PDA

View Full Version : honda cbr



stauroscbr
07/06/2011, 05:22
παιδια καλημερα σημερα πηγα να παρω την μηχανη βολτα οταν εβαλα μπροστα κ ζεσταθηκε ,καβαλισα να φυγω βαζω πρωτι κ σβεινη κ ξανα βαζω μπροστα παλι βαζω πρωτι κ ξανα σβεινη εψαξα λιγο κ ειδα οτι ο προιγουμενος που την ειχε, εχει κοψει τα καλωδια που πανε στο σταντ της μηχανης και τα εχει φτιαξει με ταινια μωνιτικη μαλλον εχει τρια καλωδια αν ειδα καλα ...τι ειναι ξερει κανεις μιπως εχει βραχικικλοσι κατι ....:rolleyes: ευχαριστο

OldMan
07/06/2011, 10:52
Τον διακόπτη του σταντ έχει βραχυκυκλώσει (αυτόν που δίνει εντολή να σβήσει το μοτέρ αν ειναι κατεβασμένο το σταντ και μπει ταχυτητα στο σασμάν..), αλλά εσύ το συγκεκριμένο μηχανάκι το καβάλησες πρώτη φορά..?? :confused:

chr1s_86
07/06/2011, 11:20
Μάλλον ξεκόλλησε η μονωτική και το μηχανάκι νομίζει ότι είναι το σταντ κάτω...

Και γαμω τις πατέντες έκανε ο τυπάς πέστου, φαντάσου να το πάθεις εν κινήσει με πολλά! :rolleyes:

stauroscbr
07/06/2011, 14:15
οχι φιλε μου δεν το καβαλισα πρωτι φορα το εχω ενα χρονο περιπου ....σας ευχαριστο πολυ παιδια ...ελπιζω να ειναι ευκολο για να το φτιαξω μονος μου.....:beer: :smilea:

dirtbird
07/06/2011, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από stauroscbr
οχι φιλε μου δεν το καβαλισα πρωτι φορα το εχω ενα χρονο περιπου ....σας ευχαριστο πολυ παιδια ...ελπιζω να ειναι ευκολο για να το φτιαξω μονος μου.....:beer: :smilea:

Mάλλον σωστότερο θα ήταν να πάρεις και ένα καινούργιο διακόπτη (αφού ο παλιός πρέπει να είναι χαλασμένος εξ'ου και η πατέντα....) και να αποκτήσεις παραπάνω ασφάλεια....:)

stauroscbr
07/06/2011, 23:55
παιδια εψαξα σε κανα 2 -3 μαγαζια κ δεν βρικα κατι μεταχηρισμενο μαλλον θα παραγκηλο απο την honda γνησιο .... θα παει ο κουκος αιδονι αχαχαχ......:cry: