PDA

View Full Version : 100% Νομιμοι Οδηγοι



7gibernau
15/06/2011, 12:32
Παρακαλουνται οσοι οδηγουν καθ ολα νομιμα να ποσταρουν εδω τη διαδρομη που εκαναν-κανουν καθημερινα
δουλεια..βολτα..καφε...ταξιδι...κοκ.....



μονο οι νομιμοι......με καθε ειδους οχημα.....

sniper
15/06/2011, 12:34
Δυστυχώς οι NLS και gdevelek δεν γράφουν πλέον στο moto.gr

Allst@rf
15/06/2011, 13:06
ποιος ο σκοπος του θρεντ μητσε?

εσυ που το ανοιξες εισαι 100%?:evil:

EVI
15/06/2011, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δυστυχώς οι NLS και gdevelek δεν γράφουν πλέον στο moto.gr

:bigcry:

EVI
15/06/2011, 13:09
apo to spiti moy mexri to periptero ... sto dipla pezodromio

:rotflmao:

alex14
15/06/2011, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δυστυχώς οι NLS και gdevelek δεν γράφουν πλέον στο moto.gr

:rotflmao: :rotflmao:

7gibernau
15/06/2011, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
ποιος ο σκοπος του θρεντ μητσε?

εσυ που το ανοιξες εισαι 100%?:evil:

να δω ποσοι απ αυτους που κρινουν,βριζουν,φτηνουν,κατηγορουν τους αλλους
ειναι νομιμοι και εχουν το δικαιομα να τα λεν ολ'αυτα..

εγω νομιμος?
και να θελω δε μπορω..

7gibernau
15/06/2011, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
apo to spiti moy mexri to periptero ... sto dipla pezodromio

:rotflmao: με τα ποδια δεν πιανει.....!!

Εχετλαίος
15/06/2011, 13:57
Νόμιμος εδώ.
:wave2:

Cpt. Haddock
15/06/2011, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Νόμιμος εδώ.
:wave2:

Αφού δε φοράς κράνος :smokin:

nikos_abel
15/06/2011, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Νόμιμος εδώ.
:wave2:

Με το αυτοκίνητο δε μετράει. Αφού σέρνεται το χάιμπριντ!!!!!!:rotflmao: :rotflmao:

Εχετλαίος
15/06/2011, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αφού δε φοράς κράνος :smokin:

Με το ποδήλατο πάντα πλέον γιατί με ξέχεσε μια μέρα ο μικιός!
Είπαμε: Mε οποιοδήποτε όχημα! Απατεώνες!
:mad:

Anty12
15/06/2011, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Νόμιμος εδώ.
:wave2:

+ ένας

7gibernau
15/06/2011, 14:17
δηλαδη το οριο ταχυτητας δεν το ξεπερνατε?

ουτε μια παραβαση???

ERRIKA
15/06/2011, 14:20
Κυλιόμενη στο βούρκο της παρανομίας εγώ! :wave2:

Εχετλαίος
15/06/2011, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
δηλαδη το οριο ταχυτητας δεν το ξεπερνατε?

ουτε μια παραβαση???

Όχι. Γιατί; Θα έπρεπε;
Καλά, δεν ήμουνα πάντα έτσι...Υπήρξα και έφηβος, και νέος, και πολύ μ@λάκας στο τιμόνι. Μια φορά μάλιστα παρολίγο και να στείλω κάποιον στον άλλο κόσμο.
Αλλά τα τελευταία χρόνια νόμιμα όλα. Μια, δυο κάτω.
Πιο χαλαρά. Ακόμη και αν βιάζομαι. Η ζωή (η εδική μου και των συνανθρώπων μου) πρώτα, μετά οι υποχρεώσεις.
Γίνεται, δεν είναι και τόσο δύσκολο...

:wave2:

BLiTzER
15/06/2011, 14:29
Όταν αναγκάζομαι να πάρω το αυτοκίνητο και έχει μποτιλιάρισμα, είμαι νομιμότατος.

John Steed
15/06/2011, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Όχι. Γιατί; Θα έπρεπε;
Καλά, δεν ήμουνα πάντα έτσι...Υπήρξα και έφηβος, και νέος, και πολύ μ@λάκας στο τιμόνι. Μια φορά μάλιστα παρολίγο και να στείλω κάποιον στον άλλο κόσμο.
Αλλά τα τελευταία χρόνια νόμιμα όλα. Μια, δυο κάτω.
Πιο χαλαρά. Ακόμη και αν βιάζομαι. Η ζωή (η εδική μου και των συνανθρώπων μου) πρώτα, μετά οι υποχρεώσεις.
Γίνεται, δεν είναι και τόσο δύσκολο...

:wave2:


+Ένας εδώ!! :wave2:


Έκανα κι εγώ τις τρέλες μου, παρά το νεαρό της ηλικίας μου, δεν χρειάζομαι άλλες!


Και πιο αναλυτικά, μιας και ρώτησες

Δουλειά: Πάντα και μόνο με κράνος. Ούτε για δύο μέτρα χωρίς

Βόλτα: Κράνος κι εγώ και η σύζυγος

Καφέ: Κράνος κι εγώ και η σύζυγος

Ταξίδι: Ενοικιαζόμενο αυτοκίνητο μετά της συζύγου, συνήθως μαζί με τις αδελφές της ή με φίλους. Πάντα ζώνες μέσα στο αυτοκίνητο, όλοι ανεξαιρέτως θέσης. Το αυτοκίνητο έχει 5 ζώνες, μην το ξεχνάτε. Επίσης, σχεδόν ποτέ δεν πάω πάνω από 100, εκτός κι αν κάνω προσπέραση.

Το αμάξι μου παλαιότερα αλλά και το παπάκι μου τώρα, δεν έχουν μείνει ούτε μια μέρα χωρίς ασφάλεια.

Αυτά! :wave2:

Joyrider
15/06/2011, 15:00
Ένας 90% εδώ :lol:

John Steed
15/06/2011, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Ένας 90% εδώ :lol:
:p :lol:

Joyrider
15/06/2011, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
:p :lol:

Ε μα. :lol:

Εμένα με νοιάζει να είμαι ασφαλής για μένα και ακίνδυνος για τους υπόλοιπους, όχι να είμαι νόμιμος 100% .:winka:

Να πηγαίνω με 50 ξέρω γω και να κινδυνεύω να περάσει η κίνηση από πάνω μου δεν λέει :bigcry:

John Steed
15/06/2011, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Ε μα. :lol:

Εμένα με νοιάζει να είμαι ασφαλής για μένα και ακίνδυνος για τους υπόλοιπους, όχι να είμαι νόμιμος 100% .:winka:

Να πηγαίνω με 50 ξέρω γω και να κινδυνεύω να περάσει η κίνηση από πάνω μου δεν λέει :bigcry:

Εγώ με αυτή την απάντηση είμαι ικανοποιημένος...

Εντάξει, δεν είμαστε και παππούδες με corolla

Tpap
15/06/2011, 15:17
Άλλος ένας νόμιμος εδώ.

Όταν μηχανή και αμάξι είναι σβηστά. :wave2:

PetranGR
15/06/2011, 15:20
100 % νόμιμος,πήγα στην θάλασσα με έξω να έχει 33 βαθμούς και φορούσα εξόπλισμό φούλ ακόμα και τότε,όσο ζέστη και εάνεχει και ιδρώνω πότέ δεν το βγάζω απο πάνω μου.

Κράνος,κορδούρα μπότες,το παντελόνι πήγε για ράψιμο γιατί έχασα κατι κιλά :D

οπότε 100 % και στην μηχανή όλα πάνω νόμιμα... :winka:

(του χρονου δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι αυτα)

EVI
15/06/2011, 15:26
molis pesan 2 kopeles xoris kranos kai h mia einai mesa sta aimata sto kefali , tis xtyphse amaksi

ti? eimai ektos thematos?

Aggelos_SV
15/06/2011, 15:28
Από τη στιγμή που η διήθηση δεν προβλέπεται από κανέναν ΚΟΚ είμαστε ΟΛΟΙ παράνομοι
:wave2:

sergiosm
15/06/2011, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Κυλιόμενη στο βούρκο της παρανομίας εγώ! :wave2:

+ 1

και μετά λένε ότι είμαστε ψεύτες ...

:a015: :a015: :a015:
:lol:

ERRIKA
15/06/2011, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
molis pesan 2 kopeles xoris kranos kai h mia einai mesa sta aimata sto kefali , tis xtyphse amaksi

ti? eimai ektos thematos?

Ναι. :D

blackbusa
15/06/2011, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
Παρακαλουνται οσοι οδηγουν καθ ολα νομιμα να ποσταρουν εδω τη διαδρομη που εκαναν-κανουν καθημερινα
δουλεια..βολτα..καφε...ταξιδι...κοκ.....



μονο οι νομιμοι......με καθε ειδους οχημα.....

αυτος που ψαχνεις ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ...καθ ολα νομιμα εννοω...

:wave2:

EVI
15/06/2011, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Ναι. :D

e malakia moy :smokin:

Εχετλαίος
15/06/2011, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
αυτος που ψαχνεις ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ...καθ ολα νομιμα εννοω...

:wave2:

:confused:

blackbusa
15/06/2011, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
:confused:

καθ ολα νομιμα εννοει φανταζομαι by the book(ΚΟΚ)...και ενα χλμ να πηγαινεις παραπανω απο ενα οριο ταχυτητας εισαι παρανομος...δεν λεμε για σωστη κινηση στο οδοστρωμα κλπ....και δεν εννοω εσενα προσωπικα...

DimChios
15/06/2011, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Κυλιόμενη στο βούρκο της παρανομίας εγώ! :wave2:


Σε όλα?

7gibernau
15/06/2011, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Κυλιόμενη στο βούρκο της παρανομίας εγώ! :wave2: :a07:

ERRIKA
15/06/2011, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Σε όλα?

Εντάξει... το κρακ το έχω κόψει...:lol: :lol: :rotflmao:

chr1s_86
15/06/2011, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Από τη στιγμή που η διήθηση δεν προβλέπεται από κανέναν ΚΟΚ είμαστε ΟΛΟΙ παράνομοι
:wave2:

+1... :beer:

DimChios
15/06/2011, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Εντάξει... το κρακ το έχω κόψει...:lol: :lol: :rotflmao:


το μονο ισως!

tifoso4ever
15/06/2011, 16:41
ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΦΙΛΤΑΤΕ 100% ΝΟΜΙΜΟΣ????
:confused: :confused: :confused: :confused:
Γιατι, στην καθημερινη μετακινηση στην πολη, ειναι τραγικα διαφορετικο να οδηγας με λογικη, συνεση και αυτοσυγκρατηση, ωστε να εισαι ασφαλης για τον εαυτο σου και για τους αλλους, και ΑΑΑΑΑΑΑΛΛΟ να οδηγας με το γραμμα του νομου, του Κ.Ο.Κ. κλπ κλπ...
Εκτος αν τα θεωρεις αρρηκτα συνδεδεμενα αυτα τα δυο, οποτε εισαι εκτος πραγματικοτητας, και σταματαω εδω...

:beer: :beer: :beer:

dimzan
15/06/2011, 17:45
λοιπον ειμαι νομιμος αλλα:

καποιες φορες που δεν εχω αμαξι πισω δε βγαζω φλας
στην κιφισσιας πηγαινω συχνα πανω απο 100
οταν εχει κινηση περναω αναμεσα απο τα αμαξια (οχι σαν τον βατανεν παντως)
εχω εξατμιση αταπωτη
οταν βλεπω πορτοκαλι παταω γκαζι
σουζες δεν κανω, σπινιες κανω, burnout δεν κανω (2-1 ειμαι καλος λοιπον)
.....

αφηνω τους περαστικους να περνανε
δε στριφογυριζω στις νεκρες γωνιες στα αμαξια
δε χτυπαω κοφτες αταπωτος σε στενακια και κατοικημενες γειτονιες
φοραω κρανος-γαντια-μπουφαν παντα



τι πιανομαι? ασφαλης παρανομος νομιζω...

μα την παναγια ομως οποιος προσπαθησει να παει εντος οριων στην κιφισιας (οταν δεν εχει κινηση) θα τον φανε ζωντανο !

blackbusa
15/06/2011, 17:49
ρε τι ψαχουμε και το κουραζουμε...ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ...ΠΟΣΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΨΕΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΖΟΥΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ???δεν λεω για την βαρεμαρα να κανουμε 5-10 μετρα για να φτασουμε στην διαβαση...

καθολα νομιμοτητα σημαινει και τελειοτητα...και κανεις ανθρωπος δεν ειναι τελειος....

Manalishi
15/06/2011, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Από τη στιγμή που η διήθηση δεν προβλέπεται από κανέναν ΚΟΚ είμαστε ΟΛΟΙ παράνομοι
:wave2:

+1

:beer: :beer:

devil's animal
15/06/2011, 19:05
δεν παιζει να ειναι καποιος 100% νομιμος...
εστω και 1χλμ να εχεις παραβει το οριο, εστω και μια διηθηση να εχεις κανεις, εστω και μια εξατμιση να φορας ξεταπωτη, εισαι παρανομος.

και πριν με πειτε απολυτο να σας θυμισω οτι υπαρχουν απειροι δρομοι, λεωφοροι και μη που θεωρουνται οτι βρισκονται σε κατοικημενες περιοχες και το οριο ξαφνικα απο 90 που ειναι γινεται 50.


εγω δεν ειμαι νομιμος ουτε στον υπνο μου...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

usabug
15/06/2011, 19:14
οι σουζες ειναι νομιμες ???? οι ακραπες σε δικιλινδρο ????

Γιατι αν ναι τοτε ειμαι απολυτως νομιμος !!!!!!!:rotflmao: :rotflmao:

taisteal
15/06/2011, 23:26
φοραω παντα μα παντα κρανος.δεν τρωω στοπ και φαναρια,δεν τρεχω μεσα στην πολη,και στα ταξιδια νομιμος παντα.δεν οδηγω με σαγιοναρα τρεντυ και αμανικο,και εχω μαμα εξατμισεις.κερδιζω κανενα βραβειο??????:D :D :D

dimzan
16/06/2011, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από tommy dakar
φοραω παντα μα παντα κρανος.δεν τρωω στοπ και φαναρια,δεν τρεχω μεσα στην πολη,και στα ταξιδια νομιμος παντα.δεν οδηγω με σαγιοναρα τρεντυ και αμανικο,και εχω μαμα εξατμισεις.κερδιζω κανενα βραβειο??????:D :D :D


δηλαδη στην εθνικη πας με 120?? δεν παιζει...

taisteal
16/06/2011, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
δηλαδη στην εθνικη πας με 120?? δεν παιζει...
οχι με 120.με 100.σταθερα:)

Allst@rf
16/06/2011, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από tommy dakar
φοραω παντα μα παντα κρανος.δεν τρωω στοπ και φαναρια,δεν τρεχω μεσα στην πολη,και στα ταξιδια νομιμος παντα.δεν οδηγω με σαγιοναρα τρεντυ και αμανικο,και εχω μαμα εξατμισεις.κερδιζω κανενα βραβειο??????:D :D :D

κερδίζεις ,αλλά άμα σου πω ποιο,θα θυμώσεις...


:winka:

Allst@rf
16/06/2011, 00:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από tommy dakar
φοραω παντα μα παντα κρανος.δεν τρωω στοπ και φαναρια,δεν τρεχω μεσα στην πολη,και στα ταξιδια νομιμος παντα.δεν οδηγω με σαγιοναρα τρεντυ και αμανικο,και εχω μαμα εξατμισεις.κερδιζω κανενα βραβειο??????:D :D :D


η αυτοκριτική σου είχε αποτέλεσμα βλέπω...:winka:

taisteal
16/06/2011, 00:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
η αυτοκριτική σου είχε αποτέλεσμα βλέπω...:winka:
:uplate: :uplate: :uplate:

dimzan
16/06/2011, 00:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από tommy dakar
οχι με 120.με 100.σταθερα:)

κατι απο τσακ νορις μου βγαζει η απαντηση.

μολλον ειναι ο μονος που μπορει να οδηγησει σε ελληνικο δρομο χωρις να κανει την παραμικρη παρανομια. επισης ειναι ο μονος που τηρει τα ορια ταχυτητας οδηγωντας vstrom παρα τη διαστιμικη ιπποδυναμη.. ο τσακ νορις ειναι ο μονος που δεν εχει πεσει σε λακουβα σε ελληνικο δρομο... λιγο οφφ αλλα μου ρθε :p

Volo
16/06/2011, 00:42
Εγώ βλέπω καμιά φορά ότι όποιος είναι νόμιμος κυνδινεύει
μέσα σε αυτό το χάος...

taisteal
16/06/2011, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
κατι απο τσακ νορις μου βγαζει η απαντηση.

μολλον ειναι ο μονος που μπορει να οδηγησει σε ελληνικο δρομο χωρις να κανει την παραμικρη παρανομια. επισης ειναι ο μονος που τηρει τα ορια ταχυτητας οδηγωντας vstrom παρα τη διαστιμικη ιπποδυναμη.. ο τσακ νορις ειναι ο μονος που δεν εχει πεσει σε λακουβα σε ελληνικο δρομο... λιγο οφφ αλλα μου ρθε :p
δεν εχω v strom,αν ειχα θα εσπαγα το φραγμα του ηχου και θα παρανομουσα...

taisteal
16/06/2011, 00:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
Εγώ βλέπω καμιά φορά ότι όποιος είναι νόμιμος κυνδινεύει
μέσα σε αυτό το χάος...
εχει μια βαση αυτο που λες,ομως αλλιως αντιδρας στα 100 και αλλιως στα 160+

webassasin
16/06/2011, 03:44
Στο αυτοκινητο νομιμος,ισως επειδη το παιρνω μονο για βολτα με την κοπελα μου και προσεχω πολυ.
Παιζει να ειμαι χειροτερος οταν οδηγω το παπι,παρα οταν οδηγω τη μηχανη.
Οταν θελω ομως να γραψω στο moto.gr κατακρινω τους παρανομους.
Στη θεωρια λοιπον καλοι ειμαστε.

harris_x
16/06/2011, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
Παιζει να ειμαι χειροτερος οταν οδηγω το παπι,παρα οταν οδηγω τη μηχανη.

+675

TROOPER
16/06/2011, 10:20
τι παπαρα θρεντ ειναι παλι αυτο ρε σετε?

:dizzy:

nikos_abel
16/06/2011, 11:38
Θα βγάλει στο τέλος πόρισμα π.χ.

"Μετά από εξονυχιστική δημοσκόπηση, ο Έλληνας αποδείχθηκε ότι είναι
86,2549542265555422252% νόμιμος στην οδήγησή του".

7gibernau
16/06/2011, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
τι παπαρα θρεντ ειναι παλι αυτο ρε σετε?

:dizzy:
περιεργιας...

7gibernau
16/06/2011, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Θα βγάλει στο τέλος πόρισμα π.χ.

"Μετά από εξονυχιστική δημοσκόπηση, ο Έλληνας αποδείχθηκε ότι είναι
86,2549542265555422252% νόμιμος στην οδήγησή του".
κοψε κατι....

georgio
16/06/2011, 13:49
Μιας και παίζουμε με το γράμμα του νόμου: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=118718


Αν το νόημα είναι επειδή κάνουμε διήθηση, πάμε πάνω από το όριο σε δρόμους που η ταμπέλα έχει μπει το '70 και παρκάρουμε σε απόσταση μικρότερη από τα 20 μέτρα από φανάρι, να μη μιλάμε για ό,τι βλέπουμε, φάε λάδι...

opeth
16/06/2011, 19:04
Να δινουν επιδομα στους νομιμους δικυκλιστες! Οχι στους δημοσιους αν φτιαξουν καφε και δε λερωσουν κουταλια.

alexxxcbr
16/06/2011, 19:47
Δεν με νοιαζει να ειμαι νομιμος.Με νοιαζει να γυριζω καθε βραδυ ασφαλης σπιτι μου.




:winka: :winka:

nikos_abel
19/06/2011, 21:51
Η απάντηση του αν είναι αυτό δυνατόν, να είσαι 100% νόμιμος δηλαδή, είναι εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=2022500#post2022500)

7gibernau
20/06/2011, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Η απάντηση του αν είναι αυτό δυνατόν, να είσαι 100% νόμιμος δηλαδή, είναι εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=2022500#post2022500) καταλαβαίνω τι θες να πεις
Άλλο ο παράνομος θα εινΑι αυτός που ίσως(Φτου Φτου Φτου) θα ακουμπήσει τη μηχανη...

nikos_abel
20/06/2011, 07:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
καταλαβαίνω τι θες να πεις
Άλλο ο παράνομος θα εινΑι αυτός που ίσως(Φτου Φτου Φτου) θα ακουμπήσει τη μηχανη...

Τυπικά έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο. Πρακτικά, να το χέσω που ο παράνομος θα ρίξει τη νόμιμα
παρκαρισμένη μου μοτό και θα πληρώσω π.χ. 600 Ε για σπασμένα πλαστικά.

Άλλο, αντίστροφο παράδειγμα. Φορώντας κράνος είμαι νόμιμος. Να μη φοράω δηλαδή
μπουφάν, γάντια κλπ., δε πειράζει.


Κάτι που ο σύγχρονος άνθρωπος ξεχνάει μόνιμα. Υπάρχει το γράμμα του νόμου, υπάρχει και
το πνεύμα του νόμου.

micro_fresh
20/06/2011, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexxxcbr
Δεν με νοιαζει να ειμαι νομιμος.Με νοιαζει να γυριζω καθε βραδυ ασφαλης σπιτι μου.




:winka: :winka:

+200 !

Με ό,τι αυτό προυποθέτει (διήθηση για να μη την φάμε από πίσω, πέρασμα με πορτοκαλοκόκκινο γιατί η νταλίκα από πίσω έχει αποφασίσει πως θα το περάσει κτλ)...

schumifer
20/06/2011, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Κυλιόμενη στο βούρκο της παρανομίας εγώ! :wave2:


Αγκαλιά με την Έρρικα κι εγώ. (η τέλος πάντως εκεί δίπλα)
Αλλά να εξηγούμαι.
Οδηγάω παπάκι.
Πάντα κράνος. Κι ο συνεπιβάτης (θέλει δε θέλει!).
Διήθηση στο φουλ εκτός κι αν κουβαλάω μαμά (οπότε διήθηση μόνο με τα αμάξια ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΑ-
εξαίρεση. μία μαμά γουστάρει τόσο πολύ διήθηση που κάθε φορά μου ζητάει να πηγαίνω πιο γρήγορα ανάμεσα απ'τα αμάξια!!wtf???)
Το παπί δεν μπορεί να ξεσκίσει κι όλας τα όρια ταχύτητας αλλά όταν έχω άδειο δρόμο σπάνια θα πάω με 50.
STOP ελέγχω, φανάρια δεν περνάω (ναι στο κίτρινο αν προλαβαίνω γκαζώνω, αλλιώς κοκαλώνω)
Ανάποδα δεν πηγαίνω
Σούζα, σπινιαρίσματα δεν (το'χω!)
Φροντίζω τη φυσική κατάσταση του παπιού (για να με φροντίζει κι αυτό), πάντα όλα τα χαρτιά
Τι βαθμό παίρνω?

dimzan
20/06/2011, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumifer
Αγκαλιά με την Έρρικα κι εγώ. (η τέλος πάντως εκεί δίπλα)
Αλλά να εξηγούμαι.
Οδηγάω παπάκι.
Πάντα κράνος. Κι ο συνεπιβάτης (θέλει δε θέλει!).
Διήθηση στο φουλ εκτός κι αν κουβαλάω μαμά (οπότε διήθηση μόνο με τα αμάξια ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΑ-
εξαίρεση. μία μαμά γουστάρει τόσο πολύ διήθηση που κάθε φορά μου ζητάει να πηγαίνω πιο γρήγορα ανάμεσα απ'τα αμάξια!!wtf???)
Το παπί δεν μπορεί να ξεσκίσει κι όλας τα όρια ταχύτητας αλλά όταν έχω άδειο δρόμο σπάνια θα πάω με 50.
STOP ελέγχω, φανάρια δεν περνάω (ναι στο κίτρινο αν προλαβαίνω γκαζώνω, αλλιώς κοκαλώνω)
Ανάποδα δεν πηγαίνω
Σούζα, σπινιαρίσματα δεν (το'χω!)
Φροντίζω τη φυσική κατάσταση του παπιού (για να με φροντίζει κι αυτό), πάντα όλα τα χαρτιά
Τι βαθμό παίρνω?

αριστα στο milf-hunter :D

Amplified
20/06/2011, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
αριστα στο milf-hunter :D

Epic lol :cool:

Sorry πάντως, αν δεν κάνεις διήθηση δεν μένουν και πολλοί λόγοι για να οδηγάς δίκυκλο στην Ελλάδα. Όταν οδηγάω σε πολιτισμένες χώρες (παθητική ασφάλεια, νοοτροπία οδηγών, άσφαλτο κλπ.), ακολουθώ σε μεγάλο ποσοστό το γράμμα του νόμου κι όχι επειδή είναι μεγαλύτερες οι πιθανότητες να φάω κλήση, if you know what I mean.

sniper
20/06/2011, 11:42
Μάλλον για λάθους λόγους οδηγώ τόσα χρόνια..

Ευχαριστώ που μας ανοίξατε νέους ορίζοντες.. :beer:

mats8282
20/06/2011, 11:58
100% νόμιμος εγώ Δομοκό-Αθήνα...

Όταν είδα,προχτές,τα λάστιχα του Yaris που ανέβηκε στο χωριό ο κολλητός με την κοπέλα του έπαθα τριπλό εγκεφαλικό :uplate: . Μην τολμήσετε να με προσπεράσετε στο γυρισμό τους είπα και κατεβήκαμε,χτες,με 50 τις στροφές για Λαμία και 80-100 στην Εθνική μέχρι την Αθήνα...

Πάνω από 3 ώρες το κάναμε,μαρτύριο...Είδα την απόλυτα μικρότερη κατανάλωση στα 5 χρόνια που έχω το gsr-άκι...

Μέχρι χτες το 200 δεν θυμάμαι να το έχω δει στο μερικό χιλιομετρητή,με 16 λίτρα ντεπόζιτο,μια φορά είχα μείνει στα 175 χλμ,μια άλλη είχα κάψει 10 λίτρα σε 80 χλμ και γενικά η ρεζέρβα στην πόλη μου ανάβει στα 130-140 χλμ και στο ταξίδι με ψιλονορμάλ ταχύτητες στα 160-170...

Χτες λοιπόν άναψε κάτω από το σπίτι μου,δηλαδή περίπου 12 λίτρα σε 238 χλμ που είναι μέση κατανάλωση ~5λτ/100 :eyepop: :eyepop: :eyepop: ...

spyro
20/06/2011, 12:44
Δεν ξέρω αν είμαι νόμιμος ή όχι. Δεν ξέρω αν εσείς που λέτε ότι είστε νόμιμοι είστε πραγματικά ή όχι. Χαίρομαι αν όντως είστε. Δε το αμφισβητώ. Δεν έχω τίποτα εναντίον σας. Μακάρι να ήμουν σαν και εσάς.

Αλλά:

Το αντικείμενο της συζήτησης και συμπεριφοράς περι της νομιμότητας και ειδικά στα φόρουμ είναι λίγο περίεργο. Το να είσαι νόμιμος και διαφημίζεις τη νομιμότητα σου με brutal τρόπο όπως ο κάγκουρας διαφημίζει τη μαλάκυνση του με αντίστοιχο brutal τρόπο είναι το ένα και το αυτό για μένα.

Και οι 2 συμπεριφορές αποσκοπούν στο ίδιο. Και οι 2 συμπεριφορές, σκοπό έχουν τη προσωπική ανάδειξη και άντληση προσωπικής αυτοπεποίθησης έναντι των άλλων. Υπαρξιακό είναι το θέμα σας.

Αφού δε μπορείτε ή δε θέλετε να κάνετε καμια σούζα έξω από καμιά καφετέρια, το ρίχνεται στη

7gibernau
20/06/2011, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
Δεν ξέρω αν είμαι νόμιμος ή όχι. Δεν ξέρω αν εσείς που λέτε ότι είστε νόμιμοι είστε πραγματικά ή όχι. Χαίρομαι αν όντως είστε. Δε το αμφισβητώ. Δεν έχω τίποτα εναντίον σας. Μακάρι να ήμουν σαν και εσάς.

Αλλά:

Το αντικείμενο της συζήτησης και συμπεριφοράς περι της νομιμότητας και ειδικά στα φόρουμ είναι λίγο περίεργο. Το να είσαι νόμιμος και διαφημίζεις τη νομιμότητα σου με brutal τρόπο όπως ο κάγκουρας διαφημίζει τη μαλάκυνση του με αντίστοιχο brutal τρόπο είναι το ένα και το αυτό για μένα.

Και οι 2 συμπεριφορές αποσκοπούν στο ίδιο. Και οι 2 συμπεριφορές, σκοπό έχουν τη προσωπική ανάδειξη και άντληση προσωπικής αυτοπεποίθησης έναντι των άλλων. Υπαρξιακό είναι το θέμα σας.

Αφού δε μπορείτε ή δε θέλετε να κάνετε καμια σούζα έξω από καμιά καφετέρια, το ρίχνεται στη
εσυ η εισαι ψυχολογος η εισαι στην τριτη τεταρτη επισκεψη....

spyro
20/06/2011, 14:26
σήμερα η σύνδεση μου είναι χάλια ... :lol:

ας προσπαθήσω να το συνεχίσω απο εκεί που το κοψε ..:



" ............. το ρίχνεται στην αρένα της νομιμοφροσύνης.

Ειδικά όλοι εσείς που βρίζετε και φωνάζετε παθιασμένα με όλο σας το είναι, όλους αυτούς που δε φοράνε κράνος για παράδειγμα, κάγκουρες της νομιμοφροσύνης είστε. Το έχετε περάσει στα επίπεδα του «επηρεάζεται η ασφάλεια μου εάν ο άλλος δε φοράει κράνος». Μέσα σε όλο αυτόν τον πόλεμο από κοιλαράδες συνδικαλιστές που έχουν πιει τα τσιπουράκια κατά τη διάρκεια της στάσης εργασίας, όλες αυτές οι ξανθιές με το κινητό στο χέρι, όλοι οι κουρασμένοι νταλικέριδιες, οι δολοφόνοι συνταξιούχοι παπούδες που θέλουν να πάνε για μπάνιο με το αμάξι, κάτι χτυπημένα κοριτσάκια που ακούνε τέρμα χατζηγιάννη χορεύοντας μέσα στο αμάξι κτλ κτλ. Από όλους αυτούς και ακόμα άλλους τόσους εσείς φοβάστε τα παιδιά που δε φοράνε κράνος!

Προσοχή, εγώ προσωπικά φοράω πάντα κράνος και όσο μπορώ ρούχα με αρκετές προστασίες. Ποτέ μα ποτέ όμως δε θα μπω στη διαδικασία να κρίνω κάποιον εάν την έχει δει αλλιώς. Δικαίωμα του είναι. Επιτέλους ας τον αφήσουμε να κρίνει καλύτερα πως θα διαχειριστεί τη προσωπική του υγεία. Για μένα έτσι και αλλιώς οι κίνδυνοι ως μοτοσικλετιστές είναι εκατομμύρια άλλοι πριν φτάσουμε στο σημείο να φοβόμαστε για αυτούς.

Σε ένα ειδυλλιακό περιβάλλον, τουλάχιστον έτσι όπως το σπρώχνεται εσείς οι νομιμοφρονούντες, θα βγάλουμε τον οδηγό από το τιμόνι τελείως για να είμαστε όλοι ασφαλείς.

Μη γελιέστε όμως για τους σκοπούς τους οποίους προβάλετε την νομιμοφροσύνης σας.

Εχετλαίος
20/06/2011, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
Μη γελιέστε όμως για τους σκοπούς τους οποίους προβάλετε την νομιμοφροσύνης σας.

Κε Dawkins?
:confused:

Tpap
20/06/2011, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
Δεν ξέρω αν εσείς που λέτε ότι είστε νόμιμοι είστε πραγματικά ή όχι.

οι μοναδικοί νόμιμοι που ξέρω είναι ο βλακμπούσα και ο τσακ νορρις. :rotflmao: :bigcry:

blackbusa
20/06/2011, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
οι μοναδικοί νόμιμοι που ξέρω είναι ο blackbusa

:look: :confused:

και αυτο το ξερεις απο???

α ναι...και επειδη εχουμε πιει 2-3-10 μπυρες δεν σου εχω δωσει το δικαιωμα να με προσβαλεις παραφραζοντας το νικ μου...ουτε απο κοντα ουτε διαδυκτιακα...μπορεις βεβαια να συνεχεισεις να το κανεις με τα φιλαρακια σου...οταν θα θες να το ξαναπεις δημοσια καντο καταμουτρα... :wave2:

infidel
20/06/2011, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
κατι απο τσακ νορις μου βγαζει η απαντηση.

μολλον ειναι ο μονος που μπορει να οδηγησει σε ελληνικο δρομο χωρις να κανει την παραμικρη παρανομια. επισης ειναι ο μονος που τηρει τα ορια ταχυτητας οδηγωντας vstrom παρα τη διαστιμικη ιπποδυναμη.. ο τσακ νορις ειναι ο μονος που δεν εχει πεσει σε λακουβα σε ελληνικο δρομο... λιγο οφφ αλλα μου ρθε :p

O τσακ νόρις δεν πέφτει σε λακούβες. Οι λακούβες πέφτουν στον τσακ νορις (και σπάνε)

paTman_the
20/06/2011, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Amplified
Epic lol :cool:

Sorry πάντως, αν δεν κάνεις διήθηση δεν μένουν και πολλοί λόγοι για να οδηγάς δίκυκλο στην Ελλάδα. Όταν οδηγάω σε πολιτισμένες χώρες (παθητική ασφάλεια, νοοτροπία οδηγών, άσφαλτο κλπ.), ακολουθώ σε μεγάλο ποσοστό το γράμμα του νόμου κι όχι επειδή είναι μεγαλύτερες οι πιθανότητες να φάω κλήση, if you know what I mean.

Δηλαδή αν σου πώ ότι εγώ ΑΝ κάνω
1) θα βιάζομαι τρελά
2) ΠΟΤΕ ανάμεσα σε σταματημένα αυτοκίνητα
3) θα είναι με ταχύτητα REPLAY μπας και γλυτώσω τίποτα σε περίπτωση στραβής


αλλά σε γενικές γραμμές στη διήθηση με προσπερνάνε δικάβαλες φλορέτες, θα σου φανεί κάπως;

:smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

nikos_abel
20/06/2011, 17:47
Τελικά πάντως εγώ είμαι και ο πρώτος κάγκουρας να'ούμ.
Όλοι οι άλλοι είστε λουγκρολουλούκες.
Άντε να χαθήτε κότες λυράτες, από αύριο θα κόψω και
το κράνος.

Tpap
21/06/2011, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
:look: :confused:

και αυτο το ξερεις απο???

α ναι...και επειδη εχουμε πιει 2-3-10 μπυρες δεν σου εχω δωσει το δικαιωμα να με προσβαλεις παραφραζοντας το νικ μου...ουτε απο κοντα ουτε διαδυκτιακα...μπορεις βεβαια να συνεχεισεις να το κανεις με τα φιλαρακια σου...οταν θα θες να το ξαναπεις δημοσια καντο καταμουτρα... :wave2:

Καλά επειδή δεν γύρισα την γραμματοσειρά σε αγγλικά σε προσέβαλα...???!!!!
Εσύ σκεφτηκες το νικ σου.
Αν είναι προσβλητικό στα Ελληνικά, δεν φταίω εγω...:rotflmao: :bigcry:

Α, ρε Πάνο... :wave2: :beer:

ERRIKA
21/06/2011, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Καλά επειδή δεν γύρισα την γραμματοσειρά σε αγγλικά σε προσέβαλα...???!!!!
Εσύ σκεφτηκες το νικ σου.
Αν είναι προσβλητικό στα Ελληνικά, δεν φταίω εγω...:rotflmao: :bigcry:

Α, ρε Πάνο... :wave2: :beer:

Τάσε, ΑΣΤΑ ΑΥΤΑ!!!

Αυτά ξεπλένονται ΜΟΝΟ με αίμα. :evil:



:lol: :lol: :lol:

Tpap
21/06/2011, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Τάσε, ΑΣΤΑ ΑΥΤΑ!!!

Αυτά ξεπλένονται ΜΟΝΟ με αίμα. :evil:


Μέσα είμαι. Αρκεί να είναι ζεστό, μην κρυώσουμε καλοκαιριάτικα... :rotflmao:


Ερε, ζόρια... :lol:

sniper
21/06/2011, 16:00
Ρε πατριώτες, πάω καλά για τον καυγά;

:smokin:

Tpap
21/06/2011, 16:02
Έλα ρε Νικ, πιόν καυγά...? :rotflmao:

Πλάκα κάνεις φαντάζομαι...?

Στα Ελληνικά τα έγραψα πάλι όλα ρε πούστη μου...?) :rotflmao: :bigcry:

:beer: :beer: :beer: :beer:

sniper
21/06/2011, 16:05
Τζίφος...

Κι εδώ με Free Willy τύπους έμπλεξα.. :sad:

:smokin:

Tpap
21/06/2011, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τζίφος...

Κι εδώ με Free Willy τύπους έμπλεξα.. :sad:

:smokin:


ε, ναι ρε...δεν είμαστε να τρωμε ξύλο στα γεράματα από νταμάρια... ;) :rotflmao:

sniper
21/06/2011, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
ε, ναι ρε...δεν είμαστε να τρωμε ξύλο στα γεράματα από νταμάρια... ;) :rotflmao:

Και γκέη... Φευ :sad:

ERRIKA
21/06/2011, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Και γκέη... Φευ :sad:

Άσε, Τάσε...
ΚΙ ΑΥΤΟ με αίμα. :lol: :lol: :rotflmao:

ERRIKA
21/06/2011, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ρε πατριώτες, πάω καλά για τον καυγά;

:smokin:

(Κάνω ό,τι μπορώ.... :lol: )

sniper
21/06/2011, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Άσε, Τάσε...
ΚΙ ΑΥΤΟ με αίμα. :lol: :lol: :rotflmao:


Α πρωτάρης..; :bawl: :lol:

akaposto
21/06/2011, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Όχι. Γιατί; Θα έπρεπε;
Καλά, δεν ήμουνα πάντα έτσι...Υπήρξα και έφηβος, και νέος, και πολύ μ@λάκας στο τιμόνι. Μια φορά μάλιστα παρολίγο και να στείλω κάποιον στον άλλο κόσμο.
Αλλά τα τελευταία χρόνια νόμιμα όλα. Μια, δυο κάτω.
Πιο χαλαρά. Ακόμη και αν βιάζομαι. Η ζωή (η εδική μου και των συνανθρώπων μου) πρώτα, μετά οι υποχρεώσεις.
Γίνεται, δεν είναι και τόσο δύσκολο...

:wave2:

Δηλαδή βγαίνεις εθνική (λέμε τώρα) απο Χανιά για Ηράκλειο, και πας όσο γράφει η πινακίδα;

Απλά δεν παίζει. Δεν γίνεται ρε παιδί μου, πως το λένε; Ή δεν έχεις κοιτάξει τι γράφουν.

Μια φορά προσπάθησα (νύχτα) να πάω Ρέθυμνο-Ηράκλειο με το αυτοκίνητο με σκοπό να μην περάσω το όριο πουθενά.
Δεν γίνεται. Ή θα σε πάρει ο ύπνος ή θα μείνεις απο φρένα μέχρι να φτάσεις.

blackbusa
21/06/2011, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Καλά επειδή δεν γύρισα την γραμματοσειρά σε αγγλικά σε προσέβαλα...???!!!!
Εσύ σκεφτηκες το νικ σου.
Αν είναι προσβλητικό στα Ελληνικά, δεν φταίω εγω...:rotflmao: :bigcry:

Α, ρε Πάνο... :wave2: :beer:

στα ελληνικα γραφετε μπλακμπουσα...οχι οπως το εγραψες εσυ...:winka:

ειπαμε ειρωνιες και χαβαλεδες με τα φιλαρακια σου...ξερεις εσυ...αλλιως αν εχεις να μου πεις κατι μονο μπροστα μου...

7gibernau
21/06/2011, 19:10
Θα γ@μηθουνε κωλοι.....
Έτσι λέμε στο χωριό μου.....

Shinji Ikari
23/06/2011, 21:23
Οταν λες νομιμος τι ενοεις? με το πνευμα ή με το γραμμα? Ιαβερης ή Αι γιαννης? Εκει ειναι η ουσια.

7gibernau
23/06/2011, 21:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shinji Ikari
Οταν λες νομιμος τι ενοεις? με το πνευμα ή με το γραμμα? Ιαβερης ή Αι γιαννης? Εκει ειναι η ουσια. με το γραμμα,με το γραμμα.........;)

Εχετλαίος
23/06/2011, 21:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από akaposto
Δηλαδή βγαίνεις εθνική (λέμε τώρα) απο Χανιά για Ηράκλειο, και πας όσο γράφει η πινακίδα;

Ακριβώς.
Κάποτε το έκανα σε 1 ώρα και κάτι παίζοντας τη ζωούλα μου κορώνα-γράμματα.
Μια φορά μάλιστα, Απρίλιος του 1994, εγώ παρολίγο να στείλω κάποιον στον άλλο κόσμο.
Πέρασαν τα χρόνια, είδα πολλά στον ελληνικό κωλόδρομο. Νεκρούς που δεν βλέπονταν, φρικτά σακατεμένους ανθρώπους που ήξερα ή δεν ήξερα, έβαλα μυαλό.
Ναι, πάω στο όριο της ταμπέλας + 5-6 χλμ max. Δεν βιάζομαι πια.
Βάζω τη ζωή πάνω από ΟΛΑ.
Ίσως αν βίωνες και έβλεπες αυτά που έχω δει εγώ, ίσως να με καταλάβαινες.
Αν πηγαίνεις ολιγότερο γρήγορα, τότε ίσως και να προλάβεις από τη μαλακία της στιγμής...
Αυτό.
:wave2:


(ΥΓ σήμερα, επειδή πήγαινα στο όριο της ταμπέλας, πρόλαβα την αίγα που μου πετάχτηκε στο ύψος του ΒΙΟΠΑ στη Σούδα ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ και γύρισα ζωντανός στα κοπέλια μου)
ξανάμανά :wave2:

paTman_the
23/06/2011, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Ναι, πάω στο όριο της ταμπέλας + 5-6 χλμ max. Δεν βιάζομαι πια.

(ΥΓ σήμερα, επειδή πήγαινα στο όριο της ταμπέλας, πρόλαβα την αίγα που μου πετάχτηκε στο ύψος του ΒΙΟΠΑ στη Σούδα ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ και γύρισα ζωντανός στα κοπέλια μου)
ξανάμανά :wave2:

Δεν θέλω να διαφωνήσω, απλά να ρωτήσω τη γνώμη σου. Με ποιο κριτήριο θέτεις αυτό το όριο ως ασφαλές; Κάποιος θα σου πει ότι τα 95χλμ ή τα 100χλμ είναι εξίσου ασφαλή (που στο μεγαλύτερο κομμάτι αυτού του δρόμου είναι +40 από το όριο...)

Ρωτάω γιατί αυτό που λες με τα πρόβατα τον τελευταίο μήνα σιχάθηκα να το βλέπω, είτε στο Χανιά- Ηράκλειο (και καλά εθνική οδό καλοκαίρι...) είτε στους ποιο απομονωμένους επαρχιακούς από Σφακιά μέχρι Πύργο. Βέβαια παρόμοιο πρόβλημα μπορείς να έχεις και με άλλου είδους ζώα...

Δυστυχώς τα ζώα είναι εντελώς απρόβλεπτα και τα 60χλμ ακόμα μπορούν να είναι πολλά για να φρενάρεις, δεν μπορείς ποτέ να ξέρεις πότε θα τα πετύχεις και με τι κλίση θα είσαι, τι κίνηση θα έχει κλπ.

akaposto
24/06/2011, 02:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Ακριβώς.

Δεν το βάζω όλο,για οικονομία χώρου,εξάλου συμφωνώ με αυτά που γράφεις.
Όμως δεν λέω τάπα, αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος που μπορεί να τηρήσει τις
πινακίδες των 60,των 40 ή και των ακόμα και 20 χιλιομέτρων πάνω στην εθνική.

Απο την άλλη, ακόμα και τα 80 αν τηρείς, θεωρείς ότι είναι ασφαλέστερο να κάθεσαι να "τρώς" προσπέραση;
Γιατί,μάλλον φαίνεται,για μένα είναι αδιανόητο να κινούμαι πιο αργά απο την κίνηση. Ανεξαρτήτως ορίου και αναφέρομαι στην μηχανή.


Υ.Γ.
κοντά 35000km μόνο πέρσι πάνω στον δρόμο αυτό, καταλαβαίνεις ότι έχω δεί...
Δεν θέλω να κάνουμε αντιπαραβολή εμπειριών,το γράφω για να πω ότι το τιμόνι δεν το έπιασα τώρα και είμαι στην τρέλα.
Απο γίδια και πρόβατα,καφάσια και ιπτάμενα στρώματα (τα κανονικά όχι τα σουζούκι)
και τα υπόλοιπα δυσάρεστα.

nikos_abel
26/06/2011, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Ακριβώς....
...(ΥΓ σήμερα, επειδή πήγαινα στο όριο της ταμπέλας, πρόλαβα την αίγα που μου πετάχτηκε στο ύψος του ΒΙΟΠΑ στη Σούδα ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ και γύρισα ζωντανός στα κοπέλια μου)
ξανάμανά :wave2:

Όποιος επέλεξε να οδηγεί το Enterprise ξέρει ότι δεν χρειάζεται να παρανομεί.

Εξάλλου, όταν έχεις μπροστά σου την παρακάτω εικόνα, τι σε νοιάζει .....


230017