PDA

View Full Version : ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΣΕΡΒΙΣ



no more sorrow
17/06/2011, 17:55
Έχω ένα Honda PCX 125


- 1ον κλεινω ραντεβου τηλεφωνικα για σημερα 10 το πρωι με την προυπόθεση να το πάρω μετά απο τις ώρες γιατί δουλευα στις 3
Αποτέλεσμα : αφου ζητώ εξηγησεις μετά απο δική μου τηλεφωνική επικοινωνια μετά το πέρας 3,5 ωρων να πάρω μια ειρωνική απαντηση του στυλ εχουμε και άλλα μηχανάκια να εξυπήρετησουμε και αν θες θα το παρεις σε αλλη 1,5 ώρα.
Τονίζω οτι τηλεφωνικώς τους το είχα τονίσει το θέμα και μου έιπαν κανένα προβλημα θα το πάρεις κατα τις 1 και μισή (αλλίως εξηγήστε μου ποιος ο λόγος του ραντεβού, να ερχόμουν τουλάχιστον όταν θα έιχα ξεμπερδέψει με όλα τα υπόλοιπα που προφανως σε όλους έιχαν κλεισει για τις 10.... (κλεινέ οσο πιο πολλά ραντεβού μπορεις και στα τετοια σου πότε θα παραδώσεις στον πελάτη.)
Ετσι κατέληξα να κυκλοφορώ ποδαράτος απο δω και απο κει μιας και δεν έιχα μεταφορικό μέσο και το σπίτι μου είναι μακρυα σαν την αδική κατάρα και να αργήσω και στην δουλειά μου και να βρεθω εκτεθειμένος....
- 2ον: ενώ είχα ρωτήσει κόστος σερβις απο 80 ευρώ πουν είπα οταν πήγα να το πάρω εγινέ 92 απο με αιτιολογία κάτι μπουζί και φίλτρα ενω ο τσαλίκης το χει 60 ευρω.........
- 3ον: στο να μου κόψουν αποδειξη απο μόνοι τους ούτε καν κουβέντα αναγκάστηκα και την ζήτησα μόνος μου.
- 4ον: μου τσακισαν κάπου την πινακίδα και αντί στω για το γαμώτο να μου το αναφέρουν κάναν τους κινέζους.
- 5ον: μια γρατζουνια στο φτερό πίσω η οποια σχεδόν έφυγε μετά απο πολυ τρίψιμο...

απαραδεκτο σερβις πραγματικά δεν προκειται να ξαναπατήσω ποτέ και έιχα σκοπό να στείλω και 2 φίλους μου εκεί για σερβις... και αλλοι 2 γνωστοι μου που το χουν πάρει απο κέι δεν πρόκειται να ξαναπατήσοπυν πέρα απο το πρωτο σερβις που είναι δωρεαν...

Εννοειται πως δεν τους εκανα κάποιο θέμα επειδή άκρη δεν θα βγαζα αλλα η καλύτερη εκδίκιση είναι η αρνητική διαφίμηση και όφειλα να τα αναφέρω.
Ηθελα να ξερα με αυτή την συμμπεριφορά τι κερδιζουν μόνο να χάσουν εχουν και πολλά μαλιστα.
Και υστερα παραπονιουνται κάποιοι ελληνάρες γιατι δεν έχουν πελατεία και κλεινουν τα μαγαζία τους......


**********************

edit by moderation team

dmf
17/06/2011, 18:28
Χααα. Κοιτα μια παλαιοτερη εμπειρια μου απο τον συγκεκριμενο.


Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
εκανα μια ερευνα σημερα για την μηχανη εχοντας αριθμο πλαισιου.
Η μηχανη που λετε εχει βγει χρωμα σκουρο κοκκινο απο το εργοστασιο :look:
κατα τα αλλα ο αριθμος πλαισιου εδειχνε μια καθαρη μηχανη, αλλα το διακινδυνευεις;
Το τραγελαφικο της υποθεσης ειναι οτι πηρα μια τηλ τον ************ μηπως εχει να μου δωσει καμια πληροφορια (εξουσιοδοτημενος γαρ) και μου ειπε εγω ρουφιανος δεν γινομαι. :a31:

John Steed
17/06/2011, 20:19
Καλά κάνεις και το αναφέρεις!

Τα χρήματά μας, μόνο σε αυτούς που αξίζουν!


:wave2: :wave2:

no more sorrow
24/06/2011, 04:14
γιατι σβήσατε το όνομα του συνεργειοθ δεν καταλαβαινω.....


******** edited by moderator

Νομιζω πως ο καθένας μας θα ήθελε να εωημερώνεται για τετοιες περιπτώσεις. Στα υπολοιπα φορουμ δεν το πείραξαν γιατί εδώ ?

Cpt. Haddock
24/06/2011, 06:25
Oι κανονες εδω ειναι διαφορετικοι :wave2:

VANDA
24/06/2011, 09:15
Περί καταγγελιών (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=28026).

blacktrouble
03/07/2011, 00:30
Ειναι φυσιολογικο να απαγορευετε η δυσφημιση και θα το καταλαβεις οταν ερθει το εξωδικο στο σπιτι σου στα προηγουμενα φορουμ που εγραφες το δεχονται να γραφεις την εταιρεια γιατι σε θεωρουν οτι εχεις εσυ την ευθυνη των πραξεων σου.
Στο ξαναγραφω να ερθεις απο το συνεργειο γιατι δεν εχει γινει κατι απο αυτα που υποστηριζεις
μας ειπες λαδια ηταν σερβις τα δωδεκα ευρω δεν ειναι θεμα καλο ειναι να ερθεις στο συνεργειο γιατι θα χρειαστεις δικηγορο.
ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΗΡΕΣ ΣΤΟ 2107752336 ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗΣ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΜΙΛΑΓΕΣ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟ ΣΕΡΒΙΣ.
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΙΝΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΞΕΡΟΥΝ ΤΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ.

SoulGR
03/07/2011, 00:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από blacktrouble
Ειναι φυσιολογικο να απαγορευετε η δυσφημιση και θα το καταλαβεις οταν ερθει το εξωδικο στο σπιτι σου στα προηγουμενα φορουμ που εγραφες το δεχονται να γραφεις την εταιρεια γιατι σε θεωρουν οτι εχεις εσυ την ευθυνη των πραξεων σου.
Στο ξαναγραφω να ερθεις απο το συνεργειο γιατι δεν εχει γινει κατι απο αυτα που υποστηριζεις
μας ειπες λαδια ηταν σερβις τα δωδεκα ευρω δεν ειναι θεμα καλο ειναι να ερθεις στο συνεργειο γιατι θα χρειαστεις δικηγορο.
ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΗΡΕΣ ΣΤΟ 2107752336 ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗΣ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΜΙΛΑΓΕΣ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟ ΣΕΡΒΙΣ.
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΙΝΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΞΕΡΟΥΝ ΤΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ. :rolleyes:

blacktrouble
03/07/2011, 01:01
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΜΟΤΟ.GR ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.
ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΒΑΣΙΜΗ ΚΑΙ ΨΕΥΔΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ

no more sorrow
03/07/2011, 01:44
Πρώτον το σέρβις μου δεν ήταν μόνο λάδια και γίνε πιο συγκεκριμένος σε αυτό που γράφεις γιατι δεν κατάλαβε κανείς πιστεύω. Και ποιος είσαι εσύ που θα με απειλήσεις με εξώδικο και με κατηγορείς ότι γράφω ανώνυμα από την στιγμή που εσύ δεν μας λες καν ποιος είσαι και απαντάς με ένα καινούργιο όνομα χρήστη που δημιούργησες μόνο για να απαντήσεις σε αυτό το θέμα.
Αν νομίζεις ότι μπορείς να με φοβίσεις έτσι κάνεις πολύ μεγάλο λάθος.

Τώρα για το ποιος λέει αλήθεια η όχι δεν περίμενα εννοείται να παραδεχτείτε κάτι.

Δεν έχω ποτέ κάνει θέμα στην ζωή μου δημοσίως ποτέ για κάποιο συνεργείο και πραγματικά είναι η πρώτη φορά... γιατί πραγματικά είσαστε απαράδεκτοι αν όχι το ίδιο το συνεργείο τοτε ο υπάλληλος που με έβγαλε και τρελό στο θέμα του ότι είχα κλείσει ραντεβού και συνεννοηθεί την ώρα παράδοσης για το μηχανάκι μιας και μετά είχα να πάω στην δουλειά μου.

2ον για το θέμα το σέρβις ήταν ξεκάθαρο μου έιχατε πει 80 ευρώ το κόστος όταν είχα ρωτήσει 92 όταν πήγα να το πάρω χωρίς καν να χρειαστεί κάτι εξτρά σαν ανταλλακτικό. Απο πότε τα λάδια τα χρεώνετε εξτρά πέρα από την αρχική τιμή που δηλώνετε για σέρβις για πραγματικά πρέπει να είσαστε οι μοναδικοί......

Και πάλι το να είσαστε 20-30 ευρώ πιο ακριβοί συγκεκριμένο άλλους στο συγκεκριμένο σέρβις αυτό κάτι λέει από μόνο του.

Όσο για την πινακίδα και την απόδειξη μονό και μονό που με βγάζεις τρελό με βγάζεις έξω από τα ρούχα μου πραγματικά....

Εμένα δεν με τσίμπησε μιγά ξαφνικά και κάνω παράπονα δημοσίως ούτε είμαι τρελός,

δεν το συνηθίζω βλέπεις, και τουλάχιστον εγώ κάνω την καταγγελία με το όνομα χρήστη που χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια δεν κρύβομαι πίσω από έναν νέο λογαριασμό που έφτιαξες καλή ώρα εσύ μόνο και μονό για να απαντήσεις....

Δεν πειράζει μάλλον έχεις πρόβλημα συμπεριφοράς, δεν θέλω να αποδείξω κάτι αλλά έννοια σου και κατάλαβα από πολλές απαντήσεις και σε άλλα φόρουμ δεν είναι και λίγοι αυτοί που έχουν παράπονα με σας. Αυτό τα λέει όλα δεν χρειάζεται να πω τίποτα άλλο, εξάλλου με την συμπεριφορά σας σαν σέρβις μονοί σας κάνετε αρνητική διαφήμιση στον εαυτό σας, μην φοβάστε από μένα.

schumifer
03/07/2011, 02:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από blacktrouble
Ειναι φυσιολογικο να απαγορευετε η δυσφημιση και θα το καταλαβεις οταν ερθει το εξωδικο στο σπιτι σου στα προηγουμενα φορουμ που εγραφες το δεχονται να γραφεις την εταιρεια γιατι σε θεωρουν οτι εχεις εσυ την ευθυνη των πραξεων σου.
Στο ξαναγραφω να ερθεις απο το συνεργειο γιατι δεν εχει γινει κατι απο αυτα που υποστηριζεις
μας ειπες λαδια ηταν σερβις τα δωδεκα ευρω δεν ειναι θεμα καλο ειναι να ερθεις στο συνεργειο γιατι θα χρειαστεις δικηγορο.
ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΗΡΕΣ ΣΤΟ 2107752336 ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗΣ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΜΙΛΑΓΕΣ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟ ΣΕΡΒΙΣ.
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΙΝΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΞΕΡΟΥΝ ΤΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ.

Βασικά μετά από αυτήν την απάντηση εγώ θα ήθελα να μάθω το κατάστημα για να το αποφεύγω. Βλέπεις κ. Εκπρόσωπε η καταγγελία του παιδιού δε με πολυένοιαξε (15% πάνω το κόστος -δεν είναι θέμα όμως έτσι?ωραίος!,- μη τήρηση ωραρίου-σιγά το νέο, από αναξιοπιστία άλλο τίποτα οι μεγάλοι της αγοράς).(σόρυ κιόλας στο παλικάρι, όταν πας σε μεγάλο κατάστημα τι ακριβώς περιμένεις? Σεβασμό και ειλικρίνεια?:a9: )
Η απάντησή σου όμως είναι απαράδεκτη.
Απειλείς (μπρρρρ σηκώθηκε η τρίχα μου μιλάμε) ενώ υπονοείς ότι είσαι από το κατάστημα. Άρα όφειλες να έχεις user-name κάτι που να θυμίζει το κατάστημα ή να ανακοινώσεις τα στοιχεία σου στο πρώτο σου ποστ. Κι όταν αντιπροσωπεύεις θα πρέπει να ξέρεις να μιλάς και να γράφεις.
Δε μίλησες καθόλου για τις 2 ζημιές που αναφέρει το παιδί (και να μίλαγες δηλαδή τι θα έλεγες...)
Δυστυχώς εσύ γράφεις ό,τι σου κατέβει στο κεφάλι, μόνο που από ό,τι φαίνεται δεν υπάρχει και πολύ οργάνωση εκεί μέσα. Είναι σα να έχεις ένα τεράστιο στάβλο και με το που πιάνεις πληκτρολόγιο να ανοίγει η πόρτα και να βαράνε ταυτόχρονα κανόνια. Όπως βγαίνουν τα άλογα, βγαίνουν και οι λέξεις σου ; ό,τι να'ναι, όπου να'ναι (έχω ένα φίλο που κάνει μεταδιδακτορικό στη γλωσσολογία και την εκπαίδευση του υπολογιστή στο να αναγνωρίζει τα μέρη του λόγου και το λόγο γενικότερα. Μόλις ολοκληρώσει το πρόγραμμά του λέω να του στείλω το κείμενό σου να σκάσω στα γέλια όταν θα βγάλει error ο κώδικάς του!!!!!!)
Πολύ σωστά προτείνεις το ΙΝΚΑ (προφανώς έχεις φάει τόνους καταγγελιών και έχεις πλέον μάθει ότι για να προχωρήσει κάτι μέσω του ΙΝΚΑ πρέπει να έχεις μέσο στο ΔΝΤ.)
Και στην τελική βέβαια πρέπει να σε ευχαριστήσω, γιατί, το όνομα της επιχείρησης σβήστηκε , αλλά ήσουν αρκετά εύστροφος ώστε να γράψεις το τηλ της εταιρείας (φυσικά τώρα θα πεις ότι ήθελες να το γράψεις και δε σου ξέφυγε:a31: )
Γα την ορθογραφία αύριο γιατί πήγε αργά!

no more sorrow
03/07/2011, 09:10
Επίσης σας παραθέτω την αντίστοιχη συζήτηση και τις απαντήσεις του κυρίου στο φόρουμ των gixxer.gr

http://gixxer.forumh.net/t4638-topic#72225

αντιστοίχως θα ποστάρω και το αντίστοιχο θέμα από δώ....

faraway
03/07/2011, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από blacktrouble
Ειναι φυσιολογικο να απαγορευετε η δυσφημιση και θα το καταλαβεις οταν ερθει το εξωδικο στο σπιτι σου

Δεν ξέρω τι έχει γίνει ...αλλά από αυτή τη δήλωση σου και μόνο πρέπει όντως να είστε πολύ "επαγγελματιες"( :lol: :lol: ) σε αυτό το συνεργείο .:smokin:

dmf
03/07/2011, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
...και μου ειπε εγω ρουφιανος δεν γινομαι.

Αρχικά δημιουργήθηκε από blacktrouble
ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΗΡΕΣ ΣΤΟ 2107752336 ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ...
Ωστε μου ειπαν ετσι και μου το'κλεισαν επειδη πηρα στην εκθεση αντι για το service ε? :a31:


Αρχικά δημιουργήθηκε από blacktrouble
...ηταν σερβις τα δωδεκα ευρω δεν ειναι θεμα καλο ειναι να ερθεις στο συνεργειο...
:hypnotize :hypnotize

no more sorrow
03/07/2011, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
Ωστε μου ειπαν ετσι και μου το'κλεισαν επειδη πηρα στην εκθεση αντι για το service ε? :a31:


:hypnotize :hypnotize







:a18: :a18: :a18: :a18: :a18: :a18:

gs 500 f
03/07/2011, 10:30
βρε ουστ παλιο λαμογια !!!!! που θα τον απειλησετε κιολας αντι να του ζητησετε συγνωμη και να δικαιολογησετε την μαλακια σας !!!!
απο τον τροπο που απαντησατε μεσα απο εδω διχνει το ποσο λαμογια εισαστε και ποσο δικιο εχει το παιδι !!!!
αλλα δεν ξερω αν εσυ που απαντησες εισαι το αφεντικο,ο επιχειρηματιας που εχει το συνεργειο η αυτος που εχει κανει την ολη μαλακια!!!!
αν εισαι το αφεντικο κοιτα να εχεις και καμια αλλη δουλεια για καβαντζα γιατι τους μαλακες τους πατησε το τραινο και αν εισαι ο υπευθυνος που σεχει ορισει το αφεντικο σου θα μαθει απο καποιον γιατι χανει πελατες οποτε σε βλεπω στο ταμειο ανεργιας!!!

sniper
03/07/2011, 11:09
Δεν θα γίνει αρένα εδώ μέσα.

Όποιος από τους εμπλεκόμενους θέλει να το συνεχίσει ας ακολουθήσει την κανονική οδό.