απαντησης.αν την πηγαινω ετσι οπως σου ειπα και ποτε μα ποτε το λεω κιριολεκτικα αυτο δεν παω πανω απο 130κμ πυστεβεις οτι θα τα καταφερω η και παλι με αμφισβητεις;θα δεχτω την απαντηση σου οπια και να εινε αυτη μονο μην μου πεις οτι δεν μπορει καπια στιγμη θα την ανοιξεις,υποθετικα μηλαμε πες οτι αυτο δια μαγειας οπως θες πες το δεν γινοταν ποτε τη θα λεγες τοτε θα τα καταφερνα να πηγαινω τις βολτες μου ηρεμα και ωραια χωρις να κυνδινεβω;
over and out.

giorgos.ken
21/05/2011, 00:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
φιλε οταν μιλας με ορεο τροπο θα σου μιλισι και ο αλος με ορεο τροπο,εγω τα δεχωμε αυτα που λες ομως στο βιντεακι που μου εδειξες υπαρχει μεγαλη διαφορα με αυτο που θελω να κανω εγω.ο τυπος στο βιντεο εινε επαγγελματιας τρεχει σε αγωνες και τρεχει του σκοτωμου.φισιολογικο εινε ακομα και ο πιο εμπειρος οδηγος καπια στιγμη να παθει καπιο ατηχημα.εγω αν παρω την zzr και αρχησω και τρεχω και κανω διαφορες μανουβρες χωρις να την ξερω και να την φοβαμαι φισικο εινε κατα 100% να σκοτωθω,επησης διαφωνω καθετα στο οτι καπια παιδια με εμπιρια 10+ χρονια με μηχανες εχουν των πληρη ελενχω τους,για μενα ολα αυτα ειτε γρηγορο αμαξι ειτε γρηγορη μηχανη εινε ξενες δυναμεις δεν μπορεις ποτε να εισαι σιγουρος οτι τα ελενχεις απολυτα.και μια αποδηξη για αυτα που λεω επαγγελματιες σε αγωνες τρωνε σαβουρες,τωρα απο την αλλη εμενα δεν με ενδιαφερει να παω την μηχανη οπως την πανε οι επαγγελματιες εγω θελω να την παρω και να πηγαινω βολτες τα σαβατοκυριακα ηρεμα και ωραια,θελω να σε ρωτησω κατι και σε παρακαλω να μου απαντησης.αν την πηγαινω ετσι οπως σου ειπα και ποτε μα ποτε το λεω κιριολεκτικα αυτο δεν παω πανω απο 130κμ πυστεβεις οτι θα τα καταφερω η και παλι με αμφισβητεις;θα δεχτω την απαντηση σου οπια και να εινε αυτη μονο μην μου πεις οτι δεν μπορει καπια στιγμη θα την ανοιξεις,υποθετικα μηλαμε πες οτι αυτο δια μαγειας οπως θες πες το δεν γινοταν ποτε τη θα λεγες τοτε θα τα καταφερνα να πηγαινω τις βολτες μου ηρεμα και ωραια χωρις να κυνδινεβω;

daz
21/05/2011, 00:29
OXI

Allst@rf
21/05/2011, 00:33
έχεις υπ'όψιν σου ότι τα 130 στο συγκεκριμένο μηχανάκι είναι με πρώτη και το 1/3 του γκαζιού;

άστο μάστορα το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν είναι για σένα...θα πάει στράφι το εργαλείο δε το λυπάσαι;

giorgos.ken
21/05/2011, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
έχεις υπ'όψιν σου ότι τα 130 στο συγκεκριμένο μηχανάκι είναι με πρώτη και το 1/3 του γκαζιού;

άστο μάστορα το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν είναι για σένα...θα πάει στράφι το εργαλείο δε το λυπάσαι; ναι το εχω υποψην αλλα ρε φιλε για να αλλαξω ταχητητα και να βαλω 2α πρεπει να το παω 130κμ;;;;;;;;:dizzy:

Αμφίσημος
21/05/2011, 00:40
Ρε συ Γιώργη; Διάβασα 6 σελίδες ποστ για να καταλάβω προς τι ο σαματάς.
Μην το πάρεις το ριμάδι ρε φίλε - ηλικιακά δεν αυτοελέγχεσαι επαρκώς και θα το ανοίξεις παραπάνω απο 130km/h πως το λένε; Εξάλλου ,όπως προσπαθούν να σου μεταφέρουν συμφορουμίτες, η επικινδυνότητα δεν εξαρτάται αποκλειστικά απο την ταχύτητα μα απο σωρό άλλους παράγοντες όπου η 'απειρία' σου δεν σου επιτρέπει να τους συνειδητοποιήσεις. Πίστεψε τους! Το καλό σου θέλουν.
Τέλος είναι ευκαιρία να προσπαθήσεις να βελτιωθείς ορθογραφικά μιας και θεωρείται 'ασέβεια' μιας και η ορθή γραφή φανερώνει την ετυμολογία των λέξεων και ξεκλειδώνει τις σωστές σημασίες. Πίστεψε τους! Το καλό σου θέλουν.
Την υγειά μας!

npat
21/05/2011, 01:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
αν την πηγαινω ετσι οπως σου ειπα και ποτε μα ποτε το λεω κιριολεκτικα αυτο δεν παω πανω απο 130κμ πυστεβεις οτι θα τα καταφερω η και παλι με αμφισβητεις;θα δεχτω την απαντηση σου οπια και να εινε αυτη μονο μην μου πεις οτι δεν μπορει καπια στιγμη θα την ανοιξεις,υποθετικα μηλαμε πες οτι αυτο δια μαγειας οπως θες πες το δεν γινοταν ποτε τη θα λεγες τοτε θα τα καταφερνα να πηγαινω τις βολτες μου ηρεμα και ωραια χωρις να κυνδινεβω;

Ρε φιλαράκι, δεν μπορεί να είσαι ΤΟΣΟ στόκος, δηλαδή! 20 χρονών είσαι ή 12?

Και την απόλυτη αυτοσυγκράτηση να έχεις, σου λείπει η εμπειρία και οι ικανότητες για να οδηγήσεις ένα τέτοιο μηχανάκι. Πόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις? Και σταματημένος να είσαι, και με 10 χιλιόμετρα την ώρα να πας, πάλι κινδυνεύεις, δεν μπορείς να το καταλάβεις αυτό το πράμα?

Ρε είναι 280 κιλά μηχανάκι, ρεεε! Δεν είναι παπί! θα πας να κάνεις καμιά αναστροφή, θα έχει λίγη κατηφόρα και θα βρεθείτε, εσύ και το μηχανάκι, ένα κουβάρι το τέλος του δρόμου.

Ρε θα πας, όχι με 130,αλλά με 80 σου λέω εγώ και θα βλέπεις τη στροφή να 'ρχεται και θα σκέφτεσαι κάθιδρος "παναγιά μου πως το κάνω ζάφτι το θωρηκτό". Θα πλακωθείς στα φρένα και θα το προσαράξεις φρεναριστός και άστριφτος στην μπαριέρα.

Ρε θα πέσεις σε κανένα σαμμαράκι και έτσι όπως στηρίζεσαι στο τιμόνι (γιατί αλλιώς δεν έχεις μάθει) θα κάνει ένα λίγο κλακ το γκάζι και θα απορείς πως και γιατί το κούμπωσες στην κολόνα απέναντι.

Πολύ μυαλό θέλει δηλαδή για να το καταλάβεις?

paTman_the
21/05/2011, 01:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
φιλε οταν μιλας με ορεο τροπο θα σου μιλισι και ο αλος με ορεο τροπο,εγω τα δεχωμε αυτα που λες ομως στο βιντεακι που μου εδειξες υπαρχει μεγαλη διαφορα με αυτο που θελω να κανω εγω.ο τυπος στο βιντεο εινε επαγγελματιας τρεχει σε αγωνες και τρεχει του σκοτωμου.φισιολογικο εινε ακομα και ο πιο εμπειρος οδηγος καπια στιγμη να παθει καπιο ατηχημα.εγω αν παρω την zzr και αρχησω και τρεχω και κανω διαφορες μανουβρες χωρις να την ξερω και να την φοβαμαι φισικο εινε κατα 100% να σκοτωθω,επησης διαφωνω καθετα στο οτι καπια παιδια με εμπιρια 10+ χρονια με μηχανες εχουν των πληρη ελενχω τους,για μενα ολα αυτα ειτε γρηγορο αμαξι ειτε γρηγορη μηχανη εινε ξενες δυναμεις δεν μπορεις ποτε να εισαι σιγουρος οτι τα ελενχεις απολυτα.και μια αποδηξη για αυτα που λεω επαγγελματιες σε αγωνες τρωνε σαβουρες,τωρα απο την αλλη εμενα δεν με ενδιαφερει να παω την μηχανη οπως την πανε οι επαγγελματιες εγω θελω να την παρω και να πηγαινω βολτες τα σαβατοκυριακα ηρεμα και ωραια,θελω να σε ρωτησω κατι και σε παρακαλω να μου απαντησης.αν την πηγαινω ετσι οπως σου ειπα και ποτε μα ποτε το λεω κιριολεκτικα αυτο δεν παω πανω απο 130κμ πυστεβεις οτι θα τα καταφερω η και παλι με αμφισβητεις;θα δεχτω την απαντηση σου οπια και να εινε αυτη μονο μην μου πεις οτι δεν μπορει καπια στιγμη θα την ανοιξεις,υποθετικα μηλαμε πες οτι αυτο δια μαγειας οπως θες πες το δεν γινοταν ποτε τη θα λεγες τοτε θα τα καταφερνα να πηγαινω τις βολτες μου ηρεμα και ωραια χωρις να κυνδινεβω;

1) Με τον ίδιο τρόπο σου μίλησα από την αρχή μέχρι το τέλος και θα σου μιλήσω.
2) Μου απάντησες είτε χωρίς καν να δεις τι σου είπα είτε δεν κατάλαβες τι είδες. Να στο κάνω πιο λιανά, ο Richard Hammond έχει οδηγήσει αυτοκίνητα που οι περισσότεροι από μας δεν έχουμε δει. ΔΕΝ είναι οδηγός αγώνων ούτε ο σκοπός του ήταν να γράψει χρόνους. Τον στείλανε για τις ανάγκες της εκπομπής να οδηγήσει F1 και σκοπός ήταν να κάνει 2-3 γύρους στην πίστα με F1, ούτε χρόνους ούτε ΤΙΠΟΤΑ. Τον ξεκίνησε λοιπόν η ομάδα της RENAULT από "καρτάκια" με 2L μοτέρ των ~200ίππων μετά σε F3000 και τέλος στην F1. Στο πρώτο έφαγε μερικά τετ α κε, στο δεύτερο το έχανε για πλάκα και του φαινόταν υπερβολικά γρήγορο για τον εγκέφαλό του και στο τρίτο τον βάλανε στα πιτ κάμποσες φορές γιατί κρύωνε τα λάστιχα μέχρι να το ξεκινήσει. και όλα αυτά από έναν οδηγό που βολτάρει σε πίστες maclaren.
3) ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΕΝΑ quote ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΕΛΕΓΧΕΙ ΠΛΗΡΩΣ.
4) Εχεις σοβαρό πρόβλημα στους συλλογισμούς σου. Το αν και γιατί πέφτουν στους αγώνες ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με το αν θα πέσω εγώ ή εσύ, εκτός και αν την έχουμε δει στο δρόμο motogp, αλλά εσύ ξεκαθάρισες ότι είσαι συνετός...
5) Έχεις συνειδητοποιήσει πως γεμίζει το κοντέρ του ένα zzr;
6) Ποιο το νόημα να μπεις σε όλη αυτή τη διαδικασία που περιγράφεις αντί να πάρεις ένα μηχανάκι που να μπορείς κάποια στιγμή ΣΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΜΕΛΛΟΝ να το χουφτώσεις και να το ευχαριστηθεις;

7)επειδή είμαι μαθηματικός και αρέσκομαι να συλλογίζομαι σε φανταστικούς κόσμους με φανταστικές υποθέσεις, όπως αυτό που ρωτάς σου ξαναλέω, ΟΧΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ.


Και κλείνω με σένα, λέγοντας ότι έχω ΤΣΑΤΙΣΤΕΙ πραγματικά και δεν ξανα απαντάω γιατί είναι δικαίωμα σου να είσαι όσο χοντροκέφαλος θες και να αγοράζεις ότι θες και μπορείς, ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΞΗΓΩ ΚΑΙ ΣΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΛΙΝΚ ΚΑΙ ΕΣΥ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ; ΕΙΣΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ; ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΣΤΑ ΕΙΠΑΜΕ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΑΣ ΛΕΣ ΣΕΝΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΣΤΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΡΙΤΗ ΜΙΣΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.

Στο είπα και νωρίτερα, είσαι ελεύθερος και να αυτοκτονήσεις, ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ - ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΑΚΟΜΑ - ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ;;;;

giorgos.ken
21/05/2011, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Ρε φιλαράκι, δεν μπορεί να είσαι ΤΟΣΟ στόκος, δηλαδή! 20 χρονών είσαι ή 12?

Και την απόλυτη αυτοσυγκράτηση να έχεις, σου λείπει η εμπειρία και οι ικανότητες για να οδηγήσεις ένα τέτοιο μηχανάκι. Πόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις? Και σταματημένος να είσαι, και με 10 χιλιόμετρα την ώρα να πας, πάλι κινδυνεύεις, δεν μπορείς να το καταλάβεις αυτό το πράμα?

Ρε είναι 280 κιλά μηχανάκι, ρεεε! Δεν είναι παπί! θα πας να κάνεις καμιά αναστροφή, θα έχει λίγη κατηφόρα και θα βρεθείτε, εσύ και το μηχανάκι, ένα κουβάρι το τέλος του δρόμου.

Ρε θα πας, όχι με 130,αλλά με 80 σου λέω εγώ και θα βλέπεις τη στροφή να 'ρχεται και θα σκέφτεσαι κάθιδρος "παναγιά μου πως το κάνω ζάφτι το θωρηκτό". Θα πλακωθείς στα φρένα και θα το προσαράξεις φρεναριστός και άστριφτος στην μπαριέρα.

Ρε θα πέσεις σε κανένα σαμμαράκι και έτσι όπως στηρίζεσαι στο τιμόνι (γιατί αλλιώς δεν έχεις μάθει) θα κάνει ένα λίγο κλακ το γκάζι και θα απορείς πως και γιατί το κούμπωσες στην κολόνα απέναντι.

Πολύ μυαλό θέλει δηλαδή για να το καταλάβεις?
εχεις οδηγησει zzr 1400;ενα παιδι που την εχει μου ειχε πει οτι δεν εινε σαν τις ss και ειναι φιλικη προς των αναβατη αρκει να την σεβεσαι,επησης μου ειπε οτι το βαρος της δεν φαινεται οταν την κηνεις,και οταν ειχα ανεβει και εγω σε μια σε μια αντιπροσωπια στην κρητη δεν μου φανηκε βαρια.εσυ τη μηχανη μου πρωτηνεις να παρω για να αποκτησω την εμπειρια που λες για να παρω μετα την zzr 1400;

Dfoud
21/05/2011, 01:18
Φίλε μου αν λες αλήθεια για την ηλικία σου δε νομίζω να έχεις δίπλωμα για μηχανή ανεξαρτήτων κυβικών, οπότε ξεκίνα από εκεί και μετά δες τι θα πάρεις!

paTman_the
21/05/2011, 01:24
Και ξέχασα να αναφέρω ότι η ορθογραφία σου είναι τόσο ελεεινή που ΔΕΝ διαβάζεται αυτό που γράφεις.

p@nos
21/05/2011, 01:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
εχεις οδηγησει zzr 1400;ενα παιδι που την εχει μου ειχε πει οτι δεν εινε σαν τις ss και ειναι φιλικη προς των αναβατη αρκει να την σεβεσαι,επησης μου ειπε οτι το βαρος της δεν φαινεται οταν την κηνεις,και οταν ειχα ανεβει και εγω σε μια σε μια αντιπροσωπια στην κρητη δεν μου φανηκε βαρια.εσυ τη μηχανη μου πρωτηνεις να παρω για να αποκτησω την εμπειρια που λες για να παρω μετα την zzr 1400;



fenese arketa magas kai arxidatos gia na pareis to 1400 soy pigenei (se katalabaino apo ton tropo grafis kai exo dies8isi se afta ta 8emata) mi koitas tis paparies poy soy lene ligoi bgikan mages san ki esena.......


pantos ama 8es kati pio iremo gia ksekinima (einai i skepsi soy 8a elega) pare honda cbr1000

i honda bgazei poli filika mixanakia pigene stin antiprosopia na to kabalisis 8a deis pos einai poli elafri



molis pareis ton aera toy cbr perneis to 1400

giorgos.ken
21/05/2011, 01:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από paTman_the
1) Με τον ίδιο τρόπο σου μίλησα από την αρχή μέχρι το τέλος και θα σου μιλήσω.
2) Μου απάντησες είτε χωρίς καν να δεις τι σου είπα είτε δεν κατάλαβες τι είδες. Να στο κάνω πιο λιανά, ο Richard Hammond έχει οδηγήσει αυτοκίνητα που οι περισσότεροι από μας δεν έχουμε δει. ΔΕΝ είναι οδηγός αγώνων ούτε ο σκοπός του ήταν να γράψει χρόνους. Τον στείλανε για τις ανάγκες της εκπομπής να οδηγήσει F1 και σκοπός ήταν να κάνει 2-3 γύρους στην πίστα με F1, ούτε χρόνους ούτε ΤΙΠΟΤΑ. Τον ξεκίνησε λοιπόν η ομάδα της RENAULT από "καρτάκια" με 2L μοτέρ των ~200ίππων μετά σε F3000 και τέλος στην F1. Στο πρώτο έφαγε μερικά τετ α κε, στο δεύτερο το έχανε για πλάκα και του φαινόταν υπερβολικά γρήγορο για τον εγκέφαλό του και στο τρίτο τον βάλανε στα πιτ κάμποσες φορές γιατί κρύωνε τα λάστιχα μέχρι να το ξεκινήσει. και όλα αυτά από έναν οδηγό που βολτάρει σε πίστες maclaren.
3) ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΕΝΑ quote ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΕΛΕΓΧΕΙ ΠΛΗΡΩΣ.
4) Εχεις σοβαρό πρόβλημα στους συλλογισμούς σου. Το αν και γιατί πέφτουν στους αγώνες ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με το αν θα πέσω εγώ ή εσύ, εκτός και αν την έχουμε δει στο δρόμο motogp, αλλά εσύ ξεκαθάρισες ότι είσαι συνετός...
5) Έχεις συνειδητοποιήσει πως γεμίζει το κοντέρ του ένα zzr;
6) Ποιο το νόημα να μπεις σε όλη αυτή τη διαδικασία που περιγράφεις αντί να πάρεις ένα μηχανάκι που να μπορείς κάποια στιγμή ΣΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΜΕΛΛΟΝ να το χουφτώσεις και να το ευχαριστηθεις;

7)επειδή είμαι μαθηματικός και αρέσκομαι να συλλογίζομαι σε φανταστικούς κόσμους με φανταστικές υποθέσεις, όπως αυτό που ρωτάς σου ξαναλέω, ΟΧΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ.


Και κλείνω με σένα, λέγοντας ότι έχω ΤΣΑΤΙΣΤΕΙ πραγματικά και δεν ξανα απαντάω γιατί είναι δικαίωμα σου να είσαι όσο χοντροκέφαλος θες και να αγοράζεις ότι θες και μπορείς, ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΞΗΓΩ ΚΑΙ ΣΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΛΙΝΚ ΚΑΙ ΕΣΥ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ; ΕΙΣΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ; ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΣΤΑ ΕΙΠΑΜΕ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΑΣ ΛΕΣ ΣΕΝΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΣΤΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΡΙΤΗ ΜΙΣΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.

Στο είπα και νωρίτερα, είσαι ελεύθερος και να αυτοκτονήσεις, ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ - ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΑΚΟΜΑ - ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.
αν εγω εχω προβλημα με τους συλογισμους μου εσυ αγορη μου μαλλων εχεις προβλημα με τα νευρα σου και καλω θα ηταν να το κοιταξεις,αλλη μια φορα που με βριζεις αλλα δεν θα κανω των κοπο να ανταποδωσω φενετε οτι δεν εισαι ανθρωπος τις κουβεντας γιαυτο καλητερα μην ξαναεκφερεις αποψη,παρε και 1 ευχαρηστω για τις συμβουλες σου ετση για να μην παραπονιεσε και αντε στο καλο γιατι την επομενη φορα δεν θα ειμε τοσο ευγενικως.
ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ;;;;

paTman_the
21/05/2011, 01:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
εχεις οδηγησει zzr 1400;ενα παιδι που την εχει μου ειχε πει οτι δεν εινε σαν τις ss και ειναι φιλικη προς των αναβατη αρκει να την σεβεσαι,επησης μου ειπε οτι το βαρος της δεν φαινεται οταν την κηνεις,και οταν ειχα ανεβει και εγω σε μια σε μια αντιπροσωπια στην κρητη δεν μου φανηκε βαρια.εσυ τη μηχανη μου πρωτηνεις να παρω για να αποκτησω την εμπειρια που λες για να παρω μετα την zzr 1400;

Εσύ έχεις;
Εγώ σου ΞΑΝΑλέω, μην ακούς τι λένε και τι κάνουν μερικοί οτι νά ναι τύποι.

Στο forum υπάρχουν πραγματικά έμπειροι άνθρωποι (όχι εγώ :p) που αξίζει να τους ακούσεις.

Επίσης κάτι άλλο σημαντικό, αν πας κατ ευθείαν στο zzr με τι θα μπορείς να το συγκρίνεις για να καταλάβεις τι είναι και τι δεν είναι; με το παπί; Μέρος του να παίρνεις σταδιακά μηχανάκια είναι και αυτό, μαθαίνεις το "μικρό" και μπορείς να συγκρίνεις με το "μεγαλύτερο"

Εχεις πει πολλές μαλακίες όπως αυτή που λες εδώ: "ειχα ανεβει και εγω σε μια σε μια αντιπροσωπια στην κρητη δεν μου φανηκε βαρια" που αποδεικνύουν οτι ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ακόμα για κάτι τέτοιο. Οταν σου λέω ότι λες μαλακίες όμως το παίρνεις προσωπικά ότι σε βρίζω...

Οτι μπορείς να το κάνεις αν έχεις τα φράγκα μπορείς.

Συγγνώμη αν φαίνομαι να μιλάω επιθετικά ή σκληρά, αλλά εννοώ ακριβώς αυτά που λέω και τίποτα περισσότερο.

giorgos.ken
21/05/2011, 01:32
αν εγω εχω προβλημα με τους συλογισμους μου εσυ αγορη μου μαλλων εχεις προβλημα με τα νευρα σου και καλω θα ηταν να το κοιταξεις,αλλη μια φορα που με βριζεις αλλα δεν θα κανω των κοπο να ανταποδωσω φενετε οτι δεν εισαι ανθρωπος τις κουβεντας γιαυτο καλητερα μην ξαναεκφερεις αποψη,παρε και 1 ευχαρηστω για τις συμβουλες σου ετση για να μην παραπονιεσε και αντε στο καλο γιατι την επομενη φορα δεν θα ειμε τοσο ευγενικως.