PDA

View Full Version : Ερώτηση για συναγερμό



LsKostas
23/05/2011, 09:36
Ερωτηση για συναγερμο σε ιδιωτικό χώρο.


Επειδη το απλό googlrisma μου εχει δώσει ήδη καποιες μαρκες συναγερμού για φύλαξη ιδιωτικού χώρου θα ηθελα την γνώμη καποιου που έχει ήδη βάλει στο σπίτι ή στο μαγαζι του.

και να μπορούσε να μου πει 2-3 λεπτομεριες για το τί να προτιμήσω ή τι να αποφύγω


Πχ. Η σύνδεση συναγερμου με τηλεφωνικό κέντρο εταιρίας σε τί κοστος έρχεται ?:confused: :confused:

Afrikaner
23/05/2011, 10:41
Εγώ έχω ένα Bosch εδω και καιρό και λειτουργεί τέλεια. Έχει πολλές δυνατότητες (ειδοποίηση μέσω τηλ. κλπ) . Έγινε πολύ καλή εγκατάσταση απο τον μάστορα, έχει μαγαζί με συναγερμούς κάμερες κλπ στο κέντρο. Έβαλε αργότερα και 2 κάμερες σε μαγαζί φίλου με χειρισμό και απο το pc κλπ. Αν σε ενδιαφέρει πες να σου δώσω στοιχεια

LsKostas
23/05/2011, 11:09
Africaner ναι , με ενδιαφερει μπορεις να μου στειλες με pm τηλεφωνο ή μαιλ του μαστορα


Πιστευω οτι στις περιπτωσεις των συναγερμων πολυ μεγαλο ρολο παιζει
αυτος που θα κανει την εγκατασταση ,και οχι ο συναγερμος που πανω κατω ολοι τα ιδια κανουν.


Περιπου το κοστος για την εγκατασταση του Bosch,ξερουμε ??? :wave2:

giannis113
23/05/2011, 14:27
ρε παιδες εγω που εχω στο στιτι 20 μπαλκονοπορτες μαζι με παραθυρα και δυο εισοδους μια γκαραζ μια σπιτιου (μονοκατοικια δυοροφη) τι συναγερμο να βαλω; θελω να καλυπτει οποιαδηποτε εισοδο,

γιατι το θεμα δεν ειναι πλεον το τι θα παρουν αλλα το τι θα παθει αυτος που θα ειναι μεσα εκεινη την ωρα..

εχω και ενα λαμπραντορ αλλα το μονο που μπορει να κανει ειναι να απασχολησει τους κλεφτες παιζοντας μαζι τους :bigcry:

Afrikaner
23/05/2011, 17:12
LsKostas σου έστειλα πμ με τα στοιχεια