PDA

View Full Version : ΠΙΣΤΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΥΧΕΣ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΝΙΚΗΣΑΝ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ



bocaros
26/05/2011, 17:42
ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΗ ΜΟΥ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ.
ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΓΙΩΡΓΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΟΥ , ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΙΑΤΡΙΚΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ.
ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΡΕ? ΡΩΤΑΩ ΟΛΟΣ ΑΓΩΝΙΑ ΑΦΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΟΨΕΙ ΚΡΥΟΣ ΙΔΡΩΤΑΣ.
ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΖΕΙΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑ ΑΦΟΥ ΜΑΛΛΟΝ Η ΑΓΩΝΙΑ ΗΤΑΝ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΟΥ.
ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΟΥ ΓΙΩΡΓΟ ΜΟΥ ΕΠΑΝΗΛΘΕ ΣΤΟ 100% .
ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ?
Ο ΚΕΡΑΤΟΕΙΔΗΣ ΠΟΥ ΒΑΛΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΥΓΙΕΑΣΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 7 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ.
ΜΠΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ.ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΕΝΑΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΝΑ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕΙ?
ΓΙΑΤΡΕ ΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΠΙΣΩ ΤΟΥ ΛΕΩ ΔΙΣΤΑΚΤΙΚΑ.
ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΡΕ ΓΙΩΡΓΟ , ΔΕΝ ΑΣΤΙΕΥΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ.
ΑΦΟΥ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΛΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΚ (ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ) ΤΟΥ ΕΞΙΣΤΟΡΩ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΑΧΘΕΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ,ΤΗ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΝ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ Η ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ.
ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΠΛΕΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ.
ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΗ ΤΟ ΜΟΣΧΕΥΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΕΙΝΕΙ.ΟΠΟΤΕ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ.
ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ, ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΑΣΤΙΓΜΑΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ,ΠΟΥ ΜΕ ΓΥΑΛΑΚΙΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΙ ΕΥΚΟΛΑ.

ΟΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑΙΡΙΑΞΕΙ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΚΕΦΑΛΙΔΑ ΤΟΥ ΠΟΣΤ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ.
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΛΕΙΠΕΙ ΜΙΑ ΛΕΞΗ , Η ΠΙΣΤΗ , ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΟΡΟΙΔΕΨΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ , ΣΑΝ ΒΑΘΙΑ ΘΡΗΣΚΕΥΟΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΧΡΩΣΤΑΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΓΕΡΟΝΤΑ ΚΑΤΙ ,ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 20 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ

alex14
26/05/2011, 17:45
:beer: :beer:

Ποτε ξανα σου ευχομαι

:beer: :beer:

ziggΥ
26/05/2011, 17:49
:beer: :beer: :beer:

DimChios
26/05/2011, 18:14
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!!!

:beer: :beer: :wave2:

gianhs8
26/05/2011, 18:20
να εισαι παντα καλα με ΥΓΕΙΑ πανω απο ολα

alexxxcbr
26/05/2011, 18:21
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

700_Thespieis
26/05/2011, 18:23
Ayta einai nea!!!



:D

Nikos988
26/05/2011, 18:28
Μπράβο! Πάντα υγειής και να κρατάς την πίστη σου!

988

Road67
26/05/2011, 18:32
Περαστικά, να είσαι καλά και να προσέχεις :beer:

devil's animal
26/05/2011, 18:37
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

SoulGR
26/05/2011, 18:42
:beer: :beer: :beer: :beer:

tifoso4ever
26/05/2011, 18:43
Επιτελους ενα ΠΟΛΥ καλο νεο!!!! ΝΑ εισαι παντα καλα!!!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

vaska
26/05/2011, 18:50
ΚΑΛΑ ΡΕ ΓΙΩΡΓΟ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΑ ΜΟΥ ΛΕΣ?????????

:confused: :confused: :confused:


Φιλαράκι έχω ανατριχιάσει όλος, διαβάζουμε το ποστ σου όλοι μαζί στο μαγαζί και είμαστε όλοι χαρούμενοι και βαθιά συγκινημένοι. Είναι απίστευτο λέμε. Μπράβο αγορίνα, πάντα τέτοια.

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


Τελικά άμα σου χρωστάει λέμε........

paTman_the
26/05/2011, 18:56
Εγώ σε ευχαριστώ που μέσα στη γενικότερη μαυρίλα φέρνεις και λίγη χαρά. Σιδερένιος.

DimChios
26/05/2011, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
ΚΑΛΑ ΡΕ ΓΙΩΡΓΟ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΑ ΜΟΥ ΛΕΣ?????????




σουβλάκια!

Θα σε φτάσουν να χορτασεις....ελπιζω!

:bigcry: :bigcry: :bigcry:


Σοβαρα, αν και δευτερευον θεμα, πιστευω οτι πρεπει να σκεφτειτε σοβαρα τι θα τα κανετε...

:winka:

SVX
26/05/2011, 19:05
ωραια πραματα .... :beer: παντα γερός ... :a013:

sergiosm
26/05/2011, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από bocaros
Ο ΚΕΡΑΤΟΕΙΔΗΣ ΠΟΥ ΒΑΛΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΥΓΙΕΑΣΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 7 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ.


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Μπράβο ρε συ.
Υπέροχο νέο.
Και πάνω που ήμουν έτοιμος να ποστάρω στο thread για να ρωτήσω πώς πας....

@ngelos
26/05/2011, 19:11
Σιδερένιος φίλε μου!!!Περαστικά και να κοιτάς μόνο μπροστά σου εύχομαι!Να και ένα ευχάριστο αυτές τις μέρες!!!:)
:wave2:

vaska
26/05/2011, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
σουβλάκια!

Θα σε φτάσουν να χορτασεις....ελπιζω!

:bigcry: :bigcry: :bigcry:


Σοβαρα, αν και δευτερευον θεμα, πιστευω οτι πρεπει να σκεφτειτε σοβαρα τι θα τα κανετε...

:winka:

Τα χρήματα προέρχονται από διάφορες πηγές που σημαίνει και άλλα φόρα οπότε θα ανακοινωθεί κι εκεί η ευτυχής κατάληξη της ιστορίας του Γιώργου. Εγώ θα τα επιστρέψω σε αυτούς που έκαναν τις καταθέσεις, (σουβλάκια - κοντοσούβλια αγοράζω με τα δικά μου λεφτά).

sergiosm
26/05/2011, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
ΚΑΛΑ ΡΕ ΓΙΩΡΓΟ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΑ ΜΟΥ ΛΕΣ?????????



Να τα πάρει και να τα κάνει δωρεά στο Οφθαλμιατρείο.

:beer:

vaska
26/05/2011, 19:13
@ Bocaros

Γιώργο μπες και στο άλλο φόρουμ να το ανακοινώσεις κι εκεί.

:wave2: :wave2: :wave2:

yannis24
26/05/2011, 19:15
Άντε ρε πουστη μου να ακούσουμε και κάτι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΕΥΧΆΡΙΣΤΟ !!!

Μπράβο ρε .....μπράβο......

DimChios
26/05/2011, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Τα χρήματα προέρχονται από διάφορες πηγές που σημαίνει και άλλα φόρα οπότε θα ανακοινωθεί κι εκεί η ευτυχής κατάληξη της ιστορίας του Γιώργου. Εγώ θα τα επιστρέψω σε αυτούς που έκαναν τις καταθέσεις, (σουβλάκια - κοντοσούβλια αγοράζω με τα δικά μου λεφτά).


δε νομιζω να παρεξηγηθηκες!

:winka:

Allst@rf
26/05/2011, 19:27
φιλαράκι δεν έβαλα λεφτά τελικά στο λογαριασμό για την εγχείρηση...

Χαίρομαι που δε χρειάστηκε τελικά...


Υγεία πάνω από όλα...



:beer:

vaska
26/05/2011, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
δε νομιζω να παρεξηγηθηκες!

:winka:

Όχι ρε, είσαι σοβαρός?????

:beer: :beer:

DimChios
26/05/2011, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Όχι ρε, είσαι σοβαρός?????



ΟΧΙ

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

takis-kk
26/05/2011, 19:39
Σ`ευχαριστώ ρε αγόρι.
Είχα καιρό ν`ακούσω τόσο καλή είδηση.

Με πρόλαβε ο yannis24 αλλά δεν πειράζει.




:beer:

bulmont
26/05/2011, 19:51
Ρε φιλαράκι, φτάνει που δεν θα υποστείς άλλη ταλαιπωρία
με χειρουργεία κλπ . Τα λεφτά θα σκεφτούμε τώρα. Από εμένα
προσωπικά να πάνε να γ@μ@θούνε.........

































ή ας τα φάει σουβλάκια και κοντοσούβλια ο VASKA.



XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA




:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

sergiosm
26/05/2011, 19:54
Επιμένω:


Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Να τα πάρει και να τα κάνει δωρεά στο Οφθαλμιατρείο.

:beer:

konsttanttinos
26/05/2011, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ωραια πραματα .... :beer: παντα γερός ... :a013:

vaska
26/05/2011, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από bulmont


ή ας τα φάει σουβλάκια και κοντοσούβλια ο VASKA.

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

ρε λύσσα με τον vaska και τα κοντοσούβλια του, τι να σας πω ρε , είστε εμπαθείς και κακοπροαίρετοι.

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Operater
26/05/2011, 20:01
ομορφιές!!

Εχετλαίος
26/05/2011, 20:06
:beer: :beer: :beer:

takis-kk
26/05/2011, 20:09
Vaska
Τα χρήματα μαζεύτηκαν για τον bocaro και είναι δικά του.

Νομίζω πως αυτός πρέπει να αποφασίσει.


Εκ των υστέρων...

Φαντάζομαι να μη θεώρησες πως σε είχα ικανό να τα φας σε σουβλάκια :rotflmao:

castoras
26/05/2011, 20:10
Σιδερένιος!!!
:beer: :beer: :beer:

sergiosm
26/05/2011, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από takis-kk
Φαντάζομαι να μη θεώρησες πως σε είχα ικανό να τα φας σε σουβλάκια :rotflmao:

ε λέγε λέγε, στο τέλος θα το πιστέψει ...

:lol: :lol: :lol:

Μaggellanos
26/05/2011, 20:25
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

makis206
26/05/2011, 20:49
Eιλικρινής κατάθεση που με βαραίνει μέρες τώρα, απ'τη στιγμή δηλαδή που ζητήθηκε οικονομική ενίσχυση για ένα τόσο σοβαρό θέμα και μάλιστα για κάποιον "δικό μας". Ήθελα να βοηθήσω αλλά οι καταστάσεις δεν μου το επέτρεψαν και προτίμησα απλώς να προσευχηθώ να πάνε όλα καλά, ήταν και η μοναδική βοήθεια που μπόρεσα να δώσω.. θα ήθελα να μπω σε λεπτομέρειες για το τι μου συνέβει όταν κατάφερα να καβατζώσω κάτι ψιλά για την περίπτωση, μάλλον όμως δεν έχει κανένα νόημα αφού το αποτέλεσμα για όλους μας είναι.. θαύμα είναι!

Πραγματικά με βάρυνε πολύ αλλά προτίμησα να μείνω στην απ'έξω, άφαντος, ειδικά τη στιγμή που κατάλαβα ότι όλο το επιχείρημα πήγαινε καλά. Και περίμενα πως και πως τη στιγμή που θα ακούγαμε τα ευχάριστα από κάποιον, και να που τελικά ήρθαν ακόμα πιο όμορφα και μάλιστα απ'αυτόν που δεν το περίμενα να δω στο μήνυμα που θα έφτιαχνε τη διάθεση όλων μας. Τώρα χαίρομαι διπλά,τριπλά! Είσαι καλά, γλύτωσες τις περαιτέρω ταλαιπωρίες, ίσως η ευχή μου και να βοήθησε τελικά σε αυτό..!

Να πω ένα μεγάλο μπράβο σε όλα αυτά τα παιδιά που βοήθησαν, λυπάμαι που δεν κατάφερα ή καλύτερα, δεν πρόλαβα να είμαι μέσα σ'αυτούς.. πραγματικά ρε παιδιά, με τέτοιους ανθρώπους δίπλα μας μπορούμε να αισθανθούμε μεγάλη ασφάλεια. Πολύ μεγαλύτερη από αυτή που κάποιος άλλος (βλέπε κράτος μάλλον...) θα μπορούσε ποτέ να μας προσφέρει.

Δεν γ@μιώνται τα λόγια, μπύρες για όλους και μια ακόμα ευχή. Ποτέ και για κανέναν μας τέτοια βάσανα.

Σιδερένιος Γιώργο!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

harris_x
26/05/2011, 20:53
Γιώργο πολύ χάρηκα ρε φίλε!

Να 'σε καλά :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

mikes
26/05/2011, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
ΚΑΛΑ ΡΕ ΓΙΩΡΓΟ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΑ ΜΟΥ ΛΕΣ?????????

:confused: :confused: :confused: δεν τα στελενεις απο δω να κανω κατι μαζεματακια στην τετα??? :rotflmao:

γιωργο σιδερενιος ρε! πολυ χαρηκα που το διαβασα αυτο! μου θυμηζει την περιπτωση με το χερι μου, που δεν πιστευε ο γιατρος μου οτι σε 6 μηνες πηγα για δουλεια!

δεν ειναι μονο αυτα που ειπες, που μετρανε.. ειναι και η καλη ψυχολογια! (και εσυ απ'οτι καταλαβα εχεις και απο αυτην)
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

bikas
26/05/2011, 21:00
μπράβο ρε φίλε πάντα γερός και δυνατός



( και να ανάβουμε που και που και κανένα κεράκι καμμιά φορά βοηθάει κι αυτό)

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

John Steed
26/05/2011, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Τα χρήματα προέρχονται από διάφορες πηγές που σημαίνει και άλλα φόρα οπότε θα ανακοινωθεί κι εκεί η ευτυχής κατάληξη της ιστορίας του Γιώργου. Εγώ θα τα επιστρέψω σε αυτούς που έκαναν τις καταθέσεις, (σουβλάκια - κοντοσούβλια αγοράζω με τα δικά μου λεφτά).


Γιώργοοοο! Άνοιξε το κινητό σου ρε!





Μαλάκα, είμαι πολύ συγκινημένος......




Προτείνω τα χρήματα να τα βάλουμε στο χαμόγελο του παιδιού και να εκδόσουμε κι ένα δελτίο τύπου για να δείξουμε το ομαδικό μας πνεύμα (εμείς οι μηχανόβιοι) :smokin:

nikos_abel
26/05/2011, 21:08
ΑΣΤΑΔΙΑΛΑ ΡΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ΠΙΣΩ ΜΑΣ ΕΦΑΓΕ Η ΑΓΩΝΙΑ!!!!!!

Σοβαρά τώρα, αν και δηλωμένος ίνφιντελ, δεν αποκλείω ότι οι ευχές τόσων ανθρώπων συνδυασμένες
βοήθησαν στο να συντελεστεί το "θαύμα".

Αγορίνα, πάντα καλά και ειλικρινά το ξέρω ότι τα χρήματα (έστω και τα λίγα που έδωσε ο καθένας μας)
θα κρίνεις σωστά για το που θα πάνε.

(τα κοντοσούβλια πάντως δεν θα είναι και κακή ιδέα, μόνο μη παραβαίνουν τις εντολές του γιατρού !!! )

el-Gatto
26/05/2011, 21:47
Τι ΩΡΑΙΑ νεα ειναι αυτα!!! :beer: :beer: :beer:
Πολυ χαιρομαι για σενα φιλε μου!!!
Να εισαι ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ!!! και να τα θυμασαι ολα αυτα ,σαν ενα κακό ονειρο.

spyro
26/05/2011, 22:16
:beer: :beer: :beer:


πάντα τέτοιες χαρες

granazi
26/05/2011, 22:48
:) :sun: :)

John Steed
26/05/2011, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
δεν αποκλείω ότι οι ευχές τόσων ανθρώπων συνδυασμένες
βοήθησαν στο να συντελεστεί το "θαύμα".



:beer: :beer:

tamar
27/05/2011, 00:19
Από δω και πέρα μόνο καλά!!!
:beer: :beer: :beer:

Λευκάδιος
27/05/2011, 00:21
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

lspiros
27/05/2011, 06:36
τα καλυτερα νεα που εχω ακουσει,εδω και παρα πολυ καιρο,σιδερενιος:beer:

blackbusa
27/05/2011, 06:58
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :ninja:

J.T.R
27/05/2011, 08:01
Παντα υγιης :) :) :beer: :beer: :beer:

GIXXERAKIAS
27/05/2011, 08:04
Μπραβο!Πολυ καλα νεα!Χαιρομαι να ακουω καλα νεα και ειδικα για θεματα υγειας!Ποτε ξανα τετοια ταλαιπωρια σου ευχομαι και παντα με υγεια!:beer: :beer: :wave2:

harris_x
27/05/2011, 08:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Προτείνω τα χρήματα να τα βάλουμε στο χαμόγελο του παιδιού
+675

nobody
27/05/2011, 10:06
μπραβο γιωργο!!!

ευχομαι παντα υγεια σε ολους!!!


:beer: :beer:

ggs
27/05/2011, 10:08
:sun: :sun: :beer: :beer: :beer:

georgio
27/05/2011, 11:35
Μας έφτιαξες τη μέρα!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Gandalf dr685sm
27/05/2011, 11:48
Αν και δεν είχα πάρει χαμπάρι τι είχε γίνει, και μόνο το θέμα οτι ενας άνθρωπος γίνεται υγιής απο εκεί που δεν το περίμενε, αρκεί... Πάντα να είσαι καλά φίλε μου.:beer: :beer:

zephyr1
27/05/2011, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από bocaros


ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ.
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΛΕΙΠΕΙ ΜΙΑ ΛΕΞΗ , Η ΠΙΣΤΗ , ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΟΡΟΙΔΕΨΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ , ΣΑΝ ΒΑΘΙΑ ΘΡΗΣΚΕΥΟΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΧΡΩΣΤΑΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΓΕΡΟΝΤΑ ΚΑΤΙ ,ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 20 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ

Τα ειπες ολα, να εισαι παντα καλα και ευχομαι να κρατηθει η πιστη σου οσο περισσοτερο γινεται.:wave2: :beer:

LOUKILOUK
27/05/2011, 11:59
Γιωργάρα πολύ το χάρηκα. Πάντα καλά από εδώ και πέρα:beer: :wave2:

csofos
27/05/2011, 12:04
Φιλε μου δε σε ξέρω. Έμαθα ότι σε λένε Γιώργο και ότι είχες σοβαρό πρόβλημα με την όραση το οποιο ως εκ θαύματος επανήλθε από μονο του. Είναι το μονο ευχάριστο νέο που άκουσα από την Ελλάδα από όταν έφυγα!
Σου εύχομαι λοιπόν να είσαι καλά από εδώ και μπρός και να μη χρειαστεί ποτε ξανά να μπεις σε τέτοιες περιπέτειες.
Τι καλά που θα ήταν γαμώτο να ακούγαμε κάθε μέρα και ένα τέτοιο νέο σαν το δικό σου!!!!!!!!!! Άνθρωποι που πλέον δεν έχουν ανάγκη τη θεραπεία!!! :wave2:

fournas
27/05/2011, 12:44
μπραβο ρε φιλε !!! ετσι , παντα γερός !!!

και κατι ευχάριστω....



:beer:

menos
27/05/2011, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από bocaros
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΛΕΙΠΕΙ ΜΙΑ ΛΕΞΗ , Η ΠΙΣΤΗ , ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΟΡΟΙΔΕΨΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ , ΣΑΝ ΒΑΘΙΑ ΘΡΗΣΚΕΥΟΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΧΡΩΣΤΑΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΓΕΡΟΝΤΑ ΚΑΤΙ ,ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 20 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ. Χρωστάς και ενα ευχαριστώ στον Δημιουργό Σου.. απο εκεί ξεκινάνε όλα..:beer:
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Eιλικρινής κατάθεση..Ήθελα να βοηθήσω αλλά οι καταστάσεις δεν μου το επέτρεψαν και προτίμησα απλώς να προσευχηθώ να πάνε όλα καλά, ήταν και η μοναδική βοήθεια που μπόρεσα να δώσω..
Τίποτα δεν είναι τυχαίο Μάκη μου, όλα έχουν το σκοπό τους... έκανες το πιο σωστό.. και ας μην το καταλάβουν μερικοί..:beer:

jimmy10
27/05/2011, 14:30
Αυτα ειναι νεα !!!!

:beer: :beer: :beer:

Να πας και στον παππουλη σου (αν και φανταζομαι οτι ξερει ηδη τι εχει γινει...) να του τα πεις.

John Steed
27/05/2011, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Eιλικρινής κατάθεση που με βαραίνει μέρες τώρα, απ'τη στιγμή δηλαδή που ζητήθηκε οικονομική ενίσχυση για ένα τόσο σοβαρό θέμα και μάλιστα για κάποιον "δικό μας". Ήθελα να βοηθήσω αλλά οι καταστάσεις δεν μου το επέτρεψαν και προτίμησα απλώς να προσευχηθώ να πάνε όλα καλά, ήταν και η μοναδική βοήθεια που μπόρεσα να δώσω..


Μάκη, αυτό λίγο το έχεις? Για εμένα είναι πολύ σημαντικό κι ας μην είναι χειροπιαστό κι ας μην πιστεύουν όλοι στη δύναμη της προσ-ευχής.


Μπορείς να φανταστείς τι περνάμε όλοι μας αυτή την εποχή, δεν είσαι μόνο εσύ, γιαυτό μην αισθάνεσαι καθόλου άσχημα!


Από την άλλη, μακάρι να προσευχηθείς και για εμένα αν πάθω ποτέ τίποτα! :beer: :lol:

kostasdirt
27/05/2011, 16:12
Να σαι πάντα καλά φίλε και να πιστεύεις..

GAS NICK
27/05/2011, 17:19
μπραβο παντα γερος:wave2:

ERRIKA
27/05/2011, 18:14
Boccare, κατ΄αρχήν, :beer: :beer: :beer: που όλα πήγαν καλά!

Όμως... Άγιος Νεκτάριος vs Επιστήμης σημειώσατε 1;;;; ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ

Όταν ανέφερες τα σχετικά περί απόρριψης του μοσχεύματος είχαν περάσει μόλις 3 μήνες από την εγχείριση. Όμως 3 μήνες είναι εξαιρετικά νωρίς για να κριθούν τα αποτελέσματα της επέμβασης. Δες αυτό:


"Η ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΑΠΟΡΡΙΨΗΣ ΤΟΥ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΟΣ
Πιθανότατα η μεταμόσχευσή σας θα είναι επιτυχής. Εάν αποτύχει, αυτό θα οφείλεται πιθανότατα στο γεγονός ότι ο οργανισμός σας αναγνωρίζει το μόσχευμα σαν ξένο σώμα και προσπαθεί να το αποβάλλει. Αυτό θα οδηγήσει σε θόλωση του μοσχεύματος. Ο οργανισμός προσπαθεί να αποβάλλει το μόσχευμα σε 20% των περιπτώσεων. Εάν η απόρριψη του μοσχεύματος αντιμετωπιστεί έγκαιρα, τότε στο 90% των περιπτώσεων η κατάσταση είναι αναστρέψιμη με φάρμακα και το μόσχευμα θα παραμείνει διαυγές και η μεταμόσχευση επιτυχημένη. Σε περιπτώσεις που η απόρριψη δεν αντιμετωπιστεί έγκαιρα, η πιθανότητα αποτυχίας είναι μεγαλύτερη. Συνεπώς είναι εξαιρετικά σημαντικό να αναγνωρίσετε τα σημεία της επαπειλούμενης απόρριψης και να τα αναφέρετε σε μας το συντομότερο δυνατό.

