PDA

View Full Version : Εγώ, ο άφθαρτος!



Εχετλαίος
20/06/2011, 11:00
Είμαι 18 ετών και έχω όλη τη ζωή μπροστά μου. Ίσως μου έλαχε να πάω και σε καμιά κηδεία συγγενούς (παππού, γιαγιάς) αλλά η φούρια της νιότης με κάνει να βλέπω τα πράγματα ανθηρά και πολύχρωμα. Τα μασάω όλα! Μπορώ τα πάντα! Δε με βάζει ο χώρος! Οι χυμοί πλημμυρίζουν, το μυαλό τρέχει, το εγώ λειώνει μαζί με το θέλω, το μπορώ, το υπάρχω για πάντα! Απορώ, μάλιστα, πως είναι δυνατόν κάποιοι να πεθαίνουν, στην τελική! Μάλλον δε θα αθλήθηκαν ποτέ, δε θα έμαθαν τι θα πει ξενύχτι, δε θα ζούσαν τη ζωή τους γι’ αυτό και τιμωρήθηκαν. Μα ποιος γνοιάζεται; ΕΓΩ θα ζήσω για πάντα! Θα το δείτε!

Ανεβαίνουν τα χρόνια και η διαπίστωση δεν αργεί να φανεί… πιθανόν και να μην είμαι και τόσο υπεράνθρωπος τελικά. Έπεσα και χτύπησα με το μηχανάκι προ τριετίας. Τίποτε το σοβαρό, ψιλοεκδορές μονάχα καθότι γνώστης πολεμικών τεχνών ξέρω πώς να πέφτω και να κάνω τούμπες μέχρι να μηδενιστεί η κινητική ενέργεια. Επιπλέον φόραγα κράνος και δεν χτύπησα το κεφάλι μου (παρόλο που άκουγα σε κάθε τούμπα και το «γντούπ» που έκανε το κράνος στην επαφή του με την άσφαλτο). Αστέρι το κομάντο, έτσι;

Κοίτα να δεις ρε που αμέτι-μουχαμέτι έχασα ένα δόντι σε χρόνο μηδέν! Εντάξει με πόναγε κάνα δίμηνο και εγώ πάλι σπάνια έπλενα τα δόντια μου σαν πιτσιρικάς. Αλλά έτσι απλά, τόσο εύκολα κάνεις μια εξαγωγή; Κάτσε ρε μάγκα να το μιλήσουμε το θέμα δηλαδή! Αυτό είναι το δικό μου δόντι, ΔΙΚΟ ΜΟΥ και πρέπει να το έχω για πάντα, ακούς; Πως; Αναλώσιμο; Μα εγώ σκοπεύω να ζήσω τουλάχιστον 150 χρόνια, από τώρα θα χάνω τα αξεσουάρ μου;

Προ ημερών έγινα και πατέρας! Ναι, μεγάλη υπερηφάνεια! Ευχαριστώ! Αλλά ήλθε κάποιος από τους συγγενείς και μου είπε φιλικά ότι, όπως περπατάω, πρέπει να παραμερίσω λίγο ώστε το παιδί μου να έλθει να περπατάει δίπλα μου και να μαθαίνει. Έτσι ώστε κάποια στιγμή να πάει αυτό μπροστά και εγώ να ακολουθώ. Απαράδεκτο! Μα δεν γίνεται αυτό! Αφού εγώ σκοπεύω να ζήσω για…έστω για πολύ, μα πάρα πολύ! Παραχωρήσεις στα κεκτημένα; Ναι καλά!

Χθες έκαμα μεγάλη μ@λακία. Πήγα να σηκώσω ένα σακί με μπάζα και έπαθα ρήξη δικεφάλου στο αριστερό χέρι. Οι γιατροί μου είπαν ότι σπάνια το χειρουργούν και ότι θα πρέπει να μάθω να ζω με 20% ολιγότερη δύναμη στο αριστερό χέρι! Απαράδεκτο! Μα εγώ είμαι αθλητής! Γυμνάζομαι 5 ημέρες την εβδομάδα! Αδύνατον λέμε! Από την άλλη πάλι… δε βλέπω να φτιάχνει, οπότε…Gamoto!

Επειδή διαβάζω περισσότερο τελευταία απ’ ότι πριν 15 χρόνια μπορώ να πω ότι ενδεχομένως και να μην καταφέρω να ζήσω για πάντα. Θα δοκιμάσω βέβαια, αλλά αφήνω και ένα μικρό παράθυρο αμφιβολίας. Οι τελευταίες μου βιοχημικές εξετάσεις ήταν καλές, δε λέω, αλλά με πονάει πολύ η μέση μου τελευταία. Κοίτα, μπορεί να είναι κάτι παροδικό και όχι δισκοκήλη που μου είπανε. Εξ‘ άλλου αν δεν ξέρω εγώ, ποιος ξέρει καλύτερα; Με ενοχλεί που πολλοί με φωνάζουνε πια «κύριε» και όχι με το μικρό μου αλλά μάλλον είναι απλά ευγενείς. Τι; Δεν είμαι και μπάρμπας! Δε με λες και μεγάλο! Καλά, ούτε και παιδί με λες αλλά σίγουρα κρατιέμαι καλά! Δες άλλους στην ηλικία μου, ε;
Τι να λέμε τώρα…
:sad:

dark1n
20/06/2011, 11:04
:beer:

guzzistas
20/06/2011, 11:05
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

midlife crisis.....

:)

devil's animal
20/06/2011, 11:07
ηλικιακη κριση Στελακο??:lol:

αντε και στα δικα μας...
:rotflmao:

Cpt. Haddock
20/06/2011, 11:14
γεροξούρες... :smokin:

nihristo
20/06/2011, 11:33
πολύ ωραία...Μόνο που ΕΓΩ είμαι ο άφθαρτος!

Με γυναίκες έμπλεξες, γνωρίζεις την Ζωή και σου χαρίζεται η Σοφία....


:beer: :beer:

nikos_abel
20/06/2011, 11:42
Με διάφορες κβαντοφιλοσοφικές αναζητήσεις που δεν είναι του παρόντος, διαπίστωσα τέλος
πάντων ότι αυτό που θες πραγματικά γίνεται.

Ευχήθηκα λοιπόν και γω πριν κανά δυο χρόνια να μείνω αθάνατος, με ότι παρενέργειες αυτό φέρει μαζί του.




























Ο γυιός μου είναι 2 χρονών. Immortal dna ρε. Παιχνίδια που παίζει το σύμπαν.....


229484

the who
20/06/2011, 11:48
Παληογεροι ρπμ.Πως κανετε ετσι.Μια μερα ( μπορει και νυχτα ) ολοι σας θα πεθανετε.:smokin:

OldMan
20/06/2011, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Τι να λέμε τώρα…
:sad:
Κοιτα μάστορα...

70-80 χρόνια μας μείναν ακόμη..
(μην τα περάσουμε στη μιζέρια..) :winka:

sniper
20/06/2011, 12:03
α ρε κουφάλες..

εγώ μετράω ώρες..

:smokin:

smooth criminal
20/06/2011, 12:20
Ειμαστε Ελληνες,θελουν δεν θελουν οι αλλοι γυρω μας,θα ενεργοποιηθει η ηχωρ μεσα μας και θα ζησουμε για παντα,θα κανουμε τα παντα και θα οδηγαμε και fiat panda,lol :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: .

bulmont
20/06/2011, 12:22
Τελικά υπάρχει και η ''αντρική'' κλημακτήριος

:wave2: :rotflmao: :wave2: :rotflmao: :wave2: :rotflmao: :wave2:

vaska
20/06/2011, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Είμαι 18 ετών ..................

Προ ημερών έγινα και πατέρας! Ναι, μεγάλη υπερηφάνεια! Ευχαριστώ! Αλλά ήλθε κάποιος από τους συγγενείς και μου είπε φιλικά ότι, όπως περπατάω, πρέπει να παραμερίσω λίγο ώστε το παιδί μου να έλθει να περπατάει δίπλα μου και να μαθαίνει. Έτσι ώστε κάποια στιγμή να πάει αυτό μπροστά και εγώ να ακολουθώ. Απαράδεκτο! Μα δεν γίνεται αυτό! Αφού εγώ σκοπεύω να ζήσω για…έστω για πολύ, μα πάρα πολύ! Παραχωρήσεις στα κεκτημένα; Ναι καλά!



ότι γράφεις είναι καλογραμμένο και πάντα το διαβάζω με ιδιαίτερη προσοχή.

Πέραν της ηλικιακής κρίσης (που όλοι όσοι έχουμε διαβεί το κατώφλι των 40) έχουμε περάσει, κρατάω αυτό που σου είπε ο συγγενής σου. Μου άρεσε πάρα πολύ.

:wave2: :wave2:

Gandalf dr685sm
20/06/2011, 12:30
εγώ που δεν πέρασα ακόμα τα 40 (39 Σεπτέμβριο) και έχω ενα παιδί που μάλλον τρέχει και οχι περπατάει δίπλα μου (12 - 13 ετών) τι να πω;... εκεί να δείτε γέλιο... να είμαι 45 και η κόρη 18 -19 ... όπως μου είπε φίλος...

"θα σου λένε που πάει ο "παππούς" με το πιπίνι; ".....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ηλικιακή κρίση και χαζομάρες... αφού εγώ νιώθω 20+... το σώμα βέβαια άλλα λέει, αλλά δεν θα του περάσει...χαχαχαχαχα...

vaska
20/06/2011, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Είμαι 18 ετών ..................

Προ ημερών έγινα και πατέρας! Ναι, μεγάλη υπερηφάνεια! Ευχαριστώ! Αλλά ήλθε κάποιος από τους συγγενείς και μου είπε φιλικά ότι, όπως περπατάω, πρέπει να παραμερίσω λίγο ώστε το παιδί μου να έλθει να περπατάει δίπλα μου και να μαθαίνει. Έτσι ώστε κάποια στιγμή να πάει αυτό μπροστά και εγώ να ακολουθώ. Απαράδεκτο! Μα δεν γίνεται αυτό! Αφού εγώ σκοπεύω να ζήσω για…έστω για πολύ, μα πάρα πολύ! Παραχωρήσεις στα κεκτημένα; Ναι καλά!



ότι γράφεις είναι καλογραμμένο και πάντα το διαβάζω με ιδιαίτερη προσοχή.

Πέραν της ηλικιακής κρίσης (που όλοι όσοι έχουμε διαβεί το κατώφλι των 40) έχουμε περάσει, κρατάω αυτό που σου είπε ο συγγενής σου. Μου άρεσε πάρα πολύ.

:wave2: :wave2:

danaos75
20/06/2011, 12:35
vaska +100000
η καλύτερη ατάκα στο κείμενο,



προχθες σε παιδικο παρτυ ενα κοριτσακι 7 χρονων με είπε

ΘΕΙΟ , ΠΑΠΠΟΥ και τέλος

ΡΕ


:look: :hypnotize :uplate: :eyepop:

Cpt. Haddock
20/06/2011, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
[...]Πέραν της ηλικιακής κρίσης (που όλοι όσοι έχουμε διαβεί το κατώφλι των 40) έχουμε περάσει[...]

Οχι κι όλοι :smokin:

(το οτι ποσταρες 2 φορες δεν το σχολιαζω :p )

bulmont
20/06/2011, 12:57
Μ@λ@κα Βάσκα η γεροντική άνοια ειναι

απ' έξω και σου κρούει τον κώδωνα............

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

makis206
20/06/2011, 12:59
Ο χρόνος Στέλιο μου.. εδώ φθείρει τα Honda, εμείς θα τη σκαπουλάρουμε...;:p

vaska
20/06/2011, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Οχι κι όλοι :smokin:

(το οτι ποσταρες 2 φορες δεν το σχολιαζω :p )

Υπάρχει σοβαρός λόγος γι' αυτό. Θέλω να μπω στην λίστα με τα 10 καλύτερα μέλη του ΜΟΤΟ.

:lol: :lol: :lol:

sniper
20/06/2011, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ο χρόνος Στέλιο μου.. εδώ φθείρει τα Honda, εμείς θα τη σκαπουλάρουμε...;:p

:bawl:


229491

makis206
20/06/2011, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
:bawl:

Tρίβει τρίβει αλλά ζουμί δεν βγάζει ε;:rotflmao:

Cpt. Haddock
20/06/2011, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Υπάρχει σοβαρός λόγος γι' αυτό. Θέλω να μπω στην λίστα με τα 10 καλύτερα μέλη του ΜΟΤΟ.

:lol: :lol: :lol:

Δε φαντάζεσαι πόσο εύκολο ειναι :evil:

Aggelos_SV
20/06/2011, 13:18
Tα υδραυλικά να λειτουργούν και τ'άλλα είναι απλές λεπτομέρειες!!! :rotflmao: :rotflmao:

Μη σε παίρνει από κάτω μωρέεεεε


:beer: :beer: :beer:

sniper
20/06/2011, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δε φαντάζεσαι πόσο εύκολο ειναι :evil:

:bawl:

bulmont
20/06/2011, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Tρίβει τρίβει αλλά ζουμί δεν βγάζει ε;:rotflmao:

To ζουμί φιλαράκι βγαίνει με το βράσιμο

Με το ξύσιμο μόνο.......................

:beer: :beer: :beer: :beer:

Εχετλαίος
20/06/2011, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από bulmont
To ζουμί φιλαράκι βγαίνει με το βράσιμο

Aπόφθεγμα ζωής!
:wave2:

takis-kk
20/06/2011, 13:40
Όπως όλοι , γράφεις κι εσύ την ιστορία σου Στέλιο!
Απ όσο σε γνωρίζω ,μέσα απ το φόρουμ και το τηλέφωνο, (αχ αυτές οι ρακές πότε θα τις πιούμε?..).
Την γράφεις... Όμορφα!!

Keep Walking..
:wave2:

vaska
20/06/2011, 13:41
Καμιά φορά οι νέοι είναι κατώτεροι των περιστάσεων, ενώ εμείς οι ώριμοι..... εεεε όπως να το κάνεις έχουμε κότσια.



http://www.youtube.com/watch?v=BwbEU3e8CIg&NR=1

:bawl: :bawl: :bawl:

antsoar
20/06/2011, 14:44
Πέρασα από αυτή τη φάση πριν λίγα χρόνια όταν μετά από μια περιπέτεια υγείας, που έληξε καλά, συνειδητοποίησα ότι δεν είμαι άφθαρτός.

Μετά ήρθε και η απώλεια αγαπημένων προσώπων, να μου το δείξει πιο έντονα.

Τελικά όλο αυτό νομίζω ότι με έκανε σοφότερο, έχω πια τελείως διαφορετική άποψη για το τι είναι σημαντικό και τι όχι, τι είναι επυτιχία και τι όχι

Και τέλος τι να διδάξω στα παιδιά μου να ψάξουν στη ζωή τους για να είναι ευτυχισμένα και τι είναι «περγαμηνές» χωρίς αντίκρισμα στη ζωή



Στέλιο θέλει κότσια και μόνο να το παραδεχτείς αυτό, και από τις κουβέντες σου εδώ κρίνω ότι τα έχεις, να είσαι καλά :wave2: :beer: :beer: :beer:

Εχετλαίος
20/06/2011, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από antsoar
Πέρασα από αυτή τη φάση πριν λίγα χρόνια όταν μετά από μια περιπέτεια υγείας, που έληξε καλά, συνειδητοποίησα ότι δεν είμαι άφθαρτός.

Μετά ήρθε και η απώλεια αγαπημένων προσώπων, να μου το δείξει πιο έντονα.

Τελικά όλο αυτό νομίζω ότι με έκανε σοφότερο, έχω πια τελείως διαφορετική άποψη για το τι είναι σημαντικό και τι όχι, τι είναι επυτιχία και τι όχι

Και τέλος τι να διδάξω στα παιδιά μου να ψάξουν στη ζωή τους για να είναι ευτυχισμένα και τι είναι «περγαμηνές» χωρίς αντίκρισμα στη ζωή


:beer: :beer: :beer:

nikos_abel
20/06/2011, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
:bawl:

Η ίδια κυρία αφού έχω πιει 3 πάιντς ρακή με ένα σφηνάκι μπλε οινόπνευμα :


229495

blackrose
20/06/2011, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από antsoar
Πέρασα από αυτή τη φάση πριν λίγα χρόνια όταν μετά από μια περιπέτεια υγείας, που έληξε καλά, συνειδητοποίησα ότι δεν είμαι άφθαρτός.

Μετά ήρθε και η απώλεια αγαπημένων προσώπων, να μου το δείξει πιο έντονα.

Τελικά όλο αυτό νομίζω ότι με έκανε σοφότερο, έχω πια τελείως διαφορετική άποψη για το τι είναι σημαντικό και τι όχι, τι είναι επυτιχία και τι όχι

Και τέλος τι να διδάξω στα παιδιά μου να ψάξουν στη ζωή τους για να είναι ευτυχισμένα και τι είναι «περγαμηνές» χωρίς αντίκρισμα στη ζωή



Στέλιο θέλει κότσια και μόνο να το παραδεχτείς αυτό, και από τις κουβέντες σου εδώ κρίνω ότι τα έχεις, να είσαι καλά :wave2: :beer: :beer: :beer:




+1000............................:wave2:


229498

Lioulios
20/06/2011, 16:30
Μαλλί μπαμπάκι - ψ@λή φαρμάκι .

karellen
20/06/2011, 17:25
Την πρεσβυωπία, πάλι, που τη βάζεις;

SoulGR
28/06/2011, 22:08
αν και εγω ειμαι ακομα στην πρωτη "παραγραφο":a25: :a25:

μΕ αρεσε πολυ το κειμενο,πολυ καλογραμενο:beer: :beer:

tsompanis
29/06/2011, 02:57
ότι καλύτερο μπορούσα να διαβάσω λίγο πριν πέσω για ύπνο:)
στα καλύτερα που έρχονται ρε και ας πατήσαμε τα 40!:beer: :beer: :beer: :beer:

nikos_abel
29/06/2011, 06:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsompanis
ότι καλύτερο μπορούσα να διαβάσω λίγο πριν πέσω για ύπνο:)
στα καλύτερα που έρχονται ρε και ας πατήσαμε τα 40!:beer: :beer: :beer: :beer:

Γειά σου ρε σειρά!!!!:beer:

μπουφος
01/07/2011, 21:25
Ειμαι 44.............., εχω καταληξει οτι δε ξερεις τι θα σου ξημερωσει.Φιλοι,γνωστοι ,συγγενεις 'φευγουν' με τον ενα η τον αλλο τροπο.Θεωρω 'τυχερους' οσους κανουν το τελευταιο ταξιδι πανω στην αγαπημενη τους moto. Εχω το θρασος να καβαλαω μια μοτοσικλετα και να αγνοω επιδεικτικα ολους τους κινδυνους που υπαρχουν σε καθε βολτα(κακο οδοστρωμα,μεθυσμενοι οδηγοι,ξαναμμενοι τουριστες,ελλειπης σημανση,αφυλακτες διαβασεις.......................)Ρισκαρω τη ζωη μου γνωριζοντας οτι τα αντανακλαστικα μου εχουν μειωθει και πισω με περιμενουν συζυγος,παιδια,γονεις,φιλοι.........Εχω χτυπησει στο παρελθον και γλιτωσα απο του χαρου τα δοντια( νοσηλευτικα για πολλους μηνες)Οχι δεν ειμαι αφθαρτος,ειμαι αρρωστος.Αν καποιος απο τους συναδελφους μοτοσικλετιστες εχει θεραπεια ειμαι ολος αυτια.Καλο μηνα και παντα ορθιοι αδελφια.

Εχετλαίος
14/07/2011, 21:02
Κάντε μου μια χάρη: βάλτε το στο φουλ και αράχτε για ολίγο, ειδικά οι κάπως μεγαλύτεροι!
http://www.youtube.com/watch?v=2Cx8KdqpUGc
:wave2:

antsoar
14/07/2011, 23:12
Τι μας κάνεις απόψε ,

αλλά πειράζει βρε Στέλιο που προτιμώ τους παλιους μαστόρους ?

"Κώστας Μουντάκης. Άχι και σαραντάρησα."

http://www.youtube.com/watch?v=A1yIGD2EENc&feature=related

Η οικογένεια κοιμάται και εγώ είμαι στο μπαλκόνι με ακουστικά και "ταξιδεύω"

μπύρες για όλους :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

nassosxlvbros
14/07/2011, 23:47
Με τέτοια τραγούδια δε γερνάει ο άθρωπος...:beer: :beer: :beer:

megalexandros
17/07/2011, 22:58
Ο ανθρωπος οσο περνουν τα χρονια ειναι σαν τον οινο:
η οριμαζει η ξινιζει
:D
Και για να μη με αποπαρεται ειμαι 38 με 4 τεκνα (απο 12 ετων εως 6 μηνων)
ξεκινισα αγωνιστικη μοτοσυκλετα στα 31 και τους τελευταιους μηνες τρεξιμο βουνου (με τα ποδια, μιλαμε για ζορικα πραγματα δλδ)

Operater
17/07/2011, 23:59
Τα λέει και ο Πασχαλίδης...:
Ο,τι κι αν ζήσεις δεν αρκεί,δε φτάνει για να μάθεις....
όσα νομίζεις γλίτωσες, αυτά θα ξαναπάθεις

http://www.youtube.com/watch?v=FB59kNj0lD8