PDA

View Full Version : Για να συγκεντρωθούμε λιγάκι.....



DEMINIO
10/02/2004, 23:20
Καταρχήν, να πω την καλησπέρα μου σε όλους, μιας και δεν την λέω και πολύ συχνά τελευταία...

Και μπαίνω στο ψητό....
Παρατηρώ εδώ και καιρό μια αλλαγή ως προς την αντιμετώπιση των μελών, και ειδικά των νέων, από άλλα μέλη τα οποία θεωρούνται, ή θέλουν να θεωρούνται, παλαιότερα. Δεν στέκομαι σ' αυτόν τον ανόητο και ανούσιο διαχωρισμό των μελών, ο οποίος το μόνο που εξυπηρετεί είναι να δικαιολογεί εν μέρει την όποια οικειότητα μεταξύ των παλιών, καθαρά και μόνο επειδή είναι φυσιολογικό να γνωρίζονται καλύτερα, να έχουν πιει και πέντε καφέδες ρε αδερφέ... Πέρα από αυτό, εμένα τουλάχιστον δε μου λέει κάτι αν κάποιος είναι παλιός ή νέος στο χώρο αυτό!!
Όμως, με αφορμή πρόσφατα θέματα, και αιτία αρκετά παλιότερα, από την αλλαγή της δομής του forum και μετά, έχω να επισημάνω αντιδράσεις και γραφόμενα τα οποία σε καμία περίπτωση δεν είναι όπως θα έπρεπε, ή όπως ήταν παλαιότερα. Αρκετές φορές έχει γραφτεί εδώ στο moto η άποψη πως είναι ένα forum με ανθρώπινο χαρακτήρα, ανοιχτές απόψεις, ελεύθερη έκφραση και εν πάσει περιπτώσει πάντα παρουσιάζεται σαν ένας χώρος όπου όλοι είναι ευπρόσδεκτοι, με τα καλά και τα στραβά του ο καθένας!! Δεν είναι και λίγες οι φορές που έχουν κατηγορηθεί γειτονικά και ομοϊδεατά forums για την αυστηρή πολιτική που ακολουθούν ή για την ανάρμοστη συμπεριφορά, κυρίως από απλά μέλη, ούτε καν από τους άρχοντες του εκάστοτε forum... και "εδώ στο moto δεν είμαστε έτσι", "εσείς εκεί είσαστε έτσι κι αλλιώς", και ένα κάρο άλλες διαμάχες, που ποτέ δεν κατέληξαν κάπου.... Παρόλα αυτά λοιπόν, παρατηρώ μια τάση να κυριαρχήσει μια τέτοια συμπεριφορά και στο moto. Μια συμπεριφορά του στυλ "πες ελεύθερα ο,τι θέλω εγώ" ή ακόμα χειρότερα "πες ο,τι θες, αλλά με τον τρόπο που θέλω εγώ", αλλιώς θα ακούσεις (ή μάλλον θα διαβάσεις) ο,τι δεν χωράει ο νους σου.... Φυσικό επακόλουθο είναι να δημιουργούνται εντάσεις από το πουθενά και χωρίς αιτία, και άτομα που εισέρχονται στο χώρο αυτό με σκοπό να επικοινωνήσουν και να πουν το κοντό και το μακρύ τους, να αποκρούονται με τρόπο άκομψο και ιδιαίτερα προσβλητικό!!! Πάντα (ή σχεδόν πάντα αν θέλετε...) υπάρχουν καλύτεροι τρόποι να πεις σε κάποιον την άποψή σου για την άποψή του, χωρίς να του δείχνεις τα δόντια σου... Ορισμένες φορές, νομίζω ξεχνάμε πως πρόκειται για γραπτή διαδικτυακή επικοινωνία, η οποία θεωρώ πως όλοι μας καταλαβαίνουμε τα υπέρ αλλά και τα κατά της!!! Και είναι κατά πολύ χειρότερο, όταν το επισημαίνουμε αυτό το γεγονός στον άλλον, θέλοντας να του δείξουμε το λάθος του, χωρίς όμως να αντιλαμβανόμαστε πως κι εμείς πρώτοι πέφτουμε σ' αυτήν την παγίδα...
’ποψή μου λοιπόν, και αυτήν και μόνο εκφράζω, είναι πως τέτοιου είδους αντιδράσεις και συμπεριφορές δεν είναι αποδεκτές, τις περισσότερες φορές είναι κατακριτέες, και γενικότερα δεν έχουν θέση σε μια κοινωνία όπως καλή ώρα ετούτη εδώ, στο moto.gr!!! Ας είμαστε λιγότερο υπερόπτες, παντογνώστες και γενικότερα ερειστικοί και αρνητικοί απέναντι σε άτομα που είναι νεοεισερχόμενα όχι μόνο σε μοτοσυκλετιστικό site, αλλά πολλές φορές και γενικότερα στη μοτοσυκλετιστική κοινωνία!!! Και, εν τέλει, αν αντικειμενικά κάποιος λέει ασυναρτησίες, ή να το πω κι αλλιώς, αν κάποιος λέει μαλακίες.. ε, ας μην τρέξουμε να του πούμε κατευθείαν "λες μαλακίες" έτσι ξερά... Είναι νομίζω πιο φρόνιμο πρώτα να του πούμε το σωστό, ελπίζοντας πως θα αντιληφθεί από πάρτη του το λάθος και να επανακάμψει... Ίσως έτσι, να εκτειμάται και περισσότερο η "σωστή άποψή μας"....
Ας μην ξεχνάμε εν τέλει, πως όλοι μας το "σωστό" από κάπου το διδαχτήκαμε, δεν ξεκινήσαμε "σωστοί"...

Αυτά τα ολίγα είχα να πω...
Με μοτοσυκλετιστικούς χαιρετισμούς σε όλους.....

NLS
10/02/2004, 23:42
...

bikersonly
11/02/2004, 07:23
Nικόλα δεν έχεις άδικο σε αυτά που λες.Και το moto.gr έτσι είναι όπως τα λες.Είναι ανοιχτό και ελεύθερο σε οτιδήποτε.Όπως και γειτονικά forum.Απλώς εδώ είμαστε ακόμα πιο ελεύθερα!

Τα δεδομένα είναι πως όταν μπαίνει κάποιος καινούργιος στον χώρο του απαντάμε και γενικά δεν τον γράφουμε (σε αντίθεση με άλλα forum) επειδή είναι καινούργιος.Αλίμονο,Στρατός είμαστε?Τον βοηθάμε σε ερωτήματα και απορίες που έχει και γενικά κάνουμε διάλογο.Και τον κάνουμε να νιώσει καλύτερα και λίγο πιο άνετα πιστεύω.

Το άλλο δεδομένο είναι πως πλέον το moto.gr έχει αλλάζει προς το καλύτερο πιστεύω.Μπαίνουν νέα θέματα και γενικά υπάρχει συμμετοχή πολύ περισσότερη από πριν.Ανταλλάσουμε γνώμες για διάφορα θέματα και πολλές φορές έξω από τον χώρο της μοτοσυκλέτας.Και φαίνεται από τις επισκέψεις είτε μελών είτε guest.Χτες είχαμε 51 άτομα!!Νέο ρεκόρ!

Το άλλο δεδομένο είναι ότι έχει μείνει ο χαβαλές του moto.gr άθικτος όπως πρώτα.Με την διαφορά ότι πλέον δεν γίνεται για να γίνει αλλά βγαίνει σε πολλά θέματα.Χτες για παράδειγμα σχεδόν σε όλα τα θέματα που μπήκαν ξεσκιστήκαμε στον χαβαλέ αφού πρώτα είπαμε τις απόψεις μας.

Εσύ μάλλον θα στέκεσαι σε 2-3 άτομα καινούργια που με το καλημέρα τα αρπάξαμε από την μούρη (όχι άδικα πιστεύω) και μετά το γυρίσαμε στον χαβαλέ.Αλλά και πάλι δεν το κάναμε από κακία ή για να δείξουμε ότι είναι καινούργιο άτομο.Τις απόψεις μας είπαμε.Ίσως με λάθος τρόπο ίσως πάλι με αληθινό πέρα από τα κοινότυπα καλως όρισες κτλ κτλ.

Σε όλα τα καινούργια παιδιά τους κάναμε πρόταση να έρθουν να μας γνωρίσουν!Είτε αυτό λέγεται πίτα είτε καφές.Είτε έχουν γίνει μέλη είτε αυτά είναι απλοί guest.Σίγουρα ο γραπτός λόγος παρεξηγείται δεν λέω.Αλλά υπάρχει η δυνατότητα να συμμετέχει κάποιος που δεν έχει ξαναγράψει.Πόσα καινούργια παιδιά μπήκαν με μια απορία με ένα ερώτημα και του απαντήσαμε.’λλοι προτίμησαν να μπουν και να γράψουν "Είμαι καινούργιος καλώς ήρθα" και εμείς τον καλοσωρίσαμε.’λλοι με προσωπικά προβλήματα επίσης του απαντήσαμε.Και άλλοι με θέματα "κάπως" για πρώτο ποστ.Επίσης του απαντήσαμε.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ!ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΛΙΚΑ Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΙΕΙ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΟΙΚΕΙΟΤΗΤΑ.ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!ΟΛΟΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟΙ ΕΙΝΑΙ!ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΟ MOTO.GR ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ MOTO.GR ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥΣ. ;)

NLS
11/02/2004, 07:38
η αλήθεια είναι ότι είναι καλύτερα από παλιότερα

όλα καλά και με τον χαβαλέ και με την άνεση-με-το-ζόρι (προέκταση του "σα στο σπίτι σου" ίσως το λένε κάποιοι) αλλά σίγουρα πρέπει να υπάρχει μια αυτοσυγκράτηση και μια άτυπη δεοντολογία

σίγουρα, ξαναλέω τα πράγματα είναι αρκετά πιο οκ

τώρα και να "ξεφύγει" ο παλιός, δεν ξεφεύεγει πολύ

σίγουρα όλοι έχουμε τον χαρακτήρα μας, τα προβλήματα μας (που μπορεί να μην μάθει ποτέ το φόρουμ) κλπ. κλπ.

όμως πρέπει να αυτοφιλτραριζόμαστε (και να βοηθάνε και οι operator σε αυτό - παλιό μου παράπονο αυτό αν θυμάστε) και να δεχόμαστε την πάνω παράγραφο ("σίγουρα όλοι...") ΚΑΙ ΓΙΑ τον άλλο

δεν μπορεί πχ. ένας να έχει τη σημαία "εγώ είμαι γνωστό μαγκάκι" ή δεν ξέρω τι και αυτό να του δίνει αυτόματα την "άδεια" (και παλιότερα με την ανοχή) να λέει σε έναν που δεν ξέρει "ρε είσαι μαλάκας" ή "αυτός είναι ηλίθιος μαζέψτε τον" ή δεν ξέρω τι άλλο

εντωμεταξύ η internetοεμπειρία (όχι "μου", γενικά) έχει δείξει ότι αυτό δεν αποδεικνίει και τίποτα εκτός ίσως από 1-2 κωλοχαρακτήρες (fact of life) ή απλά ανθρώπους που ξέρουν να μιλάν μόνο με πληκτρολόγιο

λογικό κάποιος να νιώθει πιο άνετα από άνετα, λογικό επίσης ο τάδε νέος να το πάρει αυτό σαν "α ωραία εδώ είμαστε χαβαλέ" (και να το αντιμετωπίσει ωραία) ή ο δίνα νέος να το πάρει τελείως στραβά (πχ. να είναι κάνας 35άρης, που μόλις του πήγε στραβά η συζήτηση με το αφεντικό του ή μάλωσε με τη γυναίκα του ή ότιδήποτε) - για αυτά πρέπει να είμαστε έτοιμοι και ΜΙΑ παραπάνω, όταν εμείς αισθανόμαστε πιο ελεύθεροι από ελεύθεροι (ή "λίγο πιο ίσοι") να είμαστε έτοιμοι για το backfire ΑΝ υπάρξει (και έτοιμοι να το δεχτούμε ή να το αντιμετωπίσουμε ΧΩΡΙΣ πλάτες άλλων)

σίγουρα η πορεία στο να παν καλύτερα τα παραπάνω χτίζεται από τον καθένα σιγά σιγά, απλά πρέπει και το κλίμα να βοηθάει και όχι να ενυσχίει το αντίθετο (υπάρχει πχ. σε κάποια forum - και εδώ παλιότερα - η φιλοσοφία του "ε και μαλακία να πω δεν πειράζει, οι παλιοί δικοί μου είναι, μπορώ να πω ότι θέλω" (μαγκιά σε στυλ συμορίας)

νομίζω δεν έχουμε χοντρά παραδείγματα πια - τα πιο κοντινά που μου έρχονται είναι ίσως η αντιμετώπιση προς και από τον αφρο πριν λίγο καιρό από κάποιους (και από μένα) (στην περίπτωση αυτή μάλιστα είχαμε το να πάρει στραβά εκείνος κάποιους ακόμα και αν δεν εννοούσαν ότι νόμιζε) και ακόμα πιο φρέσκο η κοπέλα που παρεξηγήθηκε (χμμ) σαν να κάνει αγγελία prive ή ο τυπάς που πρόσφατα θέλησε να μας πει πόσο γαμώ είναι στα λιμανάκια (ε εκεί έπαιρνε λογικά να φάει λίγο έως πολύ επίθεση αλλά νομίζω το αντιμετώπισε ΠΟΛΥ καλά μετά - καλύτερα ίσως από ότι θα το αντιμετώπιζα εγώ με το χαρακτήρα μου)

πάμε καλύτερα

almalibera
11/02/2004, 08:19
[i].
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ!ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΛΙΚΑ Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΙΕΙ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΟΙΚΕΙΟΤΗΤΑ.ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!ΟΛΟΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟΙ ΕΙΝΑΙ!ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΟ MOTO.GR ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ MOTO.GR ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥΣ. ;) [/B]


Αυτό ακριβώς!!! Αυτο αντικατροπτίζει και την γνωμη μου στο ερώτημά σου!!

Υπερόπτες κλπ το παίζουμε σε άτομα που ξερουμε και που ξερουν οτι τους κανουμε χαβαλέ.

Δεν νομίζω να αποπείραμε ποτε καποιον με το "καλημερα" εκτος αν το προκάλεσε ο ίδιος...βεβαίως βεβάιως...;)


Υ.Γ: Μιχαλη οταν διαβαζα αυτο το τελευταίο "ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΟ MOTO.GR ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ MOTO.GR ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥΣ" μου ήρθε στο μυαλο εκεινο το τραγουδι του Μ.Jackson We are the world, we are the children......χαχαχαχα!!!!!:D :p

NLS
11/02/2004, 08:26
εμένα μου θύμισε παλιά συνθήματα του ΠΑΣΟΚ

:D

DUKASII
11/02/2004, 08:29
ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΝΑ ΠΡΑΜΑ.....







DEMINIO ΘΕΕ......ΠΑΡΕ ΤΗ ΠΑΕ!!!!!



ΕΠΙΣΗΣ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΟΒΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΟΣΟΥΣ ΛΕΝΕ ΚΑΚΑ ΛΟΓΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΤΜ!!
ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΩΧΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΑΣ!!
ΤΙ ΛΕΤΕ??

almalibera
11/02/2004, 08:42
[i]ΕΠΙΣΗΣ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΟΒΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΟΣΟΥΣ ΛΕΝΕ ΚΑΚΑ ΛΟΓΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΤΜ!!
ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΩΧΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΑΣ!!
ΤΙ ΛΕΤΕ?? [/B]

Ο Χ Ι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad:

DUKASII
11/02/2004, 08:50
ΑΛΜΑΛΙΜΠΕΡΑ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ ΔΙΑΤΗΡΩ ΑΨΟΓΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ADMINISTRATOR....
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΤΑ ΣΤΡΑΒΩΜΕΝΑ ΜΟΥΤΡΑΚΙΑ..ΤΑ BOLD ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ...ΜΗ ΜΟΥ ΤΑ ΒΑΖΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΩΤΟΝ ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΚΑΘΩΣ ΕΙΣΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕ ΣΕ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ!!!

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ....ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ ΔΕ ΖΗΤΗΣΑ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ!! !ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!
ΑΥΤΑ!
Ο ΠΙΟ ΣΩΣΤΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!

NLS
11/02/2004, 08:52
βασικά εσύ έχεις δίκιο ΠΡΩΤΑ επειδή έχεις ΚΤΜ και μετά για τους άλλους λόγους

:cool: :rolleyes: :D

almalibera
11/02/2004, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΑΛΜΑΛΙΜΠΕΡΑ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ ΔΙΑΤΗΡΩ ΑΨΟΓΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ADMINISTRATOR....
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΤΑ ΣΤΡΑΒΩΜΕΝΑ ΜΟΥΤΡΑΚΙΑ..ΤΑ BOLD ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ...ΜΗ ΜΟΥ ΤΑ ΒΑΖΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΩΤΟΝ ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΚΑΘΩΣ ΕΙΣΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕ ΣΕ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ!!!

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ....ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ ΔΕ ΖΗΤΗΣΑ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ!! !ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!
ΑΥΤΑ!
Ο ΠΙΟ ΣΩΣΤΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!


Καλα γύρνα τώρα και απ το αλλο πλευρό παίζει western...

DUKASII
11/02/2004, 09:16
ΤΟ ΥΦΑΚΙ ΣΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ......

:confused:




ΤΟ WESTERN EINAI ΚΑΛΟ??ΕΣΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ???

afrotwin
11/02/2004, 09:16
ego san afro mia ke anaferome se aftin tin sizitisi ke epidi den mporite na milate gia mena xoris emena exo na po ta eksis.afto pou antimetopisa apo merikous ine iperopsia apolitarxismos ke akoma exo tin es8isi oti prokite gia mia klika atomon pou gnorizonte (oso kala gnorizonte) ke sizitane apo ta grafiakia tous opos oloi mas ke oso pernai o xronos ke erxonte perisotera atoma toso perisotero isxirognomoune ke prospa8oun psaxnontas to adinato simio sou an epemvenis me tin apopsi sou stis sizitisis tous na se kanoun na es8an8is parisaktos.eno se atoma pou mpenoun sto forum psaromeni tous to pezoun 8eoi ke kalokardi. den mporoun se kamia periptosi na dextoun oti iparxoun kaliteri apo aftous se pola kina simia pou mpori na exoun me ton sinomiliti tous ekfrazonte san idikoi safos es8anonte to forum san tsifliki tous ke to periergo ine oti den ine apo ta kiria atoma pou dimiourgisan to forum. diladi o julius pou fantazome ine apo ta atoma pou dimiourgisan to forum ine ipodigma prota apo ola kalou an8ropou, isoropimenou, ke epikinoniakou. episis ke oi aloi dio mederatores fenonte kala pedia ke fisika den vazo to xeri mou stin fotia giati den tous exo gnorisi apo konta ala me ta osa grafoune edo afto simpereno opos to idio simpereno ke me merika atoma idiori8ma pou ftano sto simio na pistevo oti xriazonte iatrofermakeftikis parakolou8isis. ala mia kinonia periexi ta panta ke afto tin kani ke omorfi. omos otan i simperifora kapiou ftani se simio na ine prosvlitiki gia tin an8ropini aksioprepia prepi na lamvanonte kapia metra ke na paragkonizete to atomo pou tin dieprakse. giati ta an8ropina enstikta den kseroume pou mpori na ftasoun ke ti sinepies mpori na exoun gia to idio to forum. ti enoo an kapios ta pari sto kranio apo edo mesa ke ka8arisi kapion i ton afisi anapiro aftomatos oloi emeis imaste apo sinenoxi mexri martires ke 8a mpleksoume apo anakrisis mexri filakisi. eno an lamvanoume ta metra mas den iparxi tetios fovos mleksimatos episis an kapios ta pari me kapion edo mesa ke ton iperaspizomaste xoris na imaste antikimenikoi kseroume an 8a kapsi tin ke tin diki mas mixani ektos tin diki tou giati min ksexnate oti iparxoun stixia mas edo se afto to forum. ola afta pou anafero vevea ine akrees periptosis ke ime sigouros oti apokliete na simvoun ala ine ena endexomeno ke apodo8i se oli tis tin diastasi i kaki simperifora ke i sinepies tis outo soste na siniditopioisoume oti mpori na ftasi se simio me katastrofiko gia olous mas aneksartitos poso dinati i magkes es8anomaste.
diladi prepi na katalavoume oti
sevomaste ton eafto mas ke den to vazoume se kamia asximi 8esi
sevomaste ton alon ke den ipotimame tin apopsi tou
i prosopikes mas apopsis aforoun tin diki mas ekseliksi ke den mporoume na tis metavivasoume se kanenan
i apolites apopsis me katastrofiko iponooumeno ke ratsistika fenomena apenanti se an8ropous alis e8nikotitas i katoterou kinonikou stromatos prepi na 8eorounte aformi gia tin aporipsi tou atomou pou tis ekfrazi
atomo pou xrisimopioi ivristikes ekfrasis me apodedigmeno f8ono entos tis kinonias mas (forum) prepi na dexete afstires ipodiksis ke fisika na katargounte ta legomena tou keala metra pou prepi na pernonte se spanies akrees katastasis
tora pios ime ego pou ta leo ola afta ke pos tin exo di?
ime enas tipos pou exi apla gnomi ke tin leei ke pou pistevi oti i prolipsi ine to kalitero pragma stin zoi gia ta panta. ke pou pistevi oti oli prepi na elef8eri lamvanontas ipopsi oti ke i aloi girotous prepi na ine elef8eroi ke prepi na ma8oume na akoume otan den exoume tipota na poume ke na siniditopioisoume oti afto pou mas kani iperoxous ine oti diaferoume

almalibera
11/02/2004, 09:18
...ειναι αναλογο με το δικό σου ;)

Stabak
11/02/2004, 09:25
Afrotwin.... γιατί δεν γράφεις ελληνικά;

Julius
11/02/2004, 09:29
Εμένα η προσωπική μου γνώμη για τα γραφώμενα σου είναι ότι διαβάζεις διαφορετικό forum από αυτό που διαβάζω εγώ.

και εξηγούμε….

Λες : «Δεν είναι και λίγες οι φορές που έχουν κατηγορηθεί γειτονικά και ομοϊδεατά forums για την αυστηρή πολιτική που ακολουθούν ή για την ανάρμοστη συμπεριφορά, κυρίως από απλά μέλη, ούτε καν από τους άρχοντες του εκάστοτε forum... και "εδώ στο moto δεν είμαστε έτσι", "εσείς εκεί είσαστε έτσι κι αλλιώς", και ένα κάρο άλλες διαμάχες, που ποτέ δεν κατέληξαν κάπου»

Πότε δεν είπες την γνώμη σου ελεύθερα?

Πότε διάβασες ρε μέσα στις σελίδες του forum του moto.gr σχόλια για forum-boards από άλλα site??!?!?!?!??!?!?! Ποιος είπε ότι εμείς είμαστε λίγο ποιο ίσιοι ή λίγο ποιο κάπως? ποιος και πότε σου φόρεσε ταμπελίτσα, μπορείς να διακρίνεις ποιος τις έχει ανάγκη της ταμπέλες και τον διαχωρισμό σε Intellectuals - παντογνώστες και πλέμπα?

Λές : «Παρόλα αυτά λοιπόν, παρατηρώ μια τάση να κυριαρχήσει μια τέτοια συμπεριφορά και στο moto. Μια συμπεριφορά του στυλ "πες ελεύθερα ο,τι θέλω εγώ" ή ακόμα χειρότερα "πες ο,τι θες, αλλά με τον τρόπο που θέλω εγώ", αλλιώς θα ακούσεις (ή μάλλον θα διαβάσεις) ο,τι δεν χωράει ο νους σου»……….
«Ας είμαστε λιγότερο υπερόπτες, παντογνώστες και γενικότερα ερειστικοί και αρνητικοί απέναντι σε άτομα που είναι νεοεισερχόμενα όχι μόνο σε μοτοσυκλετιστικό site, αλλά πολλές φορές και γενικότερα στη μοτοσυκλετιστική κοινωνία»!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και φτάνεις να κατηγορείς «υπερόπτες, παντογνώστες, ερειστικούς και αρνητικούς σε νέα μέλη» τον κόσμο του forum!!!! Σε παραπέμπω πάλι στην πρώτη πρόταση….


Πάντως θα ήθελα να κάναμε την συζήτηση αυτή live ή τουλάχιστον να ήσουν παρών για να μπορέσεις να τεκμηριώσεις τα παραπάνω γραφώμενα σου.

Φιλικά και χωρίς ίχνος υπεροψίας, παντογνωσίας και αρνητισμού :P

J ο Μέγας (χα χ αχ αχ αχ αχ αχ αχ χα)

DUKASII
11/02/2004, 09:41
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΣΤ ΠΟΥ Κατά ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗ ΣΦΡΑΓΙΔΑ ΜΟΥ!
ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ …ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΦΡΟ ΕΙΧΑ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΠΟ Εδώ [ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ] ΓΙΑΤΙ ΦΤΑΣΑΝΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΝΕ?? ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΤΟ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ /ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΑ!
ΤΟ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΜΕΝ…ΑΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΥΣΤΗ!ΧΑ..ΧΑΧ…

ΑΛΑ ΠΑΛΙ.. ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΦΡΟ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΤΡΑ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΜΕΤΡΩΝ! ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ [ΑΠΟΨΕΩΝ] ΔΕ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΩ [ΔΕΙΡΩ ,ΑΝΑΠΗΡΟΙ ΚΤΛ] ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΩ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ Όταν ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ /ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ!

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΔΩ ΤΗ ΜΕΡΑ ΜΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ ΝΑ ΚΛΑΙΜΕ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΛΑ ΑΣ ΜΗ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΩΝ ΜΑΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΙΝΗ ΜΑΣ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ!


ΠΑΩ ΝΑ ΑΡΑΞΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΟΣΤ...ΕΓΩ...ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ..ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ!
ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΑΤΕ ...ΠΑΛΙ..ΘΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΜΟΥΡΗΣ Ο ΧΤΜΠΑΜΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΕΙ...ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΑ ΤΗΛ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ...

Julius
11/02/2004, 09:59
Συμπέρασμα όλων των παραπάνω είναι ότι το forum είναι μια ψηφιακή κοινωνία, κάνουμε χαβαλέ, προβληματιζόμαστε μαλώνουμε και αγαπιόμαστε, είμαστε διαφορετικοί και αυτό είναι δικαίωμα μας αλλά πάνω απ’όλα δεν πρέπει να ξεχνάμε τον σεβασμό που οφείλουμε στους υπόλοιπους εδώ μέσα και να μην κρυβόμαστε πίσω από την ανωνυμία του nickname.

kalgeorge
11/02/2004, 10:04
με την σειρα μου οτι υπαρχουν περιπτωσεις που ξεφευγουμε ειτε αθελα είτε εσκεμμενα.
Απλώς υποστηρίζω αυτα που ειπε ο jul. Οταν δεν ξερουμε τον άλλον καλο ειναι να προσεχουμε πως μιλαμε γιατι θα παρεξηγηθει και θα εχει και δικιο.
Ξέρω οτι τα σχολια δεν γινονται με κακια, απλα να προσεχουμε τι λεμε.

Julius
11/02/2004, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak


χα χα χα αχ χα χ ολα τα λεφτά το avatar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Stabak
11/02/2004, 10:15
Γουλάρεις;;

Zanzibar
11/02/2004, 10:15
Ρε τι ναρκωτικά παίρνετε εδώ...?

Εγώ συμφωνώ μόνο με τον Dukas II γιατί ξέρει...πολλά!!!

Αυτόν τον Deminio έχω καιρό να τονΕ δείρω...ήγκικεν η ώρα μάλλον...

Ο Μόδιστρος της κακιάς ώρας πως και δεν πετάχτηκε σαν την τσουτσού να πει κι αυτός την άποψη του...εντύπωση μου κάνει...

Όντως κάποιοι από εδώ γνωριζόμαστε πολύ καλά και η επαφή μας είναι καθημερινή,αυτό όμως δεν σημαίνει ότι μία παρέα μόνο θα μείνει.Εννοώ ότι και οι νεότεροι,είτε ηλικιακά είτε μοτοσυκλετιστικά,θα δέσουν και θα δημιουργήσουν την δική τους παρέα και θα συνυπάρχουν μαζί μας χωρίς να ενοχλούν βέβαια καθότι τα DUCATI είναι τα κορυφαία μηχανάκια (μαζί με τα ΚΤΜ) και δεν Ιππάρχει αμφιβολία γι'αυτό....

Θυμήθηκα και ένα τραγουδάκι τώρα που είπα αμφιβολία...

"αμφιβολίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιεεεεεεεεε εεεεεεεεες το μυαλό μου βασανίζουνε πολλλλλλλλλέεεεεεεεεεεεεεςςςςς...
αμφιβολίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιεεεεεεεεεεεεεεεεεες ςςςς τρελέεεεεεεεεεεεςςςςς..."

’ντε καλημέρα
και που'στε

η ζωή είναι πολύ μικρή για να θέτεις όρους!

Υ.Γ Ο Julius ποιός είναι ....? Να μην ξαναμιλήσει γιατί εκνευρίζομαι κι όταν εκνευρίζομαι Σπύρο ξέρεις τι παθαίνω....;)


731

VAL-MPARIERINO
11/02/2004, 10:15
Είσαι καλά λεβέντη μου;;:eek:

hornet
11/02/2004, 10:16
Οι αρχικες παρεξηγησεις απο νεοφερμενους στο moto.gr ειναι κατι σαν κακη κληρονομια,δεν ειναι η πρωτη φορα που εχει γινει αυτο μπορω να σας αναφερω αρκετες περιπτωσεις με παλαιοτερα μελη συμπεριλαμβανομενου και του εαυτου μου με γνωστοτατο μελος.
Ολα αυτα ομως κινουνται στα ορια του πληκτρολογιου και ειναι της μιας στιγμης και μετα φυσικα ολα εξομαλυνονται (συνηθως). Νομιζω οτι θα πρεπει να το εχετε καταλαβει αυτο.Οντως απο καιρο σε καιρο ειχαν δημιουργηθει καποιες σοβαρες καταστασεις αλλα ο καιρος τα γιατρευει ολα και τελωσπαντων καλη καρδια και δεν υπαρχει προβλημα.
Τωρα για τα υπολοιπα forum του χωρου θα μου επιτρεψεις νικο να μην απαντησω καθολου,ας τα συζητησουμε καποια στιγμη απο κοντα και να ειναι παρων και ο julius.
Συμφωνω οτι οι τελευταιες συζητησεις ιδιως σε νεοφερμενους ηταν λιγο εως πολυ επιθετικες αλλα στην τελικη νομιζω οτι τα πραγματα ειναι καλα.
Εχω επιλεξει πρωτα σαν ανθρωπος και υστερα σαν moderator να μην εμπλεκομαι σε συζητησεις σε μορφη δασκαλου του δημοτικου...επ εσυ γιαννακη μην τσακωνεσαι με την αννουλα να ειστε καλα παιδακια....διοτι θεωρω ολα τα μελη σαν νοημονες ανθρωπους που εχουν την δυνατοτητα να εκτιμησουν μια κατασταση και να συμπεριφερθουν αναλογως.
Και το τελευταιο το λεω για να μην μας κατηγορησετε οτι εθελοτυφλουμε σε καποιους παλαιοτερους εις βαρος των νεων μελων.

Zanzibar
11/02/2004, 10:21
Όταν λες Γιαννάκη μην τσακώνεσαι με την Αννούλα
εννοείς κάτι...?
Ή μήπως να πα να κοιταχτώ σε κανά γιατρό πάλι...???

Παππού θυμήθηκα ότι στις 23/03/2001 μου την είχες πει να πα να κοιταχτώ στο Ερρίκος Ντυνάν και είχα παρεξηγηθεί σφόδρα και αν και είναι λίγο αργά θα έρθω με τον Σούπερ Μόδιστρο να σε δείρω μάλλον σήμερα το βράδυ που ανέβαλλα το ραντεβού με τη Χάλι Μπέρυ...

hornet
11/02/2004, 10:25
Χαχαχα αυτο ακριβως ειχα στο νου μου.........
Αλλα μην ερθεις σε παρακαλω με τον σουπερ μοδιστρο γιατι......












δεν αντεχω πολλες συγκινησεις















θα κλαιω



















απο τα γελια!!!

superfour
11/02/2004, 11:03
Up......... up .......... and awaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaay!

This is a job for..... Superfour!!!!!!

Ξεκινάω....

Νικολάκη.... σε βλέπω προβληματισμένο και με ..... προβληματίζεις? Ξέρω περνάτε δύσκολες στιγμές τώρα που ο Ντέμης έγινε μπαμπάς και δεν θα πάρει την ΠΑΕ αλλά μην κάνεις κι έτσι! Cool.... κερνάω Sambuka on the rocks αν γουστέρνεις........Και επειδή είμαι σοβαρός άνθρωπος (να λείπουν τα σχόλια έτσι?) θα πώ ότι τελικά .... ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΕΙΑ..... αυτό που συμβαίνει εδώ! Ίσως το βλέπω από διαφορετική γωνία αλλά δεν ξέρω ρε φιλαράκι γουστέρνω γενικότερα και ίσως γι'αυτό δεν παίρνω μέρος σε συζητήσεις αμέσως. Ισως γιατί πρέπει να δώ την έκβαση που θα πάρουν, και τις περισσότερες φορές πέφτω μέσα (πσσσσσσ.... ποιος είμαι?) Και στην τελική..... ΣΕ ΕΧΩ ΜΙΑ ΥΛΙΚΗ ΧΑΛΑΡΑ!

ΒΒικο... ρε δεν πας να γίνεις Βραχάτιος να γουστέρνεις?

Ζαν.... θες να έρθω να σου ράψω το .... φόρεμα για την πίτα την Κυριακή? Κοκέτα θα είσαι!

Παππούκα.... θα συγκινηθείς Ε? Ρε δεν πας να δεις αν ..... ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΑΣΑΝΣΕΡ? χαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχχα

ΚΕΡΑΣΕΙΣ? Θα συνοδεύεσαι έμαθα την Κυριακή από τρελό μωρό ε? Να το δεις και με τι..... φόρεμα θα σκάσει! άντε, πάλι καβατζώθηκες!


Και τώρα οι 2 μας Julius!:mad: :mad: :mad: :mad:
ΡΕ Α ΠΑΓΑΙΝΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΚΑΝΑ ΠΑΚΕΤΟ ΤΣΙΓΑΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΟΣΙΩΘΕΙΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΟ CHAT.... ΑΝΤΕ ΣΑΧΛΑΜΑΡΑ.... ΤΑ ΧΕΙΣ ΜΑΤΩΣΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟ CHAT ΣΤΑ..... ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΣΟΥ!


και στην τελική...


ΓΟΥΣΤΕΡΝΟΥΜΕ ΜΟΤΟ ΜΕ ΣΟΥΖΕΣ ΚΑΙ .... ΠΟΤΟ!!!!!!!!!!

hornet
11/02/2004, 11:07
Χαχαχαχαχα κωστακη δεν πας καλα ρε μ@λ@κ@ γιατι ενδιαφερεσαι..... για το ασανσερ μου;
Αμα λαχει να σε παω μεχρι το πεμπτο και μετα στο υπογειο και μετα παλι πεμπτο κλπ κλπ!!



Και πουσαι να το προσεξεις αυτο με το ποτο γιατι δεν παμε καθολου καλα....αρχιζεις και ρεταρεις χειροτερα απο το μηχανακι σου

DEMINIO
11/02/2004, 17:27
Σε παραπέμπω εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=660&highlight=bikenet) ως ένα ελάχιστο δείγμα για το κατά πόσο διαβάζουμε διαφορετικό forum....!!!!
Όσο για το live της συζήτησης, συμφωνώ απόλυτα, καθώς ομολογώ πως ο γραπτός λόγος δεν είναι και το forte μου (εν αντιθέσει με τον προφορικό!)...;)

Μιχάληonly, από όλη την (κατά τη γνώμη μου ωραία) τοποθέτησή σου κρατώ την κουβέντα σου "Τις απόψεις μας είπαμε.Ίσως με λάθος τρόπο ίσως πάλι με αληθινό πέρα από τα κοινότυπα καλως όρισες κτλ κτλ." , η οποία πιστεύω είναι κορυφαία, και δείχνει επίπεδο....

Παππούκα, νομίζω καλά τα λες, κι εδώ ακριβώς είναι το νόημά μου. Λίγο-πολύ παρεξηγήσεις θα υπάρχουν, και διαφωνίες, κι ο,τι λάχει... Κι άμα λάχει, (εμείς οι βλάχοι...:confused: ) και σε νέο θα την πούμε, και σε παλιό, και στον πούστη τον νεκροθάφτη.... και σίγουρα ο χρόνος τα γιατρεύει όλα, κι όλα ξεχνιούνται κι όλα φτιάχνονται. Όμως αυτό ακριβώς ήθελα να επισημάνω, να μην γίνει πια και κατεστημένο πως για να καλωσορίσουμε κάποιον και να τα λέμε ωραία, θα πρέπει πρώτα να του βγάζουμε την παναγία... (φαντάσου όλοι οι νέοι να μας βγουν σαν τον Ζαν...........:eek: :eek: μας φτάνει ένας......:D :rolleyes: )

Σπύρο.....
Ετοιμάσου ρε, τώρα που γέννησε κι η Δέσποινα........
θα γαμήσουμε και τους ’γγλους και το δήμαρχο έτσι για να γουστάρουμε!!!!!

Πάπα...............................................:D
Are you talkin' to me???????
Υλίκη ε;;; Ετοιμάσου κι εσύ.... Αλλάζω τσιμούχες στα μπροστινά στο runner κι έέέέέρχομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...... ........... :p
ουουουουουουου 666....... :D


Αnd last but not least............
Μωρή Λουκία...
ΠΟΥ 'Ν' ΤΟ DUCATI ΣΟΥ;;;;;;;;;
Φορεματάκι εεε;; Σέλω κι εγώώώώώ........:(

ireneepi
11/02/2004, 17:54
Η αληθεια ειναι οτι λογω σχολης ελειπα αρκετο καιρο και δεν ξερω τι εχει συμβει...παντως θεωρω οτι δεν θα πρεπει να γιναται διαχωρισμος αναμεσα στα νεα και παλαιοτερα μελη.

Γιατι πολυ απλα εδω βρισκομαστε ολοι λογω ενος κοινου ενδιαφεροντος και μιας κοινης αγαπης και αυτο θα πρεπει να ειναι υπερανω ολων...

bikersonly
12/02/2004, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Εσύ μάλλον θα στέκεσαι σε 2-3 άτομα καινούργια που με το καλημέρα τα αρπάξαμε από την μούρη (όχι άδικα πιστεύω) και μετά το γυρίσαμε στον χαβαλέ.Αλλά και πάλι δεν το κάναμε από κακία ή για να δείξουμε ότι είναι καινούργιο άτομο.Τις απόψεις μας είπαμε.Ίσως με λάθος τρόπο ίσως πάλι με αληθινό πέρα από τα κοινότυπα καλως όρισες κτλ κτλ.


δεν ξέρω αν κρύβεις ειρωνία σε αυτό που κράτησες από το ποστ μου και μου λες περί επίπεδο και κορυφαία κτλ αλλά σου έκανα quote όλη την παράγραφο με αυτά που είπα.

Και μιλάω για την Lina για το άλλο το παλικάρι που έγραψε για τα λιμανάκια κτλ κτλ.Στην αρχή ΟΛΟΙ μας είπαμε την άποψη μας.Μετά μας τα έχωσε η κοπέλα, μετά της τα χώσαμε και εμείς και μετά το ρίξαμε στον χαβαλέ.
Με το άλλο παιδί που έγραψε για τα λιμανάκια στην αρχή κάναμε χαβαλέ ή μάλλον του δείξαμε την αντίθεση μας με τα λιμανάκια καυστικά και με χαβαλέ ότι δήθεν έχουμε άγνοια και μετά είπαμε τις απόψεις μας.

Και ξαναλέω ίσως με λάθος τρόπο ίσως με αληθινό πέρα από τα κοινότυπα καλώς όρισες κτλ.Δηλαδή θα ήταν καλύτερο αν γράφαμε "Καλώς ήρθες φίλε δεν συμφωνώ μαζί σου τα λιμανάκια είναι κακό πράγμα ή καλώς ήρθες φίλη τι γράφεις πρωινιάτικα.stop.δεν καταλαβαίνω.είμαι έτοιμος να το παρανοήσω.stop κτλ κτλ.
Αυτό εννοώ. ;)

VAL-MPARIERINO
12/02/2004, 09:08
Μπράβο ρε Νικολάκη:p τον τάπωσες τον Πεφτούλιους χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχα!!!

Ρε Πεφτούλιους δεν θα απαντήσεις στο παιδί;; Μαλάκα σε τάπωσε που πήγες να του την βγεις ότι και καλά διαβάζετε διαφορετικά forum και τέτοια :p :p !!!!!!

Ειρήνη μια και έλειπες αρκετό καιρό και θεωρείσε πάλι νέα εδω μέσα, και επειδή γίνεται διαχωρισμός θα σου πρότεινα να μας μιλάς στον πληθυντικό, να έρχεσαι κάθε Σάββατο να πλένεις τα μηχανάκια μας και να γράφεις λίγα λόγια στα Post σου:mad:

Αντε γίναμε ολοι ίσα και όμοια εδω μέσα;) :D :p :D :p ;) !!!!

Julius
12/02/2004, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από DEMINIO
Σε παραπέμπω εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=660&highlight=bikenet) ως ένα ελάχιστο δείγμα για το κατά πόσο διαβάζουμε διαφορετικό forum....!!!!
Όσο για το live της συζήτησης, συμφωνώ απόλυτα, καθώς ομολογώ πως ο γραπτός λόγος δεν είναι και το forte μου (εν αντιθέσει με τον προφορικό!)...;)


kai ti einai auto re nikolaki? den exo to dikaioma na po thn apopsh moy dioti eimai moderator sto forum? h mipos den symfoneis oti prepei na sevese ton eayto soy kai aytous poy grafoun edo mesa???

DUKASII
12/02/2004, 09:51
ΚΑΤΑΛΑΒΩ...ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΠΟΣΤ...:confused:

ΔΗΛΑΔΗ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ ΟΤΙ???ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ??...ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ???ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ???ΟΤΙ...ΟΤΙ??

ΤΕΣΠΑ ΠΑΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟ WONDER BOY.....



KAI AMA KΑΤΑΛΗΞΕΤΕ ...ΕΙΔΟΠΟΙΑΤΕ ΜΕ Ε??

swtos
12/02/2004, 09:53
Ποιό το σωστό, ποιό το λάθος ???
Ποιός θα το κρίνει ??? Εγώ, Εσύ ???
Οι Διαπροσωπικές σχέσεις τα έχουν αυτά. Πάντα δημιουργούνται
διαμάχες, φιλίες, αντιδράσεις, εξοργισμοί, κοινές πορείες ....
Αυτό είναι και το φόρουμ. Κανείς δεν έχει δικαίωμα να κρίνει αφ' υψηλού, ή να αποφασίζει αν έχει τη δύναμη.... Απ' τη στιγμή που όλοι γινόμαστε κοινωνοί αυτού του τόπου (αυτών των σχέσεων)
έχουμε τα ίδια δικαιώματα και τις ίδιες υποχρεώσεις. Αλλωστε
πολύ σωστά μιλάει ο ΒΒΚΟΣ, γράφουμε όσο μπορούμε χαλαρότερα
για να διασκεδάσουμε περισσότερο την καθημερινή μας πίεση.
Τώρα ποιός γράφει σωστότερα ή κοινωνικότερα είναι ένα άλλο θέμα που δεν του δίνει δικαίωμα να έχει βαρύτερη άποψη.

Σίγουρα θα υπάρξουν και πόστ που δεν μπορούν να δημοσιεύονται, λόγω πολύ άσχημης γλώσσας. Προτείνω για 2η φορά , να δημιουργηθεί μιά νέα συζήτηση (με κωδικό εισόδου) όπου θα μπαίνουν σε καραντίνα τα ελάχιστα αυτά πόστ. Πώς λέμε πήγαινε τιμωρία στη γωνιά ? Κάπως έτσι.

Σας φιλώ στα μούτρα
Καλά Κρασά

ΥΓ1. Ας γίνουμε όλοι, λίγο χαλαρότεροι
ΥΓ2. Να βρίσω και λίγο τα ducati να εκτονωθώ ???

DEMINIO
12/02/2004, 10:51
Ρε Μιχάλη, καμία ειρωνία στα λόγια μου!!! Εννούσα ακριβώς αυτό που είπα, έτσι απλά.... (οπότε και άσκοπη η 2η εξήγησή σου...) ;)

Και στην τελική, ξανατονίζω ότι εκεί βρίσκεται και το νόημα των όσων είπα εξ αρχής. Την άποψή μου είπα περί σεβασμού προσωπικοτήτων και διαφορετικότητας. Δεν κρίνω, και ούτε είχα ή έχω διάθεση να το παίξω ειδικός. Όχι τίποτα άλλο, δεν είμαι κιόλας!!
Αλλά ρε συ Γιώργη, δεν είμαι moderator, δεν έχω το δικαίωμα να πω την άποψή μου; Το ότι με ξένισε κάτι στο forum το οποίο συμμετέχω και εγώ, ήταν ένας καλός λόγος να το πω. Βασικά, να το παρατηρήσω, γιατί καλά-καλά δεν την είπα κιόλας σε κανέναν... Περισσότερο θα έλεγα ότι ήθελα να αφυπνήσω (πσσσ... τι είπα ρε μαλάκα...:confused: ).....
Ξανά....

Όμως αυτό ακριβώς ήθελα να επισημάνω, να μην γίνει πια και κατεστημένο πως για να καλωσορίσουμε κάποιον και να τα λέμε ωραία, θα πρέπει πρώτα να του βγάζουμε την παναγία...



Ρε Δούκα, άσε και λίγο το wonder boy...... Έχει προβλήματα η ΠΑΕ, ασχολήσου λίγο να δούμε τι θα κάνουμε....:rolleyes:

bikersonly
12/02/2004, 11:01
μας έχουμε την ίδια γνώμη και παίρνω την απόφαση η οποία είναι και ομόφωνη.

Και ανακοινώνω :

Σήμερον την 12η Φεβρουαρίου 2004 κρίνεται ομόφωνα ο DEMINIO (Νικόλας) ένοχος γιατί τόλμησε και λογόκρινε το φόρουμ και τόλμησε και μίλησε σε μοντερέτορα εις τον ενικό :eek:

Καταδικάζεται για τα παραπάνω σε φορμάρισμα του σκληρού δίσκου του εις διπλούν!:eek:
ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!ΗΣΥΧΙΑ ΕΙΣ ΤΟ ΑΚΡΟΑΤΗΡΙΟΝ!!!

Ξέρω ότι είναι σκληρή η απόφαση αλλά είναι ΤΕΛΕΣΙΔΙΚΗ! :D

dela
12/02/2004, 11:15
εσυ να συγκεντρωθεις που σε εχει φαει η μαλακια
το αγχος και η δουλεια και αρχιζεις και ρεταρεις
επικινδυνα βλεπε runner βλακα!!!!!


Η αποψη μου για το θεμα ειναι
ειμαι αντρας και το κεφι μου θα κανω και θα πω και μια
κουβεντα παραπανω !!!!

Τα λεμε!!!

Julius
12/02/2004, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από DEMINIO
Αλλά ρε συ Γιώργη, δεν είμαι moderator, δεν έχω το δικαίωμα να πω την άποψή μου; Το ότι με ξένισε κάτι στο forum το οποίο συμμετέχω και εγώ, ήταν ένας καλός λόγος να το πω. Βασικά, να το παρατηρήσω, γιατί καλά-καλά δεν την είπα κιόλας σε κανέναν...

Re pas kala? sou eipe pote kanenas oti den mpores na peis thn apopsh sou??!?!??!?!???

DIT
12/02/2004, 11:22
κάτι μου θυμίζει εμένα αυτό... :rolleyes: :rolleyes:

Julius
12/02/2004, 11:24
OK ean theoris oti kati se pirazei to elaxisto poy mporeis na kaneis einai na to tekmirioseis kai oxi na les "kati ston aera" kai meta alla logia na agapiomaste.

Ego auto poy se rotisa einai giati les auta poy les sto proto soy post kai poy ta stirizeis. sou ekana quote kai kapia pragmata poy theorisa oti anoikoune sthn sfaira tis ypervolhs (toylaxiston)

DUKASII
12/02/2004, 11:29
ΟΤΙ


ΤΟ ΤΕΡΜΑΤΙΣΑ ΤΟ ...





WONDER BOY.!!!!!!

DEMINIO
12/02/2004, 14:53
Ή εγώ είμαι μαλάκας, ή εσύ κάνεις τον Αλέκο... (ή και τα δύο λέει... :eek: )
Αnyway, γάμα το γιατί μύνημα στο μύνημα και ο καθένας να λέει τα δικά του, δεν θα βγει άκρη. ’σε να τα πούμε εν μέσω καφεδοποσίας, που έχουμε και καιρό να το κάνουμε. Να σε πάω και μία με το gilera, που σ' έχω εύκολα:rolleyes: , για να έρθεις στα ίσια σου...!!!:D :D

Julius
12/02/2004, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από DEMINIO
Ή εγώ είμαι μαλάκας, ή εσύ κάνεις τον Αλέκο... (ή και τα δύο λέει... :eek: )
Αnyway, γάμα το γιατί μύνημα στο μύνημα και ο καθένας να λέει τα δικά του, δεν θα βγει άκρη. ’σε να τα πούμε εν μέσω καφεδοποσίας, που έχουμε και καιρό να το κάνουμε. Να σε πάω και μία με το gilera, που σ' έχω εύκολα:rolleyes: , για να έρθεις στα ίσια σου...!!!:D :D

to diko mou htelei mazema, exei ginei retali

favgoune vides, trizei olokliro, psiloxanei ladia apo to ntepozitaki toy ladioy, thelei lastixa

molis to ftiakso pame mia sounio??? (na ta riksoume sthn thalasa)

xa xa xx a xax xa

scootero-vespo-papo omada me dermata, arai klp kai ta thiria terma gazi (60-80xil/vra)

gamo

DUKASII
12/02/2004, 15:16
XEZO OLA TA AYTOMATAKIA THS PLAKAS POY KABALATE ME TO RACING ASTREA GRAND MOU ...OPOU KAI OPOTE THELETE!!!

ANTE MPRABO....ATAXYTOI....

DEMINIO
12/02/2004, 15:22
Θα φέρουμε και κάνα βότανο μαζί όμως........ γιατί σε κόβω να σε πιάνει μεγάλη δυσκοιλιότητα!!!!!:D :p

darkCount
12/02/2004, 15:43
re duka pes kamia malakia na gelasoume...apo autes tis empneusmenes tis kales pou les kai 8a me apolyseis mia mera!!







Anyway sto 8ema panw exw na pw to ekshs :

Symfwnw me ton DEMINIO 100%%%%%%% se auta pou egrapse kai o monos logos pou den to exw grapsei nwritera egw einai giati den exw kamia oreksh na prospa8hsw na peisw kanenan kai gia tpt.
Giauto kai epilegw na parakolou8w perissotero apo oso symmetexw energa stis syzhthseis.
Ase pou mporei na akougotan kamia ataka "poios eisai esy re megale me 44 mhnymata MONO pou den exeis er8ei oute se mi kafedosynanthsh pou exeis kai apopsh"
Kati paromoies syzhthseis mou erxontai sto myalo kai prosfates kiolas.
Kai symfwnw eis diploun me ton deminio oso afora to link se post tou Julius pou apla deixnei 1 pragma.Esy kale mou Julius les ta idia pragmata mesa se auto to post poly swsta.

Gia kapoio periergo logo mou exei dhmiourgh8ei h entypwsh oti gia na peis kati edw mesa xwris na se paroun me tis petres einai na hsoun paron se oles tis synanthseis wste na eisai gnwstos.Entaksei den lew...sigoura yparxei mi oikeiothta metaksy gnwstwn alla oxi se shmeio na mh shkwnete koubenta apo kanenan allo.
Allwste to "forum" ws tropos kai xwros epikoinwnias dieksagetai on-line kai sxedon aproswpa se 1h fash.Auto shmainei oti prwtou arxisw na mpinelikwnw tous pantes h apla na tous epibalw thn apopsh mou prepei na tous aghsw na poun thn dikh tous.Kai an den katalaba kati swsta na prospa8hsw na katalabw.Kai an ftasei sto amhn h koubenta tote rixnw kai to mpineliki ama laxei.

Mhn leme omws oti to forum einai eleu8eros xwros gia oles tis apopseis kai oles einai dektes apo th mia....kai apo thn allh na throume stash...mporeis na les oti 8es opws 8elw egw!!

Entaksei kai mena mou fanhke tsontoaggelia to post ths linas alla epeidh me kserw oti ponhreuomai eukola eipa na mhn to sxoliasw mexri na dw ti ginetai.Plaka na kanw se kapoion pou molis mpainei sto forum isws den thn katalabei kai bristoume telika telika kai xwris logo.Oso gia to palikari me ta limanakia...ekei paw paso.Mphka ston peirasmo na ton doulepsw kai egw.Alla eipame plaka se kapoion pou molis mpainei isws den bgei kai poly kala.
Twra to pou katelhkse na tou leme tou paidiou oti edw mesa pou mphkes file yparxoun apo strabadia mexri ma8ousales twn mhxanwn kai den 8a mas anoikseis ta matia esy den nomizw oti armoze.Meta oloi tou eipate oti apla sou leme oti auta den einai swsta pramata kai to strwsate...alla h 1h antidrash einai ayth pou menei.

Gia na teliwnw auto to megalo post....den krinw oute katakrinw kanenan!! ma kanenan!!!!
Oute kai autous pou 8a petaxtoun na antidrasoun se auto to post etsi apla gia na antidrasoun!!!
opoiesdhpote axnes anafores se pragmatika gegonota kai koubentes FYSIKA yfistantai alla apla lew thn apopsh mou.
Kai thn lew apla kai sta isia kai PANW apo OLA opws 8elw egw kai opws blepw egw ta pragmata.Kai opws fainetai den to blepw mono egw etsi.....

DUKASII
12/02/2004, 15:50
OPOS PROSTHESOYNE TO TOYLAXISTON ALA 200 MYNHMATA STON DARK FILO [EXEI KAI KTM E;] KAI NA TOY PARAGEILOYNE KAI 30-40 KAFEDAKIA NA PIEI OSTE NA KALHPSEI TO XAMENO EDAFOS

MIAS KAI OTAN EMEIS PINAME KAFEDAKIA...KAI GNORIZOMASTAN


AYTOS EKANE TO PAN...GIA NA PAREI MPROS TO KTM TOY...!!





KAI THA SE PARAKALOYSA NA PARAITITHEIS MONOS SOY MIAS KAI PROSPATHO NA SE APOLYSOYNE KANA XRONO TORA.....

FILIKA...O PROISTAMENOS PROSOPIKOY SOY!
:confused:

darkCount
12/02/2004, 15:52
kai siga mhn paraith8w breeeeeeeeeeeeeeeeee

Gia @L@Kes psaxneis.....me thn apozhmiwsh ksexrewnw to trakter:D

Giauto sou lew.....pes kamia malakia na gelasw re.

Auto me tous kourampiedes kai th zaxarh axnh htan 8eiko!!To kalytero!!! sto tsak hmoun!!

DUKASII
12/02/2004, 15:54
OTI PAS NA ME KANEIS...MALAKA...ME NOBEL...:rolleyes:

darkCount
12/02/2004, 15:55
OSKAR more like it:D :cool:

wolfman13
18/02/2004, 14:32
προσωπικα δεν εχει πεσει στην αντιλιψει μου καπια διαφορετικη αντιμετωπιση για καπια μελη του moto.gr και για εμας τους απλους χρηστες ισως επιδη ειναι λιγοστες η φορες που μπενω μεσα και γραφω και απαντω στα post .θελω ομως να πιστευω οτι κανενας δεν πρεπει να εχει διαφορετικη αντιμετωπιση απο κανεναν και για κανεναν ειμαστε ολοι ιση.και αν δουμε μια τετια αντιμετωπιση καλο θα ηταν να αντιμετωπιστη ησυχα και χωρις πολυ φασαρια ωστε να εχουμε και το αποτελεσμα που θελουμε.και στο κατο κατο δεν μπορουμε να παρεξηγουμε καπιον απο κατι που γραφει γιατι εχει διαφερετικο υφος το "ΜΑΛΑΚΑΣ" οταν το λες σοβαρα και διαφορετικο οταν λες το φιλο σου σε αστειο!οποτε αλλα μπορει να γραφει και αλλιως να το εκλαμβανουμε εμεις.φιλικα και παντα εδω ενωμενοι παιδες!!

Alkis
18/02/2004, 15:45
Ότι κάποιος διακινεί ληγμένα εδώ στο φόρουμ...

Ρε απατεώνα Superfour μήπως έβαλες κι εδώ το χεράκι σου;

Δεν 8α σε ξαναδώ; Θα σε φτιάξω ρε.... σιξ χάντρεντ σίξτυ σιξ φλουριά :D :D :D

DEMINIO
18/02/2004, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alkis
.... σιξ χάντρεντ σίξτυ σιξ φλουριά...

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
χαχαχαχαχαχα
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα:D

Ρε antichrist, έφαγες το φλουρί ρε λαμόγιο;;; ε;;;
Που 'ν' το κομματάκι σου;;; ε;;

Ουυυυ PAPA was a rolling stone.........
χαχαχαχαχαχαχαχαχα
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :D :D :D :p