PDA

View Full Version : Δυο φανταστικα κυριακατικα ευτραπελα



Titus
25/05/2011, 14:33
Λιγο καθυστερημενα βεβαια μιας και ειναι τεταρτη αλλα...

Κυριακατικη βολτα, ξεκινωντας καπως ετσι, ρυθμιση αναρτησεων για 2ο ατομο μπουφαν,κρανος γαντακια,τζιν,μποτακια,παω απ το σπιτι της φιλης μου κατεβαινει κατω με πανω κατω την ιδια αμφιεση.
Στο φαναρι εθ.αντιστασεως/υμηττου σκαει διπλα βεσπα χιλιετιας μισοσκουριασμενη να ξερναει αποκλειστικα καπνο, πανω της ενας γερακος ορθιος (δεν εφτανε να πατησει κατω) με στρατιωτικη παντοφλα του 1930, μπεζ κοντοπαντελονο, ασπρη (κατα τοπους κιτρινη) φανελιτσα τιραντακι, και για κρανος, ενα ζευγαρι γυαλια με φακους πατομπουκαλα. Ολα καλα μεχρι εδω, ΑΛΛΑ ... αναμεσα απο τα ποδια εχει μια μπουκαλα υγραεριου!!!
Με περνει χαμπαρι που τον χαζευω και φυσικα...

μου κοβει ενα ασταδιαλαλητεςμηχονοβιοι(μια λεξη) και φευγει με κοκκινο :confused:

Την ιδια μερα, καπου παραλιακη πλευρα, ενα ωραιο LC4 να κουβαλαει ζευγαρακι προφανως προς παραλια... τυπακος, αθλητικο παπουτσι,βερμουδιτσα/μαγιο,αμανικο και στο κεφαλι, μαυρα μυγογυαλα, η κοπελιτσα πισω πανομοιοτυπης κοπης (χωρις αθλητικα αλλα σαγιοναρες)...

Συμπερασμα: Παρα το χασμα γενεων η αξιες παραμενουν οι ιδιες !!!

kokkiklhs
25/05/2011, 14:40
Έγραψεεεεεςςςςςς!!!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
25/05/2011, 14:43
Τι διάολο...

Μόνο εγώ τα διαβάζω; (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=117918)

gianhs8
25/05/2011, 14:56
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Titus
25/05/2011, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τι διάολο...

Μόνο εγώ τα διαβάζω; (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=117918)


Το εχω διαβασει, αλλα απο κει και περα μια χαζοιστορια για να σκασουμε ενα χαμογελο η εστω ενα κλαυσιγελο , που ηταν η δικια μου δεν ειναι τοσο σοβαρη οσο ενας θανατος, αντιθετως ηταν κυριολεκτικα ευτραπελο.

Δεν τιθεται ως ερωτημα, η αντιμετωπιση τους γιατι μεχρι νααα... δουλεψει σωστα ο μηχανισμος της αστυνομιας/τροχαιας, μεχρι να μπουν προστιμα,δικαστηρια,φυλακες κρατος οδηγικη παιδεια κτλ κλτ απλα δεν θα γινει κατι.

Αποψη μου, επειδη στο δρομο δεν θα με φροντισει κανενας αλλος εκτος απο μενα,απλα κοιταμε, παρατηρουμε, σκεφτομαστε και αποφευγουμε οσους και οσα μπορουμε. Ε, αν βρουμε και καποιον να τα μεταφερουμε και να τα καταλαβει, καλο θα ειναι.

tifoso4ever
25/05/2011, 15:18
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

:a18: :a013:

John Steed
25/05/2011, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titus


μου κοβει ενα ασταδιαλαλητεςμηχονοβιοι(μια λεξη) και φευγει με κοκκινο :confused:


:lol: :lol:

Titus
25/05/2011, 15:53
Κατι τετοια σκηνικα πρεπει να εχουν μουσικη επενδυση απο πισω ημισκουμπρια :cry:
ροδα, τσαντα και κοπανα και μαρσαρω τη husqvarna κι οι γιαγιαδες τρεχουν μην της παρω σβαρνα...
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

boussias
25/05/2011, 15:54
Έχει βάλει ζέστη και κυκλοφορούν πάρα πολλοί με παντόφλες και μαγιό.
Πήγα τον πιτσιρικά στις κούνιες στην Νέα Μάκρη το ΣΚ και τα 2/3 με παντόφλες...
V For Ventouza

panos1050
25/05/2011, 15:57
το συμπερασμα εδω ειναι οτι ο παππους εχει κανει την βεσπα υγραεριο ??????:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:

Titus
25/05/2011, 16:04
Ρε λετε να μην ηταν υγραεριο και να ταν νιτρομπουκαλα. Χμμμμμ :)

Warlord13
25/05/2011, 16:55
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Road67
25/05/2011, 17:02
δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, πάντως μετά από μια ηρωική τούμπα με το sf που πήγαινα να πάρω καπνό και θεώρησα για τελευταία φορά πως ''έλα μωρέ στη γωνία πάω'' μετά την πρώτη φορά που πήγα στο περίπτερο να πάρω πάλι καπνό με κορντούρες, κράνος και τα υπόλοιπα, η περιπτερού μού είχε πει και δεν το ξεχνάω:
''πουλάκι μου δε σε γνώρισα! σαν αλήτης είσαι μ' αυτά''!!!
και βέβαια δεν ήταν η τελευταία φορά που έδωσα υποτίθεται κακή εντύπωση με τον εξοπλισμό.
Καλά τι να λέμε τώρα για όσες φορές έχω βάλει τα δερμάτινα :D

Titus
25/05/2011, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67

Καλά τι να λέμε τώρα για όσες φορές έχω βάλει τα δερμάτινα :D
Ελα πες την αληθεια... εισαι κι εσυ αλητης μηχανοβιος :beer: :D

Road67
25/05/2011, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titus
Ελα πες την αληθεια... εισαι κι εσυ αλητης μηχανοβιος :beer: :D

αλητάμπουρας είμαι :smokin:


































:beer: :beer: