PDA

View Full Version : Kράνος.....



peter86
02/06/2011, 00:58
Φοραέι κανείς κράνος???Τις τελευταίες μέρες με την βελτίωση του καίρου όλο και λιγότεροι φορανε κράνος ή είναι η ιδέα μου???
Μήπως εγώ είμαι ο λάθος που φοράω???Πάει καλά ο κοσμός???
Στα παπάκια και scooter σχεδόν κανείς, στις μεγάλες μοτό ήμαστε μειονότητα οι όσοι φοράμε...Μία βόλτα απο παραλιακή και θα δέιτε τι συμβαίνει, ξεκράνωτα SS , busa k.t.l.,
Πραγματικά μερικοί είναι για γέλια (βασικά για κλάμματα...)
Το παρατήρησε κανείς αλλός????

Operater
02/06/2011, 01:06
:look: αλήθεια? :look:

micro_fresh
02/06/2011, 01:08
Κάθε μέρα κ χειρότερα! Και το ακόμα χειρότερο είναι ότι πάει αντιστρόφως ανάλογα με την επικίνδυνη οδήγηση. Βλέπεις τα mega scooter να πηγαίνουν σφήνα στη σφήνα και να λες 'δε βλέπει που πάει??!!'

Εκεί βέβαια που δίνω ρέστα είναι όταν φοράνε καπελάκι!! Αφού τα χαλάς που τα χαλάς τα γ..μ..να τα μαλλιά, φόρα το το μπουρδέλο!! προχτες ο άλλος σερνοτανε 200μ με το κεφάλι (ευτυχώς με κράνος) και χωρις αυτοκίνητα, μονος του έφυγε!

:a24: :a018:

Τα πα και ησύχασα! :smokin:
Με το μπαρδον δηλαδης

:wave2:

ziggΥ
02/06/2011, 01:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από micro_fresh
Εκεί βέβαια που δίνω ρέστα είναι όταν φοράνε καπελάκι!!
και, να δεις.. με ποιο μηχανάκι είναι που ταιριάζει αυτό.. :look: :smokin:

CBRIDHS
02/06/2011, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
και, να δεις.. με ποιο μηχανάκι είναι που ταιριάζει αυτό.. :look: :smokin:

δε φαντάζομαι να λες το v-strom??????:p :p

GIXXERAKIAS
02/06/2011, 08:58
Eχθες το απογευμα επι της Γαλατσιου γυρνωντας με την γυναικα απο την δουλεια (εγω,κρανος μποτες,γαντια,μπουφαν και η γυναικα μπουφαν,γαντια,κρανος) κατεβαινωντας προς Χαλκηδονα,και περνωντας αναμεσα απο τα αμαξια προβλεπομενα και σιγα περναει απο ενα ανοιγμα Ζ750 ακρανωτος (καραφλας και ξουρα) με οσα και σταματαει πιο κατω στο φαναρι.

Με το που φθανω και γω αναβει και φευγει παλι μαλλιοκουβαρα και με παντες,του φευγει μια του φευγει δυο το σωσε εν τελει και σταματαει παλι στο αλλο φαναρι,φθανω και γω και τι να δω?Το κεφαλι του δεξια πλαγια ειχε ενα ανοιγμα (σχετικα φρεσκοθεραπευμενο) σαν βερυκοκο και βαθουλωμα...:eyepop: ...σκαλωσα.....λεω της γυναικας μου "κοιτα...."και γουρλωσε τα ματια.Καλα μου λεει και συνεχιζει να κανει τετοιες μ@λ@κιες?:sick:

Ε ειναι που λεμε οτι αμα παθεις μαθαινεις τις λεω και κουνουσαμε τα κεφαλια μας.....αναψε πρασινο και το βιολι του αυτος.....:sad:

nikos_abel
02/06/2011, 09:10
Αυτός δικαιολογείται. Πιθανόν το βαθούλωμα υποδηλώνει την αφαίρεση κάποιου εξαρτήματος.

Πως λέμε λοβοτομή; :sad:

chr1s_86
02/06/2011, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS

Με το που φθανω και γω αναβει και φευγει παλι μαλλιοκουβαρα και με παντες,του φευγει μια του φευγει δυο το σωσε εν τελει και σταματαει παλι στο αλλο φαναρι,φθανω και γω και τι να δω?Το κεφαλι του δεξια πλαγια ειχε ενα ανοιγμα (σχετικα φρεσκοθεραπευμενο) σαν βερυκοκο και βαθουλωμα...:eyepop: ...σκαλωσα.....λεω της γυναικας μου "κοιτα...."και γουρλωσε τα ματια.Καλα μου λεει και συνεχιζει να κανει τετοιες μ@λ@κιες?:sick:

Ε ειναι που λεμε οτι αμα παθεις μαθαινεις τις λεω και κουνουσαμε τα κεφαλια μας.....αναψε πρασινο και το βιολι του αυτος.....:sad:

Το 'πε κι ο βελζεβούλης σε άλλο thread...-> γιατί να πάμε κόντρα στη φυσική εξέλιξη..;

dimzan
02/06/2011, 12:22
εγω παντως φοραω και το μπουφανακι μου αλλα το αφηνω λιγο ανοιχτο . Παλευεται ακομα.

με τα γαντια εχω ενα θεμα διοτι ειναι χειμερινα και δεν ψηνομαι να σκασω 80αρα για καλοκαιρινα..

giannis113
02/06/2011, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
δεν ψηνομαι να σκασω 80αρα για καλοκαιρινα..
εχει και πιο φθηνα

aris_n
02/06/2011, 13:29
Μπορεί η φωτό να είναι αρκετά αποκρουστική με την πρώτη ματιά, αλλά αν αυτή η εικόνα κυκλοφορούσε σε αυτοκόλλητο και το έβλεπαν οι ακράνωτοι σε κάθε φανάρι, νομίζω θα αναθεωρούσαν πολλά...


227831

Εχετλαίος
02/06/2011, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από micro_fresh
Εκεί βέβαια που δίνω ρέστα είναι όταν φοράνε καπελάκι!!

Έχω δει Αγγλικό κράνος του Β' Παγκοσμίου πολέμου.
Πάντως κράνος φόραγε.

peter86
02/06/2011, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
εγω παντως φοραω και το μπουφανακι μου αλλα το αφηνω λιγο ανοιχτο . Παλευεται ακομα.

με τα γαντια εχω ενα θεμα διοτι ειναι χειμερινα και δεν ψηνομαι να σκασω 80αρα για καλοκαιρινα..
υπάρχουν και πολύ πιο φθηνά!!!ρίξε μία ματιά στην colori

Volo
02/06/2011, 14:30
Κυκλοφορώ πάντα με κράνος, μπουφάν, μπότες και γάντια. Σε ζέστη και σε κρύο δεν με νοιάζει.
Όταν κάποιες μέρες έχει αφόρητη ζέστη λούζομαι στον ιδρώτα σε σημείο που να πρέπει να αλλάξω.
Τα βράδια που γυρνάω από τη δουλειά το πόδια μου βρωμάνε, τα μαλλιά μου είναι να τα κλαίνε
και οι ρέγγες ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ και θα κάνω ένα μπανάκι.
Στις διακοπές δεν παίρνω ποτέ μηχανή γιατί ξέρω ότι είναι αδύνατο (για εμένα) να φορέσω εξοπλισμό
και να πάω στην παραλία και πως αν πέσω πολύ απλά θα ΚΑΩ.
Εγώ αγαπάω τη ζωή μου και σέβομαι την αγάπη των άλλων για εμένα και κάνω ότι μπορώ. Εσείς που
κυκλοφορείτε χωρίς κράνος - εξοπλισμό δεν αγαπάτε κανέναν;
Δεν έχουμε να αποδείξουμε τίποτε και σε κανένα. Δεν με νοιάζει να με δει η γκόμενα με μαλλί χάλια,
δεν με ένοιαζε που στο σχολείο με έλεγαν φλώρο. Σήμερα είμαι εδώ χαμογελαστός και συνεχίζω.
Δεν ασχολούμαι καθόλου με όσους δεν βάζουν έστω ένα κράνος. Με στεναχωρεί, όμως δεν μπορώ να πείσω
ένα 30αρι+ την αναγκαιότητα του κράνους. Υποτίθεται το μυαλό πρέπει να έχει ωριμάσει σε κάποια πράγματα.
Μόνο με τους μάγκες πιτσιρικάδες ασχολούμαι. Θέλω να δίνω το καλό παράδειγμα έστω και ας με χλευάζουν μερικοί.
Κάποιοι σίγουρα με βλέπουν και μαθαίνουν. Όπως και εγώ μικρότερος έβλεπα και μάθαινα.
Βάλτε δείτε ατυχήματα. Σχεδόν σίγουρα σε πτώση το κεφάλι θα χτυπήσει.
Φοβηθείτε λίγο δεν θα σας πούνε αδερφές.

chr1s_86
02/06/2011, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
Κυκλοφορώ πάντα με κράνος, μπουφάν, μπότες και γάντια. Σε ζέστη και σε κρύο δεν με νοιάζει.

Κι εγώ το ίδιο κάνω, αλλά μετά την τελευταία πτώση διαπίστωσα ότι χρειάζεται και κάτι για τα γόνατα...

Για καθημερινή χρήση εννοώ, πιο έξω εννοείται ότι δεν πάμε με το τζιν το απλό, αλλά ίσως στην πόλη να είναι πιο σημαντικό...

alexk
02/06/2011, 17:00
Εγώ πάω αυστηρά χωρίς κράνος γιατί είναι μαγκιά μεγάλη !
:beer: :beer:

dimzan
02/06/2011, 18:08
ελα ρε δεν ηξερα οτι εχει βγαλει καλα γαντακια η colori..

οταν εψαχνα μπουφαν ειχα παει εκει αλλα δε βρηκα κατι που να με καλυπτει. Θα κανω μια επισκεψη για γαντακια . danke :)

tifoso4ever
02/06/2011, 21:29
Και αν αρχισει η τροχαια να μοιραζει κλησεις, θα ξεσηκωθουν ολοι και θα φωναζουν περι κρισης, δεν εχουμε λεφτα, φοροεισπρακτικα μετρα κλπ ...

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

nikos_abel
02/06/2011, 21:41
Αμάν πια αυτό με τις κλήσεις και τα φοροεισπρακτικά κόλπα,

Πρόταση :

Χωρίς κράνος-ζώνη;

Δυο μερούλες εκπαίδευση και άλλες δυο μερούλες community service στο ΚΑΤ, στα χειρουργεία, εκεί
τέλος πάντων που μαζεύουνε τα άντερα κα τα μυαλά από του άφθαρτους.

Ή στο ΕΚΑΒ με προτεραιότητα τα ατυχήματα.

Και την επόμενη 4 μέρες. Κι ούτω καθεξής.

gianhs8
02/06/2011, 22:53
αν ο καθενας δεν εκτιμαει την ιδια του την ζωη οτι και να του λεμε στα π@@@ του

peter86
03/06/2011, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
Κυκλοφορώ πάντα με κράνος, μπουφάν, μπότες και γάντια. Σε ζέστη και σε κρύο δεν με νοιάζει.
Όταν κάποιες μέρες έχει αφόρητη ζέστη λούζομαι στον ιδρώτα σε σημείο που να πρέπει να αλλάξω.
Τα βράδια που γυρνάω από τη δουλειά το πόδια μου βρωμάνε, τα μαλλιά μου είναι να τα κλαίνε
και οι ρέγγες ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ και θα κάνω ένα μπανάκι.
Στις διακοπές δεν παίρνω ποτέ μηχανή γιατί ξέρω ότι είναι αδύνατο (για εμένα) να φορέσω εξοπλισμό
και να πάω στην παραλία και πως αν πέσω πολύ απλά θα ΚΑΩ.
Εγώ αγαπάω τη ζωή μου και σέβομαι την αγάπη των άλλων για εμένα και κάνω ότι μπορώ. Εσείς που
κυκλοφορείτε χωρίς κράνος - εξοπλισμό δεν αγαπάτε κανέναν;
Δεν έχουμε να αποδείξουμε τίποτε και σε κανένα. Δεν με νοιάζει να με δει η γκόμενα με μαλλί χάλια,
δεν με ένοιαζε που στο σχολείο με έλεγαν φλώρο. Σήμερα είμαι εδώ χαμογελαστός και συνεχίζω.
Δεν ασχολούμαι καθόλου με όσους δεν βάζουν έστω ένα κράνος. Με στεναχωρεί, όμως δεν μπορώ να πείσω
ένα 30αρι+ την αναγκαιότητα του κράνους. Υποτίθεται το μυαλό πρέπει να έχει ωριμάσει σε κάποια πράγματα.
Μόνο με τους μάγκες πιτσιρικάδες ασχολούμαι. Θέλω να δίνω το καλό παράδειγμα έστω και ας με χλευάζουν μερικοί.
Κάποιοι σίγουρα με βλέπουν και μαθαίνουν. Όπως και εγώ μικρότερος έβλεπα και μάθαινα.
Βάλτε δείτε ατυχήματα. Σχεδόν σίγουρα σε πτώση το κεφάλι θα χτυπήσει.
Φοβηθείτε λίγο δεν θα σας πούνε αδερφές.
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Lioulios
03/06/2011, 01:27
Εμένα πάντως μου αρέσει να φοράω κάνος και να το κουβαλάω και όπου πάω :smokin:

cosgili
03/06/2011, 07:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από gianhs8
αν ο καθενας δεν εκτιμαει την ιδια του την ζωη οτι και να του λεμε στα π@@@ του Οχι αδερφε εισαι λαθος...αν ο καθενας δεν εκτιμαει την ιδια του τη ζωη στα π@@@ ΜΟΥ:winka: