PDA

View Full Version : Γιατι?



GeorgeFZR
18/08/2005, 23:10
Καθε μερα περναμε ατελιωτες ωρες στον δρομο ειτε με την μηχανη μας,ειτε με αλλα μεταφορικα μεσα. Κατα γενικη ομολογια, το ρισκο που περνουμε καθε φορα που ξεκιναμε για μια μετακινιση δεν ειναι αμελητεο. Που οφειλετε ομως το οτι καπιοι απο μας καταληγουμε με ενα τρακαρισμα η ακομα χειροτερα σε νοσοκομεια?
Ποιος η τι αποφασιζει για την καταληξη?
Ο Θεος? Η μοιρα? Η λεγομενη κακια στιγμη? Η η ανοησια μας-ανωριμοτητα?

Κατα την γνωμη μου, απο την στιγμη που θα καβαλησεις την μοτοσυκλετα σου και θα ξεκινησεις, ταυτοχρονα ξεκινα και μια εξισωση..Με πολλους αγνωστους....

Οι δικες σας σκεψεις?

gcrook
19/08/2005, 00:08
Φιλε και συναδελφε, η εξισωση που προανεφερες μπορει να γινει αρκετα κατανοητη, απλα και μονο γνωριζοντας αυτους τους "αγνώστους" και τις μεταβλητες τις οποιες δεν μπορω να στις αναφερω, αλλα ειμαι σιγουρος οτι τις ξερεις και εσυ πολυ καλα απο μονος σου.:winka:

Στην δικη μου περιπτωση π.χ, μια φορα ο αγνωστος "Χ", ηταν ενα σκυλι με περιοδικοτητα και τσαμπουκα που ετεινε στο απειρο, ενω μια αλλη......πιο προσφατη, ο αγνωστος συντελεστης, ηταν η παρορμηση και η κακη εκτιμηση των δυνατοτητων μου, του δρομου, και της μηχανης.

Μαλιστα ελυσα και την εξισωση, και σε πληροφορω οτι το τελικο νουμερο μετριεται καλλιστα και σε ευρω....και μαλλον τεινει και αυτο προς το απειρο.

Και αυριο να μην αργησεις, εχει ποτισμα:lol: :beer:

GeorgeFZR
19/08/2005, 00:43
hahahahhahahahhahahaha


Edwses resta kai pali...

Respect

:beer:

gtsiros
20/08/2005, 09:51
Το ζήτημα είναι, να προσπαθείς όσο είναι ανθρώπινα δυνατό, να καθορίζεις ΕΣΥ τη μοίρα σου. Είναι δική σου η ζωή, αν εσύ δεν κάνεις ό,τι είναι δυνατό να κάνεις για να την ορίσεις, την έχεις άσχημα γιατί κανείς άλλος δεν πρόκειται να την αναλάβει και τότε θα πάει χαμένη.

adam_tsouk
20/08/2005, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Φιλε και συναδελφε, η εξισωση που προανεφερες μπορει να γινει αρκετα κατανοητη, απλα και μονο γνωριζοντας αυτους τους "αγνώστους" και τις μεταβλητες τις οποιες δεν μπορω να στις αναφερω, αλλα ειμαι σιγουρος οτι τις ξερεις και εσυ πολυ καλα απο μονος σου.:winka:

Στην δικη μου περιπτωση π.χ, μια φορα ο αγνωστος "Χ", ηταν ενα σκυλι με περιοδικοτητα και τσαμπουκα που ετεινε στο απειρο, ενω μια αλλη......πιο προσφατη, ο αγνωστος συντελεστης, ηταν η παρορμηση και η κακη εκτιμηση των δυνατοτητων μου, του δρομου, και της μηχανης.

Μαλιστα ελυσα και την εξισωση, και σε πληροφορω οτι το τελικο νουμερο μετριεται καλλιστα και σε ευρω....και μαλλον τεινει και αυτο προς το απειρο.

Και αυριο να μην αργησεις, εχει ποτισμα:lol: :beer:



:a10: :a10:



:a20:

gcrook
20/08/2005, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
:a10: :a10:



:a20:


Μεεεε κολακευετεεεεεε κυριεεεεε:blush: :a01: :a013:

kinhsh
22/08/2005, 01:56
Εμεις φταιμε παντα γιατι πρεπει να προβλεπουμε την βλακεια των αλλων οδηγων και να οδηγαμε σε σταση αμυνας φυλαγομενοι συνεχως απο οτι περιεργο μπορει να συμβει. Η οδηγηση μηχανης απαιτει πολυ μεγαλη δουλεια για το μυαλο.