PDA

View Full Version : Τα ωραια του μοτοσυκλετισμου



PortisHead
08/06/2011, 08:57
Γυρνωντας απο την Εκδρομη , σταματησα στο Olympus Plaza στην Εθνικη , να φαω κάτι στα Everest.
Με το σαντουιτς ανα χείρας , και φορτωμενος σαν γαιδουρι , tank bag , κρανος , γαντια , μπουφαν ,
ψάχνω ενα σκιερο σημειο να κατσω.
Ολα τα τραπεζακια γεματα , πλην ενος ,οπου καθοταν ηδη ενα παλικαρι , τον οποιο , μαλλον ειχα δει σε καποιο γκρουπ της εκδρομης.
Με ενα νευμα, με προσκαλει να κατσω στο τραπέζι του.
Πιανουμε λίγο την κουβεντα περι εκδρομης , και τσουπ , εμφανιζεται αλλος μηχανοβιος ,ασχετος τελειως.
Στο ιδιο τραπεζι 3 ξενοι (πριν μερικα λεπτα) και να συζηταμε λες και γνωριζομασταν καιρο.

Περιγραφοντας την εκδρομη στον 3ο (και καμαρωνοντας :D) μας εβγαλε απλα την καρτα του και μας αφησε μ@λ@κες :eyepop:

Εχει γυρισει ολο τον πλανητη με διαφορες μηχανες , κανει φωτορεπορταζ και γραφει ταξιδιωτικα για περιοδικα.
Εμεις τον πετυχαμε με ενα μονοκυλινδρο BMW 650 (αυτα τα Funduro νομιζω) με ΜΟΝΟ 650.000 χλμ στην πλατη.
Ειχε κατεβει μωρε μια γρηγορη βολτιτσα απο....Αμύνταιο , για να παρευρεθει στα γεγονοτα του Συνταγματος.
Και θα ετοιμαζοταν για καποια αποστολή στην Αφρική. :eyepop:

Οχι πείτε μου , αν ηταν 3 ξεμπαρκοι με τα αυτοκινητα τους , στο ιδιο σημειο , πόσες πιθανοτητες θα υπήρχαν
να γινει αυτη η γνωριμια ?

:wave2:


228476

Shaolin Monk
08/06/2011, 09:14
Ωραια πραγματα.... :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

DimChios
08/06/2011, 09:16
:beer: :beer: :beer: :beer:

makis206
08/06/2011, 09:20
Aυτά είναι!:beer: :beer:

jpag
08/06/2011, 09:27
αυτα ειναι τα ωραια της μοτοσυκλετας
βρισκεις παντου ομοιους σου που εχουν διαθεση να πουν μια κουβεντα στον συνανθρωπο

:beer:

chr1s_86
08/06/2011, 10:42
:beer: :beer: :beer:

aris_n
08/06/2011, 11:22
Είναι πραγματικά δύσκολο να εξηγήσει κανείς αυτό το "φαινόμενο".
Τι είναι πραγματικά αυτό που κάνει τους μοτοσυκλετιστές, όπου βρεθούν και όπου σταθούν, αμέσως να προστρέξουν να πουν μια κουβέντα με έναν άγνωστο μοτοσυκλετιστή. Νομίζω οτι η απάντηση δεν πρέπει να βρίσκεται στον μοτοσυκλετιστή, αλλά κάπου αλλού...δεν ξέρω που. Γιατί οι ίδιοι άνθρωποι και συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου μέσα, όταν βρεθούν να οδηγούν αυτοκίνητο, σε κάποιο ταξίδι τους, δεν θα προστρέξουν να κάνουν κάτι αντίστοιχο...Μάλλον πρέπει οι κοινωνιολόγοι-ψυχολόγοι του φόρουμ να αρχίσουν να μελετούν το φαινόμενο....βλέπω τουλάχιστον 5 master και 3 διδακτορικά να γράφονται πάνω σε αυτό.....

John Steed
08/06/2011, 11:32
"It's what binds us together that counts"



Όμορφα! :beer: :beer:

nikos_abel
08/06/2011, 12:01
Άμανε ήτανε ακράνωτος με τίποτα σαγιονάρες και καμμιά βαραντέρα θα του μίλαγες;

Όχι. Απλά είμαστε αναγνωρίσιμοι από τις στολές μας.

golis
08/06/2011, 12:02
Τι ρομαντικό.

Αμφίσημος
08/06/2011, 12:07
Είναι ο κοινός έρωτας που μας ενώνει.
Οι περισσότεροι οδηγοί ΙΧ δεν χρησιμοποιούν το ίδιο ποσοστό πάθους!

John Steed
08/06/2011, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Άμανε ήτανε ακράνωτος με τίποτα σαγιονάρες και καμμιά βαραντέρα θα του μίλαγες;


Έχεις δει κανέναν τέτοιο να αποζητά επαφή με άλλους?

Όσους τέτοιους έχω δει εγώ, είναι σαν να τους έχει χώσει κάποιος ένα μπαστούνι από τον κ@λο και τους ενοχλεί στο να κατεβάσουν τη μύτη τους χαμηλά.....

fournas
08/06/2011, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed

Όσους τέτοιους έχω δει εγώ, είναι σαν να τους έχει χώσει κάποιος ένα μπαστούνι από τον κ@λο και τους ενοχλεί στο να κατεβάσουν τη μύτη τους χαμηλά.....


:bawl: :bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :bawl:

SoulGR
08/06/2011, 15:58
:beer: :beer: :beer:

DimChios
08/06/2011, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Έχεις δει κανέναν τέτοιο να αποζητά επαφή με άλλους?

Όσους τέτοιους έχω δει εγώ, είναι σαν να τους έχει χώσει κάποιος ένα μπαστούνι από τον κ@λο και τους ενοχλεί στο να κατεβάσουν τη μύτη τους χαμηλά.....



:nono:


Μιλανε με ομοιους τους!

:winka:


Κατα τα αλλα.... :a10: