PDA

View Full Version : ΜΠΑΤΣΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ (read It)



fotografos
19/08/2005, 23:30
ΛΟΙΠΟΝ, ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ, ΟΔΗΓΑΩ ΜΙΧΑΝΗ 125 ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΑΝ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΝΤ1 ΓΙΑ ΞΥΛΟΔΑΡΜΟ ΜΠΑΤΣΟΥ ΑΠΟ ΑΝΑΒΑΤΗ.
ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΠΛΩΜΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟ ΓΙΑΤΙ ΛΙΓΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΙΜΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ.
ΘΑ ΣΑΣ ΔΙΗΓΗΘΩ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΜΕ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΚΑΙ ΒΓΑΛΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ.

ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ, ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΕΝΑ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΟ, ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ ΜΟΥ ΤΑΧΥΤΑΤΑ ΜΕ ΚΛΕΙΝΕΙ ΜΟΥ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΚΙΝΗΤΟΠΙΕΙ ΓΙΑΤΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟ.
ΤΟ ΣΗΜΑ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΦΥΣΙΚΑ ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ Η ΣΤΡΟΦΗ.
ΑΝ ΕΠΕΥΤΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΣΠΑΓΑ ΚΑΝΑ ΠΟΔΙ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΦΤΕΓΕ? ΕΓΩ ΦΥΣΙΚΑ

ΑΛΗ ΦΟΡΑΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ, ΣΤΑΜΑΤΑΩ, ΜΕ ΓΡΑΦΟΥΝ ΓΙΑ ΔΙΠΛΩΜΑ, ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ Ε? ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΑΩ ΑΜΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΘΑ ΕΙΧΑ ΦΥΓΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΑΓΑ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ? ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ.
ΟΠΩΣ ΠΙΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΑΩ ΣΕ ΚΑΤΙ, ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΠΛΩΜΑ ΠΩΣ ΟΔΗΓΟΥΝ. Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ? ΒΓΑΛΕ ΔΙΠΛΩΜΑ ΕΣΥ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΣΕ 10 ΜΕΤΑ. Η ΚΡΙΣΗ ΟΛΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ.

ΠΡΙΝ ΤΡΕΙΣ ΩΡΕΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΣΤΕΡΙ ΣΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ. ΠΡΟΧΩΡΑΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ, ΠΕΤΑΓΕΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ Ο ΜΠΑΤΣΟΣ ΣΑ ΜΠΑΣΤΑΚΑΣ ΜΕ ΚΛΗΝΕΙ ΦΡΕΝΑΡΩ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΠΟΡΩ, ΑΝΑΒΩ ΑΛΑΡΜ ΜΗ ΠΕΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣΤΑΡΙΦΑΣ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΑΤΗΣΕΙ ΕΤΣΙ, ΚΑΙ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΞΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΠΩΛΙΚΟ, ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΤΟΥ ΛΕΩ, ΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΑΚΡΙ ΔΕΝ ΧΩΡΑΩ, ΟΧΙ ΘΑ ΜΠΕΙΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ, ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΖΙΓΚ ΖΑΓΚ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΚΟΠΕΙ ΟΛΗ Η ΚΙΝΗΣΗ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΙΣ ΗΛΗΘΙΟΤΗΤΕΣ ΕΝΟΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥ.
ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ.
ΑΧ ΚΑΚΟΜΟΙΡΙ ΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΦΥΓΩ ΤΟΡΑ ΘΑ ΕΙΧΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΑΛΟΝΙΚΑ.

ΕΓΩ? ΝΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΥΠΑΙΤΙΟΣ ΓΙΑ ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟ ΧΑΡΤΑΚΙ, ΟΧΙ Ο ΑΛΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΘΗΝΩΝ ΠΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΕΙ ΤΗΝ 10 ΜΠΥΗΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΟ ΠΟΡΤ ΠΑΓΚΑΖ, ΟΧΙ Ο ΑΛΟΣ ΠΟΥ ΠΛΑΚΩΝΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ, ΟΧΙ ΟΣΟΙ ΤΑΡΙΦΕΣ ΚΟΙΤΑΝΕ ΜΟΝΟ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΟΠΟΙΟΝ ΠΑΡΕΙ Ο ΧΑΡΟΣ, ΤΟ ΣΤΟΠ ΝΑΙ ΣΗΜΕΙΝΕΙ ΣΤΑΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΑΡΙΣΤΕΡΟ Γ....Α ΤΟΝ,ΟΧΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΧΩΡΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΠΟΔΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΤΕ ΘΥΜΟΥΝΤΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΚΛΕΙΣΟΥΝ, ΟΧΙ ΟΣΟΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΡΦΟΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟ ΑΜΑΞΙ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΟΣΤΑΡΑ, ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΕΜΕΝΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΤΑ ΕΓΡΑΦΑ ΑΥΤΑ ΣΗΜΕΡΑ.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΕΞΩ ΑΥΤΑ, ΤΟ 90% ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΝΕΙΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΟΔΗΓΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ, ΔΕΝ ΛΕΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΧΩ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΟΔΗΓΟΥ, ΑΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΣΚΕΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΙΣ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗΣ ΤΟΥΣ.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΜΙΑ? ΔΙΚΑ ΣΑΣ.
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΧΩΡΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑ.
ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΠΛΩΜΑ ΜΟΛΙΣ ΒΓΑΛΕΤΕ ΞΕΡΕΤΕ, ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΚΑΙ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΣΚΟΤΩΝΕΤΕ ΜΕΧΡΙ 10 ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΠΟΙΝΕΣ.
17 ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΙΔΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ΠΩΣ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΘΑ ΜΕ ΔΙΔΑΞΟΥΝ ΚΑΛΟΙ ΑΓΩΓΟΙ, ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΕΞΟΥΣΙΑ ΣΤΗΝ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΤΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ.

AFTER
19/08/2005, 23:45
Για αυτο και εσυ,πηγαινε βγαλε το @#$@#$διπλωμα,να μην στην λεει κανεις!

ΤΟΤΕ ζητας τα ρεστα.....

adam_tsouk
20/08/2005, 00:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Για αυτο και εσυ,πηγαινε βγαλε το @#$@#$διπλωμα,να μην στην λεει κανεις!

ΤΟΤΕ ζητας τα ρεστα.....


Έστι ακριβώς.

Και επειδή δεν έχεις δίπλωμα είσαι ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ άρα κατ' εμέ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ και στην τελική σιγά μην ζητήσεις και τα ρέστα που στη λένε επειδή είσαι παράνομος!

fotografos
20/08/2005, 00:27
ENO AMA EIXA DIPLOMA TO NA SE KLEINOYN GIA NA SE STAMATHSOUN EXEI DIAFORA, THA XTYPISO THA SPASW KANA PODI STI KALYTERI ALLA THA EIMAI NOMIMOS THA EXW TO DIPLOMA! TELIKA DEN KATALAVATE TPT APOTI EGRAPSA KAI GIATI TO EGRAPSA, DEN EIPA POS MOU TI LENE GIATI DEN EXW DIPLOMA ALLA AYTA POU LENE KAI TO POS STAMATANE.

TOY ALOYNOY PERNAEI DIPLA TOY TO ANAKRITIKO KAI VGAINEI ENA XERI APO TI PORTA GIA NA TOU VGALEI TO KLEIDI APO TI MIZA ENO ITAN EN KINHSH KAI AYTO GIATI EIXAN PLIROFORITHEI POS KLAPIKE ENA MAYRO XT STIN ATHINA!]
DEN ME NIOTHETE!

KAI LEW KAI PIOI EINAI OI PRAGMATIKOI EPIKINDINOI STOUS DROMOUS, KAI OXI TI LEEI I GRAFIOKRATIA ALLA TO TI SYMVAINEI STI ZOI.
KAI MAKARI NA BOROUSA NA VGALW ALLA VLEPEIS OSOI EINAI ANILIKOI DEN EXOUN IDEA GIA TO POS NA SYBERIFERTHOUN STI KOINONIA MAS ENW KATI EXYPNAKIDES ENILIKOI EINAI PANEXYPNOI!

adam_tsouk
20/08/2005, 00:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotografos

TOY ALOYNOY PERNAEI DIPLA TOY TO ANAKRITIKO KAI VGAINEI ENA XERI APO TI PORTA GIA NA TOU VGALEI TO KLEIDI APO TI MIZA ENO ITAN EN KINHSH KAI AYTO GIATI EIXAN PLIROFORITHEI POS KLAPIKE ENA MAYRO XT STIN ATHINA!]
DEN ME NIOTHETE!

KAI LEW KAI PIOI EINAI OI PRAGMATIKOI EPIKINDINOI STOUS DROMOUS, KAI OXI TI LEEI I GRAFIOKRATIA ALLA TO TI SYMVAINEI STI ZOI.
KAI MAKARI NA BOROUSA NA VGALW ALLA VLEPEIS OSOI EINAI ANILIKOI DEN EXOUN IDEA GIA TO POS NA SYBERIFERTHOUN STI KOINONIA MAS ENW KATI EXYPNAKIDES ENILIKOI EINAI PANEXYPNOI!


Μακάρι να έβρισκαν το πραγματικό κλεμένο. Και αν΄σου είχαν κλέψει εσένα τη μηχανή αυτά και χειρότερα θα ήθελες να κάνουν όχι μετά να λέμε δεν κάνουν τπτ. Και στη τελική δεν νομίζω πως σου κάνουν μλκίες για το τπτ όλη την ώρα... και στο λέω γιατί κάποτε με σταματάγανε συνέχεια ενώ τώρα πιια όχι. Δεν είναι τυχαίο όμως και το ότι κυκλοφορώ με μπουφάν, κράνος κλτ καλοκαιρι - χειμώνα.

Με εννοείς (γιατί πρέπει αν πέσω και γαι ύπνο):lol:

fotografos
20/08/2005, 00:42
oute emena me stamatane syxna.,
apla na se proidopiiso pos gia na vroune ti klemeni mixani kodepsan na rixoun katw 2 palikaria!
pali den katalavainete!
mipos na to sviso to thema teleios?

den einai ligo na pigaineis me 80 kai na vlepeis ena xeri na paei na sou svisei to kinitira apo to pouthena!

adam_tsouk
20/08/2005, 00:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotografos
oute emena me stamatane syxna.,
apla na se proidopiiso pos gia na vroune ti klemeni mixani kodepsan na rixoun katw 2 palikaria!
pali den katalavainete!
mipos na to sviso to thema teleios?

den einai ligo na pigaineis me 80 kai na vlepeis ena xeri na paei na sou svisei to kinitira apo to pouthena!

αυτό το είδες ή στο είπανε;

fotografos
20/08/2005, 00:44
egine se poly kalo filo.
ithele na proxorisei se agwgi alla mono kai mono pou eide poso $$$ kai xrono ithele to paratise.

adam_tsouk
20/08/2005, 00:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotografos
egine se poly kalo filo.
ithele na proxorisei se agwgi alla mono kai mono pou eide poso $$$ kai xrono ithele to paratise.


ααα... μαλιστα...

ΟΚ...

fotografos
20/08/2005, 00:48
apla oti egrapsa parapanw to egrapsa gia na deixo poso epikeindino borei na einai ena bloko apo asxeton, to i orea pramata lene orismenoi batsoi kai o pioi einai oi pragmatika epikindinoi tpt parapanw!

adam_tsouk
20/08/2005, 00:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotografos
apla oti egrapsa parapanw to egrapsa gia na deixo poso epikeindino borei na einai ena bloko apo asxeton, to i orea pramata lene orismenoi batsoi kai o pioi einai oi pragmatika epikindinoi tpt parapanw!


βασικα κοιτα να δεις πως εχει η κατασταση.
απο τη στιγμη που δεν εχεις διπλωμα είσαι επικίνδυνος.
Ας είσαι και καλύτερος οδηγός.
Ασφάλεια έχεις; Σε πε΄ριπτωση σοβαρού ατυχήματος θα σε καλύψει;

Εκεί είναι το θέμα. Ότι μπορεί να προκαλέσεις ένα ατύχημα και το ότι δεν έχεις δίπλωμα θα παίζει ένα μεγάλο ρόλο.
¨οσο και να το θες δεν είσαι έμπειρος (ούτε εγώ είμαι όσο θα ήθελα).

fotografos
20/08/2005, 01:00
vre xero pos exoun ta pramata! den griniaxa ego gia to diploma!
MONO KAI MONO OTI MOY EIPE BATSOS VGALE DIPLOMA KAI SKOTOSE 10 TA LEEI OLA!
HTAN KAI KAMIA 50ARIA XRONON!
SKEPSOU YPOTITHETE SOVAROS ANTHROPOS!
SAN NA SOU LEEI EMESA DEN EXEI SIMASIA NA ODIGEIS SOSTA APLA NA EXEIS TO XARTI!
SAN NA SOU LEEI AS GINONTAI OSA ATYXIMATA THELOUN DEN PEIRAZEI! TOU KALYPTEI I ASFALEIA!
GI AYTO DEN AME BROSTA SAN ANTHROPOI!
GIATI TO MOO POU MAS NOIAZEI EINAI OTAN MAS XTYPISOUN NA PAROUME APOZIMIWSI KAI OTAN XTYPISOUME NA KANOUME FYGOUME OSO PIO GRIGORA GINETE GIA NA MI MAS ZITISOUN APOZIMIOSI,
KALOI ANTHROPOI BOROUME NA EIMASTE?

adam_tsouk
20/08/2005, 01:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotografos
vre xero pos exoun ta pramata! den griniaxa ego gia to diploma!
MONO KAI MONO OTI MOY EIPE BATSOS VGALE DIPLOMA KAI SKOTOSE 10 TA LEEI OLA!
HTAN KAI KAMIA 50ARIA XRONON!
SKEPSOU YPOTITHETE SOVAROS ANTHROPOS!
SAN NA SOU LEEI EMESA DEN EXEI SIMASIA NA ODIGEIS SOSTA APLA NA EXEIS TO XARTI!
SAN NA SOU LEEI AS GINONTAI OSA ATYXIMATA THELOUN DEN PEIRAZEI! TOU KALYPTEI I ASFALEIA!
GI AYTO DEN AME BROSTA SAN ANTHROPOI!
GIATI TO MOO POU MAS NOIAZEI EINAI OTAN MAS XTYPISOUN NA PAROUME APOZIMIWSI KAI OTAN XTYPISOUME NA KANOUME FYGOUME OSO PIO GRIGORA GINETE GIA NA MI MAS ZITISOUN APOZIMIOSI,
KALOI ANTHROPOI BOROUME NA EIMASTE?

με λύπη θα σου πω πως δεν μπορούμε να είμαστε καλοί άνθρωποι, όχι γιατί δεν θέλουμε αλλά γιατί δεν μας αφήνουν.....

Και ναι, το δίπλωμα είναι η λεπτομέρεια αλλά αν το θες, είναι ο μοναδικός τρόπος (λέμε τώρα) για να αποδείξεις ότι είσαι "καλός" οδηγός. Ή έστω ήταν μέχρι που άρχισε η αισχροκέρδια και τότε σταματησμαε να είμαστε καλοί άνθρωποι.

καλή σου νύχτα, αν προλάβω ίσως άυριο αου απαντήσω...



:wave2:

fotografos
20/08/2005, 01:09
Vasika ekei ithela na kataleixo sto na eimaste kaloi anthropoi na voithame.
ego eixa paei na voithiso stis pirkagies tis rafinas ki to exoxiko as itan 3 xiliometra makria, kai siga to exoxiko parakalagame na kaei na ftiaxoume kanena kainourio,
genika eimai anhropos pou thelw na voithaw, isos na akougete ilithio alla tha pethena mono kai mono na voithiso kapion agnwsto, den mou paei na eimai xestis, kai na lew oti eida ayton na pathenei ekeino alla sikothika kai efyga.
genika den boroume na eimaste esto kai se mikri klimaka aderfia?
esto xaderfia!
ayta!

wild_cat/anima
20/08/2005, 01:24
θες να γινουμε αδερφακια να μου δωσεις το εξοχικο σου και να φτιαξεις εσυ ενα καινουργιο????????????




μπορεις επισης να μου αγορασεις και ενα ρ1 αν θελεις ......κανενα προβλημα !!!:wacko:

gdevelek
20/08/2005, 02:05
Φιλαράκο, κράνος φοράς ή είναι ανόητη η ερώτηση;

Αν δεν φοράς κράνος, και πιθανότατα δεν φοράς, προκαλείς τους μπάτσους και μόνο μ' αυτό, αφού πέραν του ότι τους δίνεις αφορμή να σε σταματήσουν, έτσι φαίνεται και η μικρή σου ηλικία και ψιλιάζονται πως οδηγείς δίχως δίπλωμα.

Αν λοιπόν δεν φοράς, φόρα, όχι για να γλιτώσεις το κεφάλι σου (αυτό δεν σε πολυενδιαφέρει αν δεν φοράς) αλλά για να γλιτώσεις κλήσεις (αυτό προφανώς σε ενδιαφέρει).

sunderlanos
20/08/2005, 02:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotografos


ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΠΛΩΜΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟ ΓΙΑΤΙ ΛΙΓΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΙΜΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ.



Gia kanto ligo poio safes ayto re filarako giati proswpika den to "katalavainw".
:sick:

fotografos
20/08/2005, 02:58
re pedia poses fores tha to pw? katarxas megalodeixno kai kata deyteron exw eduraki gi ayto den me polystamatane alla to provlima mou den einai oti me samatane poses fores tha to pw pia? gia ti siberifora kai ayta pou kanoun kai lene egrapsa ti mou lete sinexeia ta idia kai ta idia? lete na mi ta xerw ayta. tespa apo ayrio to svino giati egw grafo gia siberifora kai ayta pou lene kai kanoun kai eseis mou lete fora kranos.

sunderlanos
20/08/2005, 03:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotografos
re pedia poses fores tha to pw? katarxas megalodeixno kai kata deyteron exw eduraki gi ayto den me polystamatane alla to provlima mou den einai oti me samatane poses fores tha to pw pia? gia ti siberifora kai ayta pou kanoun kai lene egrapsa ti mou lete sinexeia ta idia kai ta idia? lete na mi ta xerw ayta. tespa apo ayrio to svino giati egw grafo gia siberifora kai ayta pou lene kai kanoun kai eseis mou lete fora kranos.


Katarxhn den mou apanthses se ayto pou se rwthsa.Deyteron na sevesai tous megalyterous sou.Triton na foras kranos.Tetarton na bgaleis diplwma.Kai ola ayta gia na mhn fas to kefali sou oxi gia tous mpatsous exallou apo oti diavasa se proigoumena sou post den katalavaineis esy apo nomothesia kai apo tetoia.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
An ola ayta ta grafeis sta atrixa paparakia sou oi wres sou einai liges na to xereis sto lew egw oso kai skliro na sou fenetai.Prospathise loipon na katanohseis tis eythines sou apo monos sou afou oi goneis sou, oi mpatsoi, oi filoi sou kai o kathenas pou sinanastrefetai mazi sou den mporesan na to kanoun.Kanto gia ton eyato sou gia kanenan allon.:nono:

gdevelek
20/08/2005, 11:37
Φιλαράκο στην εμφάνιση ίσως μεγαλοδείχνεις, αλλά στα γραφόμενά σου μικροδείχνεις.

Τέλος πάντων, εσύ ξέρεις καλύτερα και για τα περί διπλώματος, και για τα περί κράνους, και είσαι και καλύτερος αναβάτης από τα ζωντόβολα που πάνε και βγάζουν δίπλωμα οπότε τι καθόμαστε εμείς και σου λέμε τώρα, ε;

ΙΠΠΕΑΣ
20/08/2005, 12:48
Λοιπόν να καταθέσω και εγώ τη γνώμη μου και τις προσωπικές μου εμπειρίες. Οδηγώ μία πενταετία περίπου στο κέντρο της Αθήνας.

Παρολαυτά με έχουν σταματήσει ελάχιστες φορές για έλεγχο.

Μία φορά με σταμάτησαν με έντονο τρόπο και μάλιστα ειδικοί φρουροί και όχι τροχονόμοι ή περιπολικό για το λόγο ότι πήγαινα σε μονόδρομο ανάποδα. Αναγκάστηκα να το κάνω γιατί δεν ήξερα καθόλου τη περιοχή και είχαν κλείσει το μοναδικό δρόμο που ήξερα, για έργα. Αν έχει χαθεί κάποιος στις πλατείες και τα πάρκα του Ψυχικού βραδιάτικα θα με καταλάβει. Αφού είδαν ότι όλα τα χαρτιά μου ήταν εντάξει και αφού μου έριξαν ελεϊνό κράξιμο και εγώ καθόμουν και τα άκουγα με ηρεμία, με άφησαν στο τέλος και έφυγα χωρίς περισσότερα...

Σε όλες μα όλες τις περιπτώσεις που φορούσα κράνος ποτέ δεν μου ζήτησαν τίποτα παραπάνω από το να ελέγξουν τα χαρτιά μου. Όπως τους τα έδινα έτσι μου τα επέστρεφαν και έφευγα. Φοράω πάντα κράνος και δεν έχω κάνει κραχτές βελτιώσεις στο μηχανάκι. Η εξάτμιση που έχω πάνω είναι μαμάδικη. Δείχνω τουλάχιστον 4-5 χρόνια λιγότερο απ ότι είμαι οπότε καταλαβαίνετε ότι πάνω σε ένα παπί δείχνω σίγουρα "ύποπτος" για κλήση. Ποτέ όμως δεν με γράψανε.

Οπότε ο οδηγός του τυχερού αναβάτη (σε μπλόκο)είναι:

1) Κράνος
2) Χαρτιά
3) "Καθαρή" και σωστά τοποθετημένη πινακίδα.
4) Εξάτμιση που δεν κάνει σαν τρακτέρ
5) Λίγα λόγια στο μπλόκο και ύφος ανέκφραστου.
6) Αποφυγή ακραίας οδήγησης ειδικά μέσα σε κατοικημένες περιοχές.

Σίγουρα υπάρχουν και αστάθμητοι παράγοντες όπως το να είναι προκατελειμένοι αν δουν κανένα άτομο με αλογοχαίτη ή με κανένα σκουλαρίκι στη μύτη.

AFTER
20/08/2005, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ


Μία φορά με σταμάτησαν με έντονο τρόπο και μάλιστα ειδικοί φρουροί και όχι τροχονόμοι ή περιπολικό για το λόγο ότι πήγαινα σε μονόδρομο ανάποδα. Αναγκάστηκα να το κάνω γιατί δεν ήξερα καθόλου τη περιοχή και είχαν κλείσει το μοναδικό δρόμο που ήξερα, για έργα. Αν έχει χαθεί κάποιος στις πλατείες και τα πάρκα του Ψυχικού βραδιάτικα θα με καταλάβει. Αφού είδαν ότι όλα τα χαρτιά μου ήταν εντάξει και αφού μου έριξαν ελεϊνό κράξιμο και εγώ καθόμουν και τα άκουγα με ηρεμία, με άφησαν στο τέλος και έφυγα χωρίς περισσότερα...



Αν ηθελες μπορουσες να τους κανεις μυνηση!
Δεν εχουν δικαιωμα να ζητανε εγγραφα(ειδικα αδειες/ασφαλειες κτλ.)
Δεν εχουν δικαιωμα να σταματανε οχηματα,και ειδικα οταν μπορουν να προξενησουν ατυχημα!
Δεν εχουν δικαιωμα να εκφερουν γνωμη!
Δεν εχουν δικαιωμα να ΚΡΑΖΟΥΝ!

Να ξερουμε τα δικαιωματα μας!

Επειδη εχω περασει και εγω πολλες φορες απο εκει νυχτα,εχω παρατηρησει πως κοιτανε οποιον περναει απο την ''απαγορευμενη περιοχη'', οι φρουροι του λαδιου!
:mad:

ΙΠΠΕΑΣ
20/08/2005, 13:29
Εντάξει δεν μου έκαναν και προσαγωγή, ούτε με έβρισαν :) Απλά με κράξανε γιατί πήγαινα ανάποδα σε μονόδρομο. Να είμαστε λογικοί .

mbjp
20/08/2005, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotografos
re pedia poses fores tha to pw? katarxas megalodeixno
....
....

kai eseis mou lete fora kranos.

καλύτερα πάρε ποδήλατο, έχουμε και το δημογραφικό πρόβλημα..

ronin1
20/08/2005, 15:47
fotografe trava mia fotografia...........

fotografos
20/08/2005, 17:29
arage an den eixa anaferei pouthena pos den exei diploma tha apadousate diaforetika?
gia ali mia akoma fora leo pos den me peirazei pou me exoun stamatisei 3 4 fores se 2 xronia, i oti me egrapsan gia kranos, alla o tropos pou stamatane kai to ti koufa lene otan stamatane kapion.
an ayta pou grafo einai ta pediaristika pou lete kai oxi orismenes apadiseis ti na pw tote.
mou lete na sevomai kati asxeta edo mesa.
loipon gia 998437473 fora den exw provlima epeidi me grapsane gia to diploma kai gia to kranos, den exw provlima na mou kanoun elenxo, provlima exo sta margaritaria pou lene px vgale diploma kai skotose 10, sto tropo pou stamatane pou einai poly pithano na proklithei atyxima. se ayta KAI SE TPT ALO.
MIN XANANAFERETE FORA KRANOS KAI DEN THA SE STAMATANE I NA SEVESE I KATI TETIO APO TI STIGMI PO DEN EIPA TPT GIATI THA FORESO TO KRANOS KAI THA KANW ELEYTHERI PTOSI.

Lupo
20/08/2005, 19:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Αν ηθελες μπορουσες να τους κανεις μυνηση!
Δεν εχουν δικαιωμα να ζητανε εγγραφα(ειδικα αδειες/ασφαλειες κτλ.)
Δεν εχουν δικαιωμα να σταματανε οχηματα,και ειδικα οταν μπορουν να προξενησουν ατυχημα!
Δεν εχουν δικαιωμα να εκφερουν γνωμη!
Δεν εχουν δικαιωμα να ΚΡΑΖΟΥΝ!

Να ξερουμε τα δικαιωματα μας!

Επειδη εχω περασει και εγω πολλες φορες απο εκει νυχτα,εχω παρατηρησει πως κοιτανε οποιον περναει απο την ''απαγορευμενη περιοχη'', οι φρουροι του λαδιου!
:mad:

+1
:wave2:

AFTER
20/08/2005, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
Εντάξει δεν μου έκαναν και προσαγωγή, ούτε με έβρισαν :) Απλά με κράξανε γιατί πήγαινα ανάποδα σε μονόδρομο. Να είμαστε λογικοί .


Μα η λογικη λεει πως ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να σε σταματησουν!
Ουτε καν η αστυνομια,ΜΟΝΟ η τροχαια!
Δεν ειναι η αρμοδειοτητα τους να κανουν κατι τετοιο,και αν δεν ξερεις ποσο ρολο παιζει κατι τετοιο στα ενστολα επαγγελματα, στο υπενθυμιζω εγω.
ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ!

Gandalf dr685sm
21/08/2005, 11:50
Λοιπόν για πάμε πάλι....


Για τον φίλο που είναι χωρίς δίπλωμα...

Η συμπεριφορά των αστυνομικών είναι γνωστή σε όλους , ανεξαρτήτως τι όχημα οδηγείς. έχω πέσει σε κρετίνους και με το 4τροχο. Δεν τους επηρεάζει το όχημα ή ο αριθμός των τροχών που έχει , για την συμπεριφορά τους.
Έχω δεί και εγώ με την σειρά μου αστυνομικό να πετάγεται αριστερά στην Ποσειδώνος για να σταματήσει κάποιον που μίλαγε στο κινητό!!!.. Εντάξει καλά κάνει και πάει να τον σταματήσει αλλά οχι και έτσι!...

Απο εκεί και πέρα όμως.
Για να έχεις απαιτήσεις απο τον νόμο όσον αφορά την συμπεριφορά τους, πρέπει και εσύ να είσαι νομότυπος και να μην θεωρείς εαυτόν ,εξαιρετέο απο τις διατάξεις του!

Αυτό προσπαθούν να σου περάσουν τα παιδιά εδώ και είναι προφανές οτι δεν το έχεις κατανοήσει. Ακόμα και αν δεν σε ενοχλεί το να σκάς 80-100euro για κάθε κλήση κράνους!!!

Τώρα για τις ικανότητες των οδηγών.

Θεωρείς εαυτόν οτι είναι ενα κλικ, πιο πάνω απο τους υπόλοιπους , έχοντας εμπειρία μόνο σε ενα 125 enduro , χωρίς μάλιστα να γνωρίζεις όλη την σημασία της οδικής σήμανσης ή την διαδικασία μηχανικής λειτουργίας της μοτοσικλέτας σου;... ή κατάλαβα εγώ λάθος;...

Μήπως θα έπρεπε να έχεις πιο ισχυρή αυτοκριτική όσον αφορά γενικά την οδική αγωγή, ειδικά την δική σου , καθώς απο αυτήν θα εξαρτάται η ζωή σου κάθε φορά που κυκλοφορείς;

Κατανοώ ίσως το νεαρό της ηλικίας σου, αν και δεν το αναφέρεις για να είμαι ειλικρινής,αλλά καλό θα ήταν να μάθεις ανώδυνα , αυτά που οι περισσότεροι απο εμάς τα μάθαμε επώδυνα. Είναι πάντως καθαρά δική σου επιλογή.

Gandalf

StarSailor
21/08/2005, 14:17
Forografe με τη "λογική" που σε βλέπω να σε διακρίνει σε κόβω να πας να σκοτώσεις 10 μόλις βγάλεις το δίπλωμα και μετά να πεις στο δικαστήριο.....μααααα η ίδια η αστυνομία μου το πρότινε :eyepop:

Με την ίδια λογική που ένας συνάδελφος από τη δουλειά έκανε μήνυση για καταδίωξη σε κάποιον που τον κυνήγησε για να τον σταματήσει (αφού όμως πρώτα σε προσπέραση μπήκε στο ρεύμα του άλλου, τον χτύπησε και τον πέταξε έξω από το δρόμο χωρίς να σταματήσει, ευτυχώς ο άλλος δεν τραυματίστηκε σοβαρά και με τη βοήθεια ενός φίλου που βρισκόταν από πίσω τον πήρε στο κυνήγι να δει ποιος τον χτύπησε). Να βλέπω τον συνάδελφο να ΕΠΙΜΕΝΕΙ πόσο μαλάκας ήταν ο άλλος, να του λέω "ξέρεις μπορεί να είχες σκοτώσει κάποιον και σηκώθηκες και έφυγες..." και να συνεχίζει να επιμένει ότι "όοοοοοχι αυτός ο παλιομαλάκας δεν έχει κανένα δικαίωμα να με κυνηγήσει και θα τον γαμήσω". Λογική του παραλόγου if you know what I mean, υπάρχουν πολλοί τελικά... :hypnotize

mbjp
21/08/2005, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από StarSailor
Με την ίδια λογική που ένας συνάδελφος από τη δουλειά έκανε μήνυση για καταδίωξη σε κάποιον που τον κυνήγησε για να τον σταματήσει (αφού όμως πρώτα σε προσπέραση μπήκε στο ρεύμα του άλλου, τον χτύπησε και τον πέταξε έξω από το δρόμο χωρίς να σταματήσει, ευτυχώς ο άλλος δεν τραυματίστηκε σοβαρά και με τη βοήθεια ενός φίλου που βρισκόταν από πίσω τον πήρε στο κυνήγι να δει ποιος τον χτύπησε). Να βλέπω τον συνάδελφο να ΕΠΙΜΕΝΕΙ πόσο μαλάκας ήταν ο άλλος, να του λέω "ξέρεις μπορεί να είχες σκοτώσει κάποιον και σηκώθηκες και έφυγες..." και να συνεχίζει να επιμένει ότι "όοοοοοχι αυτός ο παλιομαλάκας δεν έχει κανένα δικαίωμα να με κυνηγήσει και θα τον γαμήσω". Λογική του παραλόγου if you know what I mean, υπάρχουν πολλοί τελικά... :hypnotize


ελπιζω ο εν λογω συναδελφος να σου τα ειπε ολα αυτα με κανα δυο μαυρισμενα ματια και κανα χερακι σπασμενο απο τον τυπο που παραλιγο να σκοτωσει..
Κρεμασμα, λιθοβολισμος, λιντσαρισμα κλπ :mad:

Οπως ειχε συμβει και στις ΗΠΑ, πελατης σε εστιατοριο τρωει, και επειδη δεν ειχε να πληρωσει παει να το σκασει απο την τουαλετα..Οπως βγαινει απο το παραθυρακι, αυτο πεφτει επανω του και τον τραυματιζει στη μεση. Κανει μηνυση στο εστιατοριο και στο δικαστηριο αποζημιωθηκε και με το παραπανω.. :sick:
ζητανε και τα ρεστα.

fz6_n
21/08/2005, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Μα η λογικη λεει πως ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να σε σταματησουν!
Ουτε καν η αστυνομια,ΜΟΝΟ η τροχαια!
Δεν ειναι η αρμοδειοτητα τους να κανουν κατι τετοιο,και αν δεν ξερεις ποσο ρολο παιζει κατι τετοιο στα ενστολα επαγγελματα, στο υπενθυμιζω εγω.
ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ!

POLU SOSTA !!!:beer: :beer: :beer:

AKOU FILE EIMAI MOTOSIKLETISTHS EDW KAI 17 XRONIA EXOUN PERASEI APO TA XERIA MOU ARKETA TIMONIA !!! KAI TWRA META APO ARKETH EMPIRIA SE DIAFORES MHXANES ON OFF KAI SM KAI STREET KAI SS !!! SKEUTOME NA PARAKOLOUTHISW MATHIMATA CSS GIATI THEORO POS EXW NA MATHW AKOMA POLLA !!!! POSO MALON ESU AGAPHTE MOU POU EISAI MOLIS 17 MAION !!

MHN BLEPEIS MONO THN KAMOURA TON ALLON !!!!!

ASE TI SOU LEEI O KATHE TROXONOMOS !!!
THEOREIS AUTA POU SOU LENE OI TROXONOMOI TRAGIKA (KAI ISOS NA EXEIS KAI DIKIO ! ) ALLA ESU KANEIS XIROTERA !!

EXEI PERASEI APO TO MIALO SOU (MIAS KAI OPOS MAS LES EISAI PAIDI ME KRISI KAI IPEUTHINOTITA ) TI THA GINEI AN O MI GENETO XTIPISEIS ENAN ANTHROPO SOVARA XORIS NA EXEIS DIPLOMA POU KATA SINEPEIA DEN SE KALIPTI H ASFALEIA ???

TI SOU FTEEI AUTOS ????
POU THA BREI TO DIKIO TOU??
POSO KAIRO THA TREXEI STA DIKASTIRIA GIA NE TO BREI???
POIOS THA PLIROSEI THN NOSILIA TOU KAI TA XRIMATA POU THA XASEI MENONTAS KANA XRONO STO NOSOKOMIO???


AN DEN MPOREIS NA BGALEIS AKOMA DIPLOMA NA MHN ODIGEIS FILE MOU ............!!!! EINAI EGLIMATIKH SIMPERIFORA AUTH !!!!

AN THELEIS NA KSEK@VLONEIS NA PIGENEIS SE PISTA NA KANEIS TIS BOLTES SOU OXI SE DIMOSIOUS DROMOUS ALIOS NA MATHEIS NA SEVESE TOUS NOMOUS KAI NA KIKLOFOREIS MONO OTAN EXEIS ADEIA KIKLOFORIAS !!!!

JIM ...............:wave2: :wave2: :wave2:

ΙΠΠΕΑΣ
21/08/2005, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Μα η λογικη λεει πως ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να σε σταματησουν!
Ουτε καν η αστυνομια,ΜΟΝΟ η τροχαια!

Δηλαδή εσύ υποννοείς ότι στην "απαγορευμένη περιοχή" που είπε και κάποιος άλλος παραπάνω, θα σηκωνόμουνα να φύγω αγνοώντας το φρουρό που μου έκλεισε το δρόμο καθώς και το περιπολικό που ήταν με σβηστά φώτα κάτω από ένα δέντρο ;; Και μέσα στη μαύρη νύχτα του ψυχικού και δίπλα από πρεσβείες θα τους έλεγα που σαι μεγάλε δεν σου δίνω τα χαρτιά μου γιατί δεν φοράς τη λευκή ζώνη με το δεφτέρι !! Τέτοιες ώρες τέτοια λόγια που λένε. Απλά θα επισκεπτόμουν το αστυνομικό τμήμα της περιοχής για εξακρίβωση στοιχείων. Κάτι θα βρίσκαν :confused: Ενώ με τη γνωστή δοκιμασμένη μου τακτική δεν έχω μπλέξει ποτέ σε καμία ταλαιπωρία πλην των γνωστών ελέγχων.

sunderlanos
21/08/2005, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
Δηλαδή εσύ υποννοείς ότι στην "απαγορευμένη περιοχή" που είπε και κάποιος άλλος παραπάνω, θα σηκωνόμουνα να φύγω αγνοώντας το φρουρό που μου έκλεισε το δρόμο καθώς και το περιπολικό που ήταν με σβηστά φώτα κάτω από ένα δέντρο ;; Και μέσα στη μαύρη νύχτα του ψυχικού και δίπλα από πρεσβείες θα τους έλεγα που σαι μεγάλε δεν σου δίνω τα χαρτιά μου γιατί δεν φοράς τη λευκή ζώνη με το δεφτέρι !! Τέτοιες ώρες τέτοια λόγια που λένε. Απλά θα επισκεπτόμουν το αστυνομικό τμήμα της περιοχής για εξακρίβωση στοιχείων. Κάτι θα βρίσκαν :confused: Ενώ με τη γνωστή δοκιμασμένη μου τακτική δεν έχω μπλέξει ποτέ σε καμία ταλαιπωρία πλην των γνωστών ελέγχων.

Kala kaneis re file kai giati na mplexeis exeis na apodeixeis kati se kapoion, giati na mplekeis kai na trexeis sta tmhmata kai na se trwei h talaipwria? Kai na paraponetheis tha ginei tipota?O epomenos pou tha stamathsoun ton idio elegxo tha tou kanoun.Apopsh mou einai oti merikoi, kai den anafairomai ston AFTER genika milaw, den exoun katalavei oti kai oi mpatsoi einai "organa" pou simainei oti oi entoles dinontai apo tous anoterous tous oti tous lene kanoune sthn pleiopsifia ton periptwsewn gia na mhn eimai kai apolytos.To psari apo to kefali vromaei magges.Pws perimeneis apo anthrwpous pou exoun midaminh ekpaideysh se sxesh me ta nea dedomena toulaxiston gi'aytous tous mpatsous pou epinthimizw oute sthn sxolh ths astynomias den exoun foithsei.Exete pote analogistei ti blepoun ta matia tous kai autoi kathe mera. Mhpws telika zhtame polla apo aytous tous anthrwpous pou den exoun oute thn swsth ekpaideysh alla oute ta katallhla mesa gia na kanoun swsta thn douleia tous. Sthn pleiopshfia twn periptwsewn thn malakia kai thn anwrimothta merikwn pleirwnoume kata thn apopsh mou pou bgainoun ston dromo kai den sebontai tipota opws o mikros parapano kai ante pes aytos einai pitsirikos oi alloi? :yuck::sad: :wave2:

:winka:

AFTER
21/08/2005, 18:44
Δεν θελω να ξεκινησω πολεμο!

Εννοω απλως,πως δεν εχουν το δικαιωμα να σε σταματησουν!
Αν ΕΣΥ σταματησεις,τοτε εχουν το δικαωμα να ζητησουν ταυτοτητα και αδεια,αλλα μιλαμε για την αστυνομια,οχι για τους φρουρους!

Το θεμα ειναι οτι δεν υποχρεουμε να σταματησω,εαν το οχημα δεν ειναι υπηρεσιακο(π.χ. ασφαλεια).
Και που το ξερω εγω ρε φιλε οτι εισαι ασφαλεια,επειδη δηλαδη μου κολλησες ενα καρουμπαλο στο καπο?

Μπορεις, να βρεις το δικιο σου.

fotografos
21/08/2005, 19:34
re pedia re pedia! den eipa pos eimai teleios odigos oute pos ta xero ola!
malista thelw kai ego kapia stigmi na paw se sxoli asfaleis odigiseis i opos alios legete na matho akoma perisotera!
Prin stamaisei o batsos kapion den xerei an exei i den exei diploma, opote tha itan sosto sta bloka na stamatane pio anthropina.
Xaraktiristiki i periptosi pou egine me 2 filous me to xt!
Kai oso kai na prospathisete na me peisete to na min odigaw epeidi den boro na vgalw diploma den stekei.
Den stekei me tin logiki oti tha eprepe na ypirxe kalyteros nomos sxetika me ta diplomata kai tis ilikies.
Den lew na eisai 10 xronon kai na exeis diploma d' katigorias.
Ego ti mixani den tin exw mono gia xekavloma, einai ergaleio ektos apo to xekavloma gia emena, me ayti paw sti douleia me ayti kanw tis metafores pou xreiazete me ayti ta kanw ola.
Min akousw lysi gia ta mesa mazikis metaforas!.
Alitheia tora gia sxoli asfalous odigiseis xerei kanenas tpt?
I einai mono gia amaxia pou eixa dei?
Prepei na exei kai gia mixanes pados.

Gandalf dr685sm
21/08/2005, 20:39
fotografos,

Χάνεις το νόημα της προτροπής να μην οδηγείς χωρίς δίπλωμα.
Δεν είναι τόσο επειδή δεν είναι σωστό αλλά επειδή στην χείριστη περίπτωση που συμμετέχεις σε ενα ατύχημα στο τρελοκομείο που όλοι κυκλοφορούμε και όμοι γένοιτο υπάρξει τραυματισμός , δεν φταίει σε τίποτα ο άλλος να τρέχει σε δικαστήρια για να αποζημιωθεί ή ακόμα και να καλύψει τα ιατρικά του έξοδα.

Υποθέτω τώρα οτι ακόμα και αν δεν μπορείς να έχεις δίπλωμα για Α1-Α κατηγορία, μπορείς να δώσεις για αρχή για ενα 50αρι που είναι απο τα 16 με συγκατάθεση γονέων και να είσαι και νομικά καλυμένος για την αστική κίνηση.
Το enduro κράτα το για κανά χώμα στην Πάρνηθα μεριά ή ακόμα και στον Υμητό που και "σχολείο" είναι (και μάλιστα απο τα καλύτερα) και δεν θα κινδυνεύει κανείς.
Στις σχολές ασφαλούς οδήγησης που αναφέρεσαι ή "track day" όπως τα αποκαλούμε εμείς , θα χρειαστείς δίπλωμα , περισσότερο για να δηλώσεις στον οργανωτή οτι γνωρίζεις να οδηγείς μηχανή.

Όπως είπα και πρίν έχεις το ελαφρυντικό του νεαρού της ηλικίας, αλλά η ξεροκεφαλιά του κάνω αυτό που θέλω επειδή οι άλλοι δεν μου το προσφέρουν , δεν ανήκει σε αυτό.
Ειδικά μάλιστα όταν δηλώνεις οτι κυκλοφορείς καθημερινά με ενα μηχανάκι , μεγιστοποιώντας τις πιθανότητες να πέσεις στην άσχημη περίπτωση ατυχήματος ενώ είσαι ανασφάλιστος.

Σημείωσε επίσης οτι επειδή (μάλλον!) είσαι ανήλικος, η δίωξη περνάει στους γονείς σου και είναι και αρκετά επίπονη η ποινή για αυτό.

Μπορεί τώρα όντως ο "μπάτσος" να μην γνωρίζει αν έχεις δίπλωμα όταν σε σταματάει ή οχι, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν φέρεις και εσύ ευθύνη για τον τρόπο που κυκλοφορείς μέσα στην πόλη (χωρίς ασφάλεια και λοιπά επίσημα χαρτιά!)

AFTER:
Κάνεις λάθος! Όλη η αστυνομική δύναμη , σύμφωνα με τον νέο αντιτρομοκρατικό νόμο έχει άδεια να σε τσεκάρει εφόσον θεωρήσει οτι , οι κινήσεις σου είναι "περίεργες" και ύποπτες γύρω απο high risk στόχους.
Ειδικά τώρα εκεί στην Φιλοθέη και Ν.Ψυχικό , που είναι γεμάτες περιοχές απο πρεσβείες , μπορούν να σου κάνουν έλεγχο και αν αντισταθείς να σε πάνε μέχρι και την ΓΑΔΑ για εξακρίβωση στοιχείων και λοιπών βιομετρικών στοιχείων σου σε διεθνείς βάσεις (αυτό είναι τραβηγμένο αλλά ισχύει!!!)
Οπότε μην αποτολμήσεις ποτέ να "αντισταθείς" σε τέτοιου είδους έλεγχο , εκτός και αν σου αρέσει ο καφές στο αυτόματο μηχάνημα του τμήματος.

Επίσης να προσθέσω οτι σε τυπικό έλεγχο απο ασφαλίτες ή άλλο "πολιτικό" όχημα , υποχρεούνται να υπάρχει άνθρωπος με στολή ή άλλο διακριτικό της ΕΛ.ΑΣ όπου και πάλι αν υπάρχει είσαι υποχρεωμένος πλέον σύμφωνα με τον αντιτρομοκρατικό νόμο , να σταματήσεις.

Τώρα και στις δύο παραπάνω περιπτώσεις , μπορούν να σου ζητήσουν οτι θέλουν αλλά δεν μπορούν να σου κόψουν κλήση. Θα μπορεί ο Ζητάς που μπορεί να καλέσουν όμως , αν είσαι "αντιδραστικός και αγενής" χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος.

Θα συμβουλεύσω όλους να ρίξουν μια ματιά στα sites τόσο της Ελληνικής βουλής όσο και της Ε.Ε για τον αντιτρομοκρατικό νόμο, μιας και πολλά που τα είχαμε ώς δεδομένα τώρα , έχουν αλλάξει.


Gandalf

AFTER
22/08/2005, 00:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm


AFTER:
Κάνεις λάθος! Όλη η αστυνομική δύναμη , σύμφωνα με τον νέο αντιτρομοκρατικό νόμο έχει άδεια να σε τσεκάρει εφόσον θεωρήσει οτι , οι κινήσεις σου είναι "περίεργες" και ύποπτες γύρω απο high risk στόχους.
Ειδικά τώρα εκεί στην Φιλοθέη και Ν.Ψυχικό , που είναι γεμάτες περιοχές απο πρεσβείες , μπορούν να σου κάνουν έλεγχο και αν αντισταθείς να σε πάνε μέχρι και την ΓΑΔΑ για εξακρίβωση στοιχείων και λοιπών βιομετρικών στοιχείων σου σε διεθνείς βάσεις (αυτό είναι τραβηγμένο αλλά ισχύει!!!)
Οπότε μην αποτολμήσεις ποτέ να "αντισταθείς" σε τέτοιου είδους έλεγχο , εκτός και αν σου αρέσει ο καφές στο αυτόματο μηχάνημα του τμήματος.

Επίσης να προσθέσω οτι σε τυπικό έλεγχο απο ασφαλίτες ή άλλο "πολιτικό" όχημα , υποχρεούνται να υπάρχει άνθρωπος με στολή ή άλλο διακριτικό της ΕΛ.ΑΣ όπου και πάλι αν υπάρχει είσαι υποχρεωμένος πλέον σύμφωνα με τον αντιτρομοκρατικό νόμο , να σταματήσεις.

Τώρα και στις δύο παραπάνω περιπτώσεις , μπορούν να σου ζητήσουν οτι θέλουν αλλά δεν μπορούν να σου κόψουν κλήση. Θα μπορεί ο Ζητάς που μπορεί να καλέσουν όμως , αν είσαι "αντιδραστικός και αγενής" χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος.

Θα συμβουλεύσω όλους να ρίξουν μια ματιά στα sites τόσο της Ελληνικής βουλής όσο και της Ε.Ε για τον αντιτρομοκρατικό νόμο, μιας και πολλά που τα είχαμε ώς δεδομένα τώρα , έχουν αλλάξει.


Gandalf

Μπα που να τους κολλησει πετρα στην χολη και να μην μπορουν να κατουρησουν!!!
Δεν ειχα ιδεα για τις νεες αλλαγες!

Τελικα ολα αλλαζουν σε αυτο το τοπο,μονο οι μισθοι μενουν οι ιδιοι!!! :a020:

fotografos
22/08/2005, 01:35
re pedia! me apla elinika!
oloi boroun na sou kanoun elenxo, alla mono i troxea borei na sou kopsei klisi?
Gia sxol asfalous odigiseis xerei kanenas tpt?

wild_cat/anima
22/08/2005, 01:52
ψαξε για css

αλλα ειναι καλυτερα να μαθεις τον κοκ πριν μαθεις να στριβεις:mad:

sunderlanos
22/08/2005, 02:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotografos
re pedia! me apla elinika!
oloi boroun na sou kanoun elenxo, alla mono i troxea borei na sou kopsei klisi?
Gia sxol asfalous odigiseis xerei kanenas tpt?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Arxizw kai se goustarw esena, mpas kai tous vlepeis kai se efialtes tous mpatsous?

Re vgale ena diplwma na eisai swstos kai forese kai ena kranos gine nomimos telos panton, gia na mhn exeis anagkh kanena oute troxaia oyte eidikous frourous oute kanenan, apla Ellhnika grafoume, me to na gyrizeis ksekranotos o allos pou se vlepei den se ypologizei kai to prwto pragma pou tou erxete sto mualo einai, aftos tsoglani einai me apotelesma na mhn se sevetai, skepsou twra pws se vlepoun oi mpatsoi...an se vlepei etsi o kathe odhgos.

Ti thn thes thn sxolh asfalhs odhghshs ksekina me ta vasika prwta pou einai ta parapanw kai exeis kairo gia ta alla.

Kai mhn to zorizeis polu to thema kai leme sinexeia ta idia pragmata, den prokeitai na sou dwsei kanenas dikio ama esy den eisai swstos.:wave2:

sunderlanos
22/08/2005, 02:06
Katalaves ti sou lew twra mexri kai ta koritsia tou forum einai dead legal. :rotflmao: :rotflmao: :eyepop: :wave2:

wild_cat/anima
22/08/2005, 02:28
αστο μικρο ειναι ..θα μαθει !
το θεμα ειναι να μαθει πριν φαει το κεφαλι του και να καταλαβει οτι κρανος φοραμε για το δικο μας κεφαλι κι οχι για την κληση του μπατσου!
αλλα κι οι γονεις που αφηνουν το πιτσιρικι να κυκλοφρορει ξεκρανωτο και χωρις διπλωμα!!!!!!?????
:mad: :mad: :confused: :confused:

evvou
22/08/2005, 03:08
:eyepop: :eyepop: :eyepop: φιλε μου...για φαντασου να κυκλοφορουσαμε ολοι εμεις που δεν εχουμε διπλωμα μηχανης στους δρομους....αν χτυπησεις κανεναν (χτυπα ξυλο) θα τρεχεις και δε θα φτανεις!!! ολοι καταλαβαν τι προσπαθεις να πεις...και πιστευω πως πολλοι συμφωνουν...και εμενα μου εχουν τυχει κουλα με το κουτι και μπλοκα

κοιτα να βγαλεις διπλωμα...να προστατευεις τον εαυτο σου με σωστο εξοπλισμο (οχι για τις κλησεις..αλλα για σενα και τους δικους σου ανθρωπους που σ'αγαπουν) και μετα γκρινιαζεις οσο θες :D :D :D
:wave2: :wave2: :wave2: :beer: :beer: :beer:

Boxer
22/08/2005, 15:10
Ρε αμηχανη

Αυτος θα τρεχει ;
Αυτον που θα χτυπησει δεν τον σκεφτεσαι ;
Να μου βγει ο εν λογω απο πουθενα και να με χτυπησει που θα βρω το δικιο μου ε;
Η ακομα χειροτερα να με σκοτωσει;

Ρε φιλαρακο
αντε βγαλε διπλωμα και κανε ασφαλεια και μετα μιλα για τους μπατσους.
Αυτο που κανεις ειναι εγκλημα.
Και επειδη σε κοβω για ανηλικο μη βιαζεσαι να μεγαλωσεις.
Τελειωσε το σχολειο σου πρωτα και βλεπεις για μηχανη μετα.
Αντε .

fotografos
22/08/2005, 23:52
loipon gia ali mia fora, kranos etyxe na mi forao ti sigekrimeni stigmi, exete kolima gia to kranos, anthropoi eimaste kapia stigmi tha tyxei na mi foresoume kranos.
tora epeidi milate xoris na xerete an emena vlepoune sa tsoglani tote ton malia panw sto papi tha ton vlepoun san lia gia tis rodes tou tetratroxou pou odigoun, me ayti ti logiki prepei na prosexoume mono osous mas aresoun sto mati.
kai gia ali mia fora anaferomai sto thema gia to pos stamatane oi batsoi gia elenxo.
ton kok pistepse me isos na min xero kai ta 300tosa simata alla xerw poly kalytera na odigo se themata kok apo arketous, xero xero eimai mikros mou lipei i ebiria den exw to diploma na paw na to vgalw tha ta peite ayta ali mia fora edo mesa tha grapsete ti mou ftaiei aytos pou tha skotoso, enw ego eftega sti xanthia pou epese apo pisw mou me to cherocke epeidi den einai to flas, mou xanalipei i ebiria eipame, den xerw na odigo eimai kindinos thanatos oxi i giagia 99 xronon pou irthe simera sto magazi na psonisei me to psathino kapelaki kai pige na fygei bros vazodas opisthen, pali xerw nai mou xanalipei i ebiria.
pedia signomi ego pou eimai 17 kai den boro na vgalw diploma an kai thelw eimai to tsoglani o asxetos o dolofonos kai oxi oloi aytoi pou exoun kai diplwma kai den xeroun ti tous ginete.
nai perimenw apadisi, apadiste pali gia to diplwma apadiste ti mou ftaiei o kathenas an ton xtypiso kai tha trexw nai xerw grafo pediaristika pragmata mikros eimai tha matho ela pame ali mia a idia na ta akousw kai na sas xanagrapso pali ta idia giati olo ta idia akouo.
Ade perimenw!

fotografos
22/08/2005, 23:53
a nai kai apo edo kai pera den tha eimai xenerotos tha eimai me to xamogelo sta xili gia na me ypologizoun, eipame apla elinika grafete ala ego eimai o lakamas pou den katalavainw.

evvou
23/08/2005, 01:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
Ρε αμηχανη

Αυτος θα τρεχει ;
Αυτον που θα χτυπησει δεν τον σκεφτεσαι ;
Να μου βγει ο εν λογω απο πουθενα και να με χτυπησει που θα βρω το δικιο μου ε;
Η ακομα χειροτερα να με σκοτωσει;



μμμμ εχεις δικιο...δε το εθεσα σωστα μαλλον :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

sunderlanos
23/08/2005, 01:13
Teleytea fora einai pou asxoloumai mazi sou file kai ayto to kanw kai to ekana oxi gia na sthn pw kai na se thixw alla na se voithisw na katalaveis merika pragmata gia na apofygeis katastaseis pou einai epodines gia ton kathe anthrwpo.Twra esy apo oti vlepw den pairneis apo logia kai se ayto sinteloun paragontes pou den einai douleia mou na analysw kai na tous krinw genikotera. Epeidh omws oi energeies sou se aythn thn periptwsh epireazoun kai to synolo sto opoio eisai esy melos alla eimai kai egw opws katalavaineis to thema me afora amesa kathws esy ayrio mporeis na peraseis ena shma to opoio den exei idea ti simainei kai ayth h agnoia sou mporei emena na mou stoixhsei thn zwi prwsopika alla kai tou kathena edw mesa. Opws katalavaineis (etsi thelw na pistevw toulaxisto) den einai mono diko sou to thema alla einai kai diko mas.Gi'ayto tha se parakalesw etsi eygenika na stamathseis toulaxisto aythn thn logikh pou exeis, kai den ftais esy gi'ayto, tou na exeis dikaiologia gia thn kathe aneythinothta sou.Kai to kaneis me perissio thrasos kai kinikothta. Afou sou milisane tosa atoma me ta diplasia kai isws triplasia xronia apo ta dika sou sthn zwi alla kai san odhgoi kai esy sinexizeis to violi sou.O kathenas einai ypethinos gia tis praxeis tou kai gia tis epiptwseis pou aytes exoun.To mono pou tha sou pw kai tha sou eyxithw einai na eisai kala. :wave2:

fotografos
23/08/2005, 03:56
eilikrina den asxoloume alo.
den einai dikailogia stin kathe aneythinotita, tespa ti kathomai na xanalew ta idia. afhnw to forum opos exei peite oti thelete, peite oti den katalavainw tpt pali ta idia kai ta idia, kai an xanabo sto site na me xeretisete mi to xexasete!
vevea to xero sas pligose pou den tha xanabo!
kala na pernate kai na prosexete mi pesete se kanena dolofono san emena pou den xerei apo kok den xerei apo simata den exei prokalesei atyxima oute mia fora alla exei apotrepsei 5 6 fores apo kati anideous kai genika mi pesete pote panw mou giati borei na sas skotoso kai den tha vreite akri meta.
ayto itan ta eida ola!
to post gia alo thema to ekana gia diploma mou legate kai kati arketa asxeta themata me to pos epireazete i siberifora ton batson afou den exw diploma.
tespa afhnw esas mi sas epireaso ki alo i otidipote alo giati eilikrina den adexo na anoigo mia sizitisi kai na xefeygei oristika me ayta pou akouo kai na prospatho na mazepso ti sizitisi exarxis omorfa kai orea kai na poume gia to thema pou egrapsa alal tpt.
loipon o kindinos thanatos (ego diladi) sas afhnw grapse oti thelete den prokeite kai na to do.
Kala xiliometra.

Gandalf dr685sm
23/08/2005, 11:42
fotografos...

Κλασσική Νεο-Ελληνική νοοτροπία βλέπω να σε διακατέχει...

Σου είπαμε και πριν οτι πραγματικά όλοι το βιώνουμε καθημερινά , το πως αντιμετωπιζόμαστε σαν αναβάτες μηχανών απο την αστυνομία αλλά και τους υπόλοιπους οδηγούς.

Αλλά, ...εκείνο που οφείλεις να καταλάβεις αλλά δεν θέλεις να το κάνεις , μιας και εναντιώνεται στον εγωισμό σου και στην προσωπική σου διαπίστωση οτι είσαι καλός οδηγός (αλήθεια αυτό απο που προκύπτει;... απο το οτι ξέρεις να οδηγείς σε αστικό περιβάλλον ή απο την πολυετή εμπειρία σου στο τιμόνι;...), είναι το οτι για να έχεις απαιτήσεις απο τους άλλους , όποιοι και αν είναι αυτοί , οφείλεις πρώτα να είσαι εσύ εντάξει απέναντι στις ευθύνες σου.

Το αν θα μπείς εδώ ξανά ή οχι , είναι δικό σου θέμα και πραγματικά όπως είπες , αφήνει αδιάφορους τους υπόλοιπους.
Είναι δική σου επιλογή καθαρά.

Εύχομαι πραγματικά να μην διαπιστώσεις την άληθεια των λεγόμενων μας , με τον "σκληρό" τρόπο , και ειδικά περισσότερο να μην το βιώσουν οι γονείς σου.

Και ενα σχόλιο για το δίπλωμα.. Σου είπα και πριν οτι δίπλωμα για 50cc , για να κινείσαι στην πόλη με ενα εργαλείο τουλάχιστον , μπορείς να βγάλεις με συγκατάθεση γονέων. όπου μάλιστα θα είναι και το πρώτο σχολείο για σένα , για την θεωρία του ΚΟΚ.

Gandalf

ironbum2
23/08/2005, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotografos
eilikrina den asxoloume alo.
den einai dikailogia stin kathe aneythinotita, tespa ti kathomai na xanalew ta idia. afhnw to forum opos exei peite oti thelete, peite oti den katalavainw tpt pali ta idia kai ta idia, kai an xanabo sto site na me xeretisete mi to xexasete!
vevea to xero sas pligose pou den tha xanabo!
kala na pernate kai na prosexete mi pesete se kanena dolofono san emena pou den xerei apo kok den xerei apo simata den exei prokalesei atyxima oute mia fora alla exei apotrepsei 5 6 fores apo kati anideous kai genika mi pesete pote panw mou giati borei na sas skotoso kai den tha vreite akri meta.
ayto itan ta eida ola!
to post gia alo thema to ekana gia diploma mou legate kai kati arketa asxeta themata me to pos epireazete i siberifora ton batson afou den exw diploma.
tespa afhnw esas mi sas epireaso ki alo i otidipote alo giati eilikrina den adexo na anoigo mia sizitisi kai na xefeygei oristika me ayta pou akouo kai na prospatho na mazepso ti sizitisi exarxis omorfa kai orea kai na poume gia to thema pou egrapsa alal tpt.
loipon o kindinos thanatos (ego diladi) sas afhnw grapse oti thelete den prokeite kai na to do.
Kala xiliometra.


το δεις δεν το δεις μάλλον το ίδιο και το αυτό είναι αφού μετά από τόσα ποστ από τόσους ανθρώπους εσύ το βιολί σου.

Ουτε καν αναρωτήθηκες : μήπως τελικά ΟΛΟΙ αυτοί έχουν δίκιο.??? Παρα μόνο επιμένεις στη δική σου άποψη

Το οτι όλοι σου απάντησαν το ίδιο και δεν ασχολήθηκαν τόσο πολύ με αυτό που έγραψες (περι μπλόκων κλπ) δεν σε έκανε να αναρωτηθείς οτι το θέμα που έθιξες είναι ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝ μπροστά σε όλα αυτά που σου είπαν όλοι εδώ μέσα????

Τόσος χρόνος αναλώθηκε, τόσα άτομα ασχολήθηκαν μαζί σου και αντί να πάρεις έστω κάτι από όλα αυτά που σου είπαν, φεύγεις επειδή δεν σε "χαιδεψαν".

Εύχομαι κι εγώ να σου πάνε όλα καλά και να μην γίνει τίποτα από όλα αυτά που ειπώθηκαν γιατί τότε....ΕΜΠΛΕΞΕΣ ΧΟΝΤΡΑ

και μια συμβουλή, λάθος μια πρόταση (ποιος είμαι εγώ να σε συμβουλέψω???)
Μάθε να ακούς!!!!! μην κολάς στην δική σου άποψη και μην θέλεις να γίνεται το δικό σου. Αν είναι κάθε φορά που σου τα "χώνουν" , να"φεύγεις".....