PDA

View Full Version : Λάδια και μπουζί για μοτό



nikos_abel
26/06/2011, 11:14
Για βοηθάτε με π.μ.

Μένω Άνω Πατήσια και θέλω να αγοράσω λάδια, φίλτρο, αυτό το π@π@ρι που βγάζεις το
φίλρο λαδιού, μπουζί, φίλτρο αέρα και δε ξέρω τι άλλο θα χρειαστώ,
ώστε να κάνω αυτό το ρημαδοσέρβις μόνος μου.
Σερβις μάνουαλ έχω, τα χέια μου πιάνουν (τι σκατά μηχανολόγος είμαι, μη βλέπετε που με
έχουν φάει τα γραφεία :rotflmao: )

Έχει πουθενά εδώ κοντά κανα μαγαζάκι της προκοπής με καλές τιμές για να μη ξαναπληρώνω κερατιάτικα σε συνεργεία;

Gandalf dr685sm
26/06/2011, 11:43
Τόγελος

Τρείς Γέφυρες , Κ. Πατήσσια... Κατεβαίνεις τέρμα Στρατηγού Καλλάρη , στρίβεις αριστερά και παίρνεις την αρχή της Λιοσίων.. μετά απο 50 μέτρα θα δείς ενα βενζινάδικο στο αριστερό σου χέρι... αμέσως μετά απο αυτό στρίβεις αριστερά και θα δείς τον κατάστημα του.

Έχει λάδια μυδια ξύδια αλλά και ανταλλακτικά αν του ζητήσεις. Immitation και γνήσια.

val
26/06/2011, 14:06
Λαμπριανιδης.
Καλλιροης 34 (νομιζω).
Πολυ προσιτες τιμες.

jorge's garage
26/06/2011, 16:23
στείλε μου π.μ φιλαράκι με οτι θέλεις να παρεις, ίσως μπορώ να σε βοηθήσω,έχω κονέ σε μαγαζί...... μενουμε σχετικα κοντά..

nikos_abel
26/06/2011, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Τόγελος

Τρείς Γέφυρες , Κ. Πατήσσια... Κατεβαίνεις τέρμα Στρατηγού Καλλάρη , στρίβεις αριστερά και παίρνεις την αρχή της Λιοσίων.. μετά απο 50 μέτρα θα δείς ενα βενζινάδικο στο αριστερό σου χέρι... αμέσως μετά απο αυτό στρίβεις αριστερά και θα δείς τον κατάστημα του.

Έχει λάδια μυδια ξύδια αλλά και ανταλλακτικά αν του ζητήσεις. Immitation και γνήσια.

Αυτό το immitation μου θύμισε την διαφήμιση ενός τύπου κάποτε για κάτι μπιέλες που είχα πάρει για
το Datsun 120Y μου :

"Είναι γνήσιες ιμιτασιόν " :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ευχαριστώ όλους όσους απάντησαν. Θα έχετε τα νέα μου όταν υπάρξει επιτυχία.

:wave2:

Acacius
26/06/2011, 23:58
Ελπίζω να μη λέω τα αυτονόητα, αλλά αν το κάνεις πρώτη φορά: Το νου σου στο σφίξιμο της βίδας του κάρτερ μην την παρασφίξεις αν δεν έχεις ροπόκλειδο. Υπάρχουν μάστοΥρες που την έχουν κάνει την πατάτα και μετά έχει τρέξιμο (όχι μόνο λαδιού...).

nikos_abel
27/06/2011, 07:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Acacius
Ελπίζω να μη λέω τα αυτονόητα, αλλά αν το κάνεις πρώτη φορά: Το νου σου στο σφίξιμο της βίδας του κάρτερ μην την παρασφίξεις αν δεν έχεις ροπόκλειδο. Υπάρχουν μάστοΥρες που την έχουν κάνει την πατάτα και μετά έχει τρέξιμο (όχι μόνο λαδιού...).

Όι εντάξει, στα παλιά μου αυτοκίνητα (αυτά με μηχανές και όχι με το πλαστικό κουτί που
δε ξέρεις τι έχει μέσα :rotflmao: ) έκανα και χοντρά σέρβις, απλά είχα βολευτεί με τα συνεργεία.

Αλλά βλέπεις το μνημόνιο.....

Άσε να κόβουμε όπου μπορούμε.