PDA

View Full Version : Τι κόλλα για γκριπ?



alcapone09
16/06/2011, 15:02
Ξεκόλλησαν/ ξεχειλωσαν ελαφρως τα γκριπ. Ειχα το ιδιο πρόβλημα και περυσι αλλα το καλοκαιρι δε κυκλοφορούσα. Τα κολλησα το χειμωνα με απλη κόλλα αλλα μολις έπιασε ζεστη πάλι τα ίδια.. Καμια ιδέα τι κόλλα να βάλω για να ησυχάσω?

the who
16/06/2011, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από alcapone09
Ξεκόλλησαν/ ξεχειλωσαν ελαφρως τα γκριπ. Ειχα το ιδιο πρόβλημα και περυσι αλλα το καλοκαιρι δε κυκλοφορούσα. Τα κολλησα το χειμωνα με απλη κόλλα αλλα μολις έπιασε ζεστη πάλι τα ίδια.. Καμια ιδέα τι κόλλα να βάλω για να ησυχάσω?

Κολλα για γκριπ.:rotflmao: :rotflmao: (σορυ αλλα ωρες ωρες δεν κρατιεμαι).Γιατι πρεπει να βαλεις κολλα?Μηπως πρεπει να αλλαξεις γκριπ?Εννοω μηπως ηταν μεγαλουτσικα?

sniper
16/06/2011, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από alcapone09
Ξεκόλλησαν/ ξεχειλωσαν ελαφρως τα γκριπ. Ειχα το ιδιο πρόβλημα και περυσι αλλα το καλοκαιρι δε κυκλοφορούσα. Τα κολλησα το χειμωνα με απλη κόλλα αλλα μολις έπιασε ζεστη πάλι τα ίδια.. Καμια ιδέα τι κόλλα να βάλω για να ησυχάσω?

Εχμμμ δεν κολλάμε τα γκριπ με κόλλα... το να πάρεις καινουργια δεν παίζει σαν σενάριο;

vaska
16/06/2011, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από alcapone09
Ξεκόλλησαν/ ξεχειλωσαν ελαφρως τα γκριπ. Ειχα το ιδιο πρόβλημα και περυσι αλλα το καλοκαιρι δε κυκλοφορούσα. Τα κολλησα το χειμωνα με απλη κόλλα αλλα μολις έπιασε ζεστη πάλι τα ίδια.. Καμια ιδέα τι κόλλα να βάλω για να ησυχάσω?

Πάνε πάρε ρε Αλ Καπόνε 2 γκριπάκια της προκοπής από ένα μοτομάγαζο και όχι ποδηλατάδικο κι έλα από το μαγαζί να τα περάσουμε.Δεν χρειάζεσαι κόλλα.

camen
16/06/2011, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εχμμμ δεν κολλάμε τα γκριπ με κόλλα...


Κ γιατι τα ακριβα γκριπ για χωματινα μηχανακια εχουν κ κολλα μεσα?!:look:
Κ στα αγωνιστικα μηχανακια τα συρματασφαλιζουν κιολας?:look:


http://www.motozone.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=29830


http://makinaparts.com/ktm/374-00062030051-ktm-grip-glue-.html

camen
16/06/2011, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
και όχι ποδηλατάδικο

Δεν κανουν αυτα ρε χαμενε,εχουν κ τα 2 την ιδια διαμετρο ενω των μηχανακιων ειναι μεγαλυτερο το ενα, λογω γκαζιερας...:winka: :smokin: Ενταξει ενταξει το ξερω οτι εκανες πλακα...:p

vaska
16/06/2011, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Κ γιατι τα ακριβα γκριπ για χωματινα μηχανακια εχουν κ κολλα μεσα?!:look:
Κ στα αγωνιστικα μηχανακια τα συρματασφαλιζουν κιολας?:look:


http://www.motozone.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=29830


http://makinaparts.com/ktm/374-00062030051-ktm-grip-glue-.html



Θείο δεν πα να βάζεις όσα λίνκ θέλεις, σε όλα μου τα μηχανάκια πλην της χοντρής έχω αλλάξει από μία φορά τουλάχιστον τα γκριπ. Κόλλα δεν έβαλα ποτέ. Και μια χαρά δουλεύουν. Η κόλλα αναλιγώνει με τον ήλιο με αποτέλεσμα τα γκριπ να γυρίζουν γύρω από το τιμόνι. Αζαξ και μόνο αζαξ.

:p :p :p

camen
16/06/2011, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Θείο δεν πα να βάζεις όσα λίνκ θέλεις, σε όλα μου τα μηχανάκια πλην της χοντρής έχω αλλάξει από μία φορά τουλάχιστον τα γκριπ. Κόλλα δεν έβαλα ποτέ. Και μια χαρά δουλεύουν. Η κόλλα αναλιγώνει με τον ήλιο με αποτέλεσμα τα γκριπ να γυρίζουν γύρω από το τιμόνι. Αζαξ και μόνο αζαξ.

:p :p :p


Ρε τα γκριπ δεν εχουν θεμα οταν τα εχεις στο γκαραζ,if you know what i mean:p :p :p
Εχουν θεμα οταν τα βαραει ο ηλιος,εκει ξεχειλωνουν και γυρνανε τρελα. Ενταξει δεν το κανουν ολα αλλα καποια το κανουν. :winka:

Ε προκειμενου να βρεθεις στην μεση του πουθενα με ενα κριπ που γυρνα τρελα βαζεις και λιγη κολιτσα. Προσωπικα ουτε εμενα μου εχει τυχει ποτε ,ουτε εχω χρησιμοποιησει κολλα αλλα σαν λυση υπαρχει,τι να κανουμε τωρα...

Acacius
16/06/2011, 17:46
Η λύση του τσίπη: Δύο zip ties σε κάθε γκριπ (στις άκρες για να μη γδέρνει τα γάντια) και είσαι ΟΚ μέχρι να φθαρούν/κοπούν. Κόλλα βάζεις με τα καινούργια γκριπ την επόμενη φορά. :smilea:

Metzgermeister
16/06/2011, 17:58
Λακ...

bulmont
16/06/2011, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ρε τα γκριπ δεν εχουν θεμα οταν τα εχεις στο γκαραζ,if you know what i mean:p :p :p


M@λ@κα Βάσκα σε πήραν όλοι πρέφα ότι έδωσες έναν
σκασμό λεφτά να πάρεις την ''χοντρή'' γιά να την έχεις να
κάθεται και να μαραζώνει μέσα σ' ένα γκαράζ.

Ρίξε λίγο την τιμή να την αγοράσει κάνας χριστιανός
να δει η μαύρη λίγο χαρά στην σέλα της................

Χα χα χα χα χα χα χα χα

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

vaska
16/06/2011, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από bulmont
M@λ@κα Βάσκα σε πήραν όλοι πρέφα ότι έδωσες έναν
σκασμό λεφτά να πάρεις την ''χοντρή'' γιά να την έχεις να
κάθεται και να μαραζώνει μέσα σ' ένα γκαράζ.

Ρίξε λίγο την τιμή να την αγοράσει κάνας χριστιανός
να δει η μαύρη λίγο χαρά στην σέλα της................

Χα χα χα χα χα χα χα χα

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:


Άντε ρε μήτρο να πάρεις κανένα HD να κάνεις καμία βόλτα γιατί σε βλέπω σε λίγο να περνάς τιμόνι σε καμία καμήλα και να κάνεις Βρουυυυμ Βρουυυυμ.

Όσο για την χοντρή έχει πάει όπου έπρεπε να πάει αλλά μίλησα και γι' άλλα μηχανάκια μου που έχουν χρησιμοποιηθεί πολύ περισσότερο χωρίς πρόβλημα στα γκρίπ. Αλλά ξέχασα εσύ κι ο Camen τα στύβετε τα μηχανάκια σας γι' αυτό υποφέρουν τα γκρίπ.


Και πού 'σαι Θείο, να βιδώνουμε και καμία τάπα λαδιού έτσι????????


:lol: :lol: :lol:

OldMan
16/06/2011, 19:05
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ψιτ ντερβίσια...

Τον λουλά σας παραμάσχαλα και σε άλλο τεκέ... :smokin:

Aggelos_SV
16/06/2011, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Αζαξ και μόνο αζαξ.

:p :p :p

Αρχικά δημιουργήθηκε από Metzgermeister
Λακ...


Βάλε FINA (http://www.youtube.com/watch?v=RyR6SL_tGVw&feature=related) :rotflmao: :rotflmao:

tifoso4ever
16/06/2011, 19:59
Πλακα εχετε...:lol:

ΚΑΜΜΙΑ κολλα στα γκριπ, εκτος μονο αν μιλαμε για off-road racing καταστασεις με ΠΟΛΥ νερο / λασπη...ΚΑΙ συρματασφαλιση οπωσδηποτε...
Για πολιτικη χρηση, ενα δυνατο καθαριστικο που να στεγνωνει σχετικα γρηγορα χωρις να αφηνει κολλωδεις επικαθισεις, (με τη λακ το ακουω συχνα, αλλα ΔΕΝ συμφωνω...), οχι ασετον, οχι διαλυτικα, και αν εχουμε την πολυτελεια του πεπιεσμενου αερα, μπαινουν και βγαινουν για πλακα...Κι αν ειναι οπως ειπα, πεντακαθαρα τιμονι, γκαζιερα, ΚΑΙ το εσωτερικο των γκριπ, ΔΕΝ θα γλυστρησουν ποτε...

:beer:

alcapone09
16/06/2011, 20:13
Τα γκριπ είναι της μάνας του.. απλά έχουν ξεχειλώσει από τη ζέστη. μερικά αφτερμαρκετ που εχει πάρει το μάτι μου σε άλλα μηχανάκια φαίνονται φτηνιάρικα...Γι αυτό μου φάνηκε καλύτερη η λύση της κόλλας. Για γνήσια δε ρώτησα αλλα υποθέτω σκίσιμο..

alcapone09
16/06/2011, 20:31
..εψαξα λίγο και τελικά υπάρχουν κ πιο σοβαρά γκρίπ στην αγορα απ αυτα που έχω δει..

Θα πα να πάρω ένα ζευγάρι.. Βάσκα άμα δε μπαίνουν θα ρθω να σπρώξουμε μαζί. :look:

jimmis5
16/06/2011, 20:38
tifoso4ever
+500


Επισης στο χωριο μου βαζαμε μονωτικη ταινια στο τιμονι και ηταν μια χαρα,αν παλι εχει τα φραγκα καλοριζικα τα καινουργια:beer: :wave2:

loylas
16/06/2011, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ψιτ ντερβίσια...

Τον λουλά σας παραμάσχαλα και σε άλλο τεκέ... :smokin:


Που να με τρεχουν τωρα;;;;;;:rolleyes: :rolleyes:

Αστε με εδω καλα ειναι :smokin: :smokin:



:lol: :lol:

:beer: :beer:

vaska
17/06/2011, 07:48
Το λοιπόν έχω βάλει εδώ και 3 χρόνια αυτά http://www.thefind.com/sports/info-harris-grips στο DR και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Πάρτα (είναι πολύ καλή ποιότητα και δεν έχουν ένα περίδρομο λεφτά) κι έλα από το μαγαζί να τα περάσουμε. Και δεν χρειάζεται ζμπρώξιμο, πίεση αέρα από το κομπρεσέρ, άζαξ και μπήκαν αμέσως.


:beer: :beer: :beer:

bulmont
17/06/2011, 08:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Το λοιπόν έχω βάλει εδώ και 3 χρόνια αυτά http://www.thefind.com/sports/info-harris-grips στο DR και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Πάρτα (είναι πολύ καλή ποιότητα και δεν έχουν ένα περίδρομο λεφτά) κι έλα από το μαγαζί να τα περάσουμε. Και δεν χρειάζεται ζμπρώξιμο, πίεση αέρα από το κομπρεσέρ, άζαξ και μπήκαν αμέσως.


:beer: :beer: :beer:

Σε καλό σημείο βρίσκεται το μαγαζί σου. Δεν παρατάς τα κομπιούτερ
ν' ανοίξεις γκριπάδικο;;;;;
Καλά το πας, συνέχισε..........


:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: