PDA

View Full Version : Να την κάνω μια βόλτα;



nihristo
05/06/2011, 01:42
Δίνετε την μηχανή σας; Όχι απαραίτητα για μεγάλο χρονικό διάστημα. Σας την ζητάει ένας φίλος, ένας γνωστός να την κάνει μια βόλτα, να θυμηθεί τα παλιά, να γουστάρει που χει καιρό να καβαλήσει ή για να δει αν του ταιριάζει να αγοράσει τέτοια.

Την έχω δώσει, αρκετές φορές, και έχω πάρει επίσης. Πολλές από τις φορές φορές που την έδωσα όμως, άσπρα μαλλιά στην κεφαλή προέκυψαν...


Η δικιά σας άποψη;

epp1640
05/06/2011, 03:49
Δύο φορές που μου έδωσαν με κατέστρεψαν.. :rolleyes:

Η πρώτη βόλτα ήταν πριν 5 χρόνια με ένα T-50 σαπάκι με το οποίο έκανα 100 μέτρα πάνω σε μία πλατεία..

--> Έκανα 1.5 χρόνο να ηρεμήσω μέχρι που πήρα ένα 50ράκι και αμέσως ένα 125


Σήμερα μου έδωσαν και ένα hornet

--> Δεν βλέπω να προλαβαίνει να τελειώσει η εξεταστική..

:bigcry: ιός ρπμ..




Υ.Γ αναλόγως το άτομο.. :winka: το αυτοκίνητο (το 125 και να το έδινα δεν θα το έπαιρναν :lol: ) υπάρχουν 1-2 άτομα που το δίνω με κλειστά μάτια να πάνε βουλγαρία και να γυρίσουν και αν μου το φέρουν σώβρακο τότε χαλάλι, υπάρχουν άτομα που τρομάζω να τους το δώσω στο πάρκινγκ του πανεπιστημίου..

EVI
05/06/2011, 11:50
analogos poios to zhtaei...

PetranGR
05/06/2011, 12:12
Το δινω αλλα... που πας με CBRαράκι ?

Εξαρτάται το ατομο και ποσο κοντα σου ειναι,εαν το δωσω στον κολλητο μου πχ και να το ζητησει , χωρις να ξερει να οδηγαει,οτι ζημια και εαν κανει ξερω οτι θα μου εχει δωσει τα χρηματα της ζημιας πριν καν γινει εαν με καταλαβαινετε :)

menos
05/06/2011, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
analogos poios to zhtaei...
Αυτό!!:smokin:

mouse112
05/06/2011, 12:17
Την μηχανή σου και την γκόμενα σου δεν την καβαλάει κανείς άλλος! :beer:

the who
05/06/2011, 12:20
Τοδωσα με κλειστα ματια και χωρις την παραμικρη ανησυχια στον Ευαγγελο :beer: και θα του το ξαναδινα anytime.Οπως θα τοδινα και στον hidenfnick (μπας και καβαλησει κανα σωστο μηχανακι επιτελους :rotflmao: :rotflmao: ).
Μεχρι εκει.:smokin:

SoulGR
05/06/2011, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
analogos poios to zhtaei...
+1

sernodas2
05/06/2011, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
analogos poios to zhtaei...

αναλογος.....κ τι κατεχει αυτος που το ζηταει.....αλλα πιστευω οτι αν κατεχει δεν θα το ζητουσε.......κ αν το ζητουσε θα το εκανε πολλη δειλα κ με σκοπο οχι να κανει τι καυλα του πραγμα που ειναι επικινδυνο, αλλα για να δει μηπως παρει το ιδιο,αλλα κ παλι εχει ο πωλητης....
οποτε δεν βρισκω ΚΑΝΕΝΑ λογο για να μου κανει καποιος αυτη τη προτασει
:D :D :D

αρκετες ασπρες τριχες εχω δεν θελω κ αλλες :rotflmao: :rotflmao:
:beer: :beer:

EVI
05/06/2011, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sernodas2
αναλογος.....κ τι κατεχει αυτος που το ζηταει.....αλλα πιστευω οτι αν κατεχει δεν θα το ζητουσε.......κ αν το ζητουσε θα το εκανε πολλη δειλα κ με σκοπο οχι να κανει τι καυλα του πραγμα που ειναι επικινδυνο, αλλα για να δει μηπως παρει το ιδιο,αλλα κ παλι εχει ο πωλητης....
οποτε δεν βρισκω ΚΑΝΕΝΑ λογο για να μου κανει καποιος αυτη τη προτασει
:D :D :D

αρκετες ασπρες τριχες εχω δεν θελω κ αλλες :rotflmao: :rotflmao:
:beer: :beer:

den dinoyn ola ta montela gia test ride , opote DEN exei o polhths... kai ystera KANEIS den exei odhghsei OLES tis mhxanes oso kai na to ''katexei'' , opos kai na exei merikoys anthropoys toys empistevome gia diaforoys logoys kai alloys katholoy opote ...

gianhs8
05/06/2011, 14:20
ΠΟΤΕ :mad:

sergiosm
05/06/2011, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από mouse112
Την μηχανή σου και την γκόμενα σου δεν την καβαλάει κανείς άλλος! :beer:

ή έτσι θέλεις να πιστεύεις τουλάχιστον

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tifoso4ever
05/06/2011, 18:47
Tη γυναικα τη "δανειζεις"...
Μηχανακι, εργαλεια, δισκους και cds...
ΔΕΝ ΤΑ ΔΑΝΕΙΖΕΙΣ ΠΟΤΕ!!!!!

:beer: :beer: :beer:

panos1050
05/06/2011, 20:41
στους 2 κολητους μου το δινω με κλειστα ματια

και αν παθει και κατι χαλαλι τους

ομοιως πρατουν και αυτοι προς εμενα

σε οποιονδηποτε αλλο ποτε:nono: :nono: :nono:

paTman_the
05/06/2011, 22:02
Δλδ όλοι σας έχετε οδηγήσει όλα τα μηχανάκια που θα θέλατε να οδηγήσετε και δεν έχετε λόγο να θέλετε να δοκιμάσετε και κάτι άλλο; Προσωπικά το δίνω ανάλογα με το ποιος το ζητάει και μ αρέσει και να το κάνω για να οδηγώ και άλλα μηχανάκια καθώς δεν μπορώ να τα αλλάζω κάθε 3-4 μήνες.

Εκτός βέβαια αν όλη η παρέα/γνωστοί σας έχετε το ίδιο μηχανάκι :p

DrIoannis
05/06/2011, 22:46
Επιλεγμένα σε συγκεκριμένα άτομα...

mikes
05/06/2011, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
analogos poios to zhtaei... εμενα ας πουμε θα μου το δωσεις???

nihristo
06/06/2011, 00:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
εμενα ας πουμε θα μου το δωσεις???

καλή περίπτωση, για να δούμε την συνέχεια...:beer:

vangelis 64
06/06/2011, 02:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Τοδωσα με κλειστα ματια και χωρις την παραμικρη ανησυχια στον Ευαγγελο :beer: και θα του το ξαναδινα anytime. Άμα θες να οδηγήσεις Ιταλικό,πες το καθαρά.Θα πρέπει απλά να το ζητήσεις τού παπ.από μεθαύριο:rotflmao: :rotflmao:

Λοιπόν...ποτέ δεν λέω όχι σε αλλαξομηχανές με φίλους.:blush:

the who
06/06/2011, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Άμα θες να οδηγήσεις Ιταλικό,πες το καθαρά.Θα πρέπει απλά να το ζητήσεις τού παπ.από μεθαύριο:rotflmao: :rotflmao:

Λοιπόν...ποτέ δεν λέω όχι σε αλλαξομηχανές με φίλους.:blush:

Ο Βαρογλου που ειχε την αντιπροσωπεια της ντουκατι ηταν μεσοτοιχια με το πατρικο μου και φιλος.Οποτε...παρταλια εχω οδηγησει πολλα.:lol: :lol:

Cpt. Haddock
06/06/2011, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Λοιπόν...ποτέ δεν λέω όχι σε αλλαξομηχανές με φίλους.:blush:

:blush: :D :blush:

motomaniac
07/06/2011, 03:26
το cbr οταν ηταν μπιμπελο μονο στον αδερφο (το επαιρνε και κρυφα το πουστρ@κι) μετα σε κολλητο κι οατν παρταλιασε σε ολους... το σρχ ναι. αναλογως με το αλλογα καβαλαει ο αλλος βασικα και το ποσο καγκουρας ειναι. εγω με ξενα μηχανακια δεν κανω ποτε μαλακιες γιατι δεν εχω τα @@ να πληρωσω... ετσι κοτα... ειχα ενα φιλο οτι μηχανακι του δινανε το ξεκιναγε με σουζα. αυτος δεν θα την καβαλησει ποτε... αλλα κυριως με το τι αλογα καβαλαει το ξαναλεω. πως να αρνηθω βολτα σε καποιον με 1000αρα? να μην την ζητησω κι εγω λιιιιιιιγο μετα?? :blush: :blush: :blush: :blush:

taisteal
07/06/2011, 03:43
το εχω ανταλλαξει πολλες φορες και θα το ξανακανω φυσικα γιατι στις πιο πολλες περιπτωσεις καβαλαω μηχανακια πολυ καλυτερα απο το δικο μου..ειδικα αυτα τα ΚΤΜ..:a8: :a8: :a8:

giannis113
07/06/2011, 03:53
μονο σε ατομα που ξερεις ειναι απλο,

η μηχανη ειναι μηχανη ΟΧΙ γκομενα,


και οχι, ΄δωστην να δω πως παει..΄

EVI
07/06/2011, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
εμενα ας πουμε θα μου το δωσεις???

to typhoon h to zx9?

:p