PDA

View Full Version : Sym Symphony 150SR



suzukimaniac
29/06/2011, 16:20
Απλα να ακουσω γνωμες σχετικα με το συγκεκριμενο σκουτερακι......Εχω εναν τιγρη και ενδιαφερομαι για κατι value for money,αξιοπιστο,σχετικα καλο για μεσα στην πολη και λεω να καταληξω εκει....SO?

Tomahawk
06/07/2011, 16:01
Στη θέση σου θα προτιμούσα μεταχειρισμένο SH 150 (εφόσον δε μπορείς καινούργιο!)

:)

John Steed
06/07/2011, 16:16
Αν και το είδα λίιιγο αργά :sick: , το symphny είναι πάρα πολύ καλό σκουτεράκι. Από τα καλύτερα value for money στην κατηγορία του. Απροβλημάτιστο και πολύ αξιόπιστο, με μεγάλους τροχούς, εμπρός και πίσω δισκόφρενο και αρκετά οικονομικό στην κατανάλωση!

Το έχει αγοράσει ένας φίλος μου και δεν λέει να κατέβει!

Όλο βόλτες είναι Χανιά-Ηράκλειο! :lol:



:wave2:

Lioulios
06/07/2011, 16:34
Το έχω και πέραν του ότι μου έχει λύσει τα χέρια , το πήρα γιατί λένε ...Δεν σπάει ,δεν χαλάει .

...Όσους ξέρω που το έχουν , δεν έχει παρουσιάσει κάτι .


...Τον τελευταίο καιρό μου τρίζει σε κάποια σημεία ,αλλά μάλλον θα θέλει πλύσιμο.:lol:

:wave2:

Tomahawk
06/07/2011, 16:55
Συγγνώμη παιδιά αλλα δε νομίζω να μπορούμε να κρίνουμε ένα μηχανάκι με ένα χρόνο ζωής για το αν σπάει και αν χαλάει.

Στα πολλά χλμ φαίνεται το αξιόπιστο, είπαμε δεν είναι κινέζικο αλλα ενδέχεται να παρουσιάσει προβλήματα στο μέλλον (το οποίο απεύχομαι βέβαια).

Γι αυτό του πρότεινα το SH το οποίο είναι αποδεδειγμένα άσπαστο :)

Lioulios
06/07/2011, 18:07
Σίγουρα ,αλλά αυτό που λέω , το λέω γιατί όλοι οι κάτοχοι συμ που ξέρω , έχουν τα σκουτεράκια (βι ες κτλ )και δεν έκουσα από κανλεναν το παραμικρό . .

...Πάντως έχεις δίκιο .

MikeG
06/07/2011, 18:25
Τα scooter SYM & Honda είναι τα ίδια. Κατασκευάζονται στο ίδιο εργοστάσιο.

Tomahawk
06/07/2011, 18:32
Νομίζω το εργοστάσιο με τις τεχνικές προδιαγραφές των scooter διαφέρει!

Warlord13
06/07/2011, 19:06
εχω ενα sym hd125 με 15000χλμ .τα εχω κανει σε ενα χρονο.δεν εχει κανει κιχ.εχει πολυ καλη ποιοτητα πλαστικων.ανεση χωρους τα παντα.πραγματικα το θεωρω καλυτερο απο τα sh της honda τα οποια εχουν και 1000ευρω παραπανω.βεβαια το sr150 δεν εχει την ιδια ποιοτητα με το δικο μου αλλα ειναι αρκετα τιμιο σκουτερακι.το εχει ο ξαδερφος μου.το μονο μειον ειναι η μεγαλη καταναλωση για τα κυνικα του.μεση 4,5λτ στα 100
αν διαθετεις παντως 450ευρω παραπανω παρε το δικο μου.αξιζει την διαφορα με το παραπανω