PDA

View Full Version : Kράνος Uvex Wing RS (μοντέλο 2006) γνώμες.



manhunter
03/06/2011, 11:49
Τι ξέρουμε για αυτό το κρανάκι?
Εξαερισμό, αεροδυναμική κλπ.

Η ζελατίνα του δέχεται πινλοκ?


Γενικά για πείτε για πείτε.


:wave2:

Vourkoufales
03/06/2011, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Η ζελατίνα του δέχεται πινλοκ?


Δεν παίζει να υπάρχει καλύτερη ζελατίνα σε κράνος._
Το πινλοκ απλά είναι άχρηστο και υποδεέστερο!

manhunter
03/06/2011, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vourkoufales
Δεν παίζει να υπάρχει καλύτερη ζελατίνα σε κράνος._
Το πινλοκ απλά είναι άχρηστο και υποδεέστερο!



Τhanks! :beer:
Αερισμός και σταθερότητα?
Ξερουμε κάτι?
Για ποιότητα κατασκευης δεν νομίζω οτι χωρά αμφιβολία.

Yianniss
03/06/2011, 14:09
Εγω εχω το Wing Rs III απο το 2005. Ηταν το πρωτο μου κρανος κ δεν ειχα κριτηρια πριν. Τωρα εχω κ ενα Αrai RX7.

Ειναι αρκετα σταθερο (εχω Τουονο κ δεν με εχει απασχολισει). Ζελατινα αψογη κ αντιθαμβωτικη, δεν χρειαζεσαι πινλοκ. Το εσωτερικο του κρανους δεν εχει χαλασει ακομη κ μετα απο ολα τα πλυσιματα που εχουν γινει τα χρονια που το εχω. Επισης ειναι σχετικα αθορυβο (το Αραι μπροστα του ειναι ντισκοτεκ)

Στα αρνητικα ειναι οτι εχει ελειπη εξαερισμο. Οι οπες ειναι μικρες οποτε ο αερας ειναι λιγος. Η ζελατινα δεν σηκωνεται τερμα απανω. Στην ανωτερη θεση ειναι στη μεση του οπτικου σου πεδιου. Η εξωτερικη βαφη δεν ειναι τοσο καλη (το βελτιωσαν στο επομενο μοντελο). Απο το εσωτερικο χαλαει αυτο που ειναι μπροστα στο στομα οπως το φορας.Το εχω αλλαξει ηδη μια φορα κ τωρα εχει παλι τα χαλια του.

Αυτα συνοπτικα για ενα, κατα τη γνωμη μου, καλο κρανος

manhunter
03/06/2011, 14:17
Thanks guys!!

:beer: :beer: :beer:

latris mixanis
04/06/2011, 08:57
Γιατί να πάρεις κάτι τόσο παλιό?


:wave2:

Σε γενικές γραμμές είναι καλό κράνος.

Sapadak
04/06/2011, 10:23
Ποιο RS?

Το 740? 745?


Απλα να γνωριζεις οτι επαιξε μια μεγααααααλη παρτιδα απο ελατωματικες ζελατινες αλλα σε 2 διαφορετικα καταστηματα τις αλλαξανε
(εμενα ξεφλουδιζοταν η αντιθαμπωτικη, του κολλητου οταν πηγε να καθαρισει με χαρτομαντηλο βρεγμενο τα μυγακια απο τη καινουρια του καθρεφτοζελατινα οπως φευγαν και τα μυγακια εφευγε και ο καθρεφτης μαζι)


κατα τα αλλα γκαμαει, πολυ καλος εξαερισμος πολυ θορυβωδες και αεροδυναμικο (το wing rs 740 εχω)

p@nos
04/06/2011, 10:27
poso to brikes???????????

manhunter
04/06/2011, 13:29
Σχεδόν τσάμπα.
Θα το πάρω για δευτερο.
Ειναι μια φορά φορεμένο από φίλο, απλά ηθελα γνώμες μιας και σαν κατάσταση, ειναι πιο καινούριο από το Shoei μου, και ίσως κάνω αυτό πρώτο.

Αναφορικά με την ζελατίνα, ο φίλος έχει ένα ίδιο για πάρτη του, χωρίς κανένα πρόβλημα αρκετά 6 χρόνια τώρα.


:beer: :beer: