PDA

View Full Version : Ζητάω εργασία



Gi_4ce
06/07/2011, 12:38
Το ξέρω οτι είναι οφφτόπικ αλλα επειδή τελειώνω απο φαντάρος και είμαι άφραγκος, θα ήθελα να επιτρέψετε την παραμονή της αγγελίας μου για μια βδομαδούλα μπας και σταθώ τυχερός...

Ζητώ εργασία λοιπόν, είτε πρωινή, είτε βραδυνη.

Ηλικία:
-27 χρονών

Σπουδές:
-Τελειόφοιτος τμήματος Πολιτικών Έργων Ύποδομής (δυνατότητα πρακτικής άσκησης αν θέλετε).

Ξένες Γλώσσες:
-Αγγλικά (proficiency), Γαλλικα (delf)

Υπολογιστές:
-Άριστα MS Office, ΑutoCad

Προυπηρεσίες:
-Επιβλέπων σε εργοτάξιο
-Βοηθός μηχανικού σε συνεργείο μοτοσυκλετών.
-Σερβιτόρος και μπουφετζής σε διάφορα γνωστά cafe / bar
-Προϊστάμενος σε αλυσίδα cafe / εστιατορίων
-Οδηγός σε διανομές (van)

Λοιπές γνώσεις:
-Ήλεκτρονικές κατασκευές
-Κατασκευή πολυεστερικών αντικειμένων
-Φανοποιία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
:beer:

Εχετλαίος
06/07/2011, 12:45
Περιοχή;

Gi_4ce
06/07/2011, 12:51
Σωστός!!!

:beer:

Νεα Φιλαδέλφεια μένω αλλα εννοείται οτι ενδιαφέρομαι για οπουδήποτε στον Νομό Αττικής.
:)

the who
06/07/2011, 13:34
Υποθετω οτι εχεις στειλει βιογραφικα σε καριερα κλπ.Αν μπορεις βγαλε και μια ειδικη αδεια για ταξι (διανομες βαν γραφεις αρα υποθετω επαγγελματικο,σωστα?).

Gi_4ce
06/07/2011, 15:15
Σήμερα άρχισα να στέλνω! Να δουμε τώρα τι θα γίνει...

Για το ταξί το είχα σκεφτεί και εγώ γιατι ειναι μια δουλειά που όσο την δουλεύεις σου βγάζει...

Οψόμεθα!

:beer:

Aggelos_SV
06/07/2011, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
Σπουδές:
-Τελειόφοιτος τμήματος Πολιτικών Έργων Ύποδομής (δυνατότητα πρακτικής άσκησης αν θέλετε).



Ξεκίνα να ψάχνεις από τώρα για εξωτερικό...:sad:

Εχετλαίος
06/07/2011, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Ξεκίνα να ψάχνεις από τώρα για εξωτερικό...:sad:

Εγώ πάλι θα πρότεινα μελέτη και ανακατασκευή παλαιών κατοικιών στα χωριά. Οι πελάτες ξένοι (δυστυχώς) και πάρα πολλοί.
:wave2:

faraway
06/07/2011, 20:14
Ξεκίνα να ψάχνεις για πλούσια νύφη ......όλα τα άλλα είναι ανώφελά πλέον στη χώρα μας .
:wave2:

Εχετλαίος
06/07/2011, 20:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από faraway
Ξεκίνα να ψάχνεις για πλούσια νύφη .......
:wave2:

Ο Πλούταρχος (την άποψη του οποίου ενστερνίζομαι πλήρως) διαφωνεί οριζόντια, κάθετα και διαγώνια με κάτι τέτοιο!
Και άλλα καζίκια στο κεφάλι σου τη στιγμή που ήδη έχεις αρκετά!
:wave2:

faraway
06/07/2011, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Ο Πλούταρχος (την άποψη του οποίου ενστερνίζομαι πλήρως) διαφωνεί οριζόντια, κάθετα και διαγώνια με κάτι τέτοιο!
Και άλλα καζίκια στο κεφάλι σου τη στιγμή που ήδη έχεις αρκετά!
:wave2:

Άμα ο Πλούταρχος είχε ενοίκιο , δόση δανείου , οικογένεια , πάνες , γάλατα , ρεύμα , νερό , βενζίνες ......και σύζυγο εξίσου πτωχή τότε θα άφηνε τις παπαρδέλες που λέει και θα το γύριζε και αυτός στη παλαβή .:lol: :lol:

la_villa
06/07/2011, 20:35
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

devil's animal
06/07/2011, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από faraway
Άμα ο Πλούταρχος είχε ενοίκιο , δόση δανείου , οικογένεια , πάνες , γάλατα , ρεύμα , νερό , βενζίνες ......και σύζυγο εξίσου πτωχή τότε θα άφηνε τις παπαρδέλες που λέει και θα το γύριζε και αυτός στη παλαβή .:lol: :lol:


:lol: :bawl: :lol: :bawl:

αδερφε μακαρι να βρεις αυτο που ψαχενεις...(ετσι για να'μαι και μες στο κλιμα)...:wacko:


αλλα για την πλουσια νυφη θα προσυπογραψω και εγω...
μολις βγαλεις λεφτα απο του μπαμπα της την δουλεια, την παρατας...
:lol: :bawl:

Gi_4ce
06/07/2011, 20:43
Για πλούσια νύφη δεν το βλέπω και πολύ εφικτο...

Να ψαξω για καμια κόρη βενζινά?

Να πηγαίνουμε κανα βολτάκι με κερασμένο "κοκταίηλ"...

:lol:

Εχετλαίος
06/07/2011, 21:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από faraway
Άμα ο Πλούταρχος είχε ενοίκιο , δόση δανείου , οικογένεια , πάνες , γάλατα , ρεύμα , νερό , βενζίνες ......και σύζυγο εξίσου πτωχή τότε θα άφηνε τις παπαρδέλες που λέει και θα το γύριζε και αυτός στη παλαβή .:lol: :lol:

O Πλούταρχος ήτο μύστης οπότε άγαμος και συνάμα στα @@ του.
Ο Σωκράτης όμως, που είχε οικογενειακές υποχρεώσεις, επέλεξε (κακώς, κάκιστα! ) γυναίκα ανώτερης τάξης και οικον. επιφάνειας (αλλά και 40 χρόνια νεώτερη) και δεν απέφυγε το σκόπελο που ΠΑΝΤΑ αναδύεται σε σχέσεις ανθρώπων που προέρχονται από διαφ. οικονομ/κοινων "επίπεδα". Όταν του τα ζάλιζε η κα Ξανθίππη (μάλλον τρελή, στρίγγλα και κακόθυμη πατσαβούρα) απλά στρεφόταν στη φιλοσοφία και την έκανε τούρμπο.
:wacko:

faraway
06/07/2011, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
O Πλούταρχος ήτο μύστης

Έλα τώρα μεταξύ μας .....αλλιώς το λένε , σε -στης τελειώνει αλλά με ένα ΠΟΥ μπροστά ...:lol: :lol: :lol:

Εχετλαίος
06/07/2011, 21:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από faraway
Έλα τώρα μεταξύ μας .....αλλιώς το λένε , σε -στης τελειώνει αλλά με ένα ΠΟΥ μπροστά ...:lol: :lol: :lol:

Δεν είναι αστείο, φίλαι
:mad:

DimChios
07/07/2011, 07:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Δεν είναι αστείο, φίλαι
:mad:


μη μου τον στεναχωρειτΑΙ τον Στελιο ρε μλκες!

:evil:



:bigcry: :bigcry: :bigcry:


Ψηλέ, μακάρι να βρεις κάτι καλό και σύντομα!
Αληθεια, η δουλειά του πατέρα σου, δεν μπορείς να ασχοληθείς εκει? Με καποιους ίσως πιο "σημερινους" τροπους... και τρεξιμο περισσοτερο απο σενα που εισαι και νεότερος? :winka:

makis206
07/07/2011, 08:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
O Πλούταρχος ήτο μύστης οπότε άγαμος και συνάμα στα @@ του.
Ο Σωκράτης όμως.....

Μπα σε καλό σου κι εγώ νόμιζα πως έλεγες τον Γιάννη...:rotflmao:

nickald
07/07/2011, 08:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Ο Πλούταρχος (την άποψη του οποίου ενστερνίζομαι πλήρως) διαφωνεί οριζόντια, κάθετα και διαγώνια με κάτι τέτοιο!
Και άλλα καζίκια στο κεφάλι σου τη στιγμή που ήδη έχεις αρκετά!
:wave2:

Και ο Κλεόβουλος ο Λίνδιος επισης ειχε πει κατι καλο


"Γαμείν εκ των ομοίων· εάν γαρ εκ των κρειττόνων, δεσπότας, ου συγγενείς κτήσηι."


on topic

Τασο ευχομαι τα καλυτερα.....

nikos_abel
07/07/2011, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από faraway
Έλα τώρα μεταξύ μας .....αλλιώς το λένε , σε -στης τελειώνει αλλά με ένα ΠΟΥ μπροστά ...:lol: :lol: :lol:

Ε, και; Στα 2000 ζει ή στα 0000;

Εκτός που μπο΄ρεί και να μην ήτανε.

sniper
07/07/2011, 10:19
Τώρα πως μετατρέπεται μια αναζήτηση δουλειάς σε θρεντ αρχαιολαγνείας δεν μπορώ να το καταλάβω..

:smokin:

nikos_abel
07/07/2011, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τώρα πως μετατρέπεται μια αναζήτηση δουλειάς σε θρεντ αρχαιολαγνείας δεν μπορώ να το καταλάβω..

:smokin:

Στο μότο γρ δεν είμαι; Η έκανα λάθος!!!!!






Σβήνε σβήνε!!!!!!

Vstrommer71
07/07/2011, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Ξεκίνα να ψάχνεις από τώρα για εξωτερικό...:sad:
Kαι για να στεναχωρησω ακομα περισσοτερο τον φιλο που μαζι δυστυχως καθομαστε και μ@λακιζομαστε ακομα στο Ελλαντα:smokin:
Οχι για πολυ ακομα βεβαια!
Αριστοι επιστημονες βγαινουν απο το Πανεπιστημιο και πανε και χαραμιζονται για 500 ευρω σε τεχνικα γραφεια ή(οπως κι εγω) ασχολουνται με αλλες δουλειες για να επιβιωσουνε...
(Ποιες ειδικοτητες εχουν ελλειψη Σουηδια)


230927

Aggelos_SV
07/07/2011, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Kαι για να στεναχωρησω ακομα περισσοτερο τον φιλο που μαζι δυστυχως καθομαστε και μ@λακιζομαστε ακομα στο Ελλαντα:smokin:
Οχι για πολυ ακομα βεβαια!
Αριστοι επιστημονες βγαινουν απο το Πανεπιστημιο και πανε και χαραμιζονται για 500 ευρω σε τεχνικα γραφεια ή(οπως κι εγω) ασχολουνται με αλλες δουλειες για να επιβιωσουνε...
(Ποιες ειδικοτητες εχουν ελλειψη Σουηδια)

Συνάδελφος πληρώνων νταβατζιλίκια στο ΤΣΜΕΔΕ?

Vstrommer71
07/07/2011, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Συνάδελφος πληρώνων νταβατζιλίκια στο ΤΣΜΕΔΕ?
Δεν λες καλα που μου΄κοψε και ΔΕΝ μπηκα στο ΤΣΜΕΔΕ?
Αμα εβρισκα δουλεια σαν Χημικος Μηχανικος(ζησε Μαη μου δηλαδη...) θα εδινα για αδεια ασκησης
Ουτως ή αλλως ειμαι σε αλλο αντικειμενο τωρα οποτε...κλαϊνμαϊν ΤΣΜΕΔΕ:rotflmao:

Aggelos_SV
07/07/2011, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Δεν λες καλα που μου΄κοψε και ΔΕΝ μπηκα στο ΤΣΜΕΔΕ?
Αμα εβρισκα δουλεια σαν Χημικος Μηχανικος(ζησε Μαη μου δηλαδη...) θα εδινα για αδεια ασκησης
Ουτως ή αλλως ειμαι σε αλλο αντικειμενο τωρα οποτε...κλαϊνμαϊν ΤΣΜΕΔΕ:rotflmao:


Και πολύ καλά έκανες...

Εμένα πάλι δε μου κοψε και μπήκα,πιστεύοντας ότι "του πούστη μια δουλειά έστω με 700 για αρχή θα βρω"...

Τώρα μόνο αποδεικνύοντας μόνιμη διαμονή στο εξωτερικό,η οποία ελπίζω να έρθει σύντομα ,διαγράφομαι από τον ΝΤΑΒΑ :yuck:

Το εμότικον με τη μούτζα αν το χει κανείς πρόχειρο ας μου το ρίξει :sad:

Anty12
07/07/2011, 15:35
Ο Δήμος Αλίμου ζητάει οδηγούς....όρμα.....:beer:

Nostradamus
07/07/2011, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Και πολύ καλά έκανες...

Εμένα πάλι δε μου κοψε και μπήκα,πιστεύοντας ότι "του πούστη μια δουλειά έστω με 700 για αρχή θα βρω"...

Τώρα μόνο αποδεικνύοντας μόνιμη διαμονή στο εξωτερικό,η οποία ελπίζω να έρθει σύντομα ,διαγράφομαι από τον ΝΤΑΒΑ :yuck:

Το εμότικον με τη μούτζα αν το χει κανείς πρόχειρο ας μου το ρίξει :sad:

Ναι αλλα μετα απο 35 σκληρα χρονια το ΤΣΜΕΔΕ θα σε καλυψει πλουσιοπαροχα !! :yuck: :yuck:

κατασκευαστικος κλάδος = εξωτερικο ΜΟΝΟ, για αξιοπρεπεις μισθους στα επομενα χρονια...Αλλιως υπομονη, επιμονη και γερο στομαχι...

@Gi_4ce γιατί οχι στο καταστημα του πατερα με εμφαση και κυνηγι στις νέες δυνατοτητες γυρω απο το αντικειμενο??

faraway
07/07/2011, 18:08
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι ( αν και θα πηδηχτεί καθολικά η αγγελία του παιδιού ) αυτό που λέμε για εξωτερικό το έχει κανείς δομημένο στο μυαλό του και οργανωμένο πως γίνεται .

Δλδ θέλω να πω , τι πρέπει να κάνει κάποιος για να πάει στο εξωτερικό , από που θα βρει δουλειά , πως θα κάνει τις συνεντεύξεις , τι προυποθέσεις πρέπει να υπάρχουν ...κτλ

Και το ρωτάω μιας και εγώ έχω σε πρώτη προτεραιότητα τη φυγή σε ξένη χώρα ( οποιαδήποτε μου εξασφαλίσει τα βασικά ) αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη ούτε με eures ούτε με κανένα άλλο site και υπηρεσία μεταναστών ξένης χώρας ( αυστραλίας ας πούμε) .

Ακούω για ανθρώπους που βρήκαν εργασία μέσω internet και έφυγαν στο εξωτερικό και έχω αρχίσει και αναρωτιέμαι πραγματικά τόσο μλκς είμαι που ούτε αυτό δεν μπορώ να κάνω ή μήπως δεν είναι τόσο εύκολο όσο παρουσιάζεται συνήθως ??


υγ.Φίλε μην ακούς κανέναν εσύ ....πλούσια νύφη και πεθερό βαρβάτο και άσε τους άλλους να λένε θεωρίες ...:lol: (ξέρω αρκετούς που επιβιώνουν έτσι και το παίζουν και επανάσταση :bawl: )

TROOPER
07/07/2011, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από faraway
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι ( αν και θα πηδηχτεί καθολικά η αγγελία του παιδιού )

και για να μην συμβει αυτο κλειδωνεται το θρεντακι και οποιος θελει να βοηθησει παει με πμ στον δημιουργο η ανοιγει μια νεα συζητηση.

:wave2: