PDA

View Full Version : Όταν λέμε δικύλινδρος κινητήρας τι εννούμε?



Σελίδες : 1 [2]

g_m900
18/06/2011, 10:13
Για τον φιλο παραπανω...

Εγω ειμαι στο βιντεο.
Σε αυτο το βιντεο εχω ΜΟΝΟ τη 17αρα ζαντα και τιποτα αλλο.
Ισα ισα που οι αναρτησεις του τοτε ηταν εντελως ξεχειλωμενες.
Δες τα εντονα κουνηματα που κανει στην πλατεια.

Για τις εντελως συμβατικες αναρτησεις του δεν μιλαμε;

Ο Trelf το εβαλε μαζι μου στα Μεγαρα εντελως μαμα και ηταν η πρωτη φορα που εμπαινε πιστα.
Το πηγαινε αερα.

Εμενα τωρα απλα εινα αλλο μηχανακι.
Αυτο ειναι θεμα γουστου και καυλας!
Δεν εχει να κανει με το μηχανακι και αν ειμαι η οχι ευχαριστημενος.

Οπως σωστα λεει και ο Δημητρης (SVX) ολα ειναι καλα!

daz
18/06/2011, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
δεν ειναι ο κοσμος όλος.

Το TDM και το V-Strom ειναι η μεση λυση , για τον μεσο αναβατη στην Ελλαδα

:beer: [/B]

Να σταθώ λίγο στα bold? :D

Όσοι δεν έχουν tdm και μπορούν να έχουν άποψη γι' αυτό το μηχανάκι απορούν γιατί ο κόσμος το αγοράζει.

Λύσεις για τον μέσο αναβάτη υπάρχουν και άλλες πολύ καλύτερες. Ή αν θέλεις είναι η μέση λύση με τιμή που μπορείς να έχεις πολλά περισσότερα.

:beer:

sapila racing
18/06/2011, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από g_m900
Για τον φιλο παραπανω...

Εγω ειμαι στο βιντεο.
Σε αυτο το βιντεο εχω ΜΟΝΟ τη 17αρα ζαντα και τιποτα αλλο.
Ισα ισα που οι αναρτησεις του τοτε ηταν εντελως ξεχειλωμενες.
Δες τα εντονα κουνηματα που κανει στην πλατεια.

Για τις εντελως συμβατικες αναρτησεις του δεν μιλαμε;

Ο Trelf το εβαλε μαζι μου στα Μεγαρα εντελως μαμα και ηταν η πρωτη φορα που εμπαινε πιστα.
Το πηγαινε αερα.

Εμενα τωρα απλα εινα αλλο μηχανακι.
Αυτο ειναι θεμα γουστου και καυλας!
Δεν εχει να κανει με το μηχανακι και αν ειμαι η οχι ευχαριστημενος.

Οπως σωστα λεει και ο Δημητρης (SVX) ολα ειναι καλα!

Και τότε πως είναι μαμα όπως είπες πριν αφού εχεις 17ρα ζάντα? :lol:
Οι αναρτησεις του ξεχειλωμένες είναι από καινούριο ετσι κι αλλιώς.

Ολα τα μηχανάκια καλά είναι την σημερινή εποχή, απλά ενα CBF είναι καλύτερο από το TDM και μάλιστα σε όλους τους τομείς. :smokin:
Εκτός φασαρίας βεβαίως οπως εχει ήδη ειπωθεί.

Απλά ο καθένας θελει να υπερασπιστεί το μηχανάκι του, αφού ό ίδιος το επέλεξε, και TDM υπαρχουν πολλά, όπως και Vstrom, και Varadero, και mega scooter μπανιέρες και τρίκυκλα πλέον κλπ κλπ.
Απορώ πως δεν εχει βρεθεί κανένας με Tmax να πεταχτεί, κι αυτό δικύλινδρο είναι. :p

daz
18/06/2011, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από g_m900
Για τον φιλο παραπανω...

Εγω ειμαι στο βιντεο.
Σε αυτο το βιντεο εχω ΜΟΝΟ τη 17αρα ζαντα και τιποτα αλλο.
Ισα ισα που οι αναρτησεις του τοτε ηταν εντελως ξεχειλωμενες.
Δες τα εντονα κουνηματα που κανει στην πλατεια.

Για τις εντελως συμβατικες αναρτησεις του δεν μιλαμε;

Ο Trelf το εβαλε μαζι μου στα Μεγαρα εντελως μαμα και ηταν η πρωτη φορα που εμπαινε πιστα.
Το πηγαινε αερα.

Εμενα τωρα απλα εινα αλλο μηχανακι.
Αυτο ειναι θεμα γουστου και καυλας!
Δεν εχει να κανει με το μηχανακι και αν ειμαι η οχι ευχαριστημενος.

Οπως σωστα λεει και ο Δημητρης (SVX) ολα ειναι καλα!

Καλά κάνετε και βάζετε το μηχανάκι σας στην πίστα και το απολαμβάνετε. Και είστε και γρήγοροι απ' ότι βλέπω! :beer:

Παρ' όλα αυτά, φαντάζομαι πως ξέρετε ότι είναι το χειρότερο στην κατηγορία του γι' αυτή την δουλειά έτσι?

:lol: :lol: :lol:

Steve707
18/06/2011, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
+πολλά!!!!!!

Δυστυχώς οι μοτοσυκλέτες έχουν χάσει τη χρηστικότητά τους,έχουν πάψει να είναι όχημα απόδρασης και διασκέδασης-αναψυχής και έχουν μετατραπεί σε status symbol επίδειξης, οι αναβάτες έχουν εγκλωβιστεί από τεχνοκράτες και διαφημιστές των εταιρειών...αλλάζουμε μοτοσυκλέττα μόλις βγει καινούριο μοντέλο με μισό ίππο παραπάνω και καινούριο χρωματάκι στα πλαστικά.Η συντριπτική πλειονότητα έχει χάσει την ουσία του μοτοσυκλετισμού και με το επιπρόσθετο επιβαρυντικό ότι ζούμε σε μια χώρα με μηδενική μοτοσυκλετιστική κουλτούρα.Όλοι σπεύδουν να προπαραγγείλουν μοντέλα που έχουν δει σε μια φωτογραφία και δεν τα έχουν καβαλήσει καν...και οι μοτοσυκλέτες έχουν γίνει φαλλικές προεκτάσεις εχόντων φαλλικό σύνδρομο, "η δική μου είναι η καλύτερη και η απόδειξη ότι την έχω αγοράσει εγώ!!!"
Πάρτε το ρε χαμπάρι,οι μοτοσυκλέτες δεν είναι καπελάκι από τη λαϊκή one size fits all...

Πολύ σωστός! Την Μοτοσυκλέτα θα την πάρεις όταν βλέπεις οτι καλύπτει τις ανάγκες σου. Δεν ταιριάζουν όλες σε όλους.


Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Ο άλλος έχει ας πούμε Varadero και την προτείνει σε κάποιον με ύψος 160,50 κιλά με τα ρούχα, που η μεγαλύτερη διαδρομή που κάνει είναι σπίτι δουλειά 6 χιλιόμετρα και το ΣΚ μέχρι Ναύπλιο το πολύ...

Άχρηστα κυβικά και υπερβολικά μεγάλη μηχανή για τον συγκεκριμένο.
Γι'αυτό όταν είσαι στην φάση που διαλέγεις πρέπει να ξεκαθαρίσεις για τι χρήση την θέλεις.

Joyrider
18/06/2011, 11:30
Για σταθείτε ρε παίδες γιατί πάει αλλού η κουβέντα.

Δηλαδη αν εγώ είμαι 1,50μ και γουστάρω να κάνω εντούρο απαγορεύεται γιατί δεν θα φτάνω το μηχανάκι?

Η αν είμαι 2,05 και γουστάρω πίστα δεν θα πάρω ss γιατί δεν θα χωράω?

Εντάξει δεν χρειάζεται να είμαστε απόλυτοι.

Επίσης θα μου απαγορέψετε να πάω ταξίδι με το γυμνό μου επειδή και μόνο η μηχανή δεν είναι για ταξίδια? Και ποιος το λέει αυτό? Το εργοστάσιο? Εγώ δεν γουστάρω πλαστικούρες ρε φίλε. Ούτε τεράστια φέρινγκ, αλλά γουστάρω ταξίδια. Αδιέξοδο?

Φυσικά και δεν θα κάτσω να πείσω κανέναν ότι είναι και γαμώ τις ανέσεις να ταξιδεύεις με γυμνό αντί με βαραντέρο αλλά εγώ έτσι γουστάρω. Από την στιγμή που δεν ενοχλώ κανέναν αφήστε με στον πόνο μου.

Το πρόβλημα αρχίζει όταν ο καθένας προσπαθεί να πείσει τον άλλο ότι έχει το καλύτερο μηχανάκι.

Ένα άλλο πρόβλημα είναι όταν ενοχλείς με την λάθος σου επιλογή. Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με τα τριβάλιτσα BMW που βγαίνουν στην τσιμισκή και κολλάνε στην κίνηση και τρώνε βενζίνη αλλά ρε φίλε μη μου κλείνεις το μονοπάτι με την μαούνα σου. Χέστηκα αν πας για τσιγάρα με το goldwing αλλά μην σε βλέπω μπροστά μου γαμώτο. Πίσω από τα τουτού και με 20χλμ. Τότε αρχίζει το πρόβλημα.

Αυτά :rotflmao:

AUFGEBRACHT
18/06/2011, 11:41
Κλασσικό moto.gr :lol: :lol: :lol: Το αρχικό ερώτημα ήταν για τους δικύλινδρους κινητήρες και αυτή τη στιγμή το ερώτημα είναι αν είναι μπουρδέλο ή όχι το TDM. Ο άνθρωπος που άνοιξε το thread αναρωτιέται γιατί αξίζει ένας δικύλινδρος κινητήρας.Φίλε μου...


229272

g_m900
18/06/2011, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Καλά κάνετε και βάζετε το μηχανάκι σας στην πίστα και το απολαμβάνετε. Και είστε και γρήγοροι απ' ότι βλέπω! :beer:

Παρ' όλα αυτά, φαντάζομαι πως ξέρετε ότι είναι το χειρότερο στην κατηγορία του γι' αυτή την δουλειά έτσι?

:lol: :lol: :lol:

Δεν πειραζει.
Δεν εχω το εχω καταλαβει μεχρι στιγμης αυτο αν και τωρα το μηχανακι εχει της Παναγιας τα ματια επανω.

Συμφωνω ομως οτι ειναι παρωχημενο.
Παρωχημενο...οχι χαλια!

daz
18/06/2011, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από g_m900
Δεν πειραζει.
Δεν εχω το εχω καταλαβει μεχρι στιγμης αυτο αν και τωρα το μηχανακι εχει της Παναγιας τα ματια επανω.

Συμφωνω ομως οτι ειναι παρωχημενο.
Παρωχημενο...οχι χαλια!

Ε βάλε μια φωτογραφία λοιπόν! :winka:

:beer:

AUFGEBRACHT
18/06/2011, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Ε βάλε μια φωτογραφία λοιπόν! :winka:

:beer:

Μισό λεπτό να βρεθεί η κατάλληλη φωτογραφική...


229288

Hellspawn
18/06/2011, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Κλασσικό moto.gr :lol: :lol: :lol: Το αρχικό ερώτημα ήταν για τους δικύλινδρους κινητήρες και αυτή τη στιγμή το ερώτημα είναι αν είναι μπουρδέλο ή όχι το TDM. Ο άνθρωπος που άνοιξε το thread αναρωτιέται γιατί αξίζει ένας δικύλινδρος κινητήρας.Φίλε μου...

Σε πάω ρε φίλε!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

AUFGEBRACHT
18/06/2011, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Night_Rider
Σε πάω ρε φίλε!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Κι εγώ σας πάω!!!!!!

p@nos
18/06/2011, 12:26
re ksekoliste me ta megara benis me oti 8es eki mesa psaxte na dite poy xoyn bei kai scooterakia........


to oti to ekanes mia bolta sta megara de lei kati....


to an prospernages kosmo, ofilete ston odigo(ke stoys panargoys poy benoyn stoys arxarioys:evil: )

PortisHead
18/06/2011, 12:47
Κι ας κλεισουμε αυτη την υπεροχη συζήτηση
με μια φραση του κ.Μπαμπινιωτη , καθηγητή Πανεπηστημιου :

"Σωβινιστής είναι οποιος νομιζει οτι υπάρχει καλυτερο μηχανακι απο το TDM"

:lol: :lol: :lol:

devil's animal
18/06/2011, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από g_m900
http://www.youtube.com/watch?v=b7BUg9JBxTY

ναι μωρε το μπουρδελο δεν στριβει καθολου!
εντελως μαμα το μηχανακι με τις ΣΥΜΒΑΤΙΚΟΤΑΤΕς αναρτησεις που αναφερεις και οπως βλεπεις δεν παει καθολου! μετα το 4ο λεπτο που εχω ζεστανει λαστιχα δες.
ενταξει δεν ειναι KTM η DUCATI σε ευστροφια αλλα καλα παει για τα δικα μου στανταρ τουλαχιστον!

θα συμφωνησω ομως οτι δεν αξιζει πλεον η αγορα του παρα μονο σαν μεταχειρω!
δεν εχει αλλαξει τιποτα απο το 2002 και ασε που τα πρωτα μοντελα και μεχρι το 2006 που εγινε μαυρος ο κινητηρας ειναι πιο δυνατα...! ελαχιστα αλλα ειναι.

Χρηστο (Trelf) μαλακια ειπες!
δεν το πιανουμε το Hornet πουθενα!
μας ριχνει στα αυτια και ειναι και πιο παιχνιδιαρικο.
απλα δεν τα συγκρινεις γιατι δεν εχουν καμμια σχεση.

το cbf1000 ζαχαρωνα πριν παρω το tdm αλλα πολυ μα πολυ βαρος βρε παιδι μου!
ακομα και το 600.

ομως απο κινητηρα ειναι γαματο. ομαλο και με πολυ ροπη!

ρε φιλε στο ειπαν και πιο πανω...
το οτι μπαινεις μεγαρα με το tdm (και γραφεις εναν συμπαθητικο χρονο) δεν λεει κατι.
μια φορα ειχε μπει και ο Μπουστας μ'ενα KLE500 και τους εκανε πλακα στο γρηγορο γκρουπ...

ολα πανε αν ξερεις να τα πας. το θεμα ειναι τι κανουν συγκριτικα με τον ανταγωνισμο.
αλλο πραγμα οι οδηγικες ικανοτητες και αλλο το ιδιο το μηχανακι.

δεν θα προτιμουσες να εκανες αυτα που κανεις αλλα με την μιση προσπαθεια που καταβαλεις?

και το θεμα δεν ειναι μονο η ευστροφια. οπως σου ειπαν, ειναι και το πλαισιο και η γεωμετρια και το βαρος κλπ,κλπ... δες τον ανταγωνισμο σε ΚΤΜ δικυλινδρα π.χ. να καταλαβεις.

εσυ γιατι δλδ του εχεις βαλει μισο R1 επανω? μπας και γινει καλυτερο... ε, μαθε κατι καινουργιο.. αν ειχες παρει κατι αλλο, δεν θα χρειαζοταν.
:wave2:

Maira
18/06/2011, 13:04
Κι εδώ είναι που πάει η παροιμία.....

Τα ράσα κάνουν τον παπά ή ο παπάς τα ράσα????

Νομίζω ότι είναι λίγο άκυρα κάποια πράγματα!

Το θέμα είναι με τι βολεύεται ο καθένας! Ακόμα και η κατανάλωση είναι σχετική εκτός αν μιλάμε για παπί!!!

Εδώ κάποιοι λένε ότι τα ss δεν είναι για ταξίδια! Διαφωνώ και έχω και μάρτυρες!
Κάποιοι λένε ότι με ένα εντούρο δε μπορείς να κάνεις μεγάλες αποστάσεις εθνική!
Διαφωνώ και έχω και μάρτυρες! :wacko:

Όλα είναι θέμα πώς βολεύεται ο καθένας! Έχω δει TDM να μπαίνει καλύτερα από ss. Ανάλογα τη στροφή? Τον οδηγό???? Όλα εξαρτόνται!

Δείτε ποιο σας αρέσει πιο πολύ και ποιος θα το χρησιμοιποιεί πιο πολύ και πάρτε το!
Αν και όπως και όλοι οι υπόλοιποι..... θα μοιράζεστε ΕΝΑ μηχανάκι???? :look: :look: :look:

devil's animal
18/06/2011, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
:cool:


+ 999
+ 649
+ 399
μωρη σουπια...:p

Aggelos_SV
18/06/2011, 13:49
XAXAXAXAXA

Πλάκα έχετε :lol:

Που 'σαι ρε Runner ...? (http://www.youtube.com/watch?v=2nOsd_ZE7Og)

Άκου εκεί ΤΔΜ ... :rotflmao:

:wave2:

p@nos
18/06/2011, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από g_m900
Δεν πειραζει.
Δεν εχω το εχω καταλαβει μεχρι στιγμης αυτο αν και τωρα το μηχανακι εχει της Παναγιας τα ματια επανω.

Συμφωνω ομως οτι ειναι παρωχημενο.
Παρωχημενο...οχι χαλια!



orea tora mono ena plesio pou na mi soystari xriazete na mi pigenoyn xamena afta poy toy bales......
ke fisika gia na apoktisi ke ena stixiodes zigizma :D

daz
18/06/2011, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
+ 999
+ 649
+ 399
μωρη σουπια...:p

3 μηχανάκια και ούτε ένα tdm? :beer:



Λοιπόν μόνο ένας τρόπος υπάρχει να πάμε αντιπαραθέσεις. Να γράψει κάποιος πως τα bmw είναι καλύτερα απ' τα tdm. :smokin:

g_m900
18/06/2011, 14:38
Πωπω ρε μαγκες δεν παλευεστε!
Εριξα καθαρα μεσα σε τρια χρονια 1000€ πανω στο μηχανακι.
Σαν να εβαλα εξατμισεις καινουργιες.
Εχω δoκιμασει και αλλα μηχανακια αλλα δεν με βολευει κανενα πλην tiger-ktm 990 smt.
Επειδη ομως ηθελα αξιοπιστια και δεν ειχα υπομονη να δω αν θα εβγαινε η οχι η επιλογη των αλλων δυο πανω, κατεληξα στο tdm γιατι το ηξερα και γιατι με 6200€ εν ετη 2008 δεν επερνα κατι αλλο καλυτερο.

Για μενα μιλαμε παντα που το 2006 πηρα την πρωτη μου μηχανη. Dominator 650 και εγω στα 26.

Εχετε την εντυπωση οτι με νοιαζει τι λεει ο καθενας;
Εμενα μου κανει και με αυτα που εβαλα το εκανα καλυτερο ειδικα σε εμφανιση στο ματι μου.
Αν ημουν σκ παρα σκ στα μεγαρα ΝΑΙ θα επερνα κατι μακραν καλυτερο.

Εσας δηλαδη αν σας δινοταν ευκαιρια να βαλετε μπροστινο απο r1 με 250€ θα καθοσασταν;
Βρηκα ευκαιρια και το εκανα.

Το κακο ειναι οτι καποιοι πασχουν απο ελλειψη σεβασμου προς συναδελφους μοτοσυκλετιστες.
Θα σταματησετε ποτε σε φαναρι και θα πειτε σε κατοχο tdm οτι εκανε μαλακια που δεν το πεταξε σε χαντακι και να του βαλει φωτια;;

Τι λεω...;
Μαλλον καποιοι το εχουν κανει!!!

PortisHead
18/06/2011, 14:40
Αυτη ειναι θέση οδηγησης για πολυωρα ταξιδια.


Γιατι τι να την κανεις την ανεση αμα εχεις "ελλειπή πληροφοριση μπροστινου" ? Ε ?


:lol: :lol: :lol: :lol:


229290

PortisHead
18/06/2011, 14:42
Αληθεια.....clip-on στα κεντρα του μπροστινου τροχου δεν μπαινουν ???
:rotflmao:

Maira
18/06/2011, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από g_m900
Πωπω ρε μαγκες δεν παλευεστε!
Εριξα καθαρα μεσα σε τρια χρονια 1000€ πανω στο μηχανακι.
Σαν να εβαλα εξατμισεις καινουργιες.
Εχω δoκιμασει και αλλα μηχανακια αλλα δεν με βολευει κανενα πλην tiger-ktm 990 smt.
Επειδη ομως ηθελα αξιοπιστια και δεν ειχα υπομονη να δω αν θα εβγαινε η οχι η επιλογη των αλλων δυο πανω, κατεληξα στο tdm γιατι το ηξερα και γιατι με 6200€ εν ετη 2008 δεν επερνα κατι αλλο καλυτερο.

Για μενα μιλαμε παντα που το 2006 πηρα την πρωτη μου μηχανη. Dominator 650 και εγω στα 26.

Εχετε την εντυπωση οτι με νοιαζει τι λεει ο καθενας;
Εμενα μου κανει και με αυτα που εβαλα το εκανα καλυτερο ειδικα σε εμφανιση στο ματι μου.
Αν ημουν σκ παρα σκ στα μεγαρα ΝΑΙ θα επερνα κατι μακραν καλυτερο.

Εσας δηλαδη αν σας δινοταν ευκαιρια να βαλετε μπροστινο απο r1 με 250€ θα καθοσασταν;
Βρηκα ευκαιρια και το εκανα.

Το κακο ειναι οτι καποιοι πασχουν απο ελλειψη σεβασμου προς συναδελφους μοτοσυκλετιστες.
Θα σταματησετε ποτε σε φαναρι και θα πειτε σε κατοχο tdm οτι εκανε μαλακια που δεν το πεταξε σε χαντακι και να του βαλει φωτια;;

Τι λεω...;
Μαλλον καποιοι το εχουν κανει!!!



:beer: :beer: :beer: :beer:


Η καγκουριά δεν έχει μάρκα και μοντέλο!

Ο καθένας όπως βολέυεται και ό,τι του αρέσει!

:wave2:

p@nos
18/06/2011, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από g_m900
Πωπω ρε μαγκες δεν παλευεστε!
Εριξα καθαρα μεσα σε τρια χρονια 1000€ πανω στο μηχανακι.
Σαν να εβαλα εξατμισεις καινουργιες.
Εχω δoκιμασει και αλλα μηχανακια αλλα δεν με βολευει κανενα πλην tiger-ktm 990 smt.
Επειδη ομως ηθελα αξιοπιστια και δεν ειχα υπομονη να δω αν θα εβγαινε η οχι η επιλογη των αλλων δυο πανω, κατεληξα στο tdm γιατι το ηξερα και γιατι με 6200€ εν ετη 2008 δεν επερνα κατι αλλο καλυτερο.

Για μενα μιλαμε παντα που το 2006 πηρα την πρωτη μου μηχανη. Dominator 650 και εγω στα 26.

Εχετε την εντυπωση οτι με νοιαζει τι λεει ο καθενας;
Εμενα μου κανει και με αυτα που εβαλα το εκανα καλυτερο ειδικα σε εμφανιση στο ματι μου.
Αν ημουν σκ παρα σκ στα μεγαρα ΝΑΙ θα επερνα κατι μακραν καλυτερο.

Εσας δηλαδη αν σας δινοταν ευκαιρια να βαλετε μπροστινο απο r1 με 250€ θα καθοσασταν;
Βρηκα ευκαιρια και το εκανα.

Το κακο ειναι οτι καποιοι πασχουν απο ελλειψη σεβασμου προς συναδελφους μοτοσυκλετιστες.
Θα σταματησετε ποτε σε φαναρι και θα πειτε σε κατοχο tdm οτι εκανε μαλακια που δεν το πεταξε σε χαντακι και να του βαλει φωτια;;

Τι λεω...;
Μαλλον καποιοι το εχουν κανει!!!





allo to oti to ekanes giati goystares/giati itan efkeria allo na prospa8is na mas pisis poso kalo ine to tdm(afoy den ine).....





na to xerese to mixanaki soy lipon ala to paradigma tis pistas ine entelos akiro.....

otan xobistes girnane sta megara 5aria kalo ine na kanoyme ligo gargara protoy arxisoyme na milame gia to pos odigame pista ke poso gamane ta mixanakia mas eki mesa........

Maira
18/06/2011, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
allo to oti to ekanes giati goystares/giati itan efkeria allo na prospa8is na mas pisis poso kalo ine to tdm(afoy den ine).....





na to xerese to mixanaki soy lipon ala to paradigma tis pistas ine entelos akiro.....

otan xobistes girnane sta megara 5aria kalo ine na kanoyme ligo gargara protoy arxisoyme na milame gia to pos odigame pista ke poso gamane ta mixanakia mas eki mesa........



Μα δεν μίλησε τουλάχιστον ο συγκεκριμένος για το πώς οδηγάει ή γ@μ@ει το μηχανάκι του στην πίστα!




(ή κατάλαβα λάθος??? :look: :hypnotize :alien: )

g_m900
18/06/2011, 14:56
Μαλλον δεν διαβασεσ παραπανω μου ποστ.
Το μαμα tdm ειναι καλο.
Πολυ καλο.
Και μπροστινο εχει καλο
Και πισω αναρτηση καλη
Φρενα παρα πολυ καλα.

Πλαισιο...δεν εχω διαπιστωσει μεγαλες στρεβλωσεις οποτε μια χαρα και εκει.
Τιμονι εχει για τα Μπαζα και αλλαζοντας το αποκτας πολυ πολυ καλυτερη πληροφορηση.
Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν.
Το ειχα μαμα και το καταυχαριστηθηκα.
Τωρα το ανανεωσα.
Αυτα.

p@nos
18/06/2011, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Μα δεν μίλησε τουλάχιστον ο συγκεκριμένος για το πώς οδηγάει ή γ@μ@ει το μηχανάκι του στην πίστα!




(ή κατάλαβα λάθος??? :look: :hypnotize :alien: )


eipe oti mama beni pista ke paei me aksiosis kiolas :p



Αρχικά δημιουργήθηκε από g_m900
Μαλλον δεν διαβασεσ παραπανω μου ποστ.
Το μαμα tdm ειναι καλο.
Πολυ καλο.
Και μπροστινο εχει καλο
Και πισω αναρτηση καλη
Φρενα παρα πολυ καλα.

Πλαισιο...δεν εχω διαπιστωσει μεγαλες στρεβλωσεις οποτε μια χαρα και εκει.
Τιμονι εχει για τα Μπαζα και αλλαζοντας το αποκτας πολυ πολυ καλυτερη πληροφορηση.
Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν.
Το ειχα μαμα και το καταυχαριστηθηκα.
Τωρα το ανανεωσα.
Αυτα.



to mama tdm ine gia to botso
to brostino ine gia skoypidia
to piso de kani oyte gia soysta se karotsa
frena metriotata
plesio aisxos

file sobara tin epomeni fora poy 8a pas megara 8a soy doso to mixanaki moy na kanis ena session.....ego exo allaksi akoma pio polla pragmata apo sena se ena mixanaki poy eixe kai anartisis kales apo ti mana toy ke frena ke ola.....
:)



meta ama stin 6 pidiksis pano apo to tdm ke to afisis na figi rouketa sta xorafia de 8a fteo ego pantos :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

g_m900
18/06/2011, 15:11
Οκ
Μονο που ξεχνας κατι βασικο.
ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΚΟΡΕΥΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ !!

Ειπα οτι δεν ισχυει τιποτα απο αυτα που λες για πλαισια και τα υπολοιπα.

Θες; Το δεχεσαι.
Δεν θες;
Ενταξει βρε αδερφε δεν θα χαλασουμε και τις καρδιες μας!!

lagman
18/06/2011, 15:21
Δηλαδη μ' αυτα που διαβασα μαλλον το στρωμα μου (1000 φυσικα) θα κανει παπαδες στην πιστα, ε?

Α ρε γμτ, με μπριζωσατε κ βλεπω να πεταγομαι μεχρι τις Σερρες και να μπαινω για χρονους με το

3βαλιτσο...

:bawl: :bawl: :bawl: :lol: :lol: :lol:

sapila racing
18/06/2011, 17:20
Για να τελειώνουμε.

Οταν λέμε δικύλινδρο (σε σχέση με 4κύλινδρο) εννούμε αυτό.

Οποιος ξέρει να το 'διαβάσει' καταλαβαίνει.

Κολλήσατε με τα TDM κλπ αχρηστα πράματα... :evil:


229302

p@nos
18/06/2011, 18:14
kai afto me tin teleftaia leksi sta V moter :smokin: :smokin: :smokin:


http://www.motorcycle.com/gallery/gallery.php/d/225259-2/2010_Literbike_Shootout_DynoChart_ALLHP.jpg?g2_GALLERYSID=TMP_SESSION_ID_DI_NOISSES_PMT

PetranGR
18/06/2011, 19:34
φτάσαμε στο τέλος... :)

Ωραία ευχαριστώ για τις πολλές και ωραίες απαντήσεις και που ασχολήκατε μαζί μου και γενικά ,είπατε πολλάα πράγματα για τις μηχανές .

Να'στε καλά :)

IVX
18/06/2011, 19:53
Σε παρακαλω πες τους οτι κατεληξες σε BMW F800R να τους στειλεις ολους!!

daz
18/06/2011, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από IVX
Σε παρακαλω πες τους οτι κατεληξες σε BMW F800R να τους στειλεις ολους!!

Αυτό θα ήταν το τελειωτικό χτύπημα. :lol:

PetranGR
18/06/2011, 20:31
χαχα όχι παιδιά απλά μαθαίνω για να ξέρω :)

:beer:

daz
18/06/2011, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από LordVeyron
χαχα όχι παιδιά απλά μαθαίνω για να ξέρω :)

:beer:

Στην επόμενη βόλτα κοίτα να μην λείπεις. Θα έχει ταχύρυθμο, να ξέρεις που πατάς!


Ναι θα είναι και ένα tdm μαζί μας, ταχύρυθμο χωρίς τδμ δεν γίνεται. :wave2:

PetranGR
18/06/2011, 20:47
να δω πως θα ακολουθησω κυριος...


(σημερα μπορω να πω οτι τα πηγα καλα με το 125 cc... δικαβαλος με τσαντα που ζυγιζε καμια 5-6 κιλα.... και 1 ατομο 75 κιλα και αλλος 72 κιλα,και αλλα 130 με φουλ ντεποζιτο , με 110 χλμ το μαξ.... πηγα Βεροια και γυρισα ) ;)

(ο Joy ,είπε οτι εαν το ακουγε καποιος αυτο θα κουραζοταν :P :P )

daz
18/06/2011, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από LordVeyron
να δω πως θα ακολουθησω κυριος...
Όταν λέμε θα κανονίσουμε βόλτα με τδμ εσύ τι φαντάζεσαι δλδ? Πως θα πάμε πιο μακρυά απ' την καφετέρια? :lol:

Μην αγχώνεσαι ρε!

(σημερα μπορω να πω οτι τα πηγα καλα με το 125 cc... δικαβαλος με τσαντα που ζυγιζε καμια 5-6 κιλα.... και 1 ατομο 75 κιλα και αλλος 72 κιλα,και αλλα 130 με φουλ ντεποζιτο , με 110 χλμ το μαξ.... πηγα Βεροια και γυρισα ) ;)

(ο Joy ,είπε οτι εαν το ακουγε καποιος αυτο θα κουραζοταν :P :P )

Νομίζω πως είσαι έτοιμος για το επόμενο βήμα. Να πείσεις τον αδελφό σου να μην πάρετε τδμ. :cry:

PetranGR
18/06/2011, 21:35
χαχααχ,πολυ μπιχτη ηταν αυτη.Κοιτα , δεν εχω προβλημα ετσι και αλλιως ξερω οτι θα με "μαζευεις" εσυ ,σαν την αλλη φορα οπου και εαν παμε οποτε δεν εχω προβλημα...

Ναι,μου φαινετε ειμαστε ετοιμοι να του φερω αρκετα επιχειρηματα,γιατι οσο ναναι δεν ειναι η μοναδικη φορα που παω,ειναι η 2η που το κανω αυτο και μαλλον θα ξαναγινει και αλλες φορες προς το συγκεκριμενο μερος.Αλλα ενταξει εχουμε ακομα,τα μαζευω τα ρημαδια... τα λεφτα ;) Μετα θα ακολουθω πιστευω.

PortisHead
18/06/2011, 23:57
Οχι που θα ειχατε την τελευταια λεξη :lol:

Και ολα να τα παρακουσεις....παρε TDM για να εχεις τα καλυτερα μωρα πανω.

Δες και γυρω μόνος σου....ολες οι ομορφουλες σε TDM δεν καθονται ? Ε ?

:lol: :lol: :lol:

:beer:

Ασε που εχει παραρτημα TDM Hellas στη Θεσσ/νικη και θα αρχισεις τις εκδρομες και τα ταξιδια ;)

PetranGR
19/06/2011, 00:09
αχαχαχα,σε αυτό έχεις δίκιο αρκετές κούκλες είναι πάνω σε TDM ,ΑΛΛΑ δεν έχουν δεί την γλύκα απο το μικρό μου CBRακι για αυτό :P

Επίσης...ας έχει παράρτημα δεν με ενδιαφέρει, ότι και εάν μηχανή πάρω τουλάχιστον θα έχω εσάς εδώ να πηγαίνω εκδρομές ;)

daz
19/06/2011, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead


Δες και γυρω μόνος σου....ολες οι ομορφουλες σε TDM δεν καθονται ? Ε ?



Αυτό ήταν ύπουλο Portis. :lol:

:beer: :beer: :beer:

PortisHead
19/06/2011, 00:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Αυτό ήταν ύπουλο Portis. :lol:

:beer: :beer: :beer:

:a13:

sovaros_user
19/06/2011, 11:37
εχετε γραψει τοσες σελιδες για μηχανακι 10ετιας που το τιμονι ειναι σαν της χαρλει, καιει τα αντερα του κ η ειδικοτητα του ειναι τα 100 μετρα στο φαναρι... Αφηστε τους καγκουρες να το αγοραζουν στα 10.000 :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: κ μετα να το εκθειαζουν


Αντε να πουμε για κανενα σοβαρο οχημα, αφηστε το ησυχο το ΤΔΜ :beer:

trelf
21/06/2011, 00:07
"Κάνενας ηλεκτρολόγος Αθήνα μεριά?

Επειδή έχω φτάσει στο σημείο να θέλω να πουλήσω το μηχανάκι, έστω και αν μείνω αμήχανος για κάποιο διάστημα, ζητώ αν γνωρίζει κάποιος κάποιον ηλεκτρολόγο, τον οποίο να έχει τεστάρει όσον αφορά τις γνώσεις του, για να κάνω μια τελευταία προσπάθεια πριν σουτάρω το χορνετάκι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων."

:beer:

Παρε hornetaki φιλε χαχα! :beer:

πηγη: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=118905

Υ.Γ.: πλακα κανω....συμπονω τον φιλο και μακαρι να λυσει το προβλημα του συντομα!!!

sovaros_user
21/06/2011, 00:25
δεν θελω να στο χαλασω, αλλα το παιδι που παραθεσες... εχει χορνετ 10ετιας :bigcry: :bigcry: