PDA

View Full Version : Ενοικιασεις μηχανων



paixtns
30/05/2011, 13:19
Γεια σας παίδες
Ενα ΜΕΓΑΛΟ προβλημα π απασχολει εμας τους Ελληνες της Κυπρου ειναι κ η μεταφορα της καλης μας στην Μητερα Πατριδα με πλοιο. Εδω κ χρονια φωναζουμε αλλα ματαια, τιποτα δεν γινετε. Περσυ δηθεν ψηφιστικε καποιο μνημονιο για απευθειας ακτοπλοικη/ατμοπλοικη συνδεση Κυπου Ελλαδας, μονο μπλα μπλα ητανε τελικα.
Εν παση περιπτωση, εγω αυτο π ηθελα να ρωτησω ειναι το εξης, σκεφτομε να παρω την μπεμπα μ το καλοκαιρι στην Ελλαδα, ο μοναδικος π κανει αυτες της δουλειες ειναι ο σαλαμις τουρς ο οποιος χρεωνει ουτε λιγο ουτε πολυ 700 ευροπουλακια...!!! Συν το εισητηριο να παω κ εγω συνολο πανω κατω 900-1000 κομματια...
Βρηκα ενα μαχαζι στην Αθηνα to "motorent" π ενοικιαζει μηχανες, αυτος κοβει κεφαλι κανονικοτατα, να φανταστειτε για 1 εβδομαδα θελει 775 κομματια για μια 1200GS κ 555 για 800GS ή TDM800...
Οπως λεμε κ στα κυπριακα, "που ειμαστε, πουποτε"!!! δηλ που ειμαστε, πουθενα...
Υπαρχει κανεις απο δω μεσα π γνωριζει κανενα μαχαζι π εχει κατι πιο φτηνο? Δεν ειναι αναγκη να ειναι 1200GS, κ κατι πιο μικρο καλο θα ητανε.
Ευχαριστω
Χρίστος

paTman_the
30/05/2011, 13:29
Δεν ξέρω αν κοίταξες για δρομολόγια μόνο για Αθήνα, αλλά υπήρχε ακτοπλοϊκή σύνδεση με Κρήτη.

alexo4562
09/06/2011, 01:28
Φιλαρακι....Με 55ευρω την μερα....Νοικιαζεις απο εδω..
http://www.avance.gr/fleet/default.aspx?uid=f026d11f-2fb6-4f04-a87f-2bc47fbf1f71&lang=el


Transalp ή V-strom..... :beer:

H Τιμη που σου λεω την μερα....Είναι για 3 μερες...
αν το θελεις παραπανω μερες...Παζαρεψε τον...:winka: