PDA

View Full Version : πλαστικοποιηση...εξατμισεων!!



dimdil
24/06/2011, 14:43
εχω ενα cbf 600--τις προαλες πηγαινοντας απο λεωφορο κατεχακη προς ηλιουπολη με δυνατο αερα μια σακουλα ναυλον <<πεταξε>> απο την ακρη του πεζοδρομιου και περνωντας κατωαπο τη μηχανη <<κολησε>> στο σημειο που οι τεσσερις λαιμοι ενωνοντε στο σωμα της εξατμισης και φυσικα εγινε ενα σωμα:mad:
εκτος το οτι ειναι χαλια απο εμφανιση μυριζει και λιωμενο πλαστικο καθε που ζεστενεται!!!:rolleyes:

υπαρχει καμια σκεψη/προταση για αντιμετωπιση???


ευχαριστω!!!
:beer:

sniper
24/06/2011, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdil
εχω ενα cbf 600--τις προαλες πηγαινοντας απο λεωφορο κατεχακη προς ηλιουπολη με δυνατο αερα μια σακουλα ναυλον <<πεταξε>> απο την ακρη του πεζοδρομιου και περνωντας κατωαπο τη μηχανη <<κολησε>> στο σημειο που οι τεσσερις λαιμοι ενωνοντε στο σωμα της εξατμισης και φυσικα εγινε ενα σωμα:mad:
εκτος το οτι ειναι χαλια απο εμφανιση μυριζει και λιωμενο πλαστικο καθε που ζεστενεται!!!:rolleyes:

υπαρχει καμια σκεψη/προταση για αντιμετωπιση???


ευχαριστω!!!
:beer:


Βάζεις μπροστά, αφήνεις να ζεσταθεί το μέρος που κόλλησε η σακούλα, κι όταν φτάσει σε σημείο που λιώνει πάλι ή ξερένεται τελείως, την αφαιρείς με κάτι που δεν θα σου κάψει τα χέρια..

dimdil
24/06/2011, 15:11
ευχαριστω--θα το προσπαθησω---
απλα με προβληματιζει οτι επειδη οπως εγραψα εχει γινει ενα σωμα---σαν να εχει <<βαφτει>> η εξατμιση και μην εχοντας καποια ακρη να τραβηξω μηπως με το....τριψιμο χειροτερεψω την κατασταση!!!
τελος παντων θα δειξει!!!
:)

sniper
24/06/2011, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdil
ευχαριστω--θα το προσπαθησω---
απλα με προβληματιζει οτι επειδη οπως εγραψα εχει γινει ενα σωμα---σαν να εχει <<βαφτει>> η εξατμιση και μην εχοντας καποια ακρη να τραβηξω μηπως με το....τριψιμο χειροτερεψω την κατασταση!!!
τελος παντων θα δειξει!!!
:)


Πρόσεξε με τι θα το "τρίψεις".. εγώ είχα χρησιμοποιήσει κάποτε στην εξάτμιση του χόρνετ ένα πανί βρεγμένο.. κι έκανε πολύ καλή δουλειά..

MikeG
24/06/2011, 15:17
Χρησιμοποίησε καθαριστικό φούρνων

GIXXERAKIAS
24/06/2011, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Χρησιμοποίησε καθαριστικό φούρνων
+1 με μεγαλη προσοχη ομως μην πεσει σε πλαστικα μηχανης.

Ο αλλος τροπος ειναι ψιλο συρμα για κατσαρολες και ταυτοχρονα οπως τριβεις να ειναι ποτισμενο με αλοιφη για inox για να γυαλιζουν κιολας.:wave2: