PDA

View Full Version : Λαδια σε εξουσιοδοτημενο



Lazio
16/08/2005, 14:15
Ρε πως καταφερατε και βαλατε μοτυλ η οτι αλλο στο 1ο σερβις σε εξουσιοδοτημενο?

Αυτοι λενε το γνωστο παραμυθι οτι δεν προκειται να βγουν εκτος αντιπροσωπειας και ετσι δεν αλλαζουν μαρκα λαδιων!!!

:a31: :a31:

Λες και τους ζητησα να βαλουν αγουρελαιο ... υμαρτον :a24: :a24:

adam_tsouk
16/08/2005, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
Ρε πως καταφερατε και βαλατε μοτυλ η οτι αλλο στο 1ο σερβις σε εξουσιοδοτημενο?

Αυτοι λενε το γνωστο παραμυθι οτι δεν προκειται να βγουν εκτος αντιπροσωπειας και ετσι δεν αλλαζουν μαρκα λαδιων!!!

:a31: :a31:

Λες και τους ζητησα να βαλουν αγουρελαιο ... υμαρτον :a24: :a24:


Πες τους να πάνε να Γ@μηθούνε! :mad:

Άκου εκεί!

Η kawasaki απλά "συνιστά" δεν επιβάλει (και πως θα μπορούσε άλλωστε).

Μάλλον χρειάζεσαι καινούριο μηχανικό.....

modeerf
16/08/2005, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
Ρε πως καταφερατε και βαλατε μοτυλ η οτι αλλο στο 1ο σερβις σε εξουσιοδοτημενο?

Αυτοι λενε το γνωστο παραμυθι οτι δεν προκειται να βγουν εκτος αντιπροσωπειας και ετσι δεν αλλαζουν μαρκα λαδιων!!!

:a31: :a31:

Λες και τους ζητησα να βαλουν αγουρελαιο ... υμαρτον :a24: :a24:


Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση σου φίλε μου...

Βάζεις ΟΤΙ μαρκα λάδι θέλεις ΕΣΥ, οπως ακριβώς και οτι μάρκα τακάκια θέλεις ΕΣΥ κοκ...

Οι αντιπροσωπείες μπορεί να ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ μια συγκεκριμένη εταιρία ή τύπο λαδιου (που αλλάζει με τον καιρό π.χ. πριν απο χρόνια η αντιπροσωπεία της Kawasaki "πρότεινε" τα Valvoline Durablend, τώρα είμαι σίγουρος οτι προτείνει άλλη εταιρία και τύπο) ΑΛΛΑ το εργοστάσιο ουτε σου προτείνει, ούτε σου επιβάλει μαρκα και τύπο λαδιου...

Ο μόνος "περιορισμός" απο το εργοστάσιο είναι να διαλέξεις λάδι με συγκεκριμένες προδιαγραφές και το σωστό ιξώδες/τύπο λαδιού για τις κλιματολογικές συνθήκες (και φυσικά να μην το αφήσεις χωρίς λάδι και ουτε να του βάλεις 10 λίτρα και να τα αλλάζεις και κάπου καπου)...


21852

modeerf
16/08/2005, 14:31
Και αυτό...


21853

Lazio
16/08/2005, 15:01
Αυτο λεω και εγω συνιστα και οχι επιβαλλει η αντιπροσωπεια να βαλουμε μονο τα συγκεκριμμενα λαδια.

Τι παπαριες ειναι αυτες που μας λεει ο καθε ασχετος που υποτιθεται διαθετει εξουσιοδοτημενο σερβις. Ειναι δυνατον μονο τα λαδια σελ να πληρουν τις προδιαγραφες της Καβα?

Ισως βεβαια να παιζει και το αλλο επειδη αυτος φερνει και δουλευει μονο τα σελ οποτε λεει τι γνωστη λαλακια περι εγγυησης. :yuck: :yuck:

Θα κοιταξω και αλλου μηπως βρω κανενα
εξουσιοδοτημενο. Αυτος ο Πανδης στα Πατησια κανει τα ιδια? Ειναι διακοπες ομως δε σηκωνει το τηλ :sad:

Lazio
18/08/2005, 14:54
Πηγα και πηρα λαδακια μοτυλ 5100 15-50
και να πανε να γαργαληθουν οι εξουσιοδοτημενοι :a013: :a013:

Περιμενω βεβαια να ανοιξει κανενας απο διακοπες να παω να κανω το σερβις με τα λαδια που γουσταρω εγω να βαλω χο χοχ χο
:a08: :a08:

Να δω αν θα κατσει να κανει σωστα τον ελεγχο αυτος που θα παω ..παπαριες δηλαδη ως γνωστον αυτοι με το ζορι μιλανε σιγα μην κατσουν να κανουν σωστα τη δουλεια.

Θα κοιταξω μονος μου υγρα φρενων και ψυγειου να ειμαι σιγουρος :beer:

Lazio
18/08/2005, 14:55
Υ.Γ Τα 10-40 ιξωδες δεν κανουν για τις θερμοκρασιες της Αθηνας κυριως το καλοκαιρι σωστα?

Meni0s
19/08/2005, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
Υ.Γ Τα 10-40 ιξωδες δεν κανουν για τις θερμοκρασιες της Αθηνας κυριως το καλοκαιρι σωστα?

Motul 5100 15-50 sounds perfect to me :beer: :beer:

adam_tsouk
20/08/2005, 00:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio

εξουσιοδοτημενο. Αυτος ο Πανδης στα Πατησια κανει τα ιδια? Ειναι διακοπες ομως δε σηκωνει το τηλ :sad:

Υπολόγιζέ τον από Σεπτέβρη....... όπως όλους!!!