PDA

View Full Version : Με είδα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Gi_4ce
15/01/2014, 15:40
μια απο τα ιδια...

Θελω να παω βολτα με τη μηχανή και δεν εχω κουράγιο.

Φαντάζομαι όλοι τα έχουν περάσει αυτά.

Κουράγιο αδερφε.

GIXXERAKIAS
16/01/2014, 08:06
μια απο τα ιδια...

Θελω να παω βολτα με τη μηχανή και δεν εχω κουράγιο.

Φαντάζομαι όλοι τα έχουν περάσει αυτά.

Κουράγιο αδερφε.

Τάσο δεν φαντάζεσαι πόσοι φίλοι το περνάνε επίσης....άλλοι οικονομικά,άλλοι ψυχοσωματικά και άλλοι απλά γιατί οπως είπες δεν έχουν κουράγιο μετά από μιά δύσκολη μέρα....

Ελπίζω να έρθουν καλύτερες μέρες για όλους μας.

nickald
16/01/2014, 08:32
Τάσο δεν φαντάζεσαι πόσοι φίλοι το περνάνε επίσης....άλλοι οικονομικά,άλλοι ψυχοσωματικά και άλλοι απλά γιατί οπως είπες δεν έχουν κουράγιο μετά από μιά δύσκολη μέρα....

Ελπίζω να έρθουν καλύτερες μέρες για όλους μας.

Καταφεραν οι μπουστηδες να μας κοψουν αυτο που μας γεμιζε τις μπαταριες.....

DgSensei
17/01/2014, 20:21
Mε είδα να περνάω από λακούβα και από το τράνταγμα να σπάει το τσούτσουνι πάνω στο οποίο κλειδώνει το topcase και να μου φεύγει πίσω.Πάλι καλά που δεν έρχοταν από πίσω κάνα μηχανάκι να πάρω άνθρωπο στον λαιμό μου...

rider
29/01/2014, 20:03
Με είδα σήμερα στις 7 το πρώι να παθάινω λάστιχο με το σκουτεράκι... το κατάλαβα οτι ειχε χάσει πιεση όταν ανέβηκα αλλα υπέθεσα (λανθασμένα) οτι θα με πάει μέχρι τη δουλειά. Καιρό έλεγα τωρα οτι πρέπει να τα αλλάξω κ όλο το ανέβαλα... ελπίζω να μην γίνει το ίδιο και με την μηχανή μιας και εκει το αναβάλω απο βδομάδα σε βδομάδα για λαστιχα...

Earentil21
02/02/2014, 15:38
Με είδα να σκέφτομαι ολη τη διαδρομή μία διασταύρωση. Ότι δεν έχει ορατότητα αλλά από εκεί έχει στοπ. Να το σκέφτομαι επί πέντε λεπτά. εγώ κατεβαίνω χαλαρά και εν τέλη βγαίνει αυτοκίνητο, όχι πολύ, αλλά αρκετά για να τρομάξω, να μπλοκάρω τα φρένα και εν τέλη το πλάγιασα μόνος μου. Εγώ μια χαρά και η γριά καλύτερα. Βύθισα μόνος μου το καράβι σαν τους πειρατές του Αστερίξ .... Δεν ξέρω αν χρειάζομαι μάστορα ή ψυχολόγο..

OlKa
04/02/2014, 18:08
Με είδα χθες κατά τις 1.30 το ξημέρωμα, δικάβαλη με 10 χλμ, να γλιστράω και να πέφτω κάτω πολύ άτσαλα... Φουλ προβλεπόμενη εγώ το κράνος και το μπουφάν έκαναν καλή δουλειά... τα αδιάβροχα γάντια δεν με κάλυψαν... Νόμιζα πως έσπασα τον καρπό μου, αλλά τελικά οκ...Γόνατο μελανιασμένο και μέση χτυπημένη...Ευτυχώς η συνεπιβάτης ούτε γρατζουνιά...Απλά ήταν η πρώτη μου πτώση και τα είδα όλα... Όρθιοι...

Dbnn
04/02/2014, 18:39
Με είδα χθες κατά τις 1.30 το ξημέρωμα, δικάβαλη με 10 χλμ, να γλιστράω και να πέφτω κάτω πολύ άτσαλα... Φουλ προβλεπόμενη εγώ το κράνος και το μπουφάν έκαναν καλή δουλειά... τα αδιάβροχα γάντια δεν με κάλυψαν... Νόμιζα πως έσπασα τον καρπό μου, αλλά τελικά οκ...Γόνατο μελανιασμένο και μέση χτυπημένη...Ευτυχώς η συνεπιβάτης ούτε γρατζουνιά...Απλά ήταν η πρώτη μου πτώση και τα είδα όλα... Όρθιοι...

Σιδερένια!

yes-u
04/02/2014, 19:23
Με είδα χθες κατά τις 1.30 το ξημέρωμα, δικάβαλη με 10 χλμ, να γλιστράω και να πέφτω κάτω πολύ άτσαλα... Φουλ προβλεπόμενη εγώ το κράνος και το μπουφάν έκαναν καλή δουλειά... τα αδιάβροχα γάντια δεν με κάλυψαν... Νόμιζα πως έσπασα τον καρπό μου, αλλά τελικά οκ...Γόνατο μελανιασμένο και μέση χτυπημένη...Ευτυχώς η συνεπιβάτης ούτε γρατζουνιά...Απλά ήταν η πρώτη μου πτώση και τα είδα όλα... Όρθιοι...

Στο #675 είδα ότι είχες κι άλλη αβαρία προ τριμήνου! Τα μάτια σου δεκατέσσερα!!!

amyroukai
04/02/2014, 20:20
... Όρθιοι...
Αμήν, μακριά απ' όλους μας τέτοια.



Με είδα να ξανακαβαλαω μετά από δυό βδομάδες σχεδόν.
Περίεργη αίσθηση... :)

OlKa
04/02/2014, 22:54
Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Yes-u η αβαρία είχε να κάνει μ΄ένα πρόβλημα που έχω στα γόνατα μου δυστυχώς...Σ' ευχαριστώ πολύ!
Υ.Γ: Είναι νορμαλ να πονάει όλο μου το σώμα, έτσι;;;;

teogtp
04/02/2014, 23:20
Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Yes-u η αβαρία είχε να κάνει μ΄ένα πρόβλημα που έχω στα γόνατα μου δυστυχώς...Σ' ευχαριστώ πολύ!
Υ.Γ: Είναι νορμαλ να πονάει όλο μου το σώμα, έτσι;;;;

Oh yes my dear!

OlKa
04/02/2014, 23:21
Oh yes my dear!

χαχαχα! Οκ! Ευχαριστώ!

George_Sp
06/02/2014, 00:42
Με είδα να βάζω σε σειρά τη ζωή μου μετά από 3χρόνια αβεβαιότητας. Τώρα το μόνο που μένει, να μαζέψω λίγες οικονομίες στην άκρη για να καταφέρω το 1ο μου ταξίδι με μηχανή προς Πάσχα μεριά. Μια μπαγαζιέρα λείπει στο ενδιάμεσο αλλά που θα πάει, θα έρθει κι αυτή μέχρι τότε.

GIXXERAKIAS
11/02/2014, 12:44
Με είδα σήμερα το πρωί να κάνω προσπέραση ανάμεσα σε φορτηγάκι(μεσαία) και αμάξι (αριστερή λωρίδα),με ταχύτητα πάνω στη στροφή του γαλαξία στον Κηφισσό,στο ρεύμα πρός Πειραιά και εκείνη την στιγμή το φορτηγάκι αποφάσισε να ανοίξει την τροχία του και να έρχεται πρός το μέρος μου....μαζεύτηκα όσο μπορούσα και απλά του χτύπησα τον καθρέφτη με τον ώμο εκτοπίζοντας με ξυστά από το αμάξι....χεσμεντέν πρωινιάτικα....μλκία μου 100%.

vaska
11/02/2014, 13:49
Με είδα χθες μετά το κλείσιμο του μαγαζιού, ν' ασχολούμαι μετά από πάρα πολύ καιρό με το μηχανάκι μου, ν' αλλάζω λάδια φίλτρα και δίσκους συμπλέκτη και ως δια μαγείας να χάνεται όλη η πίεση της ημέρας (της εβδομάδας μην πω). Τελικά είναι το καλύτερο αγχολυτικό η μουτζούρα και η λαδίλα.

:D

Τουμπανάκι τώρα το DR!

AUFGEBRACHT
11/02/2014, 19:07
Με είδα χθες μετά το κλείσιμο του μαγαζιού, ν' ασχολούμαι μετά από πάρα πολύ καιρό με το μηχανάκι μου, ν' αλλάζω λάδια φίλτρα και δίσκους συμπλέκτη και ως δια μαγείας να χάνεται όλη η πίεση της ημέρας (της εβδομάδας μην πω). Τελικά είναι το καλύτερο αγχολυτικό η μουτζούρα και η λαδίλα.

:D

Τουμπανάκι τώρα το DR!


Αν έχεις πάλι άγχος δεν έρχεσαι να αλλάξεις λάδια και στο δικό μου όσο το έχω ακόμα; Κι εσύ θα ξε-αγχωθείς και εγώ :D

vaska
11/02/2014, 19:45
Αν έχεις πάλι άγχος δεν έρχεσαι να αλλάξεις λάδια και στο δικό μου όσο το έχω ακόμα; Κι εσύ θα ξε-αγχωθείς και εγώ :D

Φκιάσε καφεδάκι την Κυριακή κι έφτασα

:)

Marinos-GSXR
11/02/2014, 20:27
Με ειδα......να θΕΛΩ να την κανω...και με βλεπω να ΤΗΝ κανω!!!

AUFGEBRACHT
11/02/2014, 20:37
Φκιάσε καφεδάκι την Κυριακή κι έφτασα

:)

Ε όχι μόνο καφεδάκι, θα έχει και σπιτικό γλυκάκι!!!

fz600
12/02/2014, 07:27
...με ειδα να θελω να φτιαξω το κατεμ αλλα στην τσεπη δεν υπαρχει φραγκο...:cry:

Pardalotzatziki
12/02/2014, 11:03
ΔΕΝ με ειδα να κανω ουτε μια βολτα...που να με δω;;;; Ισα ισα για μια αλλαγη λαδιων φτασανε λογω αλλαγης πιστονιου....
Υπομονη...σε 5-6 χρονια θα βαλω και βενζινη...

GIXXERAKIAS
12/02/2014, 11:09
Όλοι τα ίδια περνάμε τελικά......

Σε βλέπω κάθε μερά που παίρνω το αμάξι από το γκαράζ να πιάνεις αράχνες...να θές αλλαγή λαδιών,πλύσιμο,γρασσάρισμα,φροντίδα,όπως παλιά να οργώνεις τους επαρχιακούς δρόμους και τις πίστες.....τώρα το μόνο που μπορώ να σου προσφέρω είναι ένα άγγιγμα κάθε βράδυ που γυρνάω για καληνύχτα....:(

DimChios
12/02/2014, 11:29
Όλοι τα ίδια περνάμε τελικά......

Σε βλέπω κάθε μερά που παίρνω το αμάξι από το γκαράζ να πιάνεις αράχνες...να θές αλλαγή λαδιών,πλύσιμο,γρασσάρισμα,φροντίδα,όπως παλιά να οργώνεις τους επαρχιακούς δρόμους και τις πίστες.....τώρα το μόνο που μπορώ να σου προσφέρω είναι ένα άγγιγμα κάθε βράδυ που γυρνάω για καληνύχτα....:(


γαμησε μας ρε Γιαννακη! :(

rider
15/02/2014, 18:56
με έιδα σήμερα να βγαίνω βολτίτσα επιτέλους μιας και έστρωσε ο καιρός....
320km: Θεσσαλονίκη-Ευζωνοι-Αρχάγγελος-Έδεσσα-Γιαννιτσά-Θεσσαλονίκη

συμμετοχές: GSX-R 600, KAWA ZX10R, FAZER 1000, VFR800

309882

zami
16/02/2014, 15:23
με έιδα σήμερα να βγαίνω βολτίτσα επιτέλους μιας και έστρωσε ο καιρός....
320km: Θεσσαλονίκη-Ευζωνοι-Αρχάγγελος-Έδεσσα-Γιαννιτσά-Θεσσαλονίκη

συμμετοχές: GSX-R 600, KAWA ZX10R, FAZER 1000, VFR800

309882
Nice! Like!! Μπραβο παιδια! Παντα τετοια,να ειστε γεροι να κανετε βολτες.
Spam off.
Με ειδα να κοιτω ην καλη μου στην πυλωτη και να μην τολμω να την καβαλησω αφου ακομη ο πυρετος δεν επεσε....Ρουφιανα πανδημικη εποχιακη γριπη...,

Sapadak
16/02/2014, 21:34
Σας ειδα σήμερα με τις πάπιες πάνω στην Εγνατία να πηγαίνετε χωρις φωτα και με 110-120 χλμ/ω!!!

ΠροσεχΤικά παιδες, προσεχΤικα

giannis21
16/02/2014, 22:04
με ειδα για αλλη μια φορα να ψαχνω στο car για μηχανη..φραγκα δεν παιζουν αλλα τα ονειρα ονειρα!μαλον με επηρεασε ο καιρος σημερα.Φοβερη μερα για εκδρομη!!

fz600
16/02/2014, 22:59
με ειδα για αλλη μια φορα να ψαχνω στο car για μηχανη..φραγκα δεν παιζουν αλλα τα ονειρα ονειρα!μαλον με επηρεασε ο καιρος σημερα.Φοβερη μερα για εκδρομη!!

καλα κανεις αδερφε, ευχομε συντομα να την αποκτησεις :beer:

sv1000s
16/02/2014, 23:42
με ειδα να βγαινω βολτα σημερα μετα απο ενα χρονο και γουσταρα τρελα!σολο βολτα επιδαυρο!!!ρε μπας και ηρθε η αναπτυξη?:priest:καλους δρομους παλικαρια!!!!!!!!!!!

Earentil21
17/02/2014, 08:08
Με είδα χτες στην Εθνική Λαμία Βόλου να κάνω το πρώτο μου ταξίδι. Ξέρω δεν είναι κατόρθωμα τα 120 χλμ αλλά είναι πάντα μία αρχή... Ο καιρός φοβερός, maiden στο mp3 και ο πατέρας με το κουτί για τις βαλίτσες και παρέα. Σε φόρτωσα γριούλα στο καράβι για Σκιάθο και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Χαλάλι τα μαζέματα που σου έκανα..

GIXXERAKIAS
17/02/2014, 08:48
Mε είδα επιτέλους μετά από καιρό εχθές Κυριακή να κάνω βόλτα και να ξαναβρίσκω το χαμόγελο μου.:)

Wisdover
28/02/2014, 20:16
Με είδα κάθε βδομάδα να κανονίζω για βόλτα και πάντα να προκύπτει κάτι. Την μια δουλειά, την άλλη ο καιρός! Αντε να δω ποτέ θα με δω καβαλα στην πλάτη σου.

George_Sp
02/03/2014, 14:56
Με είδα χθες βράδυ να βγαίνω με κρύα λάστιχα Κηφισσό με ψιλόβροχο και να επαναπροσδιορίζω την έννοια της πρόσφυσης. :look:

Billymuse
03/03/2014, 18:27
Με ειδα σήμερα να ταξιδεύω με πολύ βροχή (ειδικά στα μέγαρα ) απτο Λουτράκι προς Αθήνα να είμαι η μόνη μηχανή σε
όλη τη διαδρομή :lol:

bulmont
04/03/2014, 11:30
Με είδα, μετά από καιρό να οδηγώ πάλι
την μοτοσυκλέττα μου......................

Hayate
05/03/2014, 17:35
Με είδα με ηδη 4 σπασμένες φλέβες στην 5η να πετυχαίνει επιτέλους τον φλεβοκαθετηρα και να χω λυσαξει στον πόνο απο χτες....αύριο όλα θα είναι παρελθον....

ΨΑΡΑΚΑΣ
05/03/2014, 21:07
Με βλέπω κάθε μέρα με το κουτί να σας χαζεύω με τις καλές σας και να μουρμουράω καλούς δρόμους για όλους σας! χρήματα δεν περισσεύουν για να ξαναφτιάξω την δικιά μου, που θα πάει θα τα καταφέρω!

zami
07/03/2014, 15:12
Με ειδα στο φαναρι να εχω καρφωσει το βλεμα μου σε ενα GS 1200 LC ADV μεχρι που με ξυπνησε η κορνα του πισω μου...Ατιμη κριση

KostRider
07/03/2014, 17:42
Με είδα να την κοιτάω κουκουλωμένη λόγω βροχής, να βλέπω την πρόγνωση του καιρού και να με πιάνει κατάθλιψη...πότε θα κάνει ξαστεριά;

AUFGEBRACHT
07/03/2014, 18:34
Με είδα σήμερα το πρωί -για να μη λέμε μόνο για τους άλλους- να κάνω προσπέραση με το αμάξι χωρίς να έχω υπολογίσει σωστά... η μούτζα που έφαγε από τον απέναντι και λίγη ήταν...συγγνώμη ειλικρινά!!!

Pardalotzatziki
08/03/2014, 18:39
Με είδα σήμερα το πρωί -για να μη λέμε μόνο για τους άλλους- να κάνω προσπέραση με το αμάξι χωρίς να έχω υπολογίσει σωστά... η μούτζα που έφαγε από τον απέναντι και λίγη ήταν...συγγνώμη ειλικρινά!!!

Συμβαινει...

Με ειδα παλι στα ιδια χωρις βολτα....
Και σε περιπτωση που θα μπορουσα να παω βολτα...παρε και μια ψυξη στη μεση απο το ποδηλατο εδω και μερες...
Great stuff!! :a52::a34:

fz600
12/03/2014, 15:26
Σημερα δεν εχω παραπονο, με ειδα να πλενω το μωρο μου της εβαλα και το bagster και μετα της αλλαξα τα φωτα.....:blush::sun:

KostRider
12/03/2014, 17:50
με είδα σήμερα τα χαράματα, να πηγαίνω στην δουλειά με την μηχανή,μετά απο πολλές μέρες κακοκαιρίας..το χαμογελο ήταν πλατύ μέσα απο το κράνος...:D

george8mougios
13/03/2014, 18:36
Με είδα μετά από μια εβδομάδα να καβαλάω το gs και να συνηδητοποιω για άλλη μια φορά πόσο καλά στημένη μηχανή είναι!

Bradipous
17/03/2014, 15:09
Με ειδα να ξαπλωνομαι φαρδυς πλατυς καταμεσης του δρομου μολις ξεκινησα απο το σπιτι, στην 2η στροφη ενω ειχα φορτωμενα ισα με 20χαω.
Ουτε καταλαβα πως και που γλυστρισε (αν και υποπτευομαι οτι πηγε γρασσο αλυσιδας στο λαστιχο αφου μολις την ειχα ψεκασει) αλλα εγινε τοσο αργα και ομαλα που ηταν σα να προσπαθησα να ακουμπησω απλα κατω το μηχανακι.

Σηκωθηκα κ εφυγα συγχυσμενος αφου το τζιν εγινε χαλια απο τις σκονες του δρομου, ευτυχως δεν ειχαμε ουτε σωματικες ουτε υλικες ζημιες. Ελπιζω αυτη να ηταν η τουμπα μου για φετος.

stynikop
17/03/2014, 20:28
Με ειδα να ξαπλωνομαι φαρδυς πλατυς καταμεσης του δρομου μολις ξεκινησα απο το σπιτι, στην 2η στροφη ενω ειχα φορτωμενα ισα με 20χαω.
Ουτε καταλαβα πως και που γλυστρισε (αν και υποπτευομαι οτι πηγε γρασσο αλυσιδας στο λαστιχο αφου μολις την ειχα ψεκασει) αλλα εγινε τοσο αργα και ομαλα που ηταν σα να προσπαθησα να ακουμπησω απλα κατω το μηχανακι.

Σηκωθηκα κ εφυγα συγχυσμενος αφου το τζιν εγινε χαλια απο τις σκονες του δρομου, ευτυχως δεν ειχαμε ουτε σωματικες ουτε υλικες ζημιες. Ελπιζω αυτη να ηταν η τουμπα μου για φετος.

Λαδωμα καλυτερα οταν επιστρεφεις, που ειναι η λυσιδα ζεστη και που δεν θα το πεταξει απ πσνω της ;)

KostRider
18/03/2014, 03:20
με είδα μα γλιτώνω στο τσάκ πτώση σε πλάγιασμα σε δεξιά στροφή..με το που φεύγει,έβαλα ενστικτωδώς το δεξί πόδι κάτω και το ίσιαξα..είδα όμως στο σημείο που είναι το όριο του ελαστικού που έχω πατήσει,μια γυαλάδα,ενώ στην αριστερή που το στρίβω καλύτερα,όλα οκ. Μπορεί και να είμαι για αλλαγή,μιας και έχω 12000+ χλμ. με τα ίδια ελαστικά..

jj okocha
18/03/2014, 06:46
με ειδα στον αγιο να κολλαω πισω απο- moto guzzi club?-και ισως να εκνευρισα και καποιους,σορυ μαγκες αλλα αμα κοψει φορα το παπι μετα που να ξανανεβασει..

spyrakos35
19/03/2014, 07:19
με είδα να έχω πάλι το δίλημμα το πρωί....

αμάξι ή μοτό???

ε, πήρα τη μοτό και σήμερα.....

έρωτας τρελός λέμε

:D

Μικe777
19/03/2014, 13:30
με είδα να έχω πάλι το δίλημμα το πρωί....

αμάξι ή μοτό???

ε, πήρα τη μοτό και σήμερα.....

έρωτας τρελός λέμε

:D
τετοια μερα!κι ειχες διλλημα?:cool:
σωστη αποφαση!!

Pardalotzatziki
20/03/2014, 02:29
Με ειδα να βγαινω επιτελους μια μικρη βολτα 60-70 χλμ στο Πηλιο. Απιστευτο τοπιο με τα χιονια.
Πολυ ζεστη μερα και αψογη βολτα. Η μπαταρια εκανε κολπα αλλα ενταξει...ας πουμε...

lice13
20/03/2014, 17:47
Με είδα σήμερα να περνάω με τη μηχανή έξω απο τη δουλειά μου και να κοιτάζω μήπως είναι κανένας μέσα. Δουλεύω εποχιακός... Ξεκινάω σε 10 μέρες... Μου έλειψε, όχι η δουλειά, μου έλειψε να είμαι παραγωγικός, να ξυπνάω το πρωί και να έχω κάτι να κάνω. Εδώ και ένα μήνα με συντηρεί η γυναίκα μου... Πως μας καταντήσανε ρε πστ μου...

notakos600
20/03/2014, 17:50
Με είδα σήμερα να περνάω με τη μηχανή έξω απο τη δουλειά μου και να κοιτάζω μήπως είναι κανένας μέσα. Δουλεύω εποχιακός... Ξεκινάω σε 10 μέρες... Μου έλειψε, όχι η δουλειά, μου έλειψε να είμαι παραγωγικός, να ξυπνάω το πρωί και να έχω κάτι να κάνω. Εδώ και ένα μήνα με συντηρεί η γυναίκα μου... Πως μας καταντήσανε ρε πστ μου...

Σοφά λόγια...

sniper35mk
25/03/2014, 14:22
με ειδά ενω οδηγούσα με 40-50 χλμ να κοιτάω το άσπρο κοντό κολλητό σορτσακι που περπατούσε στο πεζοδρομιο και να σταματάω στην πισω πόρτα από το φορτηγάκι που προπορευόταν και ξαφνικά σταμάφησε για παραδοση

SHOOTER045
25/03/2014, 16:13
με ειδα να κανω μια γρηγορη των 100χλμ με 1000rr ειμαι και αδειουχος
και το παπι δεν παει πολυ
και το ΥΖ το δωσα
ωραιο γκαζι το 1000
οχι οτι περισευει
οι δρομοι δεν φτανουν

zannisvel
25/03/2014, 16:40
Με ειδα να μενω απο ντιζα συμπλεκτη στις 11 το πρωι, στη Βουλιαγμενης και να παιρνω την οδικη και αντι να παω το ΧΤ στο σπιτι του λεω να με παει Πορτο Ραφτη για να μη χασσω το φαγοποτι.... Αυριο πρωι - πρωι τηλεφωνα και ψαξιμο μετα δουλεια και μετα ταξιδακι με τον προιστιακο για να ερθω Πορτο Ραφτη και να την αλλαξω.. Και ολα αυτα για μερικα τσιπουρα και ψαρακι.
:beer:

2stroker
25/03/2014, 21:45
με ειδα να σηκωνω σουζιδι αθελα μου σε κατηφορικο δρομο!Ναι γινονται και αυτα!! :lol:

theofilos888
25/03/2014, 21:48
Με είδα να σηκώνω σούζα μπροστά στον ακατανόμαστο και να ζώ αλώβητος!!!!! :owned:

zami
25/03/2014, 22:18
Με ειδα με τετοιο καιρο να μενω μεσα και να μην πηγαινω πουθενα με την μηχανουλα μου....Ατιμη κριση

akis_trevor
27/03/2014, 14:25
με ειδα να ανανεωνω το κρυπτονακι μου.10 χρονια στα χερια μου,55.000 χλμ,ειχε αρχισει και εκαιγε λαδια κλπ..καινουργιο κυλινδρο,πιστονια,καρμπς,βαλβιδες,κλπ κλπ..και τωρα βολτα α λα παλαια!!!

rider
30/03/2014, 13:32
με είδα σήμερα να ξυπνάω χωρίς διάθεση και με νεύρα.... κατέβηκα στο γκαράζ, περιποιήθηκα, γύαλισα τη μηχανή και καθόμουν και την χάζευα με τα ολοκαίνουρια παπουτσάκια της (τελικά φορεσα τα Dunlop GP Racer) απάτητα ακόμα... χμ... κρίμα είναι! Ανέβηκα σπίτι φόρεσα φόρμα, μποτες γάντια και κράνος και την πήγα μια βόλτα μεχρι Πολύγυρο και πίσω... Μόλις μπήκα σπίτι γεμάτος, με καλυτερη διάθεση...

