PDA

View Full Version : επιλογη πιστονιου



billakos1993
28/05/2011, 16:04
εχο ενα glx και θελο να το κανο 52 μπομπε..η κεφαλι που εχο ειναι 90αρα...ροτησα αυτον που θα μου το φτιαξει και μου πε να το κανεισ ιμημπομπε με αστρατι κεφαλι και να βαλουμε αλλα ελλατηρια και βαλβιδες γιατι η 90αρα η κεφαλη ειναι αχριστει και δεν κανει τιποτα...η διαδρομι που εχο τορα ειναι 54..ευχαριστο πολλη.

paTman_the
28/05/2011, 16:15
βαλλαι mahle, θα βγαλλι 5 αλλωγα παραπανο απο τα αλα...

billakos1993
28/05/2011, 23:53
δεν ξερο τη εινε αυτο...να σε ροτησο εσυ τι λεσ να το κανο 52 ιμιπομπε με αστρα κεφαλι,52 με κανονικο πιστονι και την 90αρα κεφαλι η΄ 52 ιμιμπομπε με την 90αρα κεφαλι??

sernodas2
29/05/2011, 01:06
Ρε μπράβο συνεννόηση...............

Τυχαίο.........……δεν νομίζω!!!!!!!








:wacko: :wacko: :wacko:

paTman_the
29/05/2011, 01:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από billakos1993
δεν ξερο τη εινε αυτο...να σε ροτησο εσυ τι λεσ να το κανο 52 ιμιπομπε με αστρα κεφαλι,52 με κανονικο πιστονι και την 90αρα κεφαλι η΄ 52 ιμιμπομπε με την 90αρα κεφαλι??

http://www.mahle.com/MAHLE/en/Products/Products-Piston-Systems

54 ιμηπωμπαι μαι αστατι καιφαλει φοισεικα. ξουρειζωσκωτονοι...


Φυσικά και συνεννοούμαστε, αφού μιλάμε την ίδια γλώσσα :smokin: :smokin: :smokin:

billakos1993
29/05/2011, 11:18
εγο ομος δεν τη μιλαο την γλοσσα ρε παιδια δοστε μου μια λισι στο προβλημα μου γιατι δεν σκαμπαζο ντιπ απο αυτα και δεν τηελο να με πιασει κοροιδο σε σαυτον που θα παο να τα παρο τα πραγματα

OldMan
30/05/2011, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από billakos1993
εγο ομος δεν τη μιλαο την γλοσσα ρε παιδια δοστε μου μια λισι στο προβλημα μου γιατι δεν σκαμπαζο ντιπ απο αυτα και δεν τηελο να με πιασει κοροιδο σε σαυτον που θα παο να τα παρο τα πραγματα
Να κάνω μια προσπάθεια...

Άμα δεν σκαμπάζεις τιποτε από αυτά τα πράγματα ΓΙΑΤΙ θέλεις να βάλεις 52άρι ημιπομπέ με 90άρα κεφαλή (άχρηστη κιόλας..) και τσοντάρεις και τα 54 mm διαδρομή και όποιον πάρει ο χάρος..??

Stergios69
30/05/2011, 11:15
18 σελίδες μέχρι το βράδυ... :D :wave2:

OldMan
30/05/2011, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
18 σελίδες μέχρι το βράδυ... :D :wave2:
Εμείς οι 2 πρέπει να σταματήσουμε να βλεπόμαστε έτσι ... :(

(και δεν με καλύπτει πλέον και θα αρχίσουν να ψυλιάζονται οι γυναίκες μας..) :winka:

dirtbird
30/05/2011, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από billakos1993
εχο ενα glx και θελο να το κανο 52 μπομπε...

μόνο εγώ κατάλαβα ότι θέλει να κάνει το παπί ζετάκι? :confused: :confused:


:p :p

Εχετλαίος
30/05/2011, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από billakos1993
... και μου πε να το κανεισ ιμημπομπε με αστρατι κεφαλι

Αν έχεις την ευγενή καλοσύνη, θα σε παρακαλούσα να μας εξηγήσεις ακριβώς τι εννοείς με το παραπάνω.
:wave2:

the who
30/05/2011, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Αν έχεις την ευγενή καλοσύνη, θα σε παρακαλούσα να μας εξηγήσεις ακριβώς τι εννοείς με το παραπάνω.
:wave2:

Τι δεν καταλαβες εσυ?:rotflmao: :rotflmao:

Εχετλαίος
30/05/2011, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Τι δεν καταλαβες εσυ?:rotflmao: :rotflmao:

Κατέω ΄γω; Πομπέ κατέω μονάχα το τελείωμα στις μαρμαροποδιές!
:confused:

the who
30/05/2011, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Κατέω ΄γω; Πομπέ κατέω μονάχα το τελείωμα στις μαρμαροποδιές!
:confused:

Ιταλικο ειναι ρε,απο την Πομπηια.:lol:

alex14
30/05/2011, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Αν έχεις την ευγενή καλοσύνη, θα σε παρακαλούσα να μας εξηγήσεις ακριβώς τι εννοείς με το παραπάνω.
:wave2:

ημιπομπε - Δεν ξερω, θα μας το εξηγησει ο Oldman
Αστρατι - Να υποθεσω απο astra ??:confused:


:cry:

Εχετλαίος
30/05/2011, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Αστρατι - Να υποθεσω απο astra ??:confused: :cry:

Opel;
Να πάτε σε αυτοκινητιστικό forum κύριε!
:mad:

makis206
30/05/2011, 14:29
"Πομπέ" -άσχετοι :D- είναι το πιστόνι που στην άνω πλευρά του δεν είναι επίπεδο αλλά κάνει ένα "βυζί", σαν το γυναικείο στήθος στο περίπου, τρούλο μωρέ, πως το λένε, κούρμπα.

Αυτό μπαίνει για να δώσει μεγαλύτερη συμπίεση σε κεφαλή βέβαια που έχει το ανάλογο τελείωμα στην οπή της:blush: ειδαλλιώς την κάναμε την πατάτα (και τη φρέζα συνάμα :p ).

Το "ημιπομπέ" ανάθεμα κι αν κατάλαβα, φαντάζομαι όμως ότι θα μοιάζει με στήθος που δεν θα βρεις στην Ολλανδία :look:

Το "Αστράτι" θα μας το πει ο πιτσιρικάς γιατί εγώ φαντάζομαι εκείνα τα αστεράκια που βάζουνε στα στήθη για να κρύβουν τα απαραίτητα.


:cry:

the who
30/05/2011, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
"Πομπέ" -άσχετοι :D- είναι το πιστόνι που στην άνω πλευρά του δεν είναι επίπεδο αλλά κάνει ένα "βυζί", σαν το γυναικείο στήθος στο περίπου, τρούλο μωρέ, πως το λένε, κούρμπα.

Αυτό μπαίνει για να δώσει μεγαλύτερη συμπίεση σε κεφαλή βέβαια που έχει το ανάλογο τελείωμα στην οπή της:blush: ειδαλλιώς την κάναμε την πατάτα (και τη φρέζα συνάμα :p ).

Το "ημιπομπέ" ανάθεμα κι αν κατάλαβα, φαντάζομαι όμως ότι θα μοιάζει με στήθος που δεν θα βρεις στην Ολλανδία :look:

Το "Αστράτι" θα μας το πει ο πιτσιρικάς γιατί εγώ φαντάζομαι εκείνα τα αστεράκια που βάζουνε στα στήθη για να κρύβουν τα απαραίτητα.


:cry:

Ωρε μακη με τρομαζεις.Τερας μορφωσεως.:rotflmao: :rotflmao:

makis206
30/05/2011, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Ωρε μακη με τρομαζεις.Τερας μορφωσεως.:rotflmao: :rotflmao:

Έεεετσι... να με ρωτάτε πριν ρωτήσετε :lol: :rotflmao:

OldMan
30/05/2011, 14:42
Στο τσακ είμαι για στικάρισμα..

Κανα στροφαλόνι αχλαδένιο λείπει και το κλείσαμε το μαγαζί ..:winka:

sniper
30/05/2011, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Στο τσακ είμαι για στικάρισμα..

Κανα στροφαλόνι αχλαδένιο λείπει και το κλείσαμε το μαγαζί ..:winka:

Βουτύρου ή γκόρτσο;

alex14
30/05/2011, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
"Πομπέ" -άσχετοι :D- είναι το πιστόνι που στην άνω πλευρά του δεν είναι επίπεδο αλλά κάνει ένα "βυζί", σαν το γυναικείο στήθος στο περίπου, τρούλο μωρέ, πως το λένε, κούρμπα.


:cry:

Ρε συ Μακη επειδη εξακολουθω να μην καταλαβαινω. Το "βυζϊ" που λες, τι μεγεθος και τι ηλικιας περιπου ? :confused:


:bawl:

STOYBI
30/05/2011, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
"Πομπέ" -άσχετοι :D- είναι το πιστόνι που στην άνω πλευρά του δεν είναι επίπεδο αλλά κάνει ένα "βυζί", σαν το γυναικείο στήθος στο περίπου, τρούλο μωρέ, πως το λένε, κούρμπα.

Αυτό μπαίνει για να δώσει μεγαλύτερη συμπίεση σε κεφαλή βέβαια που έχει το ανάλογο τελείωμα στην οπή της:blush: ειδαλλιώς την κάναμε την πατάτα (και τη φρέζα συνάμα :p ).

Το "ημιπομπέ" ανάθεμα κι αν κατάλαβα, φαντάζομαι όμως ότι θα μοιάζει με στήθος που δεν θα βρεις στην Ολλανδία :look:

Το "Αστράτι" θα μας το πει ο πιτσιρικάς γιατί εγώ φαντάζομαι εκείνα τα αστεράκια που βάζουνε στα στήθη για να κρύβουν τα απαραίτητα.


:cry:



:a23: :a23: :a23:


:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:


Μακη.... Οποτε μπορεις πες μας και πως θα το θυριδωσουμε ρε.... :lol: :lol:

Antwnis
31/05/2011, 17:59
Ρε σείς! Τον κατασπαράξατε τον νεανία!
Υπερβάλετε!
Δεν εκτιματε το γεγονός ότι γράφει ελληνικά ενώ το 90% των συνομιλήκων του επικοινωνεί μονο με γκρίκλις?
Έ, η ορθογραφία τώρα είναι λεπτομέρεια! Εδω ο πρωθυπουργός της χώρας και δεν γνωρίζει συντακτικό, αυτό μας πειραξε?
Τι περιμένατε δηλαδή, να είναι αριστούχος στα νέα και αρχαία Ελληνικά και να ασχολειται παράλληλα με μετατροπές παλιών παπιών και ημι-μπομπέ πιστόνια?
Δεν κολανε μαζί αυτα σύντροφοι!

Υ.Γ. Τελικά, τί στο διάολο θέλει να κάνει ο τσόγλανος?

:eyepop:

OldMan
01/06/2011, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Antwnis
Τελικά, τί στο διάολο θέλει να κάνει ο τσόγλανος?
:eyepop:
Μάλλον αυτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=118185) :winka: