PDA

View Full Version : προβλήματα που έχει βγάλει η καλή σας???



ironbum2
16/08/2005, 12:55
Δεν ξέρω αν έχει γίνει πάλι ανάλογο ποστ στο παρελθόν...αν ναι ας διαγραφεί απο τους mod, αν όχι για περάστε να μας πείτε τα προβλήματα (μικρά και μεγάλα) που παρουσίασε η καλή σας στην μέχρι σήμερα συμβίωσή σας... Για να μαθαίνουν και οι νεότεροι και να ξέρουν τι πρέπει να προσέχουν.

Tigas
16/08/2005, 13:07
ΕΧΩ ΕΝΑ CBR1000RR 04, ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 22000 ΣΕ 10 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΕΛΟΣ ΕΡΩΤΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ:a07:

ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΞΕΦΟΡΤΩΘΗΚΑ ΕΝΑ YAMAHA CRYPTON ΜΕ 22000 ΤΟ ΕΙΧΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ.
ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΗΤΑΝ,
1.ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΓΡΑΝΑΖΙ ΚΟΝΤΕΡ
2.ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΤΙΜΟΝΙΟΥ(ΕΤΡΕΜΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗ)
3.ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΣΤΡΟΦΑΛΟΥ(ΤΟ ΞΑΝΑΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΘΟΡΥΒΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑ ΧΥΤΥΡΙΟ)

ironbum2
16/08/2005, 13:21
το tdm φτου φτου μέχρι σήμερα δεν έχει κάνει τσικ....πριν το τδμ είχα ένα BMW F-650 του '97 (αγορασμένο του κουτιού).

Στα 10.000 παρέδωσε το πνέυμα ο διακόπτης ασφαλείας του πλαινού σταντ που δεν αφήνει την μίζα να γυρίσει όταν είναι κατεβασμένο. Δεν αλλάχτηκε ποτέ λόγω απαράδεκτου υψηλού κόστους (βραχυκύκλωσα τα καλοδιάκια και τέλος)

Συνεχώς κόλαγε το πίσω στοπ. Αλλάχτηκε τρεις φορές η βαλβίδα της μανέτας αλλά τίποτα...Επικίνδυνο πολύ αφού μπορόυσε άνετα να καρφωθεί κάποιος πίσω σου μιας και δεν καταλάβαινε πότε φρενάρεις.

Μετά από κάθε πλύσιμο και μέχρι να στεγνώσει το ρολόι γύρναγε τρελά και ήθελε ρύθμισμα οταν στέγνωνε, Επίσης μετά από κάθε πλύσιμο η κόρνα βράχνιαζε.

Το χειρότερο ήταν όμως άλλο. Σε επιστροφή από Αθήνα-Πάτρα πατημένος, έφυγε η ασφάλεια από το γρανάζι εκκίνησης (όλα τα σέρβις στην αντιπροσωπεία και οι αλλαγές λαδιών κλπ κλπ). Το κατάλαβα σε στάση για ανεφοδιασμό όταν είδα το πίσω λάστιχο φαγωμένο από την αλυσίδα στα πλαινά. Στο συνεργείο είπαν "εργοστασικό λάθος..εμείς δεν έχουμε βάλει ποτέ χέρι εκεί" (πριν ένα μήνα είχε κάνει γενικό τσεκ απ η μηχανή). Τεσπά αφού δεν έφυγε το γρανάζι και δεν σκοτώθηκα όλα καλά.. Να μην πω για την αντιμετώπιση της αντιπροσωπείας.. Είναι εκτός εγγύησης κλπ παπ@ριές...Τελικά όταν τους είπα οτι θα τους κάνω ρόμπα παντού (περιοδικά,επιστολές σε ευρώπη κλπ) μου άλλαξαν γρανάζια & αλυσίδα αλλά το λάστιχο το πλήρωσα εγώ...

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα επανέλθω

adam_tsouk
16/08/2005, 14:13
Αν αναφερθώ στο ΚΤΜ δεν μου φτάνει όλο το φόρουμ!:lol: (και το γούσταρα τρελά ρε π@@στη μου).

οσο για το Ζ, μετά από σχεδόν 7000 χλμ και 6 μήνες στη κατοχή μου μπορώ να πω πως συνεχίζει να κινήται απροβληματιστο.

:beer: :beer:

ironbum2
16/08/2005, 14:14
adam_tsouk Αν αναφερθώ στο ΚΤΜ δεν μου φτάνει όλο το φόρουμ! (και το γούσταρα τρελά ρε π@@στη μου).

Τελικά είναι τόσο ζημιάρικα όσο λένε????:lol:

Tigas
16/08/2005, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2
Τελικά είναι τόσο ζημιάρικα όσο λένε????:lol:

ΠΕΡΝΑ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ Λ.ΚΥΜΗΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ :smokin:

ironbum2
16/08/2005, 14:32
μάλιστα....ρε scbr γαιτί λες ψέματα οτι δεν έχεις προβλήματα???? αφού σε άλλο ποστ διάβασα περι φλας που στραβώνουν, περι φώτων που μπάζουν υγρασία κλπ..Αυτά τι είναι..δεν είναι προβληματάκια???? :) :) :)

Dr.Evil
16/08/2005, 14:38
27000χλμ σέ ενα cbr 600 fs προβλήματα:
Τί είναι αυτά ? Τίποτα ρέ φούστη μου μιζιά καί δρόμο απαιχτη αυτή η Honda!!!

Tigas
16/08/2005, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2
μάλιστα....ρε scbr γαιτί λες ψέματα οτι δεν έχεις προβλήματα???? αφού σε άλλο ποστ διάβασα περι φλας που στραβώνουν, περι φώτων που μπάζουν υγρασία κλπ..Αυτά τι είναι..δεν είναι προβληματάκια???? :) :) :)

ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΒΑΖΕΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΣΙΛΟΚΟΝΗ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΦΛΑΣΑΚΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΘΕΩΡΗΣΕ ΤΟ ΣΑΝ ΠΡΟΛΗΨΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΡΑΙΣΟΥΝ ΤΑ ΠΛΑΙΝΑ ΦΕΡΙΓΚ ΑΠΟ ΠΙΘΑΝΟ ΑΚΟΥΜΠΙΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΡΑΒΩΜΑ ΤΩΝ ΦΛΑΣ ΠΑΛΙ ΛΥΝΕΤΕ ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ ΜΕ ΛΙΓΗ ΜΟΝΩΤΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ.
ΕΔΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΨΙΛΟΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΜΑΣ.:wave2:

mikeSF
16/08/2005, 16:22
[Καθίκι mode=ON]

Έχω ένα DUCATI και μου έχει σπάσει το κάρτερ 3 φορές μέσα σε ένα μήνα.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

[Καθίκι mode=OFF]

Έχω ένα SF και πέρα απο την φυσιολογική φθορά (αλυσιδογράναζα, μπαταρία κτλ) ΣΚΥΛΟΣ ΜΑΥΡΟΣ!!!!!

HONDA rulezzzz!!!!:beer:

BAD BOY
16/08/2005, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2
Τελικά είναι τόσο ζημιάρικα όσο λένε????:lol: ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΚΤΜ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΧΙ ΠΙΑ.ΕΔΩ ΣΤΑ 950 ΔΕΙΝΟΥΝ ΕΓΓΥΗΣΗ 3 ΧΡΟΝΙΑ.ΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ:confused: ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΖΗΤΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ 18ΜΗΝΕΣ ΤΙΠΟΤΑ:beer:

afrotwin
16/08/2005, 22:32
ego exo ena africa pou sta 1000 xronia pou to exo mou exi kapsi mia asfalia ton 10 amper

ala mporo na sou po gia ales mixanes
se suzuki gs 750 pou mou efige i alisida
se dt pou anti gia souza mou efige to mprostino (a!! re pavlo den 8a se petixo pou8ena....)
genika apo vlaves mexri skeleti se xl mou exoun kopi

ke oti mporis na fantastis
ala varieme na ta grapso vlepis me ton kero apoktisa ke ego vlavi.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

pantos i pio poles ke sovares se ducati ke kirios ilektrikes

a! ke ena kolima se honda elshinor 250 (den 8imame ke pos grafete) ama den sfigkis kala tapes ladion afta pa8enis:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
17/08/2005, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2
Τελικά είναι τόσο ζημιάρικα όσο λένε????:lol:


Πιστεύω πως εκτός του ότι "ετυχε" το σηγκεκριμένο να βγάλει πολλά (τοπ είχα πα΄ρει και μεταχειρισμένο) ο μηχανικός που είχα ήταν τρελός μαλακάουααααα...

adam_tsouk
17/08/2005, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΕΔΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΨΙΛΟΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΜΑΣ.:wave2:


Ναι καλα.... δηλαδή εννοείς ότι γράφουμε τα προβλήματα ΑΛΛΩΝ εταιριών! Παλιοhondaκια!!! :lol: :lol:

gmakris
17/08/2005, 16:51
Οσα μηχανακια αγορασα και ηταν του κουτιου δεν ειχαν προβληματα εκτος απο τα τρια CBR που ολα (!) τους ειχαν προβλημα με τον τεντωτηρα της αλυσιδας του εκεντροφορου.....:mad:

Σε κατι μεταχειρισμενα που ειχα στο παρελθον αντιμετωπισα διαφορα προβληματακια αλλα μαλλον αναμενομενα.....

ironbum2
18/08/2005, 08:28
[
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR QUOTE]ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΒΑΖΕΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΣΙΛΟΚΟΝΗ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΦΛΑΣΑΚΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΘΕΩΡΗΣΕ ΤΟ ΣΑΝ ΠΡΟΛΗΨΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΡΑΙΣΟΥΝ ΤΑ ΠΛΑΙΝΑ ΦΕΡΙΓΚ ΑΠΟ ΠΙΘΑΝΟ ΑΚΟΥΜΠΙΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΡΑΒΩΜΑ ΤΩΝ ΦΛΑΣ ΠΑΛΙ ΛΥΝΕΤΕ ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ ΜΕ ΛΙΓΗ ΜΟΝΩΤΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ.[/QUOTE]
ΕΔΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΨΙΛΟΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΜΑΣ.

αααααα μάλιστα. τα φανάρια δεν είναι πρόβλημα, τα φλασάκια είναι πρόληψη....ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ στα οποία εσύ έδωσες λύση με ψιλοεπεμβασούλες όπως λες. Διότι αν ήταν μεγάλα προβλήματα θα χρειαζόσουν χοντροεπεμβάσεις.

τσάκο μια μπίρα για τον κόπο σου:beer:

adam_tsouk
18/08/2005, 10:13
:lol: :lol: :lol:


ironburn, μπήκες στο νόημα! :lol: :lol:

ironbum2
18/08/2005, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
:lol: :lol: :lol:


ironburn, μπήκες στο νόημα! :lol: :lol:



εεεεε μας τα έχουνε πρήξη με τα πλυντήρια. Τους έχουνε κάνει πλύση εγκεφάλου οτι δεν σπάνε, δεν χαλάνε, είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί και αυτοί το πιστεύουν!!!! Πάλι καλά που δεν το λένε "χαρακτήρα" όπως κάνανε παλιά οι Ιταλοί:smokin:

adam_tsouk
18/08/2005, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2
εεεεε μας τα έχουνε πρήξη με τα πλυντήρια. Τους έχουνε κάνει πλύση εγκεφάλου οτι δεν σπάνε, δεν χαλάνε, είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί και αυτοί το πιστεύουν!!!! Πάλι καλά που δεν το λένε "χαρακτήρα" όπως κάνανε παλιά οι Ιταλοί:smokin:

:a20: :a20: :a20: :a20: :a20:


έλα μια βόλτα από τις διαμάχες βρε!

:lol: :lol: :lol:

ironbum2
18/08/2005, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
:a20: :a20: :a20: :a20: :a20:


έλα μια βόλτα από τις διαμάχες βρε!

:lol: :lol: :lol:



καλομελέτα κι έρχομαι:a015: :a015: :a015:

pestilence
18/08/2005, 12:30
Στο CBR με 10800 χλμ πλέον (Ιανουάριος 2005) το μόνο πρόβλημα είναι τον ΧΕΙΜΩΝΑ όταν πλένω, τα φανάρια θολώνουν (αλλά ελάχιστα στις άκρες).
Από εκεί και πέρα κανένα πρόβλημα.
Με το VFR 3 χρόνια μαζί 38000 χλμ κανένα πρόβλημα ποτέ.
ΚΤΜ 2 φορές κομμένη (όχι καμένη) φλάντζα καπακιου και αυτό λόγο του ζορίσματος που έτρωγε με ταξίδια στην Εθνική (ΚΤΜ 640 Adventure) παράλληλα ένα προβληματάκι με την κεφαλή που δάκρυζε αλλά ελάχιστα, η αντιπροσωπεία το κάλυπτε στην εγγύηση.

Tigas
18/08/2005, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από pestilence
Στο CBR με 10800 χλμ πλέον (Ιανουάριος 2005) το μόνο πρόβλημα είναι τον ΧΕΙΜΩΝΑ όταν πλένω, τα φανάρια θολώνουν (αλλά ελάχιστα στις άκρες).
Από εκεί και πέρα κανένα πρόβλημα.
Με το VFR 3 χρόνια μαζί 38000 χλμ κανένα πρόβλημα ποτέ.
ΚΤΜ 2 φορές κομμένη (όχι καμένη) φλάντζα καπακιου και αυτό λόγο του ζορίσματος που έτρωγε με ταξίδια στην Εθνική (ΚΤΜ 640 Adventure) παράλληλα ένα προβληματάκι με την κεφαλή που δάκρυζε αλλά ελάχιστα, η αντιπροσωπεία το κάλυπτε στην εγγύηση.

ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ,ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΜΟΥΤΡΟ(ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΥΚΟΛΑ) ΒΓΑΛΕ ΤΙΣ ΤΣΙΜΟΥΧΕΣ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΦΑΝΑΡΙΟΥ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΣΙΛΙΚΟΝΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΙΑ ΑΥΤΗ Η ΣΑΧΛΑΜΑΡΑ ΜΕ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΣΟΥ.

Tigas
18/08/2005, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2
εεεεε μας τα έχουνε πρήξη με τα πλυντήρια. Τους έχουνε κάνει πλύση εγκεφάλου οτι δεν σπάνε, δεν χαλάνε, είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί και αυτοί το πιστεύουν!!!! Πάλι καλά που δεν το λένε "χαρακτήρα" όπως κάνανε παλιά οι Ιταλοί:smokin:

ΤΟ ΠΟΣΤ ΤΟ ΠΑΣ ΓΙΑ ΔΙΑΜΑΧΕΣ, ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΣΑΣ :smokin:

BAD BOY
18/08/2005, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ,ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΜΟΥΤΡΟ(ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΥΚΟΛΑ) ΒΓΑΛΕ ΤΙΣ ΤΣΙΜΟΥΧΕΣ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΦΑΝΑΡΙΟΥ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΣΙΛΙΚΟΝΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΙΑ ΑΥΤΗ Η ΣΑΧΛΑΜΑΡΑ ΜΕ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΣΟΥ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ... ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟ ΜΟΥΤΡΟ ,ΤΙΣ ΤΣΙΜΟΥΧΕΣ,ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΚΛΠ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΣΕ ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ...ΤΑ ΑΦΗΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΧΩΜΑΤΕΡΗ ...ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΙ ΓΛΑΡΟΙ ΚΑΙ ΥΣΗΧΑΖΕΤΕ ΜΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ:lol: ΑΦΗΣΤΕ ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ ΟΙ ΓΛΑΡΟΙ:rotflmao: ΣΤΙ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ...ΣΤΙΣ ΔΙΑΜΑΧΕΣ:beer: :beer:

ironbum2
18/08/2005, 13:00
ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΑ ΦΛΑΣ ΣΤΟ ΕΜΠΡΟΣ ΤΜΗΜΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ.
ΣΕ ΥΨΗΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΣΤΡΑΒΟΝΟΥΝ, ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΛΥΝΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ ΛΙΓΗ ΜΟΝΟΤΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ.

ΤΑ ΦΛΑΣ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΧΙΖΩ, ΑΝ ΣΕ ΑΚΟΥΜΠΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ/ΚΑΤΙ ΕΥΚΟΛΑ ΡΑΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΦΕΡΙΝΓΚ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ CBR-FIREBLADE.
ΤΑ ΦΛΑΣΑΚΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΟΔΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΤΙ ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΠΟΥ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΛΙΑ.
ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΤΑ AΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ ΤΟ 1000RR ΛΙΑΝ ΣΥΝΤΟΜΟΣ.





από δικό σου post scbr σε άλλη συζήτηση. Μόνος σου το λες: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ!!!!!!!!!!

Αν διαβάσεις τον τίτλο της συζήτησης λέει μικρά και μεγάλα προβλήματα...δεν λέει νται και καλά βλάβες και μεγάλες ζημιές.

Όσο για τις διαμάχες, δεν το πάω εγώ...απλά δεν μπορώ να δεχτώ το να μην παραδέχεσαι αυτά που έχεις γράψει κατά το παρελθόν. Αν πρόσεξες και ο pestilence ΣΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ.

Αυτά...και αν τελικά έρθετε Πάτρα θα χαρώ να τα πούμε και από κοντά
:)

Tigas
18/08/2005, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ... ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟ ΜΟΥΤΡΟ ,ΤΙΣ ΤΣΙΜΟΥΧΕΣ,ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΚΛΠ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΣΕ ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ...ΤΑ ΑΦΗΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΧΩΜΑΤΕΡΗ ...ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΙ ΓΛΑΡΟΙ ΚΑΙ ΥΣΗΧΑΖΕΤΕ ΜΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ:lol: ΑΦΗΣΤΕ ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ ΟΙ ΓΛΑΡΟΙ:rotflmao: ΣΤΙ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ...ΣΤΙΣ ΔΙΑΜΑΧΕΣ:beer: :beer:

ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=175985#post175985

Tigas
18/08/2005, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2
ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΑ ΦΛΑΣ ΣΤΟ ΕΜΠΡΟΣ ΤΜΗΜΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ.
ΣΕ ΥΨΗΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΣΤΡΑΒΟΝΟΥΝ, ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΛΥΝΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ ΛΙΓΗ ΜΟΝΟΤΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ.

ΤΑ ΦΛΑΣ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΧΙΖΩ, ΑΝ ΣΕ ΑΚΟΥΜΠΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ/ΚΑΤΙ ΕΥΚΟΛΑ ΡΑΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΦΕΡΙΝΓΚ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ CBR-FIREBLADE.
ΤΑ ΦΛΑΣΑΚΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΟΔΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΤΙ ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΠΟΥ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΛΙΑ.
ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΤΑ AΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ ΤΟ 1000RR ΛΙΑΝ ΣΥΝΤΟΜΟΣ.





από δικό σου post scbr σε άλλη συζήτηση. Μόνος σου το λες: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ!!!!!!!!!!

Αν διαβάσεις τον τίτλο της συζήτησης λέει μικρά και μεγάλα προβλήματα...δεν λέει νται και καλά βλάβες και μεγάλες ζημιές.

Όσο για τις διαμάχες, δεν το πάω εγώ...απλά δεν μπορώ να δεχτώ το να μην παραδέχεσαι αυτά που έχεις γράψει κατά το παρελθόν. Αν πρόσεξες και ο pestilence ΣΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ.

Αυτά...και αν τελικά έρθετε Πάτρα θα χαρώ να τα πούμε και από κοντά
:)

ΣΗΜΕΡΑ ΑΣ ΠΟΥ , 35-45 ΛΕΠΤΑ ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ.
ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΑΡΕΥΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΤΩΝ ΕΓΚΑΘΕΤΩΝ SNIPER-HORNET-SCBR1000RR.
ΓΙΑ ΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ

ironbum2
18/08/2005, 13:09
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ... ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟ ΜΟΥΤΡΟ ,ΤΙΣ ΤΣΙΜΟΥΧΕΣ,ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΚΛΠ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΣΕ ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ...ΤΑ ΑΦΗΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΧΩΜΑΤΕΡΗ ...ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΙ ΓΛΑΡΟΙ ΚΑΙ ΥΣΗΧΑΖΕΤΕ ΜΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΑΦΗΣΤΕ ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ ΟΙ ΓΛΑΡΟΙ ΣΤΙ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ...ΣΤΙΣ ΔΙΑΜΑΧΕΣ
--------------------------------------------------------------------------------



ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ

http://www.moto.gr/forums/showthrea...5985#post175985






:confused: :confused: :confused: :confused: μάλλον λάθος
ποστ scbr

BAD BOY
18/08/2005, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=175985#post175985 ΚΑΙ ΕΓΩ:beer: ΕΚΕΙ:wave2:

ironbum2
18/08/2005, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΣΗΜΕΡΑ ΑΣ ΠΟΥ , 35-45 ΛΕΠΤΑ ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ.
ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΑΡΕΥΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΤΩΝ ΕΓΚΑΘΕΤΩΝ SNIPER-HORNET-SCBR1000RR.
ΓΙΑ ΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ

Με αποστάσεις και χρόνους δεν τα πας καλά SCBR...εσύ λές οτι από αθήνα για ξυλόκαστρο θες 1 ώρα περίπου.
Το ξυλόκαστρο είναι στην μέση της διαδρομής Πάτρα - αθήνα.
Αν υπολογίσεις οτι τον "καλό δρόμο" (κόριθος-αθήνα) τον έχεις εσύ πως είναι δυνατόν να κάνω 35 με 45 λεπτά εγώ την ίδια απόσταση, με χειρότερο δρόμο, πιο αργή μηχανή?????

συγκεντρωσουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

ironbum2
18/08/2005, 13:20
ΝΑ ΡΙΞΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗ .
ΚΑΦΕ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΑΚΙ ΤΟΝ SNIPER Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΙΝΟ ΧΩΡΙΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο IDI Ο ΟΠΟΙΟΣ ΣΕ 15-20 ΛΕΠΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΚΕΙ.

Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ 110χλμ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ 150-160χλμ ΤΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ.

και για του λόγου το αληθές να το ποστ σου σε άλλη συζήτηση.

αλλά επειδή το μαμίσαμε το θέμα λήξης εδώ για να γράψει και κανενας κανα πρόβλημα που είναι και σκοπός για τον οποίο έγινε η συζήτηση.

Tigas
18/08/2005, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2
Με αποστάσεις και χρόνους δεν τα πας καλά SCBR...εσύ λές οτι από αθήνα για ξυλόκαστρο θες 1 ώρα περίπου.
Το ξυλόκαστρο είναι στην μέση της διαδρομής Πάτρα - αθήνα.
Αν υπολογίσεις οτι τον "καλό δρόμο" (κόριθος-αθήνα) τον έχεις εσύ πως είναι δυνατόν να κάνω 35 με 45 λεπτά εγώ την ίδια απόσταση, με χειρότερο δρόμο, πιο αργή μηχανή?????

συγκεντρωσουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

ΣΕ 30 ΛΕΠΤΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΤΡΑ ΕΓΩ , ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΕΣΥ ΠΙΟ ΣΙΓΑ
140-150km 45 λεπτακια ΠΕΡΙΠΟΥ.

ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΘΝΙΚΗ ΟΔΟ, ΝΑΙ ΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΡΜΑΝΙΟΛΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΔΙΚΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΧΩΡΙΣΤΙΚΗ ΜΠΑΡΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΚΥΡΙΩΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΠΙΟΤΗΤΑ ΔΡΟΜΟΥ.
ΑΝ ΠΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΕΘΝΙΚΗ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΩΡΙΤΣΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ

Wizard13
18/08/2005, 13:57
Honda CB400N '82 me 50.000χλμ: Κανένα

Honda CBR400RR '89 με 60.000χλμ: Ανορθωτή, μπαταρία, ηλεκτρονική. ΑΛΛΑ: όλες οι ζημιές προήλθαν γιατί ένας ΠΑΠΑΡΑΣ μου είχε βάλει κάτι σκάρτα λαμπάκια στα πίσω, τα οποία βραχυκύκλωσαν και έκαιγαν ότι έβρισκαν μέσα σε περίοδο 6 μηνών. Ευτυχώς βρήκα ένα γάτο ηλεκτρολόγο, που δούλευε σπίτι του και με ρώτησε με το που το πήγα και του είπα τα συμπτώματα: "Λάμπες έχεις του κατοστάρικου ή του χιλιάρικου...?". Τι άλλαξε και δεν ξαναέκανε κιχ.

Honda CBR600F4 '00 με 38.000χλμ: Κανένα

Honda CBR1000RR '04 με 17.000χλμ: Κανένα


Και μετά μου λένε ότι είμαι πορωμένος Hondaκιας... Και να σκεφτεί κανείς, ότι από το 600 και μετά, έπαψα να είναι πράσινος που ως τότε δεν είχε τύχει να πάρω ποτέ κανένα δικό μου λόγο αναποδιών... :wave2:

ronin1
18/08/2005, 15:20
HONDA CB 400 SF Version R με 20.000 χλμ στα χέρια μου και άλλα 20.000 και κάτι από τον προηγούμενο ο οποιος είναι φιλαράκι μου.

1.ανορθωτή

2.βενζίνη

3.βενζίνη

4.............

5............

είναι 10 χρονών μηχανάκι, και παίρνει μπροστα με ένα πάτημα της μίζας .........

το χειμώνα στα κρύα ,μίζα με λίγο αέρα απλά..............

ααα...!!!!

μου κάηκε μια φορά το ένα λαμπάκι απο το κωλοφάναρο

και μιαφορά από το φλάς

Βέβαια συντήρηση και σέρβις τακτικά στην ώρα τους και με πολύ προδερμ!!!!

GeoGlx
19/08/2005, 13:02
Το έχω 13 Χρόνια...
Κ όσο ήταν υπό την επιτήρηση του πατέρα δεν είχε πάθει τίποτα :P
Από τότε που πήγε σε μηχανικό.. Καμένη βαλβίδα, Ύστερα από κάποιες μετατροπές :P αρχίσαμε αρχικά με τα ηλεκτρικά, ύστερα συχνή φθορά δίσκων, φρένων, ζαντών, ελαστικών, γραναζιών κ αλυσίδας :p ..
Για πάρα πολλά ΚΜ λάθος σετάρισμα με σκοπό την πολυκατανάλωση στην βενζίνη κ φθορά του φτερού από τις αναθυμιάσεις του καρμπυρατέρ..

Κ πλέον έχει βγει Ολική σύμφωνα με τον εμπειρογνώμονα ύστερα από ένα τρακάρισμα :sick:

ΟΚΤΑΝΙΟ
19/08/2005, 13:05
εγω εχω λεει ενα ντουκατι, και δεν εχει παρουσιασει ποτε προβλημα

:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
εκτος απο σπασμενα καρτερ, ηλεκτρικα, ηλεκτρονικη, βλαβη στα οργανα, κοψιμο αλυσιδας, ραγισμα δισκοπλακας, ξεφτισμα χρωματος (μπλε απο κατω.... για τη θαλλασα ready) διαροη ρεζερβουαρ, κατι βιδες που φευγουν στο δρομο, καμενο κολωφαναρο

κατα τα αλλα.... τερας αξιοπιστιας


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

reinmeister
19/08/2005, 17:51
1.βεσπα 50 φτιαχμενη 80...ηθελε πιστονι,εγω ηθελα να κρατησω τα λεφτα οποτε πηρε ποδι...
2.rebel 250....τιποτα...
3.virago 400...ηλεκτρικα ψιλολογια...
4.xr 200....ηθελε στροφαλο στις 40000 χλμ...
5.xlr 250...τιποτα...
6 xr 250 ...τιποτα...
7.dominator 650(μπαμπα)...τιποτα...αλλα εφυγε νωρις...
8.bmw 650 f(μπαμπα)...τιποτα...
9.cbr 400 rr...τιποτα...
10.gsxr 400...τιποτα...
11.bros 650(μπαμπα)...χριστο...
12.cb 400 sf..τιποτα...
13.Crm 250 92...τιποτα...
14 crm 250 95...τιποτα...
15.crm 250 96...τιποτα...(πωλειται...:cool: )
16.gsxr 750 wn 92...κιβωτιο,στροφαλο λογω μαλακα πρωην ιδιοκτητη...εγινε καινουριο,το χαρηκα,τωρα το χαιρεται αλλος...
17.cb-1 400...nosferatu the undead....αγοραστηκε προ οκταετιας εχει τραβηξει τα παθη του χριστου και ολων των αγιων μαζι,εχει 340.000 χλμ.και δουλευει ακομη...(εκαψε μια φορα ηλεκτρονικη,πηνια,ανορθωτη λογω λαθος συνδεσμολογιας της καλωδιωσης του ανορθωτη απο "γατο")
18. xr 650 r...εχει 11.000 χλμ...τιποτα για την ωρα...θα δειξει οταν τουμπανιαστει....
19.cbr 600 f4i(μπαμπα)...25.000χλμ...τρεις τεντωτηρες μεχρι τις 3000 χλμ...του εβαλα μηχανικο και τελος...κατα τα αλλα...μονο βενζινη...

πρεπει να ναι και μερικα ακομη που τα χω ξεχασει...

ΙΠΠΕΑΣ
19/08/2005, 19:02
Honda Supra: 40.000χλμ

1) Αλλαγή 2-3 φορές τις εσωτερικές ποδιές (τις εξωτερικές τις ξεφορτώθηκα την μέρα που το πήρα ). :confused:

2) Αλλαγή στο μπροστινό φανάρι που έσπασε όταν πήγαινα για μπάνιο στο δρόμο Μαρκόπουλο - Λιμάνι μεσογαίας . :p

3) Αλλαγή τεπόζιτου γιατί έχανε καύσιμο μετά από τράνταγμα του παπιού μέσα σε μεγάλη λακούβα στη Πειραιώς. :look:

4) Αλλαγή του μικρού διακόπτη μανέτας που αναβοσβήνει το stop στο πίσω φανάρι.

5) Αλλαγή στα καθρεφτάκια γιατί κρεμούσα τσάντες με ψώνια και τους ξεχαρβάλωσα :rotflmao:

6) Το μοτέρ είναι μαύρο κακό σκυλί :lol: :lol: :lol: . 40.000 και ακόμα κινείται. Δεν του έχω βάλει χέρι ακόμα και μάλλον έτσι θα συνεχίσω και ... βλέπουμε !!

adam_tsouk
19/08/2005, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
1.βεσπα 50 φτιαχμενη 80...ηθελε πιστονι,εγω ηθελα να κρατησω τα λεφτα οποτε πηρε ποδι...
2.rebel 250....τιποτα...
3.virago 400...ηλεκτρικα ψιλολογια...
4.xr 200....ηθελε στροφαλο στις 40000 χλμ...
5.xlr 250...τιποτα...
6 xr 250 ...τιποτα...
7.dominator 650(μπαμπα)...τιποτα...αλλα εφυγε νωρις...
8.bmw 650 f(μπαμπα)...τιποτα...
9.cbr 400 rr...τιποτα...
10.gsxr 400...τιποτα...
11.bros 650(μπαμπα)...χριστο...
12.cb 400 sf..τιποτα...
13.Crm 250 92...τιποτα...
14 crm 250 95...τιποτα...
15.crm 250 96...τιποτα...(πωλειται...:cool: )
16.gsxr 750 wn 92...κιβωτιο,στροφαλο λογω μαλακα πρωην ιδιοκτητη...εγινε καινουριο,το χαρηκα,τωρα το χαιρεται αλλος...
17.cb-1 400...nosferatu the undead....αγοραστηκε προ οκταετιας εχει τραβηξει τα παθη του χριστου και ολων των αγιων μαζι,εχει 340.000 χλμ.και δουλευει ακομη...(εκαψε μια φορα ηλεκτρονικη,πηνια,ανορθωτη λογω λαθος συνδεσμολογιας της καλωδιωσης του ανορθωτη απο "γατο")
18. xr 650 r...εχει 11.000 χλμ...τιποτα για την ωρα...θα δειξει οταν τουμπανιαστει....
19.cbr 600 f4i(μπαμπα)...25.000χλμ...τρεις τεντωτηρες μεχρι τις 3000 χλμ...του εβαλα μηχανικο και τελος...κατα τα αλλα...μονο βενζινη...

πρεπει να ναι και μερικα ακομη που τα χω ξεχασει...



Πες μου, πως σκατά τα θυμάσαι όλα αυτά!!! :confused: :confused:

lalala
20/08/2005, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Πες μου, πως σκατά τα θυμάσαι όλα αυτά!!! :confused: :confused:

οταν μιλαμε για τον rein.... τοτε μιλαμε για προσοχη στη λεπτομερια :D :beer:

Xlitos
20/08/2005, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από lalala
οταν μιλαμε για τον rein.... τοτε μιλαμε για προσοχη στη λεπτομερια :D :beer:

επίσης όταν μιλάμε για την οδήγηση του rein...τότε μιλάμε για την χειρότερη δοκιμασία που μπορεί να υποστεί ένας κινητήρας! :cool:

reinmeister
20/08/2005, 17:10
Πες μου, πως σκατά τα θυμάσαι όλα αυτά!!!

αν εξαιρεσεις την επιλεκτικη απωλεια μνημης αναφορικα με τις πρωην γυναικες μου,κατα τα αλλα θυμαμαι τα παντα...:beer:


οταν μιλαμε για τον rein.... τοτε μιλαμε για προσοχη στη λεπτομερια

και που να δεις το μανικιουρ μου.....


επίσης όταν μιλάμε για την οδήγηση του rein...τότε μιλάμε για την χειρότερη δοκιμασία που μπορεί να υποστεί ένας κινητήρας!

υπερβολικος γινεσαι πιτσιρικο....παντα αλλαζω λιγο πριν τον κοφτη...αληθεια...ποτε θα μου δωσεις το πρι πρι σου να το δοκιμασω να δουμε τι ψαρια πιανει?:eyepop:

Dexter
20/08/2005, 23:17
Πρέπει να έχω το πιο ευαίσθητο Ηonda που βγήκε ποτε (βλεπε NSR 250).Tο προβλημά του είναι οτι πρέπει να είναι ρυθμισμένο απλα ΤΕΛΕΙΑ και γενικά απαιτεί πολύ φροντίδα αν θέλις να έχεις μια αρμονική συμβίωση μαζι του.Δυστυχώς ο προηγούμενος ιδοκτήτης είχε διαφορετικές απόψεις πάνω στο ζήτημα :a11:

Το Freewind τωρα , είναι τελειώς μουλάρι και εκτος απο μια ψιλοδιαροή λαδιου απο την κεφαλή που διορθωθηκε πανεύκολα και 2 σπασμένες αλυσιδες που ήταν καθαρα δικο μου φταίξιμο θέλει μόνο λάδι και βενζίνη............Ααα και ένα καμένο λαμπάκι στα όργανα.

Για το GLX δεν το συζητάμε φυσικα....

Big H και ξερό ψωμί...:winka:

maron
22/08/2005, 11:13
HONDA.
c50
nsr 50
nsr 80
cr 250
ta exo giro sta 10 xronakia normal ola kai den eixa kanena provlima.....
cbr 900 98' (filou)
60000xlm
1 kaiei ladakia pairnei dyskola kai to moteraki tou prepei na ta exei dei ola.
2 oi anartiseis tou mprosta termatizoun synexeia para ta service poy exoun faei,ta wp elathria poy toy kaname doro kai ta pio xontra ladakia poy mpikan mesa.
3 h piso anartisi sta 40000 xlm itan kolimenoi oi rythmistes tis pige gia service kai einai ok.
4 den tha po gia ton empros 16 troxo poy egine 17 mpas kai ginei stathero to pragma alla to mono poy epeteuxthei itan na ginei pio argo sthn allagi porias.
to mixanaki ayto den exei sxistei h kakometaxiristei idiaitera kai exei kanei ola ta provlepomena service.


YAMAHA
tzr 250 3xv (diko mou)
klasmenes tsimouxes sinexia (mprostina)
kaiei paraflou kata kairous opou allazonte flantzes troei planarisma kai synerxetai.xalasmeno rakor me tin membrani mesa sto reservoir
r1 2003 (filou) BLITZ
pinia sta 50000 xlm tsimouxes empros
kai tipote allo!!!!!!!!!
to mixanaki apo thn xrisei poy toy kanoyme tha eprepe na ta exei xerasei ola... apla o BLITZ to skizei opos toy aksizei alla mallon to
sigekrimeno mixanaki goustarei. (service mpanakia kai ola provlepomena kai me agapi. apla ston dromo kai stin pista dixos eleos)
fzr 1000 KIRK
kaiei ladakia meta apo ;;;;;;;; xlm
to mixanaki einai apla para poly kalo.
fantazomai me ena kainourgio moter tha xanaekane ton gyro toy kosmou aneta

KAWASAKI
z 1000 (filou) kosti
SKELETOS
ston lemo petaxe ligi skouria kai meta i kawa ton antikatestise amesos antithetos me kati alla psiloprovlimataa pou ekane ton kinezo.
linete kathe toso to moter.
ta mprostina ladakia ta pexane poly grigora kai xtypouse olo to mixanaki.
o kostis leei oti to mixanaki einai super opos nomizo kai ego.
kai einai kai noynara.pera apo ayto tou eipa kai symfonei oti an vgalei allo ena provlima kai liksei h egiisei na tou dosei podi.
ta psiloprovlimata poy toy exei vgalei den ta ksero alla eixe provlima me thn kawa

KTM
den eixa pote
osoi eixan LC4
lene pote xana
ta exc lene oti einai poly kalitera

SUZUKI
srad 750
50000
kadena ekentroforou
kai belonakia (ta lastixenia) sta karmpirater
diskoplakes apo pleystes ginane iperpleystes sta 190+
xtypage h maneta sto frenarisma. optika den eixan kamia apolytos fthora!!!!!!!!!!!
tora 72000
skismeno opos tou BLITZ
mallon kai ayto goustarei.
kanena provlima mono lastixa ladia kai venzini
paei yperoxa kai eimoun paneytixis mexri poy odyghsa to
mamimeno K5





:uplate: :uplate: :uplate: :uplate: :uplate: :uplate:

Runner Ducati
22/08/2005, 11:20
1) Ducati Monster 600 του 2001 με 38.000 χλμ, (18.000 χλμ στα χερια μου, 4 trackdays) ... ΤΙΠΟΤΑ ... (επισης το 600ρακι το εχει ενας φιλος και εχει τωρα 50.000+ χλμ, τιποτα μεχρι τωρα...)

2) Ducati Monster 800S του 2003 με 25.000 χλμ, (3000 χλμ στα χερια μου, 1 trackday), καμμενο λαμπακι, (η κολλημενο φλοτερακι ) της ρεζερβας που βαριεμαι να παω να το φτιαξω... συνολικα στα 25.000 χλμ μιας και ξερω την ιστορια του... ΤΙΠΟΤΕ αλλο...

καλημερα.......

:sun: :beer:

idi
22/08/2005, 11:45
Z1000 2004 αγορά Μάης 2004 μεχρι σημερα 24000 χλμ (ναι θελω service γμτ)

Προβλήματα σε εμενα...

ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ ΕΘIΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΑΓΡΙΟ ΗΧΟ ΤΟΥ MADE IN AKASHI ΜΟΤΕΡ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ ΤΟΥ - ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΚΟΗΣ - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΡΟΩΡΗΣ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΙΣΗΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΚΑΒΑΛΑΩ

Κατα τα αλλα...

-μαμα μανετα συμπλέκτη που συντόνιζε - αλλάχτηκε με ζευγος πανέμορφων racing aftermarket
-μαμα φλασακια (μεγεθος... ρακετας) που θάμπωναν στο πλυσιμο - αλλάχτηκαν με μικρα αφτερμαρκετ
-κολάρα που χαλάρωσαν και εχαναν ψυκτικό υγρο, σφίχτηκαν πολλάκις ... νο προμπ

το μηχανάκι δεν εχει κανει κιχ. Μονο που ξεβιδώνεται μονο του λογο κραδασμών - οι ελεύθερες εξάτμισεις μεγέθυναν (το για μερικούς, ενοχλητικό αλλα για μενα τρομερά ερεθιστικό) φαινόμενο... :smokin:

lospsi
22/08/2005, 12:40
κραδασμοι σε 4κυλινδρο??????????

Ασχετα με την γνωστη διαμαχα Χοντα εναντιων ολων, θελω να πω σαν πρωην κατοχος και εγω CB400SF οτι ειναι πραματικο σκυλι το μηχανακι.

Κατα τα αλλα στο Aprilia Caponord που εχω, κατι ψιλα βγαινουν που και που - οχι σοβαρα παντως.
Αν και μου εκαψε προσφατως ECU, απο υγρασια...ειχε παρει νερα απο μια φυσσα που δεν ειχε κουμπωθει σωστα! Τωρα ποιος φταιει δεν ξερω

stokos
22/08/2005, 13:01
GSX 400 F
΄82: Κανένα πρόβλημα (2 χρόνια, δε θυμάμαι χιλιόμετρα)

GSXR 400
Το 1ο του ΄86: Κανένα πρόβλημα (2 χρόνια, δε θυμάμαι χιλιόμετρα)

Vespa PX 200
(πρώην 150) του ΄82: κανένα πρόβλημα (9 μήνες, μετά γέννησα)

DR 650 RS ΄92
Κούρεψε οτιδήποτε πάνω από το πιστόνι λόγω κακής λίπανσης και δικού μου καραπουτσαριού (30.000 χλμ)

Bandit 1200
΄96: Κανένα πρόβλημα (40.000 χλμ)

ΚΤΜ 640
΄99: μια διαλυμένη πίπα και διακόπτης σταντ (30.000 χλμ)

TransΠίνδ 650
΄01: κανένα πρόβλημα (50.000 χλμ)

CBR 600 FS
΄02: τεντωτήρας καδένας εκκεντροφόρου (used με 12.000 χλμ και άλλα 7.000 μέχρι τώρα)