Το καλύτερο αγχολυτικό:

313094

yianyian
30/03/2014, 21:42
Με είδα να παίρνω τη καλή μου μετά από τη χειμερινή της ακινησία και να μου παίρνει 5-10 λεπτά να ξανασυστηθούμε.
Αλλά μετά τα πρώτα 2-3 km λύθηκε η γλώσσα μας και τα είπαμε πολύ ωραία :lol:

amyroukai
04/04/2014, 20:08
με είδα να αλλάζω τακάκια, να ξεχνάω ότι δεν πιάνουν τα φρένα στην αρχή και μετά να κάνω την κότα... ευτυχώς άλλαξα μόνο τα εμπρός, από βαρεμάρα... bawl:

GIXXERAKIAS
04/04/2014, 23:29
Με είδα να βγαίνουμε με την γυναίκα βόλτα όπως παλιά..
.οι τρείς μας.:)

TROOPER
11/04/2014, 08:49
με ειδα να σηκωνω το παπι απο κατω οταν λογω βιασυνης ξεκαβαλησα αλλα δεν εβαλα ποτε το σταντ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ!!!!!!! :moutza::moutza::moutza:

πεφτοντας το κακομοιρο εσπασε ο αριστερος διακοπτης και συμπαρεσυρε τον καθρεφτη. δευτερα πληρωνω 40 ευρω γιατι οποιος βιαζεται πληρωνει.

2stroker
12/04/2014, 11:45
Με ειδα χτες βραδυ να γυρναω μετα απο μια μπυριτσα που χα παει με μια φιλη,να σε βλεπω να με κοιτας παραπονιαρικα εξω απο το σπιτι.Σε κοιταω και εγω και σου λεω Μαναρα μου αποψε θα σε παω τσαρκα,ανεβηκα πηρα κρανος,μπουφαν,γαντια και φυγαμε!!!Αααααχ!!!Νυχτερινη βολτα η καλυτερη ντοπα,τι μπαφοι και μαλακιες!!!:p

taisteal
12/04/2014, 13:34
Με ειδα χθες βραδυ να παιρνω το ανανεωμενο μου διαβατηριο..
Και να ειμαι :a54:

sfigas
13/04/2014, 09:42
Με ειδα να μην μπορω να αντισταθω στον πειρασμο να σε κερασω ενα τσαγακι. Porsche Carrera 4s εσυ CBR 1000 εγω. Οχι τιποτα αλλο κατι ελεγες στο τυπακο διπλα σου και γελουσατε.

rider
13/04/2014, 19:05
με είδα σήμερα πρωι, μετα την ακύρωση του διημέρου στο Μέτσοβο και το ξενερωμα, να έχω μηνυμα στο κινητό "είσαι μέσα για μοτοβόλτα?"
και το ρωτάς!?! Φύγαμε! Περίμενα να είμαστε 4-5 μηχανές.. ραντεβου στις 8.30 το πρωι σε καφε της πόλης και μαζευτήκαμε ουτε λιγο ουτε πολυ 15 μηχανές!

314259

δρομολόγιο:
θεσσαλονίκη-Κατερίνη-Λιβάδι-Κρανιά-Σέρβια και επιστροφή Θεσσαλονίκη
σύνολο χιλιομέτρων 395... καλά ήταν!

δυστυχώς επειδή έπαιζα αγώνα έπρεπε να γυρίσω νωρίτερα οπότε χαιρετώ και απο δώ όσους δεν πρόλαβα....
και ακόμα δυο φώτο

314260

314261

:beer:

zami
14/04/2014, 14:28
με είδα σήμερα πρωι, μετα την ακύρωση του διημέρου στο Μέτσοβο και το ξενερωμα, να έχω μηνυμα στο κινητό "είσαι μέσα για μοτοβόλτα?"
και το ρωτάς!?! Φύγαμε! Περίμενα να είμαστε 4-5 μηχανές.. ραντεβου στις 8.30 το πρωι σε καφε της πόλης και μαζευτήκαμε ουτε λιγο ουτε πολυ 15 μηχανές!

314259

δρομολόγιο:
θεσσαλονίκη-Κατερίνη-Λιβάδι-Κρανιά-Σέρβια και επιστροφή Θεσσαλονίκη
σύνολο χιλιομέτρων 395... καλά ήταν!

δυστυχώς επειδή έπαιζα αγώνα έπρεπε να γυρίσω νωρίτερα οπότε χαιρετώ και απο δώ όσους δεν πρόλαβα....
και ακόμα δυο φώτο

314260

314261

:beer:


Αποστευτο!!!ξεκινωντας πηρατε και καμια πιτσα (απο το βαςιλια Σακη) για το δρομο?
Τι μου θυμησες τωρα.....εκει, λιγο πιο κατω , ειναι το πατρικο μου!!!! Αν ημουν θεσσαλονικη θα σας εβλεπα απο το μπαλκονι και θα κατεβαινα.....Ρημαδα Αθηνα..... ομως θα ανεβω για το Πασχα..για να δουμε , θα σας πετυχω?

rider
14/04/2014, 15:08
χαχα! Pizza Σακης RULES!!! πόσα ξενύχτια εχουν καταλήξει εκεί... Ο σάκης και τα γυράδικα της τουμπας μας μεγάλωσαν!!

zami
14/04/2014, 17:30
χαχα! Pizza Σακης RULES!!! πόσα ξενύχτια εχουν καταλήξει εκεί... Ο σάκης και τα γυράδικα της τουμπας μας μεγάλωσαν!!
Ακριβως! Αυτα και η "μαμα Ελενη" στο αεροδρομιο...

roukos_x
18/04/2014, 15:09
με ειδα κ εμενα ξαπλα στην Χαριλαου Τρικουπη πριν καμια ωρα... κ το μηχανακι να φευγει κατω απο τα ποδια μου!
ευτυχως μονο απωλεια βενζινης κ δυο μικρες κοκκινιλες σε καλαμι κ λεκανη!
μακαρι να ειναι ετσι ολες οι σαβουρες!!!

k7600
18/04/2014, 23:42
Εύχομαι φιλε μου ποτέ ξανά, ακόμα κ σε τέτοιες μικρές κ ανωδυνες τούμπες.

Billymuse
21/04/2014, 20:18
με ειδα κ εμενα ξαπλα στην Χαριλαου Τρικουπη πριν καμια ωρα... κ το μηχανακι να φευγει κατω απο τα ποδια μου!
ευτυχως μονο απωλεια βενζινης κ δυο μικρες κοκκινιλες σε καλαμι κ λεκανη!
μακαρι να ειναι ετσι ολες οι σαβουρες!!!

Πάντα όρθιος φίλε. Οταν ηρεμήσεις αύριο να κάτσεις να σκευτείς τι λάθος έκανες και να μάθεις απο αυτό:beer:

Pardalotzatziki
21/04/2014, 20:31
με ειδα κ εμενα ξαπλα στην Χαριλαου Τρικουπη πριν καμια ωρα... κ το μηχανακι να φευγει κατω απο τα ποδια μου!
ευτυχως μονο απωλεια βενζινης κ δυο μικρες κοκκινιλες σε καλαμι κ λεκανη!
μακαρι να ειναι ετσι ολες οι σαβουρες!!!

Σιδερενιος! :wave2::D

roukos_x
21/04/2014, 21:42
σας ευχαριστω παιδια!!! ολα καλα!!! πιο πολυ καιγομουν μην σκιστηκε το αγαπημενο μου μπουφαν κ μην εσπασε το πλαϊνο καπακι!!!
χαχαχαχχααααα!!!! το λαθος...? χμμ..μαλλον πολυ πισω φρενο, παρα μπροστινο...

blackbusa
22/04/2014, 02:17
δεν μας βλεπω καλα...

Gi_4ce
22/04/2014, 02:33
Με είδα να καβαλάω το ντελιβεράδικο για να πεταχτώ μέχρι το περίπτερο και μετά απο 4 μέρες, να μου φαίνεται ξενο μηχανάκι...

ξεσυνήθισα τοσο γρηγορα?

Hayate
26/04/2014, 22:46
Με είδα να παίρνω τη μοτο μετα απο 9 μέρες αδράνειας και ξαφνικά απο αλλαγή 2α σε 3η να μου πεταει κώλο (κάτι οτι ήμουν λίγα μέτρα μετά απο το σπίτι κάτι οτι είχε γλίτσα κάτω)....ευτυχώς με το που έκλεισα το γκάζι ήρθε στα ίσια και πήγε η ψυχή μου στη θέση της....

georgeIII
27/04/2014, 12:10
Με ειδα να με πιανει βροχη με το Κ με την κοπελια πανω και να οδηγαω με ομπρελα μες την πατρα!

zami
27/04/2014, 13:34
Με ειδα να με πιανει η βροχη στο Αιγαλεω, χωρις να εχω φορεσει τα μοτο-ρουχα για τοσο μικρη αποσταση και να γινομαστε μουσκεμα!!!Και μολις χθες την ειχα πλυνει γ@μωτο...

parachuter
27/04/2014, 15:35
Σε είδα γνωστέ Πατρινέ 50αρη με το 990 Adv S στα ΤΕΙ και το παιδί σου 3-4 ετών στο ρεζερβουάρ και να διπλώνεις επίτηδες τη μηχανή!! :eek::eek: φυσικά ακράνοβιτς....αλλά με το παιδί επάνω να κάνεις τέτοια τσίρκα;;Να έχουμε και λίγο πέτσα πάνω μας ρε παιδιά!!!

bros400pgm
27/04/2014, 15:44
Mπορει να του γλιστρισε.
Αλλωστε τα ΚΤΜ φημιζονται για τα αλογα τους που ξεχειλιζουν απο παντου και για τις αγωνιστικες καταβολες τους, RACE READY, WELCOME TO THE FAMILY:lol:

byron
01/05/2014, 15:45
Με είδα να κάνω μια όμορφη βόλτα μετά από καιρό, να στρίβω σε μια γαμωπλατεία στα Μέγαρα και να φεύγει το T με τις 2 ρόδες.
Με είδα να βάζω πόδι κάτω για να το μαζέψω, το μανιτάρι να μου χτυπάει το καλάμι και να έχω ξεραθεί στον πόνο.

Με άκουσαν όλοι νομίζω με τα μπινελίκια που έριχνα :lol:

pipe_smoker
01/05/2014, 15:55
Με είδα να κάνω μια όμορφη βόλτα μετά από καιρό, να στρίβω σε μια γαμωπλατεία στα Μέγαρα και να φεύγει το T με τις 2 ρόδες.
Με είδα να βάζω πόδι κάτω για να το μαζέψω, το μανιτάρι να μου χτυπάει το καλάμι και να έχω ξεραθεί στον πόνο.

Με άκουσαν όλοι νομίζω με τα μπινελίκια που έριχνα :lol:


Επεσες ή το εσωσες γιατι δεν καταλαβα?:uplate:

Ολα καλα?

byron
01/05/2014, 16:30
Επεσες ή το εσωσες γιατι δεν καταλαβα?:uplate:

Ολα καλα?

Το έσωσα από καταγής :tooth:
Απλά με χτύπησε το μανιτάρι στο καλάμι και ξεράθηκα

k7600
08/05/2014, 22:22
μετά από έναν χρόνο απ΄τον χωρισμό μου με το street triple μου, με είδα πάλι να σκέφτομαι την αγόρα σκούτερ γιατί κάτι παραπάνω από λεφτά αυτήν την εποχή δεν παίζει, οπότε από ολότελα ...

rider
11/05/2014, 16:39
Mε είδα σήμερα να κάνω την πρώτη εξόρμηση στην Χαλκιδική. Το πρόγραμμα είχε το γύρο του Δεύτερου ποδιού.

Θεσσαλονίκη - Πολυγυρος - Μαρμαράς - Σάρτη - Αγ. Νικόλαος - Αρναία - Θεσσαλονίκη
Συνολικά χμ: 326
Συμμετοχές: Gsxr600 K9, Gsxr1000, Kawasaki ZX10R, Honda VFR800, Kawasaki ZX6R, Kawasaki Z750

Χαιρετηθήκαμε με αρκετούς:Fazer Club, η παρέα με τα 2 aprilia RSV4, Gixxer που "κοφτιασε" σε ένδειξη χαιρετισμου και αρκετους αλλους...

και 3 φώτο απο τη στάση για καφεδάκι στη Σάρτη:

315997

315998

315999

Billymuse
11/05/2014, 19:20
Mε είδα σήμερα να κάνω την πρώτη εξόρμηση στην Χαλκιδική. Το πρόγραμμα είχε το γύρο του Δεύτερου ποδιού.

Θεσσαλονίκη - Πολυγυρος - Μαρμαράς - Σάρτη - Αγ. Νικόλαος - Αρναία - Θεσσαλονίκη
Συνολικά χμ: 326
Συμμετοχές: Gsxr600 K9, Gsxr1000, Kawasaki ZX10R, Honda VFR800, Kawasaki ZX6R, Kawasaki Z750

Χαιρετηθήκαμε με αρκετούς:Fazer Club, η παρέα με τα 2 aprilia RSV4, Gixxer που "κοφτιασε" σε ένδειξη χαιρετισμου και αρκετους αλλους...

και 3 φώτο απο τη στάση για καφεδάκι στη Σάρτη:

315997

315998

315999

Άψογοι λεβέντες μου ωραία και η Σάρτη φυσικά :beer:
Εγώ απτην άλλη με είδα για να κάνω οικονομία στη βενζίνη σήμερα να με παίρνει γκόμενα με σμαρτ για να πάμε για καφέ στο Φλοίσβο
πετάξτε ντομάτες ελεύθερα :ninja:

SHOOTER045
11/05/2014, 19:25
Άψογοι λεβέντες μου ωραία και η Σάρτη φυσικά :beer:
Εγώ απτην άλλη με είδα για να κάνω οικονομία στη βενζίνη σήμερα να με παίρνει γκόμενα με σμαρτ για να πάμε για καφέ στο Φλοίσβο
πετάξτε ντομάτες ελεύθερα :ninja:
Για την γκόμενα η για το σμαρτ?

mikRRopixel
12/05/2014, 11:10
Με είδα να καβαλάω την καλή μου μετά από 5 μήνες...πρωτόγνωρα αισθήματα, μου θύμισες την πρώτη φορά που σμίξαμε! :)

Gi_4ce
12/05/2014, 15:35
Παλι πανηγυρι αγιας γλυκεριας στο γαλατσι και μας βλεπω ολους τους ντελιβεραδες να παιζουμε κορωνα γραμματα τα απαγορευτικα για να προλαβουμε την κατσαδα...

2μερες ειναι. Υπομονη...

George_Sp
12/05/2014, 18:00
Να μην τα παίζετε κορώνα γράμματα για μια κωλοδουλειά και να κλείνετε τα αυτιά σας στην κατσάδα αν δε μπορείτε να αλλάξετε αφεντικό. Η υγεία πάνω από όλα.

Billymuse
12/05/2014, 18:24
Για την γκόμενα η για το σμαρτ?

και για τα 2 απο φαίνεται:lol:

Sapadak
13/05/2014, 06:32
Με είδα να πηγαίνω στο μπετζινάδικο και τα λίτρα να είναι περισσότερα απο τα ευρω :lol:
Πρεπει να εχουν περάσει και καμιά 7-8 χρόνια απο τη τελευται φορά
316096

KostasV2
13/05/2014, 19:32
Με είδα να πηγαίνω στο μπετζινάδικο και τα λίτρα να είναι περισσότερα απο τα ευρω :lol:
Πρεπει να εχουν περάσει και καμιά 7-8 χρόνια απο τη τελευται φορά
316096
Έκανες μετατροπή στο μηχανάκι; :)

roukos_x
13/05/2014, 19:37
Με είδα να πηγαίνω στο μπετζινάδικο και τα λίτρα να είναι περισσότερα απο τα ευρω :lol:
Πρεπει να εχουν περάσει και καμιά 7-8 χρόνια απο τη τελευται φορά
316096

πες μας που!!!! να παρω τον στολο κ να παρω για γεμισμα λεμεεεεεεεεεεεε!!!!

SHOOTER045
14/05/2014, 08:34
Με είδα χτες να χωρίσουμε την στιγμή μου
Να μπαίνω σε στροφή με ψιλόβροχο(110+) και ξαφνικά το πίσω άρχισε τους καρσιλαμαδες
Το έσωσα όμως και όλα καλα