PDA

View Full Version : Ασφάλεια μηχανής



Garfield
08/06/2011, 20:37
Επειδή σε κανένα 15ημερο λήγει η ασφάλεια της μοτό μου και επειδή τα "φράγκα" τελευταία σπανίζουν, είπα να ψάξω για κάτι οικονομικότερο. Έτσι έπεσα πάνω στην Anytime Online (www.anytimeonline.gr). Από ότι είδα είναι αρκετά οικονομική σε σύγκριση με αυτή που έχω. Αξίζει όμως; Έχει ακούσει κάτι κανείς;

dmf
08/06/2011, 20:48
Αν σε βοηθα, 2 αυτοκινητα της οικογενειας ειναι εκει, και εμενα οταν μου ληξει της μηχανης θα την παω κι εγω.
Ειναι αρκετα φθηνοτερη.

nikos_abel
08/06/2011, 21:01
Σούπερ και φθηναίνει κιόλας μετά από 1 χρόνο.

Τουλάχιστον έτσι έγινε σε μένα.

typhoon
08/06/2011, 21:28
Το έψαξα πρόσφατα γιατί έφαγα ψ@λια με την eurostar που τίναξε τα πέταλα και όντως είναι πολύ φθηνή.

Το θέμα είναι όμως ότι ίδια τιμή βρήκα (μετά απο κάμποσα γραφεία όμως) σε ασφαλιστή και μάλιστα σε "επώνυμη" εταιρεία, αν έτσι θεωρείται η chartis.

Οπότε κάνε μια σχετική έρευνα αγοράς προτού αποφασίσεις μήπως και στα ίδια λεφτά βοηθήσεις κάνα συνάθρωπό σου (μιας και οι καιροί απαιτούν αλληλοστήριξη)

cityfly
08/06/2011, 21:55
έκανα μόλις σε αυτήν για εξάμηνο από αύριο
σαφώς φθηνότερη και στην τιμή περιλαμβάνει οδική και κάλυψη για ανασφάλιστο
έχει την πλάτη της ιντεραμέρικαν, καλή πρέπει να είναι
αλλά βασικά το ζητούμενο είναι να μην χρειαστεί ποτέ να μάθω αν όντως είναι καλή

AUFGEBRACHT
08/06/2011, 23:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από typhoon
Το έψαξα πρόσφατα γιατί έφαγα ψ@λια με την eurostar που τίναξε τα πέταλα και όντως είναι πολύ φθηνή.

Το θέμα είναι όμως ότι ίδια τιμή βρήκα (μετά απο κάμποσα γραφεία όμως) σε ασφαλιστή και μάλιστα σε "επώνυμη" εταιρεία, αν έτσι θεωρείται η chartis.

Οπότε κάνε μια σχετική έρευνα αγοράς προτού αποφασίσεις μήπως και στα ίδια λεφτά βοηθήσεις κάνα συνάθρωπό σου (μιας και οι καιροί απαιτούν αλληλοστήριξη)


Η Chartis είναι η πρώην AIG και ήταν τόσο επώνυμη ώστε ήταν πριν 2-3 χρόνια χορηγός στη φανέλα της Manchester United...

0ldb0y
09/06/2011, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από typhoon
Το έψαξα πρόσφατα γιατί έφαγα ψ@λια με την eurostar που τίναξε τα πέταλα και όντως είναι πολύ φθηνή.

Το θέμα είναι όμως ότι ίδια τιμή βρήκα (μετά απο κάμποσα γραφεία όμως) σε ασφαλιστή και μάλιστα σε "επώνυμη" εταιρεία, αν έτσι θεωρείται η chartis.

Οπότε κάνε μια σχετική έρευνα αγοράς προτού αποφασίσεις μήπως και στα ίδια λεφτά βοηθήσεις κάνα συνάθρωπό σου (μιας και οι καιροί απαιτούν αλληλοστήριξη)

Αν είσαι από Αθήνα στείλε κανά πμ με περισσότερα στοιχεία. (Τηλέφωνο, όνομα ασφαλιστή κτλ.)

Είμαι κι εγώ σε φάση αναζήτησης ασφάλειας και είχα σαν πρώτη επιλογή την anytime.

Ichigo
09/06/2011, 00:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Garfield
Επειδή σε κανένα 15ημερο λήγει η ασφάλεια της μοτό μου και επειδή τα "φράγκα" τελευταία σπανίζουν, είπα να ψάξω για κάτι οικονομικότερο. Έτσι έπεσα πάνω στην Anytime Online (www.anytimeonline.gr). Από ότι είδα είναι αρκετά οικονομική σε σύγκριση με αυτή που έχω. Αξίζει όμως; Έχει ακούσει κάτι κανείς;

Φθηνή αλλά όταν θα χρειαστεις τον ασφαλιστή σου σε χοντρό συμβάν με πολύπλοκες διαδικασίες δε θα υπάρχει, παρά μόνο μια τηλεφωνήτρια στο να σε καθοδηγήσει. Και επειδή έχει τύχει να προσπαθήσω μόνος στην Ινεραμερικαν να δω τι γίνεται με φάκελο ατυχήματος μου δεν κατάφερα ποτέ να βρω κάποιον υπεύθυνο, παρά μόνο με τα κατάλληλα κανάλια επικοινωνίας που είχε ο ασφαλιστής :winka:

McTalas
09/06/2011, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
Φθηνή αλλά όταν θα χρειαστεις τον ασφαλιστή σου σε χοντρό συμβάν με πολύπλοκες διαδικασίες δε θα υπάρχει, παρά μόνο μια τηλεφωνήτρια στο να σε καθοδηγήσει. Και επειδή έχει τύχει να προσπαθήσω μόνος στην Ινεραμερικαν να δω τι γίνεται με φάκελο ατυχήματος μου δεν κατάφερα ποτέ να βρω κάποιον υπεύθυνο, παρά μόνο με τα κατάλληλα κανάλια επικοινωνίας που είχε ο ασφαλιστής :winka:
εγω στο πρωτο μου τροχαιο με την ιντεραμερικαν τα εκανα ολα εγω μαζι με μια μικρη βοηθεια απο τον τοτε ασφαλιστη και δεν ειχα ιδιαιτερο προβλημα, θα συμφωνισω πως ο ασφαλιστης θα πρεπει να ειναι τσακαλος γιατι υπαρχουν πολλα μπερδεμενα σημεια.