PDA

View Full Version : Με είδα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

AristidisZ
25/06/2013, 14:38
:lol: :tooth: :bawl:

Σπυράκο βοήθεια, βάλλομαι πανταχόθεν πάλι :lol:

DimChios
25/06/2013, 14:48
Σπυράκο βοήθεια, βάλλομαι πανταχόθεν πάλι :lol:

και μην νομιζεις οτι εχουμε ξεχασει το γλαρο

spyrakos35
25/06/2013, 21:50
και μην νομιζεις οτι εχουμε ξεχασει το γλαρο

καλά σου λέει ο χίος....

γιατί αν χέσει γλάρος στην καμμένη καράφλα......... here comes the pain....... :lol:

stynikop
26/06/2013, 17:55
καλά σου λέει ο χίος....

γιατί αν χέσει γλάρος στην καμμένη καράφλα......... here comes the pain....... :lol:

:lol:
Αφήστε ρε το παιδί ήσυχο... το βρήκατε σε στιγμή αδυναμίας και το χτυπάτε, μια με τους γλάρους μια με τα ροζ τα καπελάκια σας!!!

SONone
26/06/2013, 18:12
με ειδα κλασμένο απο τσιπουρο χθες στο μοσχατο. να αφηνω την μηχανη (οκ μου πηρε 3-4 λεπτα να καταφερω να την κλειδώσω σωστα) και του φιλους μου να παραξενεύονται που ενω ημουν μεθυσμένος να μην θελω να οδηγήσω, (λέγετε παιδεία! κουκλες) και ταξακι και σημερα πρωι πρωι το λεωφορειο να την μαζεψω.

farflung
26/06/2013, 19:14
με ειδα κλασμένο απο τσιπουρο χθες στο μοσχατο. να αφηνω την μηχανη (οκ μου πηρε 3-4 λεπτα να καταφερω να την κλειδώσω σωστα) και του φιλους μου να παραξενεύονται που ενω ημουν μεθυσμένος να μην θελω να οδηγήσω, (λέγετε παιδεία! κουκλες) και ταξακι και σημερα πρωι πρωι το λεωφορειο να την μαζεψω.

αφου την βρηκες στην θεση της ολα καλα,αλλα το σωστοτερο ειναι να πας με ταξακι και να φυγεις παλι με ταξακι αφου θες τσιπουρα,για ναχεις το κεφαλακι σου ησυχο

Red Rider
26/06/2013, 19:18
με ειδα κλασμένο απο τσιπουρο χθες στο μοσχατο. να αφηνω την μηχανη (οκ μου πηρε 3-4 λεπτα να καταφερω να την κλειδώσω σωστα) και του φιλους μου να παραξενεύονται που ενω ημουν μεθυσμένος να μην θελω να οδηγήσω, (λέγετε παιδεία! κουκλες) και ταξακι και σημερα πρωι πρωι το λεωφορειο να την μαζεψω.

Εύγε !:a013:

SHOOTER045
26/06/2013, 19:55
με ειδα να κλανω μεντες νωριτερα οταν κανοντας προσπεραση ο πανηλιθιος που ηταν μπροστα με το κουτι φοβηθηκε μη λερωσει τον κουβα του απ το πατημενο ζωακι που ηταν στον δρομο,η στραβοτιμονια του αριστερα με εκανε να παω στο αντιθετο,ευτυχως ο απεναντι τραβηχτηκε και χωρεσα,ο πανηλιθιος χεστηκε ποιο πολυ οταν τον σταματησα και στο τσακ γλιτωσε να του κανω την μαπα μερεντα:a015:,τα συγνωμη δεν φτανουν καμια φορα οταν οδηγατε με το δαχτυλο στον κ@λο πανηλιθιοι :a43:
αν αντι για μηχανη οδηγουσα φορτηγο θα το εκανες η θα κοιτουσες 2 και 3 φορες πριν κανεις την πα@@ρια σου?:a52::a52::a52:

MuayThai
26/06/2013, 20:27
Με είδα να κάνω 7 σεσιονς σήμερα στα Μέγαρα και να το φχαριστιέμαι όσο δεν πάει..

TROOPER
28/06/2013, 07:29
με ειδα να τρωω καταδικη που ουτε πιτσιρικας δεν εχω φαει...
στρωνω το παπι...:cry::cry:
παω παντου με μαξ 50 χαω και μεσα σε 2 μερες εχω κοντεψει να δω τα ραδικια αναποδα πανω απο 5 φορες επειδη προσπαθουνε οι αλλοι να με πατησουνε.

περιμενω τον μαλακα που θα μου κορναρει κι απο πανω :evil:

nikos_abel
28/06/2013, 07:40
με ειδα να τρωω καταδικη που ουτε πιτσιρικας δεν εχω φαει...
στρωνω το παπι...:cry::cry:
παω παντου με μαξ 50 χαω και μεσα σε 2 μερες εχω κοντεψει να δω τα ραδικια αναποδα πανω απο 5 φορες επειδη προσπαθουνε οι αλλοι να με πατησουνε.

περιμενω τον μαλακα που θα μου κορναρει κι απο πανω :evil:

Η λύση σου είναι http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=11187

AristidisZ
12/07/2013, 09:49
να παίρνω βόλτα σήμερα το παλιό μου BMW και να μου παίρνει αρκετή ώρα να πατήσω σωστά στα μαρσπιέ...
όταν το βολεύτηκα μου φαινόταν απίστευτα αργό και άτσαλο...
έξις δευτέρα φύσις

notakos600
12/07/2013, 13:36
να παίρνω βόλτα σήμερα το παλιό μου BMW και να μου παίρνει αρκετή ώρα να πατήσω σωστά στα μαρσπιέ...
όταν το βολεύτηκα μου φαινόταν απίστευτα αργό και άτσαλο...
έξις δευτέρα φύσις

Δείγμα πως η μηχανολογία, τα ηλεκτρονικά και η μοτοσυκλέτα γενικά έκαναν άλματα πενήντα χρόνια μετά.
Με την κλασσική μοτοσυκλέτα, ανεβαίνοντας στη σέλα της, θα πρέπει κάθε φορά να μπαίνεις στο τρυπάκι του ''τότε''.
Δεν είχα ποτέ μου κλασσική αλλά κάπως έτσι πρέπει να είναι με τις ''χρονομηχανές''.

sapila racing
12/07/2013, 13:38
Δείγμα πως η μηχανολογία, τα ηλεκτρονικά και η μοτοσυκλέτα γενικά έκαναν άλματα πενήντα χρόνια μετά.
Με την κλασσική μοτοσυκλέτα, ανεβαίνοντας στη σέλα της, θα πρέπει κάθε φορά να μπαίνεις στο τρυπάκι του ''τότε''.
Δεν είχα ποτέ μου κλασσική αλλά κάπως έτσι πρέπει να είναι με τις ''χρονομηχανές''.

Tο 'παλιό' του BMW εγω το κόβω για κατι σε F650GS.... :p

AristidisZ
12/07/2013, 13:41
Tο 'παλιό' του BMW εγω το κόβω για κατι σε F650GS.... :p

ναι ρε παιδιά F650 του 99 ήταν, τι 50 χρόνια, 8 χρόνια διαφορά έχουν τα μηχανάκια :lol:
η παρατήρηση είχε να κάνει περισσότερο με τη συνήθεια :)

OldMan
12/07/2013, 13:41
Άμα το μηχανάκι δεν έχει τις ταχύτητες δεξιά, δεν λέει...

notakos600
12/07/2013, 13:44
Άμα το μηχανάκι δεν έχει τις ταχύτητες δεξιά, δεν λέει...

Πέστα ρε Αντώνη, SACHS 350 και τα μυαλά στα κάγκελα. :lol:

stynikop
12/07/2013, 14:04
ναι ρε παιδιά F650 του 99 ήταν, τι 50 χρόνια, 8 χρόνια διαφορά έχουν τα μηχανάκια :lol:
η παρατήρηση είχε να κάνει περισσότερο με τη συνήθεια :)

:lol: Καλό, κι εγώ φανταζόμουν αερόψυκτο δικύλινδρο μπόξερ με καλάθι!

notakos600
12/07/2013, 14:07
ναι ρε παιδιά F650 του 99 ήταν, τι 50 χρόνια, 8 χρόνια διαφορά έχουν τα μηχανάκια :lol:
η παρατήρηση είχε να κάνει περισσότερο με τη συνήθεια :)

Πρέπει να το κοιτάξεις αυτό με την χρονολόγηση των μοντέλων πάντως. :bawl:

DimChios
12/07/2013, 14:39
Άμα το μηχανάκι δεν έχει τις ταχύτητες δεξιά, δεν λέει...

οχι ρε φιλε, δυσκολο το εχει νομιζεις να το καβαλησει αναποδα αυτος?

:bawl:

AristidisZ
12/07/2013, 14:41
Πρέπει να το κοιτάξεις αυτό με την χρονολόγηση των μοντέλων πάντως. :bawl:

γιατί ρε Νότη ; :confused:


οχι ρε φιλε, δυσκολο το εχει νομιζεις να το καβαλησει αναποδα αυτος?

:bawl:
http://www.youtube.com/watch?v=qTsyTqPxg8U :bawl:

mikRRopixel
12/07/2013, 14:53
Με είδα χθες το βράδυ να βγαίνω βόλτα κατά τις 12, χωρίς να έχω αποφασίσει που θα πάω. Έτσι για τη βόλτα, να καθαρίσει το μυαλό. Είναι ωραία να βολτάρεις με τη δροσιά και χωρίς κίνηση στους δρόμους. Έκαψα 15 ευρώ βενζίνη και έκανα 75 km, χαλάλι τους! :)

notakos600
12/07/2013, 14:56
Με είδα χθες το βράδυ να βγαίνω βόλτα κατά τις 12, χωρίς να έχω αποφασίσει που θα πάω. Έτσι για τη βόλτα, να καθαρίσει το μυαλό. Είναι ωραία να βολτάρεις με τη δροσιά και χωρίς κίνηση στους δρόμους. Έκαψα 15 ευρώ βενζίνη και έκανα 75 km, χαλάλι τους! :)

Ξοδεύτηκες πάλι :lol: :beer:

+600, δεν υπάρχει καλύτερο φάρμακο από το καλοκαιρινό νυχτερινό αεράκι επάνω στη μηχανή. Εμείς οι έχοντες σύζυγο και ανήλικα τέκνα το έχουμε νοσταλγήσει.

KostRider
12/07/2013, 17:34
με είδα να τρώω τα μούτρα μου με 30χλμ μέσα στην πόλη,γιατί κατεβαίνοντας έναν δρόμο,πλησιάζοντας το stop άρχιζα να φρενάρω νορμάλ για να σταματήσω και ξαφνικά να διπλώνει το τιμόνι σαν να μπλοκάριζα το μπροστινό και πάρτον κάτω..ούτε πάγο να είχε...η ζημιά στραβό το δεξί μανιτάρι και ψιλογρατσουνιές,το μπουφάν κυριολοεκτικά με έσωσε...αν δεν το φόραγα το δεξί χέρι,πιθανόν να ήταν σε γύψο...

AUFGEBRACHT
13/07/2013, 14:05
Ξοδεύτηκες πάλι :lol: :beer:

+600, δεν υπάρχει καλύτερο φάρμακο από το καλοκαιρινό νυχτερινό αεράκι επάνω στη μηχανή. Εμείς οι έχοντες σύζυγο και ανήλικα τέκνα το έχουμε νοσταλγήσει.

Έχουμε νοσταλγήσει γενικά το αεράκι επάνω στη μηχανή σύντροφε...

SHOOTER045
13/07/2013, 14:17
Έχουμε νοσταλγήσει γενικά το αεράκι επάνω στη μηχανή σύντροφε...

πλησιασε λιγο την οθονη....
δεν το νιωθεις....:bawl:

AUFGEBRACHT
13/07/2013, 14:21
πλησιασε λιγο την οθονη....
δεν το νιωθεις....:bawl:

ΟΚ, ένοιωσα η αλήθεια κάτι στα μαλλιά άλλα βάζω στοίχημα ότι είναι ο στατικός ηλεκτρισμός από την οθόνη...

notakos600
13/07/2013, 14:22
Έχουμε νοσταλγήσει γενικά το αεράκι επάνω στη μηχανή σύντροφε...

Το μυρίζω στα όνειρά μου κάποιες φορές συντρόφι, τόσο πολύ μου έχει λείψει...


πλησιασε λιγο την οθονη....
δεν το νιωθεις....:bawl:

Δεν λέμε για τα blowers ρεεεε. :lol:

AristidisZ
13/07/2013, 14:25
να το πω, να μη το πω...
δε το λέω γιατί θα τα ακούσω μεσημεριάτικο :bawl:

AUFGEBRACHT
13/07/2013, 14:25
να το πω, να μη το πω...
δε το λέω γιατί θα τα ακούσω μεσημεριάτικο :bawl:

Αφού θα το πεις στο τέλος, γιατί το παιδεύεις;...

notakos600
13/07/2013, 14:26
να το πω, να μη το πω...
δε το λέω γιατί θα τα ακούσω μεσημεριάτικο :bawl:

:bawl::bawl::bawl::bawl:

SHOOTER045
13/07/2013, 14:27
δεν σε<φυσαει>ακομα 295507

DimChios
13/07/2013, 15:14
να το πω, να μη το πω...
δε το λέω γιατί θα τα ακούσω μεσημεριάτικο :bawl:

μαθαινεις!








σε μιση ωρα φευγω... πες το και εχεις μεχρι τη Δευτερα περιθωριο να "τ ακουσεις"

notakos600
13/07/2013, 15:17
μαθαινεις!
σε μιση ωρα φευγω... πες το και εχεις μεχρι τη Δευτερα περιθωριο να "τ ακουσεις"

Μήτσο που θα πας; για γλαρόσουπα; :lol:

PortisHead
13/07/2013, 17:26
Ξοδεύτηκες πάλι :lol: :beer:

+600, δεν υπάρχει καλύτερο φάρμακο από το καλοκαιρινό νυχτερινό αεράκι επάνω στη μηχανή. Εμείς οι έχοντες σύζυγο και ανήλικα τέκνα το έχουμε νοσταλγήσει.

Μαχαιριά στην καρδιά ήταν αυτη φίλε μου , όχι σχόλιο.
:sad::sad::sad:

taisteal
13/07/2013, 17:32
με ειδα χθες τη νυχτα να ξανακαβαλαω τη μπεμπα μου μετα απο ενα μηνα......και το νυχτερινο αερακι με χτυπουσε μεσα απο το κρανος.....ζωντανος ξανα......

:vroum::vroum::vroum:

SHOOTER045
13/07/2013, 22:58
με ειδα να πηγαινω για ποτισμα με το ΥΖ και να μαλα@@ζομαι στα χωραφια,λασπουρα,σκονη και καυτη σελα :tooth::tooth::tooth:
αλλα με επιασε η νυχτα και δεν εβλεπα τιποτα:a52::a52::a52:
με τον φακο στο ενα χερι και αυτο το σκασμενο να βαραει πιστονιες στο ρελαντι αλλα γυρισα σωος(ναι φοραγα κρανος,βερμουδα και παπουτσι αθλητικο)
γι αυτο το σκεφτομαι για enduro,με φαναρακι κλπ
θα κανω και αφτερ εντουρο...:D

notakos600
14/07/2013, 06:20
με ειδα να πηγαινω για ποτισμα με το ΥΖ και να μαλα@@ζομαι στα χωραφια,λασπουρα,σκονη και καυτη σελα :tooth::tooth::tooth:
αλλα με επιασε η νυχτα και δεν εβλεπα τιποτα:a52::a52::a52:
με τον φακο στο ενα χερι και αυτο το σκασμενο να βαραει πιστονιες στο ρελαντι αλλα γυρισα σωος(ναι φοραγα κρανος,βερμουδα και παπουτσι αθλητικο)
γι αυτο το σκεφτομαι για enduro,με φαναρακι κλπ
θα κανω και αφτερ εντουρο...:D

:beer::beer::beer:

harris_x
19/07/2013, 08:27
με είδα χθες να λύνω όλο το σύστημα φανάρια-κοντέρ κλπ για να σταματήσει επιτέλους να κοπανάει...

295807

... και σήμερα να χαίρομαι σαν μικρό παιδί που δεν ακουγόταν τίποτα :a25::a25::a25:

due
19/07/2013, 09:02
Με είδα σήμερα να κάνω μαλακία...
:tomates:
Πάνω στη βιασύνη για τη δουλειά, να προσπερνάω από αριστερα φορτηγό που είχε σχεδόν σταματήσει, όμως μπροστά του Corsa έστριβε αριστερά (το οποίο δεν έβλεπα).
Χιλιόμετρα κάμποσα για το οδόστρωμα και το πλάτος, φρένα....
:panic:
ΠΟΛΛΑ φρένα , και λίγο αλλαγή κατεύθυνσης.... ουφ.. Τη γλιτώσαμε. Και ξυπνήσαμε.
Busted.


ΥΓ. Η άλλη όμως ρε πούστη μου με το που με είδε κοκκάλωσε. Ούτε μπρος, ούτε πίσω, σταμάτησε και περίμενε το μπαμ.

toyar
19/07/2013, 09:28
Ξοδεύτηκες πάλι :lol: :beer:

+600, δεν υπάρχει καλύτερο φάρμακο από το καλοκαιρινό νυχτερινό αεράκι επάνω στη μηχανή. Εμείς οι έχοντες σύζυγο και ανήλικα τέκνα το έχουμε νοσταλγήσει.

εγω την εκανα ενα βραδακυ περισυ τετοιες μερες μαρουσι-βαρκιζα και πισω...............:cool:
μετα απο ενα χρονο τα ακουω ακομα.............:cry:

DimChios
19/07/2013, 11:20
ΥΓ. Η άλλη όμως ρε πούστη μου με το που με είδε κοκκάλωσε. Ούτε μπρος, ούτε πίσω, σταμάτησε και περίμενε το μπαμ.

Πιθανα δε το εκανε εσκεμμένα αλλα, καλα εκανε!

;)

gbtechelec
23/07/2013, 01:13
Πιθανα δε το εκανε εσκεμμένα αλλα, καλα εκανε!

;)

Ρε παιδιά ΜΗ βασίζεστε στις οδηγικές ικανότητες των άλλων ......αμαρτία .:a15:

DimChios
23/07/2013, 09:08
Ρε παιδιά ΜΗ βασίζεστε στις οδηγικές ικανότητες των άλλων ......αμαρτία .:a15:

ποιος ειπε το αντιθετο? :confused:

argy_kap
02/08/2013, 16:48
Με ειδα να πινω τσιπουρα με τον MikeG και να οδηγει πιωμένος. ....

DimChios
02/08/2013, 17:14
Με ειδα να πινω τσιπουρα με τον MikeG και να οδηγει πιωμένος. ....

σε ειδα και εμοιαζες του Αρτεμη!


:lol:

Dbnn
02/08/2013, 21:22
Με είδα το πρωί να παω για μεροκάματο ακράνωτο, με καφέ + τσιγάρο στο ένα χέρι, να με κλείνουν σε στενό και επειδή την είδα μερακλής οδηγός έφαγα την σούπα μου. Απολογισμός: Διάστρεμμα αστράγαλου και πολλές γρατζουνιές. Με τις υγείες μου, ας πρόσεχα.... Ευτυχώς το πάθημα έγινε μάθημα.

Καλά μου τα λεγε ο πατέρας μου, πρώτα σκεφτόμαστε τις συνέπειες και μετά πράτουμε.

SHOOTER045
02/08/2013, 23:15
και λιγα λες...

NIKOS.
03/08/2013, 13:55
με ειδα σκεφτικο ,να αναρωτιεμαι γιατι τοτε που ειχα ενα παπι ,και ενα πενηνταρικο στην τσεπη ημουν πιο ευτηχυσμινος ,απο τωρα που εχω αρκετα περισοτερα ..
ισως γιατι δεν καταλαβαινα ποσο μπο&ρδελ& ηταν κοσμος και η κοινωνια μας..:sick:

yes-u
03/08/2013, 14:33
Με είδα να έχω να καβαλήσω μηχανή από τη μέρα που έγινε το bazaar στο Άμμος (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=132263&highlight=bazzar). Αιμορραγία σε αιμαγγείωμα στην παρεγγεφαλίδα μου είπαν. Με βλέπω να βάζω μπρος τη μηχανή στο γκαράζ έκτοτε, για να μη πάθει τίποτε από την ακινησία. Μετά με είδα τέλος Μάη να κάνω επέμβαση για να μπορώ να χαίρομαι ό,τι και πριν. Με βλέπω πλέον αραχτό να κάνω σχέδια για ταξίδια, όχι και μεγάλης εμβέλειας και να τα ξεχνώ αμέσως μόλις σηκωθώ όρθιος και αλλού πατάω και αλλού βρίσκομαι. Με είδα επίσης να κρατώ τη νεογέννητη κόρη μου και να ξαναπαίρνω κουράγιο για σχέδια όλων των ειδών..
Με είδα, αλλά δε βλέπομαι, πάντως θα με ξαναδείτε...

SHOOTER045
03/08/2013, 14:36
Με είδα να έχω να καβαλήσω μηχανή από τη μέρα που έγινε το bazaar στο Άμμος (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=132263&highlight=bazzar). Αιμορραγία σε αιμαγγείωμα στην παρεγγεφαλίδα μου είπαν. Με βλέπω να βάζω μπρος τη μηχανή στο γκαράζ έκτοτε, για να μη πάθει τίποτε από την ακινησία. Μετά με είδα τέλος Μάη να κάνω επέμβαση για να μπορώ να χαίρομαι ό,τι και πριν. Με βλέπω πλέον αραχτό να κάνω σχέδια για ταξίδια, όχι και μεγάλης εμβέλειας και να τα ξεχνώ αμέσως μόλις σηκωθώ όρθιος και αλλού πατάω και αλλού βρίσκομαι. Με είδα επίσης να κρατώ τη νεογέννητη κόρη μου και να ξαναπαίρνω κουράγιο για σχέδια όλων των ειδών..
Με είδα, αλλά δε βλέπομαι, πάντως θα με ξαναδείτε...
καλη δυναμη,κουραγιο και περαστικα

DrEvil
03/08/2013, 14:53
Με είδα, αλλά δε βλέπομαι, πάντως θα με ξαναδείτε...

Αυτο ειναι που μετραει Γιες-Γιου!
Προσμενω το επομενο καφεδακι μας.
Βαστα γερα!

Επισης να την χαιρεσαι, παντα γερη, υγεια και καλη τυχη να εχει.
Ειναι η καλυτερη ντοπα! Μπην δεαρ.

Dbnn
03/08/2013, 17:27
Με είδα να έχω να καβαλήσω μηχανή από τη μέρα που έγινε το bazaar στο Άμμος (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=132263&highlight=bazzar). Αιμορραγία σε αιμαγγείωμα στην παρεγγεφαλίδα μου είπαν. Με βλέπω να βάζω μπρος τη μηχανή στο γκαράζ έκτοτε, για να μη πάθει τίποτε από την ακινησία. Μετά με είδα τέλος Μάη να κάνω επέμβαση για να μπορώ να χαίρομαι ό,τι και πριν. Με βλέπω πλέον αραχτό να κάνω σχέδια για ταξίδια, όχι και μεγάλης εμβέλειας και να τα ξεχνώ αμέσως μόλις σηκωθώ όρθιος και αλλού πατάω και αλλού βρίσκομαι. Με είδα επίσης να κρατώ τη νεογέννητη κόρη μου και να ξαναπαίρνω κουράγιο για σχέδια όλων των ειδών..
Με είδα, αλλά δε βλέπομαι, πάντως θα με ξαναδείτε...

Σου εύχομαι τα καλύτερα και πλήρη ανάρρωση!!! Να χαίρεσαι την μικρή σου!

due
04/08/2013, 22:32
Καλη και γρήγορη ανάρρωση!

yes-u
05/08/2013, 00:36
Ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας!

Shiatman
11/08/2013, 14:39
Με είδα σε μια στιγμή αφηρημάδας να φρενάρω πανικόβλητος για μα μην καρφωθώ στο προπορευόμενο βαν που φρέναρε απότομα για χάρη του μπροστινού που θυμήθηκε τελευταία στιγμή να στρίψει. Αν και το φρενάρισμά μου ήταν αποτελεσματικό και η ταχύτητά μου μειώθηκε αρκετά, δεν πρόλαβα να ελιχθώ αρκετά και τον κοπάνησα στο πίσω δεξί φανάρι με την αριστερή πλευρά του φέρινγκ-τεπόζιτο και να ξαπλώνομαι φαρδύς-πλατύς στο δρόμο. Φυσικά και το τελευταίο μέλος του σώματός μου που κοπάνησε κάτω ήταν το κεφάλι. Ευτυχώς ήμουν φούλ προβλεπόμενος και δεν έπαθα τίποτε εκτώς απο ένα μικρογδάρσιμο στο πλάι του δεξιού γονάτου και λίγο πόνο (σήμερα είναι σχεδόν καλά)...

Πάντα προστασία φούλ και καλά και όρθια χιλιόμετρα παίδες!!!

Aggelos_SV
11/08/2013, 15:47
Με είδα σε μια στιγμή αφηρημάδας να φρενάρω πανικόβλητος για μα μην καρφωθώ στο προπορευόμενο βαν που φρέναρε απότομα για χάρη του μπροστινού που θυμήθηκε τελευταία στιγμή να στρίψει. ..... Φυσικά και το τελευταίο μέλος του σώματός μου που κοπάνησε κάτω ήταν το κεφάλι. Ευτυχώς ήμουν φούλ προβλεπόμενος και δεν έπαθα τίποτε εκτώς απο ένα μικρογδάρσιμο στο πλάι του δεξιού γονάτου και λίγο πόνο (σήμερα είναι σχεδόν καλά)...


Αααα Πππαναΐα μου!!

...περαστικά (και στο ΚΤΜ) ρε Νίκο :wave2:

Shiatman
11/08/2013, 16:44
Αααα Πππαναΐα μου!!

Έγινες τέλια Κυπραίος ρεεεεεεεεε :lol::lol:

Μικρό το κακό φίλε.... ευχαριστώ πολύ κι ελπίζω να περνάς καλά και να ξεκαυλώνεις με το σου-βου!! :wave2:

endopandou
11/08/2013, 18:53
Με είδα, αλλά δε βλέπομαι, πάντως θα με ξαναδείτε...
Περαστικά φίλε να σας ζήσει η κοράκλα σας :beer: και να θυμάσαι πως γι αυτήν είσαι ο πιο όμορφος άνθρωπος του κόσμου :a013:

matas
11/08/2013, 20:34
Με ειδα να τρωω σουπα σε χαλικια με τον Τιγρη μου και 30χλμ και σηκωνοντας τον να βλεπω αυτο http://img23.imageshack.us/img23/157/w8zx.jpg... FML που λενε και οι αμερικανοι....

zannisvel
11/08/2013, 23:01
Με ειδα να τρωω σουπα σε χαλικια με τον Τιγρη μου και 30χλμ και σηκωνοντας τον να βλεπω αυτο http://img23.imageshack.us/img23/157/w8zx.jpg... FML που λενε και οι αμερικανοι....

Ελπιζω εσυ να βγηκες σωος, αυτο εχει σημασια. Εκει δεν ειναι η βαση για τα πατακια του πισω? τουλαχιστον θεωρειται sub frame Kai δεν θα εχεις προβλημα να το επισκευασεις. Να πανε ολα καλα με τον τιγρη σου σου ευχομαι.

matas
11/08/2013, 23:08
Ναι ευτυχως κατι ψιλα στο γονατο επαθα, γρατζουνιες κλπ φοραγα τζιν ο χαζος. Ναι η βαση για τα πατακια ειναι αλλα ειναι ολο το πλαισιο μονοκομματο και εκει με προβληματιζει. Τεσπα θα δω τι θα γινει και θα ενημερωσω, σε ευχαριστω για την ευχη σου !:)

SHOOTER045
14/08/2013, 13:30
με ειδα σημερα να πλενω το transalp και να φευγουν τα περιτα νεκρα πτωματα και οι βρωμιες απο πανω του
μινι τσεκ-απ λαδωμα αλυσιδας και παλι μαχιμο
και αργοτερα να μπαινω με πολλα σε δεξια παρατεταμενη και ενα χοντρο χαλικι απο πανιβλακα που τα πηρε απ το χωραφι του,να ανασηκωνει στιγμιαια τον εμπρος τροχο και να χανω επαφη :eyepop:
σταθερα χερια και ουπς τα anakee γραπωσαν!!!!!!!!!!:a28::a28::a28:
παει και αυτο το σωσαμε......:D

vaska
14/08/2013, 17:11
Με είδα να είμαι διολισμένος όσο δεν παίρνει μετά από 3 μήνες αναγκαστηκής ξάπλας από έναν ηλίθιο που νόμιζε ότι όλος ο δρόμος είναι δικός του.

jimmis5
14/08/2013, 20:32
Με ειδα να τρωω καλοκαιρινη γερη μπορα με καλοκαιρινο μπουφανακι και το νερο να πηγαινει ως το σωβρακο!!!
Γελασα με την ψυχη μου και στεγνωσα on the road δεν με ενοιαζε γιατι πηγαινα ΕΚΔΡΟΜΗ!!!:a2::a2:

o teos
15/08/2013, 13:36
Με είδα σημερα να παίρνω το πενιχρό Πόρσε του ξαδέρφου μου για 2ημερο και πρώτη φορά να χαίρομαι σε κουτί (αν μπορείς να το πεις ετσι) με αυτόν τον τρόπο......στρίβει με τα όσα και με τη σκέψη απ την άλλη η βενζίνη πέφτει με τα όσα και χωρίς πολύ σκέψη....:-P

rider
29/08/2013, 16:46
Mε είδα να σταματάω στο περίπτερο για τσιγάρα μετά τη δουλειά και να μου πέφτουν τα κλειδιά απο το scooter μεσα σε φρεάτιο υπονόμου... Το οποίο φυσικά μετα την χθεσινή μπόρα ηταν γεμάτο (murphy's law). Πάλι καλά που υπάρχουν και φίλοι που ηρθαν σε βοήθεια για ψάρεμα... αλλά δυστυχώς δεν τσιμπησε τίποτα! :evil::yuck::a52::a37::a018: ευτυχώς θυμήθηκα που ειχα τα δεύτερα και γυρισα σπίτι...

notakos600
29/08/2013, 16:52
Mε είδα να σταματάω στο περίπτερο για τσιγάρα μετά τη δουλειά και να μου πέφτουν τα κλειδιά απο το scooter μεσα σε φρεάτιο υπονόμου... Το οποίο φυσικά μετα την χθεσινή μπόρα ηταν γεμάτο (murphy's law). Πάλι καλά που υπάρχουν και φίλοι που ηρθαν σε βοήθεια για ψάρεμα... αλλά δυστυχώς δεν τσιμπησε τίποτα! :evil::yuck::a52::a37::a018: ευτυχώς θυμήθηκα που ειχα τα δεύτερα και γυρισα σπίτι...

Τι έγραψες τώρα; ο παντοτινός εφιάλτης μου, να πέσουν τα κλειδιά του σπιτιού, αυτοκινήτου, μηχανής σε φρεάτιο...:eek:

rider
29/08/2013, 17:03
τώρα που ηρέμησα λιγο απο τα νευρα της στιγμής πρεπει να ειχε πολυ γελιο για όσους παρακολουθούσαν όταν ηρθε ενα παλικάρι απο ενα μαγαζί εκει διπλα με ενα συρμα γυρω στο 1 μέτρο να βοηθήσει και βάζοντας το μεσα απο τη σχάρα:

-"φίλε, γάμα τα, δε πιάνω πάτο!!!"

PetranGR
04/09/2013, 22:39
Με είδα σήμερα να παθαίνω καρδιά και εγκεφαλικό μαζί.

Παρκάρω έξω απο το Luxus για να ρωτήσω για σέλα αφού πρώτα είδα οτι βγήκε ένα παλιό αμάξι με γέρο μέσα, μπαίνω στο μαγαζί και ακούω το παλικαρι ενώ έχω πλάτη στην μηχανή "ωχ ωχ ωχ" γυρνάω....

Και βλέπω τον γέρο να κάνει ΟΠΙΣΘΕΝ ,και να σπρώχνει την μηχανή μου, ταυτόχρονα πετάω το κράνος μου τρέχω και φωνάζω,και σταματάει...

Η μηχανή σηκώθηκε στις 2 ρόδες και μετά ξανα έκατσε μόνη της στο stand μέχρι να φτάσω.

Μόλις την είχα πλύνει και είχα βάλει και κερί πάνω και ήταν κούκλα...

ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΩΛΟΦΑΡΔΟΣ.

Πάτησα μια μπουνιά το αμάξι του γέρου , για να πάει μπροστά παίζει να το έκανα λακούβα τον έβριζα πόση ώρα (δευτ.) και έφυγε με γκάζια τέρμα αντίθετο ρεύμα.

Α,ρε...

CustomBoy
04/09/2013, 22:46
καλα του εκανες του π*στογερα...σήμερα πηγε να με πατησει ενας (πεζός εγω) στο σταθμό λαρισσης κοντα..και τον ξεφτυλισα...

PetranGR
05/09/2013, 00:56
καλα του εκανες του π*στογερα...σήμερα πηγε να με πατησει ενας (πεζός εγω) στο σταθμό λαρισσης κοντα..και τον ξεφτυλισα...

όταν ηρέμησα,σκέφτηκα... ας την έριχνε και θα πλήρωνε πολλά.

Ευτηχώς ήταν απο τα παλιά αμάξια και έτσι έσπρωξε την ρόδα μου δηλαδή ούτε γρατζουνιές κτλ ούτε χτύπησε ουρά ούτε τίποτα έσπρωξε το λάστιχο την πήγε 1 εκ . μπροστά και μετά ... μόνο ξύλο που δεν έφυγε.:mad:

sniper
13/09/2013, 10:30
Με ειδα χθες να βλέπω μπροστά μου σε στροφή 2 ΔΙΑΣ με στρώματα και να περνάω ανάμεσά τους (αφού πήγαιναν σαν παγώνια) με drift.... Ελπίζω να μην θυμούνται την πινακίδα, sorry guys, βιαζόμουν.

AristidisZ
13/09/2013, 10:32
Με ειδα χθες να βλέπω μπροστά μου σε στροφή 2 ΔΙΑΣ με στρώματα και να περνάω ανάμεσά τους (αφού πήγαιναν σαν παγώνια) με drift.... Ελπίζω να μην θυμούνται την πινακίδα, sorry guys, βιαζόμουν.

φοράς πάνω την πινακίδα ;
γεράματα...

sniper
13/09/2013, 10:43
φοράς πάνω την πινακίδα ;
γεράματα...

Μετά ένα σταμάτημα απο 6 Ζάδες, ναι, είπα να συμμορφωθώ με τον νόμο.

teo_g7
13/09/2013, 13:56
Με είδα να κανω απο τις καλύτερες αποφυγεςμε το σκουτερ.Τωρα συνειδητα - ασυνείδητα οτι και να πω ψεμα θα είναι.
Το σκηνικό - Δρόμος με διπλή διαχωριστική,εγω περνάω αυτοκίνητα απο αριστερα και βγαίνει Ford Transit απο κάθετο στενό αριστερά μου και μου κόβει το δρόμο.Πλακώνομαι στα φρένα,αφήνω λίγο το μηχανάκι να γλυστρίσει αριστερά και μετα με γκάζι και με κοφτή τιμονιά το αποφεύγω χωρις να ανοιξω καθόλου σχεδόν προς τ δεξιά μιας και περναγαν τα αυτοκίνητα.

Good one.Είναι οτι πρέπει για να σε ξυπνήσει.

OlKa
16/09/2013, 00:35
Με είδα το πρωί να ψάχνω εφημερεύον φαρμακείο και να φεύγω από το σπίτι μόνο με το κράνος μου,σορτσάκι,αμάνικο κι αθλητικό παπούτσι...
Απαράδεκτη...

PortisHead
16/09/2013, 08:32
Με είδα το πρωί να ψάχνω εφημερεύον φαρμακείο και να φεύγω από το σπίτι μόνο με το κράνος μου,σορτσάκι,αμάνικο κι αθλητικό παπούτσι...
Απαράδεκτη...
Φανταζομαι πως καποιους δεν θα τους πειραξε καθολου το θεαμα πρωι-πρωι :)

OlKa
16/09/2013, 12:29
Φανταζομαι πως καποιους δεν θα τους πειραξε καθολου το θεαμα πρωι-πρωι :)


χαχαχαχα! ευτυχώς δεν πόνεσε εμένα όμως!:P

AristidisZ
16/09/2013, 12:34
Φανταζομαι πως καποιους δεν θα τους πειραξε καθολου το θεαμα πρωι-πρωι :)

έπρεπε να έβλεπες τον Τρούπη με με το κράνος μου,σορτσάκι,αμάνικο (αν και εχτές φόραγε κανονικό) κι αθλητικό παπούτσι

OlKa
16/09/2013, 12:35
έπρεπε να έβλεπες τον Τρούπη με με το κράνος μου,σορτσάκι,αμάνικο (αν και εχτές φόραγε κανονικό) κι αθλητικό παπούτσι

Ξυρισμένα πόδια;;;:P

AristidisZ
16/09/2013, 12:36
Ξυρισμένα πόδια;;;:P

κόντρα

sniper
16/09/2013, 12:42
κόντρα

Μόνο σε μπριζόλα το ξέρει αυτό.

Ο χοντρός.

AristidisZ
17/09/2013, 10:44
Με είδα το πρωί κατεβαίνοντας να πάρω την μηχανή να φύγω, να βλέπω το πίσω λάστιχο πίττα και μια βίδα καρφωμένη μέσα

και δε τα έχω βάλει ούτε ένα μήνα :cry:

sniper
17/09/2013, 11:11
Με είδα το πρωί κατεβαίνοντας να πάρω την μηχανή να φύγω, να βλέπω το πίσω λάστιχο πίττα και μια βίδα καρφωμένη μέσα

και δε τα έχω βάλει ούτε ένα μήνα :cry:

Λαστιχάς, μανιτάρι και μην σκάς καθόλου.

AristidisZ
17/09/2013, 11:13
Λαστιχάς, μανιτάρι και μην σκάς καθόλου.

i know, i know, αλλά τυπικά Μερφικά συνέβη σε μέρες που έχω πολύ γυρουλιό :mad:

OlKa
21/09/2013, 17:22
Με είδα χθες να κάνω πατινάζζζζ με τη βροχή στο Μενίδι...Πολλά λάδια κάτω βρε παιδιά...Πολλά καυσαέρια...Ευτυχώς όρθια...

mikRRopixel
23/09/2013, 10:31
Με είδα και μένα να κάνω λίγο πατινάζ στο Μενίδι αλλά όχι από βροχή, από diesel που ήταν χυμένη κάτω στην άσφαλτο. Ευτυχώς δεν ήταν μεγάλη η κηλίδα και επομένως δεν είχε μεγάλη διάρκεια το πατινάζ, τα καινούργια λάστιχα βρήκαν γρήγορα πάλι πρόσφυση στην στεγνή άσφαλτο και έφυγα κύριος, συνοδευόμενος μετά μόνο από την μοναδική μυρωδιά που μόνο το diesel καύσιμο μπορεί να σου προσφέρει..

k7600
23/09/2013, 19:47
αθανατοι ελληνικοι δρομοι...

thanos_s
24/09/2013, 00:13
Με ειδα να βλεπω τον κολλητο μου μεσα στους θαμνους χτυπημενο, παγωμενο και νεκρο, μετα απο την 6ωρη εξαφανιση του...:(

skylaros
24/09/2013, 01:05
thanos_s λυπάμαι, λυπάμαι πολύ

vaska
24/09/2013, 07:50
Με ειδα να βλεπω τον κολλητο μου μεσα στους θαμνους χτυπημενο, παγωμενο και νεκρο, μετα απο την 6ωρη εξαφανιση του...:(

:(:(

KostasV2
24/09/2013, 16:11
Με ειδα να βλεπω τον κολλητο μου μεσα στους θαμνους χτυπημενο, παγωμενο και νεκρο, μετα απο την 6ωρη εξαφανιση του...:(

Ω γαμώτο! Συλλυπητήρια.

OlKa
24/09/2013, 17:50
Με είδα χθες να πηγαίνω αεροδρόμιο με το Σουπράκι μου φουλ εξοπλισμένη και να τρώω απίστευτο ξύλο από τον αέρα...

Γύρισα και δικάβαλη...

Καλέ εσείς οι άντρες, όταν βλέπετε γυναίκα φουλ εξοπλισμένη, γιατί σνομπάρετε τόσο; Τελικά προτιμάτε τα σορτσάκια και μετά τα κράζετε...:P

Gms
24/09/2013, 20:17
Με είδα χθες να πηγαίνω αεροδρόμιο με το Σουπράκι μου φουλ εξοπλισμένη και να τρώω απίστευτο ξύλο από τον αέρα...

Γύρισα και δικάβαλη...

Καλέ εσείς οι άντρες, όταν βλέπετε γυναίκα φουλ εξοπλισμένη, γιατί σνομπάρετε τόσο; Τελικά προτιμάτε τα σορτσάκια και μετά τα κράζετε...:P

Υπαρχει περιπτωση να σε σνομπαρανε γιατι ησουν φουλ ντυμενη πανω σε παπια για καποιο λογο υπαρχει ο μυθος οτι αμα εισαι πανω σε παπι δεν χρειαζεσαι τιποτα.Και με μενα το ιδιο γινεται που ειμαι με το cbrακι και φοραω μπουφαν και γαντια.

spyrakos35
24/09/2013, 20:34
Καλέ εσείς οι άντρες, όταν βλέπετε γυναίκα φουλ εξοπλισμένη, γιατί σνομπάρετε τόσο; Τελικά προτιμάτε τα σορτσάκια και μετά τα κράζετε...:P

@ρχίδι@ μάντολη κράζουν....

όσα δεν φτάνει η αλεπού..... :lol:

Dbnn
24/09/2013, 23:21
Με είδα χθες να πηγαίνω αεροδρόμιο με το Σουπράκι μου φουλ εξοπλισμένη και να τρώω απίστευτο ξύλο από τον αέρα...

Γύρισα και δικάβαλη...

Καλέ εσείς οι άντρες, όταν βλέπετε γυναίκα φουλ εξοπλισμένη, γιατί σνομπάρετε τόσο; Τελικά προτιμάτε τα σορτσάκια και μετά τα κράζετε...:P

Γιατί μας στερείτε το μπανιστήρι.... :lol:

SONone
02/10/2013, 20:57
με ειδα να μην την παλεύω.. και το ηλιοβασίλεμα να μου φωνάζει να πάω θαλασσα να το δω.
οπότε βγάλαμε μια "καλλιτεχνικη" .

300439

Antonis S
03/10/2013, 10:37
Με είδα χθες να κάνω μια τεραστια μ@λ@κι@. Να μη βλέπω τη κοπελιά με το scooter. Να της κόβω το δρόμο με το χαζοκουτι μου να πλάκωνεται στα φρένα να το γλιτώσει και να της ζητάω χίλια συγνώμη. Εκεί κατάλαβα το δεν την είδα. Τι να πω εκτός ότι εφταιγα

stynikop
03/10/2013, 11:01
Με είδα χθες να κάνω μια τεραστια μ@λ@κι@. Να μη βλέπω τη κοπελιά με το scooter. Να της κόβω το δρόμο με το χαζοκουτι μου να πλάκωνεται στα φρένα να το γλιτώσει και να της ζητάω χίλια συγνώμη. Εκεί κατάλαβα το δεν την είδα. Τι να πω εκτός ότι εφταιγα

Όλα ανθρώπινα είναι φίλε.
Και όπως λες κι εσύ, όταν σου τύχει καταλαβαίνεις πως δεν είναι όλα άσπρο μαύρο εκεί έξω, αλλά υπάρχουν και άλλες αποχρώσεις.

Τις προάλλες ενώ πήγαινα στο δρόμο με τη μηχανή, βγήκε χωρίς φλας, χωρίς να κοιτάξει, βανάκι που ήταν σταματημένο παράλληλο στο δρόμο, ακριβώς την ώρα που περνούσα δίπλα του. Πλακώθηκα στα φρένα και στις κόρνες και σταμάτησα τέρμα αριστερά με την ρόδα του 1 εκατοστό από την εξάτμισή μου. Μου ζήτησε χίλια συγνώμη πως δεν με είδε, του είπα να έχει τα μάτια του στο δρόμο και αφού πήρα 2 αναπνοές έφυγα. Τι άλλο μπορώ να κάνω; να τον τρομάξω; να βγάλω τα νεύρα μου πάνω του; να τον βρίσω; πραγματικά δε νομίζω ότι βγαίνει τίποτα άλλο από τις εμπειρίες αυτές παρά το να έχουμε τα μάτια ανοιχτά, κι αν τη βγάζουμε όρθιοι να συγχωρούμε και λίγο.

:beer: