PDA

View Full Version : test ride yamaha xt660z



taisteal
19/06/2011, 01:45
ερωτηση προς φιλτατους πατρινους,η yamaha στην πατρα εχει test ride το τενερε?εδω λαμια υπαρχει αντ/πεια αλλα δεν εχουν.και ρωταω για πατρα γιατι κατεβαινω 3-4 φορες τον μηνα.:)

daz
19/06/2011, 01:48
Πριν ένα χρόνο το είχε! Άκουσα όμως πως το κλείσανε το μαγαζάκι. Δεν ξέρω αν ισχύει.

taisteal
19/06/2011, 01:49
το κλεισανε:eyepop: :eyepop: :eyepop: ξενερωσα..

leontheprof
19/06/2011, 02:47
Φιλε μου εδω εγω ψαχνω Αθηνα 2 βδομαδες να βρω ενα ια test ride και δε μπορω, παιζει να παω ομως την αλλη εβδομαδα εκει κοντα στα μερη σου να κοιταξω ενα και μαλλον να το παρω κιολας, οποτε αν το παρω θα γυρισω απο Λαμια λογικα, καφε τενεροκουβεντα και τα σχετικα. ;)

taisteal
19/06/2011, 02:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από leontheprof
Φιλε μου εδω εγω ψαχνω Αθηνα 2 βδομαδες να βρω ενα ια test ride και δε μπορω, παιζει να παω ομως την αλλη εβδομαδα εκει κοντα στα μερη σου να κοιταξω ενα και μαλλον να το παρω κιολας, οποτε αν το παρω θα γυρισω απο Λαμια λογικα, καφε τενεροκουβεντα και τα σχετικα. ;)
μα ειναι δυνατον να μην υπαρχει ενα μηχανακι για τεστ?ελεος.αν το παρεις μην ερθεις με αυτο γιατι θα με πικρανεις:p καφε κερναω εννοειται

leontheprof
19/06/2011, 02:54
Οχι μονο θα ερθω, αλλα υπαρχει και μια περιπτωση να υποστεις εμενα και τη θεσπεσια χωματοκυρια μου για 700 χιλιόμετρα ;) ;) :)

taisteal
19/06/2011, 02:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από leontheprof
Οχι μονο θα ερθω, αλλα υπαρχει και μια περιπτωση να υποστεις εμενα και τη θεσπεσια χωματοκυρια μου για 700 χιλιόμετρα ;) ;) :)
και η δικη μου κυρια τρελαινεται για χωμα οποτε :beer: :beer: :beer:

leontheprof
19/06/2011, 03:05
Παντως στο θεμα μας, δεν υπαρχει ουτε για δειγμα test ride, τουλαχιστον οχι στα μεγαλα καταστηματα, promoταρουν πολυ το 1200 τωρα οποτε το εχουν ψηλοξεχασει, εγω οσες φορες πηρα στα κεντρικα να ρωτησω με γειωναν.

taisteal
19/06/2011, 03:07
εγω πηγα στην αντ/πεια και λες και τους ενοχλησα εκαναν:mad: παρε το 1200 μου λεει ο αρχηγος εκει.οτι να'ναι....

leontheprof
19/06/2011, 03:14
Looking, ετσι μου πε κι εμενα ο ενας μαζι με ενα πελατη-θαμωνα που ηταν μεσα,
"Παρε το 1200 και οδηγα, το ιδιο ειναι με λιγοτερη δυναμη" και ενας αλλος μου λεει
"Βρες ενα φιλο σου που εχει ΧΤ και οδηγα το, σαν αυτο ειναι με καλυτερα φρενα και αναρτησεις"! ΟΕΟ

taisteal
19/06/2011, 03:21
ειχα χτ και δεν νομιζω οτι εχει καμμια σχεση.ειδα στην ετησια το μπεζ που ειχε ενα παλληκαρι και επαθα ψυχικο περα δωθε:a8: :a8: :a8: το 1200 το ειδα και δεν μου αρεσει...ασε που πισω ειναι σαν 1200gs.προσωπικα πιστευω οτι το τενερε το 660 ειναι οτι καλυτερο εβγαλε η μοτοβιομηχανια την τελευταια δεκαετια,στην μετααφρικα εποχη

leontheprof
19/06/2011, 03:27
Εννοεις για εκδρομικου εντουρο μηχανες φανταζομαι, νομιζω οτι υπερβαλεις λιγο αλλα οτι και να λενε εγω τη θεωρω μηχανη με χαρακτηρα και ας μην ειχε το λογοτυπο πανω.

taisteal
19/06/2011, 03:34
ναι εννοω στην χρηση την δικη μου,που εχει πολυ χωμα,χειμωνα καλοκαιρι.εχω οδηγησει σχεδον ολα τα ον οφ σε αυτη την κατηγορια,και οχι απλα τεστ.το μονο που δεν εχω καβαλησει ειναι το 660,και πιστευω δεν θα απογοητευτω.τωρα εχω ενα bmw 650 dakar και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,αν εξαιρεσουμε τους ασχετους στα συνεργεια bmw.πιστευω οτι το τενερε ειναι ακομα καλυτερο,και σκοπευω να το παρω

leontheprof
19/06/2011, 03:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από tommy dakar
και σκοπευω να το παρω

That makes us two!!!

taisteal
19/06/2011, 03:48
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από leontheprof
[B]That makes us two!!!
:beer: :beer: :beer: :beer:

leontheprof
19/06/2011, 03:55
Εδω να φανταστεις με εχει πορωσει τοσο που εχω κατεβασει ολο το Dakar 2011 και κοιταωπου δεν ειχα καμια σχεση, κριμα που τρεχουν μονο 450cc


Spamαρουμε, θα.μας κοψουν :d

taisteal
19/06/2011, 03:57
ειναι αστερι το μηχανημα τι να λεμε..:winka:

daz
19/06/2011, 10:56
Γιατί δεν είπατε τίποτα στην ετήσια βρε?

Το χακί που είδες ήταν του ταμία και ευτυχώς που δεν σε είδε να το ζαχαρώνεις γιατί θα σε έβαζε στο μάτι και θα πλήρωνες συνδρομή προκαταβολικά. :lol:

Κάτω απ' το δέντρο μέσα στο χωράφι ήταν ένα μαύρο και ένα λευκό. Έριξες μια ματιά στο μαύρο να δεις τι έχει πάνω?

Την επόμενη εβδομάδα θα είμαι Αθήνα. :wave2:

Edit. ουπς.. Τώρα το είδα! Είσαι Λαμία ε?

daz
19/06/2011, 11:01
Ούτε ένα προϊόν δεν μπορούν να προωθήσουν εκεί στην Υαμαχα τελικά! Άκου πάρε το 1200. :hypnotize

Καλά αυτό το "οδήγησε ένα χτ" είναι απλώς για κλάματα, λες και παίρνεις φρυγανιέρα! :yuck:

taisteal
19/06/2011, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Γιατί δεν είπατε τίποτα στην ετήσια βρε?

Το χακί που είδες ήταν του ταμία και ευτυχώς που δεν σε είδε να το ζαχαρώνεις γιατί θα σε έβαζε στο μάτι και θα πλήρωνες συνδρομή προκαταβολικά. :lol:

Κάτω απ' το δέντρο μέσα στο χωράφι ήταν ένα μαύρο και ένα λευκό. Έριξες μια ματιά στο μαύρο να δεις τι έχει πάνω?

Την επόμενη εβδομάδα θα είμαι Αθήνα. :wave2:

Edit. ουπς.. Τώρα το είδα! Είσαι Λαμία ε?
το μπεζ ηταν κουκλι...και το μαυρο με το ψηλο φτερο το ειδα...αν συνεχιζα να βλεπω θα αφηνα το ντακαρ εκει και θα γυρνουσα με τα ποδια:wacko: λαμια ειναι το ενα σπιτι μου και πατρα το αλλο,στην οβρυα.θα ειμαι πατρα την τριτη κ τεταρτη και θα παω στη yamaha να δω μηπως ειμαι τυχερος και υπαρχει κανενα:rolleyes:

black sheep
19/06/2011, 23:15
η yamaha στην πατρα εκλεισε και την πηρε ο ανδριοπουλος που ειχε την suzuki. η suzuki παει κι αυτη και ψαχνει για αντιπροσωπο.
περυσι το τενερε το εδιναν χαλαρα για test ride, το ειχα οδηγησει δυο φορες. στην καινουρια αντιπροσωπεια δεν νομιζω οτι υπαρχει, μονο στη βιτρινα.

υ.γ. το xt με το tenere απλα καμια σχεση μεταξυ τους. πιο ψηλη και αρχοντικη θεση οδηγησης, καλυτερη ροπη (νομιζω), πιο ανετη σελα, και γενικα το μονο 50-50 (χωμα-δρομο) στην αγορα κατα τη γνωμη μου αυτη τη στιγμη.

taisteal
19/06/2011, 23:19
ανδριοπουλος...:sick: εχω δυσαρεστες εμπειριες...

leontheprof
20/06/2011, 02:07
ρε Tommy αμα κατσει η δουλεια θα οδηγησεις αυτο που θα παρω....δεν ειναι για να βρουμε ακρη με τις αντιπροσωπειες..αλλιως βρες κανα ΧΤ και οδηγα...τι ιδιο ειναι :a31: :a31:

leontheprof
20/06/2011, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από tommy dakar
θα ειμαι πατρα την τριτη κ τεταρτη και θα παω στη yamaha να δω μηπως ειμαι τυχερος και υπαρχει κανενα:rolleyes:

Tommy θα εισαι Πατρα τελικα αυριο?? Γιατι θα ανεβω μεχρι τον Αλμυρο να δω το Τενερε, αν το παρω θα κατεβω να Λαμια να στο δωσω να το οδηγησεις!

taisteal
21/06/2011, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από leontheprof
Tommy θα εισαι Πατρα τελικα αυριο?? Γιατι θα ανεβω μεχρι τον Αλμυρο να δω το Τενερε, αν το παρω θα κατεβω να Λαμια να στο δωσω να το οδηγησεις!
τεταρτη βραδυ θα κατεβω πατρα στειλε π.μ να κερασω καφε!!!!:wave2:

leontheprof
21/06/2011, 00:50
Οκ..σου στελνω το κιν μου σε πμ..θα σε παρω αυριο τηλ οταν φτασω Λαμια να τον πιουμε...βασικα Αλμυρο παω θα παω να δω τη μηχανη οποτε αμα θες να σε παρω να παμε μαζι ανεβαινοντας και να σε ξανακατεβασω Λαμια it will be good.

taisteal
21/06/2011, 00:54
ο.κ εγω ειμαι free ολη μερα.με αυτοκινητο θα ερθεις?

leontheprof
21/06/2011, 00:56
Με μηχανη θα ερθω :)
Θα την ανταλλαξω αν παν ολα καλα και θα κατεβω με το Τενεριδι.

taisteal
21/06/2011, 00:59
τοτε παιρνω κι εγω το ντακαρ και παμε παρεα.τι ωρα να σε παρω τηλ?

leontheprof
21/06/2011, 01:01
Στειλε μου το κιν σου σε pm να σε παρω τηλ να συνεννοηθουμε να μη κουραζουμε το forum.

daz
21/06/2011, 01:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από leontheprof
Στειλε μου το κιν σου σε pm να σε παρω τηλ να συνεννοηθουμε να μη κουραζουμε το forum.

Δεν το κουράζετε. Ας δει ο κόσμος πόσο δύσκολο είναι να κάνεις βόλτα μια μηχανή που θέλεις να αγοράσεις, εν' έτη 2011!

Περιμένουμε εντυπώσεις. :wave2:

taisteal
21/06/2011, 01:19
φιλε daz θα ενημερωσουμε λιαν συντομως :D

leontheprof
21/06/2011, 20:44
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:


Αααααααχχχ...δυστυχως δεν εκατσε η δουλεια...δεν "κουμπωσε" στο μηχανακι μου ο ανθρωπος γιατι προφανως ουτε αυτος ειχε κανει test ride to Versys οποτε ειπιαμε ενα φιλικο καφε και αποχωρισαμε.

Το αρνητικο ειναι οτι δεν εγινε η δουλεια και μπορω να πω οτι στεναχωρεθηκα λιγο.

Το θετικο ειναι οτι εκανα μια ωραια και μεγαλη βολτα, γνωρισα απο κοντα τον φιλο Tommy_Dakar ο οποιος προθυμοποιήθηκε να ερθει απο Λαμια μεχρι Αλμυρο για παρεα, και εκανα μια σοβαρη βολτα το Tenere τοσο εγω οσο και ο Dakar που παλευουμε τοσο καιρο να το οδηγησουμε.

Tωρα οσον αφορα το Τενερε θα τα πει ολα ο κυριος για μενα.

http://www.youtube.com/watch?v=poeouar1-Eg

black sheep
21/06/2011, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από leontheprof
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:


Αααααααχχχ...δυστυχως δεν εκατσε η δουλεια...δεν "κουμπωσε" στο μηχανακι μου ο ανθρωπος γιατι προφανως ουτε αυτος ειχε κανει test ride to Versys οποτε ειπιαμε ενα φιλικο καφε και αποχωρισαμε.

Το αρνητικο ειναι οτι δεν εγινε η δουλεια και μπορω να πω οτι στεναχωρεθηκα λιγο.

Το θετικο ειναι οτι εκανα μια ωραια και μεγαλη βολτα, γνωρισα απο κοντα τον φιλο Tommy_Dakar ο οποιος προθυμοποιήθηκε να ερθει απο Λαμια μεχρι Αλμυρο για παρεα, και εκανα μια σοβαρη βολτα το Tenere τοσο εγω οσο και ο Dakar που παλευουμε τοσο καιρο να το οδηγησουμε.

Tωρα οσον αφορα το Τενερε θα τα πει ολα ο κυριος για μενα.

http://www.youtube.com/watch?v=poeouar1-Eg

ελα υπομονη, εχει αρκετα η αγορα! :beer:

taisteal
22/06/2011, 14:05
καναμε μια ωραια βολτα,οδηγησαμε και το τενερε και πηραμε μια γευση:) προσωπικα μου αρεσε πολυ.μηπως πουλαει το δικο του ο προεδρας????:D :D :D