PDA

View Full Version : ΚΛΟΠΗ Suzuki Gsx 1400



thanasisgr
30/05/2011, 18:28
Γεια σε ολους,το πρωι 30/5/2011 στις 4 περιπου εκλαπη μοτοσυκλετα μαρκας suzuki gsx 1400 περιοχη Καλλιθεα,,αν καποιος ακουσει η δει κατι ας επικοινωνησει με pm.
Βαγγελης.



http://s3.postimage.org/n5v0j9i76/1515592_0_b.jpg (http://www.postimage.org/)
image hosting service (http://www.postimage.org/)
http://s3.postimage.org/cj1fnj0h3/1515592_1_b.jpg (http://www.postimage.org/)
post image wordpress (http://www.postimage.org/)

Warlord13
30/05/2011, 19:25
που να ψοφησουν οι μπασταρδοι:mad: :mad: :mad:

dj jeronimo
10/06/2011, 14:02
φιλε αν δεν δεις τι μηχανη μην δωσεις φραγκο!!πριν ενα μηνα τους εδωσα 700 ευρω και πηρα τα αρ...... μου!!!!ειναι μουνοπανα!!!!

alex14
10/06/2011, 14:12
:( :mad:

skordastm
11/06/2011, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από dj jeronimo
φιλε αν δεν δεις τι μηχανη μην δωσεις φραγκο!!πριν ενα μηνα τους εδωσα 700 ευρω και πηρα τα αρ...... μου!!!!ειναι μουνοπανα!!!!

και αλλος ενας καλος λογος να χεις αφαλεια κλοπης ,σου ζητανε λεφτα και τους λες κρατηστε το μοτο:rotflmao:
λυπαμαι που σε κλεψανε :rolleyes:
πριν χρονια ειχα ενα ktm και το ειχα παει σε εξουσιοδοτιμενο συνεργειο να μ φτιαξουν φωτα...
μετα απο 1 μηνα αναμονης και κραξιματος ,μου δωσανε ενα husqvarna μεχρι να φτιξουν το δικο μου(που δεν μπορουσαν)να κανω τις προπονισεις μου..
μετα απο λιγο καιρο το husky εκλαπει!!:eyepop:
αποτελεσμα να μαι ακομα στα δικαστιρια με hellinmotoκαι να μου ζηταει 5500ετρω +τοκους!!
οταν ρωτισα γιατι το μοτο τους δεν ηταν ασφαλισμενο για κλοπη ,μου πανε οτι ηταν αλλα για μεσα στης εγκαταστασεις τους
φιλε στα γραφω ολα αυτα μηπως και απαλινω λιγο τον πονο σου

sovaros_user
11/06/2011, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από skordastm
και αλλος ενας καλος λογος να χεις αφαλεια κλοπης ,σου ζητανε λεφτα και τους λες κρατηστε το μοτο:rotflmao:
λυπαμαι που σε κλεψανε :rolleyes:
πριν χρονια ειχα ενα ktm και το ειχα παει σε εξουσιοδοτιμενο συνεργειο να μ φτιαξουν φωτα...
μετα απο 1 μηνα αναμονης και κραξιματος ,μου δωσανε ενα husqvarna μεχρι να φτιξουν το δικο μου(που δεν μπορουσαν)να κανω τις προπονισεις μου..
μετα απο λιγο καιρο το husky εκλαπει!!:eyepop:
αποτελεσμα να μαι ακομα στα δικαστιρια με hellinmotoκαι να μου ζηταει 5500ετρω +τοκους!!
οταν ρωτισα γιατι το μοτο τους δεν ηταν ασφαλισμενο για κλοπη ,μου πανε οτι ηταν αλλα για μεσα στης εγκαταστασεις τους
φιλε στα γραφω ολα αυτα μηπως και απαλινω λιγο τον πονο σου


πολυ ενδιαφερουσα υποθεση, τελικα τι θα γινει ?

skordastm
11/06/2011, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
πολυ ενδιαφερουσα υποθεση, τελικα τι θα γινει ?

στο προηγουμενο δικαστιριο βγηκα ενοχος :mad: και οτι πρεπει να πληρωσω,εκανα εφεση και στο επομενο δικαστιριο(τον οκτωβρη),οδικηγορος μου ειπε ,οτι αν βγω παλι ενοχος θα πω στην hellinmoto οτι δεν εχω να πληρωσω!!!:lol: ετσι και αλιως δεν εχω κατι στο ονομα μου και αν θελουν να με βαλουν φυλακη επειδη δεν τους πληρωνω:lol: θα πρεπει να πληρωνουν τα καθιμερινα εξοδα στην φυλακη(περιπου 30ευρω)στο κρατος:lol: ελλαδαρα ολε!!

sovaros_user
11/06/2011, 10:32
Μακαρι να ηταν τοσο απλο... :sick:


Γενικως παντως απο την μικρη εμπειρια μου, οι δικηγοροι σου λενε αυτο που θελεις να ακουσεις, μην δινεις κ πολυ βαση

skordastm
11/06/2011, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
Μακαρι να ηταν τοσο απλο... :sick:


Γενικως παντως απο την μικρη εμπειρια μου, οι δικηγοροι σου λενε αυτο που θελεις να ακουσεις, μην δινεις κ πολυ βαση

οκ ευκαιρια να μπω φυλακη τοτε γιατι σε αλητες και ελεινους δεν δινω μια:beer:

το μοτο μου το φαγανε 1μερα αφου ειχα παρει στην hellinmoto τους ειχα ξεχεσει και τους ειχα πει θελω το μοτο μου εστω και σε κουτες:sick:

thanasisgr
19/06/2011, 23:27
παιδια εδω το συστημα ειναι εντελως σαπιο,μαθευτηκε οτι πιαστηκε σπειρα που συνεργαζοτανε με μερικα μαγαζια με μεταχειρισμενα(το αποτελεσμα δεν το γνωριζω),επισης απο το νετ αν ψαξετε εχουν αναφερθει νταλικες γεματες με μηχανες προς αλβανια,το ωραιο σε ολη την υποθεση ειναι οτι αν 'τυχει' και πιασουν σπειρα σε 2 μερες τους αφηνουν ελευθερους,επισης ενος φιλου μου κλεψανε ενα tiger 1050 λευκο του 2009 μοντελο,μεσα απο το σπιτι του στην πυλωτη με πορτα σιδερενια κτλ.. ειχε καμερες και καταγραφτηκε το περιστατικο,αν δειτε το πως τα ανοιγουν θα σας παρει απο 'κατω',εχουν ειδικο ηλεκτρονικο μηχανημα για το immobilazer,και scanner του συναγερμου,με αποτελεσμα να το 'σηκωνουν'μεσα σε 2-3λεπτα,-ηταν συμμορια ολοκληρη περιπου στα 6 με 7 ατομα με σκουτερ και αυτοκινητο ολοκληρη επιχειρηση!!,με λιγα λογια ειναι πολυ δυσκολο να προστατευτουμε,και οταν δουλευεις απο το πρωι μεχρι το βραδυ σκληρα,και ειδικα τωρα στην κριση που βγαινουν τα χρηματα δυσκολα και ερχονται τα κλεφτρονια και για πλακα σου παιρνουν το μηχανακι η το αμαξι η οτιδηποτε αλλο και δεν μπορεις να κανεις τιποτα,και επισης ουτε η πολιτεια σε βοηθαει ακομα και οταν τα βρισκουν δεν μπαινουν καν στο κοπο να σε ειδοποιησουν με αποτελεσμα να παιρναει ο καιρος και μερικα απο αυτα να πηγαινουν στο ΟΔΔΥ,τοτε κατι πρεπει να κανουμε εμεις σαν ιδιωτες και σαν πολιτες,γιατι οσο περναει ο καιρος και δυσκολεουν τα πραγματα λογο κρισης τοσο θα αυξανονται τα κρουσματα κλοπων κτλ...

ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!!

PortisHead
20/06/2011, 09:22
Ευτυχω υπάρχει θεία δίκη......

Απο το Gixxer forum


Σαβ Oct 23, 2010 10:07 pm

παιδια καλησπερα και απο εμενα με τα απο μια τεραστια χθεσινη νυχτα και ξημερωμα!!!να μην τα πολιλογω τα πραγματα ειμαι απο μεγαρα και μενω μαζι με τουσ δικουσ μου αλλα σε αλλο σπιτι στον ιδιο χωρο κατω εχουμε αυλη και μαγαζι με αλουμινια και σιδερα και ειχα βαλει την μηχανη μεσα στο μαγαζι εχθεσ λυπαμε ολοι και εγω και οι γονεισ μου και ο αδερφοσ μου και ειχαμε αφησει λυτα τα 2 πιτ μπουλ στο σπιτι κατι γυφτοι πηδηξαν μεσα στο σπιτι και πηγαν στο μαγαζι αλλα δεν ξεραν οτι υπηρχαν σκυλια και αφου διερηξαν την πορτα του μαγαζιου ξυπνησαν τα πιτ μπουλ απο φασαρια!!!!!!!!μετα καταλαβαινετ τι εγινε!!!για να μην μπω σε ανατριχιαστικεσ λεπτομερεισ ξυπνησε ολοι η γειτονια και μασ ενημεροσαν και τρεξαμε σπιτι!!και οι 3 ειναι στο νοσοκομειο !!!φθηνα την γλιτοσαμε!!!!!!αυτοι παλι ΟΧΙ!!!!!
......................................
οσο για κλοπιμαια εχουν βρει εναν δουκα καινουριο απο αγιους θεοδωρους και 3 παπακια!!!ο ενας εκανα αφαιρεση ορχει γιατι εκει την εφαγε την δαγκονια!!!


:D :D :D

schumifer
20/06/2011, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Ευτυχω υπάρχει θεία δίκη......

Απο το Gixxer forum


Σαβ Oct 23, 2010 10:07 pm

παιδια καλησπερα και απο εμενα με τα απο μια τεραστια χθεσινη νυχτα και ξημερωμα!!!να μην τα πολιλογω τα πραγματα ειμαι απο μεγαρα και μενω μαζι με τουσ δικουσ μου αλλα σε αλλο σπιτι στον ιδιο χωρο κατω εχουμε αυλη και μαγαζι με αλουμινια και σιδερα και ειχα βαλει την μηχανη μεσα στο μαγαζι εχθεσ λυπαμε ολοι και εγω και οι γονεισ μου και ο αδερφοσ μου και ειχαμε αφησει λυτα τα 2 πιτ μπουλ στο σπιτι κατι γυφτοι πηδηξαν μεσα στο σπιτι και πηγαν στο μαγαζι αλλα δεν ξεραν οτι υπηρχαν σκυλια και αφου διερηξαν την πορτα του μαγαζιου ξυπνησαν τα πιτ μπουλ απο φασαρια!!!!!!!!μετα καταλαβαινετ τι εγινε!!!για να μην μπω σε ανατριχιαστικεσ λεπτομερεισ ξυπνησε ολοι η γειτονια και μασ ενημεροσαν και τρεξαμε σπιτι!!και οι 3 ειναι στο νοσοκομειο !!!φθηνα την γλιτοσαμε!!!!!!αυτοι παλι ΟΧΙ!!!!!
......................................
οσο για κλοπιμαια εχουν βρει εναν δουκα καινουριο απο αγιους θεοδωρους και 3 παπακια!!!ο ενας εκανα αφαιρεση ορχει γιατι εκει την εφαγε την δαγκονια!!!


:D :D :D



Το 'χω διαβάσει άπειρες φορές

Warlord13
20/06/2011, 10:09
ετσι θελει..να ειναι το σπιτι σου wrong turn...να μπαινει μεσα ο αλλος και να καταληγει να τον μαγειρευεις στην κατσαρολα.εγω τα σκυλια τα εχω αμολυτα.οποιος θελει ας τολμησει..σιγα μην καλεσω και το εκαβ.σκυλοκονσερβες θα τους κανω:evil:

mourgakos
19/07/2011, 14:04
μεσα στο σπιτι ,τους κανεις μαγειρευτους με οτι αγαπας....αν τον δαγκασουν ομως στον περιβολο του σπιτιου,στον κηπο,την μπουτσισες καθως σου κανουν αγωγη για σωματικες βλαβες και δυστυχως δεν αθωωνεσαι...

dimitris777
19/07/2011, 18:04
Πω ρε φιλε πικρα γμτ.... Αν εχουμε ολοι το νου μας ισως να γινει κατι ...εγω ειμαι Αλεξανδρουπολη σε κομβικο σημειο και οποια μηχανη μπαινει στην πολη περναει κυριολεκτικα απο μπροστα μου....


ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΣΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΤΑ ΜΑΛ@ΚΙΣΜΕΝΑ!!!!!!!:a37: