PDA

View Full Version : ζεσταίνεται η αντλία βενζίνης zzr1100



kawazoyras
10/07/2011, 17:18
Βρε παλικάρια να ρίξω κ γώ μια ρώτα..; οι κάτοχοι zzr1100 έχετε πρόβλημα με την αντλία βενζίνης; εγώ όταν ζεσταίνεται πολύ κολλάει κ σταματάει να δουλεύει κ όταν κρυώσει λίγο δουλεύει κανονικά. αποτέλεσμα μ' άφησε 2 φορές στο δρόμο κ περίμενα κανα 15'-20' κρύωσε κ μετά κανονικά δρόμο.:mad: :mad: :mad:

blackbusa
10/07/2011, 17:37
δεν ειναι θεμα των zzr...ειναι θεμα της τρομπας...αλλαξε την...καποια στιγμη θα χαλασει και θα μεινεις τελειως...

kawazoyras
10/07/2011, 18:06
την έχω αλλάξει, τράμπα μ' ένα zx9r 97' εκεί δουλεύει κανονικά σε μένα όχι, παίζει να είναι αστοχία θέσης;

blackbusa
10/07/2011, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawazoyras
την έχω αλλάξει, τράμπα μ' ένα zx9r 97' εκεί δουλεύει κανονικά σε μένα όχι, παίζει να είναι αστοχία θέσης;

δεν γνωριζω τοσα τεχνικα...αλλα απο τα γραφομενα σου λογικα δεν ειναι θεμα παροχης...γραφεις οταν ζεστενετε...οχι συνεχεια εχει προβλημα...και εγω πιο παλια οταν ειχα zzr (αν και δεν εχει σχεση το μηχανακι νομιζω) μου εκανε τετοια κολπα...καποια στιγμη απλα χαλασε τελειως...

κατσε να μπει και ο Αντωνης να σε πει....ελπιζω δηλαδη...:lol: :lol: :lol:

mankam
10/07/2011, 18:52
αστοχια θεσης δεν παιζει ,ειναι σε πολυ καλο σημειο,οπως ειπωθηκε αλλαξε την απλα ηρθε η ωρα της,μπορεις να βρεις και απο αλλο μοντελο απλα να καλυπτει την παροχη που χρειαζεται,σε καθε περιπτωση τσεκαρε και το ρελε που της δινει εντολη,ριξε μια ματια στο μανουαλ που παραθετω για το πως ελενχεις το ρελε και την αντλια

http://imageshack.us/photo/my-images/607/54066488.jpg/