Α.Μείωση της όρασης: Ο πιο συνηθισμένος τρόπος με τον οποίο ένας ασθενής αντιλαμβάνεται έγκαιρα την απόρριψη είναι η ελάττωση της όρασής του. Στην πρώιμη μετεγχειρητική περίοδο, αρχίστε να ελέγχετε την όρασή σας καθημερινά με τον παρακάτω τρόπο:
1.Επιλέξτε ένα αντικείμενο στον τοίχο(ένα πίνακα ζωγραφικής ή μία φωτογραφία)
2.Καλύψτε το μη χειρουργημένο μάτι και βαδίστε προς τα πίσω έως ότου τα όρια του αντικειμένου να γίνουν ασαφή.
3.Για να είστε ακριβής με την μέτρηση της όρασής σας, σημειώστε πόσο μακριά είστε από το αντικείμενο.
4.Καθώς η όρασή σας θα βελτιώνεται, βαδίστε πιο πίσω και καθορίστε νέα απόσταση από την οποία μπορείτε να δείτε το αντικείμενο.
5.Αν δεν μπορείτε να δείτε το αντικείμενο το ίδιο καλά όπως την προηγούμενη μέρα, τότε η όρασή σας έχει ελαττωθεί.

Β.Έντονος πόνος- Μετά την επέμβαση μπορεί να υπάρχει ελαφρά ενόχληση γύρω από το μάτι σας, η οποία θα φύγει τις επόμενες ημέρες. Εάν το μάτι σας, σας ενοχλήσει περισσότερο καθ' οποιονδήποτε τρόπο, αυτό θα μπορούσε να είναι ένα σημείο απόρριψης.

Γ.Έντονη ερυθρότητα- Μετά την επέμβαση μπορεί να υπάρχει ελαφρά ερυθρότητα ή πρήξιμο. Θα αρχίσει να βελτιώνεται σταδιακά μέσα σε μερικές μέρες. Αντιθέτως, εάν το μάτι κοκκινίσει περισσότερο ή πρηστεί, παρακαλούμε να μας τηλεφωνήσετε.

Δ.Έντονη φωτοευαισθησία.-Μετά την επέμβαση το μάτι σας μπορεί να είναι φωτοευαίσθητο. Θα σας δοθούν σκούρα γυαλιά να φοράτε. Η φωτοευαισθησία θα ελαττωθεί σταδιακά μέσα σε διάστημα ημερών ή εβδομάδων. Εάν επιδεινωθεί ή επανεμφανισθεί μετά την εξάλειψή της, παρακαλούμε να τηλεφωνήσετε".

Και κυρίως αυτό:

"Θα περάσουν μήνες πριν τα τελικά οπτικά αποτελέσματα γίνουν γνωστά, γι' αυτό θα σας ζητηθεί να επισκεφθείτε το ιατρείο συχνά κατά τον πρώτο χρόνο. Είναι εξαιρετικά σημαντικό να προσέλθετε στις προγραμματισμένες επισκέψεις για να βεβαιωθούμε ότι η πορεία σας είναι ικανοποιητική".

Από εδώ: http://www.laser4myopia.gr/trans_cornea.html
Μπορείς όμως να τσεκάρεις και εδώ: http://www.makthes.gr/news/opinions/61977/

Στατιστικές και πιθανότητες πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν!!! :beer: :beer: :beer:

John Steed
27/05/2011, 19:56
Το λοιπόν:


Μετά από συνεννόηση με τα υπόλοιπα μέλη της μικρής ομάδας διαχείρισης του καταπιστεύματος του bocaros, αλλά και με τον ίδιο, καταλήξαμε στο συμπέρασμα πως θα παγώσουμε το λογαριασμό για τρεις (3) εβδομάδες, μέχρι δηλαδή ο Γιώργος να πάει στην επόμενη παρακολούθηση από τον γιατρό του.

Περιμένουμε, δηλαδή, να είμαστε ΑΠΟΛΥΤΑ σίγουροι πως όλα βαίνουν καλώς.


Σε αυτό το διάστημα, όποιος επιθυμεί τα χρήματά του πίσω, μπορεί να απευθύνεται σε εμένα και το vaska μέσω πμ.

Εάν τελικά ο bocaros δεν τα χρειαστεί, τα χρήματα θα επιστραφούν με μεγάλη μας προθυμία.


ΑΛΛΑ:

Μετά το πέρας των τριών (3) εβδομάδων και την αίσια έκβαση του μοσχεύματος, προτείναμε, μιας και τα χρήματα έχουν μαζευτεί, να τα καταθέσουμε σε κάποιο φιλανθρωπικό ίδρυμα (πχ Χαμόγελο του Παιδιού) ως ομάδα, όλοι μαζί οι μοτοσυκλετιστές. Εάν θα μπορούσε να οργανωθεί και μια επιτροπή παράδοσης, αυτό θα ήταν υπέροχο.


Αν έχετε να προτείνετε κάτι σχετικά με το είδος ή την κατεύθυνση της φιλανθρωπίας, μπορείτε να το κάνετε εδώ: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=2008312#post2008312

ή μέσω πμ
:wave2: :wave2:

daz
28/05/2011, 12:52
Πολύ χάρηκα. :)

:sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

MikeG
28/05/2011, 13:03
Τίποτε παρόμοιο ξανά!



Υγεία!:beer: :beer:

tai
28/05/2011, 14:35
εύχομαι να ειναι η τελευταία ταλαιπωρία σου.
Να μην ξεχάσεις ΠΟΤΕ να ευχαριστείς τον "θεραπευτή" σου:wave2:

takis-kk
29/05/2011, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
εύχομαι να ειναι η τελευταία ταλαιπωρία σου.
Να μην ξεχάσεις ΠΟΤΕ να ευχαριστείς τον "θεραπευτή" σου:wave2:



Δηλ. τον γιατρό του και την επιστήμη!

kalesin
29/05/2011, 11:20
Αυτα ειναι ομορφα νεα


:beer: :beer:

ολα καλα απο εδω κ περα παλικαρε

makis206
30/05/2011, 07:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Από την άλλη, μακάρι να προσευχηθείς και για εμένα αν πάθω ποτέ τίποτα! :beer: :lol:

Aντί να ζητήσει να προσευχηθώ να μην πάθει ποτέ κάτι ώστε να μην χρειαστεί να προσευχηθώ για να γίνει καλά...!:dizzy: :a21: :lol: :beer:

danaos75
30/05/2011, 07:37
Γιώργο με έκανες να χαρω σε ένα πολύ δύσκολο ΠΣΚ για μένα.
Μπράβο ρε φίλε :beer: :beer: :beer:


Ρε κοθώνια μην το καταντήσετε θεολογική συζήτηση

:nono:

TROOPER
30/05/2011, 09:05
εγω θα πω μονο ενα ''ποτε ξανα''...και με υγεια παντα.

paraligo
30/05/2011, 09:12
:eyepop: :beer:

salagatas
26/06/2011, 20:45
Ωραια νεα. Ελπιζω ολα να ληξουν καλα. :beer:
Τωρα μπορω να λεω οτι ειχα βοηθησει και εγω.

Παντα υγεια σε ολους.

salagatas.

ΥΓ. Σορρυ δεν εχω χρονο να παρακολουθω το φορουμ καθημερινα, αλλα καλλιο αργα παρα ποτε, για αυτο καθυστερημενος.

dim_rac
26/06/2011, 23:36
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: