PDA

View Full Version : Θεσσαλονίκη-Καρδιτσα ;;;



mar1b0r0
09/07/2011, 15:52
Συγνώμη αν έκανα post σε λάθος μέρος, δεν μου κόλλαγε κάπου αλλού...)

Καλησπέρα σε όλους!!!

Ετοιμάζω ταξιδάκι αύριο Θεσσαλονίκη-Καρδίτσα! Θα φύγω πολύ πρωί κατά τις 6, 220 χλμ (πρίν από αυτό έχω πάει μέχρι Χαλκιδική 110 χλμ...) Ά!!! Και οδηγώ ένα kawasaki ninja 250cc! :)

Έχω σχεδιάσει το ταξιδάκι (έχω gps για να μην χάνομαι). Αρχικά ακολουθώ την εθνική Αθηνών-Θεσσαλονίκης και μετά την Λάρισα μπαίνω στήν Καρδίτσα-Λαρισας .

Κάποια συμβουλή ή οτιδήποτε για τον δρόμο, άν ξέρει κάποιος κάτι; Οποια συμβουλή η οτιδήποτε καλοδεχούμενη! Πρώτη φορά αυτό το καλοκαίρι κάνω ταξίδι!:D :D :D

Jo.Da.
09/07/2011, 16:13
1) Στην εθνική να έχεις το νου σου στους καθρέπτες μιας και (λογικά) θα κινείσαι με μικρότερη ταχύτητα από τα υπόλοιπα οχήματα με τα οποία θα μοιράζεσαι το δρόμο...

2) Μετά τη Λάρισα προσοχή σε αγροτικά και τρακτέρ που μπορεί να πεταχτούν από το πουθενά...

Καλό δρόμο...:winka: :wave2:

faraway
09/07/2011, 16:18
Καλό δρόμο και προσοχή !!!

Το να χαθείς το θεωρώ αδιανόητο ακόμα και χωρίς gps .:wave2:

mikes
09/07/2011, 16:58
λιγο πριν μπεις καρδιτσα εχει κατι εργα και εχουν φτιαξει κατι μαλακισμενους κυκλικους
κομβους! εχε το νου σου εκει γιατι μπορει να μπερδευτεις!

το μηχανακι μη το φοβασαι θα παει ανετα!! εγω εκανα αθηνα καρδιτσα και αθηνα λευκαδα με
ybr 250!! ανετα και χαλαρα!!

Cpt. Haddock
09/07/2011, 17:38
Καλό δρομο και προσοχή.

Αλλα ρε φιλε, οχι και gps για να πας Καρδίτσα...



:wave2: :beer: :wave2:

mar1b0r0
09/07/2011, 18:07
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! :D

Όντως το GPS ίσως φαίνεται υπερβολικό σε κάποιους, ειδικά αν έχουν και κάποια εμπειρία... αλλά για έναν σχετικά άπειρο οδηγό, όπως εγώ, είναι μία λύση για να χει ήσυχο το κεφάλι του, μιάς και είναι μία καινούρια εμπειρία! :) Εμένα με κάνει να νιώθω πιό σιγουρος πάντως!:cool: κάθε άποψη δεκτή! :)

:wave2: :beer:

Cpt. Haddock
09/07/2011, 18:11
Ο σχετικά άπειρος οδηγός καλό ειναι να προσέχει περισσότερο το δρόμο και όχι την οθόνη του gps :winka:

sovaros_user
09/07/2011, 18:39
μην αγχωνεσαι, κ στην γερμανια πηγαινεις με το νιτζα. Αλλα γιατι 6 η ωρα ?

virus
09/07/2011, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
Αλλα γιατι 6 η ωρα ?

ε μην τον πιασουν για υπερβολικη ταχυτητα μιας και η αστυνομια ανοιγει στις 9 :winka:


καλο ταξιδι και μην μασας ενα τσιγαρο δρομος ειναι:beer:

Nostradamus
09/07/2011, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ο σχετικά άπειρος οδηγός καλό ειναι να προσέχει περισσότερο το δρόμο και όχι την οθόνη του gps :winka:

+1

Κρατα χαλαρους ρυθμους, να ευχαριστηθεις το ταξιδι σου, προσεχε στον επαρχιακο και ολα μια χαρα θα πανε.
Αν σε κανει να αισθανεσαι σιγουρια το gps παρτο μαζι σου.Δεν θα σου χρειαστει πουθενα ωστοσο. Οπως και να εχει καλους δρομους να εχεις και παντα ορθιος. :beer: :beer:

angeloti
09/07/2011, 19:46
Πάρε και κανένα μπουκάλι κρύο νερό μη πάθεις καμιά αφυδάτωση καλοκαιριάτικα φίλος.