PDA

View Full Version : track day by trackbike - θα πάει κανείς;



ποπαϋ
08/06/2011, 20:55
αυτό το τριήμερο θα πάω Σέρρες με ένα φιλαράκι.

θα πάει κάποιος από δω μέσα, ή θα κάνουμε βουτιές μόνοι μας στην πισίνα;

DrIoannis
08/06/2011, 21:14
Είναι ίσως τα καλύτερα trackday στην Ελλάδα.Μακάρι να μπορούσα να πάω...

ποπαϋ
08/06/2011, 21:32
έχετε το πιστάκι εσείς στα Χανιά ;)

devil's animal
08/06/2011, 21:48
θα ειμαι εκει Σαββατο και Κυριακη...
το μηχανακι ειναι αυτο...
μολις με δεις πες ενα γεια, να γνωριστουμε...
:wave2:


228633

DrIoannis
08/06/2011, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ποπαϋ
έχετε το πιστάκι εσείς στα Χανιά ;)
:a01: Μα φυσικά είναι ακριβώς το ίδιο...
Ζηλεύω που μέσα σε λίγες ωρίτσες οι "επάνω" είναι στην πίστα.Εγώ θέλω 2 μέρες και ένα κάρο $$$$ για μεταφορικά μόνο.

ποπαϋ
08/06/2011, 21:57
ok devil :beer:

εγώ θα είμαι από παρασκευή μεσημέρι- απόγευμα.

gixxer εεεεε (σωραίος)

ποπαϋ
08/06/2011, 22:03
dr ioannis γιατί ρε συ ζηλεύεις;

εκτός απο το πιστάκι έχουμε και το baligton circuit καθώς και μερικά άλλα μικρότερα πιστάκια (πχ ηρακλειο -πυργος, χανια- παλιόχωρα, κλπ) :bigcry: :bigcry:

DrIoannis
08/06/2011, 22:06
Είμαστε για κλάματα όντως...

val
08/06/2011, 22:57
Κι εγω πανω θα ειμαι. Ρ6 2007 με πολυεστερικο μαυρο και κοκκινο μακρυ μαλλι.

Εσυ Ποπαυ με τι θα εισαι?

Stabak
09/06/2011, 07:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
θα ειμαι εκει Σαββατο και Κυριακη...
το μηχανακι ειναι αυτο...
μολις με δεις πες ενα γεια, να γνωριστουμε...
:wave2:

ε ψιτ φιλαρακι... το μεχανακι δεν ειναι για τηλεγνωριμιες.. μονο για δικες... κανονισε γιατι θα σε επιτηρω με ενα κουκουναρι :rolleyes: :lol: :lol: :lol:

GIXXERAKIAS
09/06/2011, 07:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
ε ψιτ φιλαρακι... το μεχανακι δεν ειναι για τηλεγνωριμιες.. μονο για δικες... κανονισε γιατι θα σε επιτηρω με ενα κουκουναρι :rolleyes: :lol: :lol: :lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σταυρη θα ανεβεις με τον Τρουπη και τον Τιγκα?

ποπαϋ
09/06/2011, 08:01
goodmorning!


Κι εγω πανω θα ειμαι. Ρ6 2007 με πολυεστερικο μαυρο και κοκκινο μακρυ μαλλι.




k6 σε δυο τεύχη (κόβουν πλαίσιο) με κουστουμάκι κι εγώ, χωρις μαλλί :lol: :lol:

TROOPER
09/06/2011, 08:57
εδω δηλωνουμε παρουσιες?

Vourkoufales
09/06/2011, 09:13
http://www.youtube.com/watch?v=2fTXIx5KuZk



:sun: :sun: :sun:

devil's animal
09/06/2011, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
ε ψιτ φιλαρακι... το μεχανακι δεν ειναι για τηλεγνωριμιες.. μονο για δικες... κανονισε γιατι θα σε επιτηρω με ενα κουκουναρι :rolleyes: :lol: :lol: :lol:


:rotflmao: :rotflmao:
το παω στο φυσικο του περιβαλλον, που ξερει τα κατατοπια, μπας και μου δειξει και εμενα καμια "ομορφια"..(του cornering)

:beer: :beer:

devil's animal
09/06/2011, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σταυρη θα ανεβεις με τον Τρουπη και τον Τιγκα?

ειμαι ηδη Σαλλλλλλονικα city απο το Σαββατο Γιαννιο...
:wave2:

TROOPER
09/06/2011, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σταυρη θα ανεβεις με τον Τρουπη και τον Τιγκα?

θα ανεβει ο τιγκας?

harris_x
09/06/2011, 10:48
καλά να περάσετε ρεεεεεε

:beer: :beer: :beer:

sapila racing
09/06/2011, 11:02
Να περάσετε καλά οσοι πατε! :beer: :beer:

devils εσύ το πήρες ρε τo GSXR του Γιώργου?
Θα σε παει μόνο του στο 1.27 αυτό! :beer: :beer: Mεγειά!!

TROOPER
09/06/2011, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
....

devils εσύ το πήρες ρε τo GSXR του Γιώργου?
...!

του χρηστου πηρε.

ο γιωργος εχει το δικο του :lol: :lol:

devil's animal
09/06/2011, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Να περάσετε καλά οσοι πατε! :beer: :beer:

devils εσύ το πήρες ρε τo GSXR του Γιώργου?
Θα σε παει μόνο του στο 1.27 αυτό! :beer: :beer: Mεγειά!!

οντως του Χρηστου πηρα...το οποιο ΟΝΤΩΣ ξερει το 1,27 με κλειστα ματια.
εγω (προς το παρον) δεν εχω τετοιες προσδοκιες.
απλα θελω να βολευτω πανω του και να δω πως συπεριφερεται-ομαι σε συνθηκες πιστας.
το πρωτο τεστ στον Αγιο το περασαμε και οι 2 με επιτυχια.:cool:

ευχαριστω Αρη..
:wave2:

sniper
09/06/2011, 13:11
Καλά να περάσετε....


228728

ποπαϋ
09/06/2011, 13:29
βρε ουστττ απο δω!

φάε την γλώσσα σου, μια χαρά θα είναι! :sun:

sniper
09/06/2011, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από ποπαϋ
βρε ουστττ απο δω!

φάε την γλώσσα σου, μια χαρά θα είναι! :sun:

Για τον ιδρώτα λέω.. :bawl: :lol:

ποπαϋ
09/06/2011, 13:33
:rotflmao: :lol: :lol:

bikerted
09/06/2011, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εδω δηλωνουμε παρουσιες?




:smokin: :wave2:

Tigas
12/06/2011, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
θα ανεβει ο τιγκας?

ο Τιγκας έκανε 80km ποδήλατο και είναι στη καλίμπρα για ίσιωμα :D

devil's animal
12/06/2011, 18:13
εξαιρετικα ηταν...
:D

bikerted
12/06/2011, 19:45
The ΚΟΠΑΝΟΙ team!!!!


228905

devil's animal
12/06/2011, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikerted
The ΚΟΠΑΝΟΙ team!!!!

που'ναι ο ΝτΡουπης?:p

bikerted
12/06/2011, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
που'ναι ο ΝτΡουπης?:p

Kάπου στην Κ 10!!!



από πέρσι!!!


:winka:

rantanplan
12/06/2011, 20:03
ωραιο παρεακη φτιαξατε τον τρουπ δεν ειδα παλη χαθικε?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


αντε να δουμε και φωτο τωρα

:a014: :a014:

devil's animal
12/06/2011, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikerted
Kάπου στην Κ 10!!!



από πέρσι!!!


:winka:


:lol: :lol: :lol:

harris_x
12/06/2011, 22:45
καμιά φωτο θα βάλετε; :confused:

devil's animal
12/06/2011, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
καμιά φωτο θα βάλετε; :confused:

:ninja:


228928

rantanplan
12/06/2011, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
:ninja:

που ειναι τα γιαλια???:confused:

devil's animal
12/06/2011, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolasfazer
που ειναι τα γιαλια???:confused:

:cool:


228929

rantanplan
13/06/2011, 04:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
:cool:

θέος



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

latris mixanis
13/06/2011, 09:15
Είστε χάλιες τέλος :rotflmao: :rotflmao: :lol:




:beer:

sapila racing
13/06/2011, 10:15
Aκόμα να γυρίσουν...


ο Trooper τι έγινε, δεν τον παίξατε παλιόπαιδα? :confused:

jpag
13/06/2011, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Aκόμα να γυρίσουν...


εχει και σημερα δεν τελειωσε βρε! ;)

sapila racing
13/06/2011, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpag
εχει και σημερα δεν τελειωσε βρε! ;)

Nαι αλλά δεν τους βλέπω...
http://www.mylaps.com/results/showrun.jsp?id=1927287 :winka:

jpag
13/06/2011, 11:35
θα χουν αραξει στο κψμ!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

harris_x
13/06/2011, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
:ninja:
Pw pw pwwww, ola ta sklira agoria pareaaaaa!!!!

Zilevw rpstm!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

spyro
13/06/2011, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x


Zilevw rpstm!



+1

μπράβο παίδες

bikerted
13/06/2011, 23:34
Back to base!!!:smokin:

Πολύ περιληπτικά.....

ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΛΛΟ!!!:cry: :bawl:

Περάσαμε καλά (έως πολύ καλά!!)


Δευτέρα δεν μπήκαμε..... (καφεδοκατάσταση κι έτσ')
Φωτό δεν υπάρχουν (από 'μένα τουλάχιστον):(

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:



@ Ποπάυ και Αλόγιστο
Πολύ χάρηκα που σας γνώρισα έστω κι αν δεν τα είπαμε και πολύ!!!!

:beer: :beer: :beer:

TROOPER
14/06/2011, 09:36
μπορω να πω 2 εκδοχες.θα τις πω και τις 2 και διαλεχτε και παρτε.

εκδοχη 1η:

σερρες εχω να μπω απο περυσι τον νοεμβρη.τοτε ειχα σε χρονο 1.31.4 και ενα λοου στη 10.
μπαινω σαββατο πρωι στο 2ο σεσσιον στο γρηγορο γκρουπ με λαστιχα που δεν εχω ξαναφορεσει και χωρις να εχω ψαξει και πααααρα πολυ τι σημαινει αυτο.βαλε που εχουν αλλαξει χρωμα τα βιραζ,βαλε λαστιχες στην εισοδο της 5 και της 10...ισον χαμενα σημαδια!

ξεκιναω να τα στρωσω λιγακι και εχω ασαφειες στο μπροστινο...αποτελεσμα πολυ σφιξιμο πανω στο μηχανακι,καμια εμπιστοσυνη,κλειστες γραμμες αρα κομμενο γκαζι...δε νοιωθω και πολυ καλα αλλα νταξει..θα στρωσει,σκεφτομαι.

καιγεται η αντισταση απο τη μπροστινη κουβερτα και το λαστιχο που με προβληματιζε,τωρα με κανει και φοβαμαι ακομα περισσοτερο.επιμενω να μη δινω κλιση και να κραταω κλειστες εισοδους με αποτελεσμα να βγαινω εξοδους οπου να ναι.το λαστιχο το δουλευω λαθος.αυτο θελει αποτομα πραματα και εγω δεν εχω συνηθισει.η γεωμετρια εχει αλλαξει λογω κορωνας.το μπροστινο δε τερματιζει με τπτ.οι χρονοι βγαινουν στον θεο.εγω δεν ευχαριστιεμαι οδηγηση.αλλαζω γκρουπ για να νιωσω πιο ανετα.κατεβαινω στους μεσαιους.

τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου.μιλαω με κοσμο.προσπαθουν να με τραβηξουν και εγω παλευω με το μηχανακι,τσακωνομαι με τη παρτη μου πιεζομαι να μαζεψω δευτερολεπτα και οποτε ερχεται στροφη το οπτικο μου πεδιο κολαει στο τερνινγκ ποιντ και το κεφαλι μου δε γυριζει να δει τη στροφη.φρενα σε απελπιστικο βαθμο....αρχιζω να σκεφτομαι οτι κοντα σε ολα φταιει και η τουμπα.μπαινω με φορα μηδεν...η μερα τελειωνει και εγω ειμαι να βαλω τα κλαματα.

οι φιλοι στο μποξ βελτιωνονται ολοι και μαλιστα πολυ!!!η αποδοση μου δε με εφηνει ουτε αυτο να χαρω...γυρναω ξενοδοχειο και δε κανω ουτε μπανιο απο τη τσαντιλα μου.μπαινω κατω απο το μαξιλαρι και κανω εναν υπνο με στομαχι σφιγμενο λες και εχω τρακαρει!

δευτερη μερα...ξενερωμενος...το ματι δεν γυαλιζει για οδηγηση και το συναισθημα δεν ξερω απο που προκυπτει και καπου εκει μιλαω με ανθρωπους που ειναι χροοοονια στο αθλημα (αγωνιζομενους και μη).ολοι προσπαθουν να με χαλαρωσουνε λεγοντας μου οτι για ολα ευθυνεται η σαβουρα του νοεμβρη και απλα να δωσω χρονο στον εαυτο μου.ετρεξα κακην κακως στο ρεισμπαικ χωρις απαιτησεις πλεον.το χαλι μου δεν μπορουσα να το χωνεψω...

προσπαθησα να βελτιωσω το απογευμα πραγματα με τον γιωργο και τον βαλαντη να με τραβανε.αγγουρια.μεχρι και εντουρο στην 1 απο ταργκετ φιξεισον.το μηχανακι να το στραμπουλαω και αυτο να κανει απλα οτι του λεω.δλδ τπτ ακομα και αν ασχοληθηκε ο λαγγιδης με το σετ απ μου.βγαινω απο σεσσιον και ειμαι λες και εχω παιξει ξυλο με ενα στρατο!!!τα νευρα με κανουν να μιλαω ασχημα και να μην θυμαμαι μετα και τι ειπα.η μερα τελειωσε.τα παιδια να μου λενε οτι δεν εχω να αποδειξω τπτ σε κανεναν και οτι τον χρονο τον εχω και το εχω ηδη αποδειξει.εγω ομως εχω παθει αυτο που μου ειπε ο ολυμπιος.ο στραπατσαρισμενος μου εγωισμος λεει πιεσε αλλα το μυαλο θελει λιγο χρονο να ξεμπλοκαρει οποτε με κραταει πισω.

εν ολιγης.τον νοεμβρη καταλαβα οτι πρεπει να μην σεληνιαζεται κανει αλλα να χτιζει και να πειθαρχει.αυτο το σ/κ αναγνωρισα με τον δυσκολο τροπο το προβλημα μου.τωρα περισκεψη για να βρω την λυση και χαλαρωμα για να παμε στο επομενο χωρις το μυαλο στον χρονο.χωρις σφιξιμο πανω στο μηχανακι.απλα πρεπει την επομενη να μπω και να φροντισω να ευχριστηθω την οδηγηση μου.η πικρα εξακολουθει βεβαια να υπαρχει αλλα το μαθημα το πηραμε.

ευχαριστω το παρεακι στο μποξ μας που ανεχθηκε τα μουτρα μου και συγγνωμη απ ολους!!!

επισης ευχαριστω τον βαλαντη και τον γιωργο που κανανε τον κοτσαδορο,τον δαλλα που προσπαθησε να με ξυπνησει τον λαγγιδι που ασχοληθηκε τοσο με λαθη που ειδε οσο και με την αναρτηση και γενικα ολους οσους προσπαθουσανε να με κανουνε να χαλαρωσω.

χαι λαιτ και κλεισιμο ηταν ο λαρισεος με το σεατ κορδοβα με την κοπελια του μεσα και τσαμπουκαλεμηνη ολη την δεξια πλευρα απο μπρος μεχρι πισω χωρις τζαμι (με ναυλον!!) και να γραφει με μπογια και πινελο : chuk norris was here!!! εκλαψα απο τα γελια και ετσι τελειωσε το μαρτυρικο μου σ/κ/δ ευτυχως με χαμογελο.

εκδοχη νο2 :

νταξ μωρε...πηγαμε στα σερρας εριχνε τουλουμια,πηγαμε φαγαμε,χαβαλεδιασαμε,δεν μπηκα πιστα γιατι να...ειχα σλικ και δεν εβρισκα μαχαιρι να χαραξω το λαστιχο,ειχα κοψει και το νυχακι για να μπαινει το γαντι...και γυρισαμε.Χ λοιπον το σκ μαγκες με χαι λαιτ τον λαρισεο με το τσαμπουκαλεμενο κορδοβα που εγραφε στη στραπατσαρισμενη δεξια πλευρα :chuk norris was here!!!:lol: :lol:

διαλεγετε εκδοχη και παιρνετε ομορφιες.

υ.γ. οποιος μου ευχηθει παντα τετοια να του καει ο ανορθωτης!!!

υ.γ.2 ποπαυ και αλογιστε δεν ηταν καλη η συγκυρια που με πετυχατε.την επομενη φορα ελπιζω να ειμαι σε καλυτερο μουντ και να τα πουμε λιγο περισσοτερο.

McTalas
14/06/2011, 10:25
ενα ολοκληρο σεντονι για να μας πει πως ειναι και επισημα κουλος!!!

λες και δεν το ξεραμε...


:lol: :lol: :lol:

TROOPER
14/06/2011, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ενα ολοκληρο σεντονι για να μας πει πως ειναι και επισημα κουλος!!!

λες και δεν το ξεραμε...


:lol: :lol: :lol:

μπααα περισσοτερο για να χωνεψω εγω καποια πραγματα το εγραψα παρα για να πεταξει ο καθενας την παρολα του :wave2:

sniper
14/06/2011, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μπααα περισσοτερο για να χωνεψω εγω καποια πραγματα το εγραψα παρα για να πεταξει ο καθενας την παρολα του :wave2:

E δεν γίνεται ρε Γιώργο να μας βγαίνει το όλο σκηνικό κάθε φορά που πάμε πίστα.. Ειδικά όταν πάμε (καλά δεν μιλάω για μένα που έχω ξεχάσει και πως είναι) Σέρρες 1-2 φορές το χρόνο το πολύ..

Next time.. :beer:

sapila racing
14/06/2011, 10:49
Γιώργη cool is the rule, μην βιάζεσαι.
16/17 Ιούλη πάμε πάνω, αν θες ερχεσαι. :wave2:

road spirit
14/06/2011, 12:40
ανέβηκα Σέρρες χωρίς να ξέρω αν θα μπορέσω να μπω λόγω της θλάσης στο δεξί χέρι που με ταλαιπωρεί εδώ και 3 εβδομάδες.
Μπήκα το Σάββατο το πρωί ξεκινώντας χαλαρά και όταν δοκίμασα για πρώτη φορά να φρενάρω στο τέλος της ευθείας μούγκρισα απο το πόνο... :(

ή που δε θα συνέχιζα καθόλου και θα πήγαινε χαμένο το 2μερο ή που θα έκανα όσα session άντεχα οδηγώντας όμως χωρίς φρένα άρα και αναγκαστικά χωρίς να ανοίγω γκάζι σε αρκετά σημεία...

Αποφάσισα να προσπαθήσω το 2ο και σκέφτηκα ότι θα ήταν μια καλή ευκαιρία να κάνω κάποιες ασκήσεις CSS σε μερικά σημεία της πίστας. Άλλαξα γκρουπ, κατέβηκα στο πράσινο για να μην ενοχλώ κόσμο, επέλεξα να δουλέψω τις Κ1-2, Κ11-12, και ολίγο απο Κ13, ερχόμενος στις ευθείες με όσα χιλιόμετρα μου επέτρεπε η κατάσταση. Πχ στην ευθεία δεν έπιανα πάνω απο 170-180, "έδινα" με το πόδι δεξιά να με περάσουν όταν καταλάβαινα ότι ερχόταν κάποιος πιο γρήγορα... Κλείσιμο γκαζιού αρκετά νωρίς, προσπαθούσα να ρυθμίζω τη ταχύτητα μου στα 110-120 και έμπαινα όπως ερχόμουνα... αντίστοιχα στη κ11-12 και κ13 ... στην υπόλοιπη πίστα ήμουν σημαδούρα ... :rotflmao:

αντιφλεγμονώδη όλο το ΠΣΚΔ, επίδεσμος, πάγος σε κάθε ευκαιρία ... τελείωνε το σέσσιον, έβγαινα έξω και το χέρι ήταν πρησμένο και με τρέμουλο ...

δε γαμιέτ... παρόλα αυτά καλά πέρασα... το παρεάκι στο box τρελό! Νίκο, Χρήστο, Χρήστο, Γιάννο πραγματικά χάρηκα πάρα πολύ για τη γνωριμία και ελπίζω να τα ξαναπούμε. :beer: :beer:

OldMan
14/06/2011, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
όταν δοκίμασα για πρώτη φορά να φρενάρω στο τέλος της ευθείας μούγκρισα απο το πόνο...
Δεν τούπε κανείς αυτουνού ότι δεν βάζουμε κόντρα με τα @ρχίδια στο τεπόζιτο ..??? :look:

sniper
14/06/2011, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Δεν τούπε κανείς αυτουνού ότι δεν βάζουμε κόντρα με τα @ρχίδια στο τεπόζιτο ..??? :look:

Του είπαν για σφιχτά γόνατα στο ντεπόζιτο... χαλαρά τα χέρια στο τιμόνι.. αλλά.. τους έγραψε στα @@ του.. :lol:

Αν πονάς όμως, δεν έχεις και πολλές ελπίδες εκεί μέσα.. :sad:

Περιμένουμε εντυπώσεις από τον 4ο της παρέας τώρα..

:smokin:

Allst@rf
14/06/2011, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μπορω να πω 2 εκδοχες.θα τις πω και τις 2 και διαλεχτε και παρτε.

εκδοχη 1η:

σερρες εχω να μπω απο περυσι τον νοεμβρη.τοτε ειχα σε χρονο 1.31.4 και ενα λοου στη 10.
μπαινω σαββατο πρωι στο 2ο σεσσιον στο γρηγορο γκρουπ με λαστιχα που δεν εχω ξαναφορεσει και χωρις να εχω ψαξει και πααααρα πολυ τι σημαινει αυτο.βαλε που εχουν αλλαξει χρωμα τα βιραζ,βαλε λαστιχες στην εισοδο της 5 και της 10...ισον χαμενα σημαδια!

ξεκιναω να τα στρωσω λιγακι και εχω ασαφειες στο μπροστινο...αποτελεσμα πολυ σφιξιμο πανω στο μηχανακι,καμια εμπιστοσυνη,κλειστες γραμμες αρα κομμενο γκαζι...δε νοιωθω και πολυ καλα αλλα νταξει..θα στρωσει,σκεφτομαι.

καιγεται η αντισταση απο τη μπροστινη κουβερτα και το λαστιχο που με προβληματιζε,τωρα με κανει και φοβαμαι ακομα περισσοτερο.επιμενω να μη δινω κλιση και να κραταω κλειστες εισοδους με αποτελεσμα να βγαινω εξοδους οπου να ναι.το λαστιχο το δουλευω λαθος.αυτο θελει αποτομα πραματα και εγω δεν εχω συνηθισει.η γεωμετρια εχει αλλαξει λογω κορωνας.το μπροστινο δε τερματιζει με τπτ.οι χρονοι βγαινουν στον θεο.εγω δεν ευχαριστιεμαι οδηγηση.αλλαζω γκρουπ για να νιωσω πιο ανετα.κατεβαινω στους μεσαιους.

τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου.μιλαω με κοσμο.προσπαθουν να με τραβηξουν και εγω παλευω με το μηχανακι,τσακωνομαι με τη παρτη μου πιεζομαι να μαζεψω δευτερολεπτα και οποτε ερχεται στροφη το οπτικο μου πεδιο κολαει στο τερνινγκ ποιντ και το κεφαλι μου δε γυριζει να δει τη στροφη.φρενα σε απελπιστικο βαθμο....αρχιζω να σκεφτομαι οτι κοντα σε ολα φταιει και η τουμπα.μπαινω με φορα μηδεν...η μερα τελειωνει και εγω ειμαι να βαλω τα κλαματα.

οι φιλοι στο μποξ βελτιωνονται ολοι και μαλιστα πολυ!!!η αποδοση μου δε με εφηνει ουτε αυτο να χαρω...γυρναω ξενοδοχειο και δε κανω ουτε μπανιο απο τη τσαντιλα μου.μπαινω κατω απο το μαξιλαρι και κανω εναν υπνο με στομαχι σφιγμενο λες και εχω τρακαρει!

δευτερη μερα...ξενερωμενος...το ματι δεν γυαλιζει για οδηγηση και το συναισθημα δεν ξερω απο που προκυπτει και καπου εκει μιλαω με ανθρωπους που ειναι χροοοονια στο αθλημα (αγωνιζομενους και μη).ολοι προσπαθουν να με χαλαρωσουνε λεγοντας μου οτι για ολα ευθυνεται η σαβουρα του νοεμβρη και απλα να δωσω χρονο στον εαυτο μου.ετρεξα κακην κακως στο ρεισμπαικ χωρις απαιτησεις πλεον.το χαλι μου δεν μπορουσα να το χωνεψω...

προσπαθησα να βελτιωσω το απογευμα πραγματα με τον γιωργο και τον βαλαντη να με τραβανε.αγγουρια.μεχρι και εντουρο στην 1 απο ταργκετ φιξεισον.το μηχανακι να το στραμπουλαω και αυτο να κανει απλα οτι του λεω.δλδ τπτ ακομα και αν ασχοληθηκε ο λαγγιδης με το σετ απ μου.βγαινω απο σεσσιον και ειμαι λες και εχω παιξει ξυλο με ενα στρατο!!!τα νευρα με κανουν να μιλαω ασχημα και να μην θυμαμαι μετα και τι ειπα.η μερα τελειωσε.τα παιδια να μου λενε οτι δεν εχω να αποδειξω τπτ σε κανεναν και οτι τον χρονο τον εχω και το εχω ηδη αποδειξει.εγω ομως εχω παθει αυτο που μου ειπε ο ολυμπιος.ο στραπατσαρισμενος μου εγωισμος λεει πιεσε αλλα το μυαλο θελει λιγο χρονο να ξεμπλοκαρει οποτε με κραταει πισω.

εν ολιγης.τον νοεμβρη καταλαβα οτι πρεπει να μην σεληνιαζεται κανει αλλα να χτιζει και να πειθαρχει.αυτο το σ/κ αναγνωρισα με τον δυσκολο τροπο το προβλημα μου.τωρα περισκεψη για να βρω την λυση και χαλαρωμα για να παμε στο επομενο χωρις το μυαλο στον χρονο.χωρις σφιξιμο πανω στο μηχανακι.απλα πρεπει την επομενη να μπω και να φροντισω να ευχριστηθω την οδηγηση μου.η πικρα εξακολουθει βεβαια να υπαρχει αλλα το μαθημα το πηραμε.

ευχαριστω το παρεακι στο μποξ μας που ανεχθηκε τα μουτρα μου και συγγνωμη απ ολους!!!

επισης ευχαριστω τον βαλαντη και τον γιωργο που κανανε τον κοτσαδορο,τον δαλλα που προσπαθησε να με ξυπνησει τον λαγγιδι που ασχοληθηκε τοσο με λαθη που ειδε οσο και με την αναρτηση και γενικα ολους οσους προσπαθουσανε να με κανουνε να χαλαρωσω.

χαι λαιτ και κλεισιμο ηταν ο λαρισεος με το σεατ κορδοβα με την κοπελια του μεσα και τσαμπουκαλεμηνη ολη την δεξια πλευρα απο μπρος μεχρι πισω χωρις τζαμι (με ναυλον!!) και να γραφει με μπογια και πινελο : chuk norris was here!!! εκλαψα απο τα γελια και ετσι τελειωσε το μαρτυρικο μου σ/κ/δ ευτυχως με χαμογελο.

εκδοχη νο2 :

νταξ μωρε...πηγαμε στα σερρας εριχνε τουλουμια,πηγαμε φαγαμε,χαβαλεδιασαμε,δεν μπηκα πιστα γιατι να...ειχα σλικ και δεν εβρισκα μαχαιρι να χαραξω το λαστιχο,ειχα κοψει και το νυχακι για να μπαινει το γαντι...και γυρισαμε.Χ λοιπον το σκ μαγκες με χαι λαιτ τον λαρισεο με το τσαμπουκαλεμενο κορδοβα που εγραφε στη στραπατσαρισμενη δεξια πλευρα :chuk norris was here!!!:lol: :lol:

διαλεγετε εκδοχη και παιρνετε ομορφιες.

υ.γ. οποιος μου ευχηθει παντα τετοια να του καει ο ανορθωτης!!!

υ.γ.2 ποπαυ και αλογιστε δεν ηταν καλη η συγκυρια που με πετυχατε.την επομενη φορα ελπιζω να ειμαι σε καλυτερο μουντ και να τα πουμε λιγο περισσοτερο.


μαλακια σου που ειχες στο νου τον προηγουμενο καλο σου χρονο...

υποσυνειδητα δουλευε και η πτωση...

επρεπε να πας για να περασεις καλα...

αφου και χαλαρος να εισαι /ειμαστε παλι "γρηγορα "πηγαινουμε ...

+990 στον spirit..αυτο επρεπε να κανεις και συ...να δουλεψεις CSS...

ελπιζω στην επομενη να ειμαι και εγω για να μου δειξεις πως φερνει δεκα τουμπες το μηχανακι χωρις να εμεις παθουμε τιποτα... :lol:






ευχαριστω πολυ για την ωραια σου παρεα στη γραβια...στο χρωσταω...ειδαμε και τον αγωνα...
:beer: :beer:

menelaos46
14/06/2011, 13:32
γυρναω ξενοδοχειο και δε κανω ουτε μπανιο απο τη τσαντιλα μου

:eyepop: :eyepop: :eyepop: :yuck: :yuck: :yuck:

devil's animal
14/06/2011, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Περιμένουμε εντυπώσεις από τον 4ο της παρέας τώρα..

:smokin:


αυτος ειμαι εγω;:confused:

Allst@rf
14/06/2011, 14:45
ρε ήταν και ο bocaros επάνω;

sniper
14/06/2011, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
αυτος ειμαι εγω;:confused:

Μάλλον..

:smokin:

Volo
14/06/2011, 14:56
Κάθε Trackbike και καλύτερο πραγματικά. Πέρασα φανταστικά και το παρεάκι μας στο Box
ακόμα πιο τέλειο :beer:
Ανέβηκα με πολύ όρεξη και πρέπει να έκλεισα 100 γύρους το Σ/Κ και κατάφερα να ρίξω και άλλο
το χρόνο μου σε σημείο να πιστεύω ότι μπορώ να είμαι και μπροστά στο κίτρινο Racebike την
Κύριακή. Αμ δε... με έβαλαν στο κόκκινο να τρέξω. Όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια.
Ρε παιδιά τι να κάνω εγώ στο κόκκινο group με τους πύρκαυλους; Πήγα στον Βαλάντη και ζήτησα
να με βάλουν στο κίτρινο να τρέξω και μου λέει " Ρε μην είσαι μαλάκας θες να χάσεις την εμπειρία
της εκκίνησης, τα φώτα, την Κ1 που θα είστε όλοι μαζί; Πήγαινε και θα με θυμηθείς" Καλά λέω, πάμε
και ο Θεός μαζί μας. Στο warm up ήμουν τόσο χεσμένος που γύρισα στο 1.40 (από 1.32 ψηλά) αλλά πορώθηκα όταν
έβλεπα μπροστά μου τους παλαβούς του 1.22 και 1.23. Στήσιμο στην εκκίνηση (3ος από το τέλος), στροφές ψηλά,
φώτα, φύγαμε. Στα αυτία μου ο τρομερός ήχος εξατμίσεων, αριστερά μου ο Νίκος με το Cbr1000 να το έχει
σηκώσει, μπροστά είδα σπίθες από μπότες, πετραδάκια στο τζαμάκι του κράνους και μπουλούκι όλοι μαζί στην
Κ1. Τα μάτια μου τα ένιωθα να καίνε και να είναι ορθάνοιχτά, είχα περάσει 2-3 αλλά με μάζεψαν όλοι στην Κ2,3 :lol: αλλά καταφέραμε να μην συγκρουστεί κανείς :). Στον τρίτο γύρο είχα μείνει προτελευταίος αλλά δεν έχει καμία
σημασία. Η εμπειρία ήταν συγλονιστική και ευχαριστώ τον Βαλάντη που με έπεισε να τρέξω στο κόκκινο
αλλά και τα φιλαράκια στο BOX που μου ανέβασαν το ηθικό. 1000 μπύρες σε όλους
:beer:
Το Highlight του αγώνα για εμένα ήταν όταν ήρθε η στιγμή που με έφτασαν οι 2 πρώτοι (Παπαπαναγής και o Yonus ένας Τούρκος πυροβολημένος και αυτός). Ω ναι, αυτούς τους άκουσα καλά :look: Στην Κ10 με πέρασαν. Ο ένας από εσωτερική και ο άλλος από εξωτερική :rotflmao: Να τους βλέπατε πως μπήκαν στην Κ11:eyepop: ΤΕΡΜΑ. Αντε γειά δηλ.
Με δύο λόγια πέρασα τέλεια. Όλη η παρέα το χάρηκε και όλοι βελτιωθήκαμε. Γιώργο τα είπαμε, μην μανουριάζεις
απλά λίγο προπονησούλα θες να έρθεις στα ίσια σου να αρχίσεις να μας τσαγιώνεις παλι :beer:
Αν και ο Νίκος έκρυβε άσσο στο μανίκι του και μας εξαφάνισε όλους. Είσαι ωραίος ρε Νίκο!!
Γεναίε και Χρήστο ελπίζω να έρθετε ξανά γιατί έχετε τρελό χαβαλέ (σας χρωστάω και κάτι...;))
Γιάννη, Σταύρο, Θοδωρή χάρηκα πολύ που σας γνώρισα και ανυπομονώ να τα ξαναπούμε.
Χαίρομαι που αγαπάω τη Μοτοσυκλέτα και έχω την ευκαιρία να ζήσω τέτοιες εμπειρίες αλλά και να γνωρίσω
παιδιά με όρεξη και πάθος. Αντε και στο επόμενο να κατέβουμε από το 1.32 :wave2:

devil's animal
14/06/2011, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μάλλον..

:smokin:

οκ,αλλα επειδη βαριεμαι να γραφω απ'την ξαπλωστρα με το κινητο (παρ'οτι το wi fi στο Pastazi,στα Ν.Φλογητα ειναι εξαιρετικο),θα παραθεσω τις εντυπωσεις μου μολις παω σπιτι. . .

:smokin:

harris_x
14/06/2011, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
οκ,αλλα επειδη βαριεμαι να γραφω απ'την ξαπλωστρα
:smokin:
:a36: :a36: :a36:

ERRIKA
14/06/2011, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
υ.γ. οποιος μου ευχηθει παντα τετοια να του καει ο ανορθωτης!!!



ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΡΧΟΝΤΑ!!!

(Σ.Σ. άλλαξα ΗΔΗ τον ανορθωτή)


:smilea: :lol: :rotflmao:

devil's animal
14/06/2011, 19:26
ανοιξη του 2009 μπηκα για πρωτη φορα Σερρες με το (τοτε) kawasaki 636 μου. ελευθερη η πιστα για track day, χωρις διοργανωτη. ο καιρος ομως ειχε "ασχημα" σχεδια απο το μεσημερι και μετα...με αποτελεσμα το ψιλοβροχο και την μηδαμινη εμπιστοσυνη..(παρ'οτι τωρα ξερω οτι κραταει με τετοιο καιρο). Αποτελεσμα μιση μερα "αρρωστιας"...:a30: :a25:

εμαθα οτι γινοταν και οργανωμενο track day απο το trackbike και απλα αφησα το μηχανακι επανω και σε ενα μηνα ημουν ξανα μεσα. Οι χρονοι αδιαφοροι αλλα η "αρρωστια" παρεμενε. δυστυχως στο τελευταιο session απο χαζο εντελως λαθος βγαινω στα χωματα της 10 και χανω το μηχανακι, με αποτελεσμα την τουμπα και το πληγωμενο εγωϊσμο.

Οκτωβρη του 2009 πουλαω το 636 και εκτοτε δεν εχω επαφη με πιστες και ss.

εκανα ολη αυτη την εισαγωγη για να σας δειξω πως ηταν η ψυχολογια μου και ποια ηταν η αποχη μου απο το αθλημα.

Μαρτιος του 2011 θελοντας να παρω ss, παρουσιαζεται μια ευκαιρια για καθαρο μηχανακι αλλα με αρκετα παραπανω χρηματα απ'οτι μπορουσα να διαθεσω. το σκεφτομαι απο εδω, το σκεφτομαι απο εκει και τελικα εκανα το βημα και πηρα το Κ9 του Χρηστου (Stabak).
η πρωτη μερα απογοητευτικη. απο το γκαραζ του, στο γκαραζ μου απλα να μην μπορω να διανοηθω πως ενα μηχανακι ειναι τοσο αβολο και γενικα μη οδηγησιμο.(η αποχη που λεγαμε)...
βεβαια να πουμε οτι το συγκεκριμενο μηχανακι ηταν στημενο καθαρα για πιστα (με οτι αυτο συνεπαγεται...λαστιχα slicks, αναποδο σασμαν, κουτσουρα αναρτησεις, κοντο ενα δοντι μπροστα:uplate: ,)...αν συνυπολογισουμε οτι δεν ειχα οδηγησει ποτε μου χιλιαρι ss, μιλαμε για ΤΟΝ τρομο τον ιδιο....

δειλα δειλα το πηρα για καμια βολτα αλλα δεν ειχα και φραγκα για να του βαλω λαστιχα (οτι αλλο γινοταν, με την βοηθεια του Αντωνη (reinmeister) το εκανα..αναρτησεις, σασμαν..)..

το προσωπικο μου πιστακι (ολοι εχουμε ενα) ειναι ο Αγιος και εκει εκανε την πρωτη του καλη βολτα. ολα εδειχναν να βαινουν καλως αφου βγηκαμε και οι 2 αλωβητοι...

ειχε ερθει η ωρα για πιστα.

και ερχομαστε στο σ/κ που μας περασε.
εξ αρχης ειχα δηλωσει (στον εαυτο μου πιο πολυ) οτι παω για να βολευτω επανω και να κανω και κανα ασφαλες ανοιγμα του γκαζιου γιατι το κτηνος δεν αστειευοταν γενικοτερα σε χαλια οδοστρωμα...οποτε ποια καλυτεη ευκαιρια απο την πιστα των Σερρων με την τελεια ασφαλτο...
ειχα παραγγειλει και λαστιχα στον Περιστερα και ημουν πανετοιμος.
το Σαββατο εφτασα αργοπορημενος απο Θεσ/νικη οποτε επρεπε να παρακολουθησω την ενημερωση, να τρεξω να παρω τα χαρτια και να προετοιμαστω με την φορμα γιατι το πρασινο γκρουπ εμπαινε πρωτο.

με τα παλια Pirelli slicks του Χρηστου, εκανα το πρωτο μου session μουδιασμενα, απλα και μονο για να δω και να θυμηθω τις στροφες και να ζεστανω σωμα και μεταλλα..
ολα καλα...
δευτερο session, ακομα καλυτερα απο το 1ο, αλλα ακομα συγκλονισμενος απο την ταχυτητα που το "πραγμα" ανοιγε...λαστιχα δεν αλλαξα γιατι στους ρυθμους μου μπρουσα να γυρισω και με λινα.. :lol:
πριν ξεκινησει το τριτο πηγα να αλλαξω λαστιχακια αλλα ειχε τοση δουλεια ο Νικος που απλα δεν γινοταν. και τριτο session με τα σλικακια και βρηκα και ρυθμο. να πω εδω οτι δεν ειχα κουβερτες και φοβομουν για γλιστριματακια αλλα φροντιζα να ζεσταινω 2 με 3 γυρους...και δεν εγινε τιποτα...

μολις εβαλα (αμεσως μετα το 3ο session) τα καινουργια παπα, ειδα τον Χριστουλη φανταρο. αποτομη κορωνα και νομιζες οτι ορθιο το μηχανακι ειχε πατημα 1 (ενος) ποντου.:eek:
τρομος μεχρι να ζεστανω αλλα μετα το θεμα ηταν διαδικαστικο να πιασω ρυθμο και να γυρισω λιγο καλυτερα απο απογοητευτικα.:lol:

το θεμα ειναι οτι βολευτηκα πανω στο μηχανακι (που αυτο αποζητουσα) και δεν ειχα καμια περιεργη εκπληξη (γλιστριμα, χασιμο φρενων, target fixation, αποπροσανατολισμο γενικοτερα)

μετα ολα κυλησαν ομαλα και η πρωτη μερα τελειωσε με τις καλυτερες εντυπωσεις και για μενα και για το μηχανακι. αυτο που ηθελα το ειχα καταφερει.

η κυριακη ηταν μια πολυ ωραια μερα για πιστα. συννεφια και καλη θερμοκρασια.
ξεκινησα οραξατα για να ζεσταθω και εγω και αυτο και μετα συνεχισα ετσι. το χρονομετρο με επιβεβαιωνε αλλα δεν με ενοιαζε και τοσο. ειχα παει για να βολευτω πανω σε ενα μηχανακι που του ειχα κανει ΜΟΝΟ 500χλμ στον δρομο πριν το παω πιστα. και ειναι (οσον αφορα εμενα) ενα φονικο οπλο απο αποψη ισχυος.

μονο 3 session καταφερα να κανω την Κυριακη γιατι ηρθε η ωρα του φαγητου και παραλληλα και της βροχης. καπου εκει αποφασισα να επιστρεψω, αφου ημουν απολυτα ευχαριστημενος απο τους στοχους μου. πλεον δεν το φοβαμαι και εχω βολευτει επανω του τελεια. καλυτερα και απο το kawasaki που το ειχα 4 χρονια και του ειχα κανει 22,000χλμ. το θεωρω πιο ζυγισμενο και πιο ελαφρυ..:eyepop:

για μενα το 1,5ημερο στεφθηκε με απολυτη επιτυχια οσον αφορα τους στοχους που ειχα θεσει και γενικοτερα ολα πηγαν απροσδοκητα καλα.
χαρηκα που ειδα Γιαννη, Θοδωρη, Γιωργο.
χαρηκα που γνωρισα Γιαννο, Χρηστο, Χρηστο, Νικο, Ποπαϋ, Αλογιστο.


Γιωργο στο ειπα και τοτε, στο λεω και τωρα. Ξ Ε Κ Ο Λ Α με το μυαλο σου. ολα θελουν υπομονη και επιμονη. τιποτα δεν ειναι ευκολο και το ξερεις. επισης μην εχεις τιποτα για δεδομενο και προσπαθησε την καθε στιγμη να κανεις το καλυτερο δυνατο.

Γιαννακο περαστικα ευχομαι και να εισαι σιγουρος οτι οι "μερες πιστας" δεν τελειωνουν...

Θοδωρα εισαι κουλατζα. τελος.:lol:

Γιαννο, παρα τα αγχη σου τα πηγες περιφημα και ευχομαι να τα ξαναπουμε πανω και σε καμια καφεδομπυροκατασταση.

αντε καλες γυροβολιες για ολους...
:beer: :beer: :beer:

fournas
14/06/2011, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
.........

αντε καλες γυροβολιες για ολους...
:beer: :beer: :beer:


αυτα ειναι ! :sun:




:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

zephyr1
14/06/2011, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μπααα περισσοτερο για να χωνεψω εγω καποια πραγματα το εγραψα παρα για να πεταξει ο καθενας την παρολα του :wave2:

Μαλιστα.:rolleyes:

Αν θες να χωνεψεις καποια πραγματα ,περνεις ενα χαρτι και ενα μολυβι τα γραφεις για τον εαυτο σου και χωνευεις οτι ειναι να χωνεψεις.
Οποτε αφου ποσταρεις σε ενα φορουμ που διαβαζουν καμια χιλιαδα ατομα θ'ακουσεις και αποψεις παρολες κτλ.

Τον τελευταιο καιρο που παω σερρες (σπανια) , ειμαι στην παραπανω κατασταση που αναφερεις πιο πριν ,χωρις απλα να εχω τοσα ατομα να ασχολουνται μαζι μου και να προσπαθουν για το ακατορθωτο,οταν δεν εισαι ''εκει'' κανενας δεν μπορει να σε βαλει ''εκει''.

Πολυ υπερηφανια και πολυ παγκοσμιοποιηση διακρινω και μ'ενοχλει,βεβαια μπορεις να μου πεις μην γραψεις ρε παπαρα αν σε ενοχλει,αλλα η καποια παρεα, και η συζητησεις που χουμε κανει μαζι ,δεν μπορουν να μ'αφησουν αμετοχο απο την σταση σου.

Φιλικα τα λεω,θετεις υψηλα στανταρτ με μεγαλη αποχη απο πιστα και πακετωνεσαι ανωφελα.


:wave2:

val
14/06/2011, 23:25
Να υποθεσω οτι κανενας σας δε χαρηκε που ειδε κι εμενα??????????????
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

val
14/06/2011, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Μαλιστα.:rolleyes:

Αν θες να χωνεψεις καποια πραγματα ,περνεις ενα χαρτι και ενα μολυβι τα γραφεις για τον εαυτο σου και χωνευεις οτι ειναι να χωνεψεις.
Οποτε αφου ποσταρεις σε ενα φορουμ που διαβαζουν καμια χιλιαδα ατομα θ'ακουσεις και αποψεις παρολες κτλ.

Τον τελευταιο καιρο που παω σερρες (σπανια) , ειμαι στην παραπανω κατασταση που αναφερεις πιο πριν ,χωρις απλα να εχω τοσα ατομα να ασχολουνται μαζι μου και να προσπαθουν για το ακατορθωτο,οταν δεν εισαι ''εκει'' κανενας δεν μπορει να σε βαλει ''εκει''.
:wave2:

Πουλακι μου κανεις μυστικες προπονησεις στις Σερρες και δε λες τιποτα??????
Καλα........:D

ποπαϋ
15/06/2011, 08:17
back to base και για μας.

ήταν καταπληκτικά όλα, ο καιρός, η παρέα, οι Σερραίες!

Χάρηκα πολύ που γνώρισα τους road spirit, bikerted, devil's και φυσικά τον θρύλο trooper.

να ευχηθώ καλή ανάρρωση στον menelao46




εσένα val δεν χάρηκα που σε γνώρισα! :lol::lol:
Σου στέλνω όμως πολλά πολλά φιλιά ;)

TROOPER
15/06/2011, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Μαλιστα.:rolleyes:

Αν θες να χωνεψεις καποια πραγματα ,περνεις ενα χαρτι και ενα μολυβι τα γραφεις για τον εαυτο σου και χωνευεις οτι ειναι να χωνεψεις.
Οποτε αφου ποσταρεις σε ενα φορουμ που διαβαζουν καμια χιλιαδα ατομα θ'ακουσεις και αποψεις παρολες κτλ.

Τον τελευταιο καιρο που παω σερρες (σπανια) , ειμαι στην παραπανω κατασταση που αναφερεις πιο πριν ,χωρις απλα να εχω τοσα ατομα να ασχολουνται μαζι μου και να προσπαθουν για το ακατορθωτο,οταν δεν εισαι ''εκει'' κανενας δεν μπορει να σε βαλει ''εκει''.

Πολυ υπερηφανια και πολυ παγκοσμιοποιηση διακρινω και μ'ενοχλει,βεβαια μπορεις να μου πεις μην γραψεις ρε παπαρα αν σε ενοχλει,αλλα η καποια παρεα, και η συζητησεις που χουμε κανει μαζι ,δεν μπορουν να μ'αφησουν αμετοχο απο την σταση σου.

Φιλικα τα λεω,θετεις υψηλα στανταρτ με μεγαλη αποχη απο πιστα και πακετωνεσαι ανωφελα.


:wave2:

τωρα εγω πρεπει να σου αποδειξω οτι δεν ειναι ετσι?

δε γ@μεις ρε πανο...πιστευε οτι θελεις.

:beer: :wave2:

TROOPER
15/06/2011, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΡΧΟΝΤΑ!!!

(Σ.Σ. άλλαξα ΗΔΗ τον ανορθωτή)


:smilea: :lol: :rotflmao:

τοιμασου για δευτερο. :evil:

TROOPER
15/06/2011, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
..

Next time.. :beer:

αυτο


Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Γιώργη cool is the rule, μην βιάζεσαι.


και αυτο

:beer: :beer: :beer:

sniper
15/06/2011, 10:26
το mylaps.com μας μ@μ@ει την ψυχολογία τελικά; :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :lol:

Ξεκολλάτε και γυρίστε όσο μπορείτε και θέλετε ο καθένας.. τα μετάλλια τελειώσανε εδώ και καιρό. :winka: :beer:

:smokin:


υ.γ. Κουλάτζες :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :lol:

road spirit
15/06/2011, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από ποπαϋ
back to base και για μας.

ήταν καταπληκτικά όλα, ο καιρός, η παρέα, οι Σερραίες!

Χάρηκα πολύ που γνώρισα τους road spirit, bikerted, devil's και φυσικά τον θρύλο trooper.

να ευχηθώ καλή ανάρρωση στον menelao46


εσένα val δεν χάρηκα που σε γνώρισα! :lol::lol:
Σου στέλνω όμως πολλά πολλά φιλιά ;)

κοπέλι, σε ξέχασα σόρρυ :beer: :beer:

ο αλόγιστος ποιός ήταν? το παιδί με το xj6 ?

ποπαϋ
15/06/2011, 11:03
yes!

road spirit
26/06/2011, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ανέβηκα Σέρρες χωρίς να ξέρω αν θα μπορέσω να μπω λόγω της θλάσης στο δεξί χέρι που με ταλαιπωρεί εδώ και 3 εβδομάδες.
..
μπλα μπλα
μπλα μπλα
....


θλάση μου είπανε ε? :lol:

όχι ότι έχει σημασία, αλλά θα το γράψω για να ξεθυμάνω και να νιώσω καλύτερα, αφού κατάφερα και οδήγησα σε τέτοια κατάσταση:

τη ψιλιαζόμουν τη δουλειά ότι ο γιατρός που με εξέτασε αρχικά τον έπαιζε ...

πάνω απο μήνας πλέον και ενώ ο πόνος δεν υποχωρούσε, πήγα για 2η γνώμη προχτές σε "συστημένο" γιατρό που ειδικεύεται σε τραύματα χεριού .... Με το που βλέπει την ακτινογραφία "αχά, πιθανό κάταγμα κορονίδας (κορονοίδας, καπως έτσι, δε το συγκράτησα) δε είναι σίγουρο ... τώρα πια βέβαια, θα έχει δέσει" :eyepop: τι λε ρε μάστορα ..?

και συνεχίζει , ψάχνει ψάχνει, πάρε και μια μερική ρίξη συνδέσμου στο καρπό ...

:lol:

MikeG
26/06/2011, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
θλάση μου είπανε ε? :lol:

...................................
και συνεχίζει , ψάχνει ψάχνει, πάρε και μια μερική ρίξη συνδέσμου στο καρπό ...

:lol:


Π@π@ρ@ ..... Προσοχή να δέσει καλά τώρα... :wave2:

devil's animal
26/06/2011, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
Με το που βλέπει την ακτινογραφία "αχά, πιθανό κάταγμα κορονίδας (κορονοίδας, καπως έτσι, δε το συγκράτησα) δε είναι σίγουρο ... τώρα πια βέβαια, θα έχει δέσει" :eyepop: τι λε ρε μάστορα ..?

και συνεχίζει , ψάχνει ψάχνει, πάρε και μια μερική ρίξη συνδέσμου στο καρπό ...



και ολα αυτα με το ποδηλατο ρε κατεστραμμενε??:uplate: :hypnotize

παλι καλα να λες Γιαννακο...γιατι μπορει να το εκανες και χειροτερα...:sick:


γρηγορα περαστικα τωρα και να δεσει οσο καλυτερα γινεται..
:beer: :beer:

TROOPER
27/06/2011, 06:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
θλάση μου είπανε ε? :lol:

όχι ότι έχει σημασία, αλλά θα το γράψω για να ξεθυμάνω και να νιώσω καλύτερα, αφού κατάφερα και οδήγησα σε τέτοια κατάσταση:

τη ψιλιαζόμουν τη δουλειά ότι ο γιατρός που με εξέτασε αρχικά τον έπαιζε ...

πάνω απο μήνας πλέον και ενώ ο πόνος δεν υποχωρούσε, πήγα για 2η γνώμη προχτές σε "συστημένο" γιατρό που ειδικεύεται σε τραύματα χεριού .... Με το που βλέπει την ακτινογραφία "αχά, πιθανό κάταγμα κορονίδας (κορονοίδας, καπως έτσι, δε το συγκράτησα) δε είναι σίγουρο ... τώρα πια βέβαια, θα έχει δέσει" :eyepop: τι λε ρε μάστορα ..?

και συνεχίζει , ψάχνει ψάχνει, πάρε και μια μερική ρίξη συνδέσμου στο καρπό ...

:lol:

περαστικα ρε γιαννη...τι να πω ρπμ...