PDA

View Full Version : ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Εχουν φυγει ολοι και...



KeLeYTiS
13/08/2005, 16:44
..οσοι εχουν μεινει νομιζουν οτι η Αθηνα ειναι δικη τους...

Χθες το βραδυ πηρα το αυτοκινητο για να φερω κατι απο το σπιτι μου στο σπιτι της κοπελας μου

Στο συντομο πηγαινε-ελα δεν ειχε καθολου κινηση αλλα οποιον εβλεπες πηγαινε μαλλια κουβαρια :eek:

Εξω απο το στρατοπεδο 301 στους Αγιους Αναργυρους ενα αυτοκινητο περιμενε να κανει αριστερα στο φαναρι (πολυ σπανιο αυτο για αυτο πολλοι δεν προσεχουν και ανοιγουν στην ευθεια) αποτελεσμα αυτου ενα φορτηγο να σκασει πισω του και να το πεταξει καποια μετρα πιο μπροστα

Ευτυχως μονο υλικες ζημιες απο οτι ειδα...

Στην διασταυρωση Στρατηγου Καλαρη με Λιοσιων ενα Citroen BX (μαουνα) ηταν μεσα στην μεση στραπατσαρισμενο λες και του πεταξανε χειροβομβιδα , για να καταλαβετε το μεγεθος της ζημιας το καπο ειχε φυγει κανα 2 μετρα πιο περα και το αυτοκινητο ειχε παρει αρκετα...

Πολυς κοσμος και αναρωτιομουνα με τι να τρακαρε μιας και δεν εβλεπα κατι αλλο εκει (θα ορικιζομουνα οτι τρακαρε με αλλο αυτοκινητο) αλλα δυστηχως ειδα ενα φτιαγμενο παπακι στην ακρη του δρομου....(αρα μαλλον πιτσιρικας ρε γμτ)

Οι οδηγοι πρεπει να ειχαν παει νοσοκομειο μιας και δεν ηταν κανενας τραυματιας....και ειδα και μερικους φιλους-συγγενεις?? να κρατανε το κεφαλι τους ....

Ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο

Προσοχη μαγκες :(

Xlitos
13/08/2005, 22:05
Σωστός ρε Βαγγέλη,αυτό ακριβώς παρατήρησα κι εγώ.Ειδικα΄η σημερινή μέρα ήταν απίστευτη,κάθε 1 λεπτό έβλεπες και μια παράβαση. :uplate:
Άσε που γίνονται και τα χειρότερα ατυχήματα γιατί οι ταχύτητες είναι υψηλές και το ΜΠΑΜ μεγάλο.Αυτό σκεφτόμουν σήμερα και βλέποντας και τις μ@λ@κίες γύρω μου ημουν στην τσίτα.
Στούκα είδα μια γυρνώντας από Σούνιο μετά τις στροφές της Αναβύσσου,σαν μικρή μετωπική φάνηκε το ένα αμάξι έτσι κι έτσι το άλλο γ@Μ@τ@ είχε μπει όλο το καπό μέσα.

gtsiros
14/08/2005, 08:22
Θέλω να δω και γω στούκες!!! Αν γίνεται, με ξανθές ηλίθιες στο αμάξι του μπαμπά ναι βγαίνει από στοπ και να χτυπάει κανά βάρβαρο ντερέκι πάνω σε καμιά χάρλεϊ, όμως ο χαρλεάς να μην έχει πάθει τίποτα (γιατι 300 κιλά η χάρλεϊ και άλλα τόσα ο άλλος...) και η ξανθιά να πάει να του χώσει τα κλασικά "μα πως πας έτσι" και "θα μου χαλάσεις το αμάξι" και "είσαι αλήτης".

Εγώ θα'μαι με την κάμερα παραδίπλα και θα τραβάω την τσόντα που θα ακολουθήσει..

ε; ε; ε; μπορώ; ε; please? pretty please??!?!

Polifer
14/08/2005, 11:10
lolololol @ gtsiros

_DaGaD_
14/08/2005, 12:19
Δλδ.. συγνώμη εμείς τι κάνουμε;;

Εγώ πάντος άμα είχα μηχανή τώρα θα την είχα σκίσει.. Οι καλύτερες μέρες είναι! Όχι ότι τις άλλες μέρες δεν την έσκιζα.. βασικά κυριολεκτικά την έσκισα!!! :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Επειδή και'γώ ένα δάτσουν οδηγάω αυτές τις μέρες.. με την στέρηση της μηχανής παράληλα.. δεν μου την σπάει μόνο ότι δεν πάει βήμα, αλλά ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ άμα έχει κίνηση..

Φαντάσου να οδηγάς μόνο αυτοκίνητο, να'σαι κανας κλασσικός καβλόγκαζος.. και η μόνη διέξοδος να το πατήσεις λιγάκι παραπάνω το μπουρδέλο είναι μεταξύ 2 και 4 το βράδυ και τέτοιες μέρες.. Εγώ δεν τους κατηγορώ (Αλκίνοος).. Εξάλου και'μείς τάπα πάμε οπότε.. τι ψάχνετε να βρείτε;; Ποιος έχει το άδικο;; Όλοι και κανείς..

Τώρα το ότι δεν προσέχουν(-με) είναι άλλη ιστορία..

Εγώ πιστεύω ότι τα όρια πλέον είναι για φοροεισπρακτικούς λόγους και γιατί αν ήταν μεγαλύτερα θα τα γράφαμε περισσότερο στα @@ μας..

Αν και προσωπικά (κάτι που πρέπει να κόψω με το επόμενο μηχανάκι γιατί.. εντάξει.. σπάσαμε ένα κόκκαλο, φτάνει) ο μόνος μου περιορισμός ήταν η απόδοση του κινητήρα.. ανεξαρτήτου κυκλοφοριακής κατάστασης.. μόνο να'ταν καλός ο δρόμος..

α ρε μαλακίες που κάνουμε.. Αν δεν αλάξουμε πρώτα τους εαυτούς μας πώς θα αλάξουν οι άλλοι για μας;

Alx 84
14/08/2005, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
..οσοι εχουν μεινει νομιζουν οτι η Αθηνα ειναι δικη τους...

Χθες το βραδυ πηρα το αυτοκινητο για να φερω κατι απο το σπιτι μου στο σπιτι της κοπελας μου

Στο συντομο πηγαινε-ελα δεν ειχε καθολου κινηση αλλα οποιον εβλεπες πηγαινε μαλλια κουβαρια :eek:

Εξω απο το στρατοπεδο 301 στους Αγιους Αναργυρους ενα αυτοκινητο περιμενε να κανει αριστερα στο φαναρι (πολυ σπανιο αυτο για αυτο πολλοι δεν προσεχουν και ανοιγουν στην ευθεια) αποτελεσμα αυτου ενα φορτηγο να σκασει πισω του και να το πεταξει καποια μετρα πιο μπροστα

Ευτυχως μονο υλικες ζημιες απο οτι ειδα...

Στην διασταυρωση Στρατηγου Καλαρη με Λιοσιων ενα Citroen BX (μαουνα) ηταν μεσα στην μεση στραπατσαρισμενο λες και του πεταξανε χειροβομβιδα , για να καταλαβετε το μεγεθος της ζημιας το καπο ειχε φυγει κανα 2 μετρα πιο περα και το αυτοκινητο ειχε παρει αρκετα...

Πολυς κοσμος και αναρωτιομουνα με τι να τρακαρε μιας και δεν εβλεπα κατι αλλο εκει (θα ορικιζομουνα οτι τρακαρε με αλλο αυτοκινητο) αλλα δυστηχως ειδα ενα φτιαγμενο παπακι στην ακρη του δρομου....(αρα μαλλον πιτσιρικας ρε γμτ)

Οι οδηγοι πρεπει να ειχαν παει νοσοκομειο μιας και δεν ηταν κανενας τραυματιας....και ειδα και μερικους φιλους-συγγενεις?? να κρατανε το κεφαλι τους ....

Ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο

Προσοχη μαγκες :(

και μετά βγαίνουν και παραπονιούνται γιατί υπάρχουν τόσοι αστυνομικοί έξω. Λογικό δεν είναι; Ούτε εγώ θέλω να πηγαίνω με 30, αλλά εχει παραγίνει το κακό με τους γκαζοφονιάδες. Να ήξεραν και να οδηγούν πάει στο καλό. έλα όμως που πατάνε γκάζι και όποιον πάρει ο χάρος....
Προσοχή παιδιά.

Alx 84
14/08/2005, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Θέλω να δω και γω στούκες!!! Αν γίνεται, με ξανθές ηλίθιες στο αμάξι του μπαμπά ναι βγαίνει από στοπ και να χτυπάει κανά βάρβαρο ντερέκι πάνω σε καμιά χάρλεϊ, όμως ο χαρλεάς να μην έχει πάθει τίποτα (γιατι 300 κιλά η χάρλεϊ και άλλα τόσα ο άλλος...) και η ξανθιά να πάει να του χώσει τα κλασικά "μα πως πας έτσι" και "θα μου χαλάσεις το αμάξι" και "είσαι αλήτης".

Εγώ θα'μαι με την κάμερα παραδίπλα και θα τραβάω την τσόντα που θα ακολουθήσει..

ε; ε; ε; μπορώ; ε; please? pretty please??!?!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
αν πετύχεις κανένα τέτοιο σκηνικό θέλω μια κόπια.:lol: :lol: :lol:

KeLeYTiS
14/08/2005, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από _DaGaD_
Δλδ.. συγνώμη εμείς τι κάνουμε;;

Εγώ πάντος άμα είχα μηχανή τώρα θα την είχα σκίσει.. Οι καλύτερες μέρες είναι! Όχι ότι τις άλλες μέρες δεν την έσκιζα.. βασικά κυριολεκτικά την έσκισα!!! :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Επειδή και'γώ ένα δάτσουν οδηγάω αυτές τις μέρες.. με την στέρηση της μηχανής παράληλα.. δεν μου την σπάει μόνο ότι δεν πάει βήμα, αλλά ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ άμα έχει κίνηση..

Φαντάσου να οδηγάς μόνο αυτοκίνητο, να'σαι κανας κλασσικός καβλόγκαζος.. και η μόνη διέξοδος να το πατήσεις λιγάκι παραπάνω το μπουρδέλο είναι μεταξύ 2 και 4 το βράδυ και τέτοιες μέρες.. Εγώ δεν τους κατηγορώ (Αλκίνοος).. Εξάλου και'μείς τάπα πάμε οπότε.. τι ψάχνετε να βρείτε;; Ποιος έχει το άδικο;; Όλοι και κανείς..

Τώρα το ότι δεν προσέχουν(-με) είναι άλλη ιστορία..

Εγώ πιστεύω ότι τα όρια πλέον είναι για φοροεισπρακτικούς λόγους και γιατί αν ήταν μεγαλύτερα θα τα γράφαμε περισσότερο στα @@ μας..

Αν και προσωπικά (κάτι που πρέπει να κόψω με το επόμενο μηχανάκι γιατί.. εντάξει.. σπάσαμε ένα κόκκαλο, φτάνει) ο μόνος μου περιορισμός ήταν η απόδοση του κινητήρα.. ανεξαρτήτου κυκλοφοριακής κατάστασης.. μόνο να'ταν καλός ο δρόμος..

α ρε μαλακίες που κάνουμε.. Αν δεν αλάξουμε πρώτα τους εαυτούς μας πώς θα αλάξουν οι άλλοι για μας;

Eσυ δεν εχεις μηχανακι γιατι το διαλυσες σωστα?

Αυτα που γραφεις παραπανω πεστα στην μανα του πιτσιρικα που χτυπησε....

_DaGaD_
14/08/2005, 18:59
Καλά χαζό είσαι;;;

Οι μέρες σου φταίνε; Οι δρόμοι σου φταίνε; Οι καβλώγκαζοι σου φταίνε; Εμείς είμαστε καλύτεροι για να κρίνουμε τους άλλους;

Ρωτάς ποιός έφταιγε;; Ο πάπιας δεν έτρεχε; Κράνος φόραγε; Ξέρεις καταρχήν τι έγινε;

Είδες κάτι και σου κάβλωσε να πείς προσοχή μάγκες ναούμ..

Το ότι καθημερινά πάνε και πίνουν και οδηγάνε δε σου λέει τπτ.. ότι το 80% στρίβει χωρίς φλάς.. παρκάρουν χωρίς φλάς, σταματάνε χωρίς φλάς, πρώτα στρίβουν και μετά κοιτάνε, νταξ.. δε θα κάτσω να πω ότι μλκία έχω δεί.. όλα όμως είναι καθημερινά φαινόμενα κλασσικής μαλακίας Έλληνα οδηγού και αγγίζουν τραγικά επίπεδα..

Δε φταίνε ούτε οι μπάτσοι, ούτε τα αυτοκίνητα, ούτε τα μηχανάκια, ούτε ετούτες οι άγιες μέρες (!!).. η μαλακία που μας δέρνει φταίει.

Πριν βγούμε κι αρχίσουμε το κράξιμο πρέπει να κοιτάξουμε αν είμαστε εμείς καλύτεροι.. Η καμήλα την δικιά της την καμπούρα δεν την βλέπει.. Ψάχνεις να βρείς νοητικό επίπεδο;; Εδώ ένας που'χε αμάξι έβριζε όσους οδηγούσαν μηχανές επειδή φοβόταν μην τον !!!ΣΚΟΤΩΣΟΥΝ!!! οι "αλήτες" πέφτοντας πάνω του με 200 απο πίσω...

2 πράγματα δεν έχουν όριο, η ανθρώπινη βλακεία και το σύμπαν.. και δεν είμαι σίγουρος για το 2ο .. Άϊνσταϊν


Eσυ δεν εχεις μηχανακι γιατι το διαλυσες σωστα?

Ναι.. αυτό που κολάει;

KeLeYTiS
14/08/2005, 19:09
Καλα καλα

:rolleyes:

oulas
15/08/2005, 02:53
Δικαιο εχετε, και εγω σημερα περασα ενα κοκκινο κοντα στο σπιτι μου, αφου ελεξα, μετα απο πλρηρης σταση, γιατι βαριομουν να περιμενω το τιποτα! Παντου νεκρα

Τελευταιο ηταν, θα συμορφοθω!

Alx 84
15/08/2005, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
και εγω σημερα περασα ενα κοκκινο κοντα στο σπιτι μου,

ΣΤΗΝ ΠΥΡΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ή στον καιάδα; εχεις δικαίωμα επιλογής:) :) :) :)

oulas
15/08/2005, 13:06
Στην πυρα, να καει και το λιπος που μου περισευει....:wave2:

Alx 84
15/08/2005, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Στην πυρα, να καει και το λιπος που μου περισευει....:wave2:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

evvou
22/08/2005, 02:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Θέλω να δω και γω στούκες!!! Αν γίνεται, με ξανθές ηλίθιες στο αμάξι του μπαμπά ναι βγαίνει από στοπ και να χτυπάει κανά βάρβαρο ντερέκι πάνω σε καμιά χάρλεϊ, όμως ο χαρλεάς να μην έχει πάθει τίποτα (γιατι 300 κιλά η χάρλεϊ και άλλα τόσα ο άλλος...) και η ξανθιά να πάει να του χώσει τα κλασικά "μα πως πας έτσι" και "θα μου χαλάσεις το αμάξι" και "είσαι αλήτης".

Εγώ θα'μαι με την κάμερα παραδίπλα και θα τραβάω την τσόντα που θα ακολουθήσει..

ε; ε; ε; μπορώ; ε; please? pretty please??!?!


:eyepop: :eyepop: :eyepop: ε αυτο θα θελα να το δω και εγω!!! :rotflmao: :rotflmao: :a23: :a23: :a23: