PDA

View Full Version : SFV650 Gladius



creativ7
06/07/2011, 19:11
Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια αν δεν σας κανει κοπο. Μιας και επιτελους τελειωσαν οι υποχρεωσεις (σχολη) και αρχιζει και επισημα λοιπον το καλοκαιρι ειπα να κανω μια αγορα.

Ειμαι για street μηχανακι, naked κατα προτιμηση γιατι ολο και κατι γλυτωνεις, οι ταχυτητες δεν θα ειναι τρελες οποτε προστασια ή οχι ερχεται σε 2η μοιρα.

Κατεληξα λοιπον στο Gladius. Απλα διαθετω τα 4 απο τα 6 χιλιαρικα. Κοιταξα μπας και δω κανενα μεταχειρισμενο αλλα βλεπω τιμες για 2 χρονων μοντελο και φρικαρω... Απο 5900 κουτα, το δινουν μεταχειρισμενο 5000. Με το δικο μου το μυαλο λεω δεν αξιζει... Σωστα;

Σκεφτηκα ομως οτι ισως οι τιμες να ειναι με την παλια τιμη της μηχανης, 7300 δηλ... Οποτε λεω παιζει να γινει καμια μειωσει τις προσεχεις μερες (μιας και η πρσφορα της Suzuki δεν εχει ουτε βδομαδα) συμφωνα με τη νεα τιμη της μηχανης αλλιως οποιος πουλαει 5000 δεν θα την δωσει ποτε! Τι λετε;

John Steed
06/07/2011, 20:19
Πλάκα πλάκα, το πήρε κανείς από εδώ μέσα αυτό? :confused:

paulopoulos
07/07/2011, 09:07
2 αγγελίες υπάρχουν για SFV650 από ότι βλέπω στο car. η μια μάλιστα είναι στα 4.500.. Αλλα ρε αδελφέ. άμα δεν κυκλοφόρησε καθόλου η μηχανή πως θα την πουλήσεις μετά? Βέβαια αισθητικά μου άρεσε όπως το είδα απο τις φώτο. Βέβαια από ότι βλέπω δεν έχει abs (εκτός άμα κάνω λάθος). Άμα δεν έχει πάντως θα το παντρευτείς άμα το αγοράσεις

Billy7
07/07/2011, 10:09
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/759404/

creativ7
07/07/2011, 13:11
Την παιρνω με το σκεπτικο να την παντρευτω. Η μεταπωληση δεν με απασχολει στο ελαχιστο. Απλα λεω μηπως εστω και τα 4500 ειναι πολλα οντας αντιεμπορικο οπως λες, και με την αρχικη του τιμη να εχει αναπροσαρμοστει δραματικα προς τα κατω.

Το προβλημα μου ειναι οτι δν εργαζομαι οποτε δν μπορω να παρω δανειο. Γι αυτο κοιταω να βολευτω με γυρω στα 4000 τα οποια διαθετω μετρητα. Εκτος κ αν βρω καποιον που να μ κανει συν/κη η γραμματια :)

eagleye101
26/08/2011, 17:04
Το πηρες τελικα;

creativ7
29/08/2011, 01:40
οχι φιλε μου. δεν εχω κανει κινηση ακομα. εχω παρει ενα 950 adventure ενος φιλου ναυτικου που λειπει αυτον τον καιρο ομως, και την εχω καταβρει :)

οσο για το topic σου, το gsr δεν εχει καμια σχεση με το gladius. ενα τεραστιο μειονεκτημα ειναι η καταναλωση και ετσι οπως παει η βενζινη...... δεν μας βλεπω καλαααα!!!!!

eagleye101
29/08/2011, 07:28
Ευχαριστω για την απαντηση,

Να σου πω την αληθεια, το σκεφτομαι κ εγω για την καταναλωση αλλα το αυτοματο που εχω τωρα μου καιει 3,5 με 4 λιτρα τα 100χμ ενω το GSR απ'ο,τι διαβασα εδω λενε καιει 8 στα 100, που ειναι τα διπλασια ακριβως. Και με εναν προχειρο υπολογισμο που εκανα στις διαδρομες που κανω καιω σημερα 40-50 ευρω το μηνα αρα 90-100 ευρο το GSR.

Για το Gladius το εχεις ψαξει για καταναλωση;
Λογικα οσο και το v-strom θα καιει αφου εχει το ιδιο μοτερ.

Και το adventure που εχεις παρει πρεπει να σου καιει αρκετα!

creativ7
02/09/2011, 10:40
Το Gladius απ' ότι έχω διαβάσει έχει βελτιωμένο κινητήρα σε σχέση με του V-strom, λιγότερη κατανάλωση κατά 15% και σκέψου ότι το V-strom είναι σχετικά οικονομικό. Οπότε πιστεύω πως πιο οικονομικό δεν παίζει!

Όσο για το KTM είναι άλλη φάση. όταν καβαλάς ένα τέτοιο μηχανάκι το τελευταίο που σκέφτεσαι είναι η βενζίνη... Άλλωστε δεν είναι καν δικό μου :)

Greeksniper39
29/10/2011, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Πλάκα πλάκα, το πήρε κανείς από εδώ μέσα αυτό? :confused:

Το πηρα εγω,το εχω εδω και μια εβδομαδα....¨)
Μια χαρα τουλαχιστον για το σκοπο που το πηρα εγω..δλδ βολτουλες και τα σχετικα...
Ωραιο γκαζακι και μουρατο.....τουλαχιστον εδω οσοι το ειδαν και παιδεια που ασχολουνται με το αθλημα τα σχολια τους ηταν θετικα.