PDA

View Full Version : MotoGP Catalunya 2011



sapila racing
03/06/2011, 16:22
Τα μέχρι τώρα νέα είναι οτι στην εκκίνηση θα είναι το πολύ 15 αναβάτες, αφού Pedrosa δεν τρέχει, και ο Edwards έσπασε κι αυτός την κλείδα του σήμερα στα 2α ελευθερα που έγιναν με περίεργο καιρό κι αλλαγές ελαστικών.

Ο Stoner μπροστά, πίσω ο Simocelli που το έπαιξε καλό παιδί και είπε οτι δεν θα το ξανακάνει, με τριτον τον Dovizioso να συμπληρώνει το τρίο στουτζες της Honda.

Καλά νέα λοιπόν για τους τελευταίους αφού οποιος τερματίσει παίρνει βαθμούς... :ZZZ:

A.. ξέχασα, κι ο Rossi 6ος.

byron
03/06/2011, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
A.. ξέχασα, κι ο Rossi 6ος.

Με νέο μοτέρ την Κυριακή? :smokin:

blackbusa
04/06/2011, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
πίσω ο Simocelli που το έπαιξε καλό παιδί και είπε οτι δεν θα το ξανακάνει,

οντως...δεν θα χρειαστει....ειναι στην Pole...:beer: :beer: :beer: :beer:

ειμαι περιεργος να δω τα φλωρακια πισω του πως και ποτε θα προσπαθησουν να τον περασουν...εκτος αν πεσει παλι μονος του...:lol: :lol: :lol:

devil's animal
04/06/2011, 17:18
πολυ δυνατος ο μικρος.
μακαρι να εχει το μυαλο μεσα στο κεφαλι του αυριο και να παρει την 1η του νικη ή εστω βαθρο γιατι την ταχυτητα την εχει..
:beer: :beer: :beer:

Tigas
04/06/2011, 23:43
τους χρόνους του stoner με λάστιχα αγώνα δεν τους έγραψε κανεις στα δοκιμαστικά, εαν δεν πέσει στη στροφή που ντριφτάρει ως σαν μην πώ η νίκη για την Honda είναι διαδικαστικό θέμα.

Αύριο στην εκδρομή εγώ θα κάτσω να δώ τον αγώνα στάνταρ κάπου και μετά επιστρέφω

LogOutGoRide
05/06/2011, 18:12
Ξέρει κάποιος που μπορώ να δω τον αγώνα ,γιατί την ώρα του live δούλευα;

Aggelos_SV
05/06/2011, 18:19
Είναι φυσιολογικό που με πήρε ο ύπνος από τη μέση του αγώνα και μετά??:uplate:

Ωραίο το woop τελικά!!!

Μοτο2,125 και απουσία 2Δπεριγραφής ...όλα τα λεφτά!!!

McTalas
05/06/2011, 18:46
poli :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: re paidia...

devil's animal
05/06/2011, 19:04
οντως αδιαφορος ο αγωνας πολυ...:sad:

DrIoannis
05/06/2011, 20:00
Άνετα :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

TheFace
05/06/2011, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από LogOutGoRide
Ξέρει κάποιος που μπορώ να δω τον αγώνα ,γιατί την ώρα του live δούλευα;

Δεν εχασες και τιποτα... :ZZZ:

Αν επιμενεις παντως μπες στο woop.gr :wave2:

menelaos46
05/06/2011, 20:26
Γ@μω την ατυχια μου παιξαμε Σιμοντσελι.... μααα με το μαλακα τι εκκινηση ηταν αυτη που εκανε...
Οντως αδιαφορος αγωνας....

chr1s_86
05/06/2011, 21:01
Το ότι κάποιοι πάνε πιο τάπα από άλλους το βρίσκετε βαρετό και αδιάφορο; :confused: :confused:

AUFGEBRACHT
05/06/2011, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Το ότι κάποιοι πάνε πιο τάπα από άλλους το βρίσκετε βαρετό και αδιάφορο; :confused: :confused:

Εεεεε άμα ήταν έτσι να τους βάζανε έναν έναν να τρέχουν μόνοι τους κι ο ποιο τάπας με τον καλύτερο χρόνο θα κέρδιζε τον αγώνα...

Tigas
05/06/2011, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Το ότι κάποιοι πάνε πιο τάπα από άλλους το βρίσκετε βαρετό και αδιάφορο; :confused: :confused:

πέστα ρε hondaman :beer: :beer: :beer:

όποιο Yamaπα η λαδιέρα μπορεί να σταθεί στα Reψωλ:D ας πάρει βάθρο

zephyr1
05/06/2011, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Εεεεε άμα ήταν έτσι να τους βάζανε έναν έναν να τρέχουν μόνοι τους κι ο ποιο τάπας με τον καλύτερο χρόνο θα κέρδιζε τον αγώνα...

ή ο ποιο μαπας με τον χειροτερο χρονο να εχανε τον αγωνα.:p

ernti
06/06/2011, 01:18
Ντροπή σ'αυτούς που γιουχάιζαν το σιμοντσέλι.
Υποτίθεται στην Ισπανία που έχει τόσο μεγάλη παράδοση στο μοτοαθλητισμό να συμπεριφερονται έτσι σε ένα οδηγό?
Και στην τελική,αυτός δεν είναι κάποιος προκλητικός κωλοπαιδαράκος,ούτε κάποιος αμετροεπής χαιδεμένος κάποιου σπόνσορα.

ernti
06/06/2011, 01:24
Και σκέφτομαι εγώ λέει τώρα ένα σενάριο...
Ο Λορένθο πιο σταθερός από ποτέ,αλλά ανίκανος να πιάσει τον Στόουνερ, να βολοδέρνει μεταξύ 2ης,3ης και 4ης θέσης όλη τη σαιζόν,και νά'χει άλλη μια ατυχια ο Στόουνερ,να το'νε δούμε πάλι πρωταθλητή το Λορένθο ποιός θα του'χει δώσει το τρόπαιο?
Ο Ρόσσι..:rotflmao: :rotflmao:

kaiba
06/06/2011, 01:34
Ο αγώνας ήταν μια μαλακιά και μισή ούτε προσπεράσματα ούτε τπτ. Άμα το συνεχίσουν έτσι θα δούμε κάνα άλλο πρωτάθλημα μην ανησυχούν κάτι θα βρούμε . Και F1 βλέπαμε παλιά αλλά το κάναν μαλακιά και δεν ξαναείδαμε .

sapila racing
06/06/2011, 11:18
Σαν να ψιλοβρίσκει μου φαίνεται... :eek:


228150

sapila racing
06/06/2011, 11:32
Zarco vs Terol στα 125.

http://www.youtube.com/watch?v=boL9znMG7kE

στον τερματισμό (στο 2') σας θυμίζει τίποτα? :rotflmao:

Εφαγε ποινη 20 sec ο Γαλλος για την κίνησή του, κι ετσι βγήκε τελικά 6ος.

blackbusa
06/06/2011, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Zarco vs Terol στα 125.

http://www.youtube.com/watch?v=boL9znMG7kE

στον τερματισμό (στο 2') σας θυμίζει τίποτα? :rotflmao:

Εφαγε ποινη 20 sec ο Γαλλος για την κίνησή του, κι ετσι βγήκε τελικά 6ος.

νομιζω ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΣΧΕΣΗ με αφανα...αυτος ''εσπρωξε'' το αλλον στα χωματα...απιστευτα επικινδυνο...ο Simoncelli μπορει να ''εκλεισε'' αλλα δεν ειχε αλλη εναλλακτικη...και ο κοντος σηκωσε το μηχανακι πολυ νωριτερα...

:wave2:

sapila racing
06/06/2011, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
νομιζω ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΣΧΕΣΗ με αφανα...αυτος ''εσπρωξε'' το αλλον στα χωματα...απιστευτα επικινδυνο...ο Simoncelli μπορει να ''εκλεισε'' αλλα δεν ειχε αλλη εναλλακτικη...και ο κοντος σηκωσε το μηχανακι πολυ νωριτερα...

:wave2:

Δεν αναφερόμουνα στον Simoncelli ψηλέ.
Think back... Suzuka 2000, Rossi-Biaggi, αγκωνια-κολοδαχτυλο. :smokin:

7gibernau
06/06/2011, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Σαν να ψιλοβρίσκει μου φαίνεται... :eek:
Σαν να τον ψιλοπερνει μου φαινεται..


228152

blackbusa
06/06/2011, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Δεν αναφερόμουνα στον Simoncelli ψηλέ.
Think back... Suzuka 2000, Rossi-Biaggi, αγκωνια-κολοδαχτυλο. :smokin:

αααααααααααααααααααααα....παρομοιο ναι...αλλα δεν θα μαθουμε αν θα μπορουσαμε να εχουμε την ιδια εξελιξη...στον τερματισμο εγινε....

ασε που θα ηταν καλυτερα να του εδιναν ποινη και να περναγε απο τα pit...πιο πολυ πονεσε το δαχτυλακι....:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

blackbusa
06/06/2011, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
Σαν να τον ψιλοπερνει μου φαινεται..

ε ναι...αφου δεν μπορεσε να του τον δωσει ΚΑΝΕΝΑΣ αποφασισε να τον παρει μονος του....ξυδακι με τον looser σου παρεα να τα πινετε....

Aggelos_SV
06/06/2011, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Σαν να ψιλοβρίσκει μου φαίνεται... :eek:


:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Aussie power και ξάπλα στα Κ στη συσκευασία του ενός!!!


:a23: :a23:

blackbusa
06/06/2011, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Σαν να ψιλοβρίσκει μου φαίνεται... :eek:

τα εγραφα και οταν ηταν ο μοναδικος που μπορουσε να παει εκεινο το ντουκατι στα ορια του...το παλλικαρι ειναι απιστευτο...παει ισως οσο ταπα δεν εχει παει ποτε κανεις....αλλα το καταφερνει οταν εχει μπροστα του αδειο δρομο και καμμια ΚΑΥΤΗ ανασα πισω του....ειναι ικανοτητα αλλα και πολυ ανωτερο μηχανακι...στα δυσκολα αρχιζει τα κλαμματα....κριμα...αλλα ειναι μικρος...μακαρι να γινει αντρας και να του πουμε ολοι respect χωρις κανεναν ενδιασμο....



:wave2:

7gibernau
06/06/2011, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
ε ναι...αφου δεν μπορεσε να του τον δωσει ΚΑΝΕΝΑΣ αποφασισε να τον παρει μονος του....ξυδακι με τον looser σου παρεα να τα πινετε.... ε ναι δικιο εχεις........

αλλα ειπαμε,ναι,το αποφασισε φετος να τον παρει,αλλα το παρακανε.......
και στα μπατζακια....
θα μου πεις τωρα....
το ντουκατι ειναι μπουρδελο ε???και δεν παει???και δε φρεναρει?και δε στριβει????

ο ροσσι δεν ηταν που γκρινιαζε τοσο καιρο για την υπεροχη της ντουκατι??που ειναι φετος που εχει αυτο που ηθελε???

του τριπουτσι ο καιμος...

blackbusa
06/06/2011, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
ε ναι δικιο εχεις........

αλλα ειπαμε,ναι,το αποφασισε φετος να τον παρει,αλλα το παρακανε.......
και στα μπατζακια....
θα μου πεις τωρα....
το ντουκατι ειναι μπουρδελο ε???και δεν παει???και δε φρεναρει?και δε στριβει????

ο ροσσι δεν ηταν που γκρινιαζε τοσο καιρο για την υπεροχη της ντουκατι??που ειναι φετος που εχει αυτο που ηθελε???

του τριπουτσι ο καιμος...

αυτη την φορα θα βαλεις κανα λινκακι με αυτες τις δηλωσεις η θα πα πας παλι για κανα μπαλσαμικο με τον Σετε???νταξ να πινετε και λιγακι....

και επειδη δεν θυμασε...και πριν λιγα χρονια ας πουμε τον επινε...απο ενα μηχανακι τοσο ανωτερο απο τα αλλα αλλα και τοσο δυσκολο συναμα...αλλωστε μονο ο καγκουρος μπορουσε να το παει....και προς τιμην του ποτε δεν αφησε το γκαζι...παντα ταπα...το να δεχεσε την ανωτεροτητα ειναι ΜΑΓΚΙΑ...το αλλο ειναι κλαψομουνιαση...

7gibernau
06/06/2011, 12:15
γιατι θες λινκ για αυτα?πρωτη φορα τ'ακους απο μενα??

blackbusa
06/06/2011, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
γιατι θες λινκ για αυτα?πρωτη φορα τ'ακους απο μενα??

εκανα και μια προσθηκη...αλλα ναι...πρωτη φορα ακουω οτι ο Rossi ειχε δηλωσει οτι πηγε σε ενα σουπερ γουαου μηχανακι και θα τα σαρωσει ολα...και αυτο απο εσενα...η στο ειπε προσωπικα αλλα δεν τον κοβω για κολλητο σου....η καπου το διαβασες...σωστα???

andgeo
06/06/2011, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Σαν να ψιλοβρίσκει μου φαίνεται... :eek:
:eek: :eek: :eek: :eek: Δεν υπάρχει λέμε , πόσο πιο κάτω !!!!!!!! :eek: :eek:

7gibernau
06/06/2011, 12:28
λες το ντουκατι να ειναι πιο μπουρδελο απο το γιαμαχα της πρωτης χρονιας του ροσσι??
τοτε το πηρε και ηταν το πιο αξιο πρωταθλημα που εχω δει,με υπερπροσπαθεια..εκει μπραβο του,
φετος μη μου πεις οτι το ντουκ ειναι πιο μπορδελο απο το γιαμαχα??

δεν εχετε καταλαβει μαλλον τι εχει γινει..
ο ροσσι δεν εχει χασει την αξια του...απλα εχουν βρεθει 4-5 ακομα πιο αξιοι απο αυτον...


ο ροσσυ 32..οι αλλοι??

οταν επερνε τα πρωταθληματα με ποιους ετρεχε???
κοιτα την τοτε ηλικια του και τον συναθλητων του.

τωρα παθενει αυτα που εκανε....

sapila racing
06/06/2011, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
λες το ντουκατι να ειναι πιο μπουρδελο απο το γιαμαχα της πρωτης χρονιας του ροσσι??
τοτε το πηρε και ηταν το πιο αξιο πρωταθλημα που εχω δει,με υπερπροσπαθεια..εκει μπραβο του,
φετος μη μου πεις οτι το ντουκ ειναι πιο μπορδελο απο το γιαμαχα??

δεν εχετε καταλαβει μαλλον τι εχει γινει..
ο ροσσι δεν εχει χασει την αξια του...απλα εχουν βρεθει 4-5 ακομα πιο αξιοι απο αυτον...


ο ροσσυ 32..οι αλλοι??

οταν επερνε τα πρωταθληματα με ποιους ετρεχε???
κοιτα την τοτε ηλικια του και τον συναθλητων του.

τωρα παθενει αυτα που εκανε....

Είσαι καλό παιδί, αλλά έχεις ένα κόλλημα.....

Πρέπει να καταλάβεις οτι οταν υπαρχουν πχ 4 Ducatia στο πρωτάθλημα (περσι), καταφέρνει να το πηγαίνει καλά μόνο ένας (Stoner), αλλά κι αυτός δεν ανεβαίνει καν στο βάθρο τους πρωτους 3+ μηνες του πρωταθλήματος, ενω οι άλλοι οχι μόνο είναι στον πάτο/άπατο΄αλλά καταστρέφεται και η καριέρα τους (Melandri), μαλλον το μηχανάκι δεν είναι και τόσο καλό... ε?

Οσο για το αν ο Rossi εχει φάει τα ψωμιά του η όχι, ο καιρός θα το δείξει, εγω πιστεύω οτι εχει ακόμα πολλά να δείξει ακόμα.
Λες πχ αν καβαλούσε το Ρεπσώλ να ηταν πίσω από τον Stoner? Δεν νομίζω... :wave2:

Επίσης μην συγκρίνεις τα 1000ρια με τα 800ρια (Yamaha τότε με Ducati σήμερα), είναι αλλο έργο τελείως. :winka:

blackbusa
06/06/2011, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
λες το ντουκατι να ειναι πιο μπουρδελο απο το γιαμαχα της πρωτης χρονιας του ροσσι??
τοτε το πηρε και ηταν το πιο αξιο πρωταθλημα που εχω δει,με υπερπροσπαθεια..εκει μπραβο του,
φετος μη μου πεις οτι το ντουκ ειναι πιο μπορδελο απο το γιαμαχα??

δεν εχετε καταλαβει μαλλον τι εχει γινει..
ο ροσσι δεν εχει χασει την αξια του...απλα εχουν βρεθει 4-5 ακομα πιο αξιοι απο αυτον...


ο ροσσυ 32..οι αλλοι??

οταν επερνε τα πρωταθληματα με ποιους ετρεχε???
κοιτα την τοτε ηλικια του και τον συναθλητων του.

τωρα παθενει αυτα που εκανε....

:lol: :lol: :lol:

εισαι θεος λεμε...λεπον ενα ενα...
η Ducati σαν εταιρια και σαν φιλοσοφια ηταν παντα φτιαχνουμε το μηχανακι και ελα οδηγε να το τρεξεις....μπορεις??κατι οπως και Ηonda...οταν πηρε ο Stoner το πρωταθλημα ολοι λεγαμε εδω θα πεσει εκει θα πεσει αλλα τελικα δεν επεφτε...παλευε στις στροφες να μεινει κοντα και μετα στην ευθεια μην τον ειδατε τον Παναη...αξιος ειπαμε και μαγκια του που καποια στιγμη ενω το ειχε παρει το γκαζι δεν το εκλεισε ποτε...βεβαια σε καποιους αλλους αγωνες εφευγε απο την αρχη μπροστα και δεν χρειαζοταν να πιεζει τοσο αλλα και παλι το Ducati ηταν χωροπηδαγε σαν καγκουρο...και δεν εφταιγε η υπηκοτητα του αναβατη...:lol:
οταν πηγε ο Rossi στην Yamaha μια βασικη παραμετρος ηταν οτι δεν υπηρχε μηχανακι...δεν μου φαινετε και περιεργο αφου ειχe αναλαβει την εξελιξη o Biaggi..αρα ξεκιναμε απο την αρχη...απο το μηδεν...λευκο χαρτι...εκει φανηκε η μαγκια του Burges αλλα και του Rossi βεβαια γιατι αυτος εδινε στα στοιχεια....μια εταιρια που ειχε καταντησει χειροτερη απο την kawasaki αρχισε να θεριζει...:lol:
το ducati ειναι ενα μηχανακι που βρηκε ετοιμο ο Rossi και που πρεπει να βελτιωσει οτι μπορει...και σιγουρα ειναι οσο μπουρδελο οσο και περισυ...νομιζω η Yamaha το πηρε περισυ η οχι

εμεις οντως δεν εχουμε καταλαβει...οπως και μετα τον κοτοπουλα και το καγκουρο τον λεγανε ολοι ξοφλημενο και παλι τον πηρε (οπως λες )για αλλα 2 χρονακια...:lol: :lol: :lol:

ο Rossi σιγουρα λογω ηλικιας δεν παει οπως παλια...αλλα αυτα τα νεουδια χωρις ολα αυτα τα ηλεκτρονικα επανω τους δεν θα μπορουσαν να βγουνε απο τα pit...ειναι πολυ ικανοι...εχουν ταλεντο...αλλα φαινονται ολοι ιδιοι...ε ρε κατι γλεντια που θα κανει στο μελλον ο αφανας μολις ξεκαβλωσει και αυτος λιγο...θα τους κανει ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ...γιατι???εχει το τσαγανο που οι αλλοι δεν το εχουν...και δεν ειναι κλαψομουνις....

σε αυτο με την ηλικια δεν εχεις και αδικο...με τον Sete ετρεχε και τον Biaggi...γατακια ολα...οι πιο παλιοι δεν ξερω αν τον εκαναν μια χαψια...λογικα ναι...αλλα μετα δεν θα ετρεχε στην μαμακα του για παρηγορια...:bawl:


και επειδη link δεν μπορεις να βαλεις γιατι δεν υπαρχει...ο Rossi δηλωσε οτι επιτελους πηγε στην εταιρια που γουσταρε αυτος και ολη η Ιταλια...ιταλος οδηγος...ιταλικο μηχανακι...το ονειρο...αυτο εννοουσε οτι ηθελε...το μηχανακι σαν ονομα...οχι το αντικειμενο που τρεχει...για το συγκεκριμενο εχει δηλωσει οτι εχουν παραααααααααααααα πολυ δουλεια να κανουν...και φανταζομαι εννοει απο του χρονου...που ολα ξαναξεκινανε απο το γνωστο λευκο χαρτι...;)
το χει ξανακανει αλλωστε...2 χρονια αποχη να ψαρωνουν και να χαιρονται τα γατακια και να πινουν σαμπανιες και μετα παλι στο ξυδακι....:lol:

το 7 στην αρχη ειναι οτι εισαι γαυρος???αν ναι πεστο νωριτερα να μην κουραζομαι αδικα....:bawl:

7gibernau
06/06/2011, 14:10
7=sete στα πορτογαλικα


για τα αλλα δεν εχω να πω τιποτα,εχω βαρεθει να κανω παραθεση αντιπαραθεση,εσυ τα βελεις ετσι,εγω τα βλεπω διαφορετικα..

blackbusa
06/06/2011, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
7=sete στα πορτογαλικα


για τα αλλα δεν εχω να πω τιποτα,εχω βαρεθει να κανω παραθεση αντιπαραθεση,εσυ τα βελεις ετσι,εγω τα βλεπω διαφορετικα..

οτι τα βλεπουμε διαφορετικα ειναι οντως ετσι...αλλα τα γεγονοτα δυστηχως με διαψευδουν συνεχεια...:sad:

dim_rac
06/06/2011, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

οταν υπαρχουν πχ 4 Ducatia στο πρωτάθλημα (περσι), καταφέρνει να το πηγαίνει καλά μόνο ένας (Stoner), αλλά κι αυτός δεν ανεβαίνει καν στο βάθρο τους πρωτους 3+ μηνες του πρωταθλήματος, ενω οι άλλοι οχι μόνο είναι στον πάτο/άπατο΄αλλά καταστρέφεται και η καριέρα τους (Melandri), μαλλον το μηχανάκι δεν είναι και τόσο καλό... ε?

Οσο για το αν ο Rossi εχει φάει τα ψωμιά του η όχι, ο καιρός θα το δείξει, εγω πιστεύω οτι εχει ακόμα πολλά να δείξει ακόμα.
Λες πχ αν καβαλούσε το Ρεπσώλ να ηταν πίσω από τον Stoner? Δεν νομίζω... :wave2:



+ πολλά!!!:beer:

chr1s_86
06/06/2011, 23:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaiba
Ο αγώνας ήταν μια μαλακιά και μισή ούτε προσπεράσματα ούτε τπτ. Άμα το συνεχίσουν έτσι θα δούμε κάνα άλλο πρωτάθλημα μην ανησυχούν κάτι θα βρούμε . Και F1 βλέπαμε παλιά αλλά το κάναν μαλακιά και δεν ξαναείδαμε .

Στο καλό... δεν είναι υποχρεωτική η παρακολούθηση...

:beer:

Drake21
06/06/2011, 23:36
πολυ γουσταρω που κλαινε τα ροσακια και τα yanahakia honda κλαινε ακομα περοσοτερο....

καλο ειναι να ξερεις ποτε να αποχωρεις...του εφτεγαν τα λαστιχα,τα μηχανακια,ο ωμος που ποναγε...η αιμοροιδα που ματωνε....

αντε τωρα με το κωλοροσι...

ειναι θρυλος και εκανε πολλους να δουνε gp αλλα καιρος και για κανεναν αλο...

αμαν πια,μας τα εκαναν zepelin...

4ος 5ος 6ος βγαινει με 20 δευτερα διαφορα και ακομα με το ροσσι ασχολειστε,κολημενοι,δεν ειναι παναθηναικος ολυμπιακος το gp ρε!!!!ξεκολατε!!!το καλυτερο συνολο κερδιζει...ξεκολατε!!!

και αν δεν ηταν ο τσιμπουκοβιος του ροσι να τους ριχνει φετο ουτε βαθρο δεν θα ειχε ανεβει!!!ο παπαρας που για την παπαρια του εριξε το στονερ και δεν ειναι πρωτος!!!τελος παντων,αυτα τα θρεντ παντα με χαλανε!!!

:beer: :beer: :beer:

Xrider
07/06/2011, 11:27
Ρε παιδια αυτος ο Στονερ μου καθεται στ @@ !!
Τα τελευταια 2 χρονια δεν εκανε απολυτως τιποτα στην εξελιξη της Ντουκατι...απολυτως τιποτα!!
Πηρε μια μοτο που ηταν φτιαγμενη απο εμπειρια κ τουμπες του Καπιροσι,κερδισε ενα ΓΠ και μετα σκοταδι...αφου εκανε ναζια και τσαλιμακια στην Ντουκατι του δινουν ποδι η εφυγε μονος του και παει στην Χοντα και παιρνει μοτο ετοιμη αφου τα προηγουμενα 2 χρονια ειχαν βγαλει την "Μαντονα" του ΠεΔροζα κ Ντοβιτσιοζο οι Ιαπωνες να φτιαξουν επιτελους μια μηχανη που να μπορει να συναγωνιστει την Υαμαχα...και ετσι ο κυριος ρολλινγκ Στονερ ηρθε και εκατσε!!

Ο Φλορεντζο απο τοτε που εφυγε ο Ροσσι πελαγοδρομει γιατι εξελιξη μαλλον δεν εχει γινει στην Μ1.

Ο Σιμοντσελι εχει μια μοτο που ειναι η περσινή Χονδα αλλα εχει την υποστηριξη της μαμας Χονδα και παρολαταυτα ειναι μια πολυ δυνατη μηχανη.

Ο Ροσσι πληρωνει τωρα τις μακακιες αλλων...φτιαχνει ακομα μια μηχανη απο την αρχη.

AKIS BUSA
07/06/2011, 17:56
1 Jorge LORENZO Yamaha SPA 98
2 Casey STONER Honda AUS 91
3 Andrea DOVIZIOSO Honda ITA 63
4 Dani PEDROSA Honda SPA 61
5 Valentino ROSSI Ducati ITA 58
6 Nicky HAYDEN Ducati USA 47
7 Ben SPIES Yamaha USA 36
8 Hiroshi AOYAMA Honda JPN 36
9 Marco SIMONCELLI Honda ITA 32
10 Cal CRUTCHLOW Yamaha GBR 30
11 Hector BARBERA Ducati SPA 26
12 Karel ABRAHAM Ducati CZE 24
13 Colin EDWARDS Yamaha USA 21
14 Toni ELIAS Honda SPA 20
15 Loris CAPIROSSI Ducati ITA 16
16 Alvaro BAUTISTA Suzuki SPA 11
17 Randy DE PUNIET Ducati FRA 6

Για οσους λενε για τον 'γιατρο" οτι ειναι ξωφλημενος!! (τουλαχιστον για φετος)
Θα σας πω οτι, αν στους επομενους 3 αγωνες (Αγγλια-Ολλανδια-Ιταλια) μαζεψει 90+!! βαθμους

Μαλλον το τελος της χρονιας, θα εχει εκπληξεις!! για τους..................νεους!!!

υγ. Μην ξεχνατε οτι δουλευουν συνεχεια εκει, στο κοκκινο!! εργοστασιο!!, 26/5 ηταν στο Mugello και δοκιμαζανε παλι!!, οχι μονο την gp12..................

Αντε να δουμε.................ειναι αλλιως ο παλιος?????

:beer:

devil's animal
07/06/2011, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA


Για οσους λενε για τον 'γιατρο" οτι ειναι ξωφλημενος!! (τουλαχιστον για φετος)
Θα σας πω οτι, αν στους επομενους 3 αγωνες (Αγγλια-Ολλανδια-Ιταλια) μαζεψει 90+!! βαθμους

Μαλλον το τελος της χρονιας, θα εχει εκπληξεις!! για τους..................νεους!!!




θες να πεις να παει απο τους 58 στους 90?? ε,και?? οι αλλοι θα εχουν παει στους 150...

γιατι για να μαζεψει 90+ βαθμους σε 3 αγωνες με την καθε πρωτια να δινει 25..ειναι λιγο δυσκολο...:look:



:confused: :confused:

giannis21
07/06/2011, 19:15
και γω υποστηριζω ροσι και πιστευω οτι εχει ακομα να δωσει.πιστευω οτι θα προσπαθησει για ενα πρωταθλημα με ντουκατι ωστε να αποσυρθει.το αν μπορει θα φανει απο του χρονου..
παντως τα τελευταια χρονια οι καλυτερες μαχες που εχουμε δει ηταν με πρωταγωνιστη τον ροσι.
και ο χορχε περσι αλλα και ο στονερ φετος το μονο που κανουν ειναι να φευγουν μπροστα και να εξαφανιζονται..στην ισπανια προχτες ηταν απο τους πιο βαρετους αγωνες..
γενικα ο βαλε προσφερει πολυ θεαμα και νομιζω οτι το αθλημα ακομα τον χρειαζετε.

7gibernau
07/06/2011, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

γιατι για να μαζεψει 90+ βαθμους σε 3 αγωνες με την καθε πρωτια να δινει 25..ειναι λιγο δυσκολο...:look:



:confused: :confused: μαγκα μου για το ροσσι μιλάμε εδω.....ποτε δεν ξέρεις
:smokin:

devil's animal
07/06/2011, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
μαγκα μου για το ροσσι μιλάμε εδω.....ποτε δεν ξέρεις
:smokin:


πρωτοξαδερφος του Τσακ??:confused: :confused:


:lol: :lol:

7gibernau
07/06/2011, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
πρωτοξαδερφος του Τσακ??:confused: :confused:


:lol: :lol: Ναι
Απο το σοϊ του πατέρα του που ποτέ δεν πηδησε τη Μανα του
Για τους γνωστούς λόγους....

Tigas
07/06/2011, 20:27
νομίζω ότι πέρσι ο παλιοκουλός ο stoner με αυτό το ώντος ατιθασο ντουκάτι πήγαινε λίγο καλύτερα από ότι το πηγαίνει ο rossi φέτος λέω μήπως ότι λέγονται ότι να ναι για την ικανότητα του ''καγκουρό''

Στο Honda ο άνθρωπας πετάει λέμε χωρίς άγχος και χωρίς να τσακώνεται με το μηχανάκι, ο Ρόσσι αντίθετα έχει γεμίσει το Ε9 του.

Ο Rossi έχει μεγαλώσει ηλικιακά έχει δύστροπο μηχανάκι και για οποιον δεν το ξέρει αν κάποιος έχει φάει καλό στουκο σε κάποια ηλικία το ''σκεφτεται'' μετά για το κάτι παραπάνω έστω και αν αυτός ο κάποιος είναι 9 φορες πρωταθλητής . . . . γνώμη μου

manhunter
07/06/2011, 20:40
To θέμα ειναι αν ηλικιακά προλάβει ο γιατρός να σιάξει το τριμπούρδελο.
Το μηχανάκι τα σπάει, αλλά άντε να το φέρει στα μέτρα του. Ειδικά ξεκινώντας από το μηδέν όπως φέτος.

Ευτυχώς που υπάρχει και ο αφάνας, να βλέπουμε καμιά μάχη της προκοπής, ακόμα και όταν θα φύγει ο ρόσσι.

Joyrider
07/06/2011, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Ευτυχώς που υπάρχει και ο αφάνας

Last year :rotflmao:

Φέτο έκανε πιστολάκι :bigcry:


228462

AKIS BUSA
07/06/2011, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
θες να πεις να παει απο τους 58 στους 90?? ε,και?? οι αλλοι θα εχουν παει στους 150...

γιατι για να μαζεψει 90+ βαθμους σε 3 αγωνες με την καθε πρωτια να δινει 25..ειναι λιγο δυσκολο...:look:



:confused: :confused:

Αν κανει 3 νικες.........ειναι δυσκολο??

25Χ3=75 75+58=133............που ειναι το δυσκολο?? οι νικες?? η οι ποντοι??
Βεβαια το 90+ ειναι ισως εφικτο και με συνδιασμο θεσεων 2η 3η..........

Τωρα για το δευτερο που λες των 150 ποντων......εισαι σιγουρος οτι θα το κανουν??

Γιατι και για τον Πεντροζας!! ετσι ..........πιστευανε καποιοι, εκει στα μοτοτζιπιςςς!!!!

:beer:

andgeo
07/06/2011, 22:14
Κρίμα για τον Στόνερ που δεν τους περιμένει να το φτάσουν να τους ξαναπεράσει ... Αν δεν κάνω λάθος ακόμα και στους πρώοτυς γύρους όποιος είναι μπροστά του τον καταπίνει με συνοπτικές διαδικασίες . Ε τι άλλο να κάνει δλδ !!! :confused: :confused: :confused:

andgeo
07/06/2011, 22:22
Ο Ρόσσι έχει ακόμα να δώσει πολλά και νίκες να κάνει αλλά με τόσο καλό Στόνερ δεν τον βλέπω για πρωτάθλημα , τουλάχιστον όχι φέτος . Για τον Χόρχε απλά θα το παίξει λίγο οικονομία μήπως και το κλέψει . . . Αλλά τα τελευταία χρόνια ο πιο εντυπωσιακός οδηγός με διαφορά είναι ο Στόνερ , άποψη μου και δεν έχει να κάνει με τα πόσα πρωταθλήματα έχει πάρει ο καθένας ή θα πάρει στο μέλλον , αλλά από την εικόνα που παρουσιάζει ...

menelaos46
07/06/2011, 22:36
Αν δειτε τι εκανε περσυ ο Στοουνερ με το Ντουκατι στους 6 πρωτους γυρους του πρωταθληματος θα καταλαβετε οτι το μηχανακι υστερει σιγουρα απο τα υπολοιπα (Γιαμαχα-Χοντα).
Κι αυτος ηταν 20 δευτερα πισω τον αγωνα η επεφτε...
Απο κει και περα για μενα ειναι ο πιο ολοκληρωμενος οδηγος μετα τον Ροσι. Ισως ειναι πιο γρηγορος αλλα ο δευτερος ξερει να φτιαχνει μηχανακια, πραγμα που ειναι το Α και το Ω σε εναν αγωνα.
Ας δωσουμε λιγο χρονο πριν τον διαγραψουμε. Ο Λορενθο δε μου γεμιζει το ματι γιατι πηγε στα ετοιμα κατευθειαν και ειναι αλαζονας. Ο Σιμοντσελι ειναι τριτος στην προτιμηση μου και εχει πολυ μελλον!
Ο Πεντροσα δυστυχως για αλλη μια φορα δεν δειχνει χαρακτηρα.
Πολυ καλος και o Σπις και ισως τον δουμε και πρωταθλητη σε καποια σεζον.

Δεν ειναι τυχαιο οτι 4 Χοντα φιγουραρουν στην 5αδα σχεδον παντα στα δοκιμαστικα...

devil's animal
07/06/2011, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
Αν κανει 3 νικες.........ειναι δυσκολο??

25Χ3=75 75+58=133............που ειναι το δυσκολο?? οι νικες?? η οι ποντοι??
Βεβαια το 90+ ειναι ισως εφικτο και με συνδιασμο θεσεων 2η 3η..........

Τωρα για το δευτερο που λες των 150 ποντων......εισαι σιγουρος οτι θα το κανουν??

Γιατι και για τον Πεντροζας!! ετσι ..........πιστευανε καποιοι, εκει στα μοτοτζιπιςςς!!!!

:beer:



αυτο ειπα ρε μαστορα...
για να παει απο το 58 στο 90+ (θες 100 να μην στο χαλασω??) κανει μανι μανι...μουμπλε..μουμπλε...100-58=42.

για να βγει αυτο το 40κατι σε 3 αγωνες θελει οπωσδηποτε 3ες-4ες...ε,καποιος θα βγει 1ος και 2ος...και αυτοι θα ειναι οι συνηθεις υποπτοι...
εκτος και αν πιστευεις οτι θα ανεβει στα πρωτα σκαλια του βαθρου ο Barbera ή ο Bautista.
αντε να ανεβει ο Crutchlow μια φορα αλλα μεχρι εκει. οποιος αλλος παρει βαθρο εκ των Lorenzo, Stoner, Dovizioso, Pedrosa δεν τον συμφερει τον Rossi γιατι ειναι μπροστα του στην μεχρι τωρα βαθμολογια ΑΡΑ θα απομακρυνθουν περισσοτερο...:rolleyes:

πραγματικα πιο λιανα, δεν μπορω να τα κανω...
:wave2:

AKIS BUSA
07/06/2011, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
αυτο ειπα ρε μαστορα...
για να παει απο το 58 στο 90+ (θες 100 να μην στο χαλασω??) κανει μανι μανι...μουμπλε..μουμπλε...100-58=42.

για να βγει αυτο το 40κατι σε 3 αγωνες θελει οπωσδηποτε 3ες-4ες...ε,καποιος θα βγει 1ος και 2ος...και αυτοι θα ειναι οι συνηθεις υποπτοι...
εκτος και αν πιστευεις οτι θα ανεβει στα πρωτα σκαλια του βαθρου ο Barbera ή ο Bautista.
αντε να ανεβει ο Crutchlow μια φορα αλλα μεχρι εκει. οποιος αλλος παρει βαθρο εκ των Lorenzo, Stoner, Dovizioso, Pedrosa δεν τον συμφερει τον Rossi γιατι ειναι μπροστα του στην μεχρι τωρα βαθμολογια ΑΡΑ θα απομακρυνθουν περισσοτερο...:rolleyes:

πραγματικα πιο λιανα, δεν μπορω να τα κανω...
:wave2:

Καλα τα λες, και μαλλον τα ιδια λεμε με αλλα λιγια!!

Αυτο ομως που δεν καταλαβες απο αυτα που ειπα..............
ειναι οτι μιλησα για μεχρι το τελος του πρωταθληματος και οχι για 3 αγωνες!!
τους 3 επομενους αγωνες τους εβαλα ως σημειο αναφορας για να εχει ο "γιατρος" τυχη για το πρωταθλημα!!.............οκ??

:beer:

devil's animal
07/06/2011, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA

τους 3 επομενους αγωνες τους εβαλα ως σημειο αναφορας για να εχει ο "γιατρος" τυχη για το πρωταθλημα!!.............οκ??

:beer:

τωρα ναι, οκ...
:wave2:




(αν και εγω πιστευω οτι πρεπει οπωσδηποτε να παρει 1-2 πρωτιες στους επομενους 3-4 αγωνες για να ειναι στο κυνηγι του τιτλου)
:winka:

chr1s_86
08/06/2011, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Ρε παιδια αυτος ο Στονερ μου καθεται στ @@ !!
Τα τελευταια 2 χρονια δεν εκανε απολυτως τιποτα στην εξελιξη της Ντουκατι...απολυτως τιποτα!!
Πηρε μια μοτο που ηταν φτιαγμενη απο εμπειρια κ τουμπες του Καπιροσι,κερδισε ενα ΓΠ και μετα σκοταδι...

Πλάκα μας κάνεις τώρα;;

Όταν ζήταγε ο Stoner να φτιάξουν διάφορα πράγματα και τον έγραφαν κανονικά έφταιγε αυτός;

Τώρα με τον Vale όμως δεν τους παίρνει να κάνουν τέτοια γιατί αμα είχε την τύχη του Melandri όλοι θα κατηγορούσαν τη Ducati...

Είσαι ducatista και σε καταλαβαίνω, και εμένα μου αρέσουν τα Ducati αλλά μερικά πράγματα πρέπει να τα λέμε όπως είναι. Και είχα ξενερώσει πραγματικά όταν δεν κράτησαν τον Capirossi που στην ουσία τους έφτιαξε μηχανάκι για να καταφέρουν τελικά να πάρουν πρωτάθλημα με τον Stoner τον οποίο δεν εκτίμησαν όσο έπρεπε... Και να μην ξεχνάμε ότι όλα αυτά τα χρόνια ο Stoner πάλευε ουσιαστικά μόνος του, δεν είχε ανταγωνιστικό team mate να κόβει βαθμούς από τους άλλους...

andgeo
08/06/2011, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Πλάκα μας κάνεις τώρα;;

Όταν ζήταγε ο Stoner να φτιάξουν διάφορα πράγματα και τον έγραφαν κανονικά έφταιγε αυτός;

Τώρα με τον Vale όμως δεν τους παίρνει να κάνουν τέτοια γιατί αμα είχε την τύχη του Melandri όλοι θα κατηγορούσαν τη Ducati...

Είσαι ducatista και σε καταλαβαίνω, και εμένα μου αρέσουν τα Ducati αλλά μερικά πράγματα πρέπει να τα λέμε όπως είναι. Και είχα ξενερώσει πραγματικά όταν δεν κράτησαν τον Capirossi που στην ουσία τους έφτιαξε μηχανάκι για να καταφέρουν τελικά να πάρουν πρωτάθλημα με τον Stoner τον οποίο δεν εκτίμησαν όσο έπρεπε... Και να μην ξεχνάμε ότι όλα αυτά τα χρόνια ο Stoner πάλευε ουσιαστικά μόνος του, δεν είχε ανταγωνιστικό team mate να κόβει βαθμούς από τους άλλους...
+800 στον κρις -800 στη DUCATI γιατι τον παίζουν και δε μαθαίνουν ... Βέβαια το δέλεαρ της Αμερικάνικης αγοράς τεράστιο αλλά το σωστό να λέγεται !!!
Ο Στόνερ την πάλευε ολομόναχος και βέβαια για να πας τον Διάολο γρήγορα κινδυνεύεις και να πέσεις , διαφορετικά περίπατο κάνω κι εγώ στην πίστα με τις GP?? ...

Xrider
08/06/2011, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Πλάκα μας κάνεις τώρα;;

Όταν ζήταγε ο Stoner να φτιάξουν διάφορα πράγματα και τον έγραφαν κανονικά έφταιγε αυτός;

Τώρα με τον Vale όμως δεν τους παίρνει να κάνουν τέτοια γιατί αμα είχε την τύχη του Melandri όλοι θα κατηγορούσαν τη Ducati...

Είσαι ducatista και σε καταλαβαίνω, και εμένα μου αρέσουν τα Ducati αλλά μερικά πράγματα πρέπει να τα λέμε όπως είναι. Και είχα ξενερώσει πραγματικά όταν δεν κράτησαν τον Capirossi που στην ουσία τους έφτιαξε μηχανάκι για να καταφέρουν τελικά να πάρουν πρωτάθλημα με τον Stoner τον οποίο δεν εκτίμησαν όσο έπρεπε... Και να μην ξεχνάμε ότι όλα αυτά τα χρόνια ο Stoner πάλευε ουσιαστικά μόνος του, δεν είχε ανταγωνιστικό team mate να κόβει βαθμούς από τους άλλους...
Βασικα ο Στονερ δεν ακουσα/διαβασα ποτε να ζηταει κατι απο την Ducati.
Ο υπευθυνος εξελιξης της μοτο ηταν ο Hayden.
Ο Στονερ απλα καβαλαγε την 1η μοτο και αυτο ηταν ολο.
Πρεπει να προσθεσει κανεις οτι ο Στονερ εκτος απο τα ναζια εχασε και αγωνες για καποιο αγνωστο λογω που ποτε δεν ειπαν τι ακριβως ειχε.
Σε καθε περιπτωση το πραγμα ειναι πολυ απλο.
Αν ο Ροσσι ειχε την ιδια μηχανη με τον Στονερ η ακομα και την περσινη Μ1 ποιος πιστευεις οτι θα κερδιζε?
Ο Ροσσι στο προηγουμενο πρωταθλημα αν δεν ειχε την πτωση και λογω αυτης αγωνες που δεν ετρεξε το πιθανοτερο ειναι οτι θα ηταν παλι πρωταθλητης.-εχασε βαθμους 3 αγωνων αν δεν κανω λαθος-
Μεσα σε 6 μηνες δεν εγινε υπερηλικας..απλα ανελαβε μια μοτο που απο εκει που ηταν η γρηγοροτερη μεχρι πριν 3 περιοδους τωρα δεν ειναι γιατι σε αυτο το διαστημα εξεληχθηκαν οι αλλες.
Η Honda ασφαλως και εχει μηχαναρα να παραταξει..εξ-αλλου κανει αυτο που ειχε δηλωσει...δεν την απασχολει αν οδηγει ο Λορεντζο,Ροσσι ,Στονερ,τσιριμπιμ τσιριμπομ...ειναι η μηχανη αυτη που κερδιζει και οχι ο αναβατης.
Απλα ο Ροσσι παρατησε την Yamaha -ειχε γινει ολοκληρη ιστορια οταν τραβηξαν το παραβαν που χωριζε τους μηχανικους απο τον Ροσσι και Λορεντζο - και η Yamaha δεν παει και αυτο φαινετε.
Η Honda εχει κανει βηματα γιγαντα και η Ducati τωρα προσπαθει να κανει οτι δεν εκανε 3 χρονια και φυσικα το φιδι απο την τρυπα το βγαζει ο Ροσσι.

andgeo
08/06/2011, 20:37
Η Ducati τα τελευταία 5 χρόνια είναι ανταγωνιστική , αν πιστεύετε ότι ο Στόνερ δεν έχει μερίδιο γι αυτή την επιτυχία σόρρυ και ότι ήταν υπεύθυνοι οι Μελάντρι / Χέιντεν (τουλάχιστον για το 800άρι από το 7 και μετά ) ,όταν ήταν ο μόνος που μπορούσε να την πηγαίνει γρήγορα ... Ναι προβλήματα είχε και ο ίδιος και η μηχανή αλλά για 4 χρόνια αν είχε μείνει χωρίς εξέλιξη θα έτρωγε σκιόπο σε κάθε πίστα κάτι που δεν έγινε ποτέ ...
Μαλακία της Ντουκάτι που τον άφησε να φύγει αν και πιστεύω ότι το πρόβλημα το είχε ο Ρόσσι όπως ακριβώς έκανε και στη Γιαμάχα με τον Χόρχε . Άλλωστε έχει δηλώσει ότι δεν χωράνε 2 διεκδικητές του πρωταθλήματος στην ίδια ομάδα και μάλλον ζήτησε ευγενικά στην Ντουκάτι να μην του ανανεώσει για να υπογράψει !!! Δε βαριέσαι θα δείξει η ιστορία ποιά απόφαση ήταν η σωστή!!!

dim_rac
09/06/2011, 02:33
:a014: :a014:

imitrelos
09/06/2011, 04:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Βασικα ο Στονερ δεν ακουσα/διαβασα ποτε να ζηταει κατι απο την Ducati.
Ο υπευθυνος εξελιξης της μοτο ηταν ο Hayden.
Ο Στονερ απλα καβαλαγε την 1η μοτο και αυτο ηταν ολο.
Πρεπει να προσθεσει κανεις οτι ο Στονερ εκτος απο τα ναζια εχασε και αγωνες για καποιο αγνωστο λογω που ποτε δεν ειπαν τι ακριβως ειχε.
Σε καθε περιπτωση το πραγμα ειναι πολυ απλο.
Αν ο Ροσσι ειχε την ιδια μηχανη με τον Στονερ η ακομα και την περσινη Μ1 ποιος πιστευεις οτι θα κερδιζε?
Ο Ροσσι στο προηγουμενο πρωταθλημα αν δεν ειχε την πτωση και λογω αυτης αγωνες που δεν ετρεξε το πιθανοτερο ειναι οτι θα ηταν παλι πρωταθλητης.-εχασε βαθμους 3 αγωνων αν δεν κανω λαθος-
Μεσα σε 6 μηνες δεν εγινε υπερηλικας..απλα ανελαβε μια μοτο που απο εκει που ηταν η γρηγοροτερη μεχρι πριν 3 περιοδους τωρα δεν ειναι γιατι σε αυτο το διαστημα εξεληχθηκαν οι αλλες.
Η Honda ασφαλως και εχει μηχαναρα να παραταξει..εξ-αλλου κανει αυτο που ειχε δηλωσει...δεν την απασχολει αν οδηγει ο Λορεντζο,Ροσσι ,Στονερ,τσιριμπιμ τσιριμπομ...ειναι η μηχανη αυτη που κερδιζει και οχι ο αναβατης.
Απλα ο Ροσσι παρατησε την Yamaha -ειχε γινει ολοκληρη ιστορια οταν τραβηξαν το παραβαν που χωριζε τους μηχανικους απο τον Ροσσι και Λορεντζο - και η Yamaha δεν παει και αυτο φαινετε.
Η Honda εχει κανει βηματα γιγαντα και η Ducati τωρα προσπαθει να κανει οτι δεν εκανε 3 χρονια και φυσικα το φιδι απο την τρυπα το βγαζει ο Ροσσι.

+ όσα θές :beer:

κάπου εκεί είναι η αλήθεια όσο και να υποτημάνε τόν hayden και melandri αυτοι έκανα όλοι τήν βρωμοδουλειά και ναι το carbon πλαισιο δέν είχε βελτιώσης επί stoner , και δυστηχώς αυτό είναι το μειονέκτιμα στήν ντουκάτι δέν μπορεί να βάλει τα άλογα κάτω είδη δοκιμάζεται καινούριο πλαίσιο για τήν GP12 (άν προσέξατε είναι το πρώτο σημείο που κοιτάξαν να βελτιώσουν αν και ξέρουν ότι φέτος ΔΕΝ θα το δούμε) , τα άλογα βγαίνουν και ειδικά σε 1000ρι κινητήρα πώς διαχειρίζονται είναι το πρόβλημα

:wave2:

devil's animal
09/06/2011, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
+ όσα θές :beer:

κάπου εκεί είναι η αλήθεια όσο και να υποτημάνε τόν hayden και melandri αυτοι έκανα όλοι τήν βρωμοδουλειά και ναι το carbon πλαισιο δέν είχε βελτιώσης επί stoner , και δυστηχώς αυτό είναι το μειονέκτιμα στήν ντουκάτι δέν μπορεί να βάλει τα άλογα κάτω είδη δοκιμάζεται καινούριο πλαίσιο για τήν GP12 (άν προσέξατε είναι το πρώτο σημείο που κοιτάξαν να βελτιώσουν αν και ξέρουν ότι φέτος ΔΕΝ θα το δούμε) , τα άλογα βγαίνουν και ειδικά σε 1000ρι κινητήρα πώς διαχειρίζονται είναι το πρόβλημα

:wave2:

ρε μαγκες τα ducati στα GP, ουσιαστικα ΔΕΝ εχουν πλαισιο...το μοτερ εκτελει χρεη πλαισιου...:wacko:

chr1s_86
09/06/2011, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider

Ο Στονερ απλα καβαλαγε την 1η μοτο και αυτο ηταν ολο.


Για να πάρεις ένα πρωτάθλημα, μια δεύτερη και 2 τέταρτες θέσεις μάλλον χρειάζεται κάτι παραπάνω από αυτό.... Δεν γίνεται με μηχανάκι που φτιάχνει άλλος.... Τα δύο τελευταία χρόνια είχε μείνει πίσω η εξέλιξη στη Ducati, νομίζω συμφωνούμε όλοι σε αυτό. Το ποιος και αν φταίει κάποιος είναι άλλο θέμα.

Αν ισχυρίζεστε ότι το μηχανάκι το εξέλισαν Melandri/Heyden και ο Stoner απλά το καβαλούσε τότε γιατί κατηγορείτε το Stoner ότι δεν βελτίωσε το μηχανάκι :confused: :confused:


Επίσης εγώ δεν είπα τίποτα για την ανταγωνιστικότητα του Rossi και ούτε έκανα συγκρίσεις. Εσένα σε τρώει μάλλον...

road spirit
09/06/2011, 10:58
o stoner είναι κουλάδι, αλλά για κάποιο λόγο έχει τις περισσότερες νίκες από όλους στην κατηγορία των 800 απο τότε που ξεκίνησαν τα κυβικά αυτά ... :smokin:

AKIS BUSA
09/06/2011, 18:47
Παντως το ποσο προβλημα εχουν διαφοροι με τον "γιατρο" στα motogp (και οχι μονον)
ειναι φοβερο!!

Αυτο δηλαδη που εκανε ο Αυστραλος στο Jerez, μετα την πτωση του 'γιατρου" απο απωλεια μπροστινου λογω φρενων, και φυσικα πτωση και εγκαταλειψη του πρωτου!!
Ο 'γιατρος" δεν θα το εκανε (ετσι πιστευω) σε κανεναν!!

Δηλαδη τι θελει να μας πει ο Stoner, οτι το εκανε επιτηδες??........ο 'γιατρος"??
Και τον χειροκροτει!!..........ειρωνικα?? (και να φανταστειτε δεν εφυγε απο το σημειο, παρα περιμενε να περασει ο "γιατρος" απο εκει για να του την πει!!)

Η ξεχασε (λογω της σβαρνας!!), οτι ο "γιατρος" σε εκεινον τον αγωνα αν δεν ειχε την ατυχια, μαλλον θα κερδιζε και τον αγωνα!!

Αλλα οπως βλεπουμε.......................

1η. εικονα


228759

AKIS BUSA
09/06/2011, 18:48
2η. εικονα


228760

AKIS BUSA
09/06/2011, 18:49
3η εικονα


228761

AKIS BUSA
09/06/2011, 18:51
4η εικονα


228762

andreas k1200s
09/06/2011, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
4η εικονα
φιλε ακη πολυ ωραια τα λες και μπραβο σου,
δυστυχως ομως οι νεοι σουπερ οδηγαρες που κανενας δεν αμφισβητει το οδηγικο τους ταλεντο
δεν εχουν τον αγωνιστικο χαρακτηρα του ροσσι, ξεχασαμε στα δοκιμαστικα του le mans που ο stoner εριξε γροθια στον de puniet γιατι του εκοψε την φορα?
Ανηκουστο δεν υπαρχουν λογια για αυτην του την κινηση, ή ξεχασαμε περυσι το χορχε που εκανε παραπονα σαν την πουτ@νιτσ@ για την οδηγηση του ροσσι,φετος κανει για τον simonceli για επικινδυνη οδηγηση.
Ποτε ακουσατε τον γιατρο να παραπονεθει για κατι αναλογο????

LogOutGoRide
09/06/2011, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s

Ποτε ακουσατε τον γιατρο να παραπονεθει για κατι αναλογο????

Όταν τον ξετρύπησε ο Elias δενθυμαμαισεπιαπιστα.

Άσχετο αλλά όλοι οι πρωταθλητές πλήν του γιατρού ,νομίζω πως έχουν ''βαφτιστεί'' αυτόματα αρχικουλάδια.Γιατί πρέπει να γίνεται αυτό ρε παιδιά;
Το 2006 ''βλάχος'', νούμερο, τυχερός κλπ ο Hayden που ήταν και ο νούμερο δύο οίσω απο τον τριμαλάκα τον repsol και προσπάθησε να του κόψει ένα πρωτάθλημα.
Το 2007 ο άλλος ο κουλός ο stoner απλά είχε το καλύτερο μηχανάκι :hypnotize
Το 2010 ένα θεός ξέρει πως το πήρε ο lorenzo , και μπλα μπλα μπλα
Το 2011 αν το πάρει ο stoner ξέρουμε ήδη την δικαιολογία.
Φυσικά κανείς δεν νομίζω να καταφέρει αυτά που έχει καταφέρει ο Rossi ,αλλά δεν νομίζω να θέλει να ακούει οτι μπορεί να χάσει απο ένα τσούρμο κουλούς.

dim_rac
09/06/2011, 21:02
akis busa και andreas k1200..

+πολλα..

Σαν χαρακτηρας πρεπει να ειναι πολυ μ@λ@κ@ς ο στονερ..

imitrelos
10/06/2011, 00:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ρε μαγκες τα ducati στα GP, ουσιαστικα ΔΕΝ εχουν πλαισιο...το μοτερ εκτελει χρεη πλαισιου...:wacko:

έχουν πλαίσιο carbon μονοκόματο που το πλαίσιο πέζει ενεργό ρόλο το κακό στο carbon είναι η ακαμψία του σε σχέση με το αλουμίνιο ή το σίδερο ή τα παράγωγα τους

δέν λέει κανένας ότι ο stoner είναι κακός οδηγός το αντίθετο και το φένεται στήν τηλέμετρία (ο καλήτερος στόν χειρισμό του γκαζιού ) γιαυτό και έβαζε και το γκάζι τής duc κάτω πιό εύκολα

σε άντίθεση με τόν ρόσσι που δέν είναι ο πιό ακριβής αλλά είναι αυτός με τό πιο ακριβές φρενάρισμα
βλέπουμε δηλαδή 2 οδήγους με διαφορετική φιλοσοφία και εκεί είναι το θέμα , όπως βλέπουμε ότι η honda έχει μακράν το καλήτερο μηχανάκι στούς αγώνες σήμερα και τήν yamaha να μήν έχει τήν εξέλιξη που θα θέλαν στήν εταιρία (δέν είναι πιό αργή απο πέρισση αλλά και ούτε και πιό γρήγορη απλά η honda έχει κάνει τρομερή δουλεία

7gibernau
10/06/2011, 02:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από LogOutGoRide
Όταν τον ξετρύπησε ο Elias δενθυμαμαισεπιαπιστα.

.

chr1s_86
10/06/2011, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από dim_rac
akis busa και andreas k1200..

+πολλα..

Σαν χαρακτηρας πρεπει να ειναι πολυ μ@λ@κ@ς ο στονερ..

Μπράβο παιδιά, και οι 3 μαζί, το λύσατε το πρόβλημα... :beer:

AKIS BUSA
10/06/2011, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Μπράβο παιδιά, και οι 3 μαζί, το λύσατε το πρόβλημα... :beer:

Φιλε chr1s, δεν ξερω πως λες το <<μπραβο>>

Αν το λες με την εννοια << δεν ξερετε τι λετε!!>>
Θ σου πω, πως εγω τουλαχιστον, δεν προσπαθω να λυσω κανενα!! προβλημα!! και δεν με ενδιαφερει κι"ολας να λυσω τουλαχιστον τετοιου ειδους προβληματα!!

Αυτοι που πρεπει να τα λυσουν (αν υπαρχουν προβληματα) ειναι και οι αμεσοι ενδιαφερομενοι!!

Εγω απλα για την ιστορια και το οτι γουσταρω τους αγωνες!! (ταχυτητας) κανω και καμια συζητηση!!, με ανθρωπους που γουσταρουν!! επισης και αχολουνται. με το ειδος!!

Τωρα για το συγκεκριμενο θεμα, (ο Rossi και οι..........αλλοι!!)
Τι να κανουμε ρε αδελφε, ειναι ο καλυτερος οδηγος αγωνων ταχυτητας στον κοσμο!!
ητε τον γουσταρεις, ητε οχι!!
Και βεβαια δεν ειναι μονο για τις επιτυχιες του!!(πρωταθληματα) αλλα για ολη την πορεια του και επιτευγματα!!, που εχει με την μεχρι τωρα παρουσια του, απο το παγκοσμιο πρωταθλημα μεχρι τα motogp!! (ειναι κουραστικο να αρχισει να λεει καποιος παλι τα ιδια!!)

Μεχρι και τα "σκετς" εμαθε και εβαλε στους αγωνες!! (αυτα που εκανε απο τα 250 ο Λορενθος!!)
και θα κανουν και αλλοι στο μελλον!!

Τωρα βεβαια το σχολιο μου στο παραπανω post, ειναι αυτο ακριβως που λεω!!
ολοι παραπονιουνται καποια στιγμη στους αγωνες τουλαχιστον τετοιου ειδους!!, αλλα κατα τον τροπο του Αυστραλου και αλλων!!, ο Rossi δεν το εχει κανει!!, αλλα και ουτε πιστευω προκειται
να το κανει!!

Και ξερεις γιατι??, γιατι αυτος ειναι ο Rossi!!
Και οχι καποιος που θελει να γινει σαν.........τον Rossi!!

:beer:

chr1s_86
10/06/2011, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA

:beer:


Εμένα να σου πώ την αλήθεια μου, δεν μου άρεσε που βρεθήκατε τρεις να λέτε πόσο μλκας είναι ο Stoner αναφερόμενοι σε άλλους αγώνες ή δεν ξέρω τι άλλο. Κάτι τέτοια κάνουν οι "οπαδοί" που βλέπουν GP και νομίζουν ότι είναι ΟΣΦΠ-ΠΑΟ.

Όπως λες κι εσύ, γουστάρω τους ΑΓΩΝΕΣ, δεν μειώνω ούτε κακολογώ κανέναν αναβάτη και η φιλοσοφία μου είναι: "Όποιος μπορεί, και έχει και μηχανάκι, ας πάει." (...στις πρώτες θέσεις)

Αυτό που βλέπω είναι ότι δεν πρόλαβα να πω μια (1) κουβέντα για το Stoner και αυτόματα βαφτίστηκα αντι-Rossikos. Γιατί; Προφανώς και έχω μεγάλο σεβασμό για τον Vale και ότι έχει κάνει, αδιαμφησβήτητα έχει τις περισσότερες επιτυχίες από όλους. Αν μερικές φορές ίσως φανεί μια μικρή αντιπάθεια απο μέρους μου δεν είναι για τον ίδιο, αλλά για τους "οπαδούς" του και μόνον, που περιμένουν από αυτόν να κερδίζει τα πάντα και γενικώς να γ@μει και να δέρνει... Στην πραγματικότητα όμως δεν γίνεται αυτό κι αν σήμερα ο Lorenzo και ο Stoner μπορούν να πάνε καλύτερα θα πρέπει όλοι να το δεχτούμε, όπως σε λίγα χρόνια ο Marquez, o Bradley Smith ή ο Terol θα πάνε καλύτερα κι απ΄αυτούς... Νομίζω είναι απλό...

:) :beer:

AKIS BUSA
10/06/2011, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Εμένα να σου πώ την αλήθεια μου, δεν μου άρεσε που βρεθήκατε τρεις να λέτε πόσο μλκας είναι ο Stoner αναφερόμενοι σε άλλους αγώνες ή δεν ξέρω τι άλλο. Κάτι τέτοια κάνουν οι "οπαδοί" που βλέπουν GP και νομίζουν ότι είναι ΟΣΦΠ-ΠΑΟ.

Όπως λες κι εσύ, γουστάρω τους ΑΓΩΝΕΣ, δεν μειώνω ούτε κακολογώ κανέναν αναβάτη και η φιλοσοφία μου είναι: "Όποιος μπορεί, και έχει και μηχανάκι, ας πάει." (...στις πρώτες θέσεις)

Αυτό που βλέπω είναι ότι δεν πρόλαβα να πω μια (1) κουβέντα για το Stoner και αυτόματα βαφτίστηκα αντι-Rossikos. Γιατί; Προφανώς και έχω μεγάλο σεβασμό για τον Vale και ότι έχει κάνει, αδιαμφησβήτητα έχει τις περισσότερες επιτυχίες από όλους. Αν μερικές φορές ίσως φανεί μια μικρή αντιπάθεια απο μέρους μου δεν είναι για τον ίδιο, αλλά για τους "οπαδούς" του και μόνον, που περιμένουν από αυτόν να κερδίζει τα πάντα και γενικώς να γ@μει και να δέρνει... Στην πραγματικότητα όμως δεν γίνεται αυτό κι αν σήμερα ο Lorenzo και ο Stoner μπορούν να πάνε καλύτερα θα πρέπει όλοι να το δεχτούμε, όπως σε λίγα χρόνια ο Marquez, o Bradley Smith ή ο Terol θα πάνε καλύτερα κι απ΄αυτούς... Νομίζω είναι απλό...

:) :beer:

Μα, το οτι "κριτικαρω" μια κινηση "αντισυναδελφικη" ενος οδηγου προς εναν αλλον δεν σημαινει οτι ειναι!!.........η τον λεει καποιος....μ@λ@κ@!! (Stoner)

Κακη νοοτροπια ειναι..............οχι μ@λ@κι@!!

Τελος παντων, γενικα δεν διαφωνουμε, ετσι κι"αλλιως!!

:beer:

dim_rac
11/06/2011, 02:21
chr1s τελικα δεν εισαι μονο ντουκατακιας αλλα και στονερακιας απ οτι φαινεται :p

Απο το κακο στο χειροτερο ρε συ..:p :p :p


(Παντα φιλικα και γιατι στο κατω κατω ολοι αγαπαμε τους αγωνες κι εχουμε περισσοτερα κοινα παρα διαφωνιες..Αλλα κουβεντα να γινεται..)


:beer: :beer:

chr1s_86
11/06/2011, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από dim_rac
chr1s τελικα δεν εισαι μονο ντουκατακιας αλλα και στονερακιας απ οτι φαινεται :p


Με πρόδωσε το avatar ε; :lol:

:beer:

ernti
11/06/2011, 16:08
Τηλεφωνάει η μαμά του Ελίας να της πει πως τα πήγε στα δοκιμαστικά.
''Καλά μαμά πολύ καλά ,είμαι πίσω από τον Ρόσσι..
:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

ernti
12/06/2011, 00:33
Εν τω μεταξύ στη Ντουκατι χορεύουνε το χορό της βροχής.

7gibernau
12/06/2011, 01:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από ernti
Τηλεφωνάει η μαμά του Ελίας να της πει πως τα πήγε στα δοκιμαστικά.
''Καλά μαμά πολύ καλά ,είμαι πίσω από τον Ρόσσι..
:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: Τι να πει και η Μανα του ντε πουνιε.....

ernti
12/06/2011, 07:02
Η πλάκα θα είναι να βρέξει τελικά,όπως θέλουνε στη ντουκάτι,και να μείνουνε από ηλεκτρικά.. :lol:

ernti
12/06/2011, 07:06
125 είδε κανείς?
Μάλλον είμαστε μάρτυρες στη γέννηση ενός καινούριου αστεριού.
Τι του'κανε η Πάρις του πιτσιρικά,και πάει έτσι?
Και τα 125 σήμερα θα'χουν πολύ ενδιαφέρον

ziggΥ
12/06/2011, 14:13
δδ σπίκινγκ

"απορώ γιατί δε βάζουν abs σ'αυτές τις μοτοσυκλέτες.."

θέλω να πιστεύω οτι δεν το εννοούσε.. :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

Joyrider
12/06/2011, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
δδ σπίκινγκ

"απορώ γιατί δε βάζουν abs σ'αυτές τις μοτοσυκλέτες.."

θέλω να πιστεύω οτι δεν το εννοούσε.. :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

Θέλει να προωθήσει το e CABS της honda μάλλον :bigcry: :rotflmao:

ziggΥ
12/06/2011, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Θέλει να προωθήσει το e CABS της honda μάλλον :bigcry: :rotflmao:
:bigcry: :bigcry:



ακόμη.. αξίζει να το δεις.. ο λορέτζος προσπάθησε να περάσει χόνΔα στην ευθεία, συγκλονιστική ήττα :cry: :cry: :cry: :cry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:


ΠέΣΕ ρε μπάσταρδο :a39: :a39:

ziggΥ
12/06/2011, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
ΠέΣΕ ρε μπάσταρδο :a39: :a39:
δε πρόλαβα να το γράψω κι έπεσε ο μ@λάκας :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Joyrider
12/06/2011, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ


ΠέΣΕ ρε μπάσταρδο :a39: :a39:

:eek:

ziggΥ
12/06/2011, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
:eek:
όχι παίζουμε :a29:


228883

costas81
12/06/2011, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
δε πρόλαβα να το γράψω κι έπεσε ο μ@λάκας :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:


:beer: