PDA

View Full Version : Παλια μηχανη για καθημερινη χρηση



Corvo
24/06/2011, 13:02
Το λοιπον το σκεφτομαι για το αμεσο μελλον να παρω κατι αλλα επειδη το διπλωμα μου με περιοριζει ακομα μεχρι τα 25kw λεω να παρω κατι πιο παλιο δλδ σκεφτομαι για μηχανακι του '80 με '90 περιπου...

η ερωτηση μου ειναι αν ειναι τοσο παλιο μηχανακι μετα απο ενα καλο σερβις(αν οχι ανακατασκευη) μπορει να χρησιμοποιειτε καθημερινα και μια φορα στο τοσο για ενα 3ημερο ταξιδι με αρκετα χιλιομετρακια μεσα ή τα εξοδα για τα σερβις και τα πραγματα που θα θελει θα ειναι απαγορευτικο

sapila racing
24/06/2011, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Corvo
Το λοιπον το σκεφτομαι για το αμεσο μελλον να παρω κατι αλλα επειδη το διπλωμα μου με περιοριζει ακομα μεχρι τα 25kw λεω να παρω κατι πιο παλιο δλδ σκεφτομαι για μηχανακι του '80 με '90 περιπου...

η ερωτηση μου ειναι αν ειναι τοσο παλιο μηχανακι μετα απο ενα καλο σερβις(αν οχι ανακατασκευη) μπορει να χρησιμοποιειτε καθημερινα και μια φορα στο τοσο για ενα 3ημερο ταξιδι με αρκετα χιλιομετρακια μεσα ή τα εξοδα για τα σερβις και τα πραγματα που θα θελει θα ειναι απαγορευτικο

Μια χαρά θα είναι.
Προ ημερών είχα δεί ενα ποστ για ενα KLR250, δεν το κοιτας? Σε καλύπτει το δίπλωμα.
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=118680

Ισως είναι λιγο ακριβό, κι εχει και αρκετα χλμ, αλλά φαινεται καλό.

Corvo
24/06/2011, 13:23
ειδες παλια μηχανη και μπηκες κατευθειαν ε?:lol: :lol:


Αρη αφου λες οτι θα ειναι μια χαρα το σκεφτομαι σοβαροτερα

για τα αλλα δες τα p.m. σου :winka:

John Steed
24/06/2011, 17:22
Και για XT 500 σε καλύπτει το δίπλωμα! :wave2:

Corvo
24/06/2011, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Και για XT 500 σε καλύπτει το δίπλωμα! :wave2:

να΄σαι καλα αλλα το γνωριζω ηδη

ας οψετε καποιος απο εδω μεσα που το ειχε ψαξει(p@nos αν θυμαμαι καλα) δεν νομιζω να μου πηγαινε το μυαλο να ψαξω σε 500αρι

:beer:

panos1050
26/06/2011, 04:46
με χτ 89 εισαι οκ ??

Corvo
26/06/2011, 08:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
με χτ 89 εισαι οκ ??

φιλε μου καλημερα

δεν ψαχνω για μηχανακι σκοπος του θεματος ηταν να μαθω αν θα καλυψει τις απαιτησεις που εχω ενα παλιο μηχανακι αλλιως θα το εβαζα στις αγγελιες ζητησης

:wave2:

panos1050
26/06/2011, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Corvo
φιλε μου καλημερα

δεν ψαχνω για μηχανακι σκοπος του θεματος ηταν να μαθω αν θα καλυψει τις απαιτησεις που εχω ενα παλιο μηχανακι αλλιως θα το εβαζα στις αγγελιες ζητησης

:wave2:

δεν σου προσφερω χτ

εξαλου δεν εχω

ρωτησα αν σε βολευει απο αποψη δηπλωματος

και ειναι και μια χαρα για καθε μερα,το εχει φιλος μου και του εχει πιει ο αιμα

Corvo
26/06/2011, 12:29
μολις ειχε ξυπνησει και παρεξηγησα συγνωμη :cry:


ναι το 500αρι το χτ με καλυπτει απο ολες τις χρονιες νομιζω...

ειναι ηδη στα υποψηφια μιας και θα με βολευε πολυ για την χρηση που του θελω ετσι και αλλιως
:beer:

panos1050
26/06/2011, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Corvo
μολις ειχε ξυπνησει και παρεξηγησα συγνωμη :cry:


ναι το 500αρι το χτ με καλυπτει απο ολες τις χρονιες νομιζω...

ειναι ηδη στα υποψηφια μιας και θα με βολευε πολυ για την χρηση που του θελω ετσι και αλλιως
:beer:

:beer: