PDA

View Full Version : Μοτοπορεία 20/6 κουβεντα να γινεται...



Toumpas
20/05/2011, 09:37
Θα είμαστε εκεί, αν μην τι άλλο, για τον τζερτζελέ! :dizzy: :wacko:

TROOPER
20/05/2011, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Toumpas
Θα είμαστε εκεί, αν μην τι άλλο, για τον τζερτζελέ! :dizzy: :wacko:

γι αυτο δεν θα ξαναειμαστε εκει.:wave2:

EVI
20/05/2011, 10:11
pantoy yparxoyn kapoioi poy pane gia plaka kai kapoioi poy den pane.... an oloi osoi den eimaste gia thn plaka den phgainoyme pote den tha vgei tpt. ... mallon.

TROOPER
20/05/2011, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
pantoy yparxoyn kapoioi poy pane gia plaka kai kapoioi poy den pane.... an oloi osoi den eimaste gia thn plaka den phgainoyme pote den tha vgei tpt. ... mallon.

οταν βλεπεις αυτους που πανε, να πηγαινουν για τον τζερτζελε...τοτε το μονο που θα βγει αν παμε οσοι δεν ειμαστε για την πλακα,θα ειναι νευρα,στεναχωρια.και δε χαλαλιζω για κανεναν τη ψυχικη μου ηρεμια (οση εχω δλδ :lol: )

Gandalf dr685sm
20/05/2011, 10:31
ωπ... ξανασυμφωνώ με τον Trooper...:look: :lol:

Για την ιστορία, ...

Ο νόμος για τις μοτοσυκλέτες πέρασε κανονικότατα και θα εφαρμοστεί απο τις 10/6/2011. Μιλώντας με αστυνομικό (αξιωματικό) μου ανέφερε πως μέχρι να καθοριστούν κάποια όρια (τιμές καυσαερίων, όρια εκπομπής θορύβου κτλ κτλ. ) και μέχρι και τα ιδιωτικά ΚΤΕΟ να τα βρούν με την κυβέρνηση (τους υποχρεώνει σε μεγάλο έξοδο παρόλο που δεν τους δίνει τίποτα).. ο νόμος για τις μοτοσυκλέτες θα είναι σαν να μην ισχύει. Σημειώνω εδώ πως ΟΧΙ ΚΤΕΟ.. => Ανασφάλιστοι.

Αυτό πληροφοριακά.

Τα υπόλοιπα... για την πορεία και τα ΔΙΚΑΙΑ αιτήματα, απλά θα πω πως ο συγχρονισμός είναι τουλάχιστον λάθος. Κανείς δεν θα δώσει σημασία πολύ απλά διότι η χώρα αυτή την στιγμή οδηγείται με μαθηματική ακρίβεια σε αναπροσαρμογή όλων των δεδομένων που ζούσαμε επί 20 χρόνια τώρα. Δυστυχώς πολύ αργά έγινε αυτή η κίνηση κατά την γνώμη μου.

ggs
20/05/2011, 10:40
…το να βρούμε δικαιολογίες για να μην πάμε σε μια δράση διαμαρτυρίας είναι το εύκολο…

Το θέμα είναι ΑΝ συμφωνούμε με τα αιτήματα της διαμαρτυρίας και ΤΙ κάνουμε γι αυτά…

….τώρα, μπορεί τα αιτήματα των μοτοσικλετιστών να μην έχουν καμία σημασία για τον πολύ κόσμο που περνά μεγάλα ζόρια ,αλλά (πρέπει να)έχει για τους μοτοσικλετιστές..

TROOPER
20/05/2011, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
…το να βρούμε δικαιολογίες για να μην πάμε σε μια δράση διαμαρτυρίας είναι το εύκολο…

Το θέμα είναι ΑΝ συμφωνούμε με τα αιτήματα της διαμαρτυρίας και ΤΙ κάνουμε γι αυτά…

….τώρα, μπορεί τα αιτήματα των μοτοσικλετιστών να μην έχουν καμία σημασία για τον πολύ κόσμο που περνά μεγάλα ζόρια ,αλλά (πρέπει να)έχει για τους μοτοσικλετιστές..

το θεμα ειναι με ποιον τροπο αντιμετωπιζεται απο τους διαμαρτυρομενους το ιδιο τους το αιτημα και πως υποστηριζουνε τη δραση τους.αν ειναι να παω να διαμαρτυρηθω και να καταληξω να πινω καφε σε κανα mall,δε γαμιεται...πινω καφε σπιτι που ειναι και πιο φτηνος και ειμαι και με τις φορμες.

ggs
20/05/2011, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
το θεμα ειναι με ποιον τροπο αντιμετωπιζεται απο τους διαμαρτυρομενους το ιδιο τους το αιτημα και πως υποστηριζουνε τη δραση τους.αν ειναι να παω να διαμαρτυρηθω και να καταληξω να πινω καφε σε κανα mall,δε γαμιεται...πινω καφε σπιτι που ειναι και πιο φτηνος και ειμαι και με τις φορμες.

:lol: :lol:


ρε... ετσι ειναι οι συνδικαλιστες....


:beer:

chr1s_86
20/05/2011, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
και ειμαι και με τις φορμες.

Έφτιαξες πίστα μέσα στο σπίτι ; :a19: :a19:











:lol:

Toumpas
20/05/2011, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
οταν βλεπεις αυτους που πανε, να πηγαινουν για τον τζερτζελε...τοτε το μονο που θα βγει αν παμε οσοι δεν ειμαστε για την πλακα,θα ειναι νευρα,στεναχωρια.και δε χαλαλιζω για κανεναν τη ψυχικη μου ηρεμια (οση εχω δλδ :lol: )
Πάνω από όλα η ψυχική σου ηρεμία φίλε τρούπερ και η βόλεψη. Εμείς θα πάμε για την πλάκα και τον τζερτζελέ γιατί και την πολύ την κλάψα, την βαριέται και ο παππάς ρε αδερφέ. Το πρόβλημα υπάρχει και το γνωρίζουμε όλοι, και οι βολεμένοι και οι μη. Λίγο ευδιαθεσία και διάθεση για χαβαλε, δεν βλάπτει.

TROOPER
20/05/2011, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Toumpas
Πάνω από όλα η ψυχική σου ηρεμία φίλε τρούπερ και η βόλεψη. Εμείς θα πάμε για την πλάκα και τον τζερτζελέ γιατί και την πολύ την κλάψα, την βαριέται και ο παππάς ρε αδερφέ. Το πρόβλημα υπάρχει και το γνωρίζουμε όλοι, και οι βολεμένοι και οι μη. Λίγο ευδιαθεσία και διάθεση για χαβαλε, δεν βλάπτει.

το εχω κανει ρε αγορινα.δε μιλαω στον αερα.

κατα τα αλλα αυτο που με ενοχλει ειναι οτι μπερδευουμε τον χαβαλε με το σοβαρο.οταν παμε για κατι σοβαρο και το ριχνουμε στον χαβαλε κανεις δεν μας περνει σοβαρα.

αμα ειναι απλα να παμε για να χαβαλεδιασουμε,παμε μια ρωσσο και ας μη προσπαθουμε να πεισουμε τον εαυτο μας οτι και καλα ''σημερα δωσαμε μια μαχη'' ενω στην ουσια παιζαμε τον παππα.

οσοι πατε καλα να περασετε :wave2:

Toumpas
20/05/2011, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
οτι και καλα ''σημερα δωσαμε μια μαχη''


Ας πάμε και να πούμε "σήμερα δώσαμε το παρόν", οτι είμαστε εδώ. Είναι αρκετό.

TROOPER
20/05/2011, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Toumpas
Ας πάμε και να πούμε "σήμερα δώσαμε το παρόν", οτι είμαστε εδώ. Είναι αρκετό.

τουρκικα μιλαω??

ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΙΧΑΘΗΚΕ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!!!!!!!!

:a56: απο μενα.και ξαναλεω:οσοι πατε καλα να περασετε.οβερ εντ αουτ :wave2:

dimzab
20/05/2011, 13:18
Ρε γμτ, κανας τρόπος διαμαρτυρίας που να ενοχλεί αυτούς που πρέπει, και όχι αυτους που δεν πρέπει, δεν υπάρχει?:confused:

πχ πορεία γύρω από το σπίτι του υπουργού?

Μικe777
20/05/2011, 13:22
παμε σπιτι Γ ΑΠ ? Ξερω την Διευθυνση να τα κανουμε λαμπογυαλο
με τις μηχανες σε κοντινη αποσταση ειναι και το σπιτι του Σαμαρα διπλα-διπλα μενουν
τα πουλακια:confused:

Εχετλαίος
20/05/2011, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab
πχ πορεία γύρω από το σπίτι του υπουργού?

ή να τονε στείλει σπίτι του μια και όξω, λχ;

manhunter
20/05/2011, 13:39
Kαμμιά διαμρτυρία για το ΦΠΑ στον εξοπλισμό μας δεν βλέπω.
Να υποχρεώνομαι να τα πληρώνω χρυσάφι, και αν δεν τα έχω, να πληρώνω πάλι χρυσάφι (με οποιονδήποτε τρόπο)


Τέσπα, συμφωνώ και εγώ με τρουπ.

:beer:

Daemon
20/05/2011, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab
..
πχ πορεία γύρω από το σπίτι του υπουργού?

Εκει δεν αφηνουν, ενοχλουνε.. να πανε αλλου να παιξουνε :lol:

Toumpas
20/05/2011, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
τουρκικα μιλαω??

ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΙΧΑΘΗΚΕ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!!!!!!!!

:a56: απο μενα.και ξαναλεω:οσοι πατε καλα να περασετε.οβερ εντ αουτ :wave2:

Οκ είπαμε! Και εγώ το έχω ξανακάνει και το έχω σιχαθεί τέσπα , η αρνητικότητα δεν βγάζει σε τίποτα.

sniper
20/05/2011, 14:33
Θα παρακαλούσα να μην τσακώνεστε...

Είμαι βέβαιος ότι η συγκέντρωση μεγάλου αριθμού δικύκλων και μάλιστα τα περισσότερα από αυτά με τις αφτερ μάρκετ εξατμίσεις τους θα πείσει για το δίκαιο των αιτημάτων.

ERRIKA
20/05/2011, 19:02
20/6 είπαμε;;; Ο.Κ., προλαβαίνω να ράψω φόρεμα.... :lol: :dizzy:

filipp0s
20/05/2011, 23:34
Μεταφερθηκαμε απο εδω (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=2002982#post2002982) :wave2: