PDA

View Full Version : Διακόπτης ρεζέρβας σε ΒΑΝdit



ANDREAS27
15/08/2005, 16:54
Γνωριζει κανείς τι ρόλο παίζει ο διακόπτης κάτω από το ρεζερβουαρ στα Βandit 400v?

Exei 2 θεσεις η κατακόρυφη θέση είναι η Ο ενώ η οριζόντια η Reser. Μηπώς η οριζόντια ανοίγει την παροχή της ρεζέρβας;

Eυχαριστώ!!

AFTER
15/08/2005, 17:45
Ακριβως!

Δεν εχει διακοπτη ΟΦΦ,μιας και η βαλβιδα ανοιγει με υποπιεση

ANDREAS27
16/08/2005, 00:59
δηλαδή στην κατακόρυφη τραβάει από το ρεζερβουάρ και αν θέλουμε να πάρει από την ρεζέρβα το γυρνάμε οριζόντια;

Σήμερα ενώ είχα κάνει περίπου 210 km και τελειώνε η βενζίνη μου μου έκανε κάτι διακοπές, δεν τραβούσε και μου σβήνε στο ρελαντί.. υποθέτω είναι είτε από κατάλοιπα στο ρεζερβουάρ ή από σκουριές μάλλον. Τελικά δεν άναβε καθόλου. Το γύρισα στην ρεζέρβα (νομίζω οριζόντια) και άναψε τελικά ...πήγα και φουλάρισα και λήθηκαν όλα.

Όταν φουλάρω αν θέλω να γεμίσει και η ρεζέρβα πρέπει να έχω την βαλβίδα στην ρεζέρβα ή η ρεζέρβα πάντα φουλάρει μαζί με το ρεζερβουάρ;


άλλη ερώτηση, η μηχανή κρύα σχετικά δύσκολα πέρνει μπροστά, αυτό είναι χαρακτηριστικό της μηχανής; Ξέρω ότι είναι και θέμα μπουζί..ή κάνω λάθος;

Τι βενζίνη να βάζω; μέχρι στιγμή έβαζα σούπερ ή αμόλυβδη 100 οκτάνίων (αν και δεν είναι καταλυτικό , οπότε νομίζω πιο σωστά είναι η σούπερ).

oulas
16/08/2005, 12:05
Όταν φουλάρω αν θέλω να γεμίσει και η ρεζέρβα πρέπει να έχω την βαλβίδα στην ρεζέρβα ή η ρεζέρβα πάντα φουλάρει μαζί με το ρεζερβουάρ;

Αυτη την απορια την εχω και εγω. Εγω το εχω μονημα γυρισμενο στην ρεζερβα. ειναι κακο αυτο;

div400
16/08/2005, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Αυτη την απορια την εχω και εγω. Εγω το εχω μονημα γυρισμενο στην ρεζερβα. ειναι κακο αυτο;


υποθετω απο την στιγμη που δεν εχει ανεξρτητο ρεζερβουαρ για την ρεζερβα (και ποια μηχανη εχει???! ) με το φουλαρισμα γεμιζει ολο το ντεποζιτο (κυριο ρεζερβουαρ και ρεζερβα). sonic ετσι απλα δεν θα ξερεις ποτε σου ''χτυπαει'' ρεζερβα, αλλα αμα ξερεις την καταναλωση της μηχανης σου και την ποσοτητα που εχεις στο ντεποζιτο δεν θα εχεις προβλημα εκτος και αν μπερδευτεις οποτε..... σμπροχνεις :D

oulas
16/08/2005, 13:23
sonic ετσι απλα δεν θα ξερεις ποτε σου

τι sonic, στον υπνο σου τον βλεπεις;

Oula με λενε:lol:

div400
16/08/2005, 15:23
εεεε ναι οκ

μαλλον το σωμα επεστρεψε απο την αδεια αλλα ο νους ειναι ακομα στο λιμανι ! :rotflmao: :rotflmao:

παντος λυθηκε η απορια σου ετσι?:D

oulas
16/08/2005, 15:28
ναι αμε. Thanx:wave2:

alexioannides
17/08/2005, 12:13
APORIES GIA BANDIT STO IOANNIDESALEX@FREEMAIL.GR

banditgr
17/08/2005, 17:26
to ntepozito se oles tis moto kai sto bandit gemizei olokliro sto ON (gemizei kai i rezerva).Genika den protinetai na to exetai stin rezerva monima giati tha minetai xoris proidopiisi kai giati travaei ta katyakathia tis venzinis pou pane kato kato sto ntepozito