PDA

View Full Version : Βοήθεια σύντροφοι..



epp1640
15/06/2011, 17:30
Βρήκα από το πουθενά ένα (μοιάζει) πολύ καθαρό FMX 650 και σε καλή τιμή από ένα παιδί που φεύγει εξωτερικό. Το θέμα είναι ότι εγώ είμαι Κρήτη και αυτό είναι Κερατσίνι (ο googlης το βγάζει σχετικά κοντά στο λιμάνι)..

Κοίταζα και κάποια γυμνά αλλά νομίζω ότι το FMX είναι πιο ώριμη επιλογή βάσει της οικονομικής μου κατάστασης :sick: και της εμπειρίας που έχω (MTX & YBR 125)

Σκέφτομαι να το αποφασίσω, να σπάσω το γουρουνάκι με το κομπόδεμα που μαζεύω κάμποσο καιρό και να ανέβω.. Το πρόβλημα είναι ότι δεν θέλω να πάρω γουρούνι στο σακί αλλά δεν γνωρίζω κανέναν πάνω που να μπορούσε να του ρίξει μία ματιά αύριο το πρωϊ.. Μηχανικό ή έμπειρο αναβάτη έστω.. Θα προτιμούσα κάποιον από το forum λόγω εμπιστοσύνης.. Δεν με νοιάζει να δώσω κάτι τις όσο μπορώ δλδ για τον κόπο.. (φοιτητής γαρ)

Εθελοντές ένα βήμα μπροστά και χρωστάω extra και 2 μπουκάλια scotch.. :lol:

Δεν μπορώ να ηρεμήσω από την ώρα που το είδα.. :lol:




http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/1546788/


Τι λέει το συμβούλιο των σοφών με την ευκαιρία?

ziggΥ
15/06/2011, 17:36
απ'όσο μπορώ να δω απ'τις φώτο μόνο λαστιχάκι ίσως χρειαστείς (?) :look:

πάρτο λέω γω :wacko:

menos
15/06/2011, 17:43
Αν δεν το πάρεις εσυ... μάλλον που θα σπάσω τον δικό μου κουμπαρά.. πλάκα κάνω! :D

Δείχνει καλοδιατηρημένο, βρές μηχανικό παρόλο που προδίδει άνθρωπο που το προσέχει..

Με το καλό!! :beer:

epp1640
15/06/2011, 17:47
:smokin: :sun: :sun: :sun: :beer: :lol: εντάξει έχω χεστεί από τη χαρά μου.. :lol:

ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΑΚΟΥΕΙΙΙΙ?

o teos
15/06/2011, 17:47
μενω κοντα αμα ψηνεσαι στηλε π.μ να βρεθουμε να παμε σε αξιοπιστο μαστωρα δικο μου κοντα στο λιμανι οταν ερθεις θα μαι δω μεχρι παρασκευη....:beer:

epp1640
15/06/2011, 17:55
Τώρα που το σκέφτομαι.. θα το φτάνω.. ? Σε ένα XTX660 που ανέβηκα πατούσα και τα δύο πόδια αλλά όχι πλήρως.. (1.75) :look: αλλά ένιωθα οκ

Teos θα μιλήσουμε και σε ευχαριστώ! :winka: :beer:

ziggΥ
15/06/2011, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Τώρα που το σκέφτομαι.. θα το φτάνω.. ?
yeap :ninja:


άντε με το καλό :beer: :beer:

John Steed
15/06/2011, 18:40
Αν φτάνεις το XTX, σίγουρα θα φτάνεις το FMX, το θέμα είναι, τελικά μοταρντ θα πάρεις? (βάζω διχόνοιες :ninja: )



:wave2: :wave2:



ΥΓ: στο 1,75 φτάνεις και Transalp

epp1640
15/06/2011, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Αν φτάνεις το XTX, σίγουρα θα φτάνεις το FMX, το θέμα είναι, τελικά μοταρντ θα πάρεις? (βάζω διχόνοιες :ninja: )



:wave2: :wave2:



ΥΓ: στο 1,75 φτάνεις και Transalp


:lol: :rotflmao: Σταμάτα ρε απατεώνα και είμαι σε αναμμένα κάρβουνα.. Σίγουρα δεν ήταν πρώτη μου επιλογή ένα SM αλλά με 2700 σε αυτά τα χιλιόμετρα και υποθετικά κατάσταση νομίζω ότι είναι καλή περίπτωση.. ειδικά για τσι κατσικόδρομους που έχουμε εδώ κάτω..

p@nos
15/06/2011, 18:54
prestige lc4 me 2500 soy kanei???


:D :D :D :p

ziggΥ
15/06/2011, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
prestige lc4 me 2500 soy kanei???


:D :D :D :p
πούντο πούντο? :wacko:

:rotflmao:

p@nos
15/06/2011, 18:55
iparxi iparxi


:smokin: :smokin: :smokin:

ziggΥ
15/06/2011, 18:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
iparxi iparxi


:smokin: :smokin: :smokin:
χμμμμ χμμμμ

:smokin: :smokin: :smokin:

epp1640
15/06/2011, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
πούντο πούντο? :wacko:

:rotflmao:

Τετάρτη..

Στο επίσημο service θα είναι.. :lol:

epp1640
15/06/2011, 19:15
Ξέρει κανένας αν τα ΚΕΠ θα είναι ανοιχτά αύριο? :p Επίσης η διαδικασία πως έχει? Αυθημερών? :look: Μη βαράτε.. :look:

ziggΥ
15/06/2011, 19:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Ξέρει κανένας αν τα ΚΕΠ θα είναι ανοιχτά αύριο? :p Επίσης η διαδικασία πως έχει? Αυθημερών? :look: Μη βαράτε.. :look:
γιατί τι είναι αύριο? :look:
για μεταβιβάσεις μέχρι τις 8 (το βράδυ :p )

διαδικασία.. θα ανέβεις αθήνα?

DimChios
15/06/2011, 19:21
το χασες!

Τον πηρα τηλ οτι εχω τα λ7 στο χερι ΤΩΡΑ και ερχεται απο δω ο Θέμης!



:wave2:

John Steed
15/06/2011, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
:lol: :rotflmao: Σταμάτα ρε απατεώνα και είμαι σε αναμμένα κάρβουνα.. Σίγουρα δεν ήταν πρώτη μου επιλογή ένα SM αλλά με 2700 σε αυτά τα χιλιόμετρα και υποθετικά κατάσταση νομίζω ότι είναι καλή περίπτωση.. ειδικά για τσι κατσικόδρομους που έχουμε εδώ κάτω..

Αν μιλάμε για τόσο λίγα χρήματα.....


Και πάλι ξανασκέψου το!

Όπως σε έχω ψυχολογήσει εγώ, μου φαίνεται πως ένα Er-6 ή ένα Bandit ή ένα hornet ή ένα MT θα σου ταίριαζαν καλύτερα απότι ένα SM που καίει τα άντερά του....



( :bigcry: :bigcry: :bigcry: μη με βρίσεις τώρα που είσαι σε αναμμένα κάρβουνα, εγώ για το καλό σου μιλάω :blush: :lol: )




:wave2:

ziggΥ
15/06/2011, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
το χασες!

Τον πηρα τηλ οτι εχω τα λ7 στο χερι ΤΩΡΑ και ερχεται απο δω ο Θέμης!



:wave2:
τι είναι αυτός ρε.. :bawl: :bawl:

John Steed
15/06/2011, 19:24
Μεταβίβαση αυθημερόν γίνεται, αλλά μόνο αν πας σε γραφείο μεταβιβάσεων και πληρώσεις ένα 20άρικο.

Αυτοί οι τύποι εξυπηρετούνται πάντα πρώτοι στο μηχανολογικό και από το πρωί να περιμένεις μπορεί να μην προλάβεις να εξυπηρετηθείς....

mikes
15/06/2011, 19:24
μην κανεις τη μεταβιβαση εδω! πανε σε ενα ΚΕΠ να κανει ο πωλητης μια δηλωση οτι σου πουλησε
το μηχανακι και σε εξουσιοδοτει να κανεις τις απαραιτητες ενεργειες για τη μεταβιβαση στο ονομα σου,
παρτο κατω στο ηρακλειο και πανε σε ενα ΚΕΠ εκει να την κανεις! γιατι αν το κανεις εδω θα πρεπει
να ξανανεβεις για να παραλαβεις την αδεια!!

καλοβολτο και παντα ορθιος!!


ενδιαφερεσαι για triumph TT600 στα 2000 γιουργια?? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ziggΥ
15/06/2011, 19:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
ενδιαφερεσαι για triumph TT600 στα 2000 γιουργια?? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
..απο τώρα ρε? :rotflmao:

mikes
15/06/2011, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
..απο τώρα ρε? :rotflmao: ερωτευτηκα φιλε....!!

αληθεια εσυ μπας και ενδιαφερεσαι για yamaha ybr250 στα 2000 γιουργια επισης??:rotflmao:

rockobok
15/06/2011, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Τώρα που το σκέφτομαι.. θα το φτάνω.. ? Σε ένα XTX660 που ανέβηκα πατούσα και τα δύο πόδια αλλά όχι πλήρως.. (1.75) :look: αλλά ένιωθα οκ

Teos θα μιλήσουμε και σε ευχαριστώ! :winka: :beer: Είμαι 1,70 και το είχα 3 χρόνια.
Μη σε απασχολεί καθόλου
:wave2:

ziggΥ
15/06/2011, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
ερωτευτηκα φιλε....!!

αληθεια εσυ μπας και ενδιαφερεσαι για yamaha ybr250 στα 2000 γιουργια επισης??:rotflmao:
ε, όχι προς θεού.. προτιμώ το triumph με τα ίδια :D





















αλλά δε θέλω κανένα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

epp1640
15/06/2011, 19:37
Ρε spammers.. πότε προλάβατε.. δεν το ήξερα αυτό με την άδεια.. καλύτερα τότε με εξουσιοδότηση.. σίγουρα δεν μένω εγώ ξεκρέμαστος έχοντας πληρώσει?


<dim>

Κατάλαβες ότι το gixxer θέλει χέρια? :rotflmao: :p

</dim>


ρε αλήτες άστε με να το πάρω.. καμιά ώρα θα ανέβω για το fmx και θα κατέβω με 990.. :rotflmao:


Μιχάλη ίσως σε χρειαστώ για λάστιχα στο αμάξι για φίλο που μου τα έχει ζαλίσει (225, 45, 17)..


Α ναι και το 20ρικάκι μπροστά στο καράβι τίποτα οπότε το δίνουμε αμέσως αν μπορέσει να μου τη βγάλει απευθείας... :beer:

Πάω να ντυθώ.. :lol:

mikes
15/06/2011, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
ε, όχι προς θεού.. προτιμώ το triumph με τα ίδια :D


αλλά δε θέλω κανένα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: εμ βεβαια!! εσυ θες μπανικο μηχανακι, να το καβαλας και να φωναζεις......








Kαντε
Τουμπεκι
Μαλακες.........

ziggΥ
15/06/2011, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
εμ βεβαια!! εσυ θες μπανικο μηχανακι, να το καβαλας και να φωναζεις......








Kαντε
Τουμπεκι
Μαλακες.........
θυμάσαι που κάναμε 500 χλμ πριν μιά βδομάδα και γύρισα πιο ξεκούραστος και πιο γρήγορα απο σένα? :a22:

mikes
15/06/2011, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Ρε spammers.. πότε προλάβατε.. δεν το ήξερα αυτό με την άδεια.. καλύτερα τότε με εξουσιοδότηση.. σίγουρα δεν μένω εγώ ξεκρέμαστος έχοντας πληρώσει? εσυ οχι μιας και θα εχεις στα χερια σου τη δηλωση/εξουσιοδοτηση!! το γρηγοροσημο δεν ειναι μονο 20, ειναι παραπανω και παραλαβη την αλλη μερα! καλυτερα καντο οπως σου λεω!




Μιχάλη ίσως σε χρειαστώ για λάστιχα στο αμάξι για φίλο που μου τα έχει ζαλίσει (225, 45, 17).. οποτε θες!!

mikes
15/06/2011, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
θυμάσαι που κάναμε 500 χλμ πριν μιά βδομάδα και γύρισα πιο ξεκούραστος και πιο γρήγορα απο σένα? :a22: ναι αλλα εφυγες πιο πριν απο μενα απο την ταβερνα!! και ποιος σου ειπε οτι κουραστηκα? εν το μεταξυ μη ξεχνας οτι σου ριχνω και 15 χρονια, αρα ειμαι παπους!! εσυ εισαι παιδαρελι!!:rotflmao: :rotflmao:

ziggΥ
15/06/2011, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
ναι αλλα εφυγες πιο πριν απο μενα απο την ταβερνα!!
αφού δε μ'άφησες να φάω ρε :bawl: :bawl: :bawl:


έλα έλα, σπαμ τέλος :o

epp1640
15/06/2011, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
ερωτευτηκα φιλε....!!
http://www.moto.gr/forums/newreply.php?s=&action=newreply&postid=2020390#
αληθεια εσυ μπας και ενδιαφερεσαι για yamaha ybr250 στα 2000 γιουργια επισης??:rotflmao:



Μαλακίες.. ybr 125 1000 γιούρια και ένα jim beam δώρο.. :rotflmao: :p

epp1640
15/06/2011, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ



έλα έλα, σπαμ τέλος :o


με απογοητεύετε κύριος.. :lol:

DimChios
15/06/2011, 20:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640


Πάω να ντυθώ.. :lol:


Νομίζεις κανω πλακα ε?

:rolleyes:

Έλα να μου το ασημώσεις!

:wave2:

sv9cvk
15/06/2011, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Νομίζεις κανω πλακα ε?

:rolleyes:

Έλα να μου το ασημώσεις!

:wave2:

Μητσε καλες βολτες ρε !!! :sun: :beer:
Κερνας τπτ γι ???:D

epp1640
16/06/2011, 07:56
Ρεμάλια.. με βρήκατε μικρό και με δουλεύετε..


Κανόνισε να μην τη βρω Μήτσε.. Εγώ χωρίς μηχανή δεν γυρνάω κάτω.. :lol:

DimChios
16/06/2011, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk
Μητσε καλες βολτες ρε !!! :sun: :beer:
Κερνας τπτ γι ???:D


Και βεβαια κερναω!

:D





















Τσάγια!

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

DimChios
16/06/2011, 07:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Ρεμάλια.. με βρήκατε μικρό και με δουλεύετε..


Κανόνισε να μην τη βρω Μήτσε.. Εγώ χωρίς μηχανή δεν γυρνάω κάτω.. :lol:


Οχι ρε μλκ, νταξ!

Στο πουλαω... 3500€ :wacko:

epp1640
16/06/2011, 08:00
:lol: ομολογουμένως πετυχημένο..

DimChios
16/06/2011, 08:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
:lol: ομολογουμένως πετυχημένο..


ειναι αγρατζουνιστο, θα το δεις!

Το χω και στο γκαραζ σκεπασμενο! Σε περιμένει!

Αντε, μη κανουμε και τζαμπα 2 μεταβιβασεις... αλλη μια εξουσιοδοτηση παραπανω και το τσιμπησες!
Να βγάλω κι εγω κατι!

:wave2:

epp1640
16/06/2011, 08:19
Χωρίς πλάκα.. επειδή θα πάρω (τον dim από ότι φαίνεται :p ) σε λίγο..

Η διαδικασία με την εξουσιοδότηση πως έχει? Είμαι εξασφαλισμένος? 100%? Τα μάζευα καιρό τα χρήματα.. (από τότε που είδα τι αγόρασα (ybr) :lol: ) Μη πάρει το μαρούλι και μην τον είδατε.. :lol: Μπορεί άπαξ και με εξουσιοδοτήσει και υπογράψει υπεύθυνη δήλωση να κάνει πίσω? Θα κάνω άλλα 2 χρόνια να πάρω μηχανή..

Η ασφάλεια που λογικά έχει το μηχανάκι μεταβιβάζεται στον νέο κάτοχο αυτόματα σωστά? Μη μου κάτσει καμιά στραβή σήμερα ή αύριο πριν προλάβω να το φροντίσω..

:look:



Που είναι ένας ΠΑΠ όταν τον χρειάζεσαι... :rotflmao:

SoulGR
16/06/2011, 15:35
ρε σεις,μηπως χανει λαδια το μηχανακι?:confused:

sv9cvk
16/06/2011, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Και βεβαια κερναω!

:D
Τσάγια!




Παγωμενο παρακαλω!....:smokin:



Αν σου υπογραψει εξουσιοδοτηση σε ΚΕΠ ,παρεις αδειες κλπ δεν εχεις προβλημα...





Νομιζω..:blush:

mikes
16/06/2011, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk
Παγωμενο παρακαλω!....:smokin:



Αν σου υπογραψει εξουσιοδοτηση σε ΚΕΠ ,παρεις αδειες κλπ δεν εχεις προβλημα...





Νομιζω..:blush: θα εχει μηχανακι, χαρτια και εξουσιοδοτηση/δηλωση πωλησης στα χερια του! τι προβλημα να εχει δλδ??
ασφαλεια πρεπει να κανεις εσυ αλλη με το που μεταβιβασεις το μηχανακι στο ονομα σου!

tifoso4ever
16/06/2011, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike

ασφαλεια πρεπει να κανεις εσυ αλλη με το που μεταβιβασεις το μηχανακι στο ονομα σου!

ΑΝ δεν εχει ληξει η του προηγουμενου, ισχυει κανονικοτατα, μεχρι τη ληξη της...ΔΕΝ επιστρεφονται πια τα ασφαλιστρα, ετσι ψηφιστηκε μια τροπολογια (το λεω σωστα?) που επιτρεπει τη χρηση της ασφαλειας του προηγουμενου ιδιοκτητη απο τον νεο, μεχρι τη ληξη της...
Ουτως ή αλλως ΤΟ ΟΧΗΜΑ ασφαλιζεται, οχι ο ιδιοκτητης, (δεν ειναι καποιου τυπου νομικη προστασια τυπου ADAC δηλαδη...), οποτε ειναι λογικοτατο...
Καλοταξιδο κι αγρατζουνιστοι αμφοτεροι! :beer:

gixxerpap
16/06/2011, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Χωρίς πλάκα.. επειδή θα πάρω (τον dim από ότι φαίνεται :p ) σε λίγο..

Η διαδικασία με την εξουσιοδότηση πως έχει? Είμαι εξασφαλισμένος? 100%? Τα μάζευα καιρό τα χρήματα.. (από τότε που είδα τι αγόρασα (ybr) :lol: ) Μη πάρει το μαρούλι και μην τον είδατε.. :lol: Μπορεί άπαξ και με εξουσιοδοτήσει και υπογράψει υπεύθυνη δήλωση να κάνει πίσω? Θα κάνω άλλα 2 χρόνια να πάρω μηχανή..

Η ασφάλεια που λογικά έχει το μηχανάκι μεταβιβάζεται στον νέο κάτοχο αυτόματα σωστά? Μη μου κάτσει καμιά στραβή σήμερα ή αύριο πριν προλάβω να το φροντίσω..

:look:



Που είναι ένας ΠΑΠ όταν τον χρειάζεσαι... :rotflmao:

θα πάτε σε ένα ΚΕΠ και θα υπογράψετε:

α) μια υπεύθυνη δήλωση ότι απο αύριο έχεις στην κατοχή σου την υπ αριθμον ΧΧΧΧΧΧ μοτοσυκλέτα και αναλαμβάνεις κάθε αστική και ποινική ευθύνη που τυχόν προκύψει απο τη χρήση της.

β) μια εξουσιοδότηση με την οποία ο ιδιοκτήτης σε εξουσιοδοτεί να μεταβιβάσεις την υπ αριθμόν ΧΧΧΧΧ μοτοσυκλέτα στο όνομά σου.

γ) μια υπεύθυνη δήλωση στην οποία θα βεβαιώνεται ο ιδιοκτήτης έλαβε απο τον αγοραστή το ποσό των € ΧΧΧΧ, για την πώληση της μοτοσυκλέτας. Καλό είναι να διευκρινιστεί ότι δεν πρόκειται για προκαταβολή, αλλά για το συνολικό τίμημα.

Έχε υπόψιν σου ότι πρέπει να προλάβεις ανοικτές τις τράπεζες. Στο ΚΕΠ θα σου δώσουν ένα χαρτί με τους λογαριασμούς των τραπεζών απο τις οποίες θα πρέπει να αγοράσεις το ανάλογο παράβολο.

Η ασφάλεια δεν μεταβιβάζεται αυτόματα, θα πείς στον ιδιοκτήτη να μην την ακυρώσει μέχρι να κάνεις εσυ καινούργια. θα κρατήσει αυτός το σήμα της ασφάλειας γιατί πιθανόν να του το ζητήσουν προκειμένου να την ακυρώσουν και εσύ θα του ζητήσεις να σου δώσει το δευτερο σηματάκι που είναι κολλημένο στο συμβόλαιο για να μπορείς να βεβαιώσεις ότι είσαι ασφαλισμένος, αν σου ζητηθεί σε κάποιο έλεγχο, μέχρι να κάνεις τη δική σου.

Καλά χιλιόμετρα!!!:beer: :beer: :beer:

gixxerpap
16/06/2011, 21:09
μπερδεύτηκα με τις ημερομηνίες μάλλον, ε? σήμερα το αγόρασες, τζάμπα έγραφα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

epp1640
17/06/2011, 06:09
Όχι δεν το αγόρασα γιατί είμαι ΤΡΟΜΠΑΣ.. :rolleyes: Ήταν 100% καθαρό από ότι μου είπε ο μάστορας αλλά ήθελε λάστιχα, τακάκια και προληπτικά αλλαγή λαδιών στο μπροστινό = 500 ευρώ.. και προς στιγμή τα 3200 που έβγαινε τελική τιμή μου φαινόντουσαν πολλά..

Για 650 μηχανάκι του 09.. πολλά.. :rolleyes:


+ότι όπως έκατσα και το έκανα μία βόλτα δεν κούμπωσα με την πρώτη πάνω του και μου φάνηκε πιο δύσκολο από κάποια γυμνά που έχω οδηγήσει..


Το μετάνιωσα το ίδιο βράδυ αλλά ήταν πια αργά..

:sad:


Αξία άριστου 650 του 09.. 3200..

Αξία να κατεβαίνεις για μία ακόμα φορά αμήχανος από το καράβι? ανεκτίμητη.. :lol:


edit by TROOPER:δεν χρειαζοτανε αυτο

Sapadak
17/06/2011, 06:26
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
[B]Όχι δεν το αγόρασα γιατί είμαι ΤΡΟΜΠΑΣ.. :rolleyes: Ήταν 100% καθαρό από ότι μου είπε ο μάστορας αλλά ήθελε λάστιχα, τακάκια και προληπτικά αλλαγή λαδιών στο μπροστινό = 500 ευρώ.. και προς στιγμή τα 3200 που έβγαινε τελική τιμή μου φαινόντουσαν πολλά..

Για 650 μηχανάκι του 09.. πολλά.. :rolleyes:


+ότι όπως έκατσα και το έκανα μία βόλτα δεν κούμπωσα με την πρώτη πάνω του και μου φάνηκε πιο δύσκολο από κάποια γυμνά που έχω οδηγήσει..


Το μετάνιωσα το ίδιο βράδυ αλλά ήταν πια αργά..

:sad:


Αξία άριστου 650 του 09.. 3200..

Αξία να κατεβαίνεις για μία ακόμα φορά αμήχανος από το καράβι? ανεκτίμητη.. :lol:

edit by TROOPER:δεν χρειαζοτανε αυτο

Μηχανες να θέλεις

Ουτε στεναχωρια ουτε τπτ :beer:

DimChios
17/06/2011, 08:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
....


δεν το εχεις καθολου το "παζαρι" ε?

:lol: :lol: :lol:


Δε γ@μεις ρε συ, μλκια ηταν ετσι κι αλλιως!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

chr1s_86
17/06/2011, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
ήθελε λάστιχα, τακάκια και προληπτικά αλλαγή λαδιών στο μπροστινό = 500 ευρώ..

...σαν πολλά δεν είναι;

epp1640
17/06/2011, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
δεν το εχεις καθολου το "παζαρι" ε?

:lol: :lol: :lol:


Δε γ@μεις ρε συ, μλκια ηταν ετσι κι αλλιως!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Εμ αφού σου λεγα.. κόψε μου 200 ευρώ να το πάρω αμέσως.. :p

John Steed
17/06/2011, 17:04
Καλύτερα....


Σαν βεβιασμένο μου ακουγόταν.... Ειδικά αφού δεν είχες ξανακαβαλήσει το συγκεκριμένο...

Καλύτερα να μην αγοράζεις κάτι που δεν το έχεις δοκιμάσει....


Πριν καβαλήσω το Transalp το γούσταρα τρελά, ειδικά το καινούριο μου άρεσε πολύ και μου φαινόταν πολύ πρακτικό και All-around.

Μόλις το καβάλησα και το οδηγούσα για μια μέρα, από τότε δεν θέλω να το ξανακαβαλήσω και φυσικά, σταμάτησε να μου αρέσει... Απλά δεν "κούμπωσα" που λένε, είναι πολύ σωστή έκφραση και περιγράφει μια πληθώρα πραγμάτων.



Άντε, στα επόμενα! :wave2: :wave2: :wave2:

gixxerpap
17/06/2011, 17:08
όπως και να ΄χει, τζάμπα έγραφα ....φτου σου ρε!:lol:

sv9cvk
17/06/2011, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
όπως και να ΄χει, τζάμπα έγραφα ....φτου σου ρε!:lol:

:bigcry: :bigcry:

epp1640
18/06/2011, 18:34
Πάμε γι άλλα.. λεπτομέρειες αύριο για να μην το προλάβει ο Μιτσχίος :smokin:




:alien:

Acacius
18/06/2011, 19:54
Αντρέα, όταν καινούργιο το βρίσκεις 4500, (αν ισχύει αυτή η αγγελία (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1389419/)), να δώσεις 3700 με τα έξτρα που έβαλες για μεταχειρισμένο δε μοιάζει και με ανεπανάληπτη ευκαιρία να σου πω την αλήθεια.


πάρε Freewind (http://www.car.gr/classifieds/bikes/?offer_type=sale&category=&make=&variant=freewind&price-from=&price-to=&so=dm&or=d&registration-from=&registration-to=&rg=4&mileage-from=&mileage-to=&engine_power-from=&engine_power-to=&engine_size-from=&engine_size-to=&fuel_type=&exterior_color=&significant_damage=&hi=&created=) και άσε το καβουρδιστήρι της Χόνδα ρε..... Τσάμπα πράμα.

epp1640
18/06/2011, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Acacius
Αντρέα, όταν καινούργιο το βρίσκεις 4500, (αν ισχύει αυτή η αγγελία (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1389419/)), να δώσεις 3700 με τα έξτρα που έβαλες για μεταχειρισμένο δε μοιάζει και με ανεπανάληπτη ευκαιρία να σου πω την αλήθεια.


πάρε Freewind (http://www.car.gr/classifieds/bikes/?offer_type=sale&category=&make=&variant=freewind&price-from=&price-to=&so=dm&or=d&registration-from=&registration-to=&rg=4&mileage-from=&mileage-to=&engine_power-from=&engine_power-to=&engine_size-from=&engine_size-to=&fuel_type=&exterior_color=&significant_damage=&hi=&created=) και άσε το καβουρδιστήρι της Χόνδα ρε..... Τσάμπα πράμα.


3200 έβγαινε τελική τιμή.. αυτός μου το έδινε 2700+500 τα αναλώσιμα.. Το αστείο είναι ότι το πήρε μάντρα και σήμερα υπάρχει στο car με 3400..

Ισχύει η αγγελία :winka: Αλλά τελικά καταλήξαμε σε πιο street καταστάσεις που νιώθω πιο άνετα λόγω ύψους.. Τώρα μένει να το δω αύριο, και ένα ζευγάρι μανιτάρια ή κάγκελα γιατί ακούγεται ότι πέφτει στατικά με το καλημέρα.. :cry: μη βρει και το μπαζούκας που έχει για εξάτμιση κάτω.. κρίμα είναι.. :smokin:

gixxerpap
18/06/2011, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
3200 έβγαινε τελική τιμή.. αυτός μου το έδινε 2700+500 τα αναλώσιμα.. Το αστείο είναι ότι το πήρε μάντρα και σήμερα υπάρχει στο car με 3400..

Ισχύει η αγγελία :winka: Αλλά τελικά καταλήξαμε σε πιο street καταστάσεις που νιώθω πιο άνετα λόγω ύψους.. Τώρα μένει να το δω αύριο, και ένα ζευγάρι μανιτάρια ή κάγκελα γιατί ακούγεται ότι πέφτει στατικά με το καλημέρα.. :cry: μη βρει και το μπαζούκας που έχει για εξάτμιση κάτω.. κρίμα είναι.. :smokin:

tuono δεν είναι, αφου μιλάς για κάγκελα και δεν έχει μπαζούκα...
μην είναι bandit 650?

epp1640
18/06/2011, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
bandit 650, tuono?

Ληστής του 10 με ABS :smokin:

Να ναι καλά η σουτζούκι που τους @#@%$@% τη μεταπώληση.. :lol: :rolleyes:

gixxerpap
18/06/2011, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Ληστής του 10 με ABS :smokin:

Να ναι καλά η σουτζούκι που τους @#@%$@% τη μεταπώληση.. :lol: :rolleyes:

χμμμ, άλλος ένας με Ληστή ...

ziggΥ
18/06/2011, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Ληστής του 10 με ABS :smokin:

Να ναι καλά η σουτζούκι που τους @#@%$@% τη μεταπώληση.. :lol: :rolleyes:
όχι κι άλλος :bigcry: :bigcry:

epp1640
18/06/2011, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
όχι κι άλλος :bigcry: :bigcry:

Γιατί ρε παίδες? :look: Τι έχει ο λήσταρχος? Απλό, αξιόπιστο, γραμμικό, άνετο.. :look: το χάνω κάπου?

Μεταχειρισμένο το βρήκα.. Η προσφορά βοήθησε στο να το παζαρέψω αυτή τη φορά.. Δηλαδή ο πατέρας μου γιατί εγώ είμαι χάφτας.. :lol:

John Steed
19/06/2011, 00:02
Το πήρες? Να τα πούμε τα καλορίζικα? :look:

epp1640
19/06/2011, 00:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Το πήρες? Να τα πούμε τα καλορίζικα? :look:

Θα πάω να το ελέγξω αύριο με τον πατέρα μου και τον Κωστή μάλλον.. Αν όντως είναι έτσι όπως μου τα είπε δευτέρα πάω ΚΕΠ ;)


Το μηχανάκι είναι σχεδόν καινούριο.. έχει κάτω από 5.000 χλμ και είναι λίγων μηνών.. Μόνο μείον είναι μία στατική πτώση που άφησε γρατζουνιά στο ένα καπάκι αλλά στη χειρότερη θα το αλλάξω..

John Steed
19/06/2011, 00:12
Άντε ντε! :a2: :a2: :a2:


Να ανοίξεις θέμα με φωτό για το e-ασήμωμα! :lol:

mikes
19/06/2011, 10:33
και ιδου το εν λογο bandit!


229385

gixxerpap
19/06/2011, 13:02
αυτό είναι Κ9, που είναι το 2010 που έλεγες?
πάλι κότσο τον πιάσανε ..:sad:

ziggΥ
19/06/2011, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
το χάνω κάπου?
αυτό ακριβώς, δε το χάνεις πουθενά.. υπάρχουν χιλιάδες πλεον, ούτε προβλήματα ούτε τίποτα.. σα το στρώμα έχει καταντήσει.. θα σου αρέσει πολύ και θα βολευτείς, και δε θα θες και να το αλλάξεις..

δε θα προλάβεις να ζήσεις τη περιπέτεια του "πάω κάπου και, έτσι απλά, δε φτάνω γιατί έμεινα" :bawl: :bawl:

epp1640
19/06/2011, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
αυτό ακριβώς, δε το χάνεις πουθενά.. υπάρχουν χιλιάδες πλεον, ούτε προβλήματα ούτε τίποτα.. σα το στρώμα έχει καταντήσει.. θα σου αρέσει πολύ και θα βολευτείς, και δε θα θες και να το αλλάξεις..

δε θα προλάβεις να ζήσεις τη περιπέτεια του "πάω κάπου και, έτσι απλά, δε φτάνω γιατί έμεινα" :bawl: :bawl:


Και να θέλω δεν θα μπορώ.. :lol: μόνο το νεφρό μου δεν πουλάω για αυτό.. :lol:

ziggΥ
19/06/2011, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Και να θέλω δεν θα μπορώ.. :lol: μόνο το νεφρό μου δεν πουλάω για αυτό.. :lol:
:lol: :lol:

έλα μωρέ, πλάκα κάνουμε κι εμείς οι μετανοιωμένοι :lol:
άντε με το καλό :beer:

υγ, αν είσαι αθήνα αύριο έλα το βράδυ απο κανα παλπ να πούμε και κανα καλορίζικο απο κοντά :o

John Steed
19/06/2011, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
και ιδου το εν λογο bandit!


:rotflmao: :rotflmao:

epp1640
19/06/2011, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
:lol: :lol:

έλα μωρέ, πλάκα κάνουμε κι εμείς οι μετανοιωμένοι :lol:
άντε με το καλό :beer:

υγ, αν είσαι αθήνα αύριο έλα το βράδυ απο κανα παλπ να πούμε και κανα καλορίζικο απο κοντά :o


Ηράκλειο γύρισα προχθές οπότε ζόρικο.. αλλά θα ανέβω προσεχώς :winka:

epp1640
23/06/2011, 15:20
Βοήθεια σας..

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=2025240#post2025240

Γαμώ τη γκαντεμιά μου.. παλιά δεν είχα λεφτά και έβρισκα μηχανάκι και τώρα που τα μάζεψα δεν βρίσκω.. :bigcry: