PDA

View Full Version : Bros 400 Pros Metatroph Se 650



speedyandreas
22/08/2005, 16:12
EXW ENA HONDA BROS 400 KAI LEW NA TO ANEBASW LIGO KATHOTI POLY PSOFIO SKEFTIKA TO MOTER APO TO TRANSALP 650 OI BASEIS TERIAZOUN GIA TA HLEKTRIKA DEN KSERW AN YPARXEI KAPOIOS POU TO EXEI KANEI AS APANTHSH.THELW DHNAMH!!!!!!!!!!!!!!!!

Transalper_696
23/08/2005, 11:58
Βαλε μοτερ απο BROS 650 αν βρεις...
Απο ΤΑ οι βασεις κανουν αλλα θες πολλα απο ρευματα + οτι το ΤΑ το 650 εχει και
immobilazer οποτε θες και διακοπτες κ.λ.π.
Πολλη καλη λυση ειναι μοτερ απο Αφρικα αλλα να ψαξεις να το βρεις κομπλε με ηλεκτρονικες και καρμπυλατερ αλλιως θα τρεχεις.
Ερωτηση γιατι δεν πουλας το BROS το 400
να παρεις ενα BROS 650 που αμα γουσταρεις κανεις παπαδες πανω στο μοτερ του ?
Ελπιζω να βοηθησα.:beer:

speedyandreas
24/08/2005, 11:12
TO SKEFTIKA KAI TO MOTER APO AFRIKA LES NA EINAI PIO EFKOLO?MOTER APO BROS 650 POU THA BRW EINAI POLY DISEURETO!DEN ALLAZW TO DOKO MOU GIATI TO EXW BELTIOSEI POLY STA SHMEIA(FRENA ANARTHSH KAI GENIKA STISHMO)

rc31
24/08/2005, 11:59
μοτερ απο Αφρικα θες και ολα τα ηλεκτρικα, πολαπλασιαστες, ηλεκτρονικη κτλ κτλ κτλ και φυσικα καρμπυρατερ.

Transalper_696
24/08/2005, 20:33
Οτι μοτερ και να βαλεις θες ηλεκτρικα και καρμπυλατερ ( κανονικα θες και λαιμους εξατμισεων ).
Αυτο ισχυει και για του μεγαλυτερου BROS .
Απλα προτεινα να το δωσεις και να παρεις 650 BROS γιατι ανεβαινει πολυ και αναλογα τα λεφτα που διαθετεις οπως λεω και πιο πανω κανεις παπαδες.
Οτι ειναι δυσευρετο σαφως και ειναι μιας και εγω που ψαχνω για τετοιο σκεφτηκα να παρω ολοκληρο BROS 650 που κινηται και να το ξυλωσω.
Α Λ Λ Α μην παρεις σκετο μοτερ αν βρεις την εκατσες θα σου κοστισουν αλλο τοσο και παραπανω τα ηλεκτρικα και τα καρμπς ( αν και δεν ξερω κατα ποσο θα δουλεψουν σωστα επειδη παιζει να ειναι απο αλλο μοντελο ).
Ελπιζω να βοηθησα εστω και λιγο η επιλογη ειναι δικη σου.
Παντως τουλαχιστον εγω μιλαω εκ πειρας.
:beer: :beer:

rc31
24/08/2005, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Transalper_696

Παντως τουλαχιστον εγω μιλαω εκ πειρας.
:beer: :beer:

Εχουμε και λεμε , Μοτερ απο 650 με κυβοτιο απο 400 ηλεκτρονικη απο 400 ,πολαπλασιαστες απο 400 ,πηνια απο 650 καρμπυρατερ απο 400 με 132 dynojet μια ροικη στην κεφαλη

παιζει αψογα και ειναι πολυ ποιο γρηγορο σε μπαμ και τελικη απο το μαμα 650 .(Το εχω 4 χρονια τωρα )

Υπαρχουν ομως μερικα λεπτα σημεια που θελουν προσοχη και οπως αναφερει και ο Transalper δεν παιζουν ολοι η συνδιασμοι.

Λαιμους παντως δεν χρειαζεται .

Καλως ηλθες στο κλαμπ της μετατροπης .

Αν θες ριξε πμ να κανονισουμε καφε να δεις και το μοτορι ωστε να καταλαβεις τι ακριβως εχεις να αντιμετοπισεις και τι θα τραβηξεις.

Η ποιο ευκολη λυση ,κοιτα στις αγγελιες για καν που πουλειεται για αντλακτικα και θα καθαρισεις απο τις μετατροπες.

Transalper_696
24/08/2005, 22:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από rc31
Λαιμους παντως δεν χρειαζεται .
Κανονικα χρειαζεται μιας και το 400 με το 650 εχουν αλλο φιλτροκουτι αν δεν κανω λαθος.



[i] Καλως ηλθες στο κλαμπ της μετατροπης . [/B]
Συμφωνω απολυτα ασε που θα σου κοστισει αρκετα.
Φιλτατε rc31 αν δεν καταλαβες καλα ειπα στο παιδι να παρει ολοκληρο μοτερ απο 650 και να το εξελιξει για 2 λογους
1 εχει και το αλλο μοτερ ολοκληρο κι απειραχτο καβαντζα
2 Το μοτερ απο το 650 ανεβαινει παρα πολυ αμα χωσεις φραγκα ( ειμαι σιγουρος οτι το ξερεις )
Το αν παει καλυτερα η οχι με αυτα που εχεις κανει εσυ εμενα προσωπικα δεν μου λεει κατι , εκτος κι αν μπορεις να εγγυηθεις πως αν το κανω κι εγω θα παει και το δικο μου εξισου καλα ( το ξερεις ελπιζω πως στις μετατροπες αυτο δεν ισχυει ).
Ενω το μοτερ του 650 λιγο πολυ ξερουμε πως παει .

Επισης rc31 μπορω να σου πω θεωρητικα πιστευω οτι παει καλυτερα μιας και το κιβωτιο ειναι απο το 400 αλλα θελει πολυ αναλυση,γιατι επισης πιστευω πως θα πηγαινε καλυτερα με ηλεκτρονικες και καρμπς απο 650 μιας και ειναι η χαρτογραφηση τους γι'αυτο τον κινητηρα.
Υ.Γ. Εχω σπασει 3 μοτερ απο ΤΑ και BROS,και εχουν δει αρκετα πραγματακια τα ματια μου,γι'αυτο λεω οτι μιλαω εκ πειρας.

:beer: :beer: :beer: