PDA

View Full Version : Με είδα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20

amyroukai
14/04/2016, 08:07
Με είδα να πλένω το shoei.
Είχα ξεχάσει πόση βρώμα μαζεύει το κράνος...

Eversman
14/04/2016, 09:26
Με είδα να σχεδιάζω κοπάνα αύριο, μαζί με έτερο λουλουδάτο, για λόγους ψυχικής ανάτασης :vroum::sun:

notakos600
14/04/2016, 10:50
Με είδα να σχεδιάζω κοπάνα αύριο, μαζί με έτερο λουλουδάτο, για λόγους ψυχικής ανάτασης :vroum::sun:

Είσαι πειρασμός ρε φίλε, έχεις πμ...

maim2004
14/04/2016, 10:52
...να τα χρειάζομαι πρωϊ-πρωϊ για να μη στουκάρω με κουτι που βγήκε Χάρος πίσω απο τρόλλεϋ....Μεγάλη εφεύρεση το ABS στις μηχανές, σώζει ζωές!!!!

Hayate
14/04/2016, 21:18
Με είδα να φοράω νέο "πατούμενο" στην πάπια.... Για να δούμε τι λέει κ ο μέτζελερ

sugariasgeorge
14/04/2016, 21:39
με ειδα την παρασκευη να παραγγελνω και εχθες να παραλαμβανω...
το 1ο για μενα και το 2ο για την κυρα...:)
356785
356786
...
..
.
356787
.
για μεσα στην πολη:beer:

sugariasgeorge
14/04/2016, 21:49
με ειδα να χαιρομαι με τα δυο δωρακια!!!:D
ενα για μενα και ενα για την κυρα-Αλεξανδρα:lol:...
επιτελους τερμα οι τρυπιες τσεπες...ετσι φωναξε!!!:rotflmao::rotflmao::rotflmao:
356788
και επειδη ειναι HONDA δεν χαλαει!!!:p

Panos76
15/04/2016, 11:06
Με είδα μετά από πολύ καιρό κ προσμοΝή να επισκέπτομαι εξοχικό ταβερΝείο με τη γυναίκα για να μιλήσουμε κ να χαλαρώσουμε με κρασάκι και παϊδάκι κ να πέφτουμε επάνω σε αλβανικό γλέντι (είχαν κλείσει την ταβέρνα για πάρτη τους) :uplate:

Στην είπα ταβερνιάρη που δεν μας είπες τίποτα πριν κάτσουμε κ μας είπες ένα ξερό ''δε μπορώ να κάνω κάτι τώρα''.

Τζάμπα λ7 ρε πστμ.

noodles
15/04/2016, 17:15
με ειδα να οδηγαω το mt09 στο test ride του βολου και το βραδυ να ονειρευομαι πως το αγορασα:lol:... απιστευτο μηχανακι, χωρις πλακα :p

George_M.
16/04/2016, 21:33
με ειδα να πηγαινω με την μοτο στην δουλεια μετα απο 6 μηνες...:eek:ειχα βολευτει με το τουτου...:Dγερασαμε...:p

macdeath_s
17/04/2016, 01:34
Με είδα να βλέπω τα 7/10 δίτροχα να έχουν τελικά, κυρίως akrapovic και εδώ και δυο βδομάδες ΟΥΤΕ έναν ακράνωτο οδηγό ή συνεπιβάτη...



εκτός Ελλάδος :smokin:

stamatisx
17/04/2016, 14:43
Με είδα να επιστρέφω από βόλτα με τη μηχανή και να μου πέφτουν τα κλειδιά του αυτοκίνητου από την τσέπη του μπουφάν στην αριστερή λωρίδα κάπου μέσα στο τούνελ της Αττικής οδού... κρίμα γιατί η βόλτα στις Πλαταιές ήταν πολύ ωραία και αυτό μου χάλασε τη μέρα....

macedonas
17/04/2016, 18:30
Με είδα να πίνω φραπεδάκι μεσημέρι στην έκθεση στη Θεσσαλονίκη , και γύρω μου να βολτάρουν τα τεστ ραιντ !!!
Πλάκα είχε , ο κόσμος πολύς , χαζέψαμε είδαμε τα καινούργια οτό , μια χαρά ..
Είχε και έκθεση αυτοκινήτου .....

Πω ρε παιδιά αυτό το μάσταγκ

thunder ace
17/04/2016, 18:46
Με είδα να βλέπω τα 7/10 δίτροχα να έχουν τελικά, κυρίως akrapovic και εδώ και δυο βδομάδες ΟΥΤΕ έναν ακράνωτο οδηγό ή συνεπιβάτη...



εκτός Ελλάδος :smokin:
:eleison: ειπα και γω.

Hayate
17/04/2016, 21:25
Με είδα να κάνω ξαφνική εξόρμηση για παγωτάρα στον γνωστό "Ιταλό" εις την παλαιά πρωτεύουσα έτσι για τη λιγούρα....

sugariasgeorge
17/04/2016, 21:32
Με είδα να κάνω ξαφνική εξόρμηση για παγωτάρα στον γνωστό "Ιταλό" εις την παλαιά πρωτεύουσα έτσι για τη λιγούρα....
με ειδα ...---> που σε ειδα :D

WiSe
18/04/2016, 08:14
Με ειδα να πεταω απο τη χαρα μου που επιτελους δουλευει η πορτα του κλειστου γκαραζ μου και θα φυλαω τη κουκλα μου μεσα! :a54:

mariza
18/04/2016, 10:51
Με είδα να την βγάζω βραδυνή βόλτα....:panic: άααλλοοοοο πράμα

m@ster k@frer
18/04/2016, 10:53
Με είδα να βάζω καινουρια λαστιχάκια στη γριά και να χαίρομαι σα παιδάκι που του κάναν δώρο!

kordix
18/04/2016, 11:13
Με είδα να κάνω καμιά 400ρια km σε επαρχιακό στροφιλικι, ανοιχτό-κλειστό και με απ' όλα με τα παιδιά στην Αρκαδία, καβάλα στην Βιργινία Ρίχτερ (gs 1150) και να φτάνω σπίτι παραδόξως ξεκούραστος.

ggs
18/04/2016, 12:18
Μας είδα να κάνουμε την τελευταία εθιμοτυπικη στάση μετά την βόλτα, χαρούμενοι και με καλή διάθεση, και να σκάει δίπλα μας το νέο αφρικα....ωχ μαναμ ' :lol:

GiorgosLa
18/04/2016, 12:33
Με είδα να πάω για σέρβις και να έχει μέσα δυο άφρικα παραγγελιά. (Ενα κόκκινο, ένα μπλε) ...ωχ μαναμ :eek:

headbanger
19/04/2016, 05:30
με είδα να βγαίνω από την υπόγα που λέω εργασία στις 4, να βλέπω ότι έχει 26 βαθμούς και λιακάδα και να μην ξαναγυρνάω. Καβάλησα το παπί για 2-3 γύρες, πήγα πήρα την γυναίκα και πήγαμε για βολτα/μπύρα.
Η φωτό από το παρκινγκ του καταστήματος
357057

amyroukai
19/04/2016, 23:21
Με είδα να γράφω άλλα 550 σήμερα και να γυρίζω χορτάτος γεύσεις, ομορφιές, αρώματα και γέλιο. Παρεάκι μιλ μερσί για την υπέροχη μέρα και την παρότρυνση για την "σκαστή" βόλτα.

Η "ταπερειάδα - return to ζαρκάδι στιφάδο" μετά το πάσχα. :)

DrEvil
19/04/2016, 23:42
Και τι δεν με ειδα...
Με ειδα να ερχομαι ταξιδι-αστραπη.
Να χαιρομαι που κρατησε μονο τοσο.
Τους "επαγγελματιες" να ειναι και μουνια (γιατι απο το αεροδρομιο τους πηρα και μιλανε αγγλικα) και υπεροχοι ανθρωποι (ο κυριος που με κατεβασε αεροδρομιο).
Ειδα και τους χαζοεξυπνους του τομεα μου να προσπαθουν να πουλησουν μουρη, αλλα να τους πνιγει η τριχα, γιατι τους βαλαμε και τις μπαλες μεσα.
Παπαρια, με ειδα να ερχομαι στην πολη που ζουσα και να στεναχωριεμαι....

annoula1981
20/04/2016, 03:15
Με είδα να είμαι κότα πεντόλυρη σήμερα...

notakos600
20/04/2016, 11:54
Με είδα να την κάνω κοπάνα....δεν το έχω ξανακάνει.....Λίμνη Βουλιαγμένης, Λουτράκι.

357179

357181

congate7
20/04/2016, 18:44
Με είδα να βροντάω και να αγοράζω την από κάτω χωραφάρα στο σημερινό track day :a25:

357205

Αποτέλεσμα ένας εξαρθρωμένος ώμος (που είχε θέμα και κάποια στιγμή θα χρειαστεί νυστέρι) και ένα αγροτεμάχιο για το Ε9 :bawl:
Το drzάκι μόνο πτέσματα. (αθάνατα motard)

Άντε να γίνουμε καλά να πάμε να πέσουμε και στο επόμενο :rotflmao:

SHOOTER045
20/04/2016, 18:49
Με είδα να οδηγαω hornet600σαν να πηγαίνω σε dirt track,απο τον πολύ αέρα.
Αλλά και παλι στα 180+ ήθελα σβέρκο.
Ρε αυτά τα γυμνά....

congate7
20/04/2016, 19:42
Με είδα να βροντάω και να αγοράζω την από κάτω χωραφάρα στο σημερινό track day :a25:

357205

Αποτέλεσμα ένας εξαρθρωμένος ώμος (που είχε θέμα και κάποια στιγμή θα χρειαστεί νυστέρι) και ένα αγροτεμάχιο για το Ε9 :bawl:
Το drzάκι μόνο πτέσματα. (αθάνατα motard)

Άντε να γίνουμε καλά να πάμε να πέσουμε και στο επόμενο :rotflmao:

Και μετά απ'όλα αυτά γυρνάω σπίτι και έχει ρεβύθια...

Αυτό και αν τιμωρία :bawl:

Ζεύκας
20/04/2016, 20:50
Με είδα να βροντάω και να αγοράζω την από κάτω χωραφάρα στο σημερινό track day :a25:

357205

Αποτέλεσμα ένας εξαρθρωμένος ώμος (που είχε θέμα και κάποια στιγμή θα χρειαστεί νυστέρι) και ένα αγροτεμάχιο για το Ε9 :bawl:
Το drzάκι μόνο πτέσματα. (αθάνατα motard)

Άντε να γίνουμε καλά να πάμε να πέσουμε και στο επόμενο :rotflmao:

με είχα δει και μένα να τρώω ένα ψιλοχάι το καλοκαίρι στο 5ο σέσσιον που ήμουν κουρασμένος αλλά ευτυχώς παρέμεινα όρθιος.

περαστικά μαν :beer:

Ζεύκας
20/04/2016, 20:52
Παρκάρω, το σταντ δεν κατέβηκε καλά κ αναδιπλώθηκε, γέρνει πάω να το σώσω και στα 2-3
δευτ/τα της επιχείρησης η εξωτερική γάμπα να κολλάει στο πυρωμένο λαιμό της εξάτμισης.
Το τζινάκι με έσωσε.

Με είδα να μπλοκάρω 2 φορές το μπροστινό...ευλογία τα ελαφριά και ψώφια μοτοσυκλετάκια.

amyroukai
21/04/2016, 19:34
Καίτοι του Λαζάρου αργεί ακόμα, της νεκρανάστασης σήμερα... Με το ένα όχημα epic fail, με το άλλο... :D
Και με είδα να βολτάρω το fazer στην άδεια γειτονιά ξανά, αντί να το βγάζω μόνο γύρω γύρω στο διάδρομο...

arisrodolivos
22/04/2016, 15:48
Με ειδα και μενα να βγαζω αγγελια την μηχανη,να βρισκω αγοραστη ,στα λεφτα μου σχεδον,και τελευταια στιγμη να δινω ακυρο...:D

HelenKoR
25/04/2016, 08:51
357481

Με είδα Κυριακή νωρίς το μεσημέρι να αλλάζω τα after market marchepieds και το απόγευμα στη βόλτα να "ψάχνω" το λεβιέ ταχυτήτων. ( :blush: ξεσυνήθισα τα μαμά)

Ohm
25/04/2016, 10:15
είδα το hornet στην αριστερή στροφή ηπείρου & βόδα με 10 να πετάει ένα μεγαλοπρεπέστατο κωλίδι... υπό κλίση.

πως μαζεύτηκε μόνο του ποτέ δεν θα καταλάβω.

ένα "ω θεέ μου" πρόλαβα να πω :|

nikos_abel
25/04/2016, 10:17
είδα το hornet στην αριστερή στροφή ηπείρου & βόδα με 10 να πετάει ένα μεγαλοπρεπέστατο κωλίδι... υπό κλίση.

πως μαζεύτηκε μόνο του ποτέ δεν θα καταλάβω.

ένα "ω θεέ μου" πρόλαβα να πω :|

Γκάζι, ε;

Ohm
26/04/2016, 01:10
Γκάζι, ε;

σταθερό το είχα, με ψόφια δευτέρα πήγαινα

εδώ έστριψα αριστερά, εκεί που βλέπεις να αλλάζει η άσφαλτος γλύστρισε (https://goo.gl/maps/kR8tbbjmQBp)

παίζει να είχε τπτ ο δρόμος... αλλά δεν νομίζω, γιατί αν είχε, θα είχε ακουμπήσει η μπροστά και θα είχα πέσει

ποιός ξέρει... δεν μου το έχει κάνει ποτέ άλλοτε πάντως.

χέστηκα πάνω μου λέμε

MikeG
26/04/2016, 14:07
Με είδα να χαίρομαι σα παιδάκι

Η λαμπάδα μου ήρθε!





































357566

357567

nikos_abel
26/04/2016, 14:15
σταθερό το είχα, με ψόφια δευτέρα πήγαινα

εδώ έστριψα αριστερά, εκεί που βλέπεις να αλλάζει η άσφαλτος γλύστρισε (https://goo.gl/maps/kR8tbbjmQBp)

παίζει να είχε τπτ ο δρόμος... αλλά δεν νομίζω, γιατί αν είχε, θα είχε ακουμπήσει η μπροστά και θα είχα πέσει

ποιός ξέρει... δεν μου το έχει κάνει ποτέ άλλοτε πάντως.

χέστηκα πάνω μου λέμε

Εννοούσα "άνοιξες γκάζι και τόσωσες άθελα σου".

Πάλι καλά :beer:

Ohm
26/04/2016, 14:55
Εννοούσα "άνοιξες γκάζι και τόσωσες άθελα σου".

Πάλι καλά :beer:

Μακάρι να μπορούσα να πω "ναι ναι, έτσι έκανα", αλλά εν παίζει. Το όλο νταχτιρντί ξεκίνησε και τελείωσε πριν καν προλάβω να καταλάβω τι έγινε, πόσο δε μάλλον να αντιδράσω, ακόμα και ενστικτωδώς

Ζεύκας
26/04/2016, 14:56
σταθερό το είχα, με ψόφια δευτέρα πήγαινα

εδώ έστριψα αριστερά, εκεί που βλέπεις να αλλάζει η άσφαλτος γλύστρισε (https://goo.gl/maps/kR8tbbjmQBp)

παίζει να είχε τπτ ο δρόμος... αλλά δεν νομίζω, γιατί αν είχε, θα είχε ακουμπήσει η μπροστά και θα είχα πέσει

ποιός ξέρει... δεν μου το έχει κάνει ποτέ άλλοτε πάντως.

χέστηκα πάνω μου λέμε

αυτό το αυλάκι μεταξύ Ηπείρου κ Μ.Βόδα γλυστράει σαν πιγκουίνος στο χιόνι.

έχω φάει σαβούρα εκεί με το ποδήλατο -υπό βρόχη να σημειώσω.

nikos_abel
26/04/2016, 15:08
Μακάρι να μπορούσα να πω "ναι ναι, έτσι έκανα", αλλά εν παίζει. Το όλο νταχτιρντί ξεκίνησε και τελείωσε πριν καν προλάβω να καταλάβω τι έγινε, πόσο δε μάλλον να αντιδράσω, ακόμα και ενστικτωδώς


Σημασία έχει αν μπόρεσες να κάνεις απολογισμό, έστω και μετέπειτα ώστε να επαναπρογρμματίσεις το ένστικτό σου.

Όπως είπα, πάλι καλά που σκαπουλάρισες, έστω και τυχαία (οι υπόλοιποι νομίζεις ότι δεν φανήκαμε κωλόφαρδοι κάποτε - εγώ πάνω από 50 φορές)

headbanger
29/04/2016, 04:17
με είδα να παίρνω τηλ τον φίλο μου για καμιά βόλτα και είπε το ναι :)

Κάναμε 160 χμ. βίντεάκι στο αντίστοιχο νήμα σύντομα :)

Hayate
29/04/2016, 10:27
Με είδα να κονομάω παράσημο στην πισω πόρτα στο κουτί του πατέρα γιατί βιάστηκα να μπώ στην πυλωτή του γκαράζ στο χωριό και δεν υπολόγισα την απόσταση....δεγμτ..παίρνω το ποδήλατο και πάω βολτάδα στην παραλία.....

petros1479
29/04/2016, 12:40
Με είδα να φτανω στο νησί για άλλη μία φορά άθικτος!!! διασχίζοντας κορινθου - Πατρων και Πατρων - Πύργου!!! :moutza: :uplate: :priest: Άντε και στις επομενες!!!! Ευτυχώς που τόσα χρόνια πληρώνω διόδια και είναι τζιτζι ο δρόμος!!!!!!!

pektis
30/04/2016, 07:19
Με ειδα να ταξιδευω για αλλη μια φορα στην Κορινθου-Πατρων & να τα βλεπω ολα...!
Καλα, μιλαμε και γ@μω τους δρομους#$@

Ζεύκας
30/04/2016, 08:45
Με ειδα να ταξιδευω για αλλη μια φορα στην Κορινθου-Πατρων & να τα βλεπω ολα...!
Καλα, μιλαμε και γ@μω τους δρομους#$@

ευχαριστώ ρε μου έφτιαξες τη διάθεση.

θα με δω να ταξιδέψω σήμερα το απόγευμα σε αυτό το κωλόδρομο μετά από 4-5 χρόνια

George_M.
30/04/2016, 11:29
με ειδα να σοκαρομαι αλλα να βρισκω το κουραγιο κ να δινω χερι βοηθειας οπως κ οσο μπορουσα...

λα'ι'κη σημερα πρωι,ψωνιζω κ ακουω πισω μου ενα γδουπο απο σωμα που πεφτει ατσαλα...μητερα ευσωμη ηταν ηδη κατω κ το κοριτσακι που ειχε μαζι της (6-7ετων σοκαρισμενο φωναζε μαμα...μαμα..
τα χασα...για λιγο μα σε χιλιοστα του δευτερολεπτου ημουν εκει να βοηθησω μαζι με 2-3 ακομα περαστικους κ μερικους πωλητες,
ειχε γυρισει η γλωσσα της κ ψιλοειχε χασει αισθησεις ...δυστηχως δεν ξερω απο τετοια ομως μια κυρια που γνωριζε τα βασικα ειπε φερτε ενα κουταλι...πηγα στην καντινα πιο πισω κ πηρα ενα.
τα καταφεραμε!!
το μικρο ακομα σοκαρισμενο ενω διπλα του 1-2 κυριες του ελεγαν οτι απλα η μαμα του γλυστρισε κ επεσε..
τι να πεις στο παιδι που ολος ο κοσμος ειναι η μανα του??

να μην δισταζουμε παιδια,να βοηθαμε οσο μας επιτρεπουν οι δυναμεις μας,ποτε δεν ξερεις τι θα συμβει στον καθενα...θα μπορουσε στην θεση της κυριας να ηταν καποια απο τις οικογενειες μας...ακομα βουρκωνω οσο σκεφτομαι το γεγονος..

κρατατε γερα ρε,δεν μας εχει μεινει τπτ παραπανω απο την ανθρωπια μας!!

καλη ανασταση σε ολους!

Nostradamus
30/04/2016, 13:50
Αντε μηπως και το μαζεψουμε το θεμα πριν ξεφυγει τελειως...

Με ειδα να ζηταω τα κλειδια ακομψα απο συναδελφο μολις ηρθα στην δουλεια το πρωι και την ειδα παρκαρισμενη.. Ουτε σπανια ουτε ιδιαιτερη ουτε τιποτα...

Και για 20 λεπτα, ολα ηταν τοσο ξενα αλλα και τοσο γνωριμα.. Και εγω να "αναπνεω" ξανα...

3+ χρονια χωρις μηχανη ειναι παρα πολλα...

panos_zip
30/04/2016, 23:42
Με είδα να νοικιάζω (εχτές) κουτί και να κάνω το πρώτο μου μινι ταξιδάκι εδώ στην Αγγλία!
Λίγο περίεργη η αίσθηση του "όλα ανάποδα" αλλά οκ συνηθίζεται.

Αύριο θα είμαι Outlon park για να δω superbike. Δυστυχώς δεν θα μπορώ να ειμαι και την δευτέρα λόγω υποχρεώσεων αλλά υπόσχομαι πολλές φωτογραφίες.

Eversman
03/05/2016, 16:51
Με είδα να θέλω να πάω στην Κορινθο για βόλτα, μιάς και έχω γυρίσει όλα τα χωριά τριγύρω και ποτέ δεν ειχα μπεί στην πόλη.

Πέρα από την κεντρική πλατεία και τον πεζόδρομο με τις καφετέριες, τίποτα το ιδιαίτερο, αδιάφορη σαν πόλη και ολίγον τί, βρώμικη. Απογοήτευση. Από τις ελαχιστες Μωραιτικες πόλεις που δεν μου άρεσε.

Όχι οτι ειναι πιό χάλια όμως, από τον βοθρο που λέγεται Αθήνα. Να τα λέμε αυτά.

sugariasgeorge
03/05/2016, 17:07
Με είδα να θέλω να πάω στην Κορινθο για βόλτα, μιάς και έχω γυρίσει όλα τα χωριά τριγύρω και ποτέ δεν ειχα μπεί στην πόλη.

Πέρα από την κεντρική πλατεία και τον πεζόδρομο με τις καφετέριες, τίποτα το ιδιαίτερο, αδιάφορη σαν πόλη και ολίγον τί, βρώμικη. Απογοήτευση. Από τις ελαχιστες Μωραιτικες πόλεις που δεν μου άρεσε.

Όχι οτι ειναι πιό χάλια όμως, από τον βοθρο που λέγεται Αθήνα. Να τα λέμε αυτά.
.
με βλεπω να σε ''φτιαχνω''...:D:D:D

357886

357887

357888:beer::beer:

amyroukai
03/05/2016, 19:00
Με είδα χωρίς μηχανή από την πέμπτη. Άλλες δύο μέρες... Πλέον ακόμα και τα chally τα βλέπω για λαχταριστά αντβέ.

GiorgosLa
03/05/2016, 20:38
Με είδα στον Καραβόμυλο να τρώω το φημισμένο μπιφτέκι (που έθρεψε γενιές και γενιές κατά τα λεγόμενα συμφουρουμιτη) και να γυρνάω όλο το δρόμο με καλή βροχή και να χαίρομαι που το αδιάβροχο παρόλο που είχε ένα σκίσιμο στο μπατζάκι, δεν πήρε σταγόνα νερό. Επίσης και οι μπότες ούτε το ένιωσαν. Τα γάντια (από γνωστό πολυκατάστημα) βάρυναν αρκετά απ το νερό, αλλά στα χέρια δεν έφτασε.
Δεν ξέρω αν λέγετε μαζοχισμός, αλλά εκτός απ την καλή παρέα και το καλό φαΐ, μ άρεσε και η επιστροφή μέσα στη βροχή!

noodles
03/05/2016, 20:56
με ειδα να μη νευριαζω και να αφηνω στην τυχη του τον κουτακια που με περασε απο δεξια (και εγω κουτατος ημουν).
τον ειδα απο πριν τι πηγε να κανει (το κομπλεξ του ειναι πολυ μεγαλο βλεπεις) και δεν εδωσα καμια σημασια.

θα ξαναρχισω να πινω καφεδες μου φενεται:a014:

kyo
03/05/2016, 21:13
357904
με ειδα βολταρω στην οθρυς και μου αρεσε χαλαλι το κρυο που εφαγα

duke200
04/05/2016, 07:37
με είδα να επισκευάζω lead50SS του 1984 που είχε να πάρει μπροστά δυο χρόνια. Είδα ακόμα μια φορά ποσο χάλια δουλευουνε ορισμένενοι μηχανικοί. Το μοτερ πλημυρα στις βενζίνες που τρέχανε απο παντού, αντλία λαδιού μπουκωμένη (ήθελε εξαέρωση), οι ρυθμίσεις του carb (Pilot screw) ότι να ναι, αντί για παπάδες είχε racing παπο-φίλτρο (αυτα δεν δουλευουνε καλά χωρίς τον παπά της μάνας τους, ας είναι καλά η KTM Γρεβενών που είχε παλιά ανταλλακτικά)

Τελικά με τα πολλά πήρε μπρος και δουλεύει ρολόι. θυμήθηκα το πρώτο μου μηχανάκι πίσω στο 1993, ένα βρωμοσκουτεράκι honda pax ίδιας φιλοσοφίας.

DAYMAN
04/05/2016, 10:56
με ειδα να αφηνω την ομορφια της υπαιθρουκαι να γυρναω στην σ@^#@*$λη παλι.

zannisvel
04/05/2016, 11:05
Με ειδα σημερα το πρωι να κατεβαινω αργοπορημενος για τη δουλεία... Ζεστένω το μηχανακι μεχρι να φορεσω μπουφαν, κρανος, γαντια και ανεβαινω για να φυγω. Με το που ξεκίνησα και με λίγη φορα παραπάνω, γιατι 3 μερες ειχα να το οδηγήσω, ακούω ένα ΜΠΑΑΜΜ και η μανετα του μπροστα φρενου να γινεται σφουγκαρι. Κατεβαινω βρίζοντας και βλεπω τη καινουρια μου δισκοπλακα να εχει γινει χαλια. Και ΝΑΙ ξεχασα το disc lock... Τωρα ψαχνω δισκο και τακακια και ελπιζω η ζημια να σταματα εκει και να μην εχω στραβωσει και τη δαγκανα.:(

Nik0s_Dk
07/05/2016, 12:12
Με είδα να ξεκινάω με 2αρα να κατεβάζω πρώτη να σηκώνει σούζα και να τρώω τα μούτρα μου δαβάκη και θησέως... Ας μην ήμουνα βλαμμένος.. :moutza: μου... Μικρή ζημιά μεγάλο μάθημα..

Με είδα να σταματάω πάλι στο βρώμικο στην Θησεως, και να ακούω πως το βιντεακι της πτώσης μου είχε γίνει ... viral (εσωτερικά απόσο μου είπαν, στο γιουτιουμπι δεν το είδα ακόμα!!!Ελπίζω και να μη το δω!!)) :cry: :cry::cry::cry::cry::cry::cry:
Τουλάχιστον τους είπα πως έγινε και μετά γελάγαμε παρέα!! Επίσης έμαθα πως μετά απο μένα εκεινη τη μέρα στο ιδιο σημειο ασυνείδητος χτύπησε παλικάρι με μηχανή (ευτυχώς όχι πολύ σοβαρά) και εξαφανίστηκε. Είχαν κρατήσει νουμερα και σχετικά, ελπίζω να τον βρήκαν..

headbanger
08/05/2016, 03:55
με είδα να με πιάνει ο κόφτης στα 190 με την βέσπα :(

sapphire
10/05/2016, 22:46
Με είδα να πηγαίνω χωρίς κράνος για το περίπτερο και να γυρνάω σπίτι με 175 ευρώ λιγότερα .. :mad: καλά να πάθω

George_Sp
11/05/2016, 21:16
Με είδα να στρογγυλεύω το νούμερο. Με είδα μετά να κάνω υπολογισμούς πόσα έκανα όσο καιρό σε έχω στην κατοχή μου και να σκέφτομαι οτι δε σε έχω χαρεί όσο θα ήθελα. Μακάρι να έρθουν καλύτερες μέρες και να σε ευχαριστηθώ όπως θέλω. :)
358520

Nik0s_Dk
13/05/2016, 15:02
Με είδα να κλέβω λίγο χρόνο εν ώρα εργασίας.. έστω και για λίγο..

358606

sugariasgeorge
13/05/2016, 15:38
Με είδα να κλέβω λίγο χρόνο εν ώρα εργασίας.. έστω και για λίγο..

358606
ρε νικολα...εαν αυτο ειναι το περιβαλλον εργασιας σου και αυτο που φαινεται το γραφειο σου ,τοτε κλεβεις συνεχεια...
εισαι μεγαλο κλεφτρονι ρε φιλε !!!:D
ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΚΛΕΦΤΗΣ !!!:lol::lol::lol:

Nik0s_Dk
13/05/2016, 15:54
Χαχαχαχαχα ΜΑΚΑΡΙ να ήταν έτσι.. Είμαι στο δρόμο ολη μέρα, και όταν εχω ευκαιρία απλά χάνομαι..βέβαια τώρα που καλοκαιριάζει με βλέπω να ... χάνομαι συχνά!!!

paramedic
13/05/2016, 15:58
Με είδα να σκάω απο την ζέστη και στην προσπάθεια να ανοίξω το φερμουάρ του μπουφάν δεν είδα το αυτοκίνητο που ερχόταν απο δεξιά μου. Πάτησα απότομα φρένο και κάτω είχε χώμα απο τα παρακείμενα έργα. Γλίστρησε το πίσω, έχασα το μπροστινό, τελικά πετάχτηκα στο στενό με λίγα χλμ αλλά χωρίς να σταματήσω. ΔΟΞΑ τον Θεό με είχε δεί ο άνθρωπος με το αυτοκίνητο να πασχίζω να το σώσω και έκοψε και δεν με χτύπησε! 1 δευτερόλεπτο ρε πούστη Μέρφυ άφησα τα μάτια μου απο τον δρόμο και μάλιστα σε ένα ερημικό στενό που πάντα προσέχω γιατί ξέρω οτι θα μου την φέρεις!
Ας είναι καλά ο άνθρωπος που με είδε, ας είναι καλά ο άνθρωπος που με είδε, ας είναι καλά ο άνθρωπος που με είδε(θα το λέω για πολλές ώρες ακόμα).

sugariasgeorge
13/05/2016, 16:21
Με είδα να σκάω απο την ζέστη και στην προσπάθεια να ανοίξω το φερμουάρ του μπουφάν δεν είδα το αυτοκίνητο που ερχόταν απο δεξιά μου. Πάτησα απότομα φρένο και κάτω είχε χώμα απο τα παρακείμενα έργα. Γλίστρησε το πίσω, έχασα το μπροστινό, τελικά πετάχτηκα στο στενό με λίγα χλμ αλλά χωρίς να σταματήσω. ΔΟΞΑ τον Θεό με είχε δεί ο άνθρωπος με το αυτοκίνητο να πασχίζω να το σώσω και έκοψε και δεν με χτύπησε! 1 δευτερόλεπτο ρε πούστη Μέρφυ άφησα τα μάτια μου απο τον δρόμο και μάλιστα σε ένα ερημικό στενό που πάντα προσέχω γιατί ξέρω οτι θα μου την φέρεις!
Ας είναι καλά ο άνθρωπος που με είδε, ας είναι καλά ο άνθρωπος που με είδε, ας είναι καλά ο άνθρωπος που με είδε(θα το λέω για πολλές ώρες ακόμα).

συνδρομο πικαπ Θοδωρη???
κολλησε η βελονα ???:D
:beer:

paramedic
13/05/2016, 19:51
συνδρομο πικαπ Θοδωρη???
κολλησε η βελονα ???:D
:beer:

Μωρέ κόλλησε για τα καλά. Βασικά το σκατό παξιμάδι έγινε για να μην πέσω και μέχρι να τον δω να κόβει! Ας είναι καλά ο άνθρωπος που με είδε(για να μην ξεχνιόμαστε :D)

amyroukai
13/05/2016, 20:25
Με είδα να οδηγώ ημιυδρόψυκτο r1200gs. Αν εξαιρέσεις το στριμωγμα στα γόνατα (έφταιγε η χαμηλή τοποθέτηση σέλας μου είπαν μετά) αν δεν σου αρέσει αυτό το μηχανάκι είσαι νεκρός...

Σε αντίθεση με το s1000xr που ήταν πολύ εντυπωσιακό αλλά... Ως εκεί.

DrEvil
13/05/2016, 20:30
Να ψηνω παΓιδακια!
Καλα να περνατε qφαλες!

headbanger
14/05/2016, 18:43
με βλέπω να χρειάζομαι την βοήθεια σας από τους ταξιδευτές του εδώ φόρουμ

25 ιουνίου 2018 να μαστε γεροί σχεδιάζουμε ταξίδι Tuktoyaktuk (https://www.google.ca/maps/place/Tuktoyaktuk,+NT/@69.4338746,-133.0697525,12z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x5113cb935c41b04d:0x1155e872d8421ea3!8m2!3d69.445358!4d-133.034181?hl=en)

Ανόιγουνε χωματόδρομο τέλη του 16 μέσα του 17. Σκέφτομαι να το κάνω με ενα ΧΤ250 μιας και είναι ελαφρύ και αξιόπιστο, ή κανα μεταχειρισμένο KLR για να το σπάσομεν . (ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΓΝΩΜΕΣ και φώτα) . οι συνοδοιπόροι θα έχουν KLR /Vstorms .

Μιλάμε για εκεί που ζούνε εσκιμόοι μάγκες, κουνούπια και 10 μέρες μερα

MikeG
14/05/2016, 18:49
με βλέπω να χρειάζομαι την βοήθεια σας από τους ταξιδευτές του εδώ φόρουμ

25 ιουνίου 2018 να μαστε γεροί σχεδιάζουμε ταξίδι Tuktoyaktuk (https://www.google.ca/maps/place/Tuktoyaktuk,+NT/@69.4338746,-133.0697525,12z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x5113cb935c41b04d:0x1155e872d8421ea3!8m2!3d69.445358!4d-133.034181?hl=en)

Ανόιγουνε χωματόδρομο τέλη του 16 μέσα του 17. Σκέφτομαι να το κάνω με ενα ΧΤ250 μιας και είναι ελαφρύ και αξιόπιστο, ή κανα μεταχειρισμένο KLR για να το σπάσομεν . (ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΓΝΩΜΕΣ και φώτα) . οι συνοδοιπόροι θα έχουν KLR /Vstorms .

Μιλάμε για εκεί που ζούνε εσκιμόοι μάγκες, κουνούπια και 10 μέρες μερα


Θα σου πρότεινα να ανεβάσεις νέο θέμα γι'αυτό στα ταξιδιωτικά. Το KLR είναι καλή επιλογή. Μπορείς να συλλέξεις πληροφορίες και στο www.advrider.com

o teos
16/05/2016, 08:16
Mε βλεπω να νυσταζω ασχημα σημερα και να εχω δουλεια με φουντες:ZZZ::a55::whiteflag:

WiSe
16/05/2016, 08:20
Mε βλεπω να νυσταζω ασχημα σημερα και να εχω δουλεια με φουντες:ZZZ::a55::whiteflag:

+600

Με ειδα το πρωι να ανοιγω τη γκαραζοπορτα και να σε βλεπω αστραφτερη..... κριμα που δε σε βολταρα το σουκου αλλα ειχαν βγει ολοι οι ουνοι εξω και σου υποσχεθηκα κατι για αυριο!

congate7
16/05/2016, 14:12
... ξανά σε δυο ρόδες!!! :a25::a30::a01:

notakos600
16/05/2016, 15:28
Καλορίζικος Κώστααααα!!!!!!!!

macdeath_s
16/05/2016, 22:20
Με είδα να φτάνω κοντά στον τερματισμό χωρίς να χει πάει πίστα...

358960

Eversman
17/05/2016, 13:46
Με είδα να λύνω MT για λογαριασμό αδερφικού φίλου, καινούργιου οδηγού, που όμως δεν είναι γνώστης και να το κατα-ευχαριστιέμαι :) Τί όμορφο εργαλείο είναι αυτό! Τί μπιζουδάκι! Τί εύκολο στο λύσιμο! Μιά ομορφιά! Έχω μείνει πολύ πίσω στα τεχνλογικά μοτο-γούστα τελικά!

358981

alexis_d
18/05/2016, 10:13
Με είδα να ψάχνω ρουλεΜΑΝε σε όλη την Ελλάδα και τελικά να μην....

headbanger
19/05/2016, 17:06
με είδα να τρώω target fixation σε σταματημένο LEXUS SUV εν μέσω βροχής σε μέτρια κίνηση. Είδα και τα φρένα να δουλεύουν υπερωρία αλλα να μην μπλοκάρουν και στο τσακ να κάνω αλλαγή λωρίδας με την βέσπα.

Που είναι αυτός ο εφευρέτης του ΑΒS Να τον κεράσω μπύρες
Άλλη φορά να προσέχω και να μην κοιτάω κώλους

congate7
24/05/2016, 18:39
Με είδα να βγαίνω βόλτα, λίγο δρόμο λίγο χώμα, να δοκιμάσω το χέρι.
Κλάιν μάιν ούτε δεκάλεπτο δε βγάζουμε στο χώμα... :bigcry:

amyroukai
25/05/2016, 20:32
Με είδα να μοντάρω το αμορτισέρ. Και ενώ είχα ροπόκλειδο γενικά φοβόμουνα να σφίξω τα παξιμάδια του μοχλικού γμτ την ιταλία μου μέσα λόγω πολλών προειδοποιήσεων "αν το παρασφίξετε το πετάτε". Και με βλέπω να πρέπει να πάω να αφήσω κάτι χαρτιά και σκέφτομαι μην αφήσω καμμιά ανάρτηση στο δρόμο... :bawl: Λίγο με ηρεμεί το ότι είναι ασφαλείας τα παξιμάδια.

Και κάπου στο καλό χάθηκαν και δύο bits, ένα ίσιο κατσαβίδι και ένα torx. Ελπίζω με το φως της αυριανής ημέρας να γίνει κανένα θαύμα... wtf πιά.

SHOOTER045
25/05/2016, 20:59
Με είδα να μοντάρω το αμορτισέρ. Και ενώ είχα ροπόκλειδο γενικά φοβόμουνα να σφίξω τα παξιμάδια του μοχλικού γμτ την ιταλία μου μέσα λόγω πολλών προειδοποιήσεων "αν το παρασφίξετε το πετάτε". Και με βλέπω να πρέπει να πάω να αφήσω κάτι χαρτιά και σκέφτομαι μην αφήσω καμμιά ανάρτηση στο δρόμο... :bawl: Λίγο με ηρεμεί το ότι είναι ασφαλείας τα παξιμάδια.

Και κάπου στο καλό χάθηκαν και δύο bits, ένα ίσιο κατσαβίδι και ένα torx. Ελπίζω με το φως της αυριανής ημέρας να γίνει κανένα θαύμα... wtf πιά.

Στον κύλινδρο μέσα η στα κάρτερ, κοιταξες??

7Tolis
26/05/2016, 16:33
Με είδα να ετοιμάζομαι για ταξίδι.Απάκια τρέμετε!

7Tolis
27/05/2016, 10:15
Με είδα να μαζεύω χιλιόμετρα
359805

xarisiero
27/05/2016, 10:16
Με είδα να μαζεύω χιλιόμετρα
359805

Και εγώ σε είδα.....:rotflmao:

Eversman
27/05/2016, 10:30
Δέν μας κατουράτε ρε κι δυό σας :p

Καλά χιλιόμετρα και με προσοχή! Πιείτε και για 'μάς, καμιά τσικουδιά :beer:

Υ.Γ.
Αναμένω μισόλιτρο, τουλάχιστον :D

amyroukai
27/05/2016, 10:34
Με είδα να χαζεύω το "αναμνήσεις" στο facebook.
Και να βλέπω παλιές φάτσες...

Ρε σεις, δηλωμένα αυγουλάκια και φοράτε μάσκες ανώνυμους; Πως γκένεν ατό;

duke200
27/05/2016, 18:21
με ειδα να χαζευω και να κοντευω να κολήσω σε προπορευμόμενο "κουτι". Ευτυχώς που το Matrix μαλλον μου το σφυριξε και το ντουκάκι έχει σοβαρά φρένα, αλλιως θα μουνα για καινουργιο μπροστινο και ζάντα με τη φορα που χα (για αποφυγή δεν έπαιζε, ήταν στενός μονόδρομος.

κοιτατε ΠΑΝΤΑ Μπροστα σας και μη χαζεύετε. Η οδήγηση ΔΕΝ είναι αστείο, μενει κόσμος ανάπηρος για πλάκα...

7Tolis
28/05/2016, 13:59
Μας είδα, καλό καλοκαίρι.
Φώτο by Xarisiero
359880
Φοινικοδασος Βάι.
Οι φοίνικες είναι από πίσω. Αμυρου είχες δίκιο.

SHOOTER045
30/05/2016, 08:18
Με είδα να διαβάζω για ομιλία σε παιδιά δημοτικού για κυκλοφοριακη αγωγή.




Περισότερα μετά.

SHOOTER045
30/05/2016, 09:38
Με είδα να διαβάζω για ομιλία σε παιδιά δημοτικού για κυκλοφοριακη αγωγή.




Περισότερα μετά.

Sorry παίδες.
Εμπλεξα με γραφειοκρατία.
Τζάμπα η ετοιμασία κτλπ.
Έφαγα άκυρο

mariza
31/05/2016, 09:51
Με είδα να πηγαίνω στην δουλειά μου με την μηχανή......
Πρώτη φορά τόση χαρά που πήγα για δουλειά :D

bebeto
31/05/2016, 09:54
με ειδα το σαββατο με το κοr1τσι μου στον νεο κοσμο στην ευδοξου να παταω φρενο και να φευγει το μπροστινο....πηγαινα ευτηχως με την τρομερη ταχυτητα των 18 χμ οπωτε μολις αφησα το φρενο ισιωσα....θελω λαστιχα οπως και δηπωτε...καθε μερα τα θελω και ποιο πολυ

amyroukai
01/06/2016, 08:02
με είδα...


Να γυρνάω στο 2009 ελέω της εφαρμογής "οι αναμνήσεις σας", χαζεύοντας το φωτοάλμπουμ στο ίντερνετ που είχα ανεβάσει μόλις γυρίσαμε από εκείνο το διήμερο ετήσιας στην Καλαμπάκα. Πόσο όμορφα ήταν...

AUFGEBRACHT
01/06/2016, 19:56
Με είδα να ξεκλέβω λίγο χρόνο και να ανηφορίζω μέχρι τα Γεράνεια, πανοραμική θέα Κορινθιακού-Σαρωνικού, θάλασσα λάδι και ο ήλιος να ετοιμάζεται να δύσει στα βουνά...

Sapadak
03/06/2016, 07:58
Με έιδα να παίρνω άδεια(!!!!!) και να ανοίγουν οι ουρανοί!!!!!
Κάποιος κάνει πλάκα

spyrakos35
03/06/2016, 18:24
Με ειδα να γινομαι σβαρτζενεγκερ και σταλλονε μαζι για να γλυτωσω στατικη πτωση σε φαναρι γιατι γλυστρησε το ποδι μου......

Θα σε σκισω πλιτς......

:sick: