PDA

View Full Version : Κράνος ΜΧ για μύωπα (Πάτρα)



fonzareli
03/07/2011, 23:31
Ψάχνω ένα κρανάκι για το καλοκαίρι. Μηχανάκι duke 125.
Μάλλον ΜΧ του ταιριάζει και επίσης μάλλον με βολεύει για να μην σκάει το κεφάλι μου και να ακούω τριγύρω.

Εχω όμως μυωπία και φοράω πάντα φακούς επαφής που τους ενοχλεί ο αέρας, η σκόνη και ο ήλιος.

Ως τώρα είχα full face με μαύρη ζελατίνα αλλά το καλοκαίρι δεν παλεύεται και επιπλέον τώρα το μηχανάκι είναι πολύ μικρό σε κυβικά και με όρθια σχετικά θέση οδήγησης.

Σκεφτόμουν λοιπόν κάτι σε ΜΧ και να φοράω γυαλιά ηλίου (που να κλείνουν καλά στα πλάγια) τη μέρα και ίσως γυαλιά ανοιχτόχρωμα τη νύχτα. Κάτι σαν αυτά: http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=4709

Πως τη βλέπετε ως λύση; Εχετε να προτείνετε κάτι καλό και ΕΛΑΦΡΥ;
Στο κεφάλι μου κάθονται πολύ καλά τα nolan!

*Αγορά μάλλον από Πάτρα αν βρω κάτι της προκοπής φυσικά! Κάποιο καλό μαγαζάκι με κράνη εκεί παίζει; Το motoraid έχει και στοκ ή μόνο παραγγελία;

MikeG
03/07/2011, 23:38
Πάρε να φοράς μαζί και εντουράδικη μάσκα.

fonzareli
03/07/2011, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Πάρε να φοράς μαζί και εντουράδικη μάσκα.

μου φαίνεται too much η μάσκα...

camen
04/07/2011, 01:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
Το motoraid έχει και στοκ ή μόνο παραγγελία;


Eχει και στοκ αρκετα κομματια... Υπαρχει κ ο Γιωργος(2τροχο διπλα στο Λε Κοκ στην Κορινθου),υπαρχει και η colori χαμηλα στην Μαιζωνος μετα την 3Ναυαρχων...

Μπορεις να παρεις γυαλια ηλιου μηχανης και να φορας.Υπαρχουν και με διαφανους φακους που ειναι κ για την νυχτα:winka:
Επειδη κ εγω φοραω φακους επαφης καταλαβαινω το προβλημα σου.Εχω χασει αρκετους που ξεκολανε απο το ματι λογω του αερα:mad: :lol:

Edit: Τωρα ειδα οτι το ξερεις για τα γυαλια.Αυτο κανε. Απλα μην δωσεις τοσα λεφτα. Κοιτα τα uvex που ειναι πιο οικονομικα και με ωραια σχεδια ή δωσε πολλα κ παρε oakley:D

fonzareli
04/07/2011, 08:31
okley εχει κάπου στην Πάτρα;

Αυτός που είναι στο πυροσβεστείο (κράνη) έχει τίποτα;

chr1s_86
04/07/2011, 09:19
Υπάρχουν και εντουράδικα με ζελατίνα αν σε βολεύει :)

πχ:


230632

camen
04/07/2011, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
okley εχει κάπου στην Πάτρα;

Αυτός που είναι στο πυροσβεστείο (κράνη) έχει τίποτα;

Λες για το Motomarket και ναι εχει.Τον ξεχασα γτ ξανανοιξε προσφατα υπο νεο ιδιοκτητη...

Oakley παραγγειλε κατευθειαν απο το επισημο site της oakley.Πατρα θα τα πληρωσεις σε αστρονομικες τιμες,καρατσεκαρισμενο...:winka:

jimmis5
04/07/2011, 18:47
Κανα μηνα πριν πηρα ενα ΜΧ της KBC απο τον Πισσαρη 67 ευραιους στην πορτα μια χαρα φθηνη καλη λυση για ενα κρανος που το θελω για 4 μηνες:winka: :beer: :wave2:


230655

Tedvj23
12/07/2011, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Λες για το Motomarket και ναι εχει.Τον ξεχασα γτ ξανανοιξε προσφατα υπο νεο ιδιοκτητη...
:
Παλι καλα γιατι ο προηγουμενος ηταν G.T.P.:lol: :lol: :lol: :lol: