PDA

View Full Version : Μπορεί κάποιος νέος που δεν γνωρίζει πολλά απο μηχανή?



PetranGR
30/06/2011, 21:15
Ο τίτλος τα λέει όλα...

Είδα τις προάλλες στην Βέροια ένα Kreidler Florett του 1960' απο οτι έγραφε η ταμπέλα το πέτυχα και στο car.gr , και σκέφτομουν είμαι νέος (πολύ) δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις στις μηχανές,ούτε μπουζί δεν ξέρω να αλλάζω η κατά που πέφτει..

Ιδού η ερώτηση , για όσους έχετε κάνει ανακατασκευές,είναι εύκολο εάν έχεις όρεξη να κάνεις ? το εύκολο το γράφω ώς οτι εφόσων δεν έχω γνώσεις,αν προσπαθήσω απο εδώ και απο εκεί μπορώ να τα καταφέρω να αναστήσω ένα παλιό θρύλο ?

Ξέρω οτι είναι κάπως ξεκάρφωτο σαν θέμα,αάλλα μ'άρεσε και άρχισα να το σκέφτομαι εφόσων έχω μπεί και συνέχεια διαβάζω για τον κόσμο της μοτοσυκλέτας...

Σας ευχαριστώ :)

John Steed
30/06/2011, 22:00
Εγώ θα σου πω όταν (και αν ) τελειώσω.....


:alien:

SVX
30/06/2011, 22:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Εγώ θα σου πω όταν (και αν ) τελειώσω.....


:alien:


:p ναι, πριν εξαντληθει το Ι'ΣΤ κοινοτικο πλαισιο και δεν μπορουν να σε χρηματοδοτησουν ... :lol:

basilissrgv
30/06/2011, 22:52
όλοι από το 0 ξεκίνησαν....βεβαια σήμερα με την βοήθεια του ιντερνετ(όπου μπορείς να λύσεις οποια απορία έχεις πριν ξεκινήσεις πειράματα)πιστεύω είναι ακόμα ποιο εύκολο....


όρεξη,...κάποια βασικά εργαλεία(έστω για αρχή)να πιάνουν λίγο τα χερια σου,και όρεξη,....και θα κανεις παπάδες......δεν φαντάζεσαι το συναίσθημα να κανεις βόλτα το μηχανάκι που έχεις φτιάξει από το 0 μονος σου......είναι απίστευτο...

οποτε δεν χρειάζεται συζήτηση,όλα από εσένα εξαρτούνται...

John Steed
01/07/2011, 00:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
:p ναι, πριν εξαντληθει το Ι'ΣΤ κοινοτικο πλαισιο και δεν μπορουν να σε χρηματοδοτησουν ... :lol:


Αφεντικο ντεν πλερωνει τι να κανω? :cry: :cry:

liakos222
01/07/2011, 22:01
ξεκινα με κανα ποδηλατο γιατι εγω το εχω το παπι 2 μηνες και ακομη το παλευω!!!!!!παντως περα απο τη πλακα με μερακι και μελετη (οχι ελεονορα) θα καταφερεις αρκετα.

PetranGR
02/07/2011, 02:35
αν ξέρω να στήνω και να λύνω ένα ποδήλατο απο την αρχή ως το τέλος τι σχέση θα έχει αυτό με την μηχανή ?

(πρωταθλητισμό έκανα στην ποδηλασία,γνωρίζω υπερβολικά πολλά για τα ποδήλατα,αλλα αυτό δεν έχει σχέση με μπουζιά,κινητήρα,μοτέρ και δεν συμμαζευετε).

Προσωπικά πιστεύω οτι πήρα την απάντηση μου ;)

Lio
02/07/2011, 10:08
Τι δουλεια εχεις εσυ συνεχεια στη Βεροια??
Εισαι και ποδηλατης......

(Για περνα καμια φορα απο Ανοιξεως 3...)

ΥΓ. Η Φλορεττα ειναι στην Πινδου?

PetranGR
02/07/2011, 15:01
δεν θυμάμαι οδό.

Όσο για την Βέροια.... απλά τυχαίνει ..χαχα :)
"Μ'ΑΡΕΣΕΙ η νυχτερινή της ζωή και τα τοπία της!!!" ;)

ήμουν ποδηλάτης,πρωταθλητισμο βουνού και πίστας, αλλά πέρασαν οι καιροί και δεν μπόρεσα να συνεχίσω... ;)

Να περάσω απο Ανοίξεως 3 ? είναι η οδό σου ?

Lio
04/07/2011, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από LordVeyron
δεν θυμάμαι οδό.

Όσο για την Βέροια.... απλά τυχαίνει ..χαχα :)
"Μ'ΑΡΕΣΕΙ η νυχτερινή της ζωή και τα τοπία της!!!" ;)

ήμουν ποδηλάτης,πρωταθλητισμο βουνού και πίστας, αλλά πέρασαν οι καιροί και δεν μπόρεσα να συνεχίσω... ;)

Να περάσω απο Ανοίξεως 3 ? είναι η οδό σου ?

Yes. (εχει και ποδηλατα...)

PetranGR
04/07/2011, 16:50
την επομενη φορα που θα ερθω θα φροντισω να σε ενημερωσω... αλλιως εαν δεις ενα CBR 125 με Θεσσαλονικιωτικες πινακιδες και σε χρωματα Repsol τινγκα Εργοστασιακα ολα,τοτε εγω θα ειμαι